Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (637)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=БАЖАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Захарін С.В. 
Державне регулювання іноземного інвестування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.В. Захарін ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Доведено необхідність прискореного розвитку внутрішніх джерел капіталотворення з метою поступової відмови від залученням зовнішніх ресурсів як додаткового джерела капіталу. Вказано, що фондовий ринок, який у розвинутих країнах є потужним засобом використання інвестиційних ресурсів, у нашій країні є приватизаційним, та не інвестиційним елементом ринку. Обгрунтовано, що іноземний інвестор повільно реагує на застосування окремих важелів державної економічної політики (зокрема, податкових, амортизаційних, заходів щодо зайнятості), але уважно ставиться до системи пільг та гарантій захисту інвестицій. З використанням методу кореляційно-регресійного аналізу доведено існування суттєвої залежності між макроекономічною ситуацією в країні та надходженням іноземних інвестицій. Виявлено незначну залежність динаміки показників споживчого ринку та надходжень іноземних інвестицій. Це визначає бажання нерезидента розширити географію своєї присутності з використанням робочої сили, сировинних ресурсів, обладнання тощо. На основі адаптації методу стандартизації показників розроблено методику комплексної оцінки інвестиційного клімату, яка дозволяє визначити інтегральний показник інвестиційної привабливості країни (галузі, регіону тощо). Запропоновано врахування пріоритетності визначених груп показників, наведено критерії, за якими обираються чинники, що використовуються у разі оцінки інвестиційного клімату. На основі розробленої методики здійснено оцінку інвестиційного клімату галузей промисловості та регіонів для іноземного капіталу, проведено типізацію галузей промисловості та регіонів за інтегральним показником інвестиційної привабливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56-21
Шифр НБУВ: РА317607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Домановський А.М. 
Державний контроль та регулювання торгівлі у Візантії IV - IX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.М. Домановський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто основне завдання візантійського уряду в плані регулювання зовнішньої торгівлі - бажання вигідно отримувати високоліквідні східні товари, причому не здійснювалося жодних спроб державної організації посередницької зовнішньої торгівлі з метою отримання комерційного прибутку. Зазначено, що відсутність у імперському адміністративному апараті спеціальних відомств, діяльність яких була б спрямована на забезпечення контролю та регулювання торгівлі - наслідок перманентного превалювання політики над економікою. Окремі "спеціалізовані" чиновники (відомство епарха міста Константинополя, коммеркіарії, авідики тощо) були рідкістю, а сфера їх діяльності торкалася переважно важливої у політичному плані зовнішньої торгівлі. Відзначено, що важливим засобом регулювання внутрішньої торгівлі була податкова система: податкові реформи Анастасія І (491 - 518 рр.) в 498 р. та Константина V (741 - 775 рр.) в 767 р. мали на меті запустити або інтенсифікувати функціонування ринкових механізмів. У цілому, особливості, принципи, завдання державного регулювання торгівлі у Візантії були викликані специфічними характеристиками комерційного обміну будь-яких докапіталістичних суспільств, в яких торгівля переважно обслуговувала споживчі функції. Втручання з боку держави лише посилювало ці особливості й запобігало появі в усталеній економічній системі ранньосередньовічної Візантії можливостей для розширеного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)441-2 +
Шифр НБУВ: РА349772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Перетяга Л.Є. 
Дидактичні умови формування полікультурної компетентності молодших школярів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Л.Є. Перетяга ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне дослідження проблеми формування полікультурної компетентності молодших школярів. Уперше обгрунтовано сутність поняття "полікультурна компетентність", визначено її структурні компоненти (когнітивний, афективний, операційний, поведінковий). Визначено дидактичні умови формування полікультурної компетентності молодших школярів, якими є забезпечення інтеграції полікультурної інформації з основним програмовим матеріалом навчальних предметів; забезпечення взаємозв'язку навчальної та позанавчальної діяльності у процесі формування полікультурної компетентності. Встановлено критерії сформованості основних компонентів полікультурної компетентності молодших школярів, зокрема, когнітивного (етнічного самовизначення, етнокультурної поінформованості зі своєю етнічною культурою та культурою інших етнічних груп, знання полікультурної термінології), афективного (пізнавального інтересу та бажання вивчати етнокультурну спадщину своєї та інших етнічних груп; ставлення до представників інших етнічних груп), операційного (етноспецифічних, етнонеспецефічних, інформаційних умінь), поведінкового (досвіду міжкультурної взаємодії). Визначено показники рівнів сформованості полікультурної компетентності молодших школярів (початковий, нижче середнього, середній, вище середнього, високий). Обгрунтовано напрями впровадження основних ідей полікультурної освіти у навчально-виховний процес загальноосвітнього навчального закладу: виховання міжетнічної толерантності, полікультурної просвіти, етнічної ідентифікації особистості за умов поліетнічного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА357263

Рубрики:

      
4.

Кузьміна О.В. 
Диференційоване навчання в умовах групової форми навчальної діяльності учнів початкової школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.В. Кузьміна ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано й екпериментального перевірено умови ефективності диференційованого навчання в груповій навчальній діяльності учнів молодших класів. Розроблено механізм організації групової діяльності, яка забезпечує впровадження диференціації навчання в початковій школі. Розроблено підхід до розробки диференційованих завдань для учнів, визначено вплив групової діяльності на психічний стан учнів на уроці, а також на міжособистісні відносини в класі. Доведено, що поєднання трирівневої диференціації навчальних програм початкової школи, добору навчальних груп з 4 учнів і відповідної організації їх роботи на уроках математики забезпечує збільшення обсягів засвоєння навчального матеріалу шляхом інтенсифікації та оптимізації навчальної роботи на уроці, підвищення глибини розуміння та рівня усвідомленості навчального матеріалу за рахунок кращого володіння навчальними уміннями та навичками, створення більш сприятливого емоційнго фону на уроках внаслідок емоційної розрядки в процесі внутрішньогрупового спілкування, поліпшення міжособистісних відносин і психологічного клімату в класі за рахунок підвищення рівня соціалізації й комунікативних спроможностей учнів. Встановлено, що одним з важливих механізмів дії розробленої методики є підвищення ролі соціальних мотивів навчальної діяльності в груповому навчанні: уникання глузування, підлеглого стану в групі, схвалення однолітків, потягу зайняти більш високий статус серед них, бажання допомагати іншим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ч421.221
Шифр НБУВ: РА317821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Брінь П.В. 
Інноваційні технології залучення інвестиційних ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / П.В. Брінь ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику оцінювання ефективності діяльності промислових підприємств стосовно залучення інвестицій з застосуванням методу аналізу ієрархій. Наведена методика дозволяє оцінити ефективність емісійної діяльності підприємства за вісьма основними критеріями з використанням запропонованого інтегрального показника. Обгрунтовано методичні засади матричного групування емісійних проектів з урахуванням зміни значущості критеріїв емісійної діяльності, використання яких дає змогу сформувати набір базових стратегій залучення інвестиційних ресурсів і з'ясувати вплив особливостей інвестиційного проекту. Удосконалено теоретико-методичні аспекти механізму проектування ефективних інструментів залучення інвестицій за умов фондового ринку України на базі декомпозиції фондових інструментів на складові, використання яких створює умови для організації процесу залучення інвестиційних ресурсів з досягненням балансу інтересів емітента та інвестора. Розвинуто методику забезпечення оцінювання фондових інструментів як джерел залучення інвестиційних ресурсів на базі обгрунтування та аналізу цілей підприємств промисловості в процесі залучення інвестицій. Розвинуто класифікацію інвестицій за ознакою джерела інвестиційних ресурсів на базі систематизації емісійних форм участі зовнішнього інвестора у капіталі промислового підприємства, що створює умови для виявлення найбільш перспективних шляхів залучення інвестицій. Запропоновано класифікацію фондових властивостей інструментів залучення інвестиційних ресурсів, використання якої у процесі формування інвестиційних інструментів дозволяє більш точно сформулювати бажання емітента та інвестора щодо параметрів інвестиційного проекту та формалізувати процес пошуку компромісу сторін інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56 +
Шифр НБУВ: РА323806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мудрик А.М. 
Концепція "сродної" праці Г.Сковороди: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / А.М. Мудрик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено й осмислено соціально-філософські аспекти концепції "Сродної" праці Г.Сковороди, розглянутої як одну з найважливіших передумов досягнення людиною щастя, реалізації людського способу життєдіяльності, самоствердження, самопізнання. Необхідність самопізнання зумовлено потребою усвідомлення змісту, напрямку та мети своєї діяльності, бажанням проникнути у таємниці природи і закономірності суспільного буття. "Сродну" працю представлено як основу діяльності, спрямованої на користь суспільства, що є визначальним фактором для відродження національних коренів та морального закону "всередині нас". Розкрито сутнісні особливості "сродності" та форми її вияву - здібності, нахили, що дозволяє визначити її ("сродність") як внутрішній стимул, потребу у виявленні та реалізації своїх сутнісних сил. "Сродна" праця допомагає людині знайти форми індивідуального вираження своїх думок і почуттів. Уміння виплекати свій задум і втілити його на відповідному матеріалі шляхом засередженості та напруженості душевних сил, бажання вираження вселюдського у кожному одиночному є лейтмотивом становлення особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46 + Ю6г(4УКР)46
Шифр НБУВ: РА315121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Маляр Р. В. 
Медико-соціальне обгрунтування оптимізації стоматологічної допомоги сільському населенню: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / Р. В. Маляр ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Виявлено, що 61,7 +- 0,7 % сільських жителів одержують допомогу поза населеним пунктом, у якому вони мешкають, а 43,9 +- 0,6 % витрачають на дорогу до стоматологічного закладу понад дві години. 89,7 +- 0,5 % сільських жителів висловили бажання одержувати усі основні види стоматологічної допомоги за місцем проживання у одного сімейного лікаря-стоматолога. Результати опитування лікарів-стоматологів засвідчили, що 54,8 +- 3,5 % з них не задоволені станом лікувально-діагностичної апаратури, 51,6 +- 3,6 % забезпеченістю стоматологічним інструментарієм і матеріалами. 72,8 +- 3,2 % респондентів не задовольняє система оплати їх праці, а 54,1 +- 3,5 % не влаштовує місце роботи, та вони не мають мотивації до якісного виконання роботи. Обгрунтовано можливості оптимізації стоматологічної допомоги сільському населенню за рахунок запровадження трьох рівнів надання первинної стоматологічної допомоги на селі за сімейним принципом, визначено штатні нормативи забезпечення сільського населення посадами сімейних лікарів-стоматологів (0,5 посади на 1 000 населення) і планова функція посади лікаря-стоматолога сімейного (3 000 відвідувань), розроблено примірне положення стосовно сімейного лікаря-стоматолога, визначено розмір додаткової оплати його праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6
Шифр НБУВ: РА377176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Нагорний А.І. 
Особистісна криза в умовах суспільної трансформації: автореф. дис. ... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.І. Нагорний ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Висвітлено соціологічне трактування поняття "соціологічна криза" як специфічного соціально-психологічного стану людини, характерними рисами якого є соціально детерміноване усвідомлення нею порушення звичайного, повсякденного життєвого простору, домінуючим виявом якого є бажання збагнути ситуацію та визначити особистісну емоційну чи раціонально обмірковану поведінкову реакцію на неї, ідентифікуючи себе з відомими раніше зразками своїх ролей, що реалізувалися за певних обставин особистісного або групового соціального життя інших людей. Визначено домінуючі соціальні детермінанти особистісної кризи. Розроблено соціальний механізм виявлення такої кризи в повсякденному житті людини. Запропоновано стратегії запобігання стану особистісної кризи та виходу з нього, зокрема, соціальна самоідентифікацію, соціальну мімікрію, а також механізм моделювання особистісної соціальної поведінки без руйнівних кризових станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5 + С5*328.912 +
Шифр НБУВ: РА370101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Труб В.М. 
Особливості декодування значень лексики і висловлення (цільові, модальні, темпорально-просторові та оцінні аспекти): автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / В.М. Труб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Проаналізовано семантичні явища на глибинному рівні з урахуванням логічних, когнітивних, семантико-синтаксичних аспектів мовної одиниці згідно з сучасними вимогами до рівня досліджень у світовій практиці семантичного аналізу. Запропоновано семантичний опис цільової діяльності - розмежування різних типів бажання, вираженого предикатами волевиявлення. Проведено системний семантичний аналіз лексики цілеспрямованої діяльності, зокрема пошукової. Роглянуто семантичні властивості речень з модальними предикативами можна і "не можна", які у сполученнях з протилежними видовими дієслівними формами реалізують відповідно потенційне та "правове" значення. Виявлено співвідношення між презумпцією та асерцією у реченнях з ментальними предикатами знання, думки та віри, проаналізованих у аспекті вираження ними вірогідності ситуації, позначеної різними видами пропозиціональних актантів. Проведено семантичний аналіз речень з одиницями різних граматичних класів, об'єднаних темпоральними та просторовими значеннями. Показано реальне співвідношення між різними типами поверхневих речень, що містять темпоральні частки, та їх глибинними структурами. Досліджено прикметники з темпоральними та просторовими значеннями, а також притаманну їм властивість "емпатії" та характер сполучуваності з іменниками. Розглянуто різноманітний мовний матеріал, який вивчено у контексті вираження дискретного та шкалярного оцінного значення. Виявлено параметри, важливі для семантичної інтерпретації оцінної лексики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.10 + Ш103.10
Шифр НБУВ: РА356851

Рубрики:

      
10.

Акуліч А.В. 
Особливості правового статусу працівника прокуратури як суб'єкта трудового права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / А.В. Акуліч ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що правовий статус працівник прокуратури є наслідком виникнення трудових, а не адміністративних правовідносин. Зазначено, що констатація факту виникнення трудових відносин не заперечує можливості появи адміністративних. Проаналізовано, що правовідносини, учасником яких є прокурорсько-слідчий працівник, за своїм характером є дуальними. Досліджено, що аргументами на користь віднесення працівників прокуратури до суб'єктів трудового права є свобода волевиявлення щодо реалізації здатності до праці із забезпечення рівного доступу до державної служби, найманий характер праці, можливість припинення трудових правовідносин за власним бажанням, можливість притягнення до дисциплінарної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6 п + Х879(4УКР)82 + Х819(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА372172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Рейпольська О.Д. 
Педагогічні умови мовленнєвого розвитку дітей у різновіковій групі дитячого садка (на матеріалі англійської мови): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / О.Д. Рейпольська ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено питання мовленнєвого розвитку дітей у різновіковій групі, розкрито його суть і характерні особливості. Запропоновано методику, що забезпечує поетапний розвиток мовленнєвої компетентності дітей. Представлено експериментальну модель навчання дітей віком 4 - 6-ти років англійського мовлення за умов груп з різновіковим складом. Проаналізовано різні підходи до застосування диференціації та індивідуалізації навчання іноземної мови. Виявлено рівні мовленнєвої готовності до опанування англійської мови та визначено критерії рівнів цього опанування дітьми дошкільного віку. З'ясовано педагогічні умови, дотримання яких сприяє ефективності навчання англійського мовлення: організація диференційованого та індивідуалізованого навчання дітей; ефективне поєднання різних організаційних форм навчання за умов груп з різновіковим складом; використання фасцинативних дидактичних прийомів; поетапний розвиток мовленнєвої компетенції дітей та бажання старших домопогати молодшим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-910 + Ч411.382.5
Шифр НБУВ: РА330780

Рубрики:

      
12.

Газнюк Л.М. 
Персональність соматичного буття: філософсько-антропологічний аналіз: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.04 / Л.М. Газнюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 39 с. — укp.

Проаналізовано метафізичне коріння відчуття та сприйняття людини з її схильністю до суб'єктивізму, прагнення побачити внутрішню нескінченність у персональних суб'єктивних переживаннях. Обгрунтовано унікальну індивідуальність персонального соматичного буття, яке визначається як результат самоздійснення людини в амбівалентності відчутих і пережитих екзистенційних ситуацій. Розглянуто соматичне буття як результат проникнення в тілесність чистих мисленнєвих конструкцій екзистенціалів, які переживаються людиною. Показано, що соматичне буття є станом людини, який реалізується в процесі проживання життя та переживання почуттів і проявляється у персонально-відчуваних екзистенціалах, зокрема, страху, сорому, радості, які проявляються у задоволенні та стражданні. Зауважено, що соматичне буття людини створює нову онтологічну ситуацію, в якій бажання бути реалізується шляхом задоволення певних тілесних потреб, але не збігається з життям організму. Запропоновано тезу, що людина знаходить себе у світі не як думка, а як персона, якій необхідно жити та бути, а тому соматичність - це не є натуральна речовинність, а феноментальна тілесність, наповнена екзистенціальними модусами, завдяки яким людина проживає та переживає життєві ситуації. У екзистенціально-антропологічному ракурсі персональне соматичне буття набуває нових властивостей і характеристик, які повніше відображають багатоваріантність проявів людяного в людині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.261 +
Шифр НБУВ: РА331318

Рубрики:

      
13.

Палаш А. А. 
Підвищення ефективності і удосконалення обладнання для культивування мікроорганізмів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / А. А. Палаш ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено поглиблене вивчення технологій і синтезу мікроорганізмів і встановлено закономірності, що стосуються рівнів концентрації розчиненого кисню в культуральних середовищах. Технологічні режими при цьому будуються на основі балансів вхідного потоку живлення, доставки в середовища кисню та динаміки приросту біомаси. Забезпечення розрахункового вхідного потоку живлення не викликає складностей, як і підтримання номінальної температури середовища. Бажання мати високий рівень приросту біомаси призводить до протиріччя з можливостями аераційних систем. Останнє призводить до зниження виходу цільової продукції. Це визначає необхідність подальшого пошуку в напрямку удосконалення обладнання для вирощування мікроорганізмів, аераційних систем та інтенсифікації процесів масообміну в газорідинних системах. Розроблено рекомендації щодо удосконалення апаратурних схем, які стосуються інтенсифікації масообміну, поглибленого використання вхідних енергетичних потоків, піногасіння, реалізації процесів вирощування дріжджів за підвищених тисків, трансформації вихідного низькопотенціального теплового потоку від біосинтезу у високопотенціальний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л87-1 с64
Шифр НБУВ: РА379021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Дейниченко Г.В. 
Підготовка студентів природничо-математичних спеціальностей до технічного конструювання у вищих педагогічних навчальних закладах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Г.В. Дейниченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто науково-технічну творчість як складник підготовки майбутнього вчителя природничо-математичного профілю. Розроблено та теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено інтегровану технологію підготовки майбутнього вчителя до технічного конструювання, яка передбачає репродуктивну діяльність, елементи контекстного навчання з розробкою навчальноконструкторського проекту, внутрішньогрупову диференціацію за різними програмами та за бажанням студентів, збагачення навчання додатковою організацією творчої діяльності в позанавчальний час. Виявлено умови, які забезпечують ефективність інтегрованої технології, уточнено критерії та показники готовності студентів до технічного конструювання. Подальшого розвитку набули дефініції "технічне конструювання", "готовність до технічного конструювання".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)3-3,022 +
Шифр НБУВ: РА367686

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Процьків Н.М. 
Правове регулювання розірвання цивільно-правових договорів за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук.: 12.00.03 / Н.М. Процьків ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено, що розірвання договору - це дія, направлена на припинення частково або повністю невиконаного договору на майбутнє. Обговорено положення про те, що за сучасних умов розвитку ринкової економіки, жоден державний орган не повинен мати права спонукати сторони до розірвання договору. Обгрунтовано висновок про те, що свобода розірвання договору є допустимою лише у випадку, коли вона не суперечить інтересам держави або усього суспільства. Встановлено, що основним способом розірвання договору повинна бути угода сторін, оскільки такий спосіб пов'язаний з безконфліктністю. Вперше зроблено висновок про те, що у разі односторонньої відмови від виконання договору часом його розірвання є момент, коли сторона дізналася або повинна була дізнатися про односторонню відмову іншої сторони від договору. Наведено пропозиції щодо введення у цивільне законодавство норм, що стосуються порядку доведення до відома контрагента бажання розірвати договір, який полягає у тому, що з моменту, коли заява про односторонню відмову від виконання договору була доведена до відома контрагента, заявник не має права її відкликати. Удосконалено положення про те, що підставами розірвання договору є одностороння відмова сторони від його виконання, допустима лише у випадку порушення умов договору контрагентом або за неможливості його виконання. Обгрунтовано висновок про те, що витрати сторони, проведені всупереч умовам договору або до його укладання, є ризиком і не можуть вважатися збитками, спричиненими розірванням договору. Встановлено, у результаті цього вони не підлягають стягненню зі сторони, яка допустила порушення умов договору. Дане положення запропоновано внести у новий Цивільний кодекс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)209 +
Шифр НБУВ: РА324489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сіромський Р.Б. 
Проблема Квебеку і канадський федералізм (1960 - 1982 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Р.Б. Сіромський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження процесу загострення проблеми Квебеку та його впливу на систему канадського федералізму у період 1960 - 1982 рр. За умов "тихої революції" у провінції посилились відцентрові тенденції та зросло бажання квебеків захистити свою національну ідентичність, зокрема, загострилось питання про правовий статус французької мови. Для збереження цілісності держави федеральна влада зробила окремі поступки Квебекові, що призвело до ще більшої децентралізації федерації. Відзначено, що під час проведення ініційованого квебекським урядом референдуму про асоційований суверенітет провінції у 1980 р. більшість її жителів побажали залишитись у складі Канади. Зауважено, що потенційна загроза державній єдності спонукала Оттаву до реформування федеративної системи, внаслідок чого у 1982 р. було ухвалено Конституцію, яка призупинила процес децентралізації країни, але проблеми Квебеку не розв'язала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7КАН)6-5 + Х809(7КАН)79 +
Шифр НБУВ: РА340343

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Піскун О.Ю. 
Психоаналітична інтерпретація прози Т.Осьмачки: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.Ю. Піскун ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено психоаналітичне тлумачення творчої особистості Т. Осьмачки у контексті епохи більшовицького загарбання України, проаналізовано психобіографічні проекції творчості письменника. З'ясовано, що більшовизм шляхом придушення націотворчої традиції та насадження модерного космополітичного світу, сформував унікальний психологічний матеріал для розуміння феномену національної творчості за умов тотальних репресій. Виявлено, що для Т. Осьмачки українська соціальна катастрофа стала головною проекцією для творчості як виходу з катастрофічного пригнічення, у творах митця виражено глибинне українське бажання подолати знецінення націотворчого процесу. Встановлено, що проза Т. Осьмачки тісно пов'язала суб'єктивну психіку та соціум, повною мірою виразила ситуацію, в якій соціальна несвобода викликає захисну агресію у формі правдивого слова. Виділено основні мотиви творчості Т. Осьмачки - танатичні та демонічні як засоби відображення людської деструктивності. Доведено, що травматичний більшовицький соціум негативно позначився на психології творчості українського письменника, провідною установкою його прози стала психологія жертви, вербалізована бунтівною образністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.4)-4 Осьмачка Т. 534 + Ш5(411.4=7СПО)-4 Осьмачка Т. 534 +
Шифр НБУВ: РА362013

Рубрики:

      
18.

Брюховецька О.В. 
Психоаналітична концепція суб'єкта і її застосування в теорії кіно: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 17.00.01 / О.В. Брюховецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено застосування психоаналітичної концепції суб'єкта у теорії кіно та сформульовано критичну стратегію "повернення до психоаналізу", що передбачає реконтекстуалізацію психоаналітичних понять та систематизацію основних розробок у галузі психоаналітичної теорії кіно. Здійснено реконстекстуалізацію ряду понять ("регресія", "психоз", "перверсія", "бажання", "насолода", "погляд") у психоаналітичні тексти. Диференційовано проблемне поле психоаналітичної теорії кіно на проблеми "враження реальності" (l'impression de realite) та кінематографічної ідентифікації як ефектів позиціювання суб'єкта кінематичним апаратом, розкрито їх психоаналітичні імлпікації. Доведено неадекватність рецепції ідей засновника психоналітичної теорії кіно Ж.-Л.Бодрі. Обгрунтовано можливості застосування нової стратегії "повернення до психоаналізу" для розробки адекватного способу застосування психоаналітичної концепції у теорії кіно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю81в2:Ю9 + Щ370.06:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА342747

Рубрики:

      
19.

Мартенко О.Л. 
Психологічний аналіз окремих кримінально-правових понять (за чинним КК України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / О.Л. Мартенко ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено юридично-психологічний аналіз понять (норм, інститутів) чинного Кримінального кодексу України. Розвинуто теоретичні засади та визначено можливості практичного використання юридично-психологічних знань у правотворчості та правозастосовній діяльності. За результатами дослідження одержано нові дані про психологічну детермінацію та механізми формування злочинної поведінки, а також про психологічні аспекти вини у разі скоєння умисних і необережних злочинів. Доведено, що принцип наукової обгрунтованості чинного законодавства зумовлює необхідність врахування досягнень правових, психологічних та інших наук. Відзначено, що для забезпечення науково-обгрунтованих засад реалізації у кримінальному судочинстві особистісного підходу у процесі визначення форми та виду винної поведінки необхідно здійснювати аналіз всіх компонентів структури психічного (інтелектуального, вольового та емоційного). За цього інтелектуальний момент прямого й непрямого умислу не тотожні: за прямого у свідомості суб'єкта бажані наслідки конструюються як неминучі, за непрямого - як реально можливі. Розбіжність між прямим і непрямим умислом у вольовому моменті полягає у тому, що першому властиве бажання настання суспільно небезпечних наслідків, а у іншому - позитивне чи нейтральне ставлення до їх настання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947 + Х881.9(4УКР)01:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА337326

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Панчишина Т.А. 
Репрезентація ірреального бажання в синтаксичних конструкціях з кон'юнктивом у сучасній німецькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.А. Панчишина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено структурні, семантичні та комунікативно-прагматичні аспекти репрезентації ірреального бажання в синтаксичних конструкціях з кон'юнктивом у сучасній німецькій мові. Розглянуто функції висловлень ірреального бажання в контекстах мовної картини світу, діалогічного мовлення, творчої діяльності особистості. З'ясовано характер модального плану німецького речення "ірреального бажання", що функціонує в системі оцінно-оптативної модальності та відповідає формулі: "оцінка низької ймовірності реалізації бажаної події". Визначено фонд синтаксичних і семантичних моделей німецьких речень "ірреального бажання" та їх прагматичний потенціал. Структурно-категоріальні варіанти речень "ірреального бажання" та їх модифікації описано за ступенем експліцитності бажання, його асертивної або модальної нереалізованості. Обгрунтовано парадигматичний характер побудови корпусу синтаксичних форм з кон'юнктивом на позначення ірреального бажання. Змодельовано тривимірну модель парадигми речень "ірреального бажання" з інваріантною матрицею та варіативними вербально-паралінгвальними ознаками. Процес організації німецького речення "ірреального бажання" в діалозі визначено як реалізацію смислової матриці, адаптованої за допомогою варіативних засобів до конкретної ситуації спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-22
Шифр НБУВ: РА315046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського