Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (41)Тематичний інтернет-навігатор (25)Наукова електронна бібліотека (286)Реферативна база даних (6678)Книжкові видання та компакт-диски (3191)Журнали та продовжувані видання (269)
Пошуковий запит: (<.>K=АРХІТЕКТУРА$<.>+<.>K=БУДІВЕЛЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 970
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Ярас В.І. 
Автоматизована система експрес-діагностики бетонних паль і стовпів у грунті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.І. Ярас ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Уперше запропоновано метод автоматизованого прийняття рішення щодо кондиційності будівельної конструкції шляхом зіставлення натурних сигналограм хвильового процесу з еталонною моделлю. Розроблено зазначену модель, зокрема, побудовано обвідні відлуння, одержані числовим інтегруванням хвильового рівняння для стрижневої системи. Запропоновано інформаційне забезпечення щодо функціонування автоматизованої системи діагностики залізобетонних паль, яке дозволяє здійснювати експрес-контроль якості за польових умов. Уперше для неруйнівного контролю будівельних конструкцій запропоновано метод підсилення корисного луно-сигналу шляхом просторової фільтрації з використанням кількох вимірювальних каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.5-043-082.05 +
Шифр НБУВ: РА343178

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Фіалко С.Ю. 
Агрегатний багаторівневий метод розв'язування скінченноелементних задач будівельної механіки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.17 / С.Ю. Фіалко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Запропоновано комплекс ефективних ітераційних методів розв'язання великорозмірних скінченноелементних задач будівельної механіки (статики і власних коливань). Зазначено, що для розробки даних методів використано методи спряжених градієнтів з агрегатним багаторівневим передобумовленням, основу якого становить поелементний підхід щодо формування матриці жорскості агрегатної моделі та багатофронтальний метод її факторизації. Встановлено, що запропоновані методи мають високу стійкість до поганої обумовленості і швидку збіжність. Розроблено узагальнений метод спряжених градієнтів з зсувами у агрегатному багаторівневому передобумовленні для розв'язання алгебричної узагальненої проблеми власних значень (вілних коливань), що дозволяє уникнути замикання збіжності. На підставі градієнтного підходу з агрегатним багаторівневим передобумовленням розроблено Рітц-градієнт метод для наближеного визначення нижніх частот і форм власних коливань, що не вимагає факторизації матриці жорсткості. Зазначено, що всі запропоновані методи доведено до високого рівня надійності, що дозволяє застосувати їх у МСЕ програмах масового використання Robot Millennium i SCAD.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.016 +
Шифр НБУВ: РА330106

Рубрики:

      
3.

Бездольна І.С. 
Адаптаційно-пристосувальна діяльність та механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму під впливом електромагнітних полів при їх нормуванні у довкіллі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / І.С. Бездольна ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Визначено структурно-функціональні основи формування адаптаційно-пристосувальної діяльності у процесі впливу електромагнітних полів (ЕМП) частотою 24МГц, 14МГц, 4 МГц, 50 Гц + цезій-137. Розроблено концепцію формування адаптаційно-пристосувальної діяльності, яка у сукупності з методичними рішеннями розвиває принципи системного підходу у галузі гігієнічного нормування електромагнітних випромінювань та є спільною методологічною основою для регламентування електромагнітних факторів у довкіллі. Зазначено, що дана діяльність організму під впливом ЕМП формується на різних рівнях організації - від клітинного до системного. Доведено, що механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму характеризуються активною перебудовою метаболічних, імунологічних процесів, а також функції репродукції, що обумовлює зміну аферентного потоку від екстеро- та інтерорецепторів до ЦНС і викликає формування специфічних реакцій коркових нейронів і реорганізацію корково-вісцеральних зв'язків. Виявлено, що архітектура функціональної системи залежно специфічна від фізичних параметрів ЕМП - більш високим інтенсивностям фактору відповідає більша кількість структур, залучених у реакцію-відповідь. Досліджено, що вплив ЕМП високих частот характеризується наявністю частотних і амплітудних вікон, які мають "високу" та "низьку" біологічну активність, що підтверджує можливість резонансної (інформаційної) взаємодії ЕМП з біологічними системами та демонструє необхідність розробки диференційованих за частотою гігієнічних нормативів ЕМП у довкіллі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.112 +
Шифр НБУВ: РА324314

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Науменко Н.Ю. 
Адаптовані скінченно-елементні моделі розв'язання задач будівельної механіки плосконапружених кородуючих пластин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / Н.Ю. Науменко ; ВАТ Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нові математичні моделі аналізу довговічності й оаптимального проектування плосконапружених конструкцій, які у процесі експлуатації знаходяться під дією навантажень і впливом різноманітних агресивних середовищ. Запропоновано узагальнену структуру системи обробки інформації з урахуванням особливостей експлуатації конструкцій. Розроблено модифікований чотирикутний скінченний елемент змінної товщини для розрахунку й оптимізації конструкцій з урахуванням впливу агресивних середовищ, застосування якого дозволяє підвищити точність розв'язків за одночасного зниження обсягу розрахунків. Розроблено алгоритми та методи розрахунку кородуючих опорних елементів плосконапружених пластин, які на стадії проектування враховують експлуатаційні характеристики. Це дозволяє забезпечити безперервну роботу конструкцій і призначити терміни виконання профілактичних і ремонтних робіт. З використанням розробленого програмного забезпечення виконано числові експерименти та детальний аналіз одержаних результатів. Установлено, що запропоновані математичні моделі й алгоритми ефективні для розрахунку й оптимального проектування конструкцій, які експлуатуються в агресивних середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н54-028 + Н54-082,04 +
Шифр НБУВ: РА356261

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Копилов О.Є. 
Аеродинамічна інтерференція систем висотних будівель і споруд циліндричної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.Є. Копилов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив аеродинамічної інтерференції на вітрове навантаження, що діє на висотні будівлі та споруди циліндричної форми, на прикладах групи двох, трьох, чотирьох колових циліндрів, поміщених у потік. Здійснено вимірювання розкладів тисків на поверхнях моделей та в їх сліді у аеродинамічній трубі. Запропоновано методику виконання аеродинамічних досліджень, необхідну для вирішення завдань сучасного будівництва. Наведено експериментально одержані значення основних аеродинамічних коефіцієнтів (коефіцієнта аеродинамічного опору, бічної аеродинамічної сили та числа Струхаля), необхідних для розрахунку груп висотних будівель і споруд циліндричної форми щодо дії вітру. Описано новий метод активного керування аеродинамічним слідом, який виникає за поодиноким коловим циліндром, який полягає у зміні циркуляції потоку навколо циліндра, що досягалося випорскуванням з поверхні циліндра струменів газу з заданою частотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 +
Шифр НБУВ: РА339867

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Лотоцький Ю.Л. 
Акустико-емісійна оцінка ранніх стадій розвитку тріщин у бетоні та залізобетоні: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.10 / Ю.Л. Лотоцький ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Створено описову модель акустико-емісійного виявлення зародження та розвитку ранніх стадій руйнування бетону та залізобетону під впливом різних фізико-хімічних чинників і показано можливість їх оцінювання за параметрами сигналів акустичної емісії (АЕ), що дозволило побудувати логічно завершену схему закономірностей та послідовності впливу зазначених чинників на виникнення тріщиноподібних дефектів у бетоні та залізобетоні. Розкрито механізми їх подальшого розвитку, зокрема, під дією механічних факторів. Показано, що ці процеси взаємопов'язані з генеруваннями пружних хвиль АЕ. На підставі результатів математичного моделювання розподілу напружень на жорсткому включенні, розташованому у пружній цементній матриці, показано, що внаслідок відмінностей у їх жорсткості під дією зовнішнього навантаження відбувається утворення тріщин шляхом відшарування цементного каменя по поверхні включення. Проведено експериментальну перевірку одержаних результатів і показано, що інтенсивність утворення й еквівалентна площа таких дефектів залежать від орієнтації включення у цементній матриці та його форми. Це дало змогу виявити природу початку руйнування бетонних і залізобетонних композитних структур елементів будівельних конструкцій під час їх АЕ-діагностування. Завдяки експериментальним дослідженням одержано кількісні параметри сигналів АЕ за умов початкових стадій руйнування цементного каменю, відшарування гравійного чи щебеневого заповнювачів, а також арматури від бетонної матриці для найпоширеніших типів бетону та залізобетону за розробленими методиками. Установлено значення коефіцієнтів заникання пружних хвиль АЕ під час їх поширення у бетонах і залізобетонах різних типів. Це дозволило створити якісно нову методику АЕ-діагностування стану будівельних елементів конструкцій. Запропоновано теоретико-експериментальний метод, який дозволяє оцінити кількісні параметри сигналів АЕ під час моменту старту та субкритичного розвитку макротріщин у бетоні та залізобетоні на ранній стадії руйнування, що сприяє розвитку засад сучасної методології АЕ-діагностування. Запропоновано нові науково обгрунтовані алгоритми оптимізації встановлення п'єзоперетворювачів АЕ на об'єкті контролю, а також рекомендації щодо АЕ-діагностування великогабаритних елементів конструкцій з даних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-082.05 +
Шифр НБУВ: РА356587

Рубрики:

      
7.

Штефан З.Б. 
Аналіз ефективності використання виробничого потенціалу будівельно-монтажних організацій (на матеріалах корпорації "Укрбуд"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / З.Б. Штефан ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено види потенціалів, їх зміст, структуру і роль у виробничому процесі, теоретично обгрунтовано поняття "виробничий потенціал" будівельно-монтажних організацій, розкрито проблеми його використання в ринкових умовах господарювання. Розроблено науково обгрунтовані положення з удосконалення методології, методики і організації економічного аналізу будівельно-монтажних організацій. Запропоновано методику аналізу впливу виробничого потенціалу на строки будівництва об'єктів, собівартість і фінансові результати господарської діяльності, визначено шляхи підвищення ефективності використання виробничого потенціалу підрядних будівельно-монтажних організацій України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-64

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Микитюк П. П. 
Аналіз ефективності інвестиційно-інноваційної діяльності підприємств: теорія і практика: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / П. П. Микитюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано доцільність практичного застосування запропонованих методичних підходів до оцінювання й аналізу ефективності інвестиційно-інноваційної діяльності підприємств будівельної галузі на основі сформованої методології аналізу інвестиційно-інноваційних проектів. Розроблено послідовність розрахунків порівняльно-аналітичних показників ефективності інвестиційно-інноваційних проектів, яка дозволяє одержати достовірну оцінку їх ефективності. Удосконалено методологію оцінювання й аналізу ефективності інвестиційно-інноваційної діяльності з застосуванням методів імітаційного моделювання за умов інфляції та ризику; механізм оцінювання й аналізу ефективності інвестиційно-інноваційних проектів залежно від виду інновацій, що дозволить встановити їх мультиплікативний вплив на ефективність інвестиційно-інноваційної діяльності підприємств з будівництва об'єктів і впровадження нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)311-55 + У053.9(4УКР)311-56
Шифр НБУВ: РА383014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Скочиляс С.М. 
Аналіз продуктивності праці в будівництві і резерви її підвищення в умовах ринкових відносин (на матеріалі будівельно- монтажних організацій корпорації "Укрбуд"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.М. Скочиляс ; Тернопільська академія народного господарства. — Тернопіль, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)310-641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Соколова Н.М. 
Антикризовий моніторинг підприємств дорожньої галузі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.М. Соколова ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні засади проведення антикризового моніторингу діяльності підприємств дорожньої галузі України. Обгрунтовано методичні рекомендації, які дають змогу здійснювати антикризовий моніторинг на всіх стадіях розвитку підприємства для своєчасного виявлення кризи, оцінити наявність кризових явищ та проводити діагностику кризового становища, визначати ступінь впливу управлінських рішень на якісну зміну його фінансового стану. Методичні рекомендації щодо проведення антикризового моніторингу апробовано на п'яти шляхово-будівельних управліннях й обгрунтовано можливість їх застосування для підприємств виробничої сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.21-971 +
Шифр НБУВ: РА342199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дорошенко Л.І. 
Ареалогія будівельної лексики східнополіського діалекту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.І. Дорошенко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 1999. — 19 с. — укp.

У роботі досліджена ареалогія лексики українського східнополіського діалекту, яка відтворює ідеографічну сферу "традиційне сільське будівництво". Запропоновано нову класифікацію досліджуваного ареалу на підставі вперше створеного регіонального лексичного атласу окремої тематичної групи лексики. З'ясовано відношення внутрішньосхіднополіської діалектної диференціації за даними будівельної лексики до діалектного членування цього ареалу, здійсненого на підставі фонетичних та морфологічних рис. Докладно розглянуто зв'язки (контактні й дистантні) східно-поліського діалекту з іншими говорами східнослов'янського континууму в межах лексики, що відбиває традиційне сільське будівництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-677.1

      
12.

Бокало І. Ю. 
Архітектура втрачених церков м. Львова: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / І. Ю. Бокало ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектуру втрачених українських церков Львівщини ХІІІ - ХVІІІ ст. за писемними, картографічними та іконографічними матеріалами. Розроблено комплексну методику вивчення архітектури втрачених церков та алгоритм її застосування. Одержано повний перелік втрачених церков Львівщини - 24 об'єкти. Досліджено прицерковні території втрачених об'єктів в їх історичному розвитку. Визначено їх основні складові та будівлі, розташовані на них. Розглянуто планувальні та об'ємно просторові типи втрачених церков, а також формотворчі засади їх архітектури на підставі порівняльно-типологічного аналізу з існуючими та виявленими археологічно сакральними пам'ятками м. Львів та регіону. Розроблено рекомендації щодо впорядкування та відзнакування територій втрачених церков Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-2Льв) + Щ113(4УКР-2Льв.)927.166
Шифр НБУВ: РА369373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мер'є О.В. 
Архітектура дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини ХVII - першої половини ХХ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Мер'є ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше створено цілісну картину формування архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини XVII - першої половини XX століть. Проведені натуральні обстеження й інвентаризацію виявили на теренах Галичини 246 дерев'яних храмів. Розкрито прийоми застосування архітектурно-декоративних засобів опорядження в екстер'єрі й інтер'єрі досліджених святинь. Встановлено, що особливістю архітектури є те, що вона формувала стилістичні епохи (бароко, рококо, класицизм, історизм, модерн) під впливом місцевих, регіональних та зовнішніх чинників. Виявлено нові об'єкти та здобуті імена творців дерев'яних костелів. Визначено стилістичний аспект архітектурного формотворення та періодизацію розвитку стилістичних напрямів досліджених об'єктів. Проведено порівняльний аналіз архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини з дерев'яними храмами цього ж та інших обрядів у сусідніх регіонах (Волині, Закарпатті) та країнах (Польщі, Швеції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4УКР-9ГАЛ)4/6 +
Шифр НБУВ: РА363747

Географічні рубрики:

      
14.

Гой Б.В. 
Архітектура єврейських театрів України. Принципи типології та проектування: Автореф. дис... канд. арх. наук: 18.00.02 / Б.В. Гой ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен архітектури єврейських театрів в Україні. Виявлено закономірності формування їх мережі, розкрито основні засади побудови простору, організації дії, формування типів, структури об'ємно-просторової організації та принципів проектування. Запропоновано хронологію та періодизацію генези архітектури єврейських театрів, охарактеризовано їх основні типи. На підставі результатів дослідження близько 50-ти театральних будинків, залів, просторів, споруд, що використовували, пристосовували, проектували та будували для єврейських театральних колективів у містах України, запропоновано їх класифікацію. Досліджено вплив соціально-політичних, культурно-естетичних, демографічних, економічних та інших факторів на формування мережі й архітектури історичних типів єврейських театрів. Визначено оптимальні форми функціонування єврейських театрів за умов сучасної України. Розроблено пропозиції щодо організації єврейської театральної мережі. Обгрунтовано методологічні засади проектування нових типів єврейських театрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.16(4УК=ЄВР) + Н712.42-02 +
Шифр НБУВ: РА348785

Рубрики:

      
15.

Вечерський В.В. 
Архітектура й містобудування України доби Гетьманщини (Особливості становлення і розвитку. 1648 - 1781 рр.): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / В.В. Вечерський ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості становлення та розвитку архітектури та містобудування доби Гетьманщини (1648 - 1781 рр.) у географічних межах сучасної території України. Досліджено джерельну базу, наголошено на важливості картографічних матеріалів з історії містобудування та джерельній значущості пам'яток містобудування й архітектури. Вивчено соціально-економічні, культурні та фахові засади формування архітектури та містобудування, закономірності формування, розвитку містобудівних утворень (міст і сіл), оборонних і монастирських комплексів. З'ясовано розпланувально-просторові вирішення й архітектурно пластичні, стильові особливості основних типів будівель і споруд. Доведено та вперше кількісно означено регіональну нерівномірність архітектурного та містобудівного розвитку, а також наведено класифікацію типів монастирських комплексів. Визначено панівну стилістику архітектури доби Гетьманщини, а також місце та роль архітектурно-містобудівної спадщини цієї доби в розвитку української архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)331-2 + Щ113(4УКР)4-2
Шифр НБУВ: РА312066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Мельник Н.В. 
Архітектура комплексів громадсько-житлової забудови міст півдня України кінця XVIII - початку ХХ ст. (на прикладі міст Херсону, Миколаєва, Одеси): автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / Н.В. Мельник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено чинники і умови, що визначили своєрідність формування комплексів громадсько-житлової забудови і планувальних структур міст півдня України, зокрема, Херсона, Миколаєва, Одеси. Розглянуто комплекс громадсько-житлової забудови (КГЖЗ) як структурний елемент каркаса містобудівної системи історичного міста, а також як елемент містобудівної структури загальноміського значення з домінуючою функцією та їх набором (головні вулиці, площі (торгові, театральні), міські сади та інші містобудівні простори громадського призначення). Проведено комплексний аналіз КГЖЗ з функціональною та морфологічною компонентами. Визначено відповідну типологію об'єктів, основні принципи формування архітектури комплексів громадсько-житлової забудови в досліджуваних містах наприкінці XVIII - на початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82(4УКР-9ПІВ) + Щ113(4УКР-9ПІВ)6 +
Шифр НБУВ: РА352763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Чень Л.Я. 
Архітектура монастирів чину Святого Василія Великого в Україні та їх місце в розвитку української архітектури XVII - XX століття: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Л.Я. Чень ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження архітектури монастирів Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ) на сучасних теренах України як цілісного явища в традиції української сакральної архітектури. Встановлено основні етапи розвитку монастирів ЧСВВ, а також періоди їх будівництва. Проаналізовано типологію планувально-просторового вирішення монастирів ЧСВВ в Україні. Розкрито особливості архітектурно-просторового вирішення василіянських монастирів у контексті розвитку української та загальноєвропейської архітектури. Визначено перспективні напрямки сучасного розвитку архітектури монастирів ЧСВВ, а також розроблено наукові положення їх відтворення, реконструкції та розбудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)4/6-2 + Щ117.166(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бойко О. Г. 
Архітектура мурованих синагог Правобережної України XVI - XX ст.: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / О. Г. Бойко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено принципи та закономірності формування містобудівних, планувально-просторових, конструктивних, об'ємно-композиційних, будівельно-технологічних, пластично-образних і стильових особливостей синагог у контексті європейських і місцевих традицій. Уточнено датування окремих синагог, виявлено основні етапи будівництва. Розглянуто чинники, які впливали на архітектурно-просторову організацію синагог. Висвітлено цілісну картину формування архітектури мурованих синагог Правобережної України, як феномену юдейської сакральної архітектури. Наведено каталог досліджених синагог, розглянуто стан та обгрунтовано цінність збережених 227-ми споруд. Визначено перспективні напрямки використання збережених синагог з метою відновлення історичної колективної пам'яті щодо втрачених юдейських громад. Розроблено наукові положення з консервації, реставрації та реконструкції збережених синагог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ПРА=ЄВР)4/6
Шифр НБУВ: РА375910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Рибчинський О.В. 
Архітектура периметральної забудови ринкових площ міст та містечок Галичини у кінці XVIII - на початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Рибчинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2000. — 18 с. — укp.

Науково узагальнено результати попередніх досліджень архітектури ринкових площ в Європі та Україні. Із застосуванням розроблених і традиційних методик визначено історичні передумови, принципи та закономірності формування архітектурно-планувальних типів і композиційно-стилістичних особливостей периметральної забудови ринкових площ. Встановлено, що у кінці XVIII - на початку XX ст. спорудження й об'ємно-просторове розширення забудови створили якісно новий образ ринкових площ. Проаналізовано чинники впливу, що дозволило створити цілісну картину формування забудови ринкових площ. Виявлено стан збереженості споруд, запропоновано метод визначення їх цінності та надано рекомендації щодо збереження периметральної забудови ринкових площ міських поселень Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331)5/6 + Н820.97
Шифр НБУВ: РА311560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Диба Ю.Р. 
Архітектура українських храмів-ротонд другої половини Х - першої половини XIV століть: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Ю.Р. Диба ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано нові матеріали натурних, історико-бібліографічних та історико-архівних досліджень, що дозволило розширити перелік українських храмів-ротонд. Відомі храми-ротонди систематизовано за принципом інформативності та достовірності матеріалів натурних досліджень, фіксацій та обгрунтованістю їх архітектурної інтерпретації. Визначено основні закономірності побудови планувальної та об'ємно-просторової структури архітектурної форми храмів-ротонд. Обгрунтовано прийняті рішення щодо їх планувальних та об'ємно-просторових реконструкцій. Проаналізовано ідейний зміст архітектурного образу храмів-ротонд. Визначено основні тенденції розвитку архітектурно-композиційних традицій храмового ротондального будівництва княжої доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)3 + Щ117.166(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського