Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (31)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (172)Реферативна база даних (1201)Книжкові видання та компакт-диски (921)Журнали та продовжувані видання (78)
Пошуковий запит: (<.>K=ІСТОРИЧНА$<.>+<.>K=ВЕРСІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 142
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лисенко С. М. 
Адаптивна інформаційна технологія діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / С. М. Лисенко ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Розглянуто питання створення адаптивної інформаційної технології для підвищення достовірності й ефективності діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм. У ході дослідження виявлено недоліки роботи інформаційних технологій і засобів діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм. Запропоновано поведінкову модель троянських програм, яка формалізує особливості функціонування цих програм у комп'ютерних системах, та модель процесу діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм, яка дозволяє здійснювати діагностування з високою достовірністю. Розроблено метод побудови захищених послідовностей і генерації детекторів на базі штучних імунних систем, що дозволяє визначити факт заміни файлів троянськими версіями у процесі діагностування комп'ютерних систем у режимі сканера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025
Шифр НБУВ: РА377687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сирятська Т.О. 
Виконавська інтерпретація в аспекті психології особистості музиканта-артиста: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Т.О. Сирятська ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено психолого-аналітичний аспект особистості виконавця, який є взірцем артистичної діяльності. Грунтуючись на динамічній концепції особистості (за Е.Фроммом) та концепції іншого М.Бахтіна, екстрапольованих на матеріал виконавського мистецтва, опрацьовано теоретичні положення класичної характерології за документами щодо діяльності видатних музикантів минулого К.М.Вебера, М.Глінки, піаністів А.Рубінштейна, С.Рахманінова, Г.Гульда, В.Софроницького. Це уможливлює моделювання процесів і механізмів психології особистості через визначення її базових концептів ("характер", "темперамент", "артистична енергія"). Запропоновано дефініції понять "інтерпретація", "особистість інтерпретатора", "артистична енергія". Виявилось, що всі творчі особистості мали певний тип акцентуації (за типологією К.Ленгарда), який не лише пояснює особливості його психототипу, але й спрямовує та увиразнює семантику виконавської інтерпретації (через взаємодію рис темпераменту та характеру). Зазначено, що цей процес не є лінійним, спрощеним - він впливає на трактовку авторського тексту та трансформує його зміст опосередковано, але закономірно та на об'єктивному підгрунті. Ідеальним є збіжність "образу автора" з виконавським Я. В інших випадках виконавське мислення виокремлює трансформацію авторського Я, слухач відчуває певні зміни у традиції виконання. Це простежено на чотирьох виконавських версіях Шостої прелюдії Ф.Шопена: А.Корто, С.Ріхтера, В.Софроницького, М.Аргеріх. Психологічна структура особистості є енергетичною системою, що також увиразнює семантичну спрямованість інтерпретації як кінцевого результату діяльності музиканта-артиста. Закон структурної тотожності (конгруентності) між акцентуйованими рисами особистості та типом інтерпретації визначає характер взаємодії та доповнює усталену в інтерпретології типологію виконавців, розвиває існуючі ідеї К.Мартинсена, Е.Кречмера, Д.Рабіновича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.712 + Ю945.442 +
Шифр НБУВ: РА356946

Рубрики:

      
3.

Фуртес 
Військово-історична проблематика у працях української еміграції 1920-1939 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Олексій Олександрович Фуртес ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:61 + Т3(9=УКР)61я5
Шифр НБУВ: РА365611

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Глушко М.С. 
Генезис тваринного запрягу в Україні (культурно-історична проблема): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / М.С. Глушко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2004. — 32 с. — укp.

Проведено дослідження функціонального використання вола і коня як тяглової сили в Україні та поетапного розвитку парного, одинарного й інших видів їх запрягу в сухопутних засобах пересування та знаряддях обробітку ріллі від доби енеоліту до XX ст. включно. Визначено конструкцію, форми, технологію виготовлення та способи застосуванння різних типів і варіантів тяглових, гальмівних і скеровуючих приладів, волової та кінної упряжі. Висвітлено особливості відображення у традиційній обрядовості та національному світогляді конкретного функціонального використання робочої худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-415 + Т594.15 +
Шифр НБУВ: РА331896

Рубрики:

      
5.

Ровенчак І.І. 
Географія культури: проблеми теорії, методології та методики дослідження: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук: 11.00.02 / І.І. Ровенчак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 32 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та методичні основи формування географії культури (ГК) як окремого наукового напрямку (підсистеми) української суспільної географії. Розкрито зміст культури в суспільно-географічному контексті (СГК). Викладено періодизацію формування культурно-географічного підходу у світовій та українській землезнавчій науці. Обгрунтовано зміст української ГК, розроблено варіант її термінологічної системи. Проаналізовано геокультурну ідею "Київ - новий Константинополь" в СГК та дві геокультурні закономірності. Розроблено основи структуризації ГК та визначено три головні її галузі - етногеографія культури (етнокультурна географія), географія релігії (сакральна географія), історична ГК (історико-культурна географія) і три неголовні. Наведено схему системи методів у ГК, розкрито методику геокультурних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*18:Д8 + Ч11в2
Шифр НБУВ: РА371122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гриб О.І. 
Громадсько-просвітницька діяльність та історична спадщина Олександра Барвінського: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Гриб ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено багатогранну громадсько-просвітницьку діяльність та історичну спадщину О.Барвінського. Розкрито вплив ідей провідних істориків Наддніпрянщини на становлення наукового світогляду ученого. Проаналізовано основні положення історіографічної концепції О.Барвінського. Визначено основні напрями його наукової та громадсько-просвітницької діяльності на Тернопільщині. Особливу увагу приділено вивченню особистісного становлення О.Барвінського. Висвітлено наукові здобутки ученого в історичній галузі, розкрито його суттєвий внесок у справу національного відродження України. На прикладі вивчення життєдіяльності О.Барвінського показано роль наукової інтелігенції в українському національно-культурному русі 1840-х рр. - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-8 Барвинський + Т1(4УКР)-8 Барвинський +
Шифр НБУВ: РА355333

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Стебльов С.О. 
Діалог науки та релігії в контексті культурної трансформації публічної сфери: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / С.О. Стебльов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Наведено соціокультурний аналіз моделей діалогу науки та релігії, наявних завдяки науковим, філософським і теологічним дискурсам, у контексті системних перетворень публічної сфери, артикульованої у дослідженні як інформаційно-комунікативний простір культури. Здійснено розробку аналітики науки та релігії на підставі синтезу двох запропонованих методологічних програм, як формально-логічної, яка передбачає теоретичні моделі взаємовідносин двох дисциплін, та соціокультурну, відповідно до якої базою визначення проблеми щодо співвідношення наукового та теологічного дискурсів є їх культурно-історична та суспільно-політична інтерпретація. За результатами дослідження зроблено висновок, що діалог науки та релігії відбувається в інформаційно-комунікативному просторі вітчизняної публічної сфери від початку її виникнення у другій половині XIX ст. за його подальшого функціонування у контексті культурних перетворень радянської та пострадянської доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:C5*622.21 + Ю951.082.3 + Ч111.1 + Э212.4 +
Шифр НБУВ: РА354720

Рубрики:

      
8.

Юхимик Ю. В. 
Естетико-мистецтвознавчий аналіз міметичного способу художнього творення: історична динаміка класичного мистецтва: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.08 / Ю. В. Юхимик ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 31 с. — укp.

Висвітлено питання створення на сучасному науково-теоретичному рівні цілісної естетико-мистецтвознавчої концепції мімезису як засадничого принципу художьо-образного творення в контексті історичної динаміки класичного мистецтва. Досліджено естетичну сутність міметичного принципу художнього творення та його роль у становленні образної сфери мистецтва. Визначено ступінь залежності дії міметичного принципу від видової специфіки мистецтва. Розкрито роль мімезису в генезі мистецтва. Виявлено та проаналізовано типологію міметичних проявів образного творення, зафіксованих історичною динамікою класичного мистецтва. Розглянуто різноманітність прийомів міметичного способу творення (натуралістична імітаційність, схематизація, типізація, ідеалізація, символізація) та особливості їх прояву в різних типологічних моделях. Обгрунтовано універсальний категоріальний статус мімезису як засадничого принципу функціонування мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(0)-17 + Ю812.25
Шифр НБУВ: РА379870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Величко Т.В. 
Етнографічне музейництво Півдня України: історична та регіональна своєрідність, сучасні тенденції: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Т.В. Величко ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено основи державної політики щодо музейної етнографічної справи на різних етапах та її вплив на діяльність етнографічних осередків, досліджено всю сукупність чинників розвитку етнографічного музейництва регіону, проаналізовано наукову, фондову, освітньовиховну, виставково-експозиційну роботу музеїв, їх внесок у розгортання етнографічних краєзнавчих студій, відтворено історію створення й етнографічну діяльність музеїв АР Крим, Миколаївської, Донецької, Херсонської й Одеської областей. Акцентовано увагу на втрачених музеях і колекціях, репресованих діячах етнографічного музейного руху, встановлено та досліджено нові види та типи сучасних музеїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5е(23=УКР7,7) л6 + Ч774(4УКР7)76:Т52 +
Шифр НБУВ: РА368846

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Філіппенко Р.І. 
Життя, громадська діяльність і науково-історична спадщина професора Харківського університету Є.К.Рєдіна (1863 -1908 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Р.І. Філіппенко ; Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено громадську та науково-історичну діяльність професора Харківського університету Є.К.Рєдіна. Визначено його внесок у дослідження історичних пам'яток візантійської та давньоруської культури та вивчення української церковної старовини. Запропоновано періодизацію життя історика та його науково-організаційної роботи. Проаналізовано коло наукових інтересів історика. Розглянуто маловідомі аспекти його діяльності як секретаря Харківського історико-філологічного товариства та секретаря Харківського підготовчого комітету Археологічних з'їздів, завідувача Музею витончених мистецтв та старожитностей Харківського університету, а також громадська робота у Харківському товаристві поширення в народі грамотності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5-8 Рєдін Є.К. + Т3(4УКР-4ХАР)5-8 Рєдін Є.К. +
Шифр НБУВ: РА331566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Березіна В. В. 
Зв'язок розуміння і мовлення як предмет філософської герменевтики: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.01 / В. В. Березіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Висвітлено засадничі поняття та положення філософської герменевтики у зв'язку з феноменологічною та риторично-гуманістичною традиціями. Герменевтичний принцип історичності досліджено через такі феноменологічні поняття як життєсвіт, горизонт та інтерсуб'єктивність. Антисуб'єктну й антиінструментальну настанови розкрито за допомогою таких понять як дієво-історична свідомість, здоровий глузд і метафора. Встановлено, що розуміння є необ'єктивувальним досвідом істини, який має структуру діалогу, оскільки передбачає відкритість до іншого й є сутнісно незавершеним. Запропоновано інтерпретацію герменевтичної теорії досвіду в широкому контексті практичної філософії. Стосунок розуміння та мовлення розкрито через концепцію відкритості герменевтичного досвіду, розглянуту в аспектах тілесності, моральності та темпоральності, де відповідно феномени здоров'я, дружби та "затримки" засвідчують екзистенційну свободу людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.518.3
Шифр НБУВ: РА380600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Городнюк Н.А. 
Знаки необарокової культури у творчості Валерія Шевчука: компаративні аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н.А. Городнюк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано творчість В.Шевчука у контексті сучасної "прози культури", і, зокрема, її необарокового напрямку, що дозволяє найбільш плідно виявити та охарактеризувати специфіку його художньої прози. Зазначено, що об'єктом спеціального дослідження постають окремі семіотичні утворення - знаки культури - образи, що набувають у письменника знакових характеристик у межах необарокової парадигми: слово, книга, сад, бібліотека, околиця. Виявлено художні кореляти основних необарокових знаків культури В. Шевчука, розглянуто їх генезу та специфіку на грунті українського Бароко у порівнянні з західними версіями Х.Л.Борхеса, У.Еко, М.Павича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.04 + Ш5(4УКР)6-4 Шевчук 45 +
Шифр НБУВ: РА324300

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Захарченко А.В. 
Ідейно-художні шукання в українській драматургії кінця ХІХ - початку ХХ століття (проблематика, жанри, характери): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.В. Захарченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Уперше в українському літературознавстві системно досліджено твори маловідомих авторів кінця XIX - початку XX ст. Висвітлено витоки становлення та саморозвиток багатьох творчих індивідуальностей, визначено їх місце та роль у літературному процесі. Проведено розгорнутий аналіз формозмісту п'єс, специфіки художнього інструментарію письменників, їх мистецького світу. Зроблено спробу провести конкретні паралелі в інтерпретації драматургічного доробку маловідомих письменників кінця XIX - початку XX ст., з'ясувати специфіку їх художньої практики на змістовому, формотвірному матеріалі та на прикладі драматичних творів різних жанрів таких митців: Л.Яновської, П.Саксаганського, І.Тогобочного, А.Кащенка, Г.Ващенка, А.Велисовського, В.Таля (Товстоноса), Г.Левченка, К.Ванченка-Писанецького, Н.Кибальчича, С.Яричевського, В.Потапенка, висвітлено найважливіші проблеми процесу становлення та розвитку на рубежі минулих століть драматургії "другого порядку", а також охарактеризовано діалектику взаємозв'язку традиції (реалізму) і новаторства (вкраплення елементів модерністських художніх систем). Досліджено умовний тріумвірат (троїстий союз) драматичних жанрів, складниками яких є історична, комедійна драматургія та модерна драма. На тлі визначних досягнень української драматургії певного жанру дослідженої доби, на базі принципу аналізу розглянуто твори маловідомих читацькому та науковому загалові авторів, які зробили значний внесок у формування української драматургії кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-336 +
Шифр НБУВ: РА351810

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Трофимов Б.Ф. 
Інформаційна технологія багатоверсійного представлення та керування базами даних інформаційних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.06 / Б.Ф. Трофимов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Запропоновано аналітичну модель схеми даних, метод визначення коректності схем даних, аналітична модель реляційної бази даних (БД) з багатоверсійною структурою, метод наведення даних реляційного відношення в різних версіях БД, методика модернізації інформаційних систем (ІС), що дозволило вирішити завдання скорочення простоїв ІС, запобігання втраті даних під час модернізації ІС. Побудовано технологію багатоверсійного представлення та керування БД. Розроблено показники відносних змін розміру БД і сумарної продуктивності ІС. Одержано підтвердження ефективності даної технології на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-01 + З970.61-01 +
Шифр НБУВ: РА369581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Вернигора Н.М. 
Історична динаміка антропного виміру естетичного ідеалу в західно-європейській культурі: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Н.М. Вернигора ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2004. — 19 с. — укp.

З використанням значної кількості наукових джерел у контексті сучасної методології уперше у вітчизняній науці здійснено аналіз історичного розвитку західноєвропейського естетичного ідеалу в його антропному вимірі з часів античності до початку XX ст. Виявлено основні конкретно-історичні стереотипізовані форми зовнішності людини, що визначалися ознаками прекрасного на основних етапах історичного розвитку в певних географічних межах. З'ясовано специфіку естетичного ідеалу антропної (тілесної) краси, притаманної мистецтву періодів грецької класики, грецького еллінізму, періоду Римської Імперії, раннього, зрілого та пізнього середньовіччя, Відродження, XVII - початку XX ст. Визначено конкретно-історичні принципи поєднання в антропній естетиці ознак тілесності та духовності людини й особливостей їх візуалізації в образотворчому мистецтві. Доведено причинно-наслідковий зв'язок між конкретно-історичними умовами та особливостями антропного виміру естетичного ідеалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-7 + Ч111.16 + Ю811.181
Шифр НБУВ: РА330933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Биценко Т.О. 
Історична динаміка експресивів негативної емоційності в англійському дискурсі XVI - XX ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.О. Биценко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено мовленнєві акти експресивів негативної емоційності в англійському дискурсі XVI - XX ст. як комплексу їх мовних, прагматичних, психологічних, когнітивних і соціальних характеристик. Визначено суть дискурсу негативної емоційності та уточнено прагматичний статус його мінімальної одиниці - мовленнєвого акту експресиву негативної емоційності, з'ясовано його прагмасемантичні типи за принципом психологічних станів. Діахронічно сталими в прагматичній системі експресиву негативної емоційності виявились: денотативний, іллокутивний та інтенціональний аспекти; ролі діахронічних змінних набувають адресантний, адресатний, ситуативно-контекстний і локутивний аспекти. Зазначено, що історичне варіювання окремих різновидів мовленнєвих актів експресивів негативної емоційності є різновекторним. Зроблено висновок, що загальною тенденцією їх історичного розвитку є звуження набору й зменшення частотності маркерів емотивності в усіх прагмасемантичних різновидах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-03 +
Шифр НБУВ: РА329703

Рубрики:

      
17.

Полянська В. І. 
Історична динаміка естетичних ідей в російському формалізмі: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.08 / В. І. Полянська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Проведено комплексний, філософсько-естетичний аналіз російського формалізму, реконструкцію процесу його виникнення, розвитку, занепаду. Вивчено історичну динаміку ідей російської формальної школи й їх вплив на світову естетичну теорію. Проведено аналіз засадничих ідей російського формалізму: співвідношення форми та змісту в художньому творі, прийому, осторонення, релятивізму, конструктивного принципу, фотогенії, повтору та ін. Досліджено динаміку ідей російського формалізму в теоретичних надбаннях Празького структуралізму. Розглянуто формалістські ідеї у кінематографі, зокрема "фотогенію", "зміщення", "семіозис", "монтаж". Досліджено тенденції вивчення методу учнями формалістів, так званими "младоформалістами". Здійснено намір реабілітувати теорію формального методу. Доведено, що російський формалізм був і залишається одним із найважливіших джерел естетичної інновативності в ситуації кардинальних соціальних і культурних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8 г(4РОС)61 + Ю251.242 + Ю812.271.6 + Ш5(4РОС)6-32
Шифр НБУВ: РА373064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Шевченко І.С. 
Історична динаміка прагматичних властивостей англійського питального речення (16-20 ст.): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.04 / І.С. Шевченко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці основ аналізу та вивченню історичного розвитку прагматичних властивостей англійського питального речення. Встановлено концептуальні засади історичної прагмалінгвістики як нової дослідницької парадигми, що базується на системно-діяльнісному трактуванні мовленнєвої комунікації. Еволюція прагматичних властивостей мовленнєвої комунікації загалом розглядається як результат внутрішнього розвитку мови й змін комунікативних потреб, зумовлених еволюцією суспільства та культури. Виявлено діахронічні сталі та змінні елементи прагматики англійського питального речення у мовленнєвому акті (його аспектах) та дискурсі (принципі ввічливості). Розроблено модель мовленнєвого акту, що складається з дев'яти аспектів, об'єднаних у три блоки, й описано кількісну та якісну історичну динаміку окремих аспектів мовленнєвих актів, реалізованих досліджуваними реченнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-022.2

Рубрики:

      
19.

Коннов О. Ф. 
Історична динаміка художнього стилю: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.08 / О. Ф. Коннов ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 14 с. — укp.

Здійснено експлікацію терміна "стиль". З'ясовано потенціал стильового аналізу у виявленні естетичної цінності твору. Продемонстровано, що художній стиль зберігається у мистецькій практиці модернізму та постмодернізму на рівні манери. Обгрунтовано поняття про змістовні та матеріальні домінанти стилю, введено змістовні поняття стилю "трансцендентність", "символічність", "симулятивність" і "іманентність". Проаналізовано узгодженість формальних стильових ознак з духовним змістом твору та встановлено закономірний зв'язок між домінантами стилю "ступінь умовності", "іманентність", "трансцендентність". Розкрито значення терміна "великий стиль", обгрунтовано доцільність введення нових формальних понять стилю. Запропоновано модель історичної динаміки художнього стилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.282/283
Шифр НБУВ: РА372240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Закалюжний Л. В. 
Історична драма - хроніка: особливості жанру. Поетика: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.06 / Л. В. Закалюжний ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто жанрові особливості та поетику історичної драми-хроніки, а також її специфікацію в шекспірівській і брехтівській художніх моделях. Охарактеризовано стан вивчення жанру історичної драми-хроніки в зарубіжному та вітчизняному літературознавстві, розкрито сутність смислового наповнення терміна "історична драма-хроніка". Висвітлено історію становлення та генезу жанру, виявлено його головні ознаки, розглянуто вищеназвані моделі та проаналізовано провідні елементи поетики жанру історичної драми-хроніки й особливості їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.462 + Ш5(4)-336
Шифр НБУВ: РА381510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського