Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (174)Книжкові видання та компакт-диски (46)
Пошуковий запит: (<.>K=ІРАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Колесюк В.С. 
Еколого-гігієнічні аспекти збереження та відновлення здоров'я військовослужбовців міжнародних миротворчих контингентів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.С. Колесюк ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вирішено проблему збереження та відновлення здоров'я військовослужбовців, які беруть участь у міжнародних миротворчих операціях (ММО). Вивчено особливості умов і факторів професійної діяльності військовослужбовців миротворчого контингенту України в Республіці Ірак та Ліберії. Визначено взаємозв'язок між умовами та тривалістю ММО, професійним навантаженням військовослужбовців у зв'язку з впливом на стан психічного та соматичного здоров'я за результатами порівняльного аналізу. Встановлено, що існуюча система медичного забезпечення міжнародних миротворчих Збройних сил України не враховує екологічні та гігієнічні умови професійної діяльності військовослужбовців, що засвідчує про доцільність доповнення її комплексом додаткових заходів щодо збереження та відновлення здоров'я, які проводяться у трьох типах військово-медичних закладів: військово-медичний клінічний центр, центр медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування і медичних частинах миротворчих підрозділів у двох взаємозалежних і взаємообумовлених напрямках, зокрема, здійснення індивідуального динамічного медичного контролю за станом здоров'я і реакціями організму на дію екстремальних чинників ММО та реалізацію запобіжних реабілітаційних заходів щодо показників "функціонального стану організму на рівні верхньої межі норми".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р129 +
Шифр НБУВ: РА370020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Попко С.М. 
Застосування українського миротворчого контингенту в операції з підтримання миру в Республіці Ірак у 2003 - 2005 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / С.М. Попко ; Нац. ун-т оборони України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано досвід застосування українського миротворчого контингенту рівня бригади (тактичної групи) в операції з підтримання миру в Республіці Ірак. Досліджено зміст, характер, особливості розгортання та виконання завдань українською бригадою (тактичною групою) у зоні її відповідальності. Визначено основні групи факторів і їх вплив на виконання завдань українським миротворчим контингентом в операції. Розкрито питання використання сил і засобів даного контингенту в операції з підтримання миру в Республіці Ірак. Обгрунтовано рекомендації щодо підвищення якості підготовки військових підрозділів (призначених до дій як миротворчі контингенти), удосконалення й адаптації існуючої нормативно-правової бази до вимог сучасних міжнародних миротворчих операцій, застосування набутого досвіду в навчальний процес військових ВНЗ, а також впровадження цивільного-військового співробітництва під час участі Збройних сил України в міжнародних миротворчих операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-64(5ИРК) + Х915.212.031(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рибченко Т. О. 
Зовнішня політика адміністрації президента США Б. Обами щодо Російської Федерації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Т. О. Рибченко ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано концептуальне забезпечення зовнішньої політики США щодо РФ. Здійснено порівняльний аналіз зовнішньої політики адміністрацій Б. Клінтона та Б. Обами на зовнішньополітичний курс США. Розглянуто проблеми збереження лідерства США в світі за умов структурної трансформації міжнародної системи. Встановлено заходи російського керівництва, які ускладнюють позиціонування Заходу в міжнародній системі як цілісності. Встановлено спільні та відмінні риси у зовнішній політиці США та Росії щодо Ірану, Іраку, Афганістану, Північної Кореї та країн СНД. Доведено вплив взаємодії зовнішньої політики Росії та США на Україну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО),9(4РОС)
Шифр НБУВ: РА379831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Разіцький В.Й. 
Інформаційне забезпечення зовнішньополітичної діяльності США щодо країн Перської затоки (1945 - 1960 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / В.Й. Разіцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження проблем інформаційного забезпечення зовнішньополітичної діяльності США щодо країн Перської затоки у роки адміністрацій президентів Г. Трумена та Д. Ейзенхауера (1945 - 1960 рр.). Проаналізовано основні етапи становлення та розвитку інформаційної політики США, розкрито значення та місце регіону Перської затоки в американській зовнішньополітичній доктрині після Другої світової війни. Розглянуто процес поширення інтересів США на країни Близького та Середнього Сходу та пов'язану з цим англійсько-американську боротьбу за сфери впливу в регіоні. Проаналізовано розвиток інформаційно-розвідувального апарату США у післявоєнну добу, розглянуто основні методи та засоби розширення інтересів Вашингтона на Іран, Ірак і Саудівську Арвію. Визначено ефективність інформаційного забезпечення зовнішньополітичної діяльності США у країнах Перської затоки у 1945 - 1960-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-64(5) +
Шифр НБУВ: РА367044

Рубрики:

      
5.

Жовтенко Т.Г. 
Інформаційне забезпечення політики держави у боротьбі з міжнародним тероризмом на прикладі США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / Т.Г. Жовтенко ; Рада нац. безпеки і оборони України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до трактування поняття "міжнародного тероризму" та терористичної загрози як чинника національної та міжнародної безпеки. Розглянуто особливості теоретичного планування та практичної реалізації інформаційного забезпечення політики держави за умов протидії загрозі міжнародного тероризму. Висвітлено зміст, особливості та форми інформаційного забезпечення державної політики США в сфері боротьби з тероризмом на сучасному етапі. Проаналізовано діяльність державного апарату США щодо практичного інформаційного забезпечення державної політики країни в боротьбі з міжнародним тероризмом під час Афганської (2001 - 2002 рр.) й Іракської (2003 р.) військових кампаній в рамках оголошеної Глобальної війни з міжнародним тероризмом з урахуванням новітніх концепцій інформаційно-психологічного впливу - принципів Мережно-центричного протиборства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)64 в2:Ч62 + Ф015.24 + Ч620.4(7СПО)
Шифр НБУВ: РА374291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Слободян Н.В. 
"Іракське питання" в системі міжнародних відносин в 90-х роках ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.В. Слободян ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено виникнення, розвиток та вплив "іракської проблеми" на розвиток міжнародних відносин у кінці XX ст. Розкрито політичні та військово-політичні аспекти розвитку кризи навколо Іраку. Проаналізовано сучасну концепцію миротворчої діяльності ООН під час врегулювання кризової ситуації навколо Іраку, визначено механізми її реалізації та розглянуто їх еволюцію. Виявлено фактори, які здійснили негативний вплив на миротворчі зусилля Ради Безпеки ООН щодо Іраку. Визначено дестабілізувальний вплив "іракської проблеми" на систему міжнародних відносин, а також досліджено еволюцію підходів щодо виведення Іраку з ізоляції європейських держав, арабських держав Перської затоки, а також Росії. Проаналізовано чинники, що вплинули на формування політики США щодо Іраку, особливу увагу приділено формам та методам американської політики в Перській затоці, спрямованої на повалення режиму Садама Хусейна та зміцнення американського впливу в субрегіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ИРК)63-6 + Т3(0)63-6
Шифр НБУВ: РА320414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Грєбцов В.В. 
Концептуальне забезпечення політики США щодо арабських країн Перської затоки (1980 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.В. Грєбцов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 18 с. — укp.

На основі вивчення праць представників американської політичної науки комплексно проаналізовано різні аспекти політики США стосовно регіону Перської затоки арабського субрегіону. Систематизовано основні напрямки політичної думки США та проаналізовано роботу американських адміністрацій щодо регіонального курсу за одинадцятирічний період. Визначено ступінь упливу наукових розробок американської політології на еволюцію концептуального оформлення політичної лінії Вашингтона у цьому регіоні. Виявлено вплив критерія політичної та військової присутності США на структурно-функціональний стан регіональної системи міжнародних відносин, розглянуто їх роль у надзвичайних кризових ситуаціях. Розглянуто трансформацію американської політики щодо іракського питання, а також політичні зв'язки США та країн Ради співробітництва арабських держав Перської затоки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-64(53) + Т3(7США)63-64(53) + Т3(7США)63-64(53)
Шифр НБУВ: РА324854

Рубрики:

      
8.

Гама Алі Кадер Макван 
Курдська проблема в контексті врегулювання іракської кризи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Гама Алі Кадер Макван ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив іракської кризи та процесу її урегулювання на курдську проблему в контексті етнополітичного конфлікту. Проаналізовано політику режиму С.Хусейна щодо курдів в 1990-х рр., діяльність основних політичних партій Іракського Курдистану за умов процесу трансформації системи міжнародних відносин на Близькому та Середньому Сході, еволюцію позицій Ірану, Сирії та Туреччини з даної проблеми. Висвітлено процес державотворення в Іраку після падіння режиму С.Хусейна та визначено позицію курдів з ключових проблем політичного врегулювання іракської кризи. Розглянуто політику США в Іраку та розкрито роль курдського чинника в процесі її формування та реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф4(53)64 + Ф06 + Ф3(5ІРК)12 +
Шифр НБУВ: РА350718

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Аль-Темімі Д. Н. 
Модернізація політичної системи Іраку: передумови, етапи, тенденції розвитку: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. Н. Аль-Темімі ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні теоретичні моделі модернізації, показано їх сутнісний зв'язок з процесами глобалізації, з'ясовано специфіку суперечностей іракського суспільства у цілому та його певних сегментів зокрема. Виділено основні етапи політичної історії Іраку, особливості зовнішньополітичних впливів і внутрішньополітичної боротьби, обумовленої, насамперед, етнорелігійними протиріччями. На прикладі Іраку досліджено можливості реалізації теорії "демократичного миру" в сучасному світі, а також розглянуто ймовірні чинники та сценарії модернізації політичної системи країни на фоні доленосних подій, що відбуваються у арабському світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(5ІРК)1
Шифр НБУВ: РА382231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шуляк С.В. 
Неопатримоніальні диктатури в арабському світі: аналіз баасистської моделі: Автореф. канд. політ. наук. 23.00.02 / С.В. Шуляк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено сутність та найбільш характерні риси неопатримоніальних режимів. З'ясовано фактори, що зумовили формування неопатримоніального характеру сучасних політичних систем арабських країн, зокрема Сирії та Іраку. Проаналізовано інституціональні особливості баасистської політичної системи, специфіку взаємодії традиційних соціальних структур Сирії та Іраку з політичними інститутами сучасного типу, а також пов'язані з цим неформальні механізми здійснення влади. Встановлено перспективи демократичної трансформації баасистської моделі неопатримоніального режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Т3(539=А)6-5 +
Шифр НБУВ: РА331833

Рубрики:

      
11.

Мувафак З. Т. 
Особливості застосування міжнародно-правових санкцій щодо Іраку: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / З. Т. Мувафак ; Інститут держави і права ім. В.М. Корецького ; НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.159(5ІРК) + Х918.119
Шифр НБУВ: РА369380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Крисенко Д. С. 
Політика США щодо Іракської республіки (1990 - 2003 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Д. С. Крисенко ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено причини появи у системі міжнародних відносин іракського питання та розглянуто основні етапи його еволюції в контексті формування нового світового порядку. Показано механізм вироблення американськими органами влади курсу щодо даної країни. Висвітлено дискусію, яка відбувається навколо іракського питання. Досліджено відмінності у поглядах на зовнішньополітичний курс щодо Багдада між президентськими адміністраціями Дж. Буша-ст., В. Клінтона та Дж. Буша-мол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)64-64(5ІРК)
Шифр НБУВ: РА374510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Петюр Р.К. 
Регіон Близького та Середнього Сходу в зовнішній політиці України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Р.К. Петюр ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес формування та реалізації політики України щодо країн регіону Близького та Середнього Сходу. Досліджено основні цілі та засоби реалізації політики України щодо регіону та їх еволюцію, грунтуючись на теорії міжнародних систем, а також використовуючи широке коло документів української зовнішної політики та міжнародних організацій. Проаналізовано стан наукової розробки близькосхідного напрямку зовнішньої політики України у працях представників політичної думки. Визначено головні складові політики України щодо близькосхідного регіону. Значну увагу приділено аспекту зовнішньої політики України щодо безпеки Близького Сходу. Досліджено питання еволюції позиції України щодо арабо-ізраїльського конфлікту, причини приєднання України до антитерористичної операції в Іраку (2003 - 2005 рр.), а також з'ясування потенційних загроз національній безпеці України у контексті розвитку відносин з близькосхідним регіоном. Розглянуто основні інтереси України щодо Близького Сходу у сферах військово-технічного, економічного й енергетичного співробітництва. Визначено основні проблемні моменти та перспективи реалізації українських інтересів у цих сферах. Розроблено пропозиції щодо формування концепції близькосхідної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(53) +
Шифр НБУВ: РА348833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Варбанець П.А. 
Роль лаїцизму у процесі модернізації традиційних суспільств ісламського Сходу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / П.А. Варбанець ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Уперше в українській суспільній науці комплексно розглянуто процес модернізації ісламських суспільств та висвітлено роль політичної системи лаїцизму. Проаналізовано процес формування основ ісламського суспільства, його структуру та динаміку змін, особливості взаємодії ісламського світу зі світ-системою модерніті. Розроблено та обгрунтовано концепцію соціополітичних моделей облаштування ісламського світу. Виокремлено лаїцистську, ісламську моделі та модель ліберального ісламу. Проведено порівняльно-політологічний аналіз варіантів здійснення модернізації в ісламському суспільстві. Обгрунтовано неефективність прямолінійної імплантації євроатлантичної моделі демократії за традиційних умов ісламського світу без урахування місцевої специфіки. Уперше визначено роль нових політичних партій. Показано наслідки військових операцій США а Афганістані та Іраку стосовно модернізаційного процесу в регіоні. Висвітлено перспективи поширення моделі ліберального ісламу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.25 +
Шифр НБУВ: РА334884

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Юніс Башір Н.  
Технологія труб із модифікованого бетону для мереж водовідведення та іррігації в умовах Іраку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Башір Н. Юніс ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні залежності у вигляді перетворення формул Ляме та Клейна. На основі одержаних формул встановлено величини напруг, що виникають в процесі зовнішнього навантаження та внутрішнього тиску. Для випробування труб розроблено конструкцію випробувального стенду, в якому на відміну від відомих пристроїв тиск у герметизувальному елементі змінюється автоматично та пропорційно величині випробувального тиску. Наведено способи підвищення міцності бетону шляхом його модифікації, удосконалення методів ущільнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-041.3 + Н626.222 + П062
Шифр НБУВ: РА375016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шпанко М.А. 
Управління коаліційними збройними силами в локальних війнах другої половини XX - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / М.А. Шпанко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Уперше у вітчизняній історіографії узагальнено досвід управління коаліційними силами та засобами у збройній боротьбі найбільш масштабних локальних війн другої половини XX - початку XXI ст. (в Кореї, В'єтнамі, у зоні Перської затоки, в Югославії, Іраку, Афганістані, а також арабо-ізраїльських війнах). Уточнено сутність поняття коаліційних збройних сил та визначено фактори впливу на їх формування. Проаналізовано бойову підготовку та особливості застосування збройних сил коаліції в сучасних локальних війнах, вивчено плани їх військових дій. Уточнено зміст та закономірності організації управління коаліціями у збройній боротьбі за сучасних умов, визначено тенденції щодо його удосконалення. Досліджено процеси виникнення та активізації партизанських рухів. Розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо застосування набутого досвіду управління збройними силами за сучасних умов. Відтворено історичний аспект коаліційних війн і наведено їх класифікацію. Удосконалено постійно діючу систему управління коаліційними збройними силами, перерозподілено відповідальність між державами-учасницями коаліції за окремі види діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)64-22 + Ц851.1 +
Шифр НБУВ: РА340548

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Рахма М. К. 
Моделі та методи побудови операційних вузлів для полів Галуа, які використовуються при криптографічному захисті інформації на основі еліптичних кривих / М. К. Рахма. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню науково-прикладного завдання створення операційних вузлів для полів Галуа, які використовуються при криптографічному захисті інформації на основі еліптичних кривих. Основну увагу приділено розробці методів оцінювання часової, структурної та ємнісної складності помножувачів елементів розширених полів Галуа GF(dm), методу оцінювання складності злому апаратних засобів КЗІ та методу маскування їхньої роботи, а також вдосконаленню методу вбудованого тестування операційних вузлів. Оцінювання складності базується на представленні структури помножувачів у вигляді матриці модифікованих комірок Гілда, з первинним аналізом їхньої складності для різних полів і врахуванням отриманих результатів при оцінюванні складності помножувачів.Застосування розроблених методів дозволило визначити найкращі в порівнянні з двійковими розширені поля Галуа (серед полів з приблизно однаковою кількістю елементів). Ними виявилися поля з характеристиками 3, 5 та 7. Також встановлено значно меншу структурну складність помножувачів для поліноміального базису в порівнянні з нормальним, що пояснює складності імплементації помножувачів для нормального базису в ПЛІС.Запропоновано і реалізовано метод маскування роботи інверторів.Вдосконалено метод вбудованого тестування помножувачів.Реалізовано засіб проєктування у вигляді генератора моделей помножувачів та інверторів, з його допомогою розроблено ряд помножувачів та інверторів, виконано перевіряння адекватності запропонованих методів та засобів, здійснено їхнє впровадження.Результати дисертаційної роботи впроваджено під час виконання проєктних робіт на ф. AL-NABAA Network Solution L.L.C. (Багдад, Ірак), при проведенні держбюджетної науково-дослідної роботи ДБ/КІБЕР «Інтеграція методів і засобів вимірювання, автоматизації, опрацювання та захисту інформації в базисі кібер-фізичних систем» та в навчальному процесі Національного університету «Львівська політехніка».^UThe dissertation is devoted to the solution of the scientifically applied problem of creation of operating units for Galois fields used in cryptographic data protection on the basis of elliptic curves.The main attention is paid to the development of methods for estimating the time, structural and capacitance complexity of multipliers of elements of extended Galois fields GF(dm), the method of assessing the complexity of hacking hardware cryptographic data protection tools and the method of masking their work, as well as improving the method of embedded testing of the operating units.Complexity estimation is based on the representation of the multiplier structure in the form of a matrix of modified Guild cells, with an initial analysis of their complexity for different fields and taking into account the results obtained when evaluating the multiplier complexity.The application of the method: an extended Galois field is selected; the basis for representing the elements of the Galois fields is selected; the basic elements of the multiplier are selected; the structure of the basic elements is selected; the structure of the multiplier is selected; the selected type of complexity is analyzed, relative values of complexity parameters are formed with respect to similar parameters of the extended binary field; studies are repeated for all selected to analyze extended Galois fields; the results of the study are recorded; the best field is determined.The application of the developed methods allowed us to determine the best Galois extended fields in comparison with the binary ones (among fields with approximately the same number of elements). They were fields with characteristics 3, 5 and 7. A significantly lower structural complexity of multipliers for the polynomial basis than the normal one was also established, which explains the difficulty of implementing the multipliers for the normal basis in the FPGA. A method of masking the operation of inverters is proposed and implemented.The method of built-in multiplier testing is improved. Code combinations that will never be encountered when processing elements of an extended Galois field during normal operation of processor nodes, memory nodes, and data channels exist. These unused (forbidden) code combinations can be used to monitor the performance of data protection tools while performing their essential functions (built-in controls can be implemented). But 100% of all, even single, errors can not be detected. The results obtained should be considered as an estimate of the proportion of errors that can be detected by the proposed method. A table-based method for describing the occurrence of erroneous codes is suggested. The method of masking the operation of hardware units for finding inverted elements in extended binary Galois fields in a polynomial basis is presented. The development of a method of masking operating nodes for Galois fields used in data protection based on elliptic curves consists in equalizing the computation time of inverted elements in a polynomial basis by refusing to use the Euclid generalized algorithm in favor of direct binary algorithms or exponential algorithms. The use of exponential algorithms requires the efficient operation of squaring or finding the square root. Masking through the use of the proposed methods leads to an increase in the time of finding the inverted element and (or) to an increase in hardware costs.The structure of the special processor for processing elements of extended Galois fields is proposed.The design tool was implemented in the form of a generator of multiplier and inverter models, with its help a number of multipliers and inverters were developed, checks of adequacy of the proposed methods and means were carried out, their implementation was carried out.The results of the dissertation work are implemented during the execution of design works on f. AL-NABAA Network Solution L.L.C. (Baghdad, Iraq), during the state budget research work of the DB/KIBER "Integration of methods and means of measuring, automation, processing and protection of information in the base of cyber-physical systems" and in the educational process in Lviv Polytechnic National University.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ніколаєва-Цанкова Д. О. 
Близькосхідна політика Турецької Республіки: концептуальне забезпечення та практична реалізація. / Д. О. Ніколаєва-Цанкова. — Б.м., 2021 — укp.

Метою дисертації є виявлення відповідності сучасних доктринальних основ та практичної близькосхідної політики Турецької Республіки національним інтересам країни. У межах дослідження дисертанткою уперше: обґрунтовано прагматичний характер активізації турецько-катарського альянсу на основі прихильності до політичного ісламу, певних релігійно-політичних сил («Брати-мусульмани», ХАМАС), наявності спільних регіональних противників (Єгипту, Саудівської Аравії, ОАЕ), особливо після початку дипломатичної та продовольчої блокади Катару у 2017 р.; досліджено зближення Туреччини та Йорданії на основі спільного розуміння регіональних викликів (проблема Палестини, зростання ролі Ірану, нестабільність в Іраку, біженці зі Сирії); при цьому такі чинники як партнерство Йорданії з Єгиптом, підтримка Туреччиною ХАМАС, а Йорданією – ФАТХ, прихильність Туреччини до «Братів-мусульман» дестабілізують турецько-йорданські взаємини; запропоновано наукові підходи до розуміння конкуренції Туреччини та Саудівської Аравії, яка на тлі «Арабської весни» отримала висхідну динаміку під впливом військового перевороту в Єгипті у 2013 р., відмінного ставлення до політичного ісламу та «Братів-мусульман», блокування Катару, убивства Дж. Хашкаджі у 2018 р.; з'ясовано причини та наслідки ідеологічної та геополітичної конкуренції Туреччини та ОАЕ під впливом катарської кризи, військових операцій Туреччини в Сирії, розміщення турецьких військ у Лівії, розвідки нафтогазових родовищ на континентальному шельфі Кіпру, конкурентних інтересів у країнах Африканського Рогу; досліджено хвилеподібний характер напруги в турецько-ізраїльських взаєминах під впливом імперативу палестинського питання при збереженні прагматичних торговельно-економічних відносин. Ставиться завдання виведення Туреччини на надрегіональний рівень завдяки відродженню політичного ісламу, османських традицій та ідеології. Однак, попри заперечення Туреччиною характеристики свого зовнішньополітичного курсу на засадах неоосманізму, він став концептуальною основою зовнішньої політики Туреччини на Близькому Сході.Початковою тактикою доктрини «Нуль проблем зі сусідами» була мирна співпраця з країнами-сусідами, однак згодом у неї було привнесено агресивні механізми. Наразі Туреччина перейшла від концепції «Нуль проблем зі сусідами» до практики «Нуль сусідів без проблем», а ізольованість Туреччини на міжнародній арені наростає.^UThe purpose of the dissertation is to identify the compliance of modern doctrinal foundations and practical Middle East policy of the Republic of Turkey with the national interests of the country. Within the research of the dissertation for the first time were developed: the pragmatic nature of the intensification of the Turkish-Qatari alliance based on commitment to political Islam, certain religious and political forces ("Muslim Brotherhood", Hamas), the presence of common regional opponents (Egypt, Saudi Arabia, OA) after the beginning of the diplomatic and food blockade of Qatar in 2017; the rapprochement of Turkey and Jordan is studied on the basis of a common understanding of regional challenges (the problem of Palestine, the growing role of Iran, instability in Iraq, refugees from Syria); at the same time, factors such as Jordan's partnership with Egypt, Turkey's support for Hamas and Fatah's support for Jordan, and Turkey's commitment to the Muslim Brotherhood destabilize Turkish-Jordanian relations; scientific approaches to understanding the competition of Turkey and Saudi Arabia, which is against the background of "Arab Spring" has received upward trend under the influence of the military coup in Egypt in 2013, a different attitude to political Islam and "Muslim Brotherhood" lock Qatar, murder J. Hashkaji in 2018; the causes and consequences of ideological and geopolitical competition between Turkey and the UAE are clarified under the influence of the Qatar crisis, Turkish military operations in Syria, the deployment of Turkish troops in Libya, exploration of oil and gas fields on the continental shelf of Cyprus, competitive interests in the Horn of Africa; the wavelike nature of tensions in Turkish-Israeli relations under the influence of the imperative of the Palestinian question while maintaining pragmatic trade and economic relations.The task is to bring Turkey to a supraregional level through the revival of political Islam, Ottoman traditions and ideology. Thus, despite Turkey's denial of neo- Ottoman characterization of its foreign policy, it became the conceptual basis of Turkey's foreign policy in the Middle East.The tactic of the doctrine of "Zero Problems with Neighbors" was peaceful cooperation with neighboring countries, but later aggressive mechanisms were introduced. Turkey has moved from the concept of "Zero problems with neighbors" to the practice of "Zero neighbors without problems" and Turkey's isolation in the international arena is growing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Аль-Саеді Х. С. 
Дисциплінарна відповідальність державних службовців за законодавством Іраку та України / Х. С. Аль-Саеді. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації здійснено комплексне та системне дослідження дисциплінарної відповідальності державних службовців за законодавством Іраку та України.Об'єктом дослідження є суспільні відносини в сфері державної служби Іраку та України. Предметом дослідження є дисциплінарна відповідальність державних службовців за законодавством Іраку та України.У вступі дисертації обґрунтовано актуальність обраної теми; сформульовано мету та основні задачі дослідження; окреслено зв'язок обраного напрямку з державними програмними актами, науково-дослідними планами, проектами та темами; сформульовано наукову новизну та вказано про практичне значення одержаних результатів, наведено дані про особистий внесок здобувача, публікації та впровадження результатів досліджень.В першому розділі роботи проаналізовано теоретико-правові й нормативні основи поняття державного службовця та дисциплінарної відповідальності державного службовця в Іраку та Україні, визначивши еволюційний розвиток законодавчого визначення поняття державного службовця в цих країнах, дослідивши поняття та види державних службовців, а також розкривши зміст інституту дисциплінарної відповідальності державних службовців в іракському й українському праві та схарактеризувавши види такої відповідальності.Запропоновано еволюційний розвиток законодавчого визначення поняття державного службовця в Іраку представити такими періодами: 1) королівська епоха (1925-1958 рр.), якій характерний розвиток державної служби шляхом збільшення чисельності службовців та зростання державних потреб, що сприяли прийняттю нового закону про державну службу, який став більш якісним доповненням у питаннях, які до цього були неврегульованими; 2) республіканська епоха (1958-2003 рр.), яка відзначилася ліквідацією центрального органу державної служби з розподіленням його повноважень між відповідними міністерствами; 3) епоха пост-окупації та змін (2003 р. – теперішній час), що характеризується прийняттям ряду нормативно-правових актів, які урегульовують відносини на державній службі, визначають правовий статус державного службовця та встановлюють систему органів державної служби.В Україні періодизацію формування нормативно-правової основи державної служби, в тому числі сутності державного службовця, запропоновано представляти такими історичними періодами: 1) період Гетьманату Петра Скоропадського (1918-1919 рр.); 2) радянський період української державності (1919-1991 рр.); 3) період незалежності України (1991 р. - теп. час).Встановлено, що систему нормативних засобів, що сприяють виокремленню й характеристиці сутності поняття «державний службовець» в Іраку складають: 1) нормативні положення базового закону про державну службу; 2) положення інших законодавчих актів в галузі державної служби; 3) положення загальних нормативно-правових актів. Тоді як в Україні таку систему для досягнення вказаної мети складають норми базового спеціального закону про державну службу.На підставі визначених ознак сформульовано поняття державного службовця Іраку у широкому та вузькому значенні. У вузькому значенні – особа, яка володіє національним мандатом, прийнята на службу на конкурсних засадах й постійній основі у штат державного апарату для виконання обов'язків в інтересах суспільства і громадян, утримується за рахунок коштів держави; у широкому значенні – особа, прийнята на службу в установи державного сектору.Аргументовано доцільність переглянути наявну широку концепцію розуміння державної служби в Іраку, й ґрунтуючись на державних підходах провідних європейських країн та України, запропоновано впровадити й використовувати в науці адміністративного права Іраку термін «публічна служба». Крім того, доводиться раціональність розмежовувати категорії працівників, які проходять службу в управлінському державному апараті й виконують державні владні функції, та працівників, які виконують роботу в державних підприємствах, установах, організаціях без державних владних повноважень (функції забезпечення).Доведено існування такого виду державної служби, як цивільна державна служба. Запропоновано види державних службовців класифікувати за ознакою характеру виконуваних завдань на: а) державні цивільні службовці; б) державні службовці, які виконують завдання та функції особливого характеру (мілітаризовані державні службовці).^UThe complex and systematic research of disciplinary responsibility of civil servants under the legislation of Iraq and Ukraine is carried out in the dissertation.The object of the study is public relations in the field of civil service in Iraq and Ukraine.The subject of the study is the disciplinary responsibility of civil servants under the legislation of Iraq and Ukraine.The relevance of the chosen topic is substantiated in the introduction of the dissertation; the purpose and main tasks of the research are formulated; the connection of the chosen direction with the state program acts, research plans, projects and themes is outlined; the scientific novelty is formulated and the practical significance of the obtained results is indicated, the data on the applicant's personal contribution, publications and implementation of research results are given.In the first section of the scientific work, the theoretical and legal and regulatory framework of the concept of civil servant and disciplinary responsibility of a civil servant in Iraq and Ukraine is analyzed, identifying the evolutionary development of the legislative definition of the concept of civil servant in these countries, studying the concepts and types of civil servants, and disclosing the content of the institution of disciplinary responsibility of civil servants in Iraqi and Ukrainian law and characterizing the types of such responsibility.The evolutionary development of the legislative definition of the concept of a civil servant in Iraq is proposed to present in the following periods: 1) the royal epoch (1925-1958), which is characterized by the development of civil service by increasing the number of employees and increasing public needs, which contributed to the adoption of a new law on civil service, which became a better addition to previously unresolved issues; 2) the republican epoch (1958-2003), which was marked by the liquidation of the central body of civil service with the distribution of its powers among the relevant ministries; 3) the epoch of post-occupation and change (2003 – present time), which is characterized by the adoption of a number of regulations that regulate relations in the civil service, determine the legal status of a civil servant and establish a system of civil service bodies.In Ukraine the periodization of formation of the regulatory framework of the civil service including the essence of a civil servant is suggested to be represented by the following historical periods: 1) the period of the Hetmanate of Petro Skoropadskyi (1918-1919); 2) the Soviet period of Ukrainian statehood (1919-1991); 3) the period of independence of Ukraine (1991 – present time).It is established that the system of normative means that contribute to the separation and characterization of the essence of the concept of “civil servant” in Iraq consists of: 1) normative provisions of the basic law on civil service; 2) provisions of other legislative acts in the field of civil service; 3) provisions of general regulations. In Ukraine such system consists of the norms of the basic special law on civil service to achieve this goal.On the basis of the defined features, the concept of an Iraqi civil servant in a broad and narrow sense is formulated. In a narrow sense it is a person with a national mandate, recruited through competition and on a permanent basis in the staff of the state apparatus to perform duties in the interests of society and citizens, and is supported by the state; in a broad sense it is a person recruited to public sector institutions.The expediency of revising the existing broad concept of understanding the civil service in Iraq was argued, and based on the state approaches of leading European countries and Ukraine, it was suggested to introduce and use the term “public service” in the science of Iraqi administrative law. In addition, the rationality to distinguish categories of employees who serve in the state administration and perform state power functions, and employees who work in state enterprises, institutions, organizations without state power (support functions) is demonstrated.The existence of such a type of civil service as state civil service has been proved. It is proposed to classify the types of civil servants on the basis of the nature of the tasks performed into: a) civil officers; b) civil servants who perform tasks and functions of a special nature (militarized civil servants).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Костюкевич О. М. 
Тенденції вищої освіти країн світу, що розвиваються у ХХІ столітті: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / О. М. Костюкевич. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено актуальній проблемі розвиткувищої освіти у світовому освітньому просторі, котрий орієнтований навідтворення кадрового потенціалу вищої школи, забезпечує якість підготовкимайбутніх фахівців різних спеціальностей. На особливу увагу вітчизнянихкомпаративістів заслуговують тенденції вищої освіти країн світу, щорозвиваються у ХХІ столітті, оскільки ці держави мають значні економічніресурси, подібні до України умови розвитку. Отже, потреба вивчення досвідуорганізації вищої освіти та тенденцій означених зарубіжних країн викликананеобхідністю вдосконалення освітньої галузі й ґрунтовного вивченняперспективних ідей її модернізації.Мета дослідження полягає у системному науково-порівняльному аналізітенденцій вищої освіти країн світу, що розвиваються у ХХІ столітті тавизначенні можливостей використання прогресивних ідей досвіду цих держав у закладах вищої освіти України.Наукова новизна дослідження полягає в тому, що: вперше на основі системного науково-порівняльного аналізу розробленопорівняльну модель тенденцій вищої освіти країн, що розвиваються, та Українив ХХІ ст. та визначено можливості використання прогресивних ідей досвідуцих країн у закладах вищої освіти України (спільні та відмінні риси країн, щорозвиваються; тенденції вищої освіти України; перспективні ідеї для розвиткувищої освіти України); виявлено та охарактеризовано вплив соціальноекономічних та політичних чинників на тенденції вищої освіти в країнах, що розвиваються (загальні (глобальні) чинники – поглиблення глобалізаційних та інтеграційних процесів та їх вплив на розвиток освітньої сфери; поява нових загроз і викликів для розвитку та виживання людства; перехід від індустріального суспільства до інформаційного; зростання ролі вищої освіти в суспільному розвитку; трансформація вищої освіти з елітарної в масову; відставання розвитку вищої освіти від розвитку соціально-економічнихпотреб; поява нових форм і видів освітніх послуг; недостатність системниханалітичних досліджень з проблем розвитку вищої освіти; специфічні чинники– перехід до реформування системи вищої освіти у своїй країні; процесінтеграції; необхідність вивчення та впровадження досвіду розвитку вищоїосвіти в розвинених демократичних країнах; необхідність інформатизації,гуманізації та гуманітаризації вищої освіти; необхідність демократизаціївищої освіти та децентралізації управління нею; внутрішні чинники характерні для конкретної країни); охарактеризовано особливості регулюваннясистем вищої освіти країн з порівняно зрілою структурою держави,нафтовидобувних та менш розвинених (Марокко, Філіппіни, Колумбія,Пакистан, Туніс, Перу, Венесуела, Саудівська Аравія, Об’єднанні АрабськіЕмірати, Афганістан, Бангладеш, Ірак, Ефіопія); досліджено тенденції системиосвіти ХХІ століття в країнах, що знаходяться у стані війни та перспективи їхвикористання у системі вищої освіти України (Афганістан, Бангладеш, Ірак,Ефіопія);– уточнено поняттєво-категоріальний апарат дослідження («вища освіта»– багатовимірне поняття, яке включає всі види освіти, навчання абодосліджень на рівні вище середнього, що надається університетами абоіншими освітніми закладами, які затверджені як ЗВО компетентнимиорганами державної влади; «тенденція» – загальний напрям розвитку,зовнішній прояв дослідницького процесу результат якого можна простежитилише з часом; «тенденційність» – упередженість або можливості тих чиінших подій розвиватися в даному напрямку; «трендвотчинг» – діяльність,спрямована на спостереження за новими трендами); – подальшого розвитку набули наукові уявлення про перспективні ідеїрозвитку вищої освіти в Україні на основі аналізу спільних та відміннихтенденцій систем вищої освіти країн світу, що розвиваються у ХХІ столітті.^UThe dissertation research is devoted to the topical issue of higher educationdevelopment in the global educational space, which is focused on the reproduction of the human resources of higher education, ensuring the quality of training of future specialists in various specialties. The trends in higher education in the developing countries of the world in the twenty-first century deserve special attention of domestic comparative scholars, since these countries have significant economic resources and similar development conditions to Ukraine. Thus, the need to study the experience of organizing higher education and trends in these foreign countries is caused by the need to improve the educational sector and to thoroughly study promising ideas for its modernization.The purpose of the study is to provide a systematic scientific and comparativeanalysis of the trends in higher education in the developing countries of the world in the twenty-first century and to identify opportunities for using the progressive ideas of the experience of these countries in higher education institutions of Ukraine.The scientific novelty of the study is that: for the first time, on the basis of a systematic scientific and comparativeanalysis, a comparative model of trends in higher education in developing countries and Ukraine in the XXI century has been developed and the possibilities of using progressive ideas of the experience of these countries in higher education institutionsof Ukraine have been identified (common and distinctive features of developingcountries; trends in higher education in Ukraine; promising ideas for the development of higher education in Ukraine); the influence of socio-economic and political factors on the trends of higher education in developing countries is identified and characterized (general (global) factors – deepening of globalization and integration processes and their impact on the development of the educational sphere; emergence of new threats and challenges for the development and survival of mankind;transition from an industrial society to an information society; increasing role ofhigher education in social development; transformation of higher education from elite to mass education; lagging behind the development of higher education from the development of socio-economic; the peculiarities of regulation of higher education systems in countries with a relatively mature state structure, oil-producing and less developed (Morocco, Philippines, Colombia, Pakistan, Tunisia, Peru, Venezuela, Saudi Arabia, United Arab Emirates, Afghanistan, Bangladesh, Iraq, Ethiopia) are characterized; the trends of the education system of the XXI century in countries at war and the prospects for their use in the higher education system of Ukraine(Afghanistan, Bangladesh, Iraq, Ethiopia) were studied; the conceptual and categorical apparatus of the study was clarified («highereducation» is a multidimensional concept that includes all types of education, training or research at the level above the average, provided by universities or other educational institutions approved as higher education institutions by the competent state authorities; «trend» is a general direction of development, the external manifestation of the research process, the result of which can be traced only over time; «tendency» is a bias or the possibility of certain events to develop in this direction; «trendwatching» is an activity of scientific ideas about promising ideas for the development of highereducation in Ukraine have been further developed on the basis of the analysis ofcommon and distinctive trends in the higher education systems of the developingcountries of the world in the twenty-first century.The practical significance of the study is to determine the prospects for usingthe experience of developing countries in the higher education system of Ukraine.The practical results of the study are reflected in the monograph «Higher ducation in Different Countries of the World». The research materials can be used in teaching the courses «Methods of Teaching Pedagogy», «Reforming and Modernizing the Education System of Ukraine», «Comparative Pedagogy», «History of Pedagogy», «Higher Education Pedagogy», for writing scientific papers, preparing textbooks, and manuals on higher education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського