Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (105)Тематичний інтернет-навігатор (194)Наукова електронна бібліотека (441)Реферативна база даних (42429)Книжкові видання та компакт-диски (10334)Журнали та продовжувані видання (643)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНФОРМАЦІЙНІ$<.>+<.>K=ТЕХНОЛОГІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4759
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новіков Ф.М. 
Абдоміно-краніальна травма поєднана з алкогольною інтоксикацією (клініко-епідеміологічна характеристика. Лікувально-діагностична тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ф.М. Новіков ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено значний епідеміологічний матеріал поєднаного пошкодження органів черевної порожнини залежно від ступеня алкогольної інтоксикації, вікових ознак, ступеня тяжкості травми, ЦНС, механізму травми, видів травматизму. Розроблено та науково обгрунтовано медичні технології діагностики й лікування на госпітальному етапі хворих даної категорії, спрямовані на удосконалення надання невідкладної медичної допомоги та профілактику післяопераційних ускладнень. Доведено, що впровадження алгоритму застосування діагностично-лікувальних технологій у потерпілих з абдомінокраніальною травмою сприяє зниженню частоти діагностичних помилок з 4,19 до 1,06 %, що дало змогу покращати результати лікування на підставі своєчасного виконання оперативного втручання на органах черевної порожнини та головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-37 +
Шифр НБУВ: РА322966

Рубрики:

      
2.

Ляшенко І.Ю. 
Автоматизація бібліотечних процесів з використанням інформаційних мережевих технологій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.Ю. Ляшенко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Досліджені питання взаємозв'язаних процесів внутрішньої бібліотечної технології і процесів мережевої взаємодії книгозбірень та розроблені теоретичні засади для створення автоматизованої системи наукової бібліотеки з використанням Internet/Intranet технологій. Запропонована інформаційна технологія мережевої взаємодії книгозбірень України на основі он-лайнового комп'ютерного бібліотечного центру, а також методика оптимізації вибору комплексу технологічних засобів для автоматизації бібліотечних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58

Рубрики:

      
3.

Козак М.І. 
Автоматизація господарського обліку з використанням баз даних: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.І. Козак ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію існуючих форм і технологій ведення обліку. Удосконалено теоретико-методологічні засади автоматизації даного процесу за умов застосування комп'ютерної техніки. Визначено провідні тенденції в розвитку комп'ютерних технологій ведення обліку й обгрунтовано підходи щодо їх побудови з використанням баз даних. Запропоновано архівно-комп'ютерну форму обліку на основі автоматизації банком поточного архіву електронних документів планового, облікового та нормативно-договірного характеру. Розроблено й апробовано модульну структуру інтегрованої системи автоматизації господарського обліку для підприємств сільського господарства та наведено рекомендації щодо її впровадження з використанням науково обгрунтованої технології консультаційного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-211.853 +
Шифр НБУВ: РА336138

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Васильчук О.Р. 
Автоматизація розробки технології виготовлення деталей типу "корпус" ливарно-пресових автоматів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / О.Р. Васильчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена задачі розробки сучасних методів проектування технологій виготовлення деталей типу "корпус" для створення інтелектуальної комп'ютерної технології підготовки виробництва на основі комплексних моделей виробів, методів їх виготовлення і виробничого середовища, методів прийняття оптимальних комплексних технологічних рішень, принципів гнучкої адаптації до умов конкретного виробничого середовища і вимог сучасного ринку. Розроблено теоретичні основи нових технологій проектування шляхом комплексного використання вже існуючих методів. Запропоновано нову методологію проектування технологічних процесів і документів технологічної підготовки машинобудівного виробництва з використанням штучного інтелекту, що може ефективно застосовуватися в сучасних автоматизованих системах технологічної підготовки виробництва. Розроблено формалізовані моделі, методи й алгоритми процесів технології машинобудування для проектування технологічних процесів машинобудівного виробництва. Створено алгоритмічне забезпечення на основі нових методів проектування технології виготовлення складних деталей типу "корпус", що використовує нові методи динамічного програмування в процесі формування технології їх виготовлення. Викладено результати практичної апробації на прикладі системи автоматизованої підготовки виробництва, упровадженої на ВАТ "Термопластавтомат" (м.Хмельницький), що дозволили скоротити терміни підготовки виробництва нових деталей у 1,5-2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.148-642.1

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Борин В.С. 
Автоматизація технологічного процесу абсорбційної осушки газу на базі нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.С. Борин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Створено теоретичні засади автоматизованого управління процесом абсорбційної осушки природного газу на компресорній станції магістрального газопроводу. Запропоновано математичну модель керованого об'єкта, яка не враховує збурення за вмістом вологи у газі на вході в абсорбер, а також логіко-лінгвістичні моделі, що дають змогу врахувати дане збурення. Доведено адекватність даних моделей і необхідність використання їх для автоматизованого керування процесом абсорбційної осушки газу замість складних нелінійних моделей. Здійснено моделювання знань експертів-технологів про процес осушки газу з використанням лінгвістичних змінних, що дозволило на підставі технологічного регламенту та одержаних від експертів-технологів знань розробити логіко-лінгвістичну модель прийняття раціональних рішень для управління установкою абсорбційної осушки газу з використанням набору логічних правил-продукцій. Розроблено логіко-лінгвістичну модель метазнань, яка враховує всі технологічні параметри установки абсорбційної осушки природного газу та за наявності інформації про передаварійні ситуації забезпечує оперативно-диспетчерському персоналу можливість вибирати необхідну для рішення поточної проблеми локальну модель представлення знань і дає змогу розв'язувати основні виробничі задачі, які впливають на ефективність процесу осушки газу. Розвинуто принцип структурування знань, який передбачає розбиття глобальних бази знань на декілька локальних, кожна з яких орієнтована на розв'язання певної задачі для конкретного типу обладнання установки абсорбційної осушки газу, зокрема, запропоновано у структурі глобальної знань застосувати блок метазнань, який забезпечує можливість оперативно вибирати необхідну для рішення поточної задачі локальну базу знань. Удосконалено функціональну структуру системи автоматизації процесу абсорбційної осушки газу, яка, на відміну від структури оперативно-диспетчерського управління діючої установки, містить базу знань, блок нечіткого логічного висновку, діалоговий інтерфейс користувача, архів даних і підсистему одержання знань, що здатні формувати керуючі та інформаційні сигнали, задані базами правил-продукцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.025-5-05 +
Шифр НБУВ: РА334465

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Віршило І.В. 
Автоматизована система розв'язку задач інверсії даних сейсмоакустики для багатокомпонентного анізотропного геологічного середовища: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / І.В. Віршило ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше сформульовано та реалізовано методологічні принципи побудови комп'ютерної технології геологічної інтерпретації геофізичних даних, яка грунтується на єдиній моделі багатокомпонентного анізотропного тріщинуватого геологічного середовища, природним атрибутом якого є напружено-деформований та термопружний стани. Створено базу даних геолого-геофізичної інформації, яку інтегровано у програмний комплекс. Розроблено алгоритм математичного моделювання ефективних термопружних властивостей багатокомпонентного анізотропного тріщинуватого геологічного середовища. Створено та апробовано ітераційний алгорим, що забезпечує стійке вирішення задачі інверсії даних сейсмоакустики. Запропоновано комп'ютерну технологію визначення мінералогічного складу та тріщинуватості за даними сейсмоакустичних досліджень. Вперше проведено кількісну оцінку мінералогічного складу та тріщинуватості континентальної земної кори Кіровоградського блоку Українського щита за даними ультразвукових спостережень на зразках керну глибоких свердловин, акустичного каротажу, вертикального сейсмічного профілювання та глибинного сейсмічного зондування. Визначено пружні постійні та функції розподілу орієнтації породотвірних мінералів океанічної верхньої мантії за даними азимутальної сейсмічної анізотропії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА331805

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Головко О.В. 
Автоматизоване робоче місце геолога моніторингу підземних залізорудних свердловин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Головко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено та розроблено інформаційну технологію автоматизації процесу одержання й обробки геологорозвідувальної інформації про розподіл вмісту корисного компонента у залізних рудах (ЗР) за умов підземного видобутку (ПВ). Показано, що автоматизоване робоче місце (АРМ) геолога моніторингу підземних залізорудних свердловин охоплює усі етапи одержання й обробки інформації для керування якісними показниками ЗР під час ПВ. Викладено вдосконалені інструментальні засоби моніторингу, створено базу геологічних даних (ГД). Для розмежування нееондиційних і кондиційних руд запропоновано використання розроблених алгоритмів, що дозволило більш ефективно виділяти контури рідних тіл. Представлено структуру й описано інформаційні технології у складі АРМ. Висвітлено особливості даної технології - поєднання програмного забезпечення пульта керування й обробки даних у єдину систему з метою розробки спільних форматів, автоматизації процедури одержання й обробки ГД, зменшення ймовірності появи помилок і підвищення надійності моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.301-5-05 +
Шифр НБУВ: РА353296

Рубрики:

      
8.

Чалий С.Ф. 
Автоматизоване управління бізнес-процесами (моделі, методи і технології): автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / С.Ф. Чалий ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

Розроблено моделі, методи та технології автоматизованого управління бізнес-процесами зі змінною структурою за умов неконтрольованих зовнішніх збурень. Розглянуто клас бізнес-процесів зі змінною структурою, які характеризуються адаптацією послідовності процедур процесу під час його функціонування під впливом зовнішніх збурень. Запропоновано моделі представлення даних процесів підприємства, моделі бізнес-правил, ситуаційно-сценарні моделі та метод управління бізнес-процесами зі змінною структурою. Розроблено інструментальні програмні засоби, що реалізують технологію ситуативно-сценарного управління такими процесами, на базі яких розв'язано прикладні задачі, що доводять правильність запропонованої концепції, методів, алгоритмів. З застосуванням розробленої технології розв'язано задачі, взаємопов'язані з плануванням і моніторингом бізнес-процесів зі змінною структурою у межах системи управління якістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА353473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Смітюх Я.В. 
Автоматизоване управління брагоректифікаційною установкою на основі сценарного підходу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Я.В. Смітюх ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено сценарні алгоритми керування процесами брагоректифікації для синтезу інтелектуальної системи автоматизованого керування брагоректифікаційною установкою. Створено багаторівневу ієрархічну модель процесів брагоректифікації. Проведено статистичну обробку експериментальних даних зі спиртзаводу й одержано комплекс статичних моделей процесів брагоректифікації, на базі яких оптимізовано, встановлено та розраховано основні показники хаотичності. Здійснено ідентифікацію процесів брагоректифікації на базі нейронечіткої технології моделювання. Розроблено структуру системи автоматизованого керування брагоректифікаційною установкою, в якій реалізовано алгоритми сценарного керування. Створено інтелектуальну підсистему керування процесами брагоректифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л872.06-51-05 +
Шифр НБУВ: РА354491

Рубрики:

      
10.

Бенеш Р.В. 
Автоматизований аналіз критеріїв якості відбитків для удосконалення технології друкування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Р.В. Бенеш ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання автоматизованого аналізу критеріїв якості відбитків для удосконалення технології друкування. Здійснено класифікацію систем автоматичного керування на підставі відомих класифікаційних ознак за особливостями відбору й опрацювання даних для додрукарського та друкарського устаткування. Класифіковано друкарські машини за системами автоматичного керування на прикладі машин фірми Heidelbrg. Розроблено імітаційне моделювання координат кольору на відбитку у разі зміни відносної площі друкарських елементів, що реалізовано у програмі MATLAB. Запропоновано нові критерії оцінювання якості відбитків, а саме: амплітуду оптичної густини фарби, амплітуду та крок відносної площі друкарських елементів на відбитку. Для визначення даних критеріїв якості друкованого зображення розроблено та реалізовано модель базової структури вимірювальної системи з застосуванням міні-відеокамери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802-7 +
Шифр НБУВ: РА341569

Рубрики:

      
11.

Кореньков В.М. 
Автоматизований синтез маршрутних технологічних процесів складання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / В.М. Кореньков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення якості та зменшення трудомісткості проектування маршрутних технологічних процесів складання шляхом розробки формалізованих процедур синтезу послідовних етапів, методів та алгоритмів автоматизованого проектування структури технологічних операцій. Наведено результати теоретичних досліджень щодо визначення змісту та структури основних етапів і процесів синтезу технології складання виробів. Запропоновано математичні моделі синтезу й аналізу проектних рішень, реалізовані у вигляді уніфікованих логічних та арифметичних процедур. Розроблено теоретичні положення, методи рішення, алгоритмічне та програмне забезпечення, з використанням яких на основі математичної моделі об'єкта складання визначено й оцінено за рядом кількісних критеріїв множину технологічно доцільних послідовних операцій (без повного перебору варіантів), а також автоматизовано процес формування структури та порядку реалізації основних технологічних етапів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К68-64 +
Шифр НБУВ: РА337163

Рубрики:

      
12.

Отрішко О.В. 
Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Отрішко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери інтелектуальної власності в Україні. Запропоновано моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно-аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів даної власності. Наведено та проаналізовано комплексну модель інвестиційно-інноваційної та податкової політики, яка висвітлює регуляторні фактори взаємодії даних сфер за умов розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності. У межах даної моделі розв'язано задачу пошуку такого оптимального значення ставки оподаткування, що дозволяє за умов ринкової економіки максимізувати інвестиції для регіону або галузі виробництва на засадах інноваційної діяльності. Запроваджено методологічні засади розробки та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності у межах інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю її використання, який є невід'ємною складовою частиною інфраструктури сучасного ринку інтелектуальної власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Х839(4УКР)3с51 +
Шифр НБУВ: РА324299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Германова О.Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Г. Германова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських метеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1 +
Шифр НБУВ: РА342691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Хареба В.В. 
Агробіологічне обгрунтування виробництва капусти білоголової для продовольчих і насіннєвих цілей в Лісостепу і Поліссі України: Автореф. дис... д- ра с.-г. наук: 06.01.06 / В.В. Хареба ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Вперше за умов Лісостепу та Полісся України на підставі вивчення біологічних особливостей росту та розвитку рослин і фенотипової мінливості їх ознак теоретично обгрунтовано й експерментально апробовано енергозберігаючі технології виробництва капусти білоголової для продовольчого та насіннєвого використання. Досліджено біологічні властивості вітчизняних сортів з високими адаптивними можливостями й обгрунтовано доцільність використання короткоротаційних сівозмін, в яких визначено кращі попередники, оптимальні параметри обробітку грунту, дози та способи внесення добрив залежно від грунтово-кліматичних умов. Пристосовано робочі органи ППР-5,4 для рихлення грунту в міжряддях. Встановлено умови застосування мульчувальних матеріалів. Виявлено особливості формування врожайності та якості товарних головок, маточників і насіння капусти білоголової залежно від строків сівби та садіння, площі живлення та схеми розміщення рослин, способів обробки насіння, вирощування розсади, умов зберігання та підрізання кореневої системи маточників, пінцирування та десикації насінників. Удосконалено агротехнічні заходи боротьби з бур'янами та хворобами, що сприяють підвищенню продуктивності рослин капусти, а також збереженню та відтворенню родючості грунтів. На базі розроблених прийомів створено Національний стандарт "Виробництво насіння капусти білоголової. Типовий технологічний процес".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ярчук І.І. 
Агробіологічні основи підвищення зимостійкості та урожайності озимої пшениці в умовах північного Степу України: автореф. дис... д-ра с.г. наук: 06.01.09 / І.І. Ярчук ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 34 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення зимостійкості й урожайності озимої м'якої та твердої пшениць. На підставі вивчення резльтатів багаторічних комплексних еспериментальних досліджень розроблено наукові засади оптимізації технології вирощування озимої пшениці. Виявлено особливості впливу її основних елементів, зокрема, строків сівби, попередників, доз і співвідношень мінеральних добрив, норм висіву насіння та глибини його загортання, застосування пестицидів і кріопротекторів на рівень стійкості озимої пшениці до низьких температур. Розроблено нові підходи щодо оптимізації строків сівби залежно від погодних умов і попередників досліджуваної сільськогосподарської культури. Виявлено онтогенетичні особливості у формуванні продуктивного потенціалу озимої пшениці залежно від агроекологічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103 +
Шифр НБУВ: РА358308

Рубрики:

      
16.

Лихочвор В.В. 
Агробіологічні основи формування врожаю озимої пшениці в умовах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.В. Лихочвор ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2004. — 42 с. — укp.

Досліджено агробіологічні основи формування врожаю озимої пшениці за умов західного Лісостепу України, розроблено ресурсоощадну технологію її вирощування, що забезпечує 60 - 80 ц/га зерна високої якості. Встановлено кращі попередники, особливості обробітку грунту, придатність сортів для ресурсоощадної технології, оптимальні норми мінеральних добрив, строки і норми внесення азоту, спосіб сівби, площу живлення рослин, глибину загортання насіння, строки і норми висіву та внесення туру. Виявлено оптимальні параметри та закономірність формування елементів структури врожаю озимої пшениці під впливом агротехнічних заходів (польової схожості, перезимівлі, загального виживання, густоти рослин і продуктивного стеблостою, коефіцієнта кущіння, довжини колоса, числа колосків і зерен у колосі, маси зерна з колоса), встановлено взаємозв'язок між ними та шляхи регулювання їх параметрів за допомогою розробленої технології. Досліджено вплив агрозаходів на урожайність, якість зерна, елементи структури врожаю. Наведено порівняльну характеристику інтенсивної та ресурсоощадної технологій, економічну й енергетичну оцінку окремих агрозаходів і ресурсоощадної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329868

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мацай Н.Ю. 
Агробіологічні особливості використання біопрепаратів при вирощуванні харчових підвидів кукурудзи в умовах Сходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Н.Ю. Мацай ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Розроблено агробіологічні параметри окремого та комплексного застосування різних видів, норм та способів унесення біопрепаратів під харчові підвиди кукурудзи, визначено напрямки захисту посівів від бур'янів за умов використання біопрепаратів на різних грунтах. Встановлено, що впровадження цих елементів технології у виробництво забезпечує врожайність високоякісної харчової кукурудзи на рівні 45 - 60 ц/га качанів без обгорток цукрової, 14 - 20 ц/га зерна розлусної та 20 - 32 ц/га - кременистої кукурудзи, знижує собівартість продукції та зберігає високу родючість грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324537

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ковтунюк З.І. 
Агробіологічні особливості формування врожаю капусти броколі в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / З.І. Ковтунюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено асортимент вітчизняних та інтродукованих сортів, висвітлено ефективні технологічні заходи вирощування капусти броколі за умов правобережного Лісостепу України без зрошення. Встановлено перевагу касетного способу вирощування розсади віком 30 і 40 днів у весняно-літній період порівняно з безгорщечним. Касетний спосіб вирощування розсади віком 30 і 40 днів забезпечив на 6 - 8 днів врожай пізніше, проте загальний обсяг був на 30 - 31 ц/га вищий за наявності зменшення затрат на вирощування розсади на відміну від традиційної технології. Доведено, що локальний спосіб внесення половинної норми мінеральних добрив дає такий же ефект, як і повна норма, якщо їх вносити врозкид. Встановлено позитивний вплив регуляторів росту івін, гумісол та емістим C за умов намочування насіння або обприскування рослин під час вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.29-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА315812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Варлащенко Л.Г. 
Агробіологічні та технологічні особливості кореневласного розмноження жимолості їстівної в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.Г. Варлащенко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено закономірності проходження процесів репродуктивної регенерації в сукупності ознак, які визначають формування у стеблових живців адвентивних коренів і розроблено окремі агробіологічні заходи прискореного розмноження перспективних гібридних форм і сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання. За результатами досліджень визначено здатність стеблових живців, залежно від консистенції пагона, до репродуктивної регенерації. Встановлено морфологічні відмінності укорінювання різнотипних живців жимолості їстівної залежно від сортового складу та впливу рістактивуючих сполук ауксинової породи. Визначено оптимальні терміни заготівлі живців та їх висаджування на укорінювання з врахуванням біологічних особливостей сортового складу та фізіологічного стану маточних рослин та їх частин для підвищення регенераційної здатності. Розроблено агробіологічні заходи дорощування кореневласних рослин за умов Правобережного Лісостепу України. Довндено економічну ефективність вирощування садивного матеріалу перспективних форм та сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання за умов Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.13 Сар + П252.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Барановська Н.А. 
Агроекологічна оцінка засобів біологічного і хімічного контролю кореневих гнилей ячменю ярого: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.А. Барановська ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено порівняльну комплексну агроекологічну оцінку ефективності застосування традиційного хімічного протруйника вітавакс 200ФФ та окремого і сумісного використання комплексного біологічного препарату (КБП) і полімінерального добрива (ПМД) на розвиток і поширення кореневих гнилей у посівах ячменю. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено, що роздільна та сумісна предпосівна обробка насіння КБП і ПМД поліпшує поживний режим й активізує біологічні процеси у грунті. Встановлено доцільність доповнення базової технології вирощування ячменю ярого з застосуванням КБП та ПМД з метою покращення фітосанітарного стану посівів, підвищення урожайності та поліпшення якості зерна. Показано, що використання цих маловитратних заходів підвищення продуктивності ячменю супроводжується достовірним зростанням показників енергетичної та економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.127 +
Шифр НБУВ: РА343486

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського