Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (145)Реферативна база даних (2402)Книжкові видання та компакт-диски (642)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНСТРУМЕНТАЛЬНА$<.>+<.>K=ОПТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 203
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Куцай О.М. 
Оптимізація оптичних характеристик захисних просвітлюючих покриттів із аморфних гідрогенізованих вуглецевих плівок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.М. Куцай ; НАН України. Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання аморфних гідрогенізованих вуглецевих плівок в якості просвітлюючих та захисних покриттів оптичних деталей УФ-вид. оптоелектроніки та ІЧ-оптики. В дисертації розроблено новий спосіб поліпшення експлуатаційних характеристик багатошарових просвітлюючих покриттів на основі фторидів барію та ітрію шляхом включення до їх складу а-С:Н плівок. На основі проведених досліджень методами КРС та ІЧ спектроскопії та Оже-спектрального аналізу вивчено залежність структурних характеристик алмазоподібних вуглецевих плівок від технологічних умов осадження. Отримані результати використано при дослідженні оптичних, оптоелектронних та діелектричних властивостей цих плівок. Вказано шляхи оптимізації оптичних характеристик а-С:Н плівок згідно конструктивних вимог до захисних просвітлюючих покриттів робочих поверхонь оптичних елементів при промисловому використанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861-03

Рубрики:

      
2.

Махмутов Р.Ф. 
Клініко-лабораторно-інструментальна характеристика ураження перикарда при пневмонії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Р.Ф. Махмутов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено поліпшенню діагностики уражень перикарда у дітей з пневмонією на основі розробки комплексу клініко-лабораторно-інструментальних критеріїв. Реактивний перикардид на фоні пневмонії виявлено у 6,19% дітей віком від 1 місяця до 14 років, переважно з обтяженим преморбідним фоном, які часто і тривало хворіли на ГРВІ, мали хронічні осередки інфекції. Реактивний перикардид поєднується з ураженням міокарда у 30,19% хворих, реактивним панкреатитом - у 26,42%, плевритом - у 30,19%, полісерозитом - у 7,55%, частіше (у 75,47%) він розвивався у хворих двосторонньою осередковою пневмонією. Клінічні, електрокардіографічно та ехокардіографічно виявлені порушення кардіогемодинаміки, ішемічні зміни у міокарді залишались стабільними протягом 2 - 3 тижнів і починали зникати за 3 - 4 місяці. У таких хворих відзначено стійке підвищення рівня циркулюючих імунних комплексів з вираженою диспротеїнемією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.410.15-37
Шифр НБУВ: РА307921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
3.

Савалюк І.М. 
Оптикоелектронні паралельні методи та засоби обробки зображень логіко-часового типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / І.М. Савалюк ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена теоретико-практичній реалізації паралельних алгоритмів обробки зображень з відтворенням методів визначення характерних ознак об'єктів (контурів, геометричного центру, однорідних областей і т.п.) на багатошарові матричні однорідні середовища з урахуванням процесів адаптації, що проходять в зоровому каналі людини при сприйманні зорової інформації. Обрунтовано ефективність обробки зображень в логіко-часовому базисі з використанням оптикоелектронних структур. Застосування запропонованих методів кодування зображень, виділення контурів, центру зображень та реалізація їх на адаптованих багатошарових структурах дозволяє здійснювати обробку даних в реальному часі та просторі, що підтверджує практичну цінність результатів дисертаційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.632 + з973.54-01

Рубрики:

      
4.

Коротченков О.О. 
Порогові акусто-оптичні явища в кристалах та низькорозмірних структурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.О. Коротченков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 28 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженням порогових акусто-оптичних явищ у кристалах та низькорозмірних напівпровідникових структурах при дії ультразвукового навантаження. Вперше спостерігалися порогові ефекти акустофотопровідності твердих тіл, індукованої ультразвуком емісії електронів з поверхні кристалів ZnS, сильного звуження забороненої зони напівпровідників під дією ультразвуку, сонолюмінесценції гранульованої речовини. Запропоновані нові оптико-акустичні методики ідентифікації точкових дефектів та дислокацій у кристалах, включаючи дефекти, локалізовані на границі поділу напівпровідникова підкладка/тонкий шар, розроблений новий метод вивчення ефектів пакування мікрочастинок шляхом реєстрації просторового розподілу інтенсивності сонолюмінесценції. Показана можливість керування кінетикою випромінювальної рекомбінації екситонів, зв'язаних у квантових ямах та екситонних комплексах. Спостережені ефекти та запроваджені нові методики дослідження є основою для їх практичного використання при дослідженнях якості границь поділу твердих тіл, керуванні динамікою фотозбуджених носіїв струму у напівпровідниках, динамічних процесів у гранульованих сумішах із застосуванням ультразвукового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.1,022

Рубрики:

      
5.

Адамів В.Т. 
Оптико-фізичні властивості монокристалів BaBsub2/subOsub4/sub, вирощених у alpha- та beta-фазах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Т. Адамів ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.34,022

Рубрики:

      
6.

Гофман Д.С. 
Інструментальні програмні засоби інтеграції математичних моделей у системи підтримки прийняття рішень з екологічної безпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Д.С. Гофман ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Запропоновано нову методику створення СППР з екологічної безпеки на базі інтеграції незалежно розроблених наборів моделей, ГІС і баз даних. Для цієї мети розроблена програмно-інструментальна Система інтеграції моделей LIANA, об'єктно-орієнтована мова інтеграції моделей LIANA, набір системних і інтерфейсних засобів для різних ОС, типів прикладних задач і обміну даними. Інтеграція математичних моделей базується на описі ієрархії даних у СППР за допомогою класів мови програмування LIANA, де моделі є засобами побудови наборів даних, що відповідають сталим об'єктам. Запропонована методика та інструментальні програмні засоби застосовані при розробці восьми СППР з екологічної безпеки, що використовуються в Україні та за кордоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1с5,021

      
7.

Рожицький М.М. 
Електролізна радикал-рекомбінаційна люмінесценція складних органічних сполук: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05; 01.04.17 / М.М. Рожицький ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному та експериментальному дослідженню фізичних і хіміко-фізичних механізмів електролізної радикал-рекомбінаційної люмінесценції - електрогенерованої хемілюмінесценції (ЕХЛ) складних органічних сполук у конденсованих середовищах, визначенню, обгрунтуванню, розробці і дослідженню новітніх методів застосування явища ЕХЛ. Здійснено побудову адекватних хіміко-фізичних і математичних моделей процесу, математичним моделюванням теоретично розглянуто особливості електролізної люмінесценції у розчинах із дифузією та конвекцією. Оптико-електрохімічними методами досліджено ЕХЛ-властивості нових яскравих систем із складними органічними сполуками - ароматичними вуглеводнями і гетероциклами, встановлено зв'язок між цими властивостями й електронною побудовою молекул вказаних сполук. З'ясовано механізми виникнення емітерів ЕХЛ, ідентифіковано ці частки, вплив на їх утворення внутрішніх і зовнішніх для системи факторів. Запропоновано й обгрунтовано застосування результатів у оптиці, фізичній електроніці, електрохімії, люмінесцентному аналізі, екології, медицині тощо. Розроблено і створено нові ЕХЛ-методики, пристрої та електронно-оптичну апаратуру "ЕЛАН-2", які забезпечують таке застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.9,022 + В372.9,022

      
8.

Сторчун М.В. 
Дослідження ефектів вібронної взаємодії в кристалах ABXsub3/sub i Asubm/subBsubn/subCsubp/subXsubs/sub різних структур: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / М.В. Сторчун ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.9,022

Рубрики:

      
9.

Мельничук О.В. 
Поверхневі плазмон-фононні збудження в одновісних напівпровідниках ZnO і 6H-SiC та структурах на їх основі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.В. Мельничук ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2000. — 33 с. — укp.

Досліджено вплив анізотропії фононної та плазмової підсистем на властивості поверхневих фонноних і плазмон-фононних поляритонів у полярних, оптично-анізотропних напівпровідниках ZnO і 6H-SiC і структурах на їх основі. Доведено можливість визначення оптичних та електрофізичних властивостей тонких легованих плівок оксиду цинку на діелектричних і напівпровідникових підкладинках в області "залишкових променів" плівки та підкладинки методами спектроскопії порушеного повного внутрішнього відбивання та ІЧ-відбивання. На базі проведених досліджень розроблено безконтактний спосіб визначення концентрації та рухливості вільних носіїв зарядів у полярних кристалах. Створено оптико-механічний модулятор світлового потоку та неруйнівний спосіб визначення напрямку орієнтації оптичної осі оптично-анізотропних полярних одновісних кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.4,022 + В379.271.275,022
Шифр НБУВ: РА312304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Бурак Я.В. 
Каркасна структура і оптико-фізичні властивості монокристалічних безводних боратів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Я.В. Бурак ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022
Шифр НБУВ: РА312146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Костирко М.Є. 
Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbOsub3/sub та NaBi(MoOsub4/sub)sub2/sub при аксіально-тензорних деформаціях: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.05 / М.Є. Костирко ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022
Шифр НБУВ: РА309812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ютанова А.В. 
Клінічно-інструментальна оцінка ефективності каптоприлу та еналаприлу під час ранньої реабілітації та проспективного спостереження у хворих на Q-інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.В. Ютанова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Вивчено вплив каптоприлу та енаприлу на перебіг захворювання, процеси відновлення працездатності та віддалені результати лікування у хворих на неускладнений Q-інфаркт міокарда, що пройшли ранню реабілітацію. Встановлено, що достовірну кореляцію зі зниженням подвійного добутку під час спостереження у 187 хворих мало зменшення об'ємів лівого шлуночка. У хворих, які вживали інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (ІАПФ), через 3 і 12 місяців навантажувальна велоергометрія рідше в 1,8 разів зупинялась внаслідок появи депресії ST сегментів ЕКГ, що свідчить про антиішемічний ефект препаратів даної групи. Встановлений антиаритмічний ефект ІАПФ у вигляді достовірного зниження на тлі їх прийому більш ніж на 1/3 кількості поодиноких шлуночкових екстрасистол і на 50 % пробіжок нестійкої шлуночкової тахікардії. Підтверджено, що призначення ІАПФ з першої доби неускладненого Q-інфаркта міокарда призводить до покращання віддаленого прогнозу, а саме - до зниження частоти виникнення серцево-судинних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА311151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Альошин О.М. 
Фотоелектричні властивості плівок Свинець сульфіду з різним потенціальним рельєфом зон: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.М. Альошин ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню механізмів струмопереносу та фоточутливості плівок Свинець сульфіду із різним потенціальним рельєфом зон та впливу технологічних факторів на ці механізми, а також розробці технології нанесення даних плівок на кремнієву підкладку зі схемами комутації сигналів та розгляду їх структури. Доведено, що для багатошарової структури на основі шарів Свинець сульфіду із різним типом провідності, а також плівок Свинець сульфіду з яскраво вираженим потенціальним рельєфом зон, крім понадбар'єрної рекомбінації носіїв струму, існує також тунельна рекомбінація, яка відповідає за польове гасіння фотоструму в таких структурах. З урахуванням фізичних властивостей плівок Свинець сульфіду проаналізовано теплові режими роботи неохолоджуваних фотоприймальних пристроїв інфрачервоного-випромінювання на їх основі та подано рекомендації щодо вибору режимів роботи, які забезпечують оптимальну фоточутливість плівок. Запропоновано оптико-кореляційний експрес-метод неруйнуючого контролю розмірів кристалів у плівках, який можна застосувати за умов промислового виготовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.14,022
Шифр НБУВ: РА308464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гуцул І.В. 
Явища електро- та теплопереносу в анізотропних напівпровідниках: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / І.В. Гуцул ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 36 с. — укp.

Розроблено теорію явищ переносу в анізотропних напівпровідникових кристалах типу p-Ge і детально проаналізовано можливості анізотропних оптикотермоелементів (АОТ), які використовуються для реєстрації променевих потоків різної потужності та непервного контролю за ними. За допомогою методу параметра анізотропії розв'язано кінетичне рівняння для напівпровідників типу p-Ge з урахуванням реальної структури енергетичного спектра та специфіки механізмів розсіяння на іонізованих домішках, акустичних, оптичних фононах і дислокаціях за наявності електричного і магнітного полів та градієнта температури. Одержано аналітичні вирази функції розподілу легких та важких дірок Ge, проведено дослідження температурних і польових залежностей рухливості, коефіцієнта Холла, холл-фактора, диференціальної термоедс, а також впливу ефекту фононного захоплення на величину термоедс. Проведено дослідження поперечної термоедс, ККД і вольт-ватної чутливості АОТ для антипаралельних і паралельних напрямків градієнта температури. Побудовано метод розрахунку двомірного розподілу температури в об'ємі АОТ з врахуванням оптичного поглинання. Досліджено вплив двомірного розподілу температури та термоедс і вольт-ватну чутливість АОТ за відповідних крайових умов для режимів оптичного пропускання, об'ємного та поверхневого поглинань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.51
Шифр НБУВ: РА313265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мохунь І.І. 
Оптичні сингулярності та структура випадкових оптичних полів. Відновлення їх характеристик: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / І.І. Мохунь ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 35 с. — укp.

На підставі методів сингулярної оптики досліджено загальні закономірності формування скалярних випадкових полів. Наведено результати дослідження структури поля інтенсивності за допомогою топологічних методів. Проаналізовано кореляцію поведінки фази й інтенсивності, а також закономірності формування нулів амплітуди у випадкових полях, які утворюються внаслідок інтерференції спекл-полів. Запропоновано фізичний механізм утворення вихорів фази. Наведено результати досліджень векторних сингулярностей. Розроблено принципи вихрового аналізу векторних полів, який побудовано на основі аналізу сіток вихорів нового типу - вихорів різниці фаз. Встановлено зв'язки між сукупністю таких вихорів і поляризаційними сингулярностями, дисклінаціями, точками їх появи і зникнення. Досліджено кореляцію між поведінкою поляризації поля і поведінкою його інтенсивності. Розглянуто характеристики зображень, що відновлені з безопорних голограм. Проаналізовано їх передаючі властивості, відношення "сигнал - шум" у фантомному зображенні. Розроблено новий неасоціативний метод відновлення амплітуди та фази оптичного поля. Розглянуто вплив декорелюючих факторів на характеристики фантомних зображень,х відновлених з безопорної голограми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.13,022
Шифр НБУВ: РА309912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Стрілкова Т.О. 
Оптико-електронна система визначення параметрів руху та морфологічних портретів сперміїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / Т.О. Стрілкова ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання створення оптико-електронної системи визначення кінетичних і морфологічних характеристик сперміїв людини та тварин у реальному масштабі часу. Запропоновано математичну модель сигналу на виході телевізійного мікроскопа, що використовує освітлювальну систему Келера в прохідному світлі. Отримано аналітичні вирази для середнього значення сигналу, величини відношення сигнал/шум на виході телевізійного мікроскопа. Обгрунтовано застосування первинної обробки телевізійного сигналу. На базі математичної моделі визначено методики обробки телевізійних зображень у реальному масштабі часу. З урахуванням запропонованих принципів побудови оптико-електронної системи розроблено варіант її технічної реалізації. Висвітлено можливість застосування оптико-електронної системи для вивчення рухливості та морфології інших біологічних об'єктів під час проведення мікроскопії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-45с03
Шифр НБУВ: РА312568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Брезвін Р.С. 
Вплив одновісних тисків на рефракційні властивості кристалів групи {Asub2/sub BXsub4/sub} з інверсією знака двопроменезаломлення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Р.С. Брезвін ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто температурні (77 - 800 К), спектральні (300 - 850 нм) та баричні залежності показників заломлення, двопроменезаломлення та інверсії знака двопроменезаломлення (ІЗД) кристалів. Виявлено нові точки ІЗД та нові фазові переходи, баричне витіснення несумірної фази, баричне зміщення точки інверсії знака двопроменезаломлення та досліджено баричні залежності точок фазових переходів. Розраховано параметри формули Зельмейєра, електронну поляризованість, питомі рефракції та їх залежності від зміщень у підгратці катіонів та аніонів. Запропоновано матеріал для кристалооптичного датчика температури та метод для вимірювання тиску на базі інверсії знака двопроменезаломлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022
Шифр НБУВ: РА310351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Середенко А.М. 
Камерно-інструментальна творчість К.Шимановського (до проблеми індивідуального стилю композитора): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / А.М. Середенко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Проаналізовано провідні художньо-естетичні тенденціїпершої третини XX ст, що стали важливим стилеутворювальними фактором творчих пошуків Шимановського, виявлено особливе місце камерно-інструментальних жанрів у його творчому доробку. Стиль композитора "акумулював" різні традиції, пошуки та варіанти стилістики. Хоча кожен з періодів творчості Шимановського має власну специфіку, завжди зберігаються стабільні риси стилю творів автора. Досліджено твори для скрипки і фортепіано, а також два квартети, які відображають головні етапи творчої еволюції композитора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4ПОЛ)6-81Шимановський К. + Щ315.23-0
Шифр НБУВ: РА314408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Томчук М.А. 
Інформаційно-вимірювальна система для неінвазійної спектрофотометрії біотканин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / М.А. Томчук ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки, дослідження і застосування спектрофотометричної інформаційно-вимірювальної системи для діагностики біотканин неінвазійним методом. Запропоновано метод дифузного відбивання, який відзначається тим, що під час вимірювання спектрального значення інтегрального коефіцієнта використовується інтегрувальний зонд, який оптично зв'язаний з монохроматором через волоконно-оптичний хвилевід. Наведено математичну модель трансформації випромінювання приповерхневим прошарком біотканини як зразка вимірювання, що дозволяє враховувати розсіювальні ефекти і визначити інформативні характеристики за спектральними значеннями інтегрального коефіцієнта дифузного відбивання. Вдосконалено математичну модель трансформації випромінювання у сферичному первинному перетворювачі, що дозволяє врахувати тіньові ефекти в зонді, а також визначити його оптимальні оптико-геометричні та енергетичні характеристики. Розроблено схеми інформаційно-вимірювальної системи. Проаналізовано похибки вимірювального каналу. Створено методики інженерного проектування та проведено експериментальні дослідження з застосуванням розробленої вимірювальної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*669в641
Шифр НБУВ: РА315337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Орлов М.Ю. 
Ліпоменінгоцеле у дітей (клініка, діагностика та хірургічне лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / М.Ю. Орлов ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2001. — 21 с.: мал. — укp.

Вивчено патоморфологічні особливості ліпоменінгоцеле та запропоновано її нову класифікацію, що враховує вид спинномозкової грижі та поширення ліпоми. Визначено особливості клінічних проявів різних форм ліпоменінгоцеле у дітей і частоту розвитку синдрому натягнутого спинного мозгу залежно від віку пацієнта. Впроваджено оптимальний комплекс обстеження хворих на ліпоменінгоцеле, який забезпечує точну діагностику рівня, характеру та поширення паталогічних процесів, а також методи профілактики розвитку синдрому натягнутого спинного мозку в післяопераційний період, завдяки чому знижено вдвічі частоту його виникнення. Апробовано диференційовану тактику хірургічного лікування різних форм ліпоменінгоцеле з використанням збільшувальної оптики та мікрохірургічної техніки, яка дозволяє уникнути летальних випадків, поліпшити результати лікування, знизити частоту післяопераційних ускладнень на 11,6 - 14,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.32-59 + Р733.636.701.6
Шифр НБУВ: РА314590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського