Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (184)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>K=ІДЕНТИФІКАТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Галай В.М. 
Адаптивна автоматизована система управління технологічним процесом виробництва кварцових труб: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.М. Галай ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу підвищення ефективності автоматизованої системи управління технологічним процесом виробництва кварцових труб на основі впровадження високоефективних методів ідентифікації і адаптації, удосконалення та оптимізації її підсистем контролю діаметрів труб, в'язкості скломаси в зоні витягування блока в трубу та систем адаптивного квазіоптимального керування. Викладено нові методи контролю діаметрів труб, точність яких є головним показником якості вихідного продукту, а також контролю в'язкості, що в свою чергу є головним збурюючим фактором. Запропоновано адаптивні робастні до зміни характеристик системи квазіоптимальні алгоритми автоматичного керування (САК) проміжних змінних для внутрішніх контурів регулювання. Розроблено більш досконалі адаптивні САК з ідентифікаторами характеристик об'єкта керування, орієнтованими на розв'язання задачі керування для зовнішніх контурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.52-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352771

Рубрики:

      
2.

Бондар М.В. 
Активні лексико-семантичні процеси в мові художньої прози кінця XX - початку XXI століть: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / М.В. Бондар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз найтиповіших змін у лексико-семантичній системі української літературної мови кінця XX - початку XXI ст., що знайшли відображення у мові сучасних прозових текстів. Установлено специфіку активних лексико-семантичних процесів, а саме: запозичень, жаргонізації, лексичної реактивності, детермінологізації, а також процесів формування нових значень, семантичних конотацій та часових мовних ідентифікаторів аналізованого періоду. Висвітлено основні екстра- та інтралінгвальні чинники, що сприяли інтенсифікації якісних і кількісних змін у словниковому складі української мови, виявлено особливості взаємодії лексико-семантичних процесів у вербальній структурі прозового тексту, визначено місце досліджених мовних одиниць у словниковому складі сучасної української літературної мови та їх функціонально-стилістичні особливості. Запропоновано дефініцію поняття "лексико-семантичні процеси" та здійснено класифікацію активних лексико-семантичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31 + Ш401.171 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА334291

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Сапунов С.В. 
Аналіз графів з позначеними вершинами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / С.В. Сапунов ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено умови існування та розроблено методи побудови діагностичних і контрольних експериментів з графами з позначеними вершинами, які проводить автомат, що пересувається графом і сприймає позначки його вершин. Запропоновано методи аналізу мов у алфавіті позначок, асоційованих з вершинами графів і самими графами. Встановлено відношення покриття однієї вершини іншою та відношення їх ідентичності, індуковані порівнянням мов. Розроблено ефективний метод перевірки покриття й ідентичності вершин. Визначено експоненціальну верхню оцінку довжини слова, яке розрізнює вершини. Знайдено окремий вид детермінованих графів, для яких встановлено досяжну лінійну верхню оцінку довжини такого слова. До наукового обігу введено поняття ідентифікатора вершини графа - скінченної множини слів у алфавіті позначок, яке відрізняє дану вершину від усіх інших. Знайдено умови існування та наведено оцінки складності ідентифікаторів, розроблено методи їх побудови. Встановлено відношення ідентичності та слабкої ідентичності графів, індуковані порівнянням їх мов, запропоновано спеціальну характеристику для даних відношень. Досліджено структуру та потужність класів ідентичності, знайдено їх екстремальні елементи. До наукового обігу введено поняття експерименту з графом, сутність якого полягає у перевірці мобільним агрентом наявності/відсутності у мові графа заданих множин слів. Проаналізовано результати діагностичних експериментів, що визначають вершину графа, з якої починає рухатися мобільний агент, а також контрольних досліджень, які відрізняють граф-еталон від заданого класу графів. Запропоновано методи побудови та проведення діагностичного експерименту, створені на базі побудови ідентифікаторів усіх вершин графа. Визначено верхню межу оцінки складності таких експериментів, експоненціальних у загальному випадку та поліноміальних для детермінованих графів. Розроблено методи побудови та проведення контрольного експерименту для ініціального детермінованого графа-еталона відносно скінченного класу ініціальних детермінованих графів, в яких кількість вершин не перебільшує кількості вершин еталона, та відносно класу усіх детермінованих графів. Для першого випадку даний метод розроблено на базі суттєво модифікованого методу Василевського для скінченних автоматів. Для другого випадку запропоновано зображення еталона спеціальною парою скінченних множин слів, аналогічною системі визначальних відношень для скінченних автоматів. Встановлено поліноміальні верхні оцінки складності даних експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В126.36,0 +
Шифр НБУВ: РА352868

      
4.

Лагутіна З. В. 
Економічна безпека державного інвестування будівництва об'єктів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / З. В. Лагутіна ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що поняття "економічна безпека" адаптоване до будівельного проекту, що реалізується з залученням державних інвестицій, з урахуванням специфіки його операційної системи, змісту фаз і стадій інвестиційного циклу. Управління будівництвом на засадах забезпечення економічної безпеки державних інвестицій реалізують три моделі. Модель "Об'єкт ідентифікатор" обгрунтовує економічну доцільність участі або неучасті держави як інвестора в організації інвестування будівельних проектів. Модель "Бюджет-підряд-інвест" забезпечує вимоги держави як інвестора в процесі будівництва, через контроль використання інвестицій за їх освоєння організаціями-учасниками в процесі виконання проектно-пошукових, будівельно-монтажних і спеціальних робіт. Модель "Будальтернатива" - призначена для відбору, на багатокритеріальній основі, задовільного для держави варіанту ресурсно-календарної моделі управління будівництвом. Розроблено та впроваджено в практику рішення з організації тимчасових структур, які призначені для взаємодії інвестора з провідним виконавцем в процесі підготовки інвестування та реалізації будівельних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.531.21 + У9(4УКР)310-56-995
Шифр НБУВ: РА381002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ліхоузова Т.А. 
Ідентифікатор джерел випромінювання гнучких виробничих систем радіаційного моніторингу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / Т.А. Ліхоузова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено питання створення систем радіаційного моніторингу у гнучких виробничих системах ядерного технологічного виробництва. Запропоновано нетрадиційний підхід щодо ідентифікації спектрального складу випромінювання. Розроблено методи, алгоритми, методику та програмне забезпечення для ідентифікації джерел іонізуючого випромінювання на базі методів ідентифікації багатозв'язних систем, застосування яких дозволяє значно скоротити часові витрати на ідентифікацію та зменшити в 1,5 - 2 рази обсяг робочої бібліотеки спектрів. Запропоновані методи, алгоритми та програмний засіб ідентифікації багатозв'язних систем можуть застосовуватися для ідентифікації об'єктів іншої фізичної природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж102.38
Шифр НБУВ: РА313950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Хохлов В.А. 
Інструментарій проектування комп'ютерних систем на основі діалогових алгебро-граматичних моделей представлення знань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.А. Хохлов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Розвинуто близьку до природної мову проектування комп'ютерних систем (КС) систем алгоритмічних алгебр (САА)/Д - вхідну мову діалогової трансформаційної машини (ДТМ) шляхом розширення засобами діалогової взаємодії користувача та КС, що проектується. Запропоновано апарат параметризованих шаблонів, який використовується у разі підключення до мови САА/Д цільових мов програмування (МП) і дозволяє встановити однозначну відповідність між САА/Д-схемами й асоційованими з ними програмами у цільовій МП. Розвинуто машину виводу (МВ) ДТМ шляхом розробки її компоненти - інтелектуального редактора, що дозволяє не лише динамічно (у діалозі) проектувати синтаксично правильні САА/Д-схеми, зокрема, змістовні ідентифікатори операторів і умов, але й асоційовані з цими схемами програми у цільових МП. Розроблено структуру бази знань (БЗ) ДТМ і механізми її супроводу та модифікації відповідно до діалогових алгебро-граматичних моделей представлення знань і методів підключення цільових МП. Наведено САА/Д-схеми, САА/Д-формули, програми, що дозволяють підтримувати спіральну модель життєвого циклу КС. Уперше алгоритми синтезу операційних пристроїв (ОП) за їх функціональними мікропрограмами, представленими у вигляді граф-схем, розповсюджені на САА/Д-схеми, що дозволяє автоматизувати процеси проектування ОП та оптимізувати їх структуру і затрати обладнання не лише за методами структурної теорії автоматів, але й методами алгебри алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.97-02 +
Шифр НБУВ: РА345084

      
7.

Бершов О.В. 
Книговидавнича справа в Сполучених Штатах Америки (порівняльно-системний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Бершов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено таким аспектам книговидавничої справи в США: найважливішим етапам історії книговидання (1620-1998 рр.), розвитку видавничо-поліграфічної техніки, продукції книжкових видавництв, структурі книговидавничої галузі, організаційній структурі видавництв, найсуттєвішим питанням книжкового маркетингу та вдосконаленню авторського права. Обгрунтовано необхідність розробки в Україні нових концепцій у книжковій справі, проведення досліджень і практичних заходів із метою створення цифрових бібліотек і систем позначення видавничої продукції на основі інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема системи цифрового ідентифікатора об'єкта. Викладено пропозиції стосовно поліпшення законодавчої основи й структури книговидавничої галузі в Україні, можливих напрямків диверсифікації українських книжкових видавництв, запровадження в Україні принципово нової схеми організації виробництва й поширення продукції книжкових видавництв, а також започаткування мережевого книговидання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(7США)

Рубрики:

      
8.

Турчин В.В. 
Лінгвопрагматичні аспекти німецького філософського терміна: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.В. Турчин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лінгвопрагматичні аспекти німецького філософського терміна з урахуванням його філософсько-історичного розвитку на кожному конкретному етапі становлення філософії. Проаналізовано причини виникнення терміна. Простежено прагматику слова і терміна в контексті філософії історії. Доведено, що термінологічна система філософії німецької мови - безпосередня складова частина загальнонародної мови зі своєю обмежувальною специфікою. Досліджено мовну генезу німецького філософського терміна. Викладено чітку класифікацію термінів-запозичень. Встановлено особливості процесу запозичень термінів-інтернаціоналізмів та виділено їх основні групи. Виявлено, що філософській терміносистемі німецької мови притаманні явища полісемії, синонімії, антонімії. Цінним практичним виходом є низка укладених спеціальних термінологічних словників - запозичень, інтернаціоналізмів, полісемії, синонімії, антонімії. На основі лінгвопрагматичного підходу до філософської терміносистеми виявлено дистинктивні ознаки терміна, який розглянуто з точки зору прагматики. Враховано всебічні фактори розвитку науки: прагматику конотації та прагматику експресивної конотації, які обумовили процес розвитку наукового знання та пізнання, термін виступив інструментом-ідентифікатором і має свої яскраво виражені лінгвопрагматичні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-34:Ю 687
Шифр НБУВ: РА312852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Новікова К.Ю. 
Математичне моделювання процесів металургійного виробництва з використанням методів нечіткого виводу: Автореф. дис... канд. техн. наук : 01.05.02 / К.Ю. Новікова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Для керування процесом виплавки феросиліцію розроблено модель процесу формування закону керування у контурі з ідентифікатором, побудованим на базі систем нечіткого виводу. Проведено порівняння результатів моделювання процесу виплавки феросиліцію для двох класів моделей: авторегресійного ковзного середнього та нечіткого виводу. Запропоновано нечітку модель процесу сушки окатишів в автоматизовану систему управління технологічним процесом виробництва залізорудної сировини на підприємствах гірничо-металургійного комплексу, що є ефективною відповідно до узагальненого критерію інтегрального температурно-часового показника кінцевої якості окатишів. Для визначення впливу концентрацій базових елементів і мікролегувальних домішок на величину зерна та механічні властивості сталей з карбонітридним зміцненням побудовано ефективну математичну модель з використанням методів нечіткого виводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-642 с11
Шифр НБУВ: РА359015

Рубрики:

      
10.

Голуб В.І. 
Моделі та засоби ефективного застосування штрихкодової ідентифікації в автоматизованих системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.І. Голуб ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Уперше запропоновано розглядати підсистему штрихкодової ідентифікації в автоматизованих системах як замкнену систему передачі даних, що дає змогу досліджувати й аналізувати фактори, які впливають на підвищення ефективності штрихкодової ідентифікації в системі. Розроблено математичну модель оптимізації структури штрихкодового ідентифікатора. Це дає змогу вибирати ефективний склад його реквізитів, які наносяться на об'єкт, що значно зменшує загальні витрати на автоматичну ідентифікацію. Запропоновано комбінаторний метод побудови штрихкодового ходу, що задовольняє умови заданої системи обмежень та дозволяє створювати символіку штрихового коду згідно з вимогами конкретної авоматизованої системи управління. Розвинуто моделі багатофакторного оцінювання стосовно їх застосування для вибору варіанта підсистеми штрихкодової ідентифікації та варіанта штрихкодової символіки. Це дає змогу вибирати ефективний варіант автоматизованої системи управління, в якій використовується штрихове кодування для ідентифікації об'єктів. Наведено математичні моделі підсистеми зчитування шрихового коду, що дозволяє визначити основні фактори, які впливають на ефективність процесу зчитування та підвищують ефективність використання світлових потоків і обробки сигналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-01 + З970,632-015.0 +
Шифр НБУВ: РА332841

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Плішко Н.Л. 
Моделювання і обробка інформації для сенсорів з керованим чутливим елементом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Н.Л. Плішко ; НАН України. Нац. косм. агентство України. Ін-т косм. дослідж. — К., 2004. — 19 с. — укp.

На базі системно-теоретичного підходу до опису й аналізу керованих фізичних процесів у чутливих структурах сенсорів для оцінювання якості забрудненої води розроблено нові методи ідентифікації та оцінювання характеристик білінійних процесів в адаптивних сенсорах. Розроблено та досліджено математичні моделі динаміки керованого чутливого елемента кріогенного гравіметричного датчика з урахуванням впливу шумів. Побудовано алгоритми адаптивної фільтрації сигналів та релейного оцінювання слабких збурень, які впливають на левітуюче пробне тіло. Досліджено керованість лінійної моделі сенсора щодо змінних корисного сигналу. Запропоновано нові принципи побудови адаптивного біосенсора з використанням динамічних властивостей фотосинтетичних реєстраторів забруднень води на підставі кривих індукції флуоресценції. Розроблено структуру сенсора інтегрального оцінювання екологічного стану води, яка містить чутливий елемент плівкового типу, нейрочіп та ідентифікатор параметрів. Уперше запропоновано функціональну структуру лазерного фотоакустичного адаптивного сенсора, орієнтованого на оцінювання ступеня забруднення води нафтопродуктами. Розроблено метод попередньої обробки вихідних сигналів чутливого елемента. Створено лінійну та білінійну дискретні моделі керованої системи з комунікаційною мережею та сенсорами в контурі зворотного зв'язку. Розроблено моделі прогнозування вектора стану керованої динамічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220,8 с8 +
Шифр НБУВ: РА328338

Рубрики:

      
12.

Шотова-Ніколенко Г.В. 
Онімний простір романів Ю.І.Яновського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.В. Шотова-Ніколенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено онімний простір романів Ю.І.Яновського "Майстер корабля" (1928 р.), "Чотири шаблі" (1930), "Вершники" (1935), "Мир" ("Жива вода") (1956). Проаналізовано функціональне навантаження, особливості вживання, варіативність, частотність власних назв дев'яти онімічних розрядів у зазначених творах. Розкрито зміст і тематику романів письменника, функціонування певної онімійної лексики, організацію особливостей онімного простору романів. Визначено тенденцію використання письменником великої кількості онімів, їх динаміку від романтизму до реалізму. Відзначено, що власні назви в романах Ю.І.Яновського є незамінним засобом когезії, своєрідними знаками-ідентифікаторами, розкривають підтекст і авторську концепцію письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316 + Ш401.171 + Ш5(4УКР)6-4Яновський,Ю.І.457 +
Шифр НБУВ: РА342399

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Усова О.О. 
Ономастикон художніх творів Миколи Хвильового: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Усова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження ономастичного простору (поетонімосфери) художніх творів М.Хвильового різних жанрів (оповідань і новел 1921 - 1923 рр., повістей і оповідань 1923 - 1927, 1927 - 1930 рр., незакінчених творів і нарисів). З'ясовано функціональне навантаження, особливості вживання, варіативність і частотність власних назв усіх (11-ти) онімних розрядів. Встановлено, що використання онімів залежить від змісту та тематики твору митця, що й зумовлює функціонування певної онімної лексики, організацію особливостей онімного простору. Зроблено висновок, що М.Хвильовий наслідує загальні традиції іменування персонажів, характерні для періоду 1920 - 1930-х рр., реальної топонімії, за допомогою онімів створює реалістичний фон оповіді. Показано, що власні назви у творах М.Хвильового є незамінним способом когезії, своєрідними знаками-ідентифікаторами, сприяють розкриттю авторської концепції. Обгрунтовано твердження, що великий діапазон і різноманітність онімії - яскраве свідчення масштабності мислення та прагнення М.Хвильового вичерпно, детально та правдиво відобразити реальні події у художніх творах. Виявлено тенденцію використання все більшої кількості онімів, неухильну їх динаміку від романтичності до народної реалістичної узвичаєності. Встановлено, що досить помітною прикметою "онімного письма" М.Хвильового є вживання у більшості творів іншомовних онімів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Хвильовий М. + Ш141.4-316 + Ш401.171 + Ш5(4УКР)6-4 Хвильовий М.Г. 534 +
Шифр НБУВ: РА348020

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
14.

Сафронов О.С. 
Підвищення достовірності цифрових зображень на основі інформаційних технологій вбудованих ідентифікаторів у задачах електронного бізнесу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.С. Сафронов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше запропоновано математичні моделі та метод оцінки ефективності систем з вбудованими ідентифікаторами, призначених для забезпечення достовірності інформації про цифрові зображення в АСУ. Показано, що основні відмінності системи з вбудованими ідентифікаторами від інших технологій, призначених для розв'язання подібних задач, полягають у тому, що ідентифікатор і зображення фізично є єдиним цілим, а також можливістю допуску обмежених перетворень зображень. Розроблено метод числових досліджень ефективності різних структур і режимів роботи систем з вбудованими ідентифікаторами, на базі якого визначено залежності основних параметрів системи з вбудованими ідентифікаторами від параметрів ефективності детектування ідентифікатора, надійності відтворення зображення, типів та основних параметрів перетворень зображень. Розроблено методи адаптації систем з вбудованими ідентифікаторами до геометричних перетворень зображень у каналі обробки. Вперше розроблено метод класифікації цифрових зображень на базі систем з вбудованими ідентифікаторами, що містять додаткову інформацію. Показано можливості використання додаткової інформації для реалізації процедури контролю та класифікації об'єктів інформаційного інтересу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632 +
Шифр НБУВ: РА341787

Рубрики:

      
15.

Ткачов Р.Ю. 
Синтез систем керування промисловими об'єктами з транспортним запізнюванням: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / Р.Ю. Ткачов ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено новий метод синтезу оптимального керування багатомірним об'єктом з багатьма некратними запізнюваннями (у координатах стану та керування), який дозволяє аналітичним шляхом одержати рівняння регулятора. Аналітично підтверджено концепцію безпосередньої компенсації запізнювання, що дозволяє удосконалити методи оптимального керування на клас розглянутих об'єктів. Розроблено новий метод синтезу систем підлеглого керування об'єктів із запізнюванням, розподіленим по каналу керування між координатами, який має спрощену процедуру оптимізації параметрів контурних регуляторів. Вперше досліджено відновлення передбачуваних оцінок фазових координат ланки запізнювання за допомогою ідентифікаторів стану. Вперше вивчено поведінку оптимальних і субоптимальних систем з запізнюванням у разі використання точної та скороченої моделей ланки запізнювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.92-01 + З965.92-01
Шифр НБУВ: РА358511

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Цилюрик О.Л. 
Технічні та програмні засоби систем автоматизації процесів приготування технологічної суміші у будівництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.Л. Цилюрик ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки та дослідження комп'ютерних систем управління приготуванням технологічної суміші у будівництві. Запропоновано потенціальний метод перетворювання вага - код, на підставі якого реалізовано перетворювач на базі сучасних мікропроцесорних елементів. Створено математичні та імітаційні моделі дозатора дискретної дії та змішувача. На основі моделей проведено дослідження динаміки управління дозатором дискретної дії. Запропоновано оптимальний за швидкодією прогнозуючий алгоритм управління дозатором з підвищеною точністю і виключенням можливості передозування. Розроблено дворівневу адаптивну систему управління дозатором з ідентифікатором у колі зворотного зв'язку. Удосконалено пакет програм управління процесами приготування суміші з різною конфігурацією технічного обладнання та зв'язків стосовно матеріального потоку. Забезпечено можливість використання програм моделювання роботи агрегатів спмільно з програмами управління процесами для побудови штучної реальності, яку можна застосовувати для дослідження алгоритмів, відладки програм комплексу, а також для навчання операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102-5-05
Шифр НБУВ: РА309297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Локтіонова Я. Ф. 
Інструментарій ризик-менеджменту в системі адміністрування підприємствами підрядного будівництва / Я. Ф. Локтіонова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробці інструментарію, який визначає нагальність і масштаб антиризикових заходів для будівельних підрядних підприємств, регламент їх запровадження в системі девелопменту будівництва. Інструментарій реалізується на ґрунті комплаєнс-менеджменту, що передбачає як диференціацію ризиків будівельного проекту за етапами життєвого циклу, так і економіко-управлінську узгодженість в діях будівельних підприємств як суб'єктів впровадження проекту з метою усунення деструктивних дій важкопрогнозованих чинників зовнішнього середовища проекту. Компоненти інструментарію в єдиній алгоритмічній системі інтегровано забезпечують ідентифікацію провідних факторів ризиків щодо життєвого циклу будівельного підприємства та проекту в цілому, з диференціацією ризиків за провідними учасниками (замовник, його співінвестори, девелопер та виконавці). Надана інструментарієм підсумкова оцінка є аналітичним підґрунтям для формалізованого віднесення компанією-замовником даного проекту до певної ідентифікаційної ризик-групи і вжиття оргструктурою девелопера наступних антиризикових заходів. На ґрунті компонент інструментарію запроваджено комплекс прикладних програм як інтеграцію провідних підсистем: діагностичної, яка систематизує та візуалізує зміст і етапи ризиків впродовж циклу будівельного підприємства, та адміністративно-регулятивної, яка - на підставі діагностованих ризикових загроз - здійснює коригування економіко-управлінських характеристик календарного плану та бюджету будівельного проекту.Ключові слова: будівельне підрядне підприємство (БПП), будівельний проект, стейхколдери проекту, ризик-менеджмент, комплаєнс-менеджмент, ідентифікатори ризику БПП, ризик-група.^UThe dissertation is devoted to the development of a toolkit that determines the urgency and scale of anti-rhetoric measures, the rules for their implementation in the system of development and administration of construction investment projects (СIP).In the dissertation it is proved, that the efficiency and effectiveness of the system of risk management of construction should be ensured, first of all, by the introduction of analytical indicators and means of organizational and administrative control, which at any stage of the life cycle of the enterprise (phase, stage, work) to provide well-founded grounds interested in CIP (from the institutional environment, the organizational structure of the administration and development of the project, or from the structure of the participating enterprises), the reasonable capacity to ensure that the production rohramam enterprise and lifetime of the project implemented without deviation or obtain information about the level of risk of threats and expected outcomes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Баранова В. В. 
Інтеграційна взаємодія на фінансовому ринку у забезпеченні економічної безпеки національного господарства: методологія, організація та практика / В. В. Баранова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством. – Класичний приватний університет, Запоріжжя, 2020.Дисертацію присвячено вирішенню важливої науково-прикладної проблеми, пов'язаної з обґрунтуванням теоретико-методологічних засад і розробкою практичних рекомендацій щодо виявлення інтеграційної взаємодії на фінансовому ринку та її впливу на забезпечення економічної безпеки національного господарства.Запропоновано підхід до побудови логіко-понятійного базису дослідження фінансового ринку. У межах вивчення функцій фінансового ринку сформовано їх перелік, виокремлено загальні та специфічні функції фінансового ринку. Розроблено підхід до ідентифікації інтеграційної взаємодії, цільовий аспект якого передбачає дослідження її мети та підпорядкованих їй принципів і функцій взаємодії. Сформовано підхід до оцінювання економічної безпеки, який ґрунтується на показниках економічного й соціального розвитку країни, розподілених на ідентифікатори покращення та ідентифікатори погіршення ситуації, що надає змогу здійснювати інтерпретацію рівня економічної безпеки. На основі значень узагальненого показника оцінювання функціонування фінансового ринку та змін індексу зовнішнього середовища розраховано показники реагування цього ринку на зміну зовнішнього середовища за досліджуваний період та побудовано матрицю оцінювання адаптивності. Розроблено послідовність визначення абсолютної величини синергійного ефекту на фінансовому ринку.^UThe dissertation is devoted to solving an important scientific and applied problem related to the substantiation of theoretical and methodological principles and the development of practical recommendations for identifying integration interaction in the financial market and its impact on economic security of the national economy.An approach to building a logical and conceptual basis of financial market research has been developed, which aims to form a semantic model of research on the basis of primary, basic and derivative concepts of the financial market, and considering its complicated and multifaceted nature conceptual terminology and a single methodological basis conducting financial market research have been developed. An approach to the identification of integration interaction has been developed, the target aspect of which involves the study of its purpose and subordinate principles and functions of interaction. The differential aspect of identification involves establishing the correspondence of the form and type of interaction, while the functional aspect involves the establishment of its methods, techniques and tools to achieve a synergistic effect as a result of the interaction. The use of the target approach is substantiated, based on the consistency of goals and indicators that reflect the achievement of these goals. An approach to assessing economic security has been developed, which is based on the principle of assessing economic security from the standpoint of its provision using indicators of economic and social development of the country, divided into identifiers of improvement and deterioration, which allows by calculating coefficients assessments to interpret the level of economic security. The sequence of determining the absolute value of the synergy effect in the financial market is developed. It is based on the application of the method based on the comparison of actual (obtained taking into account the impact of the existing level of integration interaction) and conditional (non-integration, obtained by leveling the impact of integration interaction) market segments. The use of this method allowed to determine the impact of the integration of certain segments of the financial market on the economic security of the national economy. The proposed concept of ensuring the economic security of the national economy taking into account the integration interaction in the financial market, based on a combination of theoretical methodological and information blocks, evaluation and analysis unit, practical-procedural unit and support and control unit, and taking into account the synergy effect of integration interaction between the segments of the financial market allows to determine the most appropriate areas and measures to ensure economic security.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Вонсевич К. П. 
Міографічна система біонічної руки з оптичною ідентифікацією типу поверхні / К. П. Вонсевич. — Б.м., 2020 — укp.

Вонсевич К.П. Міографічна система біонічної руки з оптичною ідентифікацією типу поверхні. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.17 – біологічні та медичні прилади і системи. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» МОН України, Київ, 2020.Дисертаційна робота присвячена створенню міографічної системи протезної руки з розширеними можливостями рухів та жестів із розпізнаванням міоелектричних сигналів нейромережевим інтерфейсом та оптичним ідентифікатором контактної поверхні для дотику пальців. У роботі вдосконалено метод розпізнавання категорій фізіологічних рухів та жестів шляхом аналізу електро- та форс- міографічних сигналів мультирівневими штучними нейронними мережами, що дозволило підвищити точність класифікації жестів кисті руки. Вдосконалено метод розпізнавання контактної поверхні пальцем протезу шляхом оптичної ідентифікації із засобами концентрації оптичної енергії, що дало можливість підвищити достовірність ідентифікації структури об'єктів маніпуляції. Вдосконалено метод координації рухів протезу кисті руки на основі одночасної реєстрації і розпізнавання фізіологічних сигналів та сигналу оптичної ідентифікації. Ключові слова: біонічний протез руки, класифікація сигналів, матриця похибок, оптична ідентифікація, поверхнева електроміографія, протезування, розпізнавання поверхонь, штучна нейронна мережа, force-міографія, TDF-характеристики^UVonsevych K. Myographic system of bionic hand with optical identification of surface type. – On the rights of manuscript.The dissertation for scientific degree of candidate of technical sciences on a specialty 05.11.17 – Biological and medical devices and systems. – National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" MES of Ukraine, Kyiv, 2020.This work is devoted to creation of a myographic system of prosthetic hand with advanced movements and gestures capabilities with recognition of myoelectric signals by a neural network interface and optical identifier of the contact surface for fingers touch. The method of recognizing categories of physiological movements and gestures by analyzing electro- and force-myographic signals on the base of multilevel artificial neural networks have been improved, which allowed to increase the accuracy of classification of wrist gestures. The method of recognizing the contact surface by a finger prosthesis due to optical identification with instruments of concentration optical energy have been improved, which made possible to increase the reliability of identification of the structure of the objects of manipulation. The method of hand prosthesis movements coordination based on simultaneous registration and recognition of physiological signals and optical identification signal have been improved. Keywords: artificial neural network, bionic hand prosthesis, confusion matrix, force myography, optical identification, prosthetics, signal classification, surface electromyography, surface recognition, time domain features


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Коваль Т. С. 
Економіко-управлінський інструментарій антикризової діагностики будівельних підприємств / Т. С. Коваль. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено вдосконаленню науково-методичних та прикладних засад антикризового менеджменту для будівельних підрядних підприємств. Науково-методична цінність результатів дисертації полягає в тому, що результати роботи – методичний підхід, інструментарій та їх програмне втілення - в сукупності реалізують продуктивну систему превентивної ідентифікації стану будівельного підприємства (БП) стосовно міри наближеності (ймовірності) настання передкризових та кризових явищ, а обгрунтована для даного підходу розрахунково-параметрична система є належно адаптованою до сутності та специфіки функціонування господарської системи БП, що функціонує як виконавець комплексів робіт в середовищі кількох проєктів, і характеристики діяльності БП в мультипроєктному середовищі аргументами (змінними) того стану антикризової спроможності БП, який ідентифікується у форматі запровадженого підходу. Інструментарій забезпечує переважно превентивний (упереджувальний) зміст заходів антикризового менеджменту на будівельному підприємстві. Провідний показник – індекс антикризової спроможності БП - є ідентифікатором не лише спроможності до протистояння кризам, упередженню та нейтралізації, але й слугує опосередкованим ідентифікатором порівняльної надійності БП як стейкхолдера проєктів будівництва збоку потенційних замовників, девелоперів, компаній з управління активами та інших суб`єктів будівельно-інвестиційного процесу.^UThe dissertation is devoted to the improvement of scientific - methodological and applied principles of anti - crisis management for construction contractors. The scientific and methodological value of the dissertation results is that the results of the work - methodical approach, toolkit and their software implementation - collectively implement a productive system of preventive identification of the state of construction contracting enterprise (ССE) regarding the degree of approximation (probability) of the onset of pre-crustal and crisis phenomena, and for this approach, the calculation and parametric system is properly adapted to the nature and specifics of functioning of the economic system of BP, which functions as the performer of complexes of works among several projects, and the characteristics of ССE in the environment multyproyektnomu arguments (variables) of state anti-crisis capacity ССE, which is identified in the form of embedded approach. The toolkit provides mainly preventive (anticipatory) content of anti-crisis management measures at a construction company. The leading indicator - the ССE crisis index - is the identifier not only of the ability to withstand crises, bias and neutralization, but also serves as an indirect identifier of the comparative reliability of the ССE as a stakeholder of projects of potential customers, developers and other asset management companies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського