Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>GRR=45УКР3-4ЗАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Габчак Н.Ф. 
Еколого-геоморфологічний аналіз Закарпатської області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Н.Ф. Габчак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено принципову схему та алгоритм регіональних еколого-геоморфологічних досліджень з урахуванням морфометричних та морфологічних особливостей рельєфу, спектра сучасних геоморфологічних процесів та антропогенних чинників диференційовано для гірської та рівнинної частини території Закарпатської області. За допомгою ArcMap створено інформаційну систему, що відображає еколого-геоморфологічний стан геоморфосфери басейнових та адміністративно-територіальних систем Закарпатської області. Побудовано серію морфометричних карт (горизонтального та вертикального розчленування рельєфу, крутизни та морфології схилів, структурних ліній рельєфу), а також схем поширення та спектра сучасних геоморфологічних процесів на різних часових зрізах. Розроблено картосхеми основних видів господарської діяльності людини. Проведено бальну оцінку впливу морфометричних параметрів рельєфу, поширення та прояву сучасних геоморфологічних процесів та антропогенних чинників на еколого-геоморфологічний стан басейнових та адміністративно-територіальних систем гірської та рівнинної частини Закарпатської області. Проаналізовано масштаби змін рельєфу під впливом природокористування, поселенського та транспортного навантаження. Здійснено комплексну еколого-геоморфологічну оцінку стану досліджуваних систем, побудовано схеми районування території за складністю рельєфу, величиною геоморфологічного ризику та інтегрального показника геоекологічної напруги. Запропоновано комплекс заходів, спрямованих на покращення еколого-геоморфологічного стану території Закарпатської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823(45УКР3-4ЗАК)19 + Д829(45УКР3-4ЗАК)3 +
Шифр НБУВ: РА340189

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Божук Т.І. 
Ландшафтний кадастр Українського Мармарошу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / Т.І. Божук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність і запропоновано методологію створення регіонального кадастру природних ресурсів гірської частини Карпат шляхом ландшафтного кадастру, який базується на ландшафтно-екологічному підході та застосовує сучасні геоінформаційні технології. Виконано узагальнений аналіз різноманітності назв Українського Мармарошу. Подано класифікацію та обгрунтовано вплив різних чинників довкілля на формування ландшафтного різноманіття цієї частини Українських Карпат. Проведено картографічну інвентаризацію геосистем і складено відповідні великомасштабні карти педогеоморфологічних, біоценотичних і басейнових одиниць. Визначено два пріоритетні напрямки використання природно-ресурсного потенціалу Українського Мармарошу - рекреаційно-туристичний і лісогосподарський. Розроблено рекомендації щодо розширення площ природно-заповідного фонду та формування еколого-пізнавальних туристичних маршрутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3-4ЗАК)081 +
Шифр НБУВ: РА333295

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Гречановська О. Є. 
Мінералогія та умови утворення родовищ породоутворюючих цеолітів Закарпаття: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.20 / О. Є. Гречановська ; НАН України, Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Вперше визначено головні конституційні характеристики породотвірних цеолітів Закарпаття. Проведено порівняльне вивчення термостійкості кліноптилолітів Сокирницького родовища, проявів Водиця та Липча (Закарпаття) та кліноптилолітів деяких відомих закордонних родовищ. Встановлено, що кліноптилоліти даних родовищ мають різну термостійкість, що зумовлено різним складом обмінного комплексу та різним Si/Al-відношенням. Доведено, що морденіт, головний породотвірний цеоліт проявів Водиця та Липча, має високу термостійкість, що дає переваги для його застосування як адсорбента та каталізатора. Вперше встановлено природу підстеляючої продуктивний цеолітовий горизонт слабо цеолітизованої туфо-ігнімбритової товщі, в якій виявлено широке розповсюдження адуляру. Досліджено мінеральний склад туфо-ігнімбритів і морфологія кристалів адуляру. Запропоновано генетичну модель родовищ породотвірних цеолітів Закарпаття, що полягає у впливі залишкового тепла підстеляючих туфо-ігнімбритів на вищезалягаючу товщу пірокластичного матеріалу, що взаємодіє у мінералотвірній системі з вадозними водами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.685(45УКР3-4ЗАК)7 + Д59(45УКР3-4ЗАК)33
Шифр НБУВ: РА380975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Коробейникова Я.С. 
Оцінка екологічного стану геологічного середовища та рекреаційних можливостей Долинського району Карпат: Автореф. дис... канд. геол. наук: 21.06.01 / Я.С. Коробейникова ; НАН України. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано природні фактори екологічних змін геологічного середовища району Карпат, виділено в його межах основні типи геологічного середовища. Класифіковано техногенні чинники змін даного середовища за характером та масштабами впливу. За результатами екологічних досліджень визначено наявність змін інженерно-геологічного, геохімічного характеру. З метою їх вивчення проведено інженерно-геологічні, геохімічні та радіоекологічні роботи. Для оцінки екологічних змін геологічного середовища запропоновано метод факторного аналізу - матрицю незалежних ознак для множин точок геологічного простору. Обгрунтовано основні складові екологічних спостережень (моніторингу) геологічного середовища. Розроблено заходи оптимізації використання цього середовища в межах Долинського району, які полягають в розвитку рекреаційної галузі та використання енергії рік (будівництво бездамбових енергетичних установок).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3-4ЗАК)08 + Б1(44) с7,022 +
Шифр НБУВ: РА322382

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського