Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (205)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>GRR=44/45$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Берендєєва О.В. 
Кооперативний рух у теорії та практиці аграристських і комуністичних партій країн Центрально-Східної Європи (20-ті роки ХХ ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О.В. Берендєєва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено процес розвитку кооперативного руху цих країн у контексті політики аграристських і комуністичних партій у даний період. Визначено, що за умов існування різних політичних систем і внутрішніх суперечностей, що призводили до розколу, можливості реалізації програм суспільної модернізації у різних селянських партій Цетральної та Південно-Східної Європи були нерівними та залежали від комплексу об'єктивних і суб'єктивних факторів, що лежали в соціально-економічній і суспільно-політичній площині. Висвітлено теорію створення та діяльності кооперативних рухів, особливості поглядів засновників кооперації та прихильників ідей аграризму на місце кооперації у подоланні гострих майнових суперечностей і соціальної стабільності суспільства. Проаналізовано політику комуністичних партій відносно кооперативного руху, що засвідчила домінування утилітарного підходу до громадських кооперативних інституцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)61-4 + Т3(44)61-4 + Ф69(44/45)6 + Ф61(44/45)416.39
Шифр НБУВ: РА375645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Гуменюк О. А. 
Культурно-освітня діяльність українських студентів у країнах Центрально-Східної Європи в 1920 - 1939 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. А. Гуменюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Вперше досліджено культурно-освітню діяльність українських студентів у країнах Центрально-Східної Європи в міжвоєнний період. Розроблено новий підхід щодо висвітлення історіографії з тематики культурно-освітньої діяльності студентів в міжвоєнній Європі. Запропоновано погляд на чинники, які безпосередньо впливають на особливості формування культурних та освітніх осередків українських студентів в даних країнах. Проаналізовано форми та напрями культурно-освітньої роботи українських студентів, їх роль у розвитку української культури й обстоюванні її досягнень перед світовою спільнотою. Введено до наукового обігу архівні матеріали, які поглиблюють інформацію про українських студентів в міжвоєнній Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(44)61-7 + Т3(45)61-7 + Ч710.3(44/45=УКР)
Шифр НБУВ: РА379391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Черкес Б.С. 
Національна ідентичність в архітектурі громадських центрів столичних міст в умовах ідеологічної детермінації: Автореф. дис... д-ра архіт.: 18.00.01 / Б.С. Черкес ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Визначено архітектурно-планувальні закономірності процесу ствердження національної ідентичності під час формування громадських центрів столичних міст у країнах з досвідом авторитарного правління. На конкретних прикладах архітектури громадських центрів Києва, Москви та Берліна виначено аналогії та відмінності в інтерпретації проявів національної ідентичності у країнах з різним історичним досвідом й національною культурою. У наукову галузь архітектури та містобудування вперше введено категорії "ідентичність" та "національна ідентичність". Розроблено концепцію визначення ідентичності як порівняльної сутності закономірних процесів формування й історичної трансформації громадських міських центрів під впливом політичних чинників. Розроблено й апробовано матрицю ідентичностей і функцій, запропоновано класифікацію ознак архітектури міських громадських центрів на підставі трьох проявів поняття ідентичності як порівняльної сутності явища, створено методику їх визначення. Показано значення політичних ідей, програм і міфів для формування національної ідентичності, розглянуто її прояви у функціональному змісті та формі міських громадських центрів. Виявлено архітектурні засоби утвердження ідентичності. Основні результати наукового досліження рекомендовано використовувати як інформаційно-методичну базу для державних проектів й міжгалузевих програм у сфері архітектурно-планувальної організації урбаністичних структур в Україні та сусідніх країнах Євросоюзу та СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(44/45)6-008 + Н820.91 +
Шифр НБУВ: РА343877

Рубрики:

      
4.

Нікогосян О.О. 
Особливості розвитку політичних партій і партійних систем у посткомуністичних країнах: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Нікогосян ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Доведено, що запровадження формальних інститутів демократії не призводить автоматично до встановлення демократичного режиму. Виявлено очевидну неефективність спроб посткомуністичних країн відтворити класичні західні моделі ліберальної демократії. Досліджено процес партійного будівництва у країнах Східної Європи. З'ясовано, що крім типу режиму, особливостей політичного середовища на партійний розвиток впливають фактори, пов'язані з обсягом президентських повноважень. Встановлено, що партії, які розвивалися як багатофункціональні політичні організації, не змогли до кінця XX ст. зберегти монополію на виконувані ними функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(44/45) +
Шифр НБУВ: РА357251

Рубрики:

      
5.

Сурніна-Далекорей О.А. 
Політична участь жінок країн Центральної і Східної Європи у період системної трансформації кінця XX - на початку XXI століття (на прикладі Словаччини, Польщі, Росії): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.А. Сурніна-Далекорей ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

У порівняльному аспекті комплексно досліджено процес трансформації політичної участі жінок під впливом різних факторів з використанням теоретичних підходів до аналізу політичного представництва й участі жінок у владних структурах, а також на базі поширеної у західній політології концепції у межах аналізу представництва жінок у легіслатурах, згідно з якою стан політичної участі жінок визначається комплексом соціально-економічних, культурних і політичних факторів. Проаналізовано тенденції політичної участі жінок у Словаччині, Польщі та Росії та виявлено, що рівень соціально-економічного розвитку, динаміка громадської активності жінок, відповідне культурне середовище та політико-інституційні фактори є важливими чинниками, що детермінують рівень політичної участі жінок у перехідних країнах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(44/45)04 +
Шифр НБУВ: РА364957

Рубрики:

      
6.

Мороз Д.О. 
Формування системи багатостороннього співробітництва країн-членів Вишеградської четвірки (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.О. Мороз ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено передумови та причини створення вишеградського блоку, показано його роль в інтеграції Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини до ЄС і НАТО. Висвітлено основні етапи та проблеми розвитку співробітництва Вишеградської четвірки у контексті процесу європейської інтеграції. Розглянуто особливості становлення та функціонування системи та механізмів багатосторонньої взаємодії країн-членів даного міжнародного регіонального об'єднання. Узагальнено історичний досвід співробітництва країн "Вишеграду", проаналізовано тенденції розвитку вишеградської співпраці у структурі Європейського Союзу. Акцентовано увагу на координації зовнішньої політики й євроатлантичній солідарності РП, УР, ЧР і СР. Охарактеризовано стан і перспективи зв'язків України з країнами Вишеградської групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-612.31 + Ф4(44/45)64 +
Шифр НБУВ: РА348798

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Лендьел М. О. 
Функціонування місцевої демократії у постсоціалістичних суспільствах Центральної і Східної Європи: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / М. О. Лендьел ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Вперше розроблено методологію аналізу місцевих політичних інститутів, процесів і культурних орієнтацій громадян у країнах, які проходять етап системної трансформації, що поєднує теорії демократії, транзитології, концепції, сформульовані в межах локальних політичних студій, принципи неоінституалізму, системного та порівняльного підходів, методику оцінювання місцевих політичних режимів. Побудовано цілісний концепт місцевої демократії як режиму розпорядження владою у територіальних громадах і визначено, що її основними параметрами є автономія інститутів місцевого самоврядування від інших центрів публічної влади, використання форм представницької та безпосередньої демократії, конкуренція місцевих політичних еліт і лідерів, участь громадян у політиці, зумовлена демократичними культурними орієнтаціями. На основі регіонального та крос-національного аналізу з'ясовано об'єднуючі та роз'єднуючі трансформації місцевих політичних інститутів у Центральній і Східній Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(44/45)1
Шифр НБУВ: РА384840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Яковлєв М. В. 
Явище інституційного ізоморфізму у процесах демократичної трансформації постсоціалістичних держав (теорія питання): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / М. В. Яковлєв ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "інституційний ізоморфізм" і подібних до нього явищ. Конкретизовано теоретичні підходи та методологічні засади дослідження процесів інституційної ізоморфізації. Охарактеризовано специфіку політичних процесів за умов даного явища. Визначено його роль у суспільно-політичних перетвореннях в Україні на рівні процесів демократичної консолідації. З'ясовано сутність проявів інституційного ізоморфізму на прикладах політичної культури та формування та реалізації політики охорони здоров'я в Україні. Доведено, що інституційний ізоморфізм ускладнює процеси демократизації, однак сприяє збереженню функціональної спроможності інституцій та органів влади під час стрімких суспільно-політичних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф3(44/45)12
Шифр НБУВ: РА375539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського