Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1107)Журнали та продовжувані видання (213)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ЧЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Козьмук П.Ф. 
Реформування земельних відносин у містах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / П.Ф. Козьмук ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано об'єктивну необхідність вдосконалення земельних відносин у містах в умовах земельної реформи на підставі вивчення та аналізу сучасного стану управління земельними ресурсами на прикладі м.Чернівці. Запропоновано основні напрями вдосконалення формування земельних відносин у містах. Подано теоретичні та практичні основи розмежування комунальної, державної, власності фізичних і юридичних осіб на землю. Вдосконалено систему землеустрою як одного з інструментів формування і регулювання земельних відносин. Обгрунтовано економічні важелі в управлінні земельними ресурсами, створення ринку інформації про землі населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-51 + У9(4УКР-4ЧЕР)441.0-51
Шифр НБУВ: РА307626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сухий П.О. 
Спеціалізація сільськогосподарського виробництва в умовах переходу до ринку (географічні основи формування на прикладі Чернівецької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.О. Сухий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості перебудови сільськогосподарського виробництва в умовах переходу до ринкових відносин і методику економіко-географічного дослідження цих процесів. Проаналізовано роль і значення природно-ресурсного потенціалу та соціально-економічних чинників і передумов у формуванні аграрно-ресурсного потенціалу як сучасної агроландшафтної структури території - просторової територіальної бази реорганізації агропромислового комплексу. Досліджено організаційно-структурну географію сільськогосподарського виробництва на території Чернівецької області, вивчено особливості галузевої структури і формування виробничо-територіальних типів різноукладних господарств (колективних, особистих підсобних господарств населення, фермерських). Виявлено територіальні особливості спеціалізації і продуктивності виробництва сільськогосподарської продукції в різноукладних господарствах. Розроблено схему формування і забезпечення ринку продовольчих товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-432 + У049(4УКР-4ЧЕР)632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Козлова Н.В. 
Формування та розвиток зернопродуктового підкомплексу Черкаської області в умовах становлення ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.В. Козлова ; Миколаїв. держ. с.-г. ін-т. — Миколаїв, 1999. — 22 с. — укp.

Завданням зернопродуктового підкомплексу є стабільне забезпечення споживачів якісними та доступними хлібопродуктами в достатньому асортименті. У роботі визначені принципи формування підкомплексу регіону, комплексно розглянуто ефективність виробництва зерна та продуктів його переробки, нинішній стан взаємовідносин між сільськогосподарськими товаровиробниками та заготівельною і переробною сферами АПК. Основними шляхами підвищення ефективності функціонування підкомплексу є вдосконалення міжгалузевих зв'язків на основі інтеграції сільськогосподарських, хлібоприймальних та переробних підприємств та орієнтація виробництва кінцевої продукції на високу якість. Розроблено перспективи розвитку зернопродуктового підкомплексу регіону на 2000 р. і 2005 р. за допомогою економіко-математичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕР)325.151

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Заячук М.Д. 
Географо-екологічні аспекти функціонування сільськогосподарського виробництва обласного регіону: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / М.Д. Заячук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні географо-екологічні аспекти у функціонуванні сільськогосподарського виробництва за умов становлення ринкових відносин в господарському комплексі країни, чинники формування аграрно-ресурсного потенціалу, екологічні аспекти його використання. Досліджено організаційно-структурну географію сільськогосподарського виробництва на прикладі території Чернівеччини, вивчено вплив різноукладних типів господарств (колективних, особистих підсобних господарств населення, фермерських) на формування агроекологічного потенціалу обласного регіону, досліджено взаємозв'язок рослинництва, тваринництва та сучасної екологічної ситуації. Виявлено наслідки сільськогосподарської діяльності та вплив екологічних чинників на якість і конкурентноспроможність продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.2 + У049(4УКР-4ЧЕР)683.2
Шифр НБУВ: РА311204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Черданцева І.Г. 
Управління підприємницькими ризиками в умовах економічної діяльності (на прикладі підприємницьких структур Чернівецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.Г. Черданцева ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та методичні підходи до управління підприємницькими ризиками на рівні області. Основну увагу приділено концептуальному підходу до питання визначення категорії "підприємницький ризик", дослідженню вітчизняного досвіду щодо виявлення основних проблем оцінки рівня підприємницьких ризиків з урахуванням впливу соціальних та інвестиційних факторів і створення на рівні області підприємницького режиму, адаптованого до ризиків. У процесі дослідження встановлено необхідність впровадження підсистеми інформації - створення організації, що спеціалізується на оцінці підприємницьких ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99 + У9(4УКР-4ЧЕР)290-99
Шифр НБУВ: РА310950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Антохова І.М. 
Підвищення ефективності використання трудового потенціалу (регіональні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / І.М. Антохова ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розкриттю соціально-економічних аспектів підвищення ефективності використання трудового потенціалу регіону. Обгрунтовано необхідність побудови реального балансу трудових ресурсів на регіональному рівні. Виявлено особливості трудової міграції населення Чернівецької області, а також визначено вплив зайнятості на використання його трудового потенціалу. Розкрито роль оплати праці в ефективному використанні трудового потенціалу. Узагальнено зарубіжний досвід організації системи оплати праці та соціального партнерства. Обгрунтовано напрями підвищення ефективності використання трудового потенціалу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240 + У9(4УКР-4ЧЕР)240
Шифр НБУВ: РА308030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Беспалько Р.І. 
Трансформація груп та форм заліза і алюмінію в бурувато-підзолистих оглеєних грунтах південного Передкарпаття під впливом елементарних грунтових процесів та використання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.27 / Р.І. Беспалько ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

На основі модельного досліду встановлено зміну профільного розподілу груп та форм заліза і алюмінію внаслідок створення сприятливих умов щодо розвитку буроземного, підзолистого, глейового та елювіально-глейового елементарних грунтотвірних процесів (ЕГП) та їх поєднань. Результати досліджень використано у процесі діагностування інтенсивності прояву ЕГП у грунтах різного використання та місця розміщення їх на схилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.341.8(4УКР-4ЧЕР),022 + П032.341.9(4УКР-4ЧЕР),022 + П034.133-23(4УКР-4ЧЕР),022
Шифр НБУВ: РА308872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гаврилюк О.В. 
Розвиток підприємництва в сфері послуг (на прикладі Чернівецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.В. Гаврилюк ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та методичні засади розвитку підприємництва у сфері послуг. Викладено особливості функціонування сфери послуг та її вплив на відтворювальний процес мезо- та мікроекономічного характеру за умов ринкової трансформації економіки Чернівеччини. Визначено тенденції та особливості розвитку малого підприємництва в сфері послуг на рівні області. Наведено шляхи підвищення ефективності функціонування підприємницьких структур у сфері послуг. Запропоновано заходи щодо формування регіональної програми підтримки та розвитку малого підприємництва сфери послуг. Обгрунтовано методичні підходи до створення навчально-ділового центру як механізму реалізації програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)442.0-131.1 + У9(4УКР-4ЧЕР)442.0-131.1
Шифр НБУВ: РА312482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Константінова С.М. 
Розвиток регіональних зовнішньоекономічних відносин при переході до ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.М. Константінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення і нові методичні підходи до розвитку регіональних зовнішньоекономічних відносин у перехідній економіці. Розкрито системну суть та передумови формування зовнішньоекономічних відносин регіону, обгрунтовано основні фактори його зовнішньоекономічної політики. Розглянуто методичні основи формування механізму реалізації зовнішньоекономічних зв'язків на мезо- та мікрорівнях та визначено функції їх структурних елементів. Розроблено напрями вдосконалення економічних аспектів правового забезпечення регіонального співробітництва. Виявлено пріоритети розвитку зовнішньоекономічних зв'язків Чернігівського регіону та запропоновано оптимальну модель його зовнішньоекономічних відносин за умов ринкових перетворень господарського комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8 + У9(4УКР-4ЧЕР)8
Шифр НБУВ: РА313894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Костевич Н.О. 
Управління ціною як фактором підтримання конкурентоспроможності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.О. Костевич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено умови підтримання конкурентоспроможності підприємства в динамічному зовнішньому середовищі. Встановлено, що однією з основних таких умов є можливість управління ціною на товари підприємства. Узагальнено та поглиблено науково-теоретичні аспекти ціноутворення. Доведено необхідність оцінки конкурентоспроможності підприємства з точки зору цінового фактора та визначено вплив ціни на фінансові показники діяльності підприємства залежно від змін кон'юнктури ринку. Розроблено методичні рекомендації щодо формування ціни з урахуванням різних принципів розподілу постійних витрат на одиницю товару. Визначено й обгрунтовано методику розрахунку діапазону цін для кожного виду товару підприємств багатономенклатурного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-861 + У9(4УКР)300-861 + У9(4УКР-4ЧЕР)306.051.552-861
Шифр НБУВ: РА315422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ющенко Н.Л. 
Моделювання системи професійно-кадрового забезпечення малого бізнесу на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Н.Л. Ющенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі соціально-економічної теорії гнучкого ринку праці та системного підходу запропоновано концепцію раціонального функціонування ринку праці на регіональному рівні, яка пов'язує безробітних, заклади освіти та роботодавців. На базі концепції раціонального функціонування регіонального ринку праці з урахуванням фактора невизначеності сформовано двохетапну стохастичну динамічну модель, яка здійснює детальний аналіз цієї системи взаємодіючих суб'єктів з метою вибору раціональної структури витрат. Побудовано спрощену оптимізаційну лінійну статичну модель здійснення раціональної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації та професійно-кадрового забезпечення підприємств на рівні регіону. Сформовано комплекс математичних моделей управління трудовими ресурсами підприємств. Проаналізовано умови впровадження методів економіко-математичного моделювання для Чернігівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.523.3в611 + У9(4Укр-4Чер)240.523.3в611
Шифр НБУВ: РА316910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Панченко О.І. 
Розвиток організаційно-економічного механізму ефективної взаємодії залізниці з регіоном: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / О.І. Панченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено механізм ефективної взаємодії органів керування залізницею та регіоном у ході здійснення приміських пасажирських перевезень. Наведено загальну характеристику залізниці та регіону як суб'єктів господарювання, виділено економічні інтереси сторін. Виявлено передумови вдосконалення взаємодії місцевих органів управління залізницею та регіоном з метою компенсації збитків від приміських пасажирських перевезень. Розкрито системну сутність і зміст, а також принципи та функції процесу взаємодії, визначено основні закономірності його формування та розвитку. На основі аналізу функціонування залізниці у межах окремого регіону встановлено фактори, які впливають на розвиток співробітництва та напрямки взаємодії. Розроблено економіко-математичну модель матричної гри для оптимізації процесу компенсації регіоном збитків від приміських пасажирських перевезень. Запропоновано оновлений механізм взаємодії та розроблено методичні основи оцінки його соціально-економічної ефективності. Визначено комплекс заходів щодо забезпечення дисципліни взаємодії та перспективного розвитку даного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)372-07 + У9(4Укр-4Чер)372-07
Шифр НБУВ: РА317509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Поставнича 
Розвиток історичного краєзнавства на Черкащині в 50-90-х роках ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Марина Вікторівна Поставнича ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-4Чер)63-7
Шифр НБУВ: РА320565

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чудновець І.Б. 
Організаційно-економічний механізм формування життєзабезпечення населення в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.Б. Чудновець ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Узагальнено, вдосконалено та систематизовано методологічні засади життєзабезпечення населення. Розроблено організаційно-економічний механізм життєзабезпечення в регіоні та визначено його головні соціально-економічні індикатори. Комплексно оцінено продуктивні сили Чернігівщини, їх потенційні можливості та перспективи розвитку. Запропоновано узагальнюючий показник, з використанням якого диференційовано структурні підрозділи регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-94 + У9(4Укр-4Чер)0-94
Шифр НБУВ: РА317781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гливенко В.В. 
Облік та аналіз виробництва продукції молочного скотарства (на матеріалах аграрних підприємств Чернігівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Гливенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти діючих систем обліку й аналізу витрат на виробництво продукції молочного скотарства, надано практичні рекомендації щодо їх удосконалення. Виявлено особливості бухгалтерського та внутрішньогосподарського обліку й аналізу в досліджуваній галузі. Внесено пропозиції щодо організації внутрішньогосподарського обліку витрат і калькулювання собівартості продукції за повними витратами. Уточнено об'єкти обліку та номенклатуру статей витрат на виробництво продукції основного молочного стада. Обгрунтовано методику обліку та оцінки тварин основного стада та приплоду за ринковою вартістю. Розроблено та обгрунтовано модель взаємозв'язку системи "земля - рослинництво - тваринництво". Визначено основні напрямки підвищення ефективності виробництва продукції галузі. Наведено алгоритм аналізу факторів, що впливають на обсяг виробництва продукції основного молочного стада та визначено напрямки використання одержаної аналітичної інформації для прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)232.525.0-148.2 + У052.9(4Укр-4Чер)232.525.0-148.2
Шифр НБУВ: РА320250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шара Л.М. 
Становлення органів самоврядування у містах і посадах Чернігівської губернії в останній третині ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Шара ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розкрито дійсний стан самоврядування в міських поселеннях периферії в середині XIX ст., який обумовив необхідність його реформування за умов розвитку ринкових відносин. Проаналізовано процес, який відбувався під час розробки Положення 1870 р. та його впровадження на території Чернігівщини, вказано особливості проведення перших виборів місцевих органів самоврядування. Досліджено соціальне становище осіб на посадах виборних і гласних. Простежено на підставі законодавства трансформування засад виборчої системи, функції та компетенції органів самоврядування. Вивчено шляхи формування та використання місцевих бюджетів, зазначено обтяжливість видатків на обов'язкові загальнодержавні потреби. Введено до наукового обігу значну кількість неопублікованих матеріалів діловодства місцевої державної адміністрації та виборних, які входили до складу управлінь, статистику кількісних і соціальних показників складу виборців і гласних, прибутково-витратних частин бюджетів. Обгрунтовано роль активної діяльності виборних управлінь щодо вирішення господарсько-побутових і культурно-освітніх проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР)52-536 +
Шифр НБУВ: РА322345

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Степасюк Л.М. 
Економічна ефективність виробництва та формування ринку продукції скотарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.М. Степасюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Запропоновано використовувати комплексний підхід до вивчення проблеми економічної ефективності виробництва продукції скотарства у взаємозв'язку з розв'язанням проблем переробки та реалізації продукції. Уточнено систему показників ефективності даного виробництва. На підставі результатів комплексного дослідження проблеми та з використанням системного аналізу встановлено новітні тенденції розвитку виробництва, переробки та реалізації продукції скотарства. Запропоновано заходи для виходу галузі скотарства з кризового стану шляхом санації фінансового становища, удосконалення системи взаємовідносин товарних господарств та переробних підприємств молочно-м'ясного підкомплексу. Обгрунтовано основні перспективні показники розвитку галузі скотарства в Поліській зоні Чернігівщини з використанням кореляційного аналізу та моделей математичного програмування, визначено оптимальний рівень річної продуктивності з розрахунку на одиницю великої рогатої худоби, а також сукупність оптимальних витратних показників. Вперше для даного регіону розроблено оптимальну структуру кормових ресурсів і посівних площ під кормовими культурами з метою зменшення собівартості кормів. Надано пропозиції щодо удосконалення організаційно-економічних відносин в молочно-м'ясному підкомплексі Поліської зони Чернігівщини з урахуванням аграрної реформи та сучасної аграрної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕР)325.250 +
Шифр НБУВ: РА321338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кравчук Г.В. 
Реальні інвестиції та їх вплив на економічний розвиток регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Г.В. Кравчук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Встановлено, що реальні інвестиції - самостійне економічне поняття, відмінне від поняття капітальних інвестицій. Виявлено основні критерії їх відмінностей. Систематизовано класифікацію інвестицій, розкрито суть інвестиційної діяльності. Опрацьовано методологію оцінки ефективності реальних інвестицій. Проведено комплексний аналіз основних закономірностей та особливостей реформування інвестиційних процесів у регіоні за умови дефіциту фінансових ресурсів. З використанням аналітичних підходів обгрунтовано структуру розподілу інвестиційного капіталу в реальний сектор за галузями економіки. Запропоновано схему управління інвестиційною діяльністю в регіоні з урахуванням його особливостей, застосування якої дозволяє комплексно стимулювати її розвиток. Наведено методичні рекомендації щодо активізації та підвищення ефективності інвестиційної діяльності в регіоні. Визначено етапи та надано рекомендації стососовно розрахунку вивільнених фінансових ресурсів на підприємствах, розташованих на територіях пріоритетного розвитку. Розроблено економіко-організаційний механізм забезпечення ефективного розподілу іноземних інвестцій в реальний сектор економіки, систему інтегральних показників інвестиційної привабливості регіону, алгоритм вивільнення фінансових ресурсів на підприємствах, утворених на територіях пріоритетного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА322911

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
19.

Акименко І.М. 
Чернігівський Троїцько-Іллінський монастир: історія, господарська і культурно-просвітницька діяльність (друга половина ХVІІ-ХVІІІ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Акименко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Висвітлено історію, господарську та культурно-просвітницьку діяльність Чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря у другій половині XVII - XVIII ст. Досліджено процес заснування, піднесення та перетворення обителі в резиденцію єпархіальних архієреїв. Розглянуто особливості сільськогосподарського розвитку та промислового виробництва монастиря. Проаналізовано культурну діяльність обителі, встановлено її внесок у поширення просвітництва в українських землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-647.2 + Т3(4УКР-4ЧЕР)4-7 +
Шифр НБУВ: РА329613

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Хапіцька З.С. 
Регіональні аспекти охорони земель в умовах трансформації земельних відносин (на прикладі Чернівецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / З.С. Хапіцька ; Держ. п-во "Голов. н.-д. та проект. ін-т землеустрою". — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-методичні засади охорони земель за умов трансформації земельних відносин і землекористування у Чернівецькій області. Обгрунтовано необхідність виділення в системі землеустрою підсистеми протиерозійної організації території. Запропоновано ландшафтно-екологічний підхід до ерозійного районування території регіону як бази створення нормативів з охорони земель, встановлено порядок виділення модельних (базових) територій в ерозійно небезпечні райони з метою апробації нормативів та розробки охоронних і землемеліоративних заходів. Визначено напрями та методи поліпшення охорони земель у нових умовах господарювання. Зокрема, в Чернівецькій області запропоновано зменшити площу орних земель на 16,3 %, оптимізувати структуру посівів відповідно до придатності ріллі. Встановлено ефективність землевпорядних заходів, що характеризується зменшенням змиву грунту з 18,6 % т/га в середньому по області до 2,5 т/га, економічний ефект становить 363,4 млн. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕР)320-51 +
Шифр НБУВ: РА331814

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського