Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1621)Журнали та продовжувані видання (315)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ХАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфіменко Т.П. 
Обгрунтування заходів щодо зміцнення здоров'я дітей Харківської області у практичній діяльності лікаря загальної практики - сімейної медицини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.П. Єфіменко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано дані, з використанням яких визначено динаміку стану здоров'я дітей Харківщини за період впровадження сімейної медицини. З'ясовано фактори, які на нього впливають. Вивчено динаміку доступності первинної медико-санітарної допомоги дітям за період впровадження сімейної медицини. Досліджено питання стосовно диспансеризації дітей у закладах сімейної медицини різних типів у порівнянні з контрольною групою. Вивчено ставлення населення та медичних працівників до найбільш актуальних питань сімейної медицини. Розроблено методичні рекомендації щодо збереження та зміцнення здоров'я дітей за умов діяльності лікаря у контексті загальна практика - сімейна медицина, а також нові підходи до підготовки та перепідготовки сімейних лікарів з питань педіатрії в учбово-методичному центрі ХМАПО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ХАР)026.4 + Р11(4УКР-4ХАР)4 +
Шифр НБУВ: РА354025

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іванов С. Ю. 
Міграція сільського населення до Харкова (серпень 1943 - серпень 1991 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. Ю. Іванов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано головні етапи повоєнної відбудови промисловості та транспорту міста, висвітлено причини та мотиви переїзду населення із села в місто, особливості трудової маятникової, навчальної організованої та стихійної міграції. Розглянуто зміни соціально-станового статусу сільських мігрантів. Показано, що в роки голоду 1946 - 1947 рр. за великої плинності робітничих кадрів, чисельність прибулого населення у місто переважала кількість вибулого. В 1946 р. прибулі по відношенню до обсягу міграції складали 70 %, а вибулі - 30 %, в 1947 р. прибулих було 56 %, а вибулих - 44 %. Досліджено житлове будівництво в Харкові та житлово-побутове облаштування мігрантів, виділено етапи вирішення житлової проблеми в місті. Показано, що міграція сільського населення в місто супроводжується певними проблемами, серед яких однією з важливих є їх соціально-психологічна адаптація до міського середовища за умов підтримання ними тісних зв'язків з селом. Вивчено участь сільських мігрантів у культурно-масових і спортивних заходах у вільний від роботи чи навчання час, проведення ними дозвілля. Висвітлено загальні тенденції урбанізаційних процесів, динаміку міграції сільського населення на різних етапах даного періоду. Показано вплив міграції на зміну чисельності національно-соціального складу населення Харкова, особливість мовного спілкування в місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)6-2
Шифр НБУВ: РА382611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іващенко В.Ю. 
Мемуари професорів та студентів з історії Харківського університету XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.Ю. Іващенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 17 с. — укp.

Визначено ступінь розробки теми в історіографії, а також напрями подальших досліджень у даній сфері. Розглянуто 85 професорсько-студентських спогадів з історії Харківського університету XIX - початку XX ст., охарактеризовано ступінь репрезентативності та достовірності вміщеної в них інформації. Уперше у вітчизняній історіографії досліджено еволюцію університетської мемуаристики. Висвітлено функціональне призначення спогадів, досліджено вплив авторських настанов на форму та зміст відповідних мемуарних творів. Проаналізовано більшість анонімних пам'яток, розглянуто склад мемуаристів за соціальним походженням, факультетською належністю, сферою професійної діяльності та віковими показниками. Простежено процес формування дослідженого комплексу. Визначено змістове навантаження провідних сюжетів спогадів. На прикладі комплексу професорсько-студентських мемуарів з історії Харківського університету XIX - початку XX ст. зроблено спробу з'ясувати деякі риси, загальні для всієї тогочасної університетської мемуаристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)5,013 + Ч484(4УКР)711.9 +
Шифр НБУВ: РА328739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іщенко Т.В. 
Регіональні особливості ефективного розвитку міських комплексів України (на прикладі м.Харкова): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.В. Іщенко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі системно-комплексного підходу проаналізовано та розроблено теоретично-методологічні та практичні засади ефективного розвитку міських комплексів України. Визначено основні принципи підвищення ефективності розвитку міських комплексів, в яких відображено соціальну направленість, розмежування всіх рівнів місцевого самоврядування, самодостатність та фінансове забезпечення сталого розвитку сучасних міст України. Значну увагу приділено формуванню систем, пов'язаних з удосконаленням параметрів управління соціально-економічним розвитком міст на базі використання проектного менеджменту, значного інтелектуального, фінасово-економічного, трудового та культурного потенціалу міст. Науково обгрунтовано інноваційну діяльність інфраструктур міст, систему привабливості інвестицій для їх сталого розвитку. Розкрито науково-методологічні засади розвитку міських інфраструктур, використання міських ресурсів на базі формування ринкових відносин. Висвітлено питання розвитку механізмів фінансової стабільності міської економіки, створення сучасної вітчизняної моделі формування житлового будівництва. Запропоновано новий підхід та принципи створення систем синергізму в міському господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР-2Х)22 +
Шифр НБУВ: РА348359

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Александрова А.І. 
Підвищення економічної ефективності функціонування селянських (фермерських) господарств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.І. Александрова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Викладено основні результати дослідження проблеми формування та розвитку селянських (фермерських) господарств в Україні, зокрема, на Харківщині. Розкрито теоретичні, методичні та практичні аспекти ефективного функціонування фермерських господарств, формування їх раціональних розмірів й оптимальної галузевої структури з урахуванням напрямку спеціалізації. Запропоновано шляхи підвищення ефективності їх функціонування та виходу аграрного сектора з кризи, зокрема, шляхи оптимізації галузевої структури, кооперування фермерських господарств у кооперативи різних типів, створення фермерських асоціацій. Удосконалено методику обгрунтування раціональних розмірів та оптимальної галузевої структури даних господарств. Визначено особливості та перспективи їх розвитку на післяреформаційному етапі. Виявлено концептуальні ознаки розвитку фермерського сектору на базі міжфермерської кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.4-07 + У9(4УКР-4ХАР)321.4-07
Шифр НБУВ: РА320447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Андренко І.Б. 
Організаційно-економічні аспекти розвитку готельного господарства регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.Б. Андренко ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено методичні засади сегментування ринку споживачів для готельних підприємств як однієї з сучасних ринкових стратегій. Обгрунтовано необхідність прогнозування попиту для даних підприємств з урахуванням сезонних коливань. Запропоновано використання контрольних карт Шухарта оцінки контрольованості та неконтрольованості процесу з метою урахування ризику у разі встановлення тарифів на готельні послуги. Досліджено особливості формування конкурентоспроможного готельного комплексу на прикладі Харківського регіону та запропоновано теоретичні та практичні рекомендації щодо його розвитку. Розроблено класифікацію ділового туризму. Запропоновано модель формування та розрахунку конференц-пакету, а також створення в регіоні системи взаємного інформування та викладено механізм її роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.357 + У9(4УКР-4ХАР)441.357
Шифр НБУВ: РА326889

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Арзуманова Т.В. 
Громадсько-політичне життя в УСРР та РСФСР в першій половині 20-х рр. ХХ ст. (на матеріалах Харківської та Воронезької губерній: порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Арзуманова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження громадсько-політичного життя в УСРР та РСФРР у першій половині 1920 рр. на матеріалах Харківської та Воронезької губерній як прикордонних регіонів двох республік. На підставі вивчення широкої джерельної бази з'ясовано характер ставлення громадян до більшовицького режиму й опозиційних політичних партій. Встановлено причини та умови виникнення масового збройного протистояння різних верств, груп і класів радянській владі на початку 1920 рр. Визначено особливості організації, соціального складу, змісту програм і вимог законів збройної опозиції. Розглянуто процес соціалізації жінок та шляхи залучення жіночого населення до громадської діяльності. Встановлено наявність протидії процесу руйнування стереотипів щодо місця і ролі жінки у суспільстві. Оцінено реальний внесок громадських організацій (зокрема, створених національними меншинами) у процеси демократизації суспільства та залучення широких верств населення до участі у громадсько-політичному житті. Висвітлено протиріччя між демократичними гаслами більшовицької партії та реальними діями державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)61-4 + Т3(2РОС-4ВОР)61-4 + Ф79(4УКР)2 + Ф79(2)2 +
Шифр НБУВ: РА336833

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Аттіла 
Вплив різних технологій застосування мінеральних добрив на урожай та якість зерна проса на чорноземі опідзоленому важкосуглинковому лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Комі Джіджону Аттіла ; Інститут грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-434(4УКР-4ХАР),022
Шифр НБУВ: РА303704

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бєліков Ю.А. 
Купецтво Харківської губернії (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.А. Бєліков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано соціально-правовий статус купецтва та його складові на прикладі Харківської губернії в другій половині XIX - на початку XX ст., а також джерала формування, шляхи соціальної мобільності, динаміку коливань чисельності та якісний склад. Надано всебічну характеристику корпоративної організації провінційного (нестоличного) купецтва, її модернізації та діяльності за умов перехідного суспільства. Досліджено основні форми та напрямки, економічне значення та соціокультурні особливості купецького підприємництва Харківської губернії. Виявлено механізми участі та ступінь впливу нестоличного купецтва в системі державного керування. Визначено основні види, соціальні функції, культурне значення, зроблено спробу встановити та систематизувати мотиви благодійної та культурно-освітньої діяльності провінційних купців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)52-291 +
Шифр НБУВ: РА328615

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бібік Н. В. 
Організаційно-економічний механізм управління розвитком регіону (на прикладі Харківської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. В. Бібік ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні положення використання стратегій регіонального розвитку. Проведено аналіз розвитку регіону на сучасному етапі економічних перетворень України. Визначено особливості розвитку Харківщини. Висвітлено узагальнювальний показник регіонального розвитку - індекс фізичного обсягу валового регіонального продукту. Встановлено причинно-наслідкові зв'язки між індексом фізичного обсягу валового регіонального продукту й економічними, екологічними та соціальними чинниками. Запропоновано схему та структурні елементи організаційно-економічного механізму управління розвитком регіону. Розроблено організаційно-економічний механізм управління розвитком Харківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)212.51 + У049(4УКР-4ХАР)0
Шифр НБУВ: РА372712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бірьова О.Ю. 
Поміщицькі садиби Харківської губернії (перша половина XVIII - початок XX століття): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Ю. Бірьова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

У контексті стилістичних змін у культурі досліджено поміщицькі садиби Харківської губернії першої половини XVIII - XX ст. Комплексно вивчено ансамблі Слобожанщини. Розглянуто умови заселення території Слобідської України та виникнення маєткової власності у даному регіоні. Досліджено початковий соціальний склад населення та проаналізовано подальші зміни, які спричинили виокремлення з козацької спільноти дворянського класу. Вивчено історію формування перших поміщицьких садиб. Розглянуто складові маєтку: сад, парк, церкву, господарчі споруди. Охарактеризовано розвиток садибного будівництва у другій половині XVIII ст. Досліджено ансамблі Харківської губернії даного часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)0-2 +
Шифр НБУВ: РА364036

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Баркова Г.А. 
Територіальна організація медичної системи Харківської області та шляхи її вдосконалення: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Г.А. Баркова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Виконано ретроспективний аналіз розвитку медичних систем в Україні та Харківській області. З 1994 р. спостережено депопуляцію суспільства, зумовлену перевищенням смертності від різних хвороб, зокрема соціально значущих (туберкульозу, СНІДу, наркоманії, алкоголізму), над народжуваністю. Сучасні медичні системи не забезпечують повного задоволення потреби населення у медичних послугах і допомозі. Рокрито суть понять "медична система", "особлива медико-географічна територія". Розроблено комплексний індикатор медичного обслуговування, який розраховується за складовими, кадрове та матеріальне забезпечення, ефективність фукціонування медичних систем, захворюваність і ступінь відтворення населення. За кожною складовою комплексного індикатора виконано групування та ранжування (з обчислення рейтингу) районних медичних систем Харківщини, побудовано математичні моделі. Розроблено відкриту класифікацію медичних систем за трьома критеріями, а саме: середнім індексом розвитку, комплексним критерієм медичного обслуговування, ієрархічними рівнем. Виконано медико-географічне райнування регіону, виділено 6 медико-географічних районів і 3 особливі медико-географічні території, наведено їх комплексну характеристику, для кожного району розроблено рекомендації стосовно вдосконалення просторової організації медичних систем. Обгрунтовано загальні рекомендації щодо реформування медичної системи Харківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)685 +
Шифр НБУВ: РА348905

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Болотова Т.М. 
Економічне обгрунтування впровадження елементів точних технологій рослинництва у систему управління сільськогосподарським підприємством: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.М. Болотова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено сучасний стан і проблеми впровадження елементів точних технологій рослинництва у систему управління сільськогосподарським підприємством. Проведено економічний аналіз основних складових точних технологій рослинництва. Наведено пропозиції щодо технологічного оновлення аграрних підприємств України на основі впровадження елементів точних технологій виробництва сільськогосподарських культур з урахуванням сучасних тенденцій науково-технологічного розвитку. Визначено ієрархію пріоритетності етапів впровадження елементів точних технологій в технологічне оновлення виробництва підприємств галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)325.10-55 +
Шифр НБУВ: РА370046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бондар Н.О. 
Діяльність українських політичних партій на Харківщині в роки революції та громадянської війни (1917 - 1921 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.О. Бондар ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Розкрито різні напрями діяльності українсьих політичних сил на Харківщині, їх особливості, досягнення та прорахунки. На основі широкого кола опублікованих і архівних документів, періодичних видань розглянуто проблеми становлення та розвитку українського політичного руху в губернії в 1917 - 1921 рр. Проаналізовано особливості діяльності українських партій, зумовлені певними відмінностями даного регіону. Визначено роль місцевих українських партійних організацій в подіях, що відбувались у той час у губернії, вплив на маси та політичну ситуацію в місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)61-4 + Ф69(4УКР-4ХАР)2 +
Шифр НБУВ: РА359874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бочаров В.В. 
Столипінська аграрна реформа в Катеринославській і Харківській губерніях (1906 - 1916 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Бочаров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено період формування нової соціальної верстви селян-власників у Катеринославській та Харківській губерніях. Проаналізовано економічні наслідки даного процесу. Розглянуто особливості ліквідації общинного землекористування, формування дільничного землеволодіння, переселенську політику, агрономічний та фінансовий аспекти реформи, вплив даних явищ на зміну структури селянського землеволодіння і розвиток сільського господарства. Істотно доповнено уявлення про особливості ліквідації общинного користування землею та формування дільничого землеволодіння і пов'язаного з цим усунення черезсуміжжя та далекоземелля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)523-211 + Т3(4УКР-4ХАР)523-211
Шифр НБУВ: РА312176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Броншпак Г.К. 
Стратегія формування та управління діяльністю кластера молочного профілю: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Г.К. Броншпак ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Доведено можливість використання положень теорії економічних кластерів як основи формування організацій кластерного типу в агропромисловому комплексі України. Розглянуто системну стратегію кластера, охарактеризовано її складові - механізми оптимізації діяльності й управління розвитком. Наведено рекомендації щодо використання методики бенчмаркінгу та системи сучасних методів математичного моделювання для аналітичного дослідження ситуації у молочно-сироробному секторі АПК. Розроблено рекомендації, що дозволяють через систему кластерних ініціатив реалізувати державну підтримку агропромислового комплексу у процесі його адаптації до правил СОТ. Застосовано модель Леонтьєва "витрати - випуск" з метою формування кластерів регіонального рівня й управління їх діяльністю. Розроблено метод стимулювання учасників кластера за умов оцінювання їх впливу на кінцеві результати діяльності. Проведено дослідження діяльності Великобурлуксько-Вовчанського кластера, для якого розроблено документ "Стратегія створення та розвитку молочно-сироробного кластера у Харківському регіоні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)306.751.353.1
Шифр НБУВ: РА372794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Буркун І. Г. 
Організаційно-економічні засади функціонування регіонального ринку житлової нерухомості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / І. Г. Буркун ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні складові функціонування ринку житлової нерухомості шляхом визначення історичних та економічних передумов виникнення ринку нерухомості як категорії ринку, узагальнення регіональних особливостей та організаційних основ функціонування ринку житлової нерухомості. Удосконалено модель визначення соціально-орієнтованої ціни попиту 1 кв. м. житлової нерухомості на основі розрахунку питомої вартості житлових об'єктів за допомогою методу рівнобіжних перетинів, що на відміну від існуючих, ураховує регіональні споживчі якості житла. Удосконалено економіко-методичні засади цінового регулювання на регіональному ринку житлової нерухомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)421.523.515
Шифр НБУВ: РА380125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Васіна О.В. 
Національний чинник як складова дизайну Харківського регіону першої третини ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / О.В. Васіна ; Харк. держ. акад. дизайну і мистецтв. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше системно розглянуто національну складову художньо-промислової сфери Харківського регіону першої третини XX ст. в історичному та культурологічному контексті. Розкрито роль національного чинника у процесі формування дизайну Харківського регіону - потужного осередку вітчизняного дизайну. Наведено нові матеріали щодо особливостей формотворення виробів українського декоративно-ужиткового та промислового мистецтва. Охарактеризовано структурні складники матеріальної культури Слобожанщини, зокрема, розглянуто її семантичний, естетичний і технологічний аспекти. Показано специфіку розвитку загальноєвропейських стилів першої третини XX ст. - модерну й авангарду в контексті формування матеріальної культури України. Визначено шляхи трансляції відповідних складників національного чинника у мистецьке середовище, проектно-художню діяльність та сферу промисловості. Визначено роль національної складової як ідентифікуючої в процесі розвитку дизайну Харківського регіону першої третини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.053(4УКР-4ХАР)61-17 + Ж182 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344647

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Васюренко Л.В. 
Фінансове забезпечення інвестиційної програми (на прикладі Харківського регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.В. Васюренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методичні підходи та рекомендації для вдосконалення фінансового забезпечення інвестиційних процесів у межах єдиної інвестиційної програми. Проведено теоретичний аналіз суті та змісту поняття "інвестиційна програма". Узагальнено особливості впливу на фінансове забезпечення інвестиційних програм стосовно формування ринкового середовища. Проаналізовано стан розвитку інвестиційних процесів в Україні та впровадження зазначених програм на регіональному рівні. Удосконалено підхід до фінансової прогнозної оцінки доцільності втілення інвестиційної програми. Розроблено процедуру узгодження фінансового забезпечення між її проектами. Розглянуто інформаційну складову інвестиційної програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР-4ХАР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА328444

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Вербицька В.І. 
Планування бюджетної підтримки підприємств міського пасажирського транспорту (на прикладі автобусного транспорту м.Харкова): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.І. Вербицька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні аспекти транспортної пасажирької діяльності за ринкових відносин та обгрунтовано необхідність державного втручання у економічний механізм діяльності міського громадського пасажирського транспорту. Розроблено методику урахування соціальної складової у ході визначення тарифів на перевезення. Встановлено фактори, що сприяють беззбитковій діяльності муніципального пасажирського транспорту. Зроблено аналіз бюджетної підтримки міських пасажирообслуговуючих систем. Акцентовано увагу на необхідності комплексного підходу до реалізації державної підтримки підприємств громадського транспорту. Запропоновано концепцію державної підтримки, реалізація якої дозволить створити необхідні умови для розвитку міського пасажирського транспорту та забезпечити належний рівень пасажирських послуг населенню, розроблено методику її планування та впровадження. Визначено причини та наслідки кризового стану громадських пасажирських підприємств державної аба частково державної форми власності, пов'язані зі зміною економічного середовища, повільним відновленням основних фондів, відсутністю інвестиційних ресурсів, ігноруванням ролі громадського транспорту як важливої сфери національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.373.3 + У9(4УКР)373.31-93-23 + У9(4УКР-4ХАР)261.532.373.3 + У9(4УКР-4ХАР)373.31-93-23 +
Шифр НБУВ: РА322054

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського