Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1032)Журнали та продовжувані видання (1181)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4СЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Шлапаченко Д.М. 
Внутрішні, регіональні та міжнародні фактори в еволюції Косовського конфлікту: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.М. Шлапаченко ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 49 с. — укp.

Досліджено внутрішні, регіональні та міжнародні фактори еволюції Косовського конфлікту. Доведено, що сучасні етнонаціональні конфлікти істотно ускладнюються активним поширенням новітніх інформаційно-комунікативних технологій, які об'єктивно сприяють активізації націоналістичних радикальних ідеологій як чинників нестабільності у вимірах національної, регіональної та глобальної безпеки. Показано, що ефективне забезпечення національної, єврорегіональної та міжнародної безпеки неможливе без ліквідації загроз, пов'язаних з неконтрольованим загостренням етнополітичних конфліктів та їх переходом у фазу збройного протиборства, наслідком якої є розпад державності, нищення та дискримінація людей за етнічною ознакою, що підтверджено на прикладі конфліктів на території колишньої Югославії, зокрема, у Косовському краї. Косовський конфлікт проаналізовано у цілісному міжнародному контексті. Досліджено фазу його інтернаціоналізації, яка активізувалася з початку 1998 р. у зв'язку з загостренням ситуації у краї. Висвітлено міжнародне втручання миротворчих сил у березні 1999 р., яке трансформувалося у воєнну операцію НАТО проти керованої на той час С. Мілошевичем Союзної Республіки Югославії із застосуванням "повітряної війни". Дане втручання розцінено як прояв нової тенденції в міжнародних відносинах, за якої гуманітарні стандарти та дотримання прав людини набувають пріоритетного значення у порівнянні з державним суверенітетом. Проаналізовано проголошення у лютому 2008 р. Республікою Косово державної самостійності з усіма бажаними та небажаними наслідками "Косовського прецеденту", досліджено його вплив на систему міжнародних відносин. Показано, що одним з подібних наслідків є свідомі зусилля Російської Федерації (РФ), спрямовані на "розморожування" етнополітичних конфліктів у пострадянському політичному просторі, про що свідчить визнання РФ в односторонньому порядку державної самостійності Південної Осетії й Абхазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф055.256 + Ф3(4СЕР-6КОС)6 +
Шифр НБУВ: РА370785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Шахін Ю.В. 
Еволюція економічної політики Федеративної Народної Республіки Югославії (1947 - 1961 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Шахін ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування економічної політики Югославії у 1947 - 1961 рр. Визначено пріоритетні принципи та методи здійснення економічного регулювання на державному рівні. Встановлено три етапи розвитку державної економічної політики Югославії та проаналізовано внутрішні та зовнішні чинники їх зміни. Обгрунтовано визначальний вплив загострення економічних проблем і соціальної боротьби на реформування економічної політики країни. Виявлено тісний взаємозв'язок прискореного індустріального розвитку з промисловою, аграрною та торговельно-фінансовою політикою держави. Особливу увагу приділено дослідженню соціальної боротьби серед різних суспільних груп (зокрема в управлінських структурах) та впливу даного фактора на економічну політику. Простежено їх взаємодію та ранні прояви тенденцій дезінтеграції в югославському суспільстві. Охарактеризовано соціально-економічні кризи 1950 - 1952 рр. та 1955 - 1956 рр., встановлено причини появи "самоврядного соціалізму". Досліджено чинники зовнішнього впливу на економічну політику Югославії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4СЕР)62 +
Шифр НБУВ: РА335838

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ткаченко О.М. 
Жіноча персоносфера Іво Андрича: концептуальні засади та семантичні конфігурації: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.03 / О.М. Ткаченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні проведено комплексне дослідження жіночої персоносфери на матеріалі прози І.Андрича з акцентуванням уваги на її концептуальних засадах і семантиці персонажів. Визначено параметри естетичного новаторства письменника в зображенні жіночих образів. Розкрито особливості сфери жіночих персонажів. Виділено концептуальну парадигму "чоловік - жінка" (дане поняття вперше введено до наукового обігу). Визначено сутність категорій "краса" й "ідея жінки" та доведено їх основну роль в організації жіночої персоносфери. Досліджено автобіографічні мотиви у формуванні авторської художньої інтерпретації жінки. Проаналізовано еволюцію взаємодії сфер жіночих і чоловічих персонажів. Виокремлено різні еволюційні рівні їх становлення, до наукового обігу введено маловідомі твори І.Андрича, зокрема, зразки "малої" прози, епістолярій, драму "Кінець комедії".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4СЕР)-4 Андрич, І. 54 +
Шифр НБУВ: РА357833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Татаренко А. Л. 
Поетика форми в прозі постмодернізму (на матеріалі сербської літератури): автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.06,10.01.03 / А. Л. Татаренко ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено поетику форми як однієї з дистинктивних рис постмодернізму. Висвітлено широкий спектр формотворчих стратегій та досліджено їх зміну на різних етапах розвитку постмодерністської парадигми. Проаналізовано текстуальні експерименти постмодернізму, пов'язані з формальними пошуками (від зміни жанрового статусу твору у традиційній системі жанрів до його позажанрового функціонування). Проаналізовано гіпертекстуальні формальні стратегії й ергодичні практики у прозі постмодернізму. Обгрунтовано розмежування між термінами "гіпертекст" і "гіпертекстуальний твір". Розроблено періодизацію постмодерністського етапу в історії сербської літератури з визначенням хронологічних рамок, домінантних концептів, а також векторів формальних пошуків. Визначено імплікації постмодерністських формальних стратегій у літературі постпостмодерністського періоду. Досліджено формальний аспект створення постмодерністського авторського метатексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.14 + Ш5(4СЕР)6-334
Шифр НБУВ: РА381283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Сагай І. М. 
Політика Союзної Республіки Югославія щодо подолання наслідків міжнародної ізоляції (1992 - 2006): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / І. М. Сагай ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що міжнародна ізоляція як явище міжнародних відносин є станом, створеним внаслідок застосування з боку міжнародної спільноти масштабних санкцій, зокрема, заборон та обмежень у політичній, економічній, культурній та інших сферах життєдіяльності. Причинами ізоляції чи накладення санкцій є порушення визначених норм поведінки у міжнародних відносинах. Її негативними наслідками є уповільнення темпів політичного, економічного, соціального, культурного, наукового та духовного розвитку, що призводить до спаду виробництва, зростання безробіття, розвитку тіньової економіки, криміналізації суспільства, негативно впливає на ментальність населення, посилює самоізоляцію. Зазначено, що Союзна Республіка Югославія є прикладом країни, яка пройшла через суворі санкції, цілковиту та тривалу ізоляцію та зуміла подолати її наслідки за допомогою конкретних заходів у внутрішній і зовнішній політиці. Умовами подолання наслідків міжнародної ізоляції стали трансформація політичної та економічної систем СРЮ, відновлення двосторонніх відносин з державами світу, членство у міжнародних організаціях та пожвавлення регіональної співпраці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4СЕР),9(0),01
Шифр НБУВ: РА383079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Орел Ю.В. 
Сербська і хорватська історіографія міжвоєнного періоду: дослідження проблем історії XIX ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ю.В. Орел ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання вивчення історії сербського та хорватського народів XIX ст. у міжвоєнній югославській історичній науці на тлі складної внутрішньополітичної та соціокультурної ситуації в країні. На підставі текстуального аналізу історіографічних джерел визначено основні підходи до вивчення періоду національного відродження обох народів, зумовлені історичними процесами періоду Першої світової війни. З'ясовано основні засади концепції, що функціонувала в сербській і хорватській історіографії на початку XX ст. Розглянуто зміни висвітлення головних проблем у міжвоєнний період і процес поступового визначення академічною спільнотою істориків у їх працях ставлення до югославської ідеології. Вивчено ставлення наукової історіографії до югославської ідеї як основного детермінуючого поняття соціокультурної та політичної ситуації у країні в період між двома світовими війнами та розкрито неоднозначність політики влади щодо запровадження югославської ідеології та браку єдиної та планомірної праці у цьому напрямку. Проаналізовано поступовий відступ від югославізму в історичній науці сербів і хорватів наприкінці 1930-х рр. та повернення до моделі національної історії як основної парадигми історичного викладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4СЕР)61 +
Шифр НБУВ: РА363928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Білоног Ю. І. 
Художня парадигма "автор - читач" у романній творчості Мілорада Павича: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.03 / Ю. І. Білоног ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Простежено постмодерністську трансформацію статусу категорій автора та читача, функціональне наповнення яких піддається конструюванню та реконструюванню у процесі написання та читання. Виокремлено три ракурси дослідження романної творчості М. Павича. По-перше, на рівні структуротворення визначено специфіку інтерактивної комунікації, "запрограмованої" у гіпертекстуальних моделях прози письменника. По-друге, на наративно-рецептивному рівні проаналізовано експліцитні й імпліцитні рольові ігри автора та читача як оповідних інстанцій. По-третє, на рівні інтертекстуальної взаємодії визначено комунікативний потенціал "павичіади", що базується на кодуванні та декодуванні її зв'язків з іншими текстами та дискурсами. Проведений аналіз засвідчує відповідність художніх стратегій М. Павича постструктуралістсько-деконструктивістській доктрині й їх спрямованість на розширення можливостей створення, рецепції й інтерпретації літературного твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4СЕР)6-4 Павич М. 534
Шифр НБУВ: РА380554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського