Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7476)Журнали та продовжувані видання (14184)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4НІМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 189
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бородавкін С.О. 
Принципи оркестрового мислення Й.С.Баха: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / С.О. Бородавкін ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — О., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена досліженню оркестрового стилю Й.С.Баха. В її основу покладений аналіз оркестрових та вокально-інструментальних творів композитора. Розроблена загальна універсальна класифікація типів музикування і відповідно видів оркестрових фактур у музиці. Вивчено основоположний принцип оркестрового мислення Й.С.Баха: обумовленість оркестрового стилю композитора жанром твору. Вперше в музикознавстві при аналізі оркестрового стилю Баха розглядаються партитури усіх жанрів оркестрової спадщини Баха, у тому числі творів, де приймає участь оркестр. Оркестровий стиль Й.С.Баха розглядається у єдності з жанром, формою та фактурою творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ)4-81 Бах

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Савін К.С. 
Управління маркетингом банківських установ у країнах Європейського Союзу (на матеріалах німецької банківської системи): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / К.С. Савін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено досвід банків країн Європейського Союзу щодо становлення та функціонування сучасної системи управління банківським маркетингом. Особливу увагу приділено дослідженню досвіду управління маркетингом у банках ФРН як однієї з найбільш фінансово розвинутих країн ЄС. Специфіку банківського маркетингу німецьких банків порівняно з його особливостями в інших країнах ЄС (Великобританія, Франція, Іспанія, Австрія), розроблено практичні та методичні рекомендації щодо втілення в українську банківську практику сучасної системи управління маркетингом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)262.1 + У9(4НІМ)262.1
Шифр НБУВ: РА311231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Смирнова Т.Б. 
Становлення пейзажного жанру в німецькому живописі та графіці першої третини ХVІ століття в контексті ренесансної картини світу: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Т.Б. Смирнова ; Акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі виникнення та еволюції німецького пейзажного жанру доби Відродження в контексті докорінної перебудови світогляду. Розглянуто проблему концептуальної цілісної та стадіальної неповторності німецького живописного та графічного пейзажу, а також чинники, що зумовлюють унікальність даного явища. Вперше запропоновано комплексний аналіз арсеналу стилістичних засобів, адекватних своєрідній концепції німецького ренесансного пейзажу, а саме: закономірностей композиційної побудови в контексті ідейного навантаження, міри реальності краєвидів, багаторівневості символічних структур німецького пейзажу та специфіки емоційного сприйняття традиційних категорій. У науковий обіг введено нові підходи до комплексного аналізу національного варіанту пейзажу в системі жанроутворюючих впливів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4НІМ)43 + Щ153(4НІМ)43 + Щ147.6 + Щ155.76
Шифр НБУВ: РА308074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Зав'ялова О.К. 
Віолончельні сонати Л.ван Бетховена (ансамблеві закономірності жанру): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / О.К. Зав'ялова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку камерно-інструментальної сонати на рубежі ХVІІІ - ХІХ ст. у творчості Л.ван Бетховена. Вперше викладено концепцію еволюції камерно-інструментальних жанрів на матеріалі віолончельних сонат Бетховена. Висвітлено процеси виділення облігатного типу фортепіанних сонат як самостійного жанру та його подальшого перетворення; реформування музичної фактури та створення нової цілісності музики в ансамблі; формування ансамблевого типу музичного мислення та його впливу на музичну культуру наступних епох; стилістичних змін у творчості Бетховена; трансформації сонатно-симфонічного циклу та синтезу поліфонічних і гомофонно-гармонічних засобів музичного розгортання, що обумовило стильові зрушення та виникнення нестійкого типу композиції у музичній культурі Європи ХІХ ст. Розглянуто питання інтерпретації творів та музичного мислення композитора та виконавця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.56-73(4НІМ)5-81 Бетховен + Щ313(4НІМ)5-81 Бетховен
Шифр НБУВ: РА311822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Острінгер К. 
Сучасні форми організації обслуговування кредитними інститутами приватних споживачів (на прикладі застосування електронних комунікаційних систем у ФРН): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / К. Острінгер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено організацію та вдосконалення обслуговування кредитними інститутами приватних споживачів на основі нових електронних технологій. На основі комплексного аналізу сучасних форм електронних комунікаційних систем у ФРН розкрито оптимальний характер взаємодії між кредитними інститутами та клієнтами, що призводить до зниження рівня витрат і досягнення інших показників ефективності, впровадження сучасних методів збуту послуг, підвищення рівня інформованості клієнтів, росту іміджу та покращання конкурентних позицій. Розглянуто економічні та фінансові наслідки, а також перспективи розвитку нової галузі німецької економіки у світлі впровадження електронних засобів в організацію та управління американським і європейським бізнесом та фінансами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.22 + У9(4НІМ)262.2
Шифр НБУВ: РА309921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Бєрдєнникова К.М. 
Гомілетичні традиції духовних кантат Йогана Себастіана Баха: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / К.М. Бєрдєнникова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено зв'язку духовної творчості Йогана Себастіана Баха (на прикладі духовних кантат) з лютеранською проповідницькою традицією. Кантати досліджено шляхом герменевтичного аналізу з опорою на закони німецької протестантської гомілетики. Аналізу підлягали прояви музичного тлумачення. Об'єктом коментування та екзгези визнано не тільки словесний текст, який спирається на біблійний сюжет та розкриває його, а передусім - протестантський хорал, його мелодія та текст. Виявлено два головні типи кантат: кантати, в яких хорал виступає як узагальнення - конклюзивні, а також ті, в яких хорал підлягає цілісному послідовному коментуванню під час усього твору - пенетративні. Зазначені типи кантат відповідають у музиці двом типам лютеранської проповіді. Проаналізовано принципи організації матеріалу - форму, яка опирається на риторичні закономірності. Доведено, що риторико-ієрархічна система охоплює усі рівні твору - від мотивно-інтонаційного до композиційного. З'ясовано, що форма кантати є фактором донесення змісту твору; вона відбиває приховані рівні тлумачення релігійної ідеї. Встановлено, що духовну кантату трактовано композитором у дусі та за законами лютеранської проповіді. Головні висновки щодо духовної кантати було перевірено на спорідненому жанрі мотету та на "Пристрастях".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ)4-81 Бах + Щ314.043.1 + Щ318.9
Шифр НБУВ: РА308503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Мінаков М.А. 
Кантове поняття віри розуму в контексті німецького просвітництва: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / М.А. Мінаков ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено класичні філософські проблеми співвідношення віри та розуму на прикладі вчення І.Канта про віру розуму. Розглянуто зміст вчення про віру розуму та його місце у філософії І.Канта. Розкрито несуперечливість відносин віри та точного знання, належність до сфери розуму віри як здатності людини, що вперше у модерній філософії обгрунтував І.Кант. Доведено, що вчення І.Канта про віру розуму зняло класичне протиставлення віри та розуму і вивело релігійно-філософські дискусії на новий некласичний рівень, який дав можливість розглядати людину в особистісній цілісності її здатностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-563.1 + Ю215
Шифр НБУВ: РА309028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Романенко Ю.В. 
Соціально-філософський аналіз контраверсій соціальної правової держави (на матеріалах німецької філософії права): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Ю.В. Романенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 14 с. — укp.

Досліджено генез концептуальних уявлень щодо правової і соціальної дежави у німецькій філософії права класичного та посткласичного періодів (XVIII - XX ст.). Встановлено, що домінуючою тенденцією даної еволюції є всебічна етизація нормативних моделей правової та соціальної держави. Акцентовано увагу на необхідності вирішення проблеми автономної та гетерономної самореалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0 + Х0в74 + Ф1(4НІМ)6
Шифр НБУВ: РА310369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Ботвінова І.В. 
Образний склад та музична інтонація у вокальних циклах Ф.Шуберта, Р.Шумана, Р.Вагнера, Г.Малера: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.В. Ботвінова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Наведено результати інтонаційно-стилістичного та виконавського аналізу камерно-вокальних творів німецьких композиторів Ф.Шуберта, Р.Шумана, Р.Вагнера, Г.Малера, досліджено суттєвість їх романтичного грунту й органічного зв'язку з символізмом. Останній складає реалію мистецького буття на початку XIX ст. Ця обставина ігнорувалася світовим мистецтвознавством, переважно, з ідеологічних міркувань. Досліджено особливу роль символізму в розвитку німецького романтизму. Вивчено вагомість текстової символіки та мовно-інтонаційних побудов, пов'язаних із традиціями риторики та культового співу у змістовності зазначених композицій та у виконанні їх згідно з прийнятими положеннями щодо нерозривності розвитку романтизму та символізму, австро-німецької творчості на основі єдиної літературної мови. Запропоновано виконавські концепції творів названих авторів відповідно до розуміння перетину романтичних і символістських принципів творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-03(4АВС)5-2 + Щ314-03(4НІМ)5-2
Шифр НБУВ: РА313806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Федорченко В.М. 
Ренесанс бернштейніанства в сучасній соціал-демократії (причини, сутність, еволюція): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.М. Федорченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію засад соціал-демократичного руху в Європі та Україні. З'ясовано соціально-економічні та політичні чинники, сутність ревізії марксистського вчення Е. Бернштейном, вплив бернштейніанства на подальший розвиток міжнародної та української соціал-демократії. Встановлено, що бернштейніанство як теоретичне підгрунтя соціал-реформізму не було визнане більшістю провідних соціал-демократів (кінець XIX - початок XX ст.), проте пізніше, після створення 1951 р. Соцінтерну, мало безпосередній вплив на це міжнародне політичне явище, визначало його основну концепцію - демократичний соціалізм. Розкрито сутність еволюції соціал-демократизму, грунтуючись на дослідженні генезису бернштейніанства, яке зблизилось і поєдналось з цінностями національного та міжнародного лібералізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(0)793.2 + Ф69(4Нім)21 + Ф69(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА317050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мукомела Л.А. 
Комунікативно-економічна конкуренція та концентрація як фактори ефективної діяльності друкованих ЗМІ (з досвіду сучасної преси ФРН): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Л.А. Мукомела ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено явища конкуренції та концентрації в журналістиці, їх вплив на ефективність діяльності друкованих засобів масової інформації (ЗМІ) на прикладі сучасної преси Німеччини. Визначено основні форми та методи конкурентної боротьби, способи досягнення рівня конкурентоспроможності видань і реалізації стратегічних факторів успіху, з'ясовано особливості комунікативної (публіцистичної) конкуренції. Підкреслено, що конкуренція обумовлює успішну діяльність друкованих видань за умов ринкової економіки, є надійним гарантом свободи преси, високого естетичного та змістового рівня видань. Доведено, що концентрація преси підсилює публіцистичну та фінансову ефективність ЗМІ, не впливає негативно на плюралізм і різноманітність друкованих видань. Наведено пропозиції щодо поліпшення якості видань, організації роботи та діяльності за умов ринку та прискорення інтеграції у міжнародний інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4НІМ)
Шифр НБУВ: РА315707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Паласюк М.І. 
Ідеї німецького романтизму в українській духовній культурі: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / М.І. Паласюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено специфіку прояву основних ідей німецького романтизму в українській духовній культурі. Розкрито загальні особливості романтизму як типу світогляду, філософським підгрунтям якого були індивідуалізм, сентименталізм, суб'єктивізм та ідеї "штюрмерів". Прослідковано сприйняття ідей німецького романтизму українськими мислителями та особливості прояву романтичної іронії в українському контексті. Досліджено вплив романтичного світогляду на утвердження національної ідеї в українській духовній культурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5 + Ю3(4НІМ)5-563.41
Шифр НБУВ: РА313233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Морозов В.С. 
Регулювання прямих іноземних інвестицій в Європейському Союзі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.С. Морозов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти регулювання прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Європейському Союзі (ЄС) в цілому та, зокрема, в одній з його країн-членів - ФРН. Проаналізовано структурні елементи регіональної системи регулювання експорту ПІІ з ЄС, що дозволило не тільки конкретизувати їх специфічні цілі, форми, характер застосування, але й виявити їх спільні риси та закономірності функціонування. Досліджено функціональну структуру регіонального механізму регулювання імпорту ПІІ в країни ЄС за основними напрямками забезпечення його успішного та ефективного функціонування: регулювання в межах Єдиного внутрішнього ринку ЄС, Єдиного митного Союзу та антимонопольного законодавства. З'ясовано основні проблеми регулювання ПІІ в Україні, надано оцінку інвестиційному клімату та проаналізовано державну систему гарантування та страхування ПІІ. Розроблено й обгрунтовано пропозиції науково-теоретичного та практичного характеру щодо імплементації позитивного досвіду ЄС у сфері поліпшення стану справ стосовно інвестицій та вдосконалення механізму залучення ПІІ до економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-56-21 + У9(4Нім)0-56-21
Шифр НБУВ: РА315800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ледницький Д.Д. 
Проблема суб'єкта і розвитку "Я" в творчості Ф.Ніцше: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Д.Д. Ледницький ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Проведено зіставлення некласичних і постнекласичних уявлень про відмінності розуміння Ф.Ніцше основ суб'єкта та включає полемічний контекст тлумачення децентрованості "я" у сучасній зарубіжній філософії. Доведено, що розуміння проблеми суб'єкта та розвитку "Я" у Ніцше базується на креативній кореляції метафізичних смислоутворень: дуальність аполлонічного і діонісичного начал, воля до влади і вічне повернення того ж самого. Реконструкцію космологічної концепції Ніцше здійснено на основі формулювань принципів онтологічної топології та онтологічної темпоральності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-649.4 + Ю223.3
Шифр НБУВ: РА314499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Хільчевська І.Г. 
Суспільно-географічні аспекти зовнішніх зв'язків України та Німеччини: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / І.Г. Хільчевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Досліджено аспекти формування зовнішніх зв'язків країни та механізмів їх функціонування, визначено їх суспільно-географічну суть, обгрунтовано чинники формування зовнішніх, зокрема, зовнішьоекономічних зв'язків країни. Систематизовано методичні підходи щодо оцінки територіальної та галузевої організації двосторонніх зв'язків, передусім, торговельних, інвестиційних та соціальних з урахуванням ринкових умов господарювання. Оцінено систему умов, чинників та механізмів їх впливу на формування ефективних зовнішніх зв'язків. Визначено та обгрунтовано основні напрямки вдосконалення територіальної та галузевої структури зовнішніх зв'язків між Україною та Німеччиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)8 + У9(4НІМ)8 +
Шифр НБУВ: РА322395

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Приходько В.В. 
Філософія історії Й.Г.Фіхте: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / В.В. Приходько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Відзначено, що найпотужніший вплив кантівських ідей на філософсько-історичне вчення Й.Г.Фіхте, крім загальновизнаних - розуміння історії як прогресу свободи, бачення кінцевої мети історичного процесу у встановленні морального світопорядку, спричинила розробка І.Кантом поняття здатності телеологічного судження, яке перетлумачується у фіхтевському науковченні як вища здатність свідомості. На підставі німецькомовних досліджень фіхтезнавців виявлено структуру системи Й.Г.Фіхте, в якій виокремлено крім теоретичної та практичної - прикладну філософію, теоретичну частину якої становить філософія історії, а практичну - педагогіка. Зазначено, що філософія Й.Г.Фіхте поділяється на дві загальні частини: одна вивчає умови можливості історичного знання, а друга розкриває процес історичної дії. Обгрунтовано, що Й.Г.Фіхте більш послідовно та систематично, ніж І.Кант побудував свою філософію історії на принципах трансцендентального ідеалізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-563.3 +
Шифр НБУВ: РА321347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Стогній О.Є. 
Соціально-економічні системи розвинутих країн: основи типологізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.Є. Стогній ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено основні принципи типологізації соціально-економічних систем. Доведено, що традиційні критерії такої типологізації, що базуються на порівнянні економічих індикаторів розвитку, обмежують характеристку соціально-економічних систем, а показниками їх успіхів є стійкість систем щодо глобального середовища, відновлюваність, стабільність. З використанням національно-цивілізаційного методу дослідження розроблено нові підходи до типологізації соціально-економічних систем, що базуються на ідентифікації конституючих соціального середовища суспільного розвитку. На прикладі Німеччини та Швеції показано, яким чином специфічна національна-комунітарна генетика відбилась на конфігурації їх соціальної сфери, визначила тип їх економічного устрою з перевагами, які забезпечують стійкість і стабільність у глобальному просторі цим двом системам. Визначено шляхи трансформації суспільного ладу України, що базуються на формуванні адекватної національному менталітету соціальної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Нім)0 + У9(4Шве)0
Шифр НБУВ: РА319090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гауффе Г. 
Еколого-економічний аналіз розвитку меблевої промисловості Німеччини, Польщі та України у контексті вимог охорони навколишнього середовища: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Г. Гауффе ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено систему еколого-економічного аналізу як передумови ефективного управління підприємством. Проведено порівняння основних макроекономічних показників трьох досліджуваних країн. Обгрунтовано доцільність використання передового досвіду Німеччини та Польщі з метою розробки на його основі рекомендацій щодо розвитку меблевої галузі України за умов ринкової економіки для досягнення стабільності. Розроблено методичний інструментарій стосовно еколого-економічної оцінки меблевої промисловості. Наведено теоретичні положення розробки загальних напрямків переходу меблевих підприємств України до еколого-економічної діяльності та досягнення оптимального поєднання ринкових механізмів а також заходів державного регулювання раціонального використання природних (лісових) ресурсів та охорони навколишнього середовища. Визначено науково-методичні рекомендації щодо впровадження на меблевих підприємствах України екологічного менеджменту на основі міжнародних стандартів серії ISO 14000.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4НІМ)306.165.155-28 + У9(4ПОЛ)306.165.155-28 + У9(4УКР)306.165.155-28 +
Шифр НБУВ: РА321158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Заболотна Н.Г. 
Художні структури в духовних кантатах Й.С.Баха: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.Г. Заболотна ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему музикознавчо-виконавської інтерпретації духовних кантат Йогана Себастьяна Баха в єдності ритуально-гімнічної та концертно-драматичної ліній смислового наповнення. Виконання-інтерпертація бахівських духовних творів, народжених релігійно-культовою традицією та складених антинонімічною єдністю наведених якостей, породжує множинність виконавських прочитань. Вперше запроваджено оригінальний музикознавчо-виконавський метод аналізу духовних творів Й.С.Баха в аспекті реактивності виконавської інтонації на драматичне (адраматичне), пасіонне та хорально-кантове в інтонаційно-драматургічних засновках композиторського тексту та поєднаних з ними індивідуально-стильових позиціях виконавців. Аналіз нотного тексту поєднується з "слуховим" аналізом творів. Наведено твердження про метафоричну місткість образів духовних кантат, що єднають сполучення-накладання показників лірико-епічного гімнічного співу та концертно-світської ліній виконання. Драматургічні властивості духовних творів Й.С.Баха за їх параметрами "хоральності-кантовості" та "пансіонності" створюють результативні щодо виконавського пошуку настанови на концепційність побудови цілого в єдиному виразному "ключі" історично виправданої художньої позиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ)4-81 Бах Й.С. + Щ314.043 +
Шифр НБУВ: РА322933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Кривонос Р.А. 
Німеччина у структурі європейського співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Р.А. Кривонос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Теоретично узагальнено сучасні наукові концепції системи міжнародних відносин, визначено місце у ній міжнародного співробітництва та його структуру як сукупність соціальних інститутів. З'ясовано, що місце ФРН у постбіполярній Європі визначено тим, що вона одержала засоби структурного впливу на політичну та економічну ситуацію на європейському континенті. Виявлено, що специфіка німецької зовнішньої політики полягає у збільшенні власного зовнішньополітичного потенціалу у межах діяльності у регіональних об'єднаннях і військових союзах, виключивши самостійні політичні стратегії та відмовившись від посилення автономності своїх дій у міжнародній системі (так званий мультилатералізм). Простежено, що особливістю концептуальних засад зовнішньої політики Німеччини на сучасному етапі, попри нові елементи у військовій доктрині країни, залишається використання переважно несилових засобів для реалізації політичних цілей. Доведено, що мультилатералізм як політична стратегія Німеччини відповідає не лише її державним інтересам, а і інтересам інших держав-акторів міжнародної системи, зокрема України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4НІМ)65 + Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА322292

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського