Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3312)Журнали та продовжувані видання (1656)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4/8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шафран Р.С. 
Теоретична спадщина Володимира Січинського у контексті розвитку українського мистецтвознавства 1920 - 1960-х років: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Р.С. Шафран ; Львів. акад. мистец. — Львів, 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано діяльність українського мистецтвознавця В.Січинського, визначено його місце в історії української культури та мистецтвознавства. Вивчено і систематизовано монографії вченого, статті та рецензії. Висвітлено його роль як теоретика мистецтва і художника-практика. Опрацьовано архівні матеріали, що раніше не публікувалися. Задокументовано спогади з родинного архіву В.Січинського. Досліджено кореспонденцію вченого. Розглянуто новації в роботах В.Січинського і з методологічних позицій українського мистецтвознавства переосмислено науковий доробок ученого, з'ясовано місце та значення його теоретичних концепцій у процесі розвитку української мистецтвознавчої думки ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10г(4/8=Укр)6д Січинський В.
Шифр НБУВ: РА316002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Тюріна О.В. 
Сучасні системи правоохоронних органів (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Тюріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати порівняльно-правового дослідження організації та функціонування сучасних систем правоохоронних органів. Розглянуто питання методології порівняльного правознавства та методики конкретного порівняльно-правового аналізу. Розкрито зміст поняття системи правоохоронних органів, а також науково обгрунтовано залежність і обумовленість організаційно-функціональної побудови системи правоохоронних органів від особливостей національної правової системи та певної правової сім'ї, визначено типи систем правоохоронних органів. Висвітлено можливі шляхи використання позитивного досвіду організації та функціонування систем правоохоронних органів зарубіжних держав для вдосконалення системи правоохоронних органів України, зокрема, судової системи, прокуратури та міліції, зважаючи на її національні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.81 + Х999.891 + Х819(4/8)112.011 + Х891.9(4/8)
Шифр НБУВ: РА315191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Заросило 
Порівняльний аналіз адміністративної діяльності міліції України та поліції зарубіжних країн (Великобританії, США, Канади та Франції): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Володимир Олексійович Заросило ; Національна академія внутрішніх справ України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.811.12 + Х819(4УКР)112.03 + Х819(4/8)112.03
Шифр НБУВ: РА322138

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Галишич Р.Я. 
Монументально-декоративне мистецтво українських церков зарубіжжя ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Р.Я. Галишич ; Львів. акад. мистец. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено історичні етапи розвитку українського сакрального монументально-декоративного мистецтва зарубіжжя, його художньо-стилістичні відміни. Комплексно проаналізовано художньо-образні принципи формування екстер'єрного та інтер'єрного оздоблення в контексті об'ємно-просторового розвитку церковних споруд. За художньо-образними та стилістичними принципами розроблено технологію настінних оздоблень. Простежено розвиток іконостасу як основного елементу інтер'єрного оздоблення, за конструктивними та художньо-естетичними принципами розроблено його типологію. Виділено консервативно-традиційний та новаційний підходи в проектуванні та оздобленні церковних екстер'єрів та іконостасів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.9(4/8=УКР) + Щ128.419(4/8=УКР) +
Шифр НБУВ: РА321478

Рубрики:

      
5.

Прокопович Т.Ю. 
Функціонування національної традиції у релігійному мистецтві української діаспори другої половини ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Т.Ю. Прокопович ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто культуротворчий процес української спільноти у сучасному полінаціональному суспільстві, що базуються на взаємодії національної традиції та інонаціональних культурних цінностей. Зазначено, що за умов інонаціонального середовища формуються та розвиваються різнонаправлені світогляди орієнтації етнічної групи, спрямовані на національне самоствердження, які вібито у творчості митців-емігрантів, а також конкретизуються в провідних естетичних напрямах релігійного мистецтва української діаспори другої половини XX ст. - консервувальний, синтезувальний, трансформувальний. Виявлено методи інтерпретації національної традиції: реставрація, модифікація, метаморфоза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.153 + Щ03(4/8=Укр)6-064-17
Шифр НБУВ: РА319559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Колесник К.О. 
Парламентська процедура в зарубіжних країнах: порівняльно-правовий аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.О. Колесник ; Нац. юрид. академія України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено суть і значення парламентської процедури, чинники, що впливають на її зміст. Проаналізовано різні та протилежні підходи до розуміння теоретичних понять парламентської процедури. Узагальнено вітчизняний і зарубіжний досвід, правові акти та існуючі в науковій літературі погляди щодо функціонування зазначеної процедури у зарубіжних країнах і в Україні. Уточнено основні теоретичні моделі парламентської процедури, з'ясовано їх місце та роль у представницькій і законотворчій діяльності сучасних парламентів, піддано аналізу правові та організаційні питання сесійної діяльності парламенту, сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)62 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА324774

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Анцупова Т.О. 
Міжнародно-правове співробітництво Причорноморських держав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.О. Анцупова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Розвинуто новий комплексний підхід до розгляду організаційно-правових форм співробітництва Причорноморських держав як частки міжнародно-правової системи на базі запропонованої класифікації міжнародного співробітництва. Виявлено роль і значення міжнародної дипломатії у співробітництві держав. Досліджено суть багатостороннього співробітництва в межах міжнародних організацій Чорноморського регіону. Висвітлено характер і особливості двостороннього співробітництва Причорноморських держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.149(4/8) +
Шифр НБУВ: РА326299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гетманцев Д.О. 
Банківська таємниця: особливості її нормативно-правового регулювання в Україні та в законодавстві зарубіжних країн: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Гетманцев ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних та практичних аспектів особливостей нормативно-правового регулювання банківської таємниці як в Укрїні, так і в законодавстві інших країн. Запропоновано удосконалити зміст легалізованого українським законодавством поняття "банківська таємниця", розширити перелік відомостей, що мають відноситись до інформації, що становить банківську таємницю, удосконалити механізм її захисту. Висвітлено порядок розкриття відомостей, що становлять банківську таємницю на запит відповідного компетентного органу, надано аналіз повноважень правоможних суб'єктів, вказано на недоліки в чинній процедурі розкриття банківської таємниці, запропоновано шляхи їх подолання. Запропоновано удосконалити механізм надання інформації, що становить банківську таємницю, на запит уповноважених осіб, усунути неоднозначності в даній процедурі. Досліджено інститут юридичної відповідальності, проаналізовано правовий інститут притягнення винних у розкритті банківської таємниці осіб до фінансово-правової, цивільно-правової, адміністративно-правової та кримінально-правової відповідальності. На основі результатів проведених досліджень обгрунтовано необхідність внесення відповідних змін у законодавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + Х839(4/8)212.3 +
Шифр НБУВ: РА328099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Онкович А.Д. 
Формування професійної компетентності вчителів української діаспори США засобами педагогічної періодики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.Д. Онкович ; АПН. Ін-т вищ. освіти. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше українську пресу за кордоном розглянуто як складову педагогічної спадщини українського народу. Реалізовано "журналістсько-методичний підхід" щодо використання педагогічного часопису як навчально-методичного й організаційно-розпорядчого посібника. Розглянуто журнал освітян Америки як явище педагогічного, етнопсихологічного, історичного, політичного, духовного, соціокультурного, мистецького життя. На базі систематизації та узагальнення великого фактичного матеріалу розкрито внесок конкретного видання (часопису "Рідна школа") в осмислення давньої, нової та новітньої України. До оперативного поля дослідження інкорпоровано творчі персоналії творів видання та твори, що відбивають "науково-педагогічний" образ України й українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4/8=Ук) + Ч421.421. + Ч612.3(0=Ук) +
Шифр НБУВ: РА328398

Рубрики:

      
10.

Бондаренко І.В. 
Органи внутрішніх справ в системах правоохоронних органів України, Російської Федерації та інших зарубіжних країн: теоретичні аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.В. Бондаренко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Розкрито суть поняття, ознаки, функції та особливості діяльності правоохоронних органів. Проведено порівняльно-правове дослідження організаційної побудови та функцій судових систем, прокуратур і органів внутрішніх справ (ОВС) України, Російської Федерації та інших зарубіжних країн. Визначено основні напрями реформування та розвитку судової системи та прокуратури України й етапи реформування та розвитку ОВС у XXI ст., механізми запозичення позитивного досвіду організації та функціонування даних систем й органів зарубіжних країн з метою їх удосконалення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4укр(112.01 + Х819(4РОС)112.01 + Х819(4/8)112.01
Шифр НБУВ: РА330939

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Марцеляк О.В. 
Конституційно-правовий статус інституту омбудсмана: світовий досвід та українська модель: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Марцеляк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 35 с. — укp.

Уперше комплексно розглянуто правову природу конституційно-правового інституту омбудсмана, проаналізовано його характерні риси, елементи статусу, функції, місце в механізмі держави. Запропоновано авторські визначення омбудсмана, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, функцій омбудсмана, форм його діяльності. Висвітлено етапи становлення цього інституту у світі та надано його характеристику в країнах Східної Європи та СНД. Проаналізовано різноманітні моделі омбудсманів. Розкрито концептуальні засади правового статусу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Наведено пропозиції щодо подальшого удосконалення нормативно-правової основи статусу українського омбудсмана з метою підвищення ефективності його контрольно-наглядової та правозахисної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4/8)62-931 +
Шифр НБУВ: РА332197

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мацєжинський В.Л. 
Реклама в пресі Польського Королівства і Східної Галичини (друга половина XIX - початок ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.Л. Мацєжинський ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2004. — 33 с. — укp.

Досліджено розвиток реклами у пресі Королівства Польського та Східної Галичини другої половини XIX - початку XX ст., еволюцію її форм та вплив на неї періодики інших європейських держав та Америки. Розглянуто процес становлення та розвитку пресової реклами, визначено її статус у контексті економічного життя та соціальної структури Королівства Польського та Східної Галичини. Охарактеризовано форми реклами у пресі столичних осередків та у провінційних виданнях, участь у рекламному ринку представників окремих галузей економіки. Рекламну акцію у пресі розглянуто у контексті впливу на неї політичних, національних та релігійних чинників. З'ясовано функції та зміст реклами, наведено характеристику її замовників, визначено ідеологічні елементи у текстах рекламних оголошень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.164 + Ч612.3(4/8)
Шифр НБУВ: РА331021

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Нестеряк Ю.В. 
Інформаційно-технологічний і творчий потенціал агенційної журналістики (вічизняний і світовий досвід): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Ю.В. Нестеряк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто інформаційно-технологічні та творчі особливості діяльності вітчизняних та зарубіжних інформаційних агенств, проаналізовано етапи становлення провідних агенств світу. Акцентовано увагу на особливостях зародження вітчизняної агенційної журналістики та перспективах її розвитку в сучасному інформаційному просторі. Проаналізовано історичні умови виникнення світової та вітчизняної агенційної журналістики та сучасний стан розвитку інформаційних агенств. Визначено перспективні напрямки подальших досліджень їх діяльності та головні чинники підвищення ефективності роботи інформаційних агенств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.4(4/8) л7 +
Шифр НБУВ: РА339590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Скальська Д.М. 
Естетичні виміри філософсько-антропологічних вчень ХХ століття: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.08 / Д.М. Скальська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 30 с. — укp.

Здійснено детальний розгляд особливостей естетичних вимірів філософсько-антропологічних вчень XX ст., а також теоретичний аналіз естетичних ідей, що виникають у межах філософської антропології та суттєво коригують класичну естетичну теорію. Обгрунтовано роль та значення антропологічного повороту в європейській філософії XX ст., який являв собою відкриття принципово нових аспектів у розумінні природи людини, її життя, творчості, духовних вимірів. Здійснено переосмислення класичної філософсько-антропологічної думки й естетичних концептів феноменологічно-екзистенціальної традиції, герменевтики, "негативної діалектики", структурного психоаналізу. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що естетичні концепції основних напрямків філософської антропології (феноменологія, екзистенціалізм, герменевтика, неотомізм, персоналізм, неомарксизм, постструктуралізм) створюють сучасну парадигму філософсько-естетичного мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8г(4/8)6 + Ю216 + Ю252:Ю8 +
Шифр НБУВ: РА337563

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Антоненко І.Є. 
Керування документацією за кордоном: історія, законодавство, теоретичні основи та технології: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / І.Є. Антоненко ; Держ. ком. архівів України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в українському документознавстві досліджено понятійний апарат, законодавчу та нормативну базу, особливості та проблеми керування документацією (КД) за кордоном на різних етапах його розвитку впродовж другої половини XX - початкових років XXI ст. Визначено основні перспективні напрями використання світового досвіду у вітчизняній практиці КД з метою розв'язання конкретних питань організації роботи, а також для формування нових підходів до роботи зі службовими документами у цілому та, зокрема, внаслідок впровадження новітніх інформаційних технологій, у взаємозв'язку з інтеграцією України до світового інформаційного простору, застосуванням в Україні міжнародних стандартів стосовно систем керування якістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4/8) к1 + Ч241 +
Шифр НБУВ: РА340032

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Гусак Н.А. 
Громадське ТБ як форма організації та функціонування телемовлення (зарубіжний досвід та українські реалії): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Н.А. Гусак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено діяльність громадського мовлення країн Європи та США у дуальній системі функціонування телебачення, простежено її вплив на визначення місця медіа у системі соціальних інститутів. На підставі аналізу організації та функціонування найбільш значущих і типових громадських медіа організацій Великобританії, Німеччини, Франції, Швеції акцентовано увагу на факторі громадського мовлення та його діяльності у європейських країнах та США. Розглянуто можливості та перспективи створення в Україні громадського телебачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.4(4/8) +
Шифр НБУВ: РА338933

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пашков О.М. 
Автоматизація бібліотек: історико-бібліотекознавчий аспект (II половина XX - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.М. Пашков ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Відтворено цілісну картину процесу автоматизації бібліотек протягом другої половини XX - початку XXI ст. як фактора їх модернізації, інноваційного розвитку та трансформації. Визначено провідні історичні тенденції та напрями автоматизації діяльності бібліотек у різних країнах світу та в Україні. Вивчено джерельну базу з питань історії бібліотечної автоматизації. Виявлено історичну специфіку процесів автоматизації бібліотек та її зумовленість соціальними, економічними й технологічними факторами. Визначено основні етапи та напрями автоматизації бібліотечної діяльності в зарубіжних країнах. Описано, проаналізовано й узагальнено історію комп'ютеризації книгозбірень в Україні, насамперед національних, публічних та університетських.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4/8)75 с51 +
Шифр НБУВ: РА336130

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Фурман І.І. 
Розвиток воєнного мистецтва флотів у локальних війнах та збройних конфліктах при веденні самостійних дій (1967 - 1988 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.І. Фурман ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення певної літератури висвітлено розвиток воєнного мистецтва флотів і проаналізовано основні завдання, які вирішували флоти під час ведення самостійних дій у воєнних конфліктах 1967 - 1988 рр. Розкрито чинники, що впливали на самостійні дії флотів. Визначено форми та способи їх застосування. Виявлено особливості протиповітряної, протиракетної, протимінної, протикатерної, протичовної та протипідводнодиверсійної оборони, а також виокремлено та теоретично обгрунтовано тенденції та закономірності розвитку воєнного мистецтва. На підставі одержаних результатів надано практичні рекомендації щодо використання історичного досвіду ведення флотами самостійних дій у воєнних конфліктах 1967 - 1988 рр. у процесі реформування та розвитку ВМС ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63-66 + Ц1,8(4/8)142 + Ц66,8(4/8)-3 +
Шифр НБУВ: РА345047

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Зайвий В.В. 
Інженерне забезпечення бойових дій за досвідом воєнних конфліктів у ДРА, Перській затоці та Чечні (1979 - 2003 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / В.В. Зайвий ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих документів і праць науковців досліджено процес інженерного забезпечення бойових дій військ за специфічних умов збройного конфлікту, розкрито його характерні риси й особливості, визначено основні тенденції розвитку цього процесу, а також запропоновано можливі напрями використання одержаного досвіду за умов розвитку Збройних Сил України. Значну увагу приділено питанням розвитку тактики інженерних частин і підрозділів у певних воєнних конфліктах. Розкрито принципи, форми та способи застосування інженерних військ на різних етапах збройного конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц56,8(4/8)-53 + Ц35(0)635-56 +
Шифр НБУВ: РА345203

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Радецький В.Г. 
Розвиток воєнного мистецтва у війнах періоду другої половини ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.Г. Радецький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу історичних і спеціальних джерел розкрито воєнно-політичні аспекти війн і збройних конфліктів другої половини XX ст., зокрема визначено їх зміст, характер і наслідки. Розглянуто історичні умови та фактори, які впливали на розвиток воєнного мистецтва (розробку нових стратегій, тактики й організацію збройних операцій) у даний період. Показано місце та роль провідних країн світу у локальних війнах і збройних конфліктах. Вперше у вітчизняній історіографії досліджено погляди військово-політичного керівництва держав-учасниць воєнних конфліктів на процеси утворення та застосування збройних сил, виникнення та розвиток збройних формувань воєнно-політичних організацій у цих країнах. Наведено оцінку впливу стану військово-промислового комплексу воюючих сторін на характер збройної боротьби. Виявлено основні закономірності та тенденції еволюції воєнного мистецтва, визначено пріоритетні напрямки розвитку збройної боротьби у війнах майбутнього. Розроблено рекомендації щодо застосування історичного досвіду для подальшого будівництва та розвитку Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63-2 + Ц1,8(4/8) +
Шифр НБУВ: РА342626

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського