Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Яворський М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Яворський М.І. 
Особливості хірургічної тактики у хворих з кровоточивою виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки і прогнозування рецидиву кровотечі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.І. Яворський ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 19 с. — укp.

У хворих з гострою виразковою шлунково-кишковою кровотечею різного ступеня вивчено спектр сироваткового білка з використанням методу ДЕФ в ПААГ, кількісний вміст Ig G, A, M в цих фракціях, кількість та функціональну активність T- і B-лімфоцитів, активність трансферину, церулоплазміну, каталази, карбоангідрази, вміст заліза, цинку та міді, перекисне окиснення ліпідів і стан АОЗ, які вказують на значне ураження функціонального стану печінки та зниження імунологічної реактивності організму у разі постгеморагічної анемії. Ці дані взято за основу для визначення тактики та вибору методу оперативного втручання, розробки комплексного консервативного та післяопераційного лікування хворих, спрямованого на ліквідацію кровотечі та постгеморагічної анемії, а також виникнення гострої печінково-ниркової недостатності. Вперше у хворих з виразковими гастродуоденальними кровотечами виявлено виражену гіпоальбунемію та диспротеїнемію фракцій швидких і повільних посттрансферинів, яка характеризується зменшенням кількості альбумінів, підвищенням вмісту церулоплазміну та зниженням трансферину, зростанням білка в фракціях 13, 14, 21, 25, які мали прямий зв'язок з тяжкістю крововтрати і виникненням печінково-ниркової недостатності. У даних хворих виявлено високий рівень ДК і МДА, зниження вмісту трансферину, підвищення церулоплазміну та двохразове зниження активності арбоангідрази та каталази, що вказує на виражену гіпоксію з розвитком ендотоксикозу та зниження антиоксидантного захисту. Встановлено, що в хворих з виразковими кровотечами спостерігається майже дворазове зниження вмісту заліза, в порівнянні з контрольною групою, а також цинку з одночасним підвищенням у 2 - 2,5 рази вмісту міді, що вказує на значне порушення окисно-відновних процесів, особливо в паренхіматозних органах з їх вираженою гіпоксією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2 + Р457.204.6
Шифр НБУВ: РА319556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Яворський М.О. 
Поширення оптичних вихорів у скручених та навитих слабонапрямних оптичних волокнах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / М.О. Яворський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Вивчено можливість структурно стійкого поширення оптичних вихорів у слабонапрямних скручень анізотропних і еліптичних волокнах з реальним профілем показника заломлення. У математичному аспекті розв'язання даного завдання базується на застосуванні двох методів, а саме: методу матриць Джонса у безвідбитному наближенні та на безпосередньому розв'язанні векторного хвильового рівняння за допомогою теорії збурювань з виродженням. Показано, що у разі пригнічення спін-орбітальної взаємодії скруткою моди з азимутальним числом l = 1 скрученого анізотропного волокна є лінійно-поляризовані оптичні вихори з одиничним топологічним зарядом. На підставі числового аналізу надано оцінку величини кроку скрутки, за якого всі моди є лінійними оптичними вихорами, які мають властивість структурної стійкості відносно малих зовнішніх збурювань. Установлено, що l = 1 модами сильно скрученого слабонапрямного еліптичного волокна є структурно стійкі циркулярно-поляризовані оптичні вихори з одиничним топологічним зарядом. Показано, що скрутка для оптичних вихорів призводить до істотного зменшення поляризаційної модової дисперсії. Одержано вираз для топологічної фази Беррі, що виникає у разі поширення по навитому волокну циркулярних оптичних вихорів. Установлено існування топологічних ефектів, що виявляються за умов поширення вищих <$El~ symbol У ~1> мод навитого волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В342в641.0,022 + В343в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА352182

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Яворський М.М. 
Удосконалення технологій ліквідації прихватів бурильних колон ударними механізмами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / М.М. Яворський ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Підвищено ефективність динамічної дії на прихоплений інструмент завдяки ударним механізмам. Розроблено математичну модель технології ліквідації прихоплювачів з використанням ударних механізмів, яка враховує вплив основних технічних і технологічних факторів на ефективність динамічної дії у зоні прихоплювача. Досліджено динамічні характеристики коливальної системи. Вивчено вплив основних факторів на критерії динамічної дії на зону прихоплювача (імпульс коливальної системи та внутрішня сила на верхній границі прихоплювача). Встановлено існування оптимальних техніко-технологічних параметрів, які забезпечують екстремальне значення критеріїв ефективності динамічної дії. Удосконалено технології та технічні засоби для ліквідації прихоплювачів ударними механізмами в ударному та імпульсно-хвильовому режимах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.093
Шифр НБУВ: РА314925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського