Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (52)Реферативна база даних (794)Книжкові видання та компакт-диски (654)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯКОВЛЕВ$<.>+<.>A=НИННЕЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Яковлева О.О. 
Вплив низьких температур на деякі біофізичні та біохімічні характеристики фолікулярної рідини яєчника людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / О.О. Яковлева ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено новий спосіб кріоконсервування, який полягає у безпосередньому зануренні зразків з фолікулярною рідиною в рідкий азот. На підставі даних наукового дослідження зроблено висновок, що розмір фолікулів, з яких виділяється фолікулярна рідина, достовірно впливає на її склад. Виявлено, що густина, pH та осмотичний тиск фолікулярної рідини людини після заморожування-відігрівання статистично достовірно не змінюється, а динамічна в'язкість кріоконсервованої фолікулярної рідини збільшується приблизно на 40 %. З'ясовано, що деконсервована фолікулярна рідина в концентрації 10 %, введена до складу середовища для інкубації сперміїв за використання методу "спливання", достовірно підвищує кінетичні властивості сперміїв людини за астенозооспермії. Показано, що розморожену фолікулярну рідину можна використовувати для підвищення ефективності культивування ембріональних фібробластів, клітин кумулюсу та гранульози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*736.321-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА348839

Рубрики:

      
2.

Яковлева Г.М. 
Інструментальна дозиметрія і профілактика внутрішнього опромінення дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Г.М. Яковлева ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено результати теоретичної розробки та практичної реалізації апаратурно-метрологічного та методичного забезпечення масового моніторингу індивідуальних доз опромінення дітей за допомогою прямих інструментальних методів. Розроблено та впроваджено конструкції багатофункціональної пересувної радіаційно-дозиметричної лабораторії та ЛВЛ для дітей молодшого віку. Запропоновано удосконалену методичну, метрологічну та інформативну підтримку дозиметрії внутрішнього опромінення дітей, що базується на використанні оригінальних атестованих фантомів дітей 5 вікових груп. З застосуванням розроблених методів і засобів одержано та проаналізовано результати 117 тис. дозиметричних вимірів. Виявлено основні закономірності формування доз внутрішнього опромінення дітей та оцінено ефективність профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-436.1
Шифр НБУВ: РА315896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Яковлев О. В. 
Історико-культурологічні виміри книжкового друку в Україні у 20-ті роки XX століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.01 / О. В. Яковлев ; Нац. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено процеси становлення та розвитку книжкового друку в Україні як складової національної культури 1920-х рр. На підставі вивчення й узагальнення архівних джерел, більшість яких вперше введено до наукового обігу, проведено історико-культурологічну реконструкцію процесу розвитку української книговидавничої справи в контексті соціально-культурних зрушень 1920-х рр. Виявлено роль книговидавничої справи як важливого чинника розвитку культуротворчих процесів українського ренесансу 1920-х рр. Визначено найважливіші етапи розвитку книговидавничої діяльності в контексті соціально-культурних зрушень в Україні у 1920-ті рр. Виявлено тенденції зміни змісту та соціального призначення українського друку даного періоду. Визначено видову класифікацію видавництв і виокремлено діяльність кооперативних і приватних. Обгрунтовано доцільність використання досвіду організації видавничої справи 1920-х рр. за сучасних соціально-культурних умов незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)61 + Т3(4УКР)61-7
Шифр НБУВ: РА376318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Яковлева О.В. 
Комплексна коригуюча терапія хворих на псоріаз з урахуванням змін в стані про- та антиоксидантних систем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.В. Яковлева ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі результатів дослідження показано високу терапевтчну ефективність, патогенетичну обгрунтованість, безпеку та перевагу лікувальної технології, що передбачає застосування антиоксидантного комплексу (препарату "Ліпін") і циклу процедур озонотерапії як неспецифічних стимуляторів антиоксидантної системи організму у порівнянні з традиційними способами лікування хворих на псоріаз. Установлено, що патогенетичними чинниками виникнення псоріазу є системна мембранопатія та ендотоксикоз, обумовлені нагромадженням токсичних продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), у сполученні з антиоксидантною недостатністю. Показано, що протягом перших двох років це захворювання супроводжується визначеною адаптивною інтенсифікацією показників антиоксидантної системи, спрямованої ймовірно на компенсацію посилення процесів ПОЛ і підтримку гемостазу, а надалі відбувається її виснаження, за цього переважною мірою - факторів антирадикального захисту і меншою - показників ємності системи антиоксидантів. Виявлено, що у хворих на псоріаз має місце пропорційне посилення дисбалансу системи ПОЛ - АОЗ залежно від клінічної інтенсивності захворювання, що вимагає диференційованого лікувального підходу. Наголошено, що пріоритетним є застосування лікувальної комбінації антиоксидантного препарату "Ліпін" і циклу процедур озонотерапії, а також комплексу вітамінів-антиоксидантів "Три-ві-Плюс", що позитивно впливає на стан окиснювально-відновного балансу організму, що поліпшує перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 +
Шифр НБУВ: РА338385

Рубрики:

      
5.

Яковлева 
Методи одновимірних нормалізацій афінних перетворень у задачах розпізнавання зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.В. Яковлева ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано вирішення проблеми розпізнавання зображень у системах штучного інтелекту. Розроблено методи одновимірних нормалізацій, які дозволяють проводити розпізнавання за умов афінних перетворень. Зазначено, що дані методи полягають у аналізі обмежень (перетинів) зображень на деякі прямі та грунтуються на дослідженні індукованих дій на прямих, викликаних різними перетвореннями площини, та визначених інваріантних властивостях сімей прямих для афінної групи та її підгруп. З'ясовано, що методи одновимірних нормалізацій дозволяють знаходити відповідні обмеження зображень та одержувати параметри двовимірної нормалізації, а рішення щодо розпізнавання приймається на основі порівняння нормалізованого та еталонного зображень. Розроблені алгоритми реалізації запропонованих методів використано для створення спеціалізованих програмних засобів розпізнавання та нормалізації зображень на базі порівнянь з еталонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4
Шифр НБУВ: РА331037

Рубрики:

      
6.

Яковлева Н.Г. 
Організаційно-економічний механізм управління інноваційним потенціалом відкритих акціонерних товариств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.Г. Яковлева ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми формування та вдосконалення організаційно-економічного механізму управління інноваційним потенціалом відкритих акціонерних товариств. Розкрито суть поняття "інноваційний потенціал" підприємства. Розглянуто показники, які характеризують рівень управління ним. Обгрунтовано необхідність врахування підприємств сфери послуг як виробників інновацій. Визначено основні екзогенні чинники, які впливають на інноваційний потенціал підприємств. Визначено структуру, функції й особливості формування внутрішньокорпоративного організаційно-економічного механізму управління інноваційним потенціалом. Проведено аналіз стану даного потенціалу та сформованості організаційно-економічного механізму. Розроблено методичні рекомендації щодо оцінювання вартості інноваційного потенціалу, визначення економічної ефективності управління ним, виявлення інтегрального показника інноваційної спроможності та застосування його для складання рейтингу відкритих акціонерних товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-55-21 +
Шифр НБУВ: РА348255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Яковлева І.М. 
Особливості гастродуоденальної патології у підлітків із системною дисплазією сполучної тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.М. Яковлева ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Визначено клінічні, морфологічні, імунологічні особливості хронічних гастродуоденальних захворювань у підлітків із системною дисплазією сполучної тканини. Розроблено пропозиції щодо профілактики та лікування даної патології з урахуванням одержаних даних. Показано провідну роль генетично обумовленої недостатності інтерстиціальних колагенів I, III, V типів у власній пластинці слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки з формуванням рефлюкс-гастритів за наявності дисплазії сполучної тканини. Встановлено, що рівень інфікованості Helicobacter pylori та частота деструктивних уражень слизової оболонки мають низькі показники. На підставі даних системного аналізу виявлено значні відмінності як в системогенезі, так і в режимах функціонування системи імунітету та обміну сполучної тканини у разі гастродуоденальної патології залежно від наявності ознак дисплазії сполучної тканини, за яких встановлено гіпокомпенсаторний з явищами виснаження варіант функціонування гомеостатичних механізмів компенсації. З'ясовано, що компенсаторне підвищення рівня секреторного IgA спрямовано на нормалізацію параметрів імунної системи. Доведено, що рефлюкси дуоденального вмісту сприяють зниженню місцевого імунітету ротоглоткового секрету. Обгрунтовано доцільність застосування у пацієнтів з ознаками системної дисплазії сполучної тканини різноспрямованих реабілітаційних заходів з профілактики прогресування рефлюкс-гастритів та корекції імунологічного гомеостазу з обов'язковим включенням до традиційного терапевтичного комплексу, крім препаратів прокінетичної дії, стимуляторів синтезу колагену та метаболітів-енергетиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА343085

Рубрики:

      
8.

Яковлев Д.В. 
Політична інтеракція у сучасній Україні: особливості та складові: автореф. дис... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Д.В. Яковлев ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 30 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження політичної інтеракції, проаналізовано медіатизацію, демократизацію та раціоналізацію як процеси, що визначають зміст, напрямки та темп посткомуністичних трансформацій, розкрито їх взаємозв'язок та взаємний вплив. Виявлено характерні ознаки політичної інтеракції в Україні, які підвищують загрозу становлення медіакратії: централізацію влади, нерозвиненість горизонтальних політичних комунікацій в країні, зменшення ролі ідеологій у політичному та суспільному житті, відсутність у мас-медійному просторі позиції, яка б репрезентувала інтереси суспільства. Визначено медіа-скандал як впливовий фактор формування громадської думки за умов медіатизацїії політики. Обгрунтовано роль політичної раціональності сучасного суспільства у процесах демократизації. Показано, що, незважаючи на критику з боку традиціоналістів і постмодерністів, розвиток структур рціональності сприяє адекватному формулюванню і вирішенню політичних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф3(4УКР)6 в2:Ч62 +
Шифр НБУВ: РА366787

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Яковлева Н.В. 
Психолого-педагогічні умови подолання комунікативних бар'єрів у процесі вивчення іноземної мови: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.В. Яковлева ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено психолого-педагогічні умови подолання комунікативних бар'єрів у студентів першого курсу під час вивчення іноземної мови, та створено програми діяльності щодо реалізації виявлених умов. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до вивчення проблеми психологічних бар'єрів у спілкуванні. Розкрито специфіку вивчення іноземної мови. Емпірично досліджено особливості прояву комунікативних бар'єрів та чинники їх виникнення в процесі вивчення іноземної мови студентами першого курсу. Виявлено психолого-педагогічні умови подолання та попередження комунікативних бар'єрів: підвищення навчальної мотивації, оволодіння навичками спілкування, створення сприятливого соціально-психологічного клімату в групі. Теоретично обгрунтовано та апробовано програму колективно-розподіленої діяльності з елементами психотренінгу, спрямовану на реалізацію виявлених психолого-педагогічних умов подолання даних бар'єрів. Завдяки кількісному та якісному аналізу результатів дослідження під час розробки спеціальної програми, її експериментальної перевірки доведено ефективність та необхідність її включення до навчального процесу як засобу профілактики комунікативних бар'єрів і підвищення на цій основі якості оволодіння студентами іноземною мовою, а, водночас, їх особистісного зростання загалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю940.322.17 + Ш12-913 +
Шифр НБУВ: РА323712

Рубрики:

      
10.

Яковлев Д.В. 
Роль засобів масової інформації в конструюванні політичної реальності: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.В. Яковлев ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано засоби масової інформації (ЗМІ) як ключову позицію у структурі політичної влади, визначено роль їх у комунікативному формуванні демократичних інститутів, а також комплексно досліджено внутрішні та зовнішні фактори розвитку ЗМІ в Україні. Розглянуто засоби масової інформації виключно як діючий суб'єкт, який за допомогою комунікацій конструює політичну реальність. Здійснено політологічний аналіз процесу конструювання реальності та ролі даних засобів інформації у ньому, розкрито комунікативний аспект політичної влади. Зазначено, що ЗМІ презентовані у контексті ідеологічних концепцій та ідентифіковані як посередник у суспільному діалозі. Запропоновано практичні рекомендації щодо розвитку ЗМІ в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в05 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА323945

Рубрики:

      
11.

Яковлева Н.Г. 
Удосконалення механізмів управління державними корпоративними правами в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.Г. Яковлева ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичні та методичні пропозиції щодо удосконалення механізмів управління державними корпоративними правами в Україні. Як механізми управління державними корпоративними правами розглянуто програми корпоратизації, які використовуються з метою підвищення ефективності діяльності стратегічних підприємств, фінансові важелі управління корпоративними правами на базі розкриття інформації, програмно-цільові методи організації державного управління, які доцільно використовувати для вирішення соціальних правлінських, організаційних завдань під час реалізації трансформаційних процесів. Визначено особливості оцінювання ефективності управління державними корпоративними правами. Зроблено висновок, що головним критерієм ефективності є успішність вирішення соціально-економічних завдань, які відповідають системі орієнтирів державної регулюючої політики в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)901.40 +
Шифр НБУВ: РА362088

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Яковлева В. А. 
Формування пізнавальної самостійності учнів у процесі вивчення соціально-економічної географії світу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / В. А. Яковлева ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано розвиток пізнавальної самостійності школярів за допомогою спеціально розробленої моделі, в основі якої покладено трикомпонентну технологію вивчення соціально-економічної географії світу. Виокремлено наукові підходи до проблеми формування пізнавальної самостійності учнів. Уточнено категорійно-понятійний апарат дослідження. Подано класифікацію методів навчання за рівнем пізнавальної самостійності старших школярів. Вдосконалено науково-методичні засади викладання соціально-економічної географії світу в загальноосвітній школі. Експериментально доведено ефективність даної моделі формування пізнавальної самостійності учнів у процесі вивчення соціально-економічної географії світу. Проведено кількісний, якісний статистичний аналіз, який виявляє тенденцію до змін у мотиваційній сфері старшокласників, у рівнях сформованості пізнавальної самостійності учнів експериментальних груп у процесі вивчення соціально-економічної географії світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У040 р2 + С5*18:Д8
Шифр НБУВ: РА380320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Яковлев С.Д. 
Цифрові фільтри для пристроїв кодування графічної інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / С.Д. Яковлев ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено питання створення структур цифрових фільтрів (ЦФ) для пристроїв кодування графічної інформації (ПКГІ) і засобів для їх дослідження. Проаналізовано існуючі способи отримання структур ЦФ і ПКГІ. Обгрунтовано необхідність використання ЦФ у ПКГІ. Запропоновано методику проектування структур ЦФ за аналоговим прототипом із побудовою матриці провідностей і спосіб побудови УКГІ з використанням принципу частотної модуляції. Обрано оптимальні структури ЦФ. Результати запропонованих рішень підтверджено математичним моделюванням у програмних пакетах Matlab 5,3 і Matcad 7,0 і фізичним моделюванням з використанням мови Assembler.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.44
Шифр НБУВ: РА312107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Семенчук С. А. 
Ефективність L-аргініну L-глутамату в комплексній фармакотерапії стабільної ішемічної хвороби / С. А. Семенчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена актуальному питанню клінічної фармакології, а саме підвищення ефективності лікування стабільної ішемічної хвороби серця за рахунок вивчення ефективності та безпеки включення L-аргініну L-глутамату в комплексній фармакотерапії із урахуванням структурно-функціонального стану печінки. L-аргінін L-глутамат додавали до оптимальної фармакотерапії стабільної ішемічної хвороби серця впродовж 4 тижнів (7 днів 5 мл 40 % розчину шляхом внутрішньовенної інфузії з переходом на таблетовану форму по 0,75 г тричі на добу 3 тижні). З'ясовано, що у хворих із стабільною ішемічною хворобою серця з недостатньою ефективністю оптимальної медикаментозної терапії (недосягнення цільових рівнів ліпідограми, збереження ангінозних нападів, із супутніми порушення ритму, ожирінням) доцільно оцінювати структурно-функціональний стан печінки (ультразвукове дослідження печінки, загальний білірубін, аланіноамінотрансфераза, аспартатамінотрансфераза, гамма-глутамілтрансфераза). При наявності цитолітичного і холестатичного синдромів, високого щодо цільового рівня ліпопротеїдів низької щільності, низького рівня ліпопротеїдів високої щільності або/та тригліцеридемії в поєднанні з ультразвуковими ознаками стеатогепатозу рекомендовано додатково призначати L-аргінін L-глутамат.^UThe thesis is devoted to the actual question of clinical pharmacology, namely improvement of pharmacotherapy of stable ischemic heart disease by additional application in the conventional therapy of ischemic heart disease L-arginine L-glutamate considering the structural and functional state of the liver. L-arginine L-glutamate was additionally used to optimal pharmacotherapy of stable ischemic heart disease (5 ml of 40 % solution intravenously with the transition to a tablet form 0,75 g three times a day for 3 weeks). It has been established that in patients with stable ischemic heart disease with insufficient effectiveness of optimal drug therapy (unachieved target levels of lipidogram, preservation of ischemic attacks, with concomitant rhythm disorders, obesity) it is expedient to evaluate the structural and functional state of the liver (ultrasound examination. Total bilirubin, alanine aminotransferase, aspartate aminotransferase, gammaglutamyl transferase) In the presence of cytolytic and cholestatic syndromes, high target levels of low-density lipoproteins, low levels of high-density lipoproteins and / or hypertriglyceridemia in combination with ultrasound signs of steatohepatitis, L-arginine L-glutamate additional use is recommended.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Яковлев Д. О. 
Договір про конфіденційність в цивільному праві України. / Д. О. Яковлев. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена комплексному дослідженю теоретичних й практичних аспектів договору про конфіденційність у цивільному праві України. В дисертації визначено напрями та сферу вживання терміну «конфіденційність» у доктринальних положеннях цивільного права, а також нормах чинного цивільного законодавства України переважно відносно інформації. Доведено, що такий підхід обумовлюється ідеальним характером деяких складових правової реальності, які, для чіткого розуміння їх природи, набувають мовної форми і у зв'язку з цим стають логіко-мовними феноменами, що використовуються у сфері цивільно-правового регулювання у вигляді інформації. Необхідність забезпечення втаємниченості деяких обставин правової реальності (наприклад, окремих актів поведінки учасників цивільних правовідносин, подій, юридичних фактів, актів, станів тощо) призводить до встановлення правового режиму конфіденційності щодо інформації про них як сукупності певних відомостей.Автором надано визначення конфіденційності як властивості обставин правової реальності, зокрема юридично значимої поведінки особи, події, юридичного факту, акту, стану тощо, а також інформації про них, яка полягає в утаюванні та нерозголошенні відповідних відомостей чи їх обмеженому поширенню, що є результатом цілеспрямованого впливу цивільно-правових засобів на поведінку учасників цивільних правовідносин.В роботі сформульовано концепцію «сліпої конфіденційності» як такого правового режиму інформації, у межах якого на конфідента за договором про конфіденційність покладається обов'язок не здійснювати жодних дій (не систематизувати, не надавати іншим особам, не обробляти тощо) отримані ним для збереження конфіденційні відомості стосовно певних обставин правової реальності.У дисертації розкрито теоретичне розуміння співвідношення між правовими режимами конфіденційної інформації та професійної таємниці. Обґрунтовано, що відомості одного й того самого змісту можуть одночасно являти собою конфіденційну інформацію та комерційну таємницю, якщо особа одночасно перебуває у різних правових зв'язках з приводу відповідних відомостей з різними суб'єктами, зокрема, суб'єктами професійної діяльності, органами державної влади, місцевого самоврядування, їх службовими чи посадовими особами, а також з іншими особами.Визначено підходи до розуміння конфіденційності у цивільному праві. Визначено можливість розгляду конфіденційності як фактичної та юридичної властивості інформації як об'єкта цивільних прав, яка має особливий правовий режим. Встановлено, що конфіденційність у фактичному сенсі означає реальну таємність обставин правової реальності, у той час як у юридичному – забезпечену правовими засобами таємницю відповідних обставин правової реальності. Правовий режим конфіденційної інформації являє собою порядок правового регулювання відносин стосовно відомостей про обставини правової реальності, у той час як конфіденційність, що виступає предметом договору про конфіденційність, являє собою результат для досягнення якого такі учасники використовують необхідні правові засоби.В роботі досліджено теоретичні підходи щодо сфери використання термінологічного словосполучення «правовий режим конфіденційної інформації». Враховуючи застарілість лексичної конструкції «інформація з обмеженим доступом» у контексті понятійно-категоріального апарату цивільного права, вона може бути замінена терміном «конфіденційна інформація». З урахуванням диференціації інформації з обмеженим доступом, що здійснюється згідно приписів частини першої статті 21 Закону України «Про інформацію» на конфіденційну, таємну та службову, обґрунтовано необхідність широкого і вузького розуміння правового режиму конфіденційної інформації. У широкому розумінні такий правовий режим охоплює усі вказані види інформації з обмеженим доступом, у той час як у вузькому – лише власне конфіденційну інформацію.Розглянуто окремі теоретичні положення стосовно змісту інформаційних відносин. Сформульовано концепцію «зворотної конфіденційності» як правового режиму інформації, який наділяє довірителя за договором про конфіденційність можливістю не знати певні відомості. Визначено, що такий правовий режим є «м'якою» конфіденційністю, оскільки здатен набувати пільгового характеру внаслідок одностороннього волевиявлення довірителя щодо одержання визначених відомостей.Окреслено положення інтеграційної концепції договору про конфіденційність. Осмислення та фіксація обставин правової реальності в якості інформації безпосередньо визначає можливість досягнення мети договору про конфіденційність, яка полягає у забезпеченні втаємничення та/або нерозголошення відомостей, переважно при інтеграції правовідносин, що виникають у результаті укладення такого договору, у вже існуючі чи такі, що налагоджуються правовідносини, які виступають джерелом відповідної інформації.^UThis thesis is devoted to a comprehensive study of theoretical and practical aspects of confidentiality agreements in the civil law of Ukraine. In the dissertation directions and the scope of use of the term “confidentiality” are studied both in doctrinal provisions of civil law and the current civil legislation of Ukraine, mainly in relation to information. It is substantiated that this approach is founded on the ideal character of some contents of legal reality which, to clearly understand their nature, acquire a linguistic form, and therefore become logical-liguistic phenomena used in the field of civil law in the form of information. The need to keep some circumstances of legal reality private (for example, some acts of conduct by participants in civil relations, events, legal facts, acts, conditions etc.) leads to establishing the legal regime of confidentiality of information (information being understood a set of some facts).The author defines confidentiality as an attribute of circumstances of legal reality, in particular legally significant behavior of a person, events, legal facts, acts or conditions etc., as well as information about them, which consists in non-disclosure and concealing some relevant information or its limited dissemination and which is a result of the purposeful influence civil law remedies make on the conduct of those participating in civil relations. In the paper the concept of «blind confidentiality» is formulated as such a regime of information within which the confidant in the confidentiality agreement is obliged not to take any action (not to systematize, not to provide to others, not to process etc) towards confidential information regarding certain circumstances of legal reality that was received in order to be preserved.The dissertation reveals a theoretical understanding how the two legal regimes — confidentiality and professional secrecy — correlate. It is proved that information of similar content may at the same time be both a trade secret and confidential information if the person simultaneously has different legal connections regarding certain data with different professionals, public authorities, bodies of state power, municipality, their officials etc. Different approaches to understanding confidentiality in civil law are examined. Confidentiality may definitely be viewed as some factual and legal property of information as an object of civil rights that has a special legal regime. It is determined in the paper that confidentiality in a factual sense means real secrecy of legal reality circumstances, while in a legal sense it means legal security of certain legal reality circumstances that is provided for by legal means. The legal regime of confidential information is a procedure for legal regulation of civil relations concerning information about circumstances of legal reality, while confidentiality as an object of confidentiality agreement is an aim that those who participate in civil relations want to reach by using necessary legal means. The paper also deals with theoretical approaches to the scope of use of the terminological phrase “legal regime of confidential information”. Given that the lexical construction of the term “information with limited access” is somewhat outdated, in the context of terminological apparatus of civil law it may be replaced with the term “confidential information”. Taking into account the differentiation of information with limited access, carried out according to the provisions of the Part 1 of the Article 21 of the Law of Ukraine “On information”, into confidential, secret and restricted, the need for a broad and a narrow understanding of the legal regime of confidential information is justified. In a broad understanding this legal regime covers all these types of information with limited access, while in the narrow it covers only the confidential information itself.Some of the theories on the content of informational civil relations are researched. The concept of “reverse confidentiality” as a legal regime of information is formulated which gives the principal under the confidentiality agreement an opportunity not to know certain information. It is determined that this legal regime is a “soft confidentiality”, as it is able to get preferential as a result of unilateral will of the principal on getting certain information.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Яковлева Л. І. 
Інституційні та комунікативні виміри легітимності публічної влади / Л. І. Яковлева. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є легітимність публічної влади. Метою дисертації є визначення інституційних та комунікативних вимірів легітимності публічної влади; методи: неоінституціоналізм (з урахуванням специфіки методології історичного інституціоналізму, соціологічного інституціоналізму, інституціоналізму раціонального вибору, дискурсивного інституціоналізму) та комунікативного підходу; наукова новизна одержаних результатів зумовлена сукупністю завдань і способами їх розв'язання. Вона полягає у вирішенні актуальних проблем політичної науки, пов'язаних із легітимністю публічної влади, які не знайшли достатньої розробки у наявних теоретичних розвідках та не набули статусу необхідних постулатів у вітчизняному політичному процесі. Дисертація є однією із перших політологічних праць, у якій досліджуються інституційні та комунікативні виміри легітимності публічної влади. В межах здійсненого дослідження інституційних та комунікативних вимірів легітимності публічної влади отримано результати, що мають наукове значення; результати - можуть бути використані суб'єктами політичної діяльності, представниками публічної влади, громадськими організаціями, журналістами, партійними лідерами та активістами, фахівцями з політичного менеджменту та маркетингу, які розробляють ефективну сучасну модель легітимності публічної влади. Окрім цього, результати наукового дослідження можуть використовуватися для розробки навчальних курсів та спецкурсів із проблем теорії влади, теорії легітимності публічної влади, політичної комунікативістики, а також окремих аспектів публічної політики та публічного адміністрування.^UThe object of research is the legitimacy of public authority. The purpose of the dissertation is to determine the institutional and communicative dimensions of the legitimacy of public authority; methods: neo-institutionalism (taking into account the specifics of the methodology of historical institutionalism, sociological institutionalism, institutionalism of rational choice, discursive institutionalism) and communicative approach; the scientific novelty of the obtained results is due to the set of tasks and ways to solve them. It consists in solving current problems of political science related to the legitimacy of public power, which have not been sufficiently developed in the existing theoretical intelligence and have not acquired the status of necessary postulates in the domestic political process. The dissertation is one of the first political science works, which examines the institutional and communicative dimensions of the legitimacy of public authority. Within the framework of the research of institutional and communicative dimensions of the legitimacy of public power, the results of scientific significance were obtained; The results can be used by political actors, public officials, NGOs, journalists, party leaders and activists, political management and marketers who develop an effective modern model of public legitimacy. In addition, the results of scientific research can be used to develop training courses and special courses on the theory of power, the theory of legitimacy of public power, political communication, as well as certain aspects of public policy and public administration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Яковлев С. С. 
Формування адаптивної системи утримання прискореного рухомого складу / С. С. Яковлев. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – система утримання прискореного рухомого складу. При вирішенні окремих задач і виконанні досліджень використовувалися сучасні математичні методи та положення різних теорій: ймовірності та математичної статистики, надійності, масового обслуговування та ін. У дисертаційній роботі вирішено наукове завдання адаптивної системи утримання прискореного рухомого складу, який експлуатується в АТ «Укрзалізниця», шляхом урахування технічного стану прискореного рухомого складу та удосконалення технології взаємодії ремонтних господарств депо, виробників і постачальників запасних частин.^UThe thesis is devoted to the formation of an adaptive maintenance system which will increase the operational reliability and efficiency of the use of accelerated rolling stock which already works in JSC "Ukrzaliznytsia" and will be delivered as part of the program of renewal of railway rolling stock. The results obtained can be used in the design and implementation of freight wagons with improved technical, economic, operational and environmental characteristics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Яковлева В. С. 
Кримінологічна характеристика та запобігання втручанню у діяльність судових органів: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. С. Яковлева. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є кримінологічним дослідженням кримінальних правопорушень, передбачених ст. 376 КК України та пов’язаних із втручанням у діяльність судових органів. У роботі з’ясовано нормативно-правове забезпечення стандарту незалежності судових органів, виділено його рівні, досліджено кількісні та якісні показники указаних кримінальних правопорушень, надано кримінологічну характеристику особи правопорушника, який втрутився у діяльність судового органу, розроблено типологію останнього, виділено особливості детермінації представлених посягань у сфері правосуддя, запропоновано низку перспективних напрямів і заходів їх запобігання.Стан цих кримінальних правопорушень характеризується збільшенням їх рівня протягом 2013–2022 рр. Щороку обліковується до 200 таких фактів. Коефіцієнт інтенсивності втручання у діяльність судових органів за указаний період 3 збільшився майже у 10 разів. Його динаміка є негативною, про що свідчить збільшення як абсолютних, так й відносних показників. Рівень цих правопорушень і рівень судимості за них не відбиває справжніх тенденцій їх поширеності, відтворення й загалом криміналізації сфери правосуддя в Україні.Втручання у діяльність судових органів віднесено до особливо високолатентних злочинів. На один подібний облікований випадок приходиться щонайменше 51 необлікований. Латентність має переважно штучний характер. Основними причинами латентності вважаються: низька ефективність правоохоронних органів щодо виявлення та розслідування цих правопорушень; пасивність ВРП; небажання суддів-потерпілих афішувати фактами втручання у їх діяльність.Узагальнений кримінологічний образ правопорушника, який втрутився або може втрутитись у діяльність судового органу, – це чоловіки віком 29-39 років, рідше 40- 54 роки, мають повну вищу і базову вищу освіту, громадяни України, українці за національністю. Трендом останніх років є збільшення фактів посягання на незалежність суддів з боку громадських активістів й членів громадських організацій. Нерідко має місце злочинна співучасть сторони у справі з адвокатом, у групі за попередньою змовою. Вплив на суд здійснюється за різними провідними мотивами, які властиві різним категоріям злочинців: від уникнення підсудним відповідальності – до корисливих й кар’єристських мотивів.Детермінацію втручання у діяльність судових органів утворюють дві групи взаємопов’язаних між собою криміногенних чинників – зовнішніх і внутрішніх. Вони доповнюються різними видами професійної віктимності суддів та їх віктимною поведінкою. Зовнішні криміногенні чинники охоплюють: нестабільність соціальноекономічної ситуації в державі; політичний вплив на відправлення правосуддя; неефективність діяльності правоохоронних органів; корупцію в органах державної влади і органах місцевого самоврядування; обмеженість правової культури і правосвідомості громадян; скудність морально-етичних та професійних якостей деяких адвокатів і журналістів; недосконалість чинного законодавства України та ін. До внутрішніх криміногенних чинників, що зумовлюють учинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 376 КК України, віднесено: забезпечення не у повному обсязі соціальних гарантій незалежності суддів; прорахунки у кадровому, фінансовому, матеріально-технічному забезпеченні роботи судових органів; недоліки судового реформування; недостатній рівень суддівської етики; корупцію у сфері правосуддя; відсутність належної охорони судів і особистої 5 безпеки суддів; недоліки у діяльності суддівського врядування й самоврядування; слабку комунікацію судових органів із ЗМІ та громадянським суспільством тощо.Структура запобігання указаному явищу складається із заходів загальносоціального, спеціально-кримінологічного та віктимологічного запобігання. Загальносоціальне запобігання визнано основним. Воно включає такі напрями діяльності: посилення гарантій незалежності суддів; судове реформування; реформування суміжних із правосуддям сфер та органів. Спеціально-кримінологічне запобігання зазначеним посяганням на незалежність суддів утворюють заходи кримінологічної профілактики, відвернення і припинення. Перші класифіковано за їх характером на організаційно-управлінські, інформаційні, нормативно-правові та технічні. Віктимологічна профілактика втручання у діяльність судових органів виражається у посиленні віктимологічної поінформованості суддів, підвищенні їх професійного рівня, віктимологічних знань, умінь і навичок; широкому обговоренні проблеми посягань на судову незалежність у колективах судів; проходженні суддями спеціальних тренінгів щодо зменшення їх віктимної уразливості та недопущення повторної віктимізації тощо.^UThe dissertation is a criminological study of criminal offenses provided for by Art. 376 of the Criminal Code of Ukraine and related to interference in the activities of judicial bodies. The work clarified the normative and legal support of the standard of independence of judicial bodies, identified its levels, investigated the quantitative and qualitative indicators of the specified criminal offenses, provided the criminological characteristics of the offender who interfered in the activities of the judicial body, developed a typology of the latter, highlighted the peculiarities determination of the presented encroachments in the sphere of justice, a number of promising directions and measures for their prevention are proposed.The state of these criminal offenses is characterized by an increase in their level during 2013–2022. Every year up to 200 such facts are recorded. The coefficient of intensity of intervention in the activities of judicial bodies increased almost 10 times during the specified period. Its dynamics are negative, as evidenced by an increase in both 7 absolute and relative indicators. The level of these offenses and the level of convictions for them do not reflect the true trends of their prevalence, reproduction and, in general, criminalization of the sphere of justice in Ukraine.Interference in the activities of judicial bodies is classified as a particularly highlatency crime. There are at least 51 unaccounted for one such registered case. Latency is mostly artificial. The main reasons for latency are considered to be: low efficiency of law enforcement agencies in detecting and investigating these offenses; passivity of GRP; reluctance of aggrieved judges to publicize the facts of interference in their activities.A generalized criminological image of an offender who interfered or may interfere in the activities of a judicial body – these are men aged 29-39 years, rarely 40-54 years old, have complete higher and basic higher education, citizens of Ukraine, Ukrainians by nationality. The trend of recent years is an increase in cases of 8 encroachment on the independence of judges by public activists and members of public organizations. Often there is criminal complicity of a party in a case with a lawyer, in a group based on a prior conspiracy. Influence on the court is carried out according to various leading motives, which are characteristic of different categories of criminals: from the defendant's avoidance of responsibility - to selfish and careerist motives.The determination of intervention in the activities of judicial bodies is formed by two groups of interrelated criminogenic factors - external and internal. External criminogenic factors include: instability of the socio-economic situation in the state; vulnerability of the financial system; political influence on the administration of justice; inefficiency of law enforcement agencies; corruption in state authorities and local self-government bodies; limited legal culture and legal awareness of citizens; lack of moral and ethical and professional qualities of lawyers and journalists; imperfection of the current legislation of Ukraine, etc. To the internal criminogenic factors that lead to the commission of criminal offenses provided for in Art. 376 of the Criminal Code of Ukraine, attributed to: provision of social guarantees of independence of judges not in full; miscalculations in personnel, financial, material and technical support for the work of judicial bodies; shortcomings of judicial reform; insufficient level of judicial ethics; corruption in the sphere of justice; lack of proper security of courts and personal security of judges; shortcomings in the activity of judicial governance and self-governance; weak communication of judicial bodies with mass media and civil society, etc.The structure of prevention of this phenomenon consists of general social, special criminological and victimological prevention measures. General social prevention is recognized as basic. It includes the following areas of activity: strengthening guarantees of independence of judges; judicial reform; reforming spheres and bodies related to justice. Special criminological prevention of the specified encroachments on the independence of judges form measures of criminological prevention, diversion and termination. The first are classified according to their nature into organizational and managerial, informational, regulatory and technical. Victimological prevention of intervention in the activities of judicial bodies is expressed in strengthening the victimological awareness of judges, increasing their professional level, victimological knowledge, skills and abilities; broad discussion of the problem of encroachments on judicial independence in collectives of courts; passing of special trainings by judges on reducing their victim vulnerability and preventing revictimization, etc


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Яковлев А. С. 
Кримінологічна характеристика та запобігання кримінальним правопорушенням у сфері земельних відносин: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. С. Яковлев. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є кримінологічним дослідженням явища злочинності у сфері земельних відносин (у загальному кримінологічному розумінні). Останнє утворюють кримінальні правопорушення, передбачені статтями 197-1, 239, 239-1, 239-2, 254 КК України. У дисертації конкретизовано окремі теоретичні засади пізнання анонсованої проблематики, включаючи визначення стану наукового дослідження розглядуваних питань, виділення істотних ознак злочинності (кримінальної протиправності) у сфері земельних відносин, розробку дефініції її поняття, уточнення системи земельних кримінальних правопорушень, а також вивчено кількісні та якісні показники останніх, надано кримінологічну характеристику особи злочинця, винного у їх учиненні, досліджено детермінацію таких правопорушень. З урахуванням вищепереліченого запропоновано низку напрямів і заходів запобігання кримінальним правопорушенням у земельній сфері.Установлено низку сучасних тенденцій цієї злочинності: істотне збільшення її рівня протягом 2015–2021 рр.; негативна динаміка; високий рівень латентності; превалювання у структурі цього негативного явища самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва (ст. 197-1 КК України); учинення навесні; посягання на землю сільськогосподарського призначення, житлової і громадської забудови комунальної форми власності та площею до 0,5 га; на самовільно зайнятій землі найчастіше вирощується соняшник, пшениця та ячмінь; не властивість показників сукупності та співучасті; початок триваючих земельних правопорушень повʼязується із денними годинами доби; поширеними знаряддями є сільськогосподарська техніка; найбільше територіальне поширення у Сумській, Чернігівській та Київській областях; негативні соціальні наслідки виражаються у заподіянні матеріальних збитків землевласникам, шкоди довкіллю і земельним ресурсам.На підставі вивчення соціально-демографічних, кримінально-правових та морально-психологічних рис і якостей винних розроблено загальний кримінологічний портрет особи злочинця, який учинив кримінальне правопорушення у сфері земельних відносин: це – чоловіки віком 31-50 років із повною загальною середньою освітою, громадяни України й українці за національністю, одружені, працездатні, але не працюючі, нерідко є підприємцями або фермерами, більшість має низький рівень доходів й проживає у сільській місцевості, типовою формою злочинного діяння є самовільне зайняття земельної ділянки в охоронній зоні, характерна типовість корисливої мотивації, переважання у структурі їх життєвих цінностей зневаги до сталих традицій раціонального землекористування, властивість установки на незаконне збагачення за рахунок земельних ресурсів.?Побудовано систему запобігання злочинності у земельній сфері. Вона включає загальносоціальні та спеціально-кримінологчні заходи. Серед них пріоритет з огляду на запобіжний ефект наданий першій групі напрямів діяльності.^UThe dissertation is a criminological study of the phenomenon of crime in the field of land relations (in the general criminological sense). The latter are formed by criminal offenses provided for in articles 197-1, 239, 239-1, 239-2, 254 of the Criminal Code of Ukraine. The dissertation specifies certain theoretical foundations for the study of the announced issues, including defining the state of scientific knowledge of the issues under consideration, identifying essential features of crime (criminal illegality) in the field of land relations, developing a definition of its concept, specifying the system of land criminal offenses, as well as studying quantitative and qualitative indicators of the latter, providing a criminological characteristic of the person of the offender guilty of committing them, studying the determination of such offenses, and on this basis proposing a number of directions and measures for the prevention of criminal offenses in the land sphere. A number of modern trends of this crime have been identified: a significant increase in its level during 2015-2021; negative dynamics; a high level of latency; prevalence in the structure of this negative phenomenon of unauthorized occupation of a land plot and unauthorized construction (Article 197-1 of the Criminal Code of Ukraine); occurrence in the spring; encroachment on agricultural land, residential and public communal buildings with an area of up to 0.5 hectares; sunflower, wheat, and barley are most commonly grown on illegally occupied land; the absence of indicators of totality and complicity; the beginning of ongoing land offenses is associated with daylight hours; agricultural machinery is the most common instrument; the most widespread territorial distribution is in the Sumy, Chernihiv, and Kyiv regions; negative social consequences are manifested in causing material damage to landowners, harm to the environment, and land resources.Based on the study of socio-demographic, criminal-legal, and moral-psychological characteristics and qualities of the offenders, a general criminological portrait of the person committing a criminal offense in the sphere of land relations has been developed. They are men aged 31-50 with a complete general secondary education, citizens of Ukraine and of Ukrainian nationality, married, capable of working but unemployed, often entrepreneurs or farmers, most of whom have a low level of income and live in rural areas. The typical form of criminal behavior is unauthorized occupation of a land plot in the protective zone, characterized by typical mercenary motivation, with a prevalence in the structure of their life values of contempt for established traditions of rational land use, and an inclination towards illegal enrichment at the expense of land resources.A system of crime prevention in the land sphere has been constructed. It includes general social and special criminological measures. Priority, in terms of preventive effect, is given to the first group of activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського