Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (250)Книжкові видання та компакт-диски (306)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ШКУРАТ$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шкуратова І.І. 
Державне управління розвитку аграрного сектора регіону в умовах невизначеності і ризику: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.І. Шкуратова ; Рада по вивч. продукт. сил НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено необхідність державного управління аграрним сектором регіону. Досліджено теоретичні підходи до державного управління аграрним сектором. Розвинуто сутність ризику як об'єкта державного управління на регіональному рівні. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку аграрного сектора регіону. Оцінено систему державного управління розвитком аграрного сектору регіону за ринкових умов. Визначено умови невизначеності та ризику в державному управлінні аграрним сектором регіону. Удосконалено методичні підходи до прийняття управлінських рішень щодо розвитку аграрного сектора регіону під впливом чинників невизначеності. Удосконалено систему державного управління регіональним аграрним сектором на різних рівнях управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-21,01 + Х819(4Укр)124 +
Шифр НБУВ: РА370902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
4.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
6.

Шкурат І.А. 
Клінічна оцінка магістрального периферичного кровотоку, структурних змін судинної стінки та потікзалежної вазодилатації у хворих з хронічною серцевою недостатністю і систолічною дисфункцією лівого шлуночка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.А. Шкурат ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2007. — 22 с. — укp.

На підставі результатів дослідження магістрального периферичного кровотоку (МПК), структурних змін судинної стінки, стану потікзалежної вазодилатації (ПЗВД) проаналізовано показники клінічного стану, гемодинаміки, виживаності й ефективності фармакотерапії та встановлено діагностичну і прогностичну значущість оцінки стану МПК, структурних змін поверхневої стегнової артерії (ПСА) та ПЗВД у хворих з хронічною серцевою недостатністю (ХСН) і систолічною дисфункцією лівого шлуночка (СД ЛШ). Доведено, що у таких хворих має місце вірогідне зниження швидкісних параметрів кровотоку та підвищення судинного опору в артеріях стопи та гомілки, а також вірогідне зниження ПЗВД плечової артерії. У хворих з ХСН, зумовленою ішемічною хворобою серця (ІХС), виявлено вірогідне збільшення товщини стінки (ТС) та індексу відносної товщини стінки (ІВТС) ПСА. Зазначені зміни залежать від клініко-функціонального стану хворого. Результати дослідження тривалого лікування хворих з ХСН та СД ЛШ карведилолом дозволяють розглядати показники МПК і ПЗВД як маркери ефективності терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3 + Р410.1-3 +
Шифр НБУВ: РА349716

Рубрики:

      
7.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
11.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
13.

Шкуратенко О.В. 
Правові засади зовнішньополітичної діяльності Української РСР як члена ООН (40-і - початок 60-х років ХХ ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Шкуратенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 21 с. — укp.

На підставі вивчення нормативно-правових джерел, архівних документів і матеріалів розглянуто передісторію появи УРСР на міжнародній арені на початку XX ст. Здійснено комплексний історико-правовий аналіз правових засад діяльності УРСР як суб'єкта міжнародних відносин за період від набуття нею обмеженого суверенітету у складі Союзу РСР у зв'язку з конституційними змінами 1944 р., що обумовило її прийняття в ООН як члена-засновника та до початку 1960-х рр. - у період зміни політичного становища у світі, яке з другої половини 1940-х рр. характеризувалось перманентним станому "холодної війни" між основними антагоністами на міжнародній арені, на курс міжнародної розрядки. Проведено правовий аналіз нормативно-правових актів з регламентації діяльності представництва УРСР у головних органах і спеціалізованих установах ООН, розглянуто її основні напрями й історико-правові результати, зокрема, участь у підготовці міжнародних договорів і угод, резолюцій Генеральної Асамблеї ООН і поправок до них, а також у роботі міжнародних асамблей, сесій, нарад, особливо міжнародних конференцій політичного, правового, економічного та науково-технічного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-74(4УКР) + Ф1(4УКР)6 + Ф4(4УКР)6,5 +
Шифр НБУВ: РА348649

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шкуратов О. І. 
Розвиток лізингової діяльності аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. І. Шкуратов ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність лізингу як багатофакторного процесу формування та відновлення техніко-технологічного потенціалу підприємства. Удосконалено класифікацію видів лізингу, враховуючи комплексний підхід. Проаналізовано світовий досвід розвитку лізингової діяльності. Визначено сучасний стан аграрних підприємств як потенційних лізингоодержувачів. Визначено основні особливості розвитку лізингової діяльності аграрних підприємств в Україні. Проведено порівняльний аналіз лізингу з іншими формами матеріально-технічного забезпечення аграрних підприємств. Запропоновано систему організації діяльності обласного лізингового фонду з метою активізації лізингової діяльності аграрних підприємств. Удосконалено методичні підходи до розрахунку лізингових платежів. Удосконалено систему надання державної підтримки аграрного лізингу. Визначені основні напрями організаційного забезпечення лізингової діяльності аграрних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31
Шифр НБУВ: РА376148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Шкурат І.В. 
Становлення та розвиток політичних виборів в Україні (управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / І.В. Шкурат ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття виборчих технологій як сукупності засобів і методів виборювання, оновлення та утримання політичної влади в демократичному суспільстві, а також поняття "технологія" як механізм управління й організації суспільного життя стосовно політичних виборів. Систематизовано існуючі підходи та запропоновано власну класифікацію виборчих технологій за ознаками: використовуваний інструментарій та методологія; масштаб виборів; ціль виборчої компанії; ступінь включеності в управлінські процеси; "антитехнології" або "брудні" виборчі технології. Запропоновано положення, що політичні вибори - це правова форма завоювання та оновлення представницьких інститутів влади. Розвинуто також положення: ключовий інститут легітимації існуючої політичної системи й політичного режиму; соціальна технологія демократичного суспільства, що сприяє підвищенню ефективності державного управління, механізм політичного безпеки держави. Зазначено, що у державотворчому процесі демократичного суспільства політичні вибори є механізмом реалізації прав громадян на участь в управлінні державою. Відзначено, що ефективність виборчих технологій за сучасних умов українського суспільства залежить від наявності команди професіоналів; матеріально-фінансових реурсів, організаційної структури, доступу до засобів масової інформації, підтримки впливових людей, морально-вольових якостей політичного лідера. Визначено, що виборча система України пройшла шлях від мажоритарної абсолютної більшості до змішаної відносної більшості. Доведено, що виборча система, виборчі правила, процедури та інші заходи й методи, які застосовуються під час виборчої компанії як управлінський інструментарій, впливають на стабільність політичної системи й розвиток демократизації в країні та залежать від чіткості й виваженості правових норм, рівня політико-правової культури учасників виборчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Укр)526.2
Шифр НБУВ: РА319094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шкурат О. С. 
Методи та інформаційна технологія оброблення архівних медичних зображень / О. С. Шкурат. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена розв'язанню актуального наукового завдання розроблення та удосконалення інформаційних рішень для оброблення медичних зображень. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та восьми додатків.У першому розділі «Сучасні інформаційно-комунікаційні рішення в галузі електронної охорони здоров'я» проведено аналіз медичних інформаційних систем в Україні, виявлено їх переваги та недоліки. Розкрито стан проблеми, пов'язаної з необхідністю розроблення інформаційної технології оброблення медичних даних, зокрема зображень. Запропоновано інформаційну технологію оброблення архівних медичних даних, що ґрунтується на забезпеченні довготривалої безперервної медичної допомоги. Запропонована інформаційна технологія включає процеси попереднього оброблення, класифікації, автоматизованого складання архіву медичних зображень та цифрових сигналів, захисту даних, а також сегментації та виділення ознак зображень, опису та пошуку складових об'єктів на зображеннях.У другому розділі «Класифікація медичних зображень» проведено аналіз основних підходів до класифікації зображень. Розглянуто існуючі градаційні методи оброблення зображень для підвищення яскравості та контрасту зображень. Показано необхідність розроблення методів класифікації архівних медичних зображень, а також методів підвищення яскравості та контрасту медичних зображень. Розроблено метод класифікації оцифрованих та цифрових медичних зображень. Параметричний простір визначається метаданими зображень, а також якісними та кількісними ознаками. Удосконалено метод підвищення яскравості зображень, що ґрунтується на застосуванні нелінійних перетворень до колірних компонент зображення для колірної моделі HSV. Застосування запропонованого методу дозволяє підвищити точність виявлення контурів на 31.83±5.81% у порівнянні з методом лінійного розтягування.У третьому розділі «Сегментація медичних зображень» проаналізовано методи сегментації, визначено їх переваги та недоліки. Показано актуальність задачі розроблення нових методів перетворення медичних зображень. Вперше розроблено автоматизований метод сегментації однорідних медичних зображень. Запропонований метод сегментації медичних зображень ґрунтується на аналізі статистичних показників масиву вхідних зображень. Результатом застосування запропонованого методу є набір зображень фону, складових частин вхідних зображень та контурів.У четвертому розділі «Векторизація та пошук зображень» проведено аналіз методів виявлення контурів, визначено їх переваги та недоліки. Проведено аналіз методів пошуку медичних зображень, визначено їх переваги та недоліки. Показано необхідність розроблення нових методів оброблення зображень для векторного аналізу медичних зображень. Вперше розроблено метод контурного опису об'єктів спостереження відеозображень та статичних медичних зображень. Запропонований метод ґрунтується на контурному представленні зображення та його елементів масивами координат «опорних» вершин, розмір яких є вхідним параметром методу та може змінюватись залежно від вимог, які визначаються поставленою задачею пошуку та потрібною точністю відтворення. Результатом застосування методу є векторні об'єкти на зображенні, які описуються неперервними контурними кривими. У порівнянні з методом інтерполяції (Differential Equation Interpolant), запропонований метод дозволяє зменшити обсяг графічних даних, які зберігаються та оброблюються у медичній програмно-апаратній системі, у 2.71±0.53 рази.Вперше розроблено метод нечіткого пошуку об'єктів на медичних зображеннях, що ґрунтується на визначенні областей припустимих значень координат вершин векторних зображень для оцінки ступеня схожості геометричних форм об'єктів зображень-кандидатів відповідно до зображень-шаблонів. Застосування двох етапів оцінки ступеня схожості зображень дозволяє кількісно визначити наступні категорії зображень-кандидатів відповідно до зображень-шаблонів: «однакові», «схожі», «незначно схожі» та «несхожі». Запропонований метод дозволяє підвищити точність пошуку на 20.23±2.14% у порівнянні з методом пошуку зображень за змістом. Удосконалено метод згладжування контурних кривих об'єктів зображень, що ґрунтується на застосуванні нелінійних операцій перетворення координат контурних вершин, що дозволяє пригнічувати перешкоди на медичних зображеннях, представлених у векторному форматі. Запропонований метод дозволяє підвищити точність відтворення об'єктів зображення на 10.96±1.53% у порівнянні з методом медіанної фільтрації.^UThe work is devoted to solving the actual scientific problem of developing and improving information decisions for medical image processing. The manuscript is consisted of the introduction, four sections, the conclusion, the references list and eight annexes.In the first section «Modern information and communication solutions in e-health», the Ukrainian medical information systems were analyzed, their advantages and disadvantages were defined. The relevance of developing information technology of the archival medical data processing in particular images was shown. The information technology of the archival medical data processing which is based providing the continuous lifelong medical care was proposed. The proposed information technology includes the processes of preprocessing, classifying, automated archiving medical images and signals, protection data, as well as segmentation and features extraction of the images, description and retrieval of the objects on the images.In the second section «Medical image classification», main approaches to image classification were analyzed. The gradational existing methods of the image processing for the brightness and contrast enhancement of the images were considered. The relevance of developing classification methods for archival medical images and also methods of the brightness and contrast enhancement of medical images was shown.The classification method of digital and digitized medical images was developed. The parametric space is determined by metadata of images and also qualitative and quantitative features. The method of the image brightness enhancement which is based on the applying nonlinear transformations to the color components of the images for the HSV color model was improved. The application of the proposed method allows to increase the accuracy of contour detection on 31.83±5.81% compared to the method of linear stretching.In the third section «The medical image segmentation», the segmentation methods were analyzed, their advantages and disadvantages were defined. The relevance of the medical image transformation methods development was shown. For the first time the automated segmentation method of the homogeneous medical images was developed. The proposed segmentation method of the medical images is based on the analysis of the statistical indicators of the input image set. The results of the applying proposed method is the image set of the background, the component parts of the initial images and the contours.In the fourth section «Image vectorization and retrieval», the methods of the image contour detection were analyzed, their advantages and disadvantages were defined. The methods of the medical image retrieval were analyzed, their advantages and disadvantages were defined. The relevance of developing the methods of the image processing for the vector analysis of the medical images was shown.For the first time the contour description method of the surveillance objects on the video images and the static medical images was developed. The proposed method is based on the contour representation of the images and its objects by the coordinate sets of «reference» vertices, the size of which is input parameter of the method and can change in depending on the requirements, which are defined by the tasks of the retrieval and required reproduction accuracy. The result of applying method is vector surveillance objects on the images, which are described by the continuous contour curves. Compared to the existing methods of the interpolation (Differential Equation Interpolant), the application of the proposed method allows to decrease the volume of the graphical data which are saved and processed in medical software and hardware systems in 2.71±0.53 times. For the first time the fuzzy retrieval method of the objects on medical images which is based on the definition of the range of the permissible values of the vertex coordinates for vector images to estimate the similarity degree of the geometric shapes for the candidate-images to the template-images was developed. The applying two stage estimation of the similarity degree of images allows to quantifiable define the following categories of candidate-images according to template-images: «identical», «similar», «slightly similar», and «dissimilar». The application of the proposed method allows to increase the retrieval accuracy in 20.23±2.14% compared to the content-based image retrieval method. The smoothing method of the contour curves of the image objects was improved. The proposed method is based on the applying the nonlinear operations of the coordinate transformations to the contour vertices and allows to suppress the noises on the medical images represented in the vector format. The application of the proposed method allows to increase the reproduction accuracy of the image objects in 10.96±1.53% compared to existing median filtering method.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Юрійчук О. О. 
Правовий мультикультуралізм: аксіологічний вимір / О. О. Юрійчук. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вперше у вітчизняній юридичній науці досліджено правовий мультикультуралізм, його поняття, типологію, принципи та функції у контекстіфілософсько-правових поглядів. Обґрунтовано основні ознаки правового мультикультуралізму, головні тенденції розвитку правових культур.Удосконалено наукові дослідження з питань філософсько-правового бачення мультикультуралізму та його аксіологічного виміру. Розвинуто положеннящодо основоположних ідеї правового мультикультуралізму у контексті науки філософії права.Відзначено існування різноманітних підходів до трактування мультикультуралізму, розмежовано співвідношення понять мульти-, полі- та багатокультурності, констатовано, що активізація розвитку теорії мультикультуралізму припадає на основні соціо-політичні і економічні етапи прогресу суспільства. На підставі проведеної концептуальної характеристики правового мультикультуралізму наведено авторське визначення поняття як теорії, яка спрямована на визнання існування в межах певного відкритого суспільного прошарку культурно відмінних груп, дії яких спрямовані на збереження та розвиток своєї самобутності та, водночас, дотримання у міжкультурних відносинах принципів рівності, толерантності, взаємоповаги і людиноцентризму.Проаналізовано роль права та суспільної моралі у контексті правового мультикультуралізму. Доведено, що на розвиток правового мультикультуралізму великий вплив мали ідейно-світоглядні принципи римського права в поєднанні з набутками античності: так, принцип космополітизму на перший план висуває інтереси і цінності людини, а не держави; право скомпонувало у собі справедливістю з моральними установками, які разом визначили людину як частину нової культури та самостійного індивіда з невід'ємними правами та здатністю до контролю й регуляції поведінки; індивідуалізм посприяв наділенню особи можливості до здійснення контролю власного становища у соціумі та відстоювання стратифікаційних позицій; мультикультурність продемонструвала можливість об'єднання процесів впливу та проникнення правових феноменів з однієї культури в іншу, при цьому зберігаючи їх унікальність.Розглядаючи види правових культур, проаналізовано їх сучасне втілення та зазначено, що сьогодні можна виокремити чотири основних фактори їхрозвитку та подальшої практичної реалізації, зокрема: 1) визнання важливості постійного внутрішнього оновлення традицій правової думки; 2) заохоченняісторичної пам'яті стосовно правових традицій та правових культур; 3) схвалення внутрішніх розбіжностей та розуміння важливості проникненняправових культур; 4) актуалізація ціннісних орієнтирів правових культур.У контексті правового мультикультуралізму з'ясовано, що проблема людини та її духовності є спричинені осмисленням екзистенційності впродовжрізних епох, тому для кращого втілення філософсько-правової теорії мультикультуралізму важливим є максимальне втілення людиноцентричнихсвітоглядних поглядів на основі самобутньої, стійкої правової нації.Дисертація має науково-практичне значення для філософії права, проблем філософії та інших філософсько- і теоретико-правових наук.^UIn the thesis for the first time in the national legal science legal multiculturalism, its concept, typology, principles and functions in the context of philosophical and legal views were investigated. The main features of legal multiculturalism, main tendencies of development of legal cultures were explained.Scientific research on philosophical and legal vision of multiculturalism and its axiological dimension has been improved. The position on the fundamental ideas oflegal multiculturalism in the context of science of the philosophy of law is developed.The existence of diverse approaches to the interpretation of multiculturalism is noted, the ratio of the concepts of multi-, poly- and multiculturalism is differentiated.It was stated that the activation of the development of the theory of multiculturalism accounts for the main socio-political and economic stages of the progress of society.On the basis of the conceptual characterization of legal multiculturalism, there is definition of the concept as a theory, which aims at recognizing the existencewithin the limits of a certain open social stratum of culturally distinct groups, whose actions are aimed at the preservation and development of their identity and, at the same time, observance of the principles of equality, tolerance in intercultural relations, mutual respect and human-centeredness.The role of law and social morality in the context of legal multiculturalism is analyzed. It was proved that the development of legal multiculturalism was stronglyinfluenced by the ideological and ideological principles of Roman law in conjunction with the achievements of antiquity: the principle of cosmopolitanism highlights the interests and values ​​of man, not the state; law comprised a fairness with moral attitudes that together identified a person as a part of a new culture and anindependent individual with inalienable rights and the ability to control and regulate behavior; individualism contributed to empowering a person to exercise control over her own position in society and advocating for stratification positions; multiculturalism has demonstrated the ability to combine the processes of influence and penetration of legal phenomena from one culture to another, while preserving their uniqueness Considering the types of legal cultures, their current implementation isanalyzed and it is noted that today it is possible to distinguish four main factors of their development and further practical realization, in particular: 1) recognition of the importance of constant internal renewal of the traditions of legal thought; 2) the promotion of historical memory in relation to legal traditions and legal cultures; 3) approval of internal differences and understanding of the importance of penetration of legal cultures; 4) actualization of values of landmarks of legal culturesIn the context of legal multiculturalism, it has been found that the problem of man and his spirituality is caused by the conception of existentialism in differentepochs, therefore, for the best implementation of the philosophical and legal theory of multiculturalism, the maximal realization of human-centric ideological views isessential on the basis of a distinct, stable legal nation. Dissertation has a practical value for philosophy of right, problems of philosophy and other philosophical, theoretical and legal sciences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Антонюк Д. І. 
Легітимаційні аспекти антикорупційного контролю в Україні в умовах глобалізації: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Д. І. Антонюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі вивчення сутності й місця антикорупційного контролю в процесі легітимації публічної влади в Україні в умовах глобалізації. Отримання Україною членства в Європейському Союзі та у складі НАТО багато в чому залежить від правильних дій та рішень вітчизняної публічної влади на виконання умов вступу, серед яких протидія корупції набуває першочергового значення. Дотримання визначеного змінами до Конституції України в 2019 році євроінтеграційного курсу неможливе без легітимності української влади як з боку власного народу, так і міжнародної спільноти.З початком активної фази російсько-української війни постала гостра потреба в колективних діях, необхідних для захисту державного суверенітету. Розрізненість і відсутність взаємодовіри в цей час, породженої корупційними зловживаннями в органах влади, зумовлює послаблення обороноздатності України та ставить під загрозу не лише євроінтеграційні перспективи, але й існування України як держави. Саме на вирішення цих проблем і спрямовано дисертаційну роботу, опрацювання теми якої має високу наукову актуальність та велику практичну значущість для подальшого розвитку системи антикорупційного контролю в Україні. Враховуючи це, об’єктом наукового аналізу стало формування та реалізація політики протидії корупції в Україні в контексті глобалізаційних та євроінтеграційних процесів.Предметом дисертаційного дослідження виступили легітимаційні аспекти антикорупційного контролю як механізму протидії корупції в Україні в контексті розгортання глобалізаційних і євроінтеграційних процесів.Метою дисертації стало здійснення комплексного дослідження легітимаційного потенціалу механізму антикорупційного контролю в умовах глобалізації. Для її досягнення було вирішено низку конкретних завдань, а саме: визначено теоретико-методологічні засади дослідження антикорупційного контролю в легітимаційних процесах у контексті глобалізації; виокремлено правові й політичні основи антикорупційного контролю як механізму легітимації публічної влади в Україні в умовах європейської інтеграції; проаналізовано особливості антикорупційного контролю як чинники делегітимації влади в Україні; проаналізовано роль антикорупційного контролю у формуванні довіри громадян до інститутів влади; досліджено легітимаційний потенціал інститутів громадянського суспільства в механізмі антикорупційного контролю в Україні. Дисертація складається з анотації, вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. У вступі обґрунтовано актуальність та своєчасність виконаного дослідження, сформульовано його мету й завдання, подано об’єкт й предмет, методи дослідження, сформульовано наукову новизну та практичне значення отриманих результатів, описано їх апробацію.^UThe dissertation is devoted to the topical issue of studying the essence and place of anti-corruption control in the process of legitimizing public power in Ukraine in the context of globalization. Ukraine’s membership in the European Union and NATO largely depends on the correct actions and decisions of the national public authorities to fulfill the conditions of accession, among which the fight against corruption is of primary importance. Adherence to the European integration course determined by the changes to the Constitution of Ukraine in 2019 is impossible without the legitimacy of the Ukrainian government, both from the side of its own people and the international community.With the beginning of the active phase of the Russian-Ukrainian war, there was an urgent need for the collective actions necessary to protect state sovereignty. Differences and lack of mutual trust at this time, caused by corruption abuses in the government bodies, result in the weakening of Ukraine’s defense capabilities and endanger not only European integration prospects, but also the existence of Ukraine as a state. The thesis is aimed at solving these problems and its study is of high scientific relevance and great practical significance for the further development of anti-corruption control in Ukraine.Taking this into account, the object of scientific analysis is the formation and implementation of anti-corruption policy in Ukraine in the context of globalization and European integration processes.The subject of the dissertation study is the legitimizing aspects of anti-corruption control as a mechanism for combating corruption in Ukraine against the background of the globalization processes deploying.The objective of the thesis was to carry out a comprehensive study of the legitimation potential of the anti-corruption control mechanism in the context of globalization.In order to achieve it, a number of specific tasks were solved, namely: the theoretical and methodological principles of the study of anti-corruption control in legitimation processes in the context of globalization were determined; the legal and political foundations of anti-corruption control as a mechanism of legitimation of public power in Ukraine in the context of European integration are highlighted; the peculiarities of anti-corruption control are analyzed as factors of delegitimization of power in Ukraine; the role of anti-corruption control in the formation of citizens’ trust in government institutions is analyzed; the legitimation potential of civil society institutions in the mechanism of anti-corruption control in Ukraine is investigated.The dissertation consists of an abstract, an introduction, four sections, conclusions, a list of references and appendices. The introduction substantiates the relevance and timeliness of the performed study, formulates its objective and tasks, presents the object and subject, research methods, formulates the scientific novelty and practical significance of the obtained results, and describes their approbation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського