Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (1175)Книжкові видання та компакт-диски (752)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>A=ШИЯН$<.>+<.>A=НИКОЛА$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Шиян Н.І. 
Дидактичні засади профільного навчання у загальноосвітній школі сільської місцевості: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.09 / Н.І. Шиян ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 44 с. — укp.

Висвітлено дидактичні засади, концепцію, зміст, організацію профільного навчання, розроблено його психолого-педагогічні та організаційно-методичні основи. Досліджено генезу проблеми профільного навчання у вітчизняній педагогіці, проаналізовано світовий досвід профільної диференціації навчання. Розкрито сутність, структуру і механізми профільного навчання в загальноосвітній сільській школі, описано п'ять моделей профільного навчання, зокрема, індивідуального вибору школярем рівня вивчення предмета (внутрішньошкільна, міжшкільна, позашкільна субмоделі), ресурсний центр як модель опорної старшої школи, територіальне шкільне об'єднання, очно-заочну профільну школу, дистанційну модель селективного та елективного профільного навчання. Розроблено систему організаційно-методичного супроводу профільного навчання в загальноосвітній сільській школі (проектну, кредитно-модульну технологію, технологію модульно-рейтингового навчання і кейс-технологію дистанційної освіти, інноваційні методи, форми і види навчально-пізнавальної діяльності школярів). Проаналізовано різнорівневий зміст профільного навчання на основі його модульного розподілу та інноваційних засобів профільної диференціації. Наведено критерії та визначено показники ефективності профільного навчання в сільській школі. Доведено ефективність науково обгрунтованих дидактичних засад, варіативних моделей та організаційно-методичного супроводу профільного навчання в сільських школах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)714.8 + Ч421.204 +
Шифр НБУВ: РА336413

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Николайчук М.Я. 
Методи та прилади контролю переміщень на основі безконтактних перетворювачів фаза-код: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.Я. Николайчук ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені теоретична база та методи побудови засобів контролю на основі безконтактних перетворювачів кутових переміщень (ПКП), обгрунтовано вибір та розроблено методи розширення діапазону вимірювання, а також підвищення точності ПКП. Розроблені структурні методи розширення функціональних можливостей ПКП. Запропоновано багатообертові перетворювачі кутових переміщень (БПКП) на основі грубої і точної шкал. Розроблена методика повірки та проаналізовані похибки ПКП, дані рекомендації щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.382

Рубрики:

      
3.

Шиян Д.М. 
Морфофункціональні особливості судин та нервів загруднинної залози у плодів та новонароджених: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Д.М. Шиян ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості судин і нервів вилочкової залози (ВЗ) у плодів та новонароджених з використанням макромікроскопічного, морфометричного, ін'єкційного, гістологічних і статистичних методів дослідження. За результатами проведеного досліження встановлено, що для будови ВЗ плодів і новонароджених характерна виражена індивідуальна анатомічна мінливість залежно від форми та кількості часток, статі, віку та типу статури. Виділено три основні форми будови загрудинної залози у плодів і новонароджених. Визначено варіанти розподілу вилочкових артерій, вен, нервів. Будова нервів ВЗ пов'язана з особливостями розподілу гілок вилочкових артерій, між нервами наявна велика кількість зв'язків, для нервів характерна виражена асиметрія. З'ясовано, що місцями найбільш частого проникнення нервів у залозу є верхній полюс і бічні краї часток. Початок мієлінізації нервів визначено у плодів віком 32 тижнів гестації. У новонароджених виявлено продуктивний розвиток мієлінових волокон, що характеризується збільшенням загальної кількості волокон і диференціюванням волокон середнього діаметра, мієлоархітектоніка нервів ВЗ - віковими, кількісними та якісними змінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.9 + Е70*697.5 + Е70*333.89*697.5 +
Шифр НБУВ: РА366626

Рубрики:

      
4.

Шиян С.В. 
Особливості перебігу туберкульозу оболонок мозку і центральної нервової системи у ВІЛ-інфікованих пацієнтів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.15 / С.В. Шиян ; Ін-т неврології, психіатрії, та наркології АМН Украни. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що показники першої спинномозкової пункції являються предикторами результату захворювання. Зазначено, що рівень імуносупресії впливає на показники спинномозкової рідини у ВІЛ-позитивних пацієнтів даної групи. Визначено, що найбільш значущою у визначенні результату захворювання є сукупність анамнестичних факторів, зокрема, резистентність до антимікробактеріальних препаратів, своєчасність виявлення захворювання та наявність негативної динаміки за контрольного ренгенологічного та/або об'єктивного обстеження пацієнта в контексті адекватної антимікобактеріальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0-37 + Р543.62-3 +
Шифр НБУВ: РА369454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шиян Д.С. 
Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю як вид кримінального покарання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.С. Шиян ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено аспект покарання - позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. Вивчено кримінально-правові проблеми його застосування на підставі Кримінального кодексу (КК) України 2001 р. Проаналізовано ознаки та види дослідженого виду покарання, наведено визначення поняття та розглянуто його місце в системі покарань. Проаналізовано санкції норм Особливої частини КК у контексті обгрунтованості передбачення ними цього виду покарання. Визначено правові підстави та порядок призначення дослідженого виду покарання. На підставі результатів дослідження розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.9 +
Шифр НБУВ: РА356835

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шиян О.М. 
Соціальний статус навчальних закладів приватної форми власності в Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.М. Шиян ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Визначено місце приватних навчальних закладів у системі освіти України. Здійснено комплексний аналіз основних чинників їх виникнення (політичних, правових, культурних, економічних і соціальних). Виявлено специфіку соціогрупової структури приватного сектора освіти України та розкрито специфічні риси основних груп (студентів, викладачів). Встановлено характерні риси вищих закладів освіти недержавної форми власності як різновиду навчальних соціальних організацій. Проаналізовано тенденції подальшого розвитку навчальних закладів приватної форми власності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674
Шифр НБУВ: РА320531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Николаєва В.І. 
Соціально-педагогічна реабілітація підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб сім'ї, дітей та молоді: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / В.І. Николаєва ; Луган. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукових досліджень розглянуто теоретичні та практичні аспекти реабілітації підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ), розкрито сутність понять "сім'я групи ризику", "реабілітація", "соціальна реабілітація", "соціально-педагогічна реабілітація", подано їх змістову характеристику. Уперше науково розроблено, обгрунтовано та впроваджено структурно-функціональну модель соціально-педагогічної реабілітації підлітків із сімей груп ризику в діяльність ЦСССДМ на основі комплексної реабілітаційної програми. Запропоновану модель експерментально перевірено на базі міських і районного ЦСССДМ й доведено її ефективність у розв'язанні проблем підлітків із сімей груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА367195

Рубрики:

      
8.

Шиян Н.І. 
Технологія модульно-рейтингового навчання у вищій педагогічній школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.І. Шиян ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

У дисертаційному дослідженні визначені поняття, сутність та структура технології модульно-рейтингового навчання у вищому закладі педагогічної освіти, теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено авторську варіативну модель дидактичної технології, розкрита її стимулююча й розвиваюча функції та орієнтація на професійну компетентність майбутніх спеціалістів. Доведено, що ефективними умовами реалізації технології модульно-рейтингового навчання є: досягнення відповідності змісту і методики навчання у вищому закладі педагогічної освіти; гармонізація самостійної індивідуальної, групової та фронтальної роботи студентів; гуманізація взаємодії викладачів і студентів у процесі модульно-рейтингового навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.284

Рубрики:

      
9.

Шиянов І.А. 
Управління ризиками промислових підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.А. Шиянов ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2009. — 22 с. — укp.

Розглянуто сутність та особливості ризиків у діяльності промислового підприємства з погляду системного підходу, проаналізовано основні методи управління ризиками промислових підприємств. Розроблено методологічний підхід щодо системного управління ризиками на промисловому підприємстві. Удосконалено механізм управління ризиками збитків, пов'язаних з виробництвом неякісної продукції. Одержав подальший розвиток механізм мінімізації ризику втрат у ході постачання виробництва промислового підприємства та механізм зниження ризику втрат під час планування виробництва. Запропоновано структуру інформаційної системи підтримки прийняття рішень в процесі управління ризиками, розроблено імітаційну модель зниження ризику збитків від випуску неякісної продукції. Вироблено рекомендації з організаційного забезпечення впровадження системного підходу до управління ризиками на промислових підприємствах; здійснено практичну реалізацуію концепції управління ризиками на ЗАТ "НГМЗ-БУР."

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-99-21 +
Шифр НБУВ: РА366922

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шиян Т.В. 
Формування відповідальності старшокласників у процесі факультативних занять гуманітарного профілю в загальноосвітніх навчальних закладах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Т.В. Шиян ; Миколаїв. держ. ун-т ім. В.О.Сухомлинського. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування відповідальності старшокласників у процесі факультативних занять. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови розвитку даної якості в учнів старших класів, якими є відбір навчального матеріалу, спрямованого на формування особистої відповідальності, організація проектної діяльності старшокласників, застосування інтерактивних методів навчання та виховання, забезпечення готовності вчителів до формування відповідальності старшокласників у процесі факультативних занять. Уточнено сутність поняття "відповідальність старшокласників", охарактеризовано його компоненти: мотиваційний (потреби, ідеали, ціннісні орієнтації), гностичний (усвідомлення моральних, етичних і правових норм діяльності та поведінки), емоційно-вольовий (вміння визначати мету й обирати засоби її досягнення), діяльнісно-поведінковий (здатність свідомо коригувати власну поведінку відповідно до моральних переконань). Розроблено критерії та показники сформованості відповідальності старшокласників (пізнавальна активність - стійкий пізнавальний інтерес, мотивація досягнення мети, ціннісні орієнтації - самосприйняття, орієнтація на суспільно корисну діяльність, самостійність - ініціатива, вміння автономно планувати, реалізовувати й оцінювати власну діяльність, саморегуляція - моделювання власних вчинків і поведінки, рефлексивність). Визначено рівні сформованості відповіальності у старшокласників: інтернальний (сформовані стійкі ціннісні орієнтації, високий рівень саморегуляції) конвенційний (усвідомлення моральних норм, брак саморегуляції власних дій), екстернальний (низький рівень самосприйняття, невміння конструктивно співпрацювати), критичний (неусвідомлення відповідальності за власні вчинки та поведінку). Розроблено та впроваджено у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів методику формування відповідальності старшокласників, методичний інструментарій діагностування сформованості відповідальності старшокласників. Удосконалено інтерактивні та проектний методи організації діяльності старшокласників. Укладено методичний посібник для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів "Формування відповідальності старшокласників у процесі факультативних занять суспільно-гуманітарного профілю".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.17 + Ч421.263 + Ч421.331.3 +
Шифр НБУВ: РА368917

Рубрики:

      
11.

Николайчук Л.М. 
Цивільно-правові договори як підстави виникнення права приватної власності громадян: Автореф. дис... юрид. наук: 12.00.03 / Л.М. Николайчук ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний аналіз правового регулювання договірних відносин щодо набуття громадянами права приватної власності. Уперше досліджено місце та роль цивільно-правового договору серед підстав виникнення зазначеного права. З'ясовано систему цивільно-правових договорів, за якими громадяни набувають право приватної власності, а також визначено особливості застосування загальних вимог щодо дійсності правочинів до договорів стосовно переходу даного права. Висвітлено питання визначення моменту виникнення права приватної власності у громадянина-набувача майна за договором. Розглянуто питання повернення майна у разі визнання договору недійсним або неускладненим, а також за умов розірвання договору. Розкрито особливості виникнення права приватної власності за окремими видами цивільно-правових договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.4 +
Шифр НБУВ: РА333282

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Божко М. В. 
Управління витратами виробництва продукції рослинництва на сільськогосподарських підприємствах / М. В. Божко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації узагальнені теоретичні аспекти проблеми управління витратами галузі рослинництва. Запропоновано авторське тлумачення понять «витрати» та «управління витратами». Виділена окрема група витрат, яка пов'язана з різною економічною віддачею земель різної якості.Досліджено стан та тенденції розвитку галузі рослинництва, особливості формування рівня витрат на прикладі сільськогосподарських підприємств Харківської області, здійснено оцінку ефективності витрат при виробництві продукції рослинництва. Визначено оптимальні розміри площі сільськогосподарських підприємств, які забезпечують найбільшу ефективність виробництва як продукції рослинництва, так і окремих культур. Запропоновано коефіцієнт структури постійних витрат. Обґрунтовано механізм компенсаційних з боку держави витрат на мінеральні добрива в умовах дії закону спадної віддачи.^UThe dissertation summarizes theoretical aspects of the problem of management of costs of crop production. The author's interpretation of the concepts of "cost" and "cost management" is proposed. A separate group of costs related to different economic returns of different quality lands is allocated.The state and trends of the development of the crop production sector, the peculiarities of the formation of the level of expenditures on the example of agricultural enterprises of the Kharkiv region have been investigated, and the estimation of the cost effectiveness in the production of crop production have been carried out. The optimum size of the area of agricultural enterprises, which provide the greatest efficiency of production of both crop production and individual crops, is determined. The coefficient of structure of constant costs is offered. The mechanism of state compensation for mineral fertilizers under the conditions of the law of decreasing returns is substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Діденко Є. П. 
Формування дослідницької компетентності майбутніх товарознавців-експертів у процесі вивчення хімічних дисциплін / Є. П. Діденко. — Б.м., 2019 — укp.

Розроблено й експериментально перевірено технологію формування дослідницької компетентності майбутніх товарознавців-експертів у процесі вивчення хімічних дисциплін та педагогічні умови її реалізації. З'ясовано суть поняття «дослідницька компетентність майбутніх товарознавців-експертів», уточнено її структуру, критерії та показники сформованості.^UThe technology of forming the research competence of future commodity experts in the process of studying chemical disciplines has been developed and its pedagogical conditions have been identified. Essence of concept “research competence of the future commodity expert” in the unity of its components has been revealed and scientifically substantiated. The criteria and indicators of the research competence of future commodity experts are specified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Сидор А. І. 
Методи та процесори розпізнавання багатомірних образів у Хеммінговому просторі / А. І. Сидор. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів та процесорів розпізнавання багатомірних образів у Хеммінговому просторі. Розроблений метод оцінки Хеммінгової віддалі на основі Евклідової відстані та аналітики різних взаємокореляційних функцій. Розроблено метод опрацювання сигналів двовимірного Хеммінгового простору на основі перетворень модульної арифметики теоретико-числового базису Крестенсона. Метод визначення Хеммінгової віддалі між характеристиками образів представленого кодами унітарного ТЧБ та метод визначення Хеммінгової віддалі між аналоговими сигналами. Удосконалено метод визначення Хеммінгової віддалі образів з різною кількістю параметрів. Здійснений аналіз кодування та визначення Хеммінгової віддалі для реалізації розпізнавання дорожніх знаків різних категорій. Розроблені структури та алгоритми роботи удосконалених спецпроцесорів оцінки Хеммінгової віддалі між сигналами та здійснена мікроелектронна реалізація їх компонентів на ПЛІС. Розроблений швидкодіючий спецпроцесор визначення Хеммінгової віддалі між оцифрованими сигналами у теоретико-числовому базисі Хаара-Крестенсона, який у порівняні з відомими пристроями характеризується підвищеною на 2-3 порядки швидкодією.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and processors for the recognition of multidimensional images in the Hemming space. The mathematical bases and prospects of development of theoretical foundations of image recognition methods in the Hemming space are described. Research of structural solutions of existing devices of correlation processing of signals as components of special processors for the recognition of multidimensional images. The method of estimating the Hemingway distance on the basis of the Euclidean distance and analyzes of various interrelation functions is developed. The method of processing signals of a two-dimensional Hemming space on the basis of transformations of the modular arithmetic of the Crescent's theoretic-numeric basis is developed. The method of determining the Hemming distance of images with different number of parameters is improved. The analysis of coding and definition of Hemingway distance for implementation of recognition of road signs of different categories is carried out. The developed structures and algorithms of the work of advanced special processors for estimating the Heming distance between the signals and implemented the microelectronic implementation of their components on the FPGA. The developed high-speed special processor for determining the Heming distance between the digitized signals in the theoretical-numerical basis of Haar-Krestenson, which, compared with known devices, is characterized by an increase of 2-3 orders of magnitude.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Люра О. П. 
Методи та спецпроцесори розпізнавання накидів та коротких замикань у високовольтних електромережах / О. П. Люра. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів та спецпроцесорів розпізнавання накидів та коротких замикань у високовольтних електромережах та підвищенню ефективності їх релейного захисту. Проведено дослідження характеристик ідентифікації збурень у високовольтних електромережах. Досліджені функції та інформаційні характеристики існуючих комп'ютеризованих систем моніторингу режимних параметрів та станів обладнання високовольтних електричних підстанцій. Вперше розроблені двополярна та однополярна моделі накиду та короткого замикання у вигляді решітчастих функцій цифрових відліків фазних струмів. Показано, що однополярна модульна дискретна модель накиду дозволяє у 2 рази підвищити швидкодію ідентифікації типу збурення на інтервалі одного періоду промислової частоти. Удосконалено метод рандомізованого опрацювання гармонічних сигналів шляхом застосування розширеної M-послідовності, що дозволило у 2 рази підвищити порогове значення центрального пелюстка функції автокореляції та покращити інформативність діагностування збурень у високовольтних електромережах. Удосконалена структура базаторозрядного регістра зсуву компонента цифрового корелятора шляхом застосування міжбазисних перетворень унітарного коду та коду базису Радемахера, що дозволило у 15 разів зменшити його апаратну складність без втрати швидкодії, вдосконалена структура інтегруючого квадратора пристрою релейного захисту. Розроблені мікроелектронні компоненти пристрою релейного захисту реалізовані на ПЛІС, які у порівнянні з відомими, дозволили зменшити у 18 разів апаратну складність та, при застосуванні k-розрядного АЦП для кодування фазних струмів, підвищити швидкодію.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and special processors for the recognition of charges and short circuits in high voltage electric networks and to increase the efficiency of their relay protection. The research of characteristics of perturbation identification in high voltage electric networks is carried out. The functions and information characteristics of existing computerized monitoring systems of the regime parameters and equipment state of high-voltage electrical substations are investigated. For the first time, bipolar and unipolar models of overturning and short-circuit in the form of lattice functions of digital counts of phase currents have been developed. It isshown that the unipolar modular discrete model of the projection can increase the speed of identification of the type of perturbation in the interval of one period of industrial frequency in 2 times. The method of randomized processing of harmonic signals was improved by the use of an expanded M-sequence, which allowed to increase the threshold value of the central lobe autocorrelation function in 2 times and to improve the informativeness of the diagnostics of perturbations in high-voltage power grids. An improved structure of the base-digit shift register of the component of the digital correlator through the application of inter-baseline transformations of the unitary code and the code of the basis of Rademacher, which allowed to reduce its hardware complexity by 15 times without loss of speed, and the structure of the integrating quadrant of the relay protection device is improved. The developed microelectronic components of the relay protection devices are implemented on the FPGA, which, in comparison with the known ones, allowed to reduce the hardware complexity by 18 times and, with the use of a k-bit ADC for phase currents, increase the speed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Богданович О. А. 
Формування та вдосконалення галузевої структури сільськогосподарських підприємств / О. А. Богданович. — Б.м., 2020 — укp.

Мета: розвиток наукових основ та удосконалення практичних рекомендацій щодо формування та оптимізації галузевої структури виробництва сільськогосподарських підприємств в умовах трансформаційних зрушень. Об'єкт: процес формування та удосконалення галузевої структури в сільськогосподарських підприємствах України і Харківської області. Методи дослідження: наукової абстракції, монографічний, економіко-статистичний, розрахунково-конструктивний, ковзного середнього та екстраполяції тренду, стандартизації показників, кореляційно-регресійного аналізу з використанням прикладних комп'ютерних програм, SWOT-аналізу, економіко-математичний та моделювання, графічні і табличні прийоми. Теоретичні результати: здійснено теоретичне узагальнення і наведено нове вирішення науково-практичного завдання щодо формування та удосконалення галузевої структури сільськогосподарських підприємств. Практичні результати: можуть бути використані для подальшого поглиблення теоретичних досліджень з проблеми стратегічного розвитку галузей виробництва та вирішення конкретних практичних завдань галузевої спрямованості для визначення оптимальних параметрів функціонування сільськогосподарських підприємств, оцінки їх потенційних можливостей та виявлення резервів ефективності аграрного виробництва. Наукова новизна: теоретично обґрунтовано та методично забезпечено визначення оптимальних рівнів спеціалізації сільськогосподарських підприємств із різною питомою вагою галузі тваринництва у структурі товарної продукції за критерієм запрограмованого рівня прибутковості виробництва. Ступінь впровадження: відділ агропромислового розвитку Харківської районної державної адміністрації, ТОВ «Відродження» Харківського району, ДП «Дослідне господарство «Кутузівка» Харківського району, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка. Ефективність: результати дослідження сприяють формуванню та вдосконаленню галузевої структури сільськогосподарських підприємств. Сфера використання: сільськогосподарські підприємства, районні та обласні управління агропромислового розвитку; Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства України, наукові установи НААН, вищі навчальні заклади економічного та аграрного профілів.^UPurpose: development of scientific bases and perfection of the practical recommendations on the formation and optimization of industrial structure of agricultural enterprises in conditions of transformational shifts. Object: the process of formation and improvement of the industry structure in the agricultural enterprises of Ukraine and Kharkiv region. Research methods: scientific abstraction, monographic, Economics and statistics, design-design, moving average and extrapolation of the trend, standardization of indicators, correlation and regression analysis using applications software, SWOT analysis, mathematical and simulation, graphical and tabular methods. Theoretical results: the carried out theoretical generalization and provides a new solution of scientific tasks on development and improvement of industrial structure of agricultural enterprises. Practical results: it can be used to further deepening the theoretical studies on the strategic development of the industries and address specific practical problems of industry focus to determine the optimal parameters of functioning of agricultural enterprises, evaluation of their potential, and identification of reserves of efficiency of agricultural production. Scientific novelty: it is theoretically grounded and methodically provided determine the optimal levels of specialization of agricultural enterprises with different specific gravity of the livestock industry in the structure of commodity products according to the criteria of the programmed level of profitability of production. Level of implementation: Department of agricultural development of Kharkiv regional state administration, Ltd "Revival" of Kharkiv district, SOE "pilot farm "Kutuzivka" of the Kharkiv district, Kharkiv Petro Vasilenko National Technical University of Agriculture. Efficiency: the results of the study contribute to the formation and improvement of the sectoral structure of agricultural enterprises Application area: agricultural enterprises, district and regional departments of agro-industrial development, Ministry of Economy, Trade and Agriculture of Ukraine, scientific institutes of NAAS of Ukraine, higher educational establishments of the economic and agrarian profiles.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Котельникова Ю. М. 
Управління кадровим забезпеченням галузі рослинництва сільськогосподарських підприємств / Ю. М. Котельникова. — Б.м., 2021 — укp.

обґрунтування теоретико-методичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо управління кадровим забезпеченням галузі рослинництва сільськогосподарських підприємств. Об'єкт: процес управління кадровим забезпеченням галузі рослинництва сільськогосподарських підприємств. Методи дослідження: аналізу і синтезу; монографічний; абстрактно-логічний та узагальнення; аналіз ієрархій; анкетування, інтерв'ю; кореляційно-регресійний аналіз з використанням прикладних комп'ютерних програм; моделювання; порівняння середніх за допомогою t-критерію Стьюдента; графічні та статистичні. Теоретичні результати: здійснено теоретичне узагальнення і наведено нове вирішення науково-практичного завдання щодо управління кадровим забезпеченням галузі рослинництва сільськогосподарських підприємств. Практичні результати: можуть бути використані для подальшого поглиблення теоретичних досліджень з проблеми управління кадровим забезпеченням та полягають у розробці науково обґрунтованих пропозицій щодо вирішення проблем формування та управління процесу кадрового забезпечення сільськогосподарських підприємств для підвищення ефективності їх діяльності. Наукова новизна: запропоновано методичний підхід до оцінки рівня сезонності виробництва продукції рослинництва, заснований на аналізі коливання розмірів оплати праці упродовж року. Ступінь впровадження: ПОСП «Бурлуцьке»; СТОВ АФ ім. Т. Г. Шевченка; агрофірма «Надія»; ДП ДГ «Елітне» ІР НААН»; Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця. Ефективність: результати дослідження сприяють вирішенню існуючих проблем з управління кадровим забезпеченням галузі рослинництва сільськогосподарських підприємств через формування системи управління кадровим забезпеченням на засадах процесно-системного підходу та методології постійного поліпшення процесів з урахуванням ключових факторів, які зумовлюють особливості процесу кадрового забезпечення галузі рослинництва сільськогосподарських підприємств. Сфера використання: сільськогосподарські підприємства, Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства України, районні та обласні управління агропромислового розвитку та розвитку сільського господарства регіону, наукові установи НААН, заклади вищої освіти.^UPurpose: substantiation of theoretical and methodological principles and development of practical recommendations for personnel management in the field of crop production at agricultural enterprises. Object: the process of personnel management in the crop industry of agricultural enterprises. Research methods: analysis and synthesis; monographic; abstract-logical and generalization; analytic hierarchy process; questionnaires, interviews; correlation-regression analysis, using applied computer programs; modeling; comparison of averages, using Student's t-test; graphic and statistical. Theoretical results: theoretical generalization and a new solution to a scientific and practical problem concerning staff management in plant growing at the agricultural enterprises. Practical results: can be used in further theoretical research on the problem of personnel management and in the development of scientifically sound proposals as to more efficient formation and staff management at the agricultural enterprises. Scientific novelty: a methodical approach to assess seasonality of crop production, based on the analysis of fluctuations in wages during the year. Implementation: PSP «Burlutske»; T.G.Shevchenko JSC AF; «Nadiya» agricultural firm; SE DG «Elitne» IR NAAS»; Simon Kuznets Kharkiv National University of Economics. Efficiency: the results of the study contribute to solving the existing problems of personnel management in the field of crop production at agricultural enterprises, by forming a personnel management system based on a process-system approach and methodology of continuous process improvement, taking into account key factors. Scope: agricultural enterprises, the Ministry of Economy, Trade and Agriculture of Ukraine, district and regional departments of agro-industrial and agricultural development of the region, scientific institutions of NAAS, higher education establishments.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Кирилюк М. В. 
Педагогічні умови розвитку самоосвітньої компетентності вчителів фізико-математичних дисциплін у системі післядипломної освіти / М. В. Кирилюк. — Б.м., 2021 — укp.

З'ясовано сутність поняття «самоосвітня компетентність учителя» та її структуру в єдності мотиваційно-цільового, когнітивного, організаційного та контрольно-рефлексійного компонентів. Науково обґрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови розвитку самоосвітньої компетентності вчителів фізико-математичних дисциплін у системі післядипломній освіті та модель їх реалізації.^UThesis clarifies the essence of the concept «self-educational competence of a teacher» and its structure in the unity of motivational-target, cognitive, organizational, control-and-reflection components. The pedagogical conditions of development of self-educational competence of teachers of physical and mathematical disciplines in the system of in-service education and the model of their implementation are developed, scientifically substantiated and experimentally checked.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Шиян Н. І. 
Економічний механізм ефективного розвитку скотарства / Н. І. Шиян. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук заспеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством.– Білоцерківський національний аграрний університет, Біла Церква, 2021.Дисертаційне дослідження присвячено аналізу та забезпеченнюформування економічного механізму ефективного розвитку скотарства напринципах його сталого розвитку. Узагальнено методичні підходи до оцінкиефективності галузі скотарства. Проаналізовано сучасний стан її розвитку.Здійснено оцінку державної підтримки скотарства та запропоновано шляхи їївдосконалення з урахуванням впливу соціо-еколого-економічного коефіцієнтана показники ефективності галузі. Установлено прояв дії закону спадної віддачіна основі визначення зв'язку між інтенсивністю виробництва, йогоефективністю, розвитком. Обґрунтовано оптимальні параметри галузі звикористанням системи показників техногенного навантаження, екологічнихвимог. Здійснено кількісну оцінку впливу технічного і технологічного розвиткугалузі на показники її ефективності. Запропоновано механізм хеджуванняризиків формування товарної продукції суб'єктів господарювання галузі наоснові короткострокового прогнозування ціни на молоко. Виділено пріоритетнінапрями активізації сільськогосподарської кооперації в галузі скотарства.Ключові слова: механізм, розвиток, скотарство, ефективність, інститути,інтенсифікація, інновація, концентрація, спеціалізація, спадна віддача, дотації,ціни, кооперація.^UDissertation for a scientific degree of doctor of economic sciences in specialty08.00.03 – economics and management of the national economy. – Bila TserkvaNational Agrarian University, Bila Tserkva, 2021.The dissertation generalizes theoretical principles of the economic mechanism,factors of effective development of cattle-breeding in the conditions of uncertainty andrisk. The author deeply and systematically considers principles of its sustainabledevelopment. The work defines institutional support of the mechanism, regulatingeffective development of the branch. In this case, such institutes are the state and themarket. Theoretical bases of the regulation mechanism and development of cattlebreeding according to the world and domestic tendencies are focused on sustainabledevelopment of the branch. The dissertation substantiates the main directions in thedevelopment of economic mechanism transformation in modern conditions.Peculiarities of conducting scientific research at the branch level are determinedin the work. The author has supplemented a system of indicators by assessing theeffectiveness of tools, regulating livestock production on the basis of socio-ecologicaland economic efficiency ratio, as well as those of herd reproduction. This can increasethe validity and reliability of the research results.The dissertation highlights characteristic features of livestock development,selecting two different trends and 6 subperiods, based on the vector and relationship of industrial environmental factors and changing rates in the volume of its products. Theauthor has analyzed cattle breeding development conditions in Ukraine and indicatorsof its efficiency during 1990–2019, as well as factors of effective branch developmentor restraining it. The author studied current instruments of state support of livestock.The existing stable relationship between changes in the socio-ecological and economicefficiency ratio and indicators of livestock development efficiency has been determinedin the course of the research.The purchasing behavior of consumers of livestock products and the factorsaffecting it, was closely examined , taking into account strategic parameters of theindustry, the level of income of rural and urban population.The author expresses theopinion that the law of diminishing returns manifests in the livestock industry, bydetermining the relationship between the intensity of production in the industry and itsefficiency. The dissertation analyzes specialization and concentration of productionprocesses in industry, determining their features. The optimal parameters of livestockindustry development in the indication systems of technogenic load on the environmentand a set of measures based on environmental requirements are highlighted in the work.The author considers influence of a technical and technological development level ofthe livestock industry on the efficiency indicators, quantitatively assessing such animpact.Using socio-ecological-economic efficiency coefficient and the system ofsubsidy, it is possible to improve the instruments of state support of cattle breeding atthe level of economic entities of the industry with its differentiation. The dissertationconsiders the mechanism of risk hedging, stability in the formation of marketableproducts of economic entities in livestock industry, based on a short-term forecastingof milk prices, by taking into account the weight share of raw materials in the sale priceof dairy products. The author defines conceptual bases of cooperation development,generalizing historical aspects, modern world and domestic experience, and offersways of its activization in the field of cattle-breeding.Key words: mechanism, development, cattle breeding, efficiency, institutions,intensification, innovations, concentration, specialization, declining return, subsidies,prices, cooperation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського