Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (117)Реферативна база даних (2324)Книжкові видання та компакт-диски (2114)Журнали та продовжувані видання (143)
Пошуковий запит: (<.>A=ШВЕЦ$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ГРИГОРЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 122
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Швець О.Ф. 
Адаптивні підходи цифрової обробки даних методами псевдоінверсії та структурно-параметричної оптимізації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / О.Ф. Швець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Удосконалено адаптивні підходи щодо апроксимації експериментальних даних на базі методів псевдоінверсії та структурно-параметричної оптимізації. Побудовано динамічні моделі у формі систем звичайних диференціальних і різницевих рівнянь відносно параметрів, які визначають структуру апроксимуючої функції. Досліджено питання збіжності неперервних і дискретних ітераційних схем з уточнення параметрів-ознак для апроксимації сигналів у реальному часі. Сформульовано та доведено теореми про збіжність, які грунтуються на другому методі Ляпунова та на нових результатах у галузі практичної стійкості. Одержано оцінки для аналізу збіжності, які пов'язують початкове наближення, точність апроксимації на заданому відрізку часу та його довжину. Для структурно-параметричного представлення апроксимуючих функцій розроблено нові підходи побудови ортогональних перетворень, які враховують структуру одержаних експериментальних даних. Здійснено практичне впровадження запропонованих методів й алгоритмів для розв'язання деяких важливих задач цифрової обробки сигналів, розпізнавання та класифікації голосової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.60-01 +
Шифр НБУВ: РА348057

Рубрики:

      
2.

Швецова О.М. 
Апроксимація функцій з обмеженою похідною загального вигляду поліномами і цілими функціями експоненціального типу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.М. Швецова ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2001. — 16 с. — укp.

Використано метод мультиплікаторів Фур'є для дослідження деяких задач теорії наближення для класу функцій з обмеженою похідною загального вигляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.492,022 + В161.514,022
Шифр НБУВ: РА315978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Швець Н. Р. 
Банківський нагляд у механізмі функціонування банківської системи: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / Н. Р. Швець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Визначено особливості вихідних методологічних підходів до нагляду та регулюванню банківської діяльності, встановлено механізм здійснення банківського нагляду в ринкових економіках і в Україні. Проведено оцінювання ефективності ризик-орієнтованого нагляду в Україні. Обгрунтовано доцільність і запропоновано комплекс заходів щодо вдосконалення банківського нагляду, спрямованого на виявлення та запобігання проблемності банків в Україні. Сформульовано стратегію розвитку банківського нагляду України за умов посилення глобалізаційних процесів. Розроблено нові теоретико-методологічні засади здійснення банківського нагляду в Україні згідно зі стандартами міжнародного регулятивного механізму для банків (Базеля II та Базеля III), що проявляються у вихідних методологічних підходах і механізмі здійснення банківського нагляду та дозволяють забезпечити стабільне економічне зростання в державі. Обгрунтовано наявність і визначено роль соціальної складової банківського нагляду, як регулятивного впливу банківського нагляду на соціально-економічний розвиток суспільства шляхом забезпечення законності та стабільності функціонування банківської системи, існування в механізмі банківського нагляду різних видів соціальної відповідальності за порушення суспільних підвалин. Розроблено порядок розрахунку показника достатності банківського капіталу в частині включення до капіталу загальних резервів за кредитними ризиками, й визначено його мінімальну достатність відповідно до кредитного, ринкового й операційного ризиків банку з деталізацією меж достатності залежно від критеріїв активності та ризиковості окремого банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.8
Шифр НБУВ: РА380322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Швець 
Біологічні особливості видів роду Iris L. у зв'язку з інтродукцією в умови Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Тетяна Анатоліївна Швець ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К522.912.12 Iri*852.121.41(4УКР) + П278.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА347936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Швець О. А. 
Вагітність та пологи як чинники зміни смисложиттєвих орієнтацій жінки: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / О. А. Швець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Виявлено, що вагітність, пологи та перші місяці догляду за дитиною становлять таку зміну соціальної ситуації розвитку, яка веде до значущих трансформацій ціннісно-смислової сфери особистості через формування нової внутрішньої позиції (внутрішньої материнської позиції) та виникнення особливої психологічної структури - внутрішньої картини вагітності, а трансформація смисложиттєвих орієнтацій жінки відбувається в контексті становлення та взаємодії цих психологічних систем. Доведено, що ієрархія ціннісних орієнтацій впродовж вагітності змінюється, як і ієрархія сфер життя й емоційна насиченість життя. Доведено, що основним структурним елементом смисложиттєвих орієнтацій, який зазнає найбільших трансформацій під впливом вагітності, пологів і перших місяців догляду за дитиною, є ціннісне ставлення до себе та до інших (компонент "смисли"), відбувається перехід від афективних парціальних форм ставлень і самоставлення до формування смислової системи ставлень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю937.231 + Р645.027
Шифр НБУВ: РА382774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Швець Л.В. 
Вальцювання заготовок із алюмінієвих сплавів в умовах ізотермічного і наближеного до нього деформування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Л.В. Швець ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено та впроваджено технологічні процеси вальцювання заготовок з алюмінієвих сплавів за умов ізотермічного та наближеного до нього деформування, впровадження якого дозволить забезпечити зниження витрат гостродефіцитних дорогих металів у разі виготовлення штампованих поковок, профілів, вальцювальних штапів, зменшення трудомісткості їх виготовлення, підвищення продуктивності праці, одержання якісного виробу щодо геометричної форми, механічних властивостей і макро- та мікроструктури. Описано та розвинуто теоретичні й експериментальні аспекти дослідження течії металу в осередку деформування у перехідній і усталеній зонах у процесі вальцювання заготовок з урахуванням розвитку деформації у часі. Розроблено емпіричні формули для визначення розширення та випередження у процесі вальцювання заготовок за умов ізотермічного та наближеного до нього деформування. Розроблено класифікацію типових заготовок і профілів, технологічні рекомендації щодо розрахунку калібрів, технічне завдання на конструкцію промислового зразка спеціалізованого обладнання, типові технологічні процеси. На підставі результатів проведених експериментів на прикладі виготовлення профілю колодки парної з алюмінієвого сплаву АК4-1 показано, що профілі складного поперечного перерізу економічно вигідно виготовляти на обладнанні для вальціювання заготовок за умов ізотермічного деформування, оскільки підвищення пластичності уможливлює застосування обладнання, яке реалізує менше зусилля та має менші габарити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.24-1 +
Шифр НБУВ: РА364745

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Швець В.В. 
Вдосконалення технології дрібнорозмірних бетонних виробів способом вібраційних термосилових впливів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.В. Швець ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено можливість одержання бетонних виробів з поліпшеними фізико-механічними характеристиками шляхом взаємоузгодженого впливу вібрації, тиску та температури на бетон у період початкого структуроутворення. Оптимізовано процес набору міцності бетоном за умов вібраційного термосилового впливу залежно від величини параметрів температури нагріву, тиску, частоти повторної вібрації та тривалості впливів. Одержано квадратичні рівняння регресії та поверхні відгуку набору міцності бетоном для моменту розпалублення і через 28 діб тверднення за нормальних умов. Виведено аналітичну залежність зміни тиску у бетонній суміші під час повторного вібрування, яка дозволяє розраховувати величину початкового навантаження з метою виключення деструкцій від температурного розширення бетону. Удосконалено модель росту міцності бетону відповідно до умов вібраційного термосилового впливу, що враховує приріст міцності від віброущільнення, тиску, температури та подальшого тверднення, а також від визначеної кількості та інтенсивності повторних вібрувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.105.667-57 +
Шифр НБУВ: РА338390

Рубрики:

      
8.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
9.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
10.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Швець В.М. 
Вікові особливості змін енергетичного обміну міокарда при стресі та їхній взаємозв'язок з модуляцією вільнорадикальних процесів: автореф.дис ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / В.М. Швець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 38 с. — укp.

Вивчено вікові особливості змін енергетичного обміну в серці щурів, які було піддано іммобілізаційному стресу. Встановлено, що за умов цього стресу зменшується рівень енергетичного забезпечення міокарда. Важливе значення у виникненні цього зрушення має порушення енергетичного обміну за рахунок стимуляції вільнорадикальних процесів, за умов обмеження швидкості утилізації карбонільних продуктів обміну в серці. Встановлено, що зниження рівня енергетичного забезпечення міокарда за умов стресу супроводжується зрушеннями, що обмежують значення креатинфосфату як "енергетичного буфера", і зростанням інтенсивності анаеробного гліколізу, більшою мірою, у старих щурів. На відміну від дорослих тварин у них не обмежується швидкість окиснювально-відновних перетворювань у мітохондріях міокарда, що за умов тканинної гіпоксії, що виникає у разі стресу, відображає вікову дезадаптацію енергетичного метаболізму. Одержані дані свідчать про вікові відмінності у механізмі стабілізації енергетичного забезпечення серця у разі стресу. У дорослих щурів вони зумовлені появою адаптивних змін у швидкості окиснювально-відновних процесів у мітохондріях, а у старих - з гальмуванням процесів, спряжених з гідролізом АТФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.701 + Е60*732.12 +
Шифр НБУВ: РА366553

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Александрова О. Є. 
Гігієнічна оцінка процесів формування особливостей особистості студентів медичних вищих навчальних закладів та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. Є. Александрова ; НАМН України Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено гігієнічне оцінювання процесів формування особливостей особистості студентів медичних ВНЗ і визначено та науково обгрунтовано ефективні шляхи їх корекції. Вивчено особливості житлово-побутових і соціальних умов життя, режиму дня та стану здоров'я студентів, які засвоюють медичні спеціальності за умов ВНЗ, та виявлено особливості їх впливу на процеси формування особливостей особистості. Визначено закономірності процесів формування особливостей особистості дівчат та юнаків протягом часу перебування у медичному ВНЗ за різних систем організації навчального процесу. Науково обгрунтовано програму психофізіологічного впливу на організм і психогігієнічної корекції процесів формування особливостей особистості студентів. Здійснено прогностичне оцінювання особливостей перебігу процесів психофізіологічної та психічної адаптації студентів медичних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4УКР)028.6
Шифр НБУВ: РА379657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Швець М.Д. 
Гідравлічні аспекти розрахунку напірних колекторів насосних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / М.Д. Швець ; Рівн. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто актуальне питання розрахунку нової конструкції напірного колектора насосної станції, загальна подача якої не була б зумовлена порядком вмикання насосів у роботу. Розкрито причини виникнення додаткових гідравлічних опорів, подано методику їх розрахунку, а також розрахунку колектора подібної конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.314.1,022
Шифр НБУВ: РА307761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Александров Б.Г. 
Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Б.Г. Александров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий напрямок гідробіологічних досліджень функціональної ролі водних угруповань у формуванні якості прибережних вод на підставі біогеохімічного підходу. З метою оцінки внеску гідробіонтів у трансформацію речовини та енергії визначено калорійність масових видів планктону та бентосу Чорного моря, виведено "універсальні" рівняння для визначення продукції та дихання безхребетних на будь-якій стадії онтогенезу. З використанням схеми біотичного балансу подано кількісну оцінку виняткової ролі обростання в самоочищенні прибережної зони моря. Описано фундаментальні закономірності сукцесії обростання на твердих субстратах різного типу. Оцінено біопозитивні властивості матеріалів, які найчастіше використовуються у гідробудівництві. Виведено кількісні залежності структурно-функціональної організації водних угруповань від геометрії їх життєвого простору. Наведено визначення поняття "найближчий життєвий простір", запропоновано спосіб визначення його обсягу. Обгрунтовано новий показник функціональної активності угруповання обростання, що відображає внесок його рослинної та тваринної компоненти. Виведено рівняння для оцінки внеску організмів обростання в самоочищення прибережних екосистем за рядом регламентованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*(922.8) +
Шифр НБУВ: РА321738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Швець Т. Е. 
Громадянська соціалізація старшокласників у позакласній діяльності загальноосвітнього навчального закладу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / Т. Е. Швець ; ДЗ "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". — Луганськ, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

За результатами дослідження процесу громадянської соціалізації (ГС) старшокласників у позакласній діяльності визначено сутність соціально-педагогічної проблеми ГС, особливості процесу ГС старшокласників, а також специфіку організації позакласної діяльності для підвищення ефективності ГС. Обгрунтовано необхідність впровадження міжнародної співпраці школярів у систему позакласної діяльності. Теоретично розроблено й експериментально перевірено систему позакласної діяльності ЗНЗ, яка сприяє підвищенню ефективності ГС старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ч421.352.13 + Ч421.38
Шифр НБУВ: РА380929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Швець О.М. 
Державне регулювання розвитку промислового виробництва в перехідній економіці України (галузево-територіальні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Швець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методологічні засади стосовно вдосконалення методів урегулювання розвитку промислового виробництва. Висвітлено основні положення щодо забезпечення розвитку промисловості виробництва, його інтенсифікації, зміни організаційних форм, комплексного використання виробничих ресурсів, розв'язання нових завдань формування виробничо-технічної бази регіону з використанням досягнень науково-технічного прогресу. Обгрунтовано методи регулювання розвитку промислового виробництва за допомогою лагового механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-21,01 +
Шифр НБУВ: РА340056

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Швець О.Ю. 
Детермінований хаос у динамічних системах з обмеженим збудженням: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.Ю. Швець ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 38 с. — укp.

Досліджено процеси виникнення, розвитку та зникнення детермінованого хаосу у деяких прикладних динамічних системах, а саме: маятникових системах, системах генератор - випромінювач та бак з рідиною - електродвигун. Виявлено існування у досліджених системах різних типів хаотичних атракторів, зокрема, гіперхаотичних. Побудовано та детально вивчено фазові портрети, перерізи та відображення Пуанкаре, розподіли спектральних густин та інваріантних мір хаотичних атракторів. Установлено існування різноманітних сценаріїв переходу від регулярних рухів до хаотичних, таких, як сценарій Фейгенбаума, переміжність за Помо - Манневіллем, жорсткі переходи до хаосу. Виявлено новий сценарій переходу до хаосу, який узагальнює сценарій Помо - Манневілля. Знайдено та вивчено спектри ЛХП (Ляпуновських характеристичних показників) і фрактальні розмірності хаотичних атракторів. Побудовано та досліджено фазопараметричні характеристики розглянутих систем. Виявлено випадки, за яких дослідження динаміки багатовимірної динамічної системи може здійснено за допомогою одновимірного дискретного відображення. Вивчено вплив різних факторів запізнювання на динамічну стабілізацію маятникових систем за обмеженого та необмеженого збудження. Досліджено вплив факторів запізнювання на хаотизацію систем генератор - випромінювач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618.5,0 + В162.722,0 +
Шифр НБУВ: РА354815

      
19.

Александрова Н.Б. 
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Б. Александрова ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблему деформування елементів конструкцій у разі їх подовжніх коливань з метою виявлення в них пошкоджень. За допомогою побудови фізичних та математичних моделей подовжніх коливань стрижнів з пошкодженнями типу тріщин та аналізу отриманих розв'язків, визначено частоти та амплітуди коливань стрижнів за наявності у них пошкоджень. Встановлено аналітичну залежність між величиною пошкодження і частотами та амплітудами коливань. Запропоновано функції, що допомагають виявити наявність тріщини та її розмір: зміну частоти коливань, асиметрію амплітуди коливань та прискорень, наявність вищих гармонік. Наведено графіки функцій, які можна використати під час виявлення пошкоджень. Описано фізичну та математичну моделі робочої лопатки газотурбінного двигуна, визначено параметри її коливань, за допомогою програмного комплексу "Cycle2D", розробленого у Центральному інституті авіаційного моторобудування, проаналізовано руйнування даної лопатки під дією поздовжнього малоциклового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.351,022
Шифр НБУВ: РА319438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Швець А.І. 
Дієслівна лексика російських говірок Одеської області: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / А.І. Швець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше у російському мовознавстві проведено системний аналіз дієслівної лексики російських переселенських говірок Одещини як окремого лінгвального об'єкта. Лексичний матеріал ідеографічно класифіковано й інтерпретовано, запропоновано моделі семантичного поділу диференційованих понятійних сегментів, визначено основні способи та засоби номінації, описано структуру репрезентантів понять. Встановлено конституційні й уточнювальні парадигматичні зв'язки різних за структурною організацією лексико-семантичних парадигм, визначено стабільні та варіативні ланцюжки номінації. Обгрунтовано висновок про лексичну спільність досліджуваних опорних говірок, зроблено припущення про єдність їх материнської основи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-672 +
Шифр НБУВ: РА358477
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського