Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (307)Книжкові видання та компакт-диски (153)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРНЕГ$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=СЕРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Чернега П.М. 
Внесок робітників України у зміцнення воєнно-економічної могутності СРСР в роки Другої світової війни 1939 - 1945: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / П.М. Чернега ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 40 с. — укp.

Комплексно досліджено місце та роль робітників України у розвитку економіки, створенні потужного воєнно-промислового комплексу СРСР у роки Другої світової війни. На підставі аналітично-критичного вивчення широкого кола джерел і літератури, нових методологічних підходів здійснено аналіз усієї сукупності питань виробничої діяльності матеріально-побутового становища робітників у воєнний період. Розкрито форми, зміст, характер і наслідки участі продуктивних сил України в організаційній і структурно-функціональній перебудові промисловості. Визначено роль трудівників у посиленні боєздатності збройних сил, зміцненні зв'язків тилу з фронтом. Доведено, що робітники та трудові ресурси республіки були одним з найважливіших чинників розбудови воєнної економіки СРСР та перемоги над ворогом. Розкрито суперечності й особливості участі робітників у забезпеченні функціонування адміністративно-командної економіки. Обгрунтовано висновок, що її продуктивна робота була досягнута не лише внаслідок мобілізаційних і репресивних заходів, здійснених державними органами, а й завдяки масовим виробничим змаганням, підготовці нових робітничих кадрів, участі трудівників у організації праці й управлінні виробництвом. Проаналізовано діяльність державних і господарських органів щодо упорядкування технічного нормування й удосконалення системи матеріального заохочення й оплати праці виробників. З'ясовано стан охорони праці та техніки безпеки у промисловості, розкрито проблеми й узагальнено результати соціального страхування робітників і членів їх сімей. Висвітлено матеріально-побутове становище трудівників, роль державних і господарських органів у забезпеченні їх продовольчими і промисловими товарами, житлом, створенні елементарних побутових умов життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-207 + Т3(2)622.9-207 +
Шифр НБУВ: РА338837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Чернега Т.О. 
Ефективність заходів хімічного захисту посівів сої від багаторічних бур'янів у Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / Т.О. Чернега ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано удосконалену технологію хімічного захисту посівів сої від багато- і малорічного забур'янення в Лісостепу України. Встановлено, що за кореневищного і коренепаросткового типу забур'янення використання в системі основного обробітку грунту гербіциду раундапу, 36 % в.р. (4 л/га) забезпечує зменшення чисельності багаторічних видів на 75 - 91 %, а лонтрелу, 30 % в.р. (0,5 л/га) - коренепаросткових бур'янів на 80 - 84 %. Виявлено, що осіннє знищення багаторічних бур'янів не зменшує забур'янення посівів сої малорічними видами, а навпаки - звільняє фітоценотичні ніші для їх поширення. Обгрунтовано необхідність доповнити технологію захисту посівів сої від багаторічного забур'янення шляхом застосування гербіциду півоту, 10 % в.р.к. (0,75 л/га) або бакової суміші галаксі топу, 47,1 % в.р.к. з поастом, 20 % к.е. (2,0 + 2,0 л/га) у фазі одного-двох справжніх листків у культури, що забезпечує загибель малорічних бур'янів на 75 - 96 %. Встановлено дію гірбіцидів на хід фізіологічних процесів, динаміку наростання листкової поверхні, інтенсивність та чисту продуктивність фотосинтезу, рівень урожайності культури. Визначено біологічну та господарську ефективність застосування бакової суміші гербіцидів фронтьєру і півоту з нормами витрати (0,7-1,2 + 0,5-0,7 л/га) та різним їх співвідношенням для прополювання посівів сої в досходовий період, досліджено їх післядію на наступну культуру сівозміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467.52 +
Шифр НБУВ: РА330116

Рубрики:
 Соя 

      
3.

Чернега С.М. 
Наукові основи створення кавітаційностійких захисних покриттів на сталях: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / С.М. Чернега ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2007. — 42 с. — укp.

Запропоновано новий концептуальний підхід до створення кавітаційностійких покриттів. Розроблено фізичні критерії вибору захисних матеріалів, що грунтуються на аналізі хвильових процесів, що відбуваються під час поширення ударних хвиль за умов кавітації. Запропоновано матеріалознавчі критерії оптимізації структури та складу, які базуються на принципах теорії зношування та дозволяють оцінювати стійкість покриттів за умов кавітації, враховуючи характеристики - мікротвердість і тріщиностійкість. Критерії вибору оптимальних технологій враховують технологічність методу нанесення покриття щодо можливості створення однорідних покриттів достатньої товщини за відносно короткий час, можливості одержання покриття на складних тривимірних виробах. Розроблені критерії використано під час створення нового класу покриттів на основі боридів і карбідів перехідних металів, одержаних за методом хіміко-термічної обробки, запропоновано раціональні режими одержання покриттів й оптимальні суміші насичувальних порошкових середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.64,27 + К663.033,27 +
Шифр НБУВ: РА350416

Рубрики:

      
4.

Чернега Р.Т. 
Право громадян на участь у місцевому самоврядуванні України: стан та шляхи вдосконалення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Р.Т. Чернега ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено визначення поняття та розкрито суть права громадян щодо участі у місцевому самоврядуванні України. Зазначено про наявність двох начал: юридичного та психологічного. Досліджено участь громадян у місцевому самоврядуванні, проаналізовано історичні форми місцевої демократії. Здійснено зіставлення сучасних форм реалізації даного права громадян залежно від їх поділу за джерелом закріплення, способом здійснення демократії на місцевому рівні, кількістю суб'єктів, приналежністю особи до громадянства, юридичними наслідками. Визначено та проаналізовано основні засади діяльності депутатів місцевих рад, зокрема щодо його ролі у залученні громадян до процесів місцевого самоврядування. У цьому контексті розглянуто проблематику відповідальності депутатів місцевих рад та інших виборних посадових осіб місцевого самоврядування. Обгрунтовано характеристику системи інститутів і процесуальних форм стосовно реалізації права громадян щодо участі у місцевому самоврядуванні України, показано її безпосередній взаємозв'язок з системою органів місцевого самоврядування. На підставі аналізу міжнародних правових документів у сфері місцевого самоврядування, теоретичних і практичних досліджень, базуючись на існуючих нормах чинного законодавства, наведено конкретні шляхи вдосконалення процесу участі громадян у місцевому самоврядуванні в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Х819(4УКР)011.208 +
Шифр НБУВ: РА349813

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чернега А.П. 
Правове регулювання діяльності органів міліції Української РСР у 1956 - 1985 рр.: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.П. Чернега ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

На підставі даних, одержаних завдяки проведеному аналітично-критичному вивченню широкого кола джерел, наукових праць вітчизняних і зарубіжних вчених, а також узагальненню практичних даних, нових методологічних підходів здійснено аналіз положень Конституцій СРСР та УРСР, законодавчих актів щодо визначення правового статусу та утвердження законності у роботі міліції. Розкрито суть, зміст і форми підзаконних актів вищих органів управління щодо регулювання її правохоронної діяльності. Проведено правовий аналіз та надано оцінку рішень з'їздів КПРС та Компартії УРСР, постанов їх центральних комітетів, спрямованих на вдосконалення роботи правоохоронних органів. Охарактеризовано нормативно-правове забезпечення процесу розвитку й утвердження принципів діяльності органів міліції. Досліджено реорганізацію системи, її центральних і місцевих органів. Розкрито правові засади забезпечення напрямів, форм і методів підготовки кадрів. Визначено основні етапи, зміст і характерні особливості процесу вдосконалення правового статусу міліції та узагальнено результати правового регулювання її діяльності у 1956 - 1985 рр. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення правових засад функціонування та правового регулювання діяльності міліції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011-1 + Х621.163.1-1(2УК) +
Шифр НБУВ: РА355623

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Чернега Н.С. 
Розвиток логічного мислення учнів основної школи в процесі вивчення предметів природничо-математичного циклу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Н.С. Чернега ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано педагогічні умови розвитку логічного мислення учнів у процесі вивчення предметів природничо-математичного циклу. Доведено залежність ефективності розвитку логічного мислення учнів від особливостей організації навчально-пізнавальної діяльності за умов особистісно орієнтованого навчання. Уточнено зміст поняття "логічне мислення", встановлено критерії та рівні його сформованості. Проаналізовано еволюцію тлумачення сутності поняття "мислення" у філософській та психолого-педагогічній літературі на різних історичних етапах суспільного розвитку. Розроблено основні положення особистісно орієнтованого навчання й обгрунтовано доцільність його використання як ефективної умови розвитку логічного мислення учнів. Розроблено й експериментально перевірено комплекс навчальних завдань, спрямованих на оволодіння учнями логічними операціями та логічними уміннями. Доведено доцільність його використання як ефективного засобу розвитку логічного мислення учнів у процесі вивчення предметів природничо-математичного циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.220 + Б.р(4УКР)21-3,022 +
Шифр НБУВ: РА339914

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Чернега І.В. 
Структура спектру алгебр симетричних аналітичних функцій на банахових просторах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / І.В. Чернега ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Одержано узагальнення відомої поляризаційної формули для неоднорідних поліномів і аналітичних відображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.5,0 + В162.12,0 +
Шифр НБУВ: РА355724

Рубрики:

      
8.

Чернега О.Б. 
Управління підприємством в умовах конкуренції: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / О.Б. Чернега ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2001. — 32 с. — укp.

Запропоновано нову цілісну концепцію перманентного удосконалення організаційно-економічного механізму управління підприємством за умов конкуренції для підвищення його конкурентоспроможності випуску продукції, яка повністю задовольняє купівельні потреби споживачів. Досліджено соціально-економічні аспекти конкуренції між виробниками та конкурентоспроможність як інтегральний показник оцінки конкурентної боротьби. Встановлено вплив державної економічної політики на рівень конкурентоспроможності національних виробників і запропоновано напрямки її вдосконалення. Розроблено теоретико-методичні рекомендації щодо удосконалення організаційних структур управління підприємством і формування стратегії господарської діяльності, які базуються на конкурентних перевагах. Запропоновано модель удосконалення системи управління якістю продукції. Розроблено напрямки поліпшення процесів управління витратами й оптимізації часових і екологічних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21
Шифр НБУВ: РА314582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чернега В.В. 
Формування механізму забезпечення стійкості підприємств на основі розвитку підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Чернега ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію побудови механізму синтезу підприємницького потенціалу, конкурентоспроможності та конкурентостійкості, впровадження якого дозволяє проводити своєчасну оцінку організаційно-економічних компонентів, базових компетенцій та забезпечує довгострокову стійкість підприємств на ринку. Запропоновано методичний інструментарій розрахунку підприємницького потенціалу, який враховує вплив факторів внутрішнього та зовнішнього середовища, що дозволяє визначити оптимальні стратегії забезпечення стійкості підприємств на ринку. Уточнено дефініції щодо розмежування категорій "конкурентоспроможність" та "конкурентоздатність" підприємства, що дає можливість визначити поточну та потенційну стійкість підприємства на конкурентному ринку. Розкрито сутність і сформульовано визначення поняття підприємницького потенціалу. Запропоновано новий підхід щодо оцінки конкурентоспроможності підприємства на основі використання цінових показників. Обгрунтовано можливість застосування методів динамічного моделювання для визначення факторів впливу на розвиток підприємництва та конкурентних переваг. Розроблено методичний підхід щодо вибору стратегій розвитку підприємства з урахуванням його стратегічного типу, який визначається рівнем підприємницького потенціалу та конкурентоспроможністю підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-13 +
Шифр НБУВ: РА341789

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чернега І.І. 
Формування та ефективність використання трудового потенціалу сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.І. Чернега ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні аспекти формування й ефективного використання трудового потенціалу сільського господарства. Розкрито особливості сучасних демографічних процесів у сільській місцевості та визначено їх вплив на відтворення трудового потенціалу сільського населення. Визначено перспективи формування чисельності сільського населення та його трудового потенціалу. Обгрунтовано економічну сутність стратегії підвищення ефективності використання трудового потенціалу в сільському господарстві. Побудовано прогнозну модель чисельності наявного населення сільської місцевості Вінниччини. Висвітлено напрямки підвищення ефективності використання трудового потенціалу в сільськогосподарських підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4 Він)321-640 +
Шифр НБУВ: РА366366

Рубрики:

      
11.

Аболіхіна О. В. 
Матеріалознавчі аспекти утворення та еволюції дефектів, що визначають ресурс експлуатації алюмінієвих конструкцій літаків. / О. В. Аболіхіна. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню особливостей утворення дефектів у високоміцних алюмінієвих сплавах систем легування Al-Zn-Mg-Cu, Al-Cu-Mg-Мn та встановленню зв'язку структурних чинників, таких, як розмір та складінтерметалідних фаз, що обумовлені режимами термічної обробки, з еволюцією дефектів, а також прогнозуванню впливу великої кількості фізичних чинників на довгострокову (десятки років) поведінку елементів структури матеріалу з метою забезпечення оптимальних умов реалізації технічних засобів, спрямованих на подовження термінів експлуатації літаків. При дослідженні кувальних сплавів В93Т1, В93пчТ3, що застосовуються у силових елементах конструкції літаків, на межах зерен виявлені виділення інтерметалідних фаз з вмістом міді, які обумовлюють схильність сплавів докорозійного розтріскування. Присутність міді у складі зміцнюючих фаз не відповідає ствердженням розробника сплавів та відіграє важливу негативну роль в утворенні дефектів і передчасному руйнуванні деталей. Моніторинг дефектів в обшивках панелей крил з сплавів В95Т1, Д16Т протягом 45 років експлуатації літаків Ан-24, Ан-26 та результати статистичної обробки даних дозволили отримати оригінальні рівняння регресії для швидкості росту корозійних ушкоджень у відповідних кліматичних умовах. Це дало можливість в 6 разів збільшити періоди регламентних робіт та експлуатувати літаки «Антонов» без демонтажу панелей протягом 12 років, тобто забезпечити безперебійність польотів та мінімізувати капітальні витрати на обслуговування.^UThis thesis is dedicated to the study of evolution of flaws in aluminium alloys of AlZn-Mg-Cu, Al-Cu-Mg-Мn alloying systems and to the determination of their connection with structural factors of the material such as the size and composition of intermetallic phases conditioned by heat treatment tempers, and also to the study of the effect of big number of physical factors on the long-term behaviour of structural elements of aluminium alloys, and to the determination of the rate of formation of corrosion damages in structural elements of the aircraft wing. The work is aimed at securing the long-term safe operation of airplanes. The novelty of the thesis consists in the following. In fact, the thesis is the beginning of a new direction in materials science - operational materials science of deformable aluminum alloys. Structural factors which play a determining role in the development of flaws in high-strength aluminium alloys of Al-Zn-Mg-Cu alloying system were set for the first time. There was noted an important negative role of inclusions of intermetallic phases containing copper at the grain boundaries that does not correspond to the statements of developers of the alloy. There was proposed a summarizing chart of evolution of flaws in aluminium alloys, which included a latent period of formation of corrosion damage, a stage of corrosion cracking and its transition to a stage of fatigue failure. The effect of structural and external factors on the duration of each stage was analyzed for high-strength aluminium alloys used in the aircraft structure. There were for the first time obtained the results of statistical processing of data concerning the damage of wing panels of over 2000 airplanes which were used for optimization of scheduled maintenance intervals, that from one side would allow to ensure an accident-free operation of structural elements, and from the other side to minimize capital expenditures for their maintenance. Using the methods of mathematical statistics, there were for the first time analyzed the factors which have the biggest effect on the development of flaws during operation ofairplanes. It was shown, that the time between adjacent inspections and the climatic zone with the content of sulfur dioxide or chlorides in the atmosphere, where the airplane was based, had the most substantial effect on corrosion processes.For the first time the original equations of regression have been obtained using the methods of mathematical statistics, that relate the depth of corrosion damage to the terms between adjacent technical inspections and the intensity of flights depending on climatic conditions. The equations of regression which determined the corrosion damage growth rate allowed to increase the duration of interconnected technical inspections of the caissons of the center wing planes 6 times, to ensure continuity of flights and to obtain a significant economic effect. Basing on the obtained results of the analysis, technical documentation was developed for ultrasonic inspection of the thickness of lower panels of the wing centre section of An-24 and An-26 airplanes and there were issued the recommendations for timely detection of damages of different structural elements. This will make it possible to operate these airplanes without disassembly of panels during not less than 10 years after preliminary inspection and despite the climatic zone where the airplane is based. The obtained results were used to predict the corrosion damage growth rate, to evaluate the reduction of strength of the ageing aircraft structure, and to develop the repair works when determining their service life and time limits. The results of corrosion growth rate analysis for different structural elements of the wing were used to adjust the inspection intervals and to determine the optimum time for renovation of anticorrosion protection . Basing on the obtained values of the maximum corrosion damage per year, there were determined the inspection start points for new aircraft types and their inspection intervals in service considering the appropriate safety margins. General scheme of acquisition and analysis of corrosion damage data based on service experience of the available aircraft fleet allows solving both the problems of its continued airworthiness, and the problems of reliable anticorrosion protection of newly designed aircraft based on available data. Research of the microstructure of industrial aluminium alloys in terms of susceptibility to corrosion cracking is taken into account when evaluating the life of a separate element and that of the entire structure, and it is also used for successful selection of materials with required set of features for existing and future aircraft structures.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Чернега Ю. О. 
Відповідальність за підкуп за кримінальним правом України / Ю. О. Чернега. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі висвітлено питання відповідальності за підкуп за кримінальним правом України та розкрито стан його наукового дослідження. Розглянуто історично-правові аспекти становлення та нормативної регламентації кримінально-правової відповідальності за підкуп. Проаналізовано зарубіжне кримінальне законодавство на предмет виявлення закономірностей нормативної регламентації відповідальності за підкуп.Запропоновано інтегроване поняття «підкуп» у кримінальному праві, виокремлено та проаналізовано його родові ознаки.Окреслено проблеми взаємозв'язку активної та пасивної форм підкупу, поняття та місця неправомірної вигоди у складах підкупу у КК України, обумовленість підкупу та обсяг поняття «підкуп» у кримінальному праві України.Наведено варіанти розв'язання окремих проблем кримінально-правової кваліфікації підкупу та реалізації кримінальної відповідальності за таке посягання. Проаналізовано судову практику та запропоновано зміни до кримінального законодавства України, спрямовані на підвищення ефективності кримінально-правового регулювання.^UThe dissertation covers the issue of responsibility for bribery under the criminal law of Ukraine and reveals the state of its scientific research. The historical and legal aspects of the formation and regulatory regulation of criminal liability for bribery are considered. Foreign criminal legislation is analyzed for the purpose of revealing the regularities of the normative regulation of liability for bribery.An integrated concept of "bribery" in criminal law is proposed, its generic features are analyzed and analyzed.The problems of correlation between active and passive forms of bribery, the concept and place of undue benefit in the warehouses of bribery in the Criminal Code of Ukraine, the conditionality of bribery and the scope of the concept of "bribery" in the criminal law of Ukraine are outlined.Here are some options for solving particular problems of criminal qualification of bribery and criminal liability for such encroachment.The case law is analyzed and amendments to the criminal legislation of Ukraine aimed at improving the effectiveness of criminal law are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Чернега І. І. 
Управління соціально-економічним механізмом підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки. / І. І. Чернега. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації поглиблено теоретичні та практичні аспекти, а також надано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування та розвиткусоціально-економічного механізму підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки України. Досліджено теоретичні засади формування соціального підприємництва як сучасної форми господарювання. Визначено поняття і види соціального підприємництва. Запропоновано авторське тлумачення соціального підприємництва аграрного сектору. Установлено що, з огляду на специфіку аграрного сектору, соціальне підприємництво є унікальним економічним явищем.Обґрунтовано структуру соціально-економічного механізму підприємницької діяльності аграрного сектору та охарактеризовано основні його складові. Наведено методику дослідження соціально-економічного механізму підприємницької діяльності аграрного сектору.Запропоновано концептуальну схему формування цього механізму в контексті розвитку його соціальної відповідальності. Досліджено основні положення теорії диверсифікації.Узагальнено теоретичні основи диверсифікації підприємницької діяльності аграрного сектору з урахуванням особливостей ринкової економіки. Запропоновано комплексний підхід до диверсифікації підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки, що базуються на багаторівневому управлінні.Обґрунтовано архітектоніку інституціональної екосистеми соціально-економічного механізму підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки України, що є інструментом реалізації місії і цілей соціального, економічного та екологічного спрямування в межах екосистеми підприємницької діяльності на рівні мезосистем аграрного сектору. Визначено основні вектори вдосконалення політики соціально-економічного механізму підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки України.^UThe theoretical foundations of the formation of social entrepreneurship as a modern form of business are investigated. The concepts and types of social entrepreneurship are defined. The interpretation of social entrepreneurship of the agrarian sector is offered. Given the specificity of the agrarian sector, social entrepreneurship is found to be a unique economic phenomenon.The structure of socio-economic mechanism of entrepreneurial activity of agrarian sector is proposed and the main components of socio-economic mechanism of entrepreneurial activity of agrarian sector are established. The methodology of research of the socio-economic mechanism of entrepreneurial activity of the agrarian sector is determined.The conceptual approach to the formation of the socio-economic mechanism of entrepreneurial activity of the agricultural sector in the context of social responsibility is defined. The conceptual scheme of formation of socio-economic mechanism of entrepreneurial activity of agrarian sector in the context of development of its social responsibility is offered.The analysis of the ecosystem of management of the socio-economic mechanism of entrepreneurial activity in the agar sector of the economy by basic structural elements. It is established that the understanding of the socio-economic mechanism of entrepreneurial activity and social responsibility by representatives of the agrarian sector of Ukraine is quite broad and to some extent limited. The system of influence of social awareness of the subjects of market relations on the socio-economic mechanism of business activity is defined.The dependence of the socio-economic mechanism of entrepreneurial activity in the agar sector of the economy on the effectiveness of the measures taken by the state authorities in the field of agricultural policy is substantiated. The basic principles of the theory of diversification are investigated and, taking into account the peculiarities of the market economy, the theoretical bases of diversification of entrepreneurial activity of the agrarian sector are summarized, based on the motives, types, forms, goals, causes and consequences of this process. The main stages of forming the directions of the strategy of diversification of entrepreneurial activity in the agrarian sector of economy are determined.The complex approach to diversification of entrepreneurial activity in the agrarian sector of economy is offered, based on multilevel management, allocates socially-oriented strategy, combines factors of production activity of subjects into a single system of interactions to ensure management of diversification at different levels, characterization specialize in the production of raw materials and industries that use it for the production of various goods.The essence of the concept of "business strategy" is proposed, which defines the complex of actions of the subjects of socio-economic activity in relation to the organization of business activity in order to achieve the strategic goal of the socio-economic development of the business entity. It is determined that the strategy of development of the socio-economic mechanism should be developed on the basis of the "foundation-roof". Based on the above, a model for integrating the main components of strategic plans of different hierarchical levels of management is proposed.The author's view on the institutional ecosystem of the socio-economic mechanism of entrepreneurial activity, which defines the totality of social and economic institutions and institutional actions of state regulation of socio-economic relations of entrepreneurial activity in the agrarian sector, which responds to contemporary challenges of economic development in the context of social, environmental and economic.The architectonics of the institutional ecosystem of the socio-economic mechanism of entrepreneurial activity in the agrarian sector of the economy is grounded. activity of the subjects of the requirements of the legislation and the needs of stakeholders in economic, environmental, social, labor and information fields to ensure sustainable development.It is established that the transition to management on the basis of emerald organizations is an effective tool for improving the efficiency of socio-economic mechanism of entrepreneurial activity in the agricultural sector of the Ukrainian economy and the direction of balanced economic development. The emergent paradigm of the socio-economic mechanism of entrepreneurial activity in the agrarian sector of the economy is determined.The main vectors for improving the policy of managing the socio-economic mechanism of entrepreneurial activity in the agrarian sector of the Ukrainian economy have been determined, which is an instrument of realization of the mission and goals of social, economic and environmental orientation within the ecosystem of entrepreneurial activity at the level of mesosystems of the agrarian sector of the economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Чернега В. М. 
Механізм правового регулювання сімейних відносин / В. М. Чернега. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено механізму правового регулювання сімейних відносин. Визначено стан наукової думки щодо механізму правового регулювання сімейних відносин та його іррелевантність із запитами (потребами) часу. Представлено візію правового регулювання сімейних відносин, яке має своєрідний механізм. Поняття механізму правового регулювання сімейних відносин сформульовано як скупчення правових засобів, способів і форм (юридичного інструментарію), злагоджена взаємодія яких спроможна впорядкувати сімейні відносини задля охорони, з одного боку, інтересів суб’єктів сімейного права (приватних інтересів), а із другого – інтересів сім’ї, як первинного і провідного осередка соціуму, та інтересів держави (публічних інтересів). Виявлено й охарактеризовано такі ознаки механізму правового регулювання сімейних відносин: а) цілепокладеність; б) поліелементність; в) конективність; г) алгоритмічність. Визначено, що до «архітектоніки» механізму правового регулювання сімейних відносин належать: а) норми сімейного права, правові звичаї, сімейні договори та домовленості; б) юридичні факти; в) сімейні правовідносини; г) акти здійснення і захисту сімейних прав та інтересів і виконання обов’язків; ґ) правова свідомість; д) правова культура.Сформульовано поняття норм сімейного права, а також виокремлено ознаки таких правових норм. Визначено поняття та ознаки (нормативність; оконтуреність; варіабельність) оціночних категорій в сімейному праві. Представлено класифікацію регулятивних (уповноважувальних, зобов’язуючих, заборонних) норм сімейного права. Охарактеризовано презумпції в сімейному праві, а також запропоновано закріпити в Сімейному кодексі України: а) презумпцію правозгідності сімейного договору; б) презумпцію правозгідності сімейної домовленості; в) презумпцію правозгідності усиновлення; г) презумпцію правозгідності удочеріння. Визначено, що норми сімейного права виконують регулятивну, правонадільну, мотивувальну та захисну функції.^UThe thesis focuses on the mechanism for the legal regulation of family relations. It estimates scientific thinking in terms of the mechanism for the legal regulation of family relations and its irrelevance to existing requests (needs). The thesis presents the vision of the legal regulation of family relations which has a specific mechanism. The mechanism for the legal regulation of family relations is defined as a accumulation of legal means, ways, and forms (legal tools) the coordinated interaction of which can bring harmony to family relations to protect interests of persons at family law (private interests) on the one hand, interests of the family as a primary and main social unit, and interests of the state (public interests) on the other hand.The present work has found and defined the following attributes of the mechanism for the legal regulation of family relations: a) purposefulness; b) multielement basis; c) connectivity; d) algorithmic basis. It has been determined that the "architectonics" of the mechanism for the legal regulation of family relations includes the following: a) family law provisions, legal customs, family agreements and arrangements; b) jural facts; c) family legal relationships; d) acts seeking to enforce and protect family rights and interests and fulfil obligations; e) legal awareness; f) legal culture.The thesis defines the concept of family law provisions and distinguishes their features.It contains the concept and attributes of evaluation categories in family law. This study presents the classification of regulatory (authorizing, binding, prohibiting) provisions of family law. It describes presumptions in family law and suggests establishing the following in the Family Code of Ukraine: а) the presumption of lawful of the family agreement; b) the presumption of lawful of the family arrangement; c) the presumption of lawful of the adoption of a boy; d) the presumption of lawful of the adoption of a girl. It has been determined that family law provisions serve regulatory, empowering, motivating, and protective functions. To expand the potential of the subsidiary application provisions of civil law provisions to regulate family relations, it has been offered to amend Part 1, Article 8 of the Family Code of Ukraine.The study presents arguments for applying legal analogy unless family relations are regulated: first – by the Family Code of Ukraine; second – by other regulations; third – by agreement; forth – by arrangement. Specialized family law regulations have been defined, and the attributes and system («sextet») of atypical family law provisions have been determined in the thesis. The definition «family law goals-provisions» has been suggested, and the functions which the abovementioned kind of atypical family law provisions serve have been determined and specified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського