Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (743)Книжкові видання та компакт-диски (742)Журнали та продовжувані видання (54)
Пошуковий запит: (<.>A=ХМІЛЬ$<.>+<.>A=СТЕФАН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хмільовий С.В. 
Інформаційна технологія видобування знань для прогнозування часових рядів на прикладі завантаженості обладнання зв'язку: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.06 / С.В. Хмільовий ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

Відзначено, що за умов стахостичного оцінювання вибору факторів (що отримується під час прогнозування часових рядів за допомогою нейронних мереж) відомі методи мало використовуються та потребують модифікації. Запропоновано компактний генетичний алгоритм (КГА). Модифіковано величину зміни його імовірнісного вектора. За результатами модифікації змінюється величина імовірнісного вектора КГА) залежно від вірогідності порівняння підмножин атрибутів. Задачу видобування знань виконано шляхом автоматичної побудови бази нечітких правил (бази знань). За цього автоматична побудова правил виконується з використанням еволіційного алгоритму. Для покращання точності правил бази знань, що створюється, модифіковано фітнес-функцію еволюційного алгоритму. З базової функції зберігаються частини, що відображають несхожість правил та мале покриття помилкових точок. Головною "точністною" частиною є J-міра. Модифіковано лінгвістичну базу даних (ЛБД) для покращання одержаної бази знань. Відзначено, що модифікація систем нечіткого висновку шляхом заміни алгоритму Мамдані на спрощений алгоритм нечіткого висновку дозволяє використовувати любий вид функції належності. Оптимізація параметрів ЛБД на основі довільного виду функції належності за допомогою (1 + )-еволюційної стратегії дозволила практично досягнути точність прогнозу, що одержується нейронними мережами (НМ). Уперше для створення бази знань на основі нечітких правил розроблено паралельний еволюційний алгоритм. Він дозволяє збільшувати швидкість створення бази знань практично лінійно за малої кількості клієнтів, що генерують правила. Модифіковано етап постпроцесінгу, запропоновано засоби для покращання точності та для інтерпретованості правил, а саме: мультисимпліфікацію, тюнинг. Доведено ефективність введення 1 + 1-еволюційної стратегії в процедуру тюнингу. Розроблено алгоритми програмного забезпечення інформаційної технології. Спроектовано ієрархію об'єктів для об'єктно-орієнтованої програмної реалізації. Створене програмне забезпечення апробоване на тестових наборах (benchmarks), доведено доцільність використання запропонованних методів та модифікації. Розроблено технічне й організаційне забезпечення технології. Проведено апробацію пакету на ОАО "Промтелеком" для розв'язання задачі прогнозування завантаженості обладнання та прогнозування для цього кількості підключень до АТС підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.8 +
Шифр НБУВ: РА364871

Рубрики:

      
2.

Стефанюк С.К. 
Виховання гуманності підлітків засобами української обрядовості: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.К. Стефанюк ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

У дисертації висвітлюються основні філософсько-педагогічні погляди на виховання гуманності, розглядаються засоби його здійснення, умови творчого використання у школі етнопедагогічної вітчизняної спадщини. Важлива увага приділяється також розумінню духовно-емоційної сфери і творчо-оцінкового середовища, в якому відбувається гуманне виховання підлітка. Встановлено, що засоби української обрядовості є нетрадиційними формами гуманного виховання підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.16

Рубрики:

      
3.

Стефанюк І.Б. 
Державний фінансовий контроль підприємницької діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.Б. Стефанюк ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади державного фінансового контролю підприємницької діяльності, його об'єктивну необхідність і роль у системі державного регулювання економіки, визначено об'єкти контролю за умов ринкової економіки. Проаналізовано організацію державного фінансового контролю підприємницької діяльності в Україні. Розглянуто правові засади функціонування його суб'єктів. Встановлено особливості та тенденції розвитку системи державного фінансового контролю підприємницької діяльності в Україні. Розроблено рекомендації щодо основних напрямків підвищення ефективності державного фінансового контролю підприємницької діяльності в контексті адміністративної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1-93-218 + У9(4Укр)261.8
Шифр НБУВ: РА320013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Хміль В.В. 
Дилема етатизму та антиетатизму у сучасній французькій філософії (історико-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.05 / В.В. Хміль ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

Вперше в вітчизняній історико-філософській літературі здійснено аналіз концепцій держави у французькій соціальній філософії другої половини ХХ ст. Для цього виявлено та досліджено головні концепції держави, що репрезентовані різними школами та напрямами. Виявлені алгоритми дають змогу прогнозувати тенденції розвитку як європейської державності, так і розвиток державності в Україні. На основі комплексного аналізу концепцій французьких філософів був обгрунтований кризовий стан традиційних держав, що демонструють певну тенденцію переходу їх до неполітичних моделей, в яких держава буде осмислювати себе з позиції нової людиновимірної системи, де індивідуальні свободи, природні та громадянські права особистості стануть епіцентром розвитку соціальної організації. Незважаючи на розбіжності етатичних та антиетатичних концепцій, в них проявляється загальна тенденція до осмислення неполітичної держави, що характеризується високим рівнем децентралізації, різноманітністю та складністю структури, що прагне до рівноваги державного контролю та суспільної самодіяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6г(4ФРА)6

Географічні рубрики:

      
5.

Хміль Т.А. 
Застосування пептидного препарату "Вермілат" у комплексній терапії хворих пародонтитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.А. Хміль ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 16 с. — укp.

З використанням експериментальної моделі аутоімунного пародонтиту досліджено терапевтичну ефективність пептидного препарату вермілату як коректора метаболізму сполучної тканини за умов клініки у ході комплексної терапії хворих пародонтитом легкого та середнього ступеня тяжкості. На підставі проведеного експерименту на тваринах доведено, що застосування даного препарату знижує активність колагенолізу, прискорює перебудову сполучнотканинної матриці з інгібуванням колагенолітичної активності в тканинах пародонта. Досліджено особливості застосування поліпепцидного препарату вермілату в процесі лікування хворих хронічним генералізованим пародонтитом легкого та середнього ступеня тяжкості, а також встановлено виражений терапевтичний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-4
Шифр НБУВ: РА319988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Стефаненко О.П. 
Клініко-патогенетичне значення мікроелементозу в організмі хворих на системний червоний вовчак: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.П. Стефаненко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення вмісту Al, Ba, Be, Bi, Cd, Co, Cr, Cu, Fe, Li, Mn, Mo, Ni, Pb, Sb, Se, Sn, Sr, V і Zn у волоссі та крові 43-х хворих з різним перебігом системного червоного вовчака доведено клініко-лабораторну значущість та патогенетичну роль мікроелементозу в даних пацієнтів. Встановлено вплив патогенетичної терапії на вміст мікроелементів в організмі. Виділено критерії, що дозволяють прогнозувати перебіг захворювання й ефективність подальших лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51-3 +
Шифр НБУВ: РА368742

Рубрики:

      
7.

Петришин Н. Я. 
Комплексний підхід до підготовки ендометрія та стану порожнини матки в програмах допоміжних репродуктивних технологій у жінок із безпліддям та невдалими спробами екстракорпорального запліднення в анамнезі: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Н. Я. Петришин. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено і по-новому вирішено наукове завдання, що полягає у підвищенні ефективності лікування безпліддя у циклах екстракорпорального запліднення за рахунок оптимізації прегравідарної терапії. За даними клініко-анамнестичної картини пацієнток із безпліддям на тлі лейоміоми матки та хронічного ендометриту встановлені характерні особливості стану репродуктивної системи, виявлені зміни лабораторних показників та стану порожнини матки, на основі чого доведено результативність застосування модифікованої схеми лікування хронічного ендометриту та прегравідарної терапії і покращення основних параметрів протоколів стимуляції суперовуляції в циклах ЕКЗ та клінічних результатів кріопротоколів підготовки до ембріотрансферу. Встановлено, що у безплідних пацієнток з поєднаним перебігом лейоміоми матки та хронічного ендометриту нижча концентрація АМГ і підвищений рівень ФСГ пов’язані із стійким впливом хронічного запалення, що в подальшому чинить вплив на результати стимуляції суперовуляції, а саме обґрунтовує потребу у вищих старовій та сумарній дозах рФСГ зі збільшенням тривалості контрольованої овуляторної стимуляції і пояснює отримання меншої кількості ооцитів з нижчими якісно-морфологічними параметрами у даної когорти пацієнток. Доведено, що застосування інозитолу та альфа-ліпоєвої кислоти в якості прегравідарної терапії перед протоколом КОС знижує концентрацію ФСГ і суттєво підвищує загальний вихід ооцитів та ембріонів кращої якості. Доведено ефективність пропонованих лікувальних заходів в процесі лікування безпліддя, в тому числі комплексного застосування прегравідарної терапії із модифікованою схемою лікування хронічного ендометриту на результати циклів екстракорпорального запліднення та стан ендометрія і порожнини матки, в тому числі за рахунок підвищення частоти настання клінічних вагітностей, зменшення частоти перерваних вагітностей та зростання відсотка термінових пологів.^UThe dissertation summarizes and proposes an innovative solution to the research question of increasing the effectiveness of infertility treatment in women comorbidity of uterine leiomyoma and chronic endometritis. According to the comparative analysis of clinical and anamnestic data of patients with infertility on the background of uterine leiomyoma and chronic endometritis, the characteristic features of the reproductive system were detected. Due to the changes in laboratory parameters and the state of the uterine cavity the effectiveness of the modified treatment regimen for chronic endometritis and pregravid therapy was proved with the improvement of the main COS protocols parameters in IVF cycles and better clinical results of cryoprotocols for embryo transfer. It was found that in infertile patients with combined uterine leiomyoma and chronic endometritis, lower AMH concentration and elevated FSH levels are associated with the persistent effects of chronic inflammation, which further negatively effects the results of superovulation stimulation. Respectively, it justifies the need for higher initial and total doses of recombinant FSH with an increase in the duration of controlled ovulatory stimulation and explains the lower oocytes retrieval with lower qualitative and morphological parameters in this cohort of patients. It was established that the use of inositol and alpha-lipoic acid supplements as pregravid therapy before the COS protocol reduce FSH concentration and significantly increase the overall yield of oocytes and embryos of better quality. The effectiveness of the proposed modified algorithm in the infertility treatment, including the complex use of pregravid therapy with a modified treatment scheme for chronic endometritis during in vitro fertilization cycles, has been proven; in particular, the proper endometrium and uterine cavity conditions resulted in increasing the frequency of clinical pregnancies, reducing the frequency of abortion and increasing the percentage of term births.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Стефанович Л.І. 
Кореляційний аналіз динаміки розпаду та впорядкування твердотільних систем, що є далекими від термодинамічної рівноваги: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.І. Стефанович ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 1999. — 34 с. — укp.

Розглянуто статистичний підхід, що дозволяє описувати кінетику концентраційного розшарування та процеси впорядкування конденсованих систем, які перебувають у нерівноважному стані. У рамках бінарної моделі досліджено еволюцію крупномасштабної структури скла (спінодальний розпад). Встановлено, що наявність у склі на початковий момент часу випадкових просторових варіацій складу спричиняє ефективне розширення області нестійкості гомогенних станів. Отримано принципово новий результат, що свідчить про існування під час спінодального розпаду кінетично загальмованих проміжних концентраційних структур. На прикладі сплавів, що впорядковуються, теоретично досліджено кінетику формування та росту антифазних доменів під час фазових перетворень типу порядок-непорядок. Встановлено умови для реалізації монодоменного або полідоменного станів упорядкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.2,022 + В375.14,022
Шифр НБУВ: РА309240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Стефанишин О.В. 
Людський потенціал економіки України (політико-економічний аналіз): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / О.В. Стефанишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 37 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні проблеми розвитку людського потенціалу економіки України за умов формування інформаційного суспільства. Проведено аналіз українських і зарубіжних теорій людського потенціалу. Визначено суть основних категорій, які розкривають зміст інноваційної (інформаційно-індустріальної) моделі розвитку, примноження та використання людського потенціалу української економіки (людського потенціалу, людського інтелектуального потенціалу, духовно-інформаційного потенціалу, гнучких форм зайнятості та їх систематизації, молодіжного інноваційного підприємництва, активної соціальної молодіжної політики та її сфери. Розкрито зміст та висвітлено процес стнаовлення та розвитку ринкового механізму реалізації людського потенціалу економіки України. Досліджено особливості та виокремлено етапи його реалізації. Доведено необхідність розвитку людського потенціалу національної економіки, зокрема посилення його духовної мобільності за умов глобалізації, на базі вдосконалення суспільних інститутів, а саме: науки, освіти, культури, громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4Укр)24 +
Шифр НБУВ: РА351863

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
10.

Хміль Р.Є. 
Міцність, деформативність, тріщиностійкість залізобетонних балок при дії агресивного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Р.Є. Хміль ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан бетонних стиснутих і залізобетонних згинальних елементів за умов одночасної дії агресивного середовища та навантаження. Одержано експериментальні дані зміни в часі деформацій бетону та прогинів стиснутих і згинальних елементів за даних умов. Установлено, що методика норм завищує міцність таких конструкцій до 13,7 %, що є небезпечним для експлуатації. Наведено методику розрахунку бетонних і залізобетонних елементів, пошкоджених корозією за одночасної дії на них навантаження. На підставі порівняння результатів експериментальних і теоретичних величин міцності елементів пошкоджених корозією під навантаженням підтверджено достовірність запропонованого методу розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-028.012 + Н53-082.01 +
Шифр НБУВ: РА324704

Рубрики:

      
11.

Стефанчук М.О. 
Межі здійснення суб'єктивних цивільних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.О. Стефанчук ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження проблем здійснення суб'єктивних цивільних прав, встановлення їх меж та обмежень. Проаналізовано особливості цивільно-правової категорії "зловживання правом". Розглянуто основні аспекти правової природи суб'єктивних цивільних прав як правової категорії, проведено відмежування від інших суміжних категорій, а також визначено поняття, принципи та межі їх здійснення. Увагу приділено питанням визначення сутності зловживання суб'єктивними цивільними правами, його ознакам та формам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА341575

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Підгайна І. Я. 
Морфо-функціональна оптимізація прегравідарної підготовки в протоколах допоміжних репродуктивних технологій у пацієнток із безпліддям на фоні ендометріозу: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / І. Я. Підгайна. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації узагальнено та по-новому вирішено наукове завдання, що полягає в оптимізації прегравідарної підготовки у жінок із безпліддям на фоні ендометріозу в модифікованих протоколах допоміжних репродуктивних технологій шляхом запропонованого методу вибору склерозанту в малоінвазивній маніпуляції склеротерапії ендометріоїдних кіст з метою ефективного впливу на стінку ендометріоми, без пошкодження тканини яєчника. Удосконалено та розроблено новий напрямок лікування ендометріоз-асоційованого безпліддя, який включає «Дієногест», альфа-ліпоєву кислоту, ДГЕА та склеротерапію за 2 місяці до короткого протоколу контрольованої оваріальної стимуляції із антагоністом ГнРГ, яку здійснювали за допомогою рекомбінантного ФСГ («Пурегон»). Запропоновано метод вибору склерозанту в протоколі проведення малоінвазивної маніпуляції склеротерапії ендометріоїдних кіст яєчників в комплексній прегравідарній підготовці жінок із ендометріоз-асоційованим безпліддям до програм ДРТ та вивчено морфологічно-структурні зміни стінки ендометріоїдної кісти при впливі етанолу, як склерозанту, різної концентрації та експозиції. Встановлено, що у пацієнток, яким була проведена комплексна прегравідарна підготовка зі склеротерапією, рівень антимюллерового гормону був вищим відносно пацієнток, яким була проведена лапаротомічна цистектомія. Також встановлено стабілізацію рівня показників фолікулостимулюючого гормону. Такі зміни впливали на гормональний гомеостаз репродуктивної системи жінок із ендометріоз-асоційованим безпліддям, а також на рекрутинг фолікулів, якість яйцеклітин, а в подальшому на запліднення, імплантацію та виношування вагітності. Доведено, що у жінок із ендометріоз-асоційованим безпліддям, яким проводилась запропонована модифікована схема прегравідарної підготовки в протоколах контрольованої стимуляції овуляції, спостерігалися кращі клінічні результати, які супроводжувалися меншою загальною дозою гонадотропінів, тривалістю протоколу, тривалістю введення антагоніста ГнРГ, а також більшою кількістю ооцитів, запліднених клітин нормальної форми, бластоцист відносно хворих із ендометріоз-асоційованим безпліддям, яким в анамнезі проводилось лише оперативне лікування. Також встановлено, що запропонована прегравідарна підготовка в протоколах контрольованої стимуляції овуляції сприяла зменшенню частоти перерваних вагітностей, зростанню числа досягнутих клінічних вагітностей та збільшенню відсотка термінових пологів в програмах ДРТ.^UThe dissertation summarizes and solves the scientific task in a new way, which consists in optimizing the pre-gravid management of women with infertility on the background of endometriosis in modified protocols of assisted reproductive technologies by means of the proposed method of choosing a sclerosant in the minimally invasive manipulation of sclerotherapy of endometrioid cysts with the aim of effective impact on the endometrioma capsule, without ovarian tissue damage. A new line of treatment for endometriosis-associated infertility has been improved and developed, which includes Dienogest, alpha-lipoic acid, DHEA and sclerotherapy 2 months before a short protocol of controlled ovarian stimulation with a GnRH antagonist, which was carried out using a recombinant FSH ("Puregon").A method of choosing a sclerosant in the protocol for conducting minimally invasive sclerotherapy manipulation of ovarian endometrioid cysts in complex protocol pretreatment of women with endometriosis-associated infertility for ART programs was proposed, and the morphological and structural changes of the endometrioid cyst capsule under the influence of ethanol as a sclerosant of different concentrations and exposures were studied. It was established that in patients who underwent complex protocol pretreatment with sclerotherapy, the level of anti-Müllerian hormone was higher compared to patients who underwent laparotomy cystectomy. Stabilization of the follicle-stimulating hormone level was also established. Such changes affected the hormonal homeostasis of the reproductive system of women with endometriosis-associated infertility, as well as the recruitment of follicles, egg quality, and subsequently fertilization, implantation, and pregnancy. It has been shown that women with endometriosis-associated infertility who underwent the proposed modified scheme of protocol pretreatment in protocols of controlled ovulation stimulation had better clinical results, which were accompanied by a lower total dose of gonadotropins, the duration of the protocol, the duration of administration of the GnRH antagonist, as well as a higher number of oocytes , fertilized cells of normal shape, blastocysts relative to patients with endometriosis-associated infertility, who in the anamnesis only underwent surgical treatment. It was also established that the proposed protocol pretreatment in the protocols of controlled ovulation stimulation contributed to a decrease in the frequency of interrupted pregnancies, an increase in the number of achieved clinical pregnancies and an increase in the percentage of term births in ART programs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Стефанюк М.Ф. 
Морфофункціональний стан бронхів, зміни загального імунітету та неспецифічного клітинного захисту легень при повторних бронхопневмоніях у військовослужбовців строкової служби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / М.Ф. Стефанюк ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам прогнозування повторного розвитку пневмонії у військовослужбовців строкової служби, розробки рекомендацій з оптимізації лікування, первинної та повторної профілактики цієї хвороби. У праці аналізуються особливості клінічного перебігу, структурно-функціональних змін бронхів, неспецифічного клітинного захисту легень та імунного статусу у хворих повторними пневмоніями. Для порівняння наводяться аналогічні показники хворих на пневмонію без схильності до повторення. Зауважено наявність помітної різниці щодо аналізованих показників у хворих на повторні пневмонії та пневмонії без схильності до повторення. Запропоновано інформативні критерії прогнозування повторного перебігу хвороби, розроблено рекомендації стосовно первинної та вторинної профілактики захворювання у військових з'єднаннях України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.12-25

Рубрики:

      
14.

Титаренко Р. Ю. 
Надійність залізобетонних балок, підсилених при дії навантаження / Р. Ю. Титаренко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню принципових методик оцінки надійності непошкоджених прямокутних залізобетонних балок, підсилених за допомогою нарощування розтягнутої стрижневої арматури та композитної стрічки, а також влаштування залізобетонної обойми при дії навантаження, принциповою особливістю яких є пропозиція врахування як стохастичного параметру рівня навантаження балок в момент підсилення. На основі силової та деформаційної розрахункових моделей нормального перерізу розроблені методики апробовані на реальних залізобетонних балках, підсилених при дії навантаження. Отримано рекомендативні значення показників надійності досліджуваних конструкцій – індексу надійності та ймовірності безвідмовної роботи. Запропоновано значення часткових коефіцієнтів надійності для інженерного розрахунку розглянутих типів підсилених балок.^UThe thesis is devoted to developing of the principle methods for reliability assessment of intact rectangular reinforced concrete beams, strengthened by adding of stretched reinforcing bars and composite tape, as well as of reinforced concrete jacket under the action of load, the principal feature of which is the proposal to consider as a stochastic parameter of the level of loading of beams at the moment of strengthening.The calculation of the bearing capacity of the normal sections of reinforced beams was performed on the basis of experimental and theoretical studies, that performed at the laboratory of the Department of Building Structures and Bridges at the Lviv Polytechnic National University.On the basis of power and deformation calculation models of the normal section, the developed methods have been tested on real reinforced concrete beams, strengthened under the action of load. The recommended values of the reliability indicators of the investigated constructions are obtained – reliability indexes and probabilities of failure-free operation, respectively. Thus, for reliability indexes, the range of values was from 3.06 to 5.86, and for the probability of failure-free operation from 0.998893 to 0.999999998 (towards increasing the reliability level at the larger percent of reinforcement and decreasing at the increment of load level at the moment of strengthening). The discrepancy between identical values of indexes found in accordance with engineering and deformation models of calculation was about 8 %. The values of partial reliability coefficients – from 1,16 to 1,28 for all methods of strengthening – for the engineering calculation of the considered types of reinforced beams is proposed, in terms of providing their guaranteed service life in accordance with national norms governing the principles of ensuring the reliability of new design constructions. In addition, the obtained results of reliability study make it possible to operate with those variable parameters that have the maximum influence on variance of the limiting bending moment of beams studied with sufficient accuracy of calculation. The developed principal methods for assessing reliability make it possible to design strengthened reinforced concrete bending elements with the assigned level of reliability (efficiency of solutions) - probability of failure-free operation. Finally, the obtained results allow to choice the most effective strengthening method.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Хміль Р. Є. 
Напружено-деформований стан та залишковий ресурс залізобетонних конструкцій, підсилених за дії навантаження / Р. Є. Хміль. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню наукової проблеми встановлення дійсного напружено-деформованого стану залізобетонних згинаних та стиснуто-згинаних конструкцій, підсилених за дії навантаження і створенню розрахункових методик для проєктування та оцінювання надійності та залишкового ресурсу таких конструкцій. Проведено експериментальні дослідження арматурних стержнів, залізобетонних згинаних та стиснуто-згинаних елементів, підсилених за одночасної дії навантаження диференційованого рівня. На основі силової та деформаційної розрахункових моделей нормального перерізу розроблені методики розрахунку залізобетонних згинаних та стиснуто-згинаних елементів, підсилених за дії навантаження. Розроблено принципові моделі оцінки ймовірності безвідмовної роботи залізобетонних конструкцій, підсилених за дії навантаження, адаптовані до чинних норм проєктування та існуючої методики оцінки надійності нових проєктних конструкцій. Принциповими особливостями розроблених моделей є пропозиція врахування стохастичного параметра рівня навантаження конструкції в момент підсилення, а також використання деформаційної моделі її розрахункового перерізу. Виходячи з передумов оцінки ймовірності безвідмовної роботи, запропоновано підходи до визначення залишкового ресурсу підсилених конструкцій.^UThe dissertation is devoted to the research of reinforced concrete bending and compressed-bending structures, which are strengthened by increasing the cross section of reinforcement or reinforcement and concrete at one time under loading. In the first section analysis of stress-strain state of reinforced concrete structures, methods of forecasting (estimating) remaining resource of strengthened structures in operating conditions are presented. In addition, the reliability analysis of strengthened reinforced concrete structures, the state of the calculation of the actual reliability of the elements after reinforcement.The development of methods and programs for experimental research of reinforced concrete bending and compressed-bending elements, reinforcement of which is performed by the most common methods, namely increasing the cross section of reinforcement, reinforcement and concrete (clamp) are develped. The presence of the load on the structure allows us to simulate the operation of the strengthened structure in accordance with the actual operating conditions and the device of the reinforcement. The third section presents the results of experimental research of bending and compressed-bending reinforced concrete elements: not strengthened and strengthened with additional reinforcement and additional reinforcement and concrete both (reinforced concrete jacket) with and without preloading during strengthening. On the example the strengthening method by making of reinforced concrete jacket, as the most difficult to perform and as a general case of strengthening of reinforced concrete structures by increasing the cross section, some results were presented. The fourth section presents calculation methods of remaining strengthened reinforced concrete structures bearing capacity. An important difference between the calculation of the force model from code of DSTU B V.3.1-2: 2016 from the deformation model of calculation by DSTU B V.2.6-156: 2010 is that it does not allow to estimate the stress-strain state of the structure at any cross section layer and any stages but only in the limit state. The fifth section describes the computer modeling of strengthened r/c beams in the application software, which were developed by the finite element method (FEM). Algorithms for creating a geometrical and physical model, a loading model of strengthened structure, which would reflect the real conditions of their operation and reinforcement, are proposed. The sixth section presents the results of development and testing of the proposed methods, as well as analysis of the obtained values of qualitative and quantitative indicators of reliability – reliability index β of bending and compressed-bending structures, strengthened by increasing the cross section of reinforcement, both reinforcement and concrete under load. The level of load acting at the time of strengthening is considered as an additional random value. Based on the analysis of the obtained values of reliability indexes β and probability of failure-free operation P(β) the approaches to determining the remaining resource of reinforced structures are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Стефаник В.Ю. 
Обгрунтування етіології, патогенезу акушерської патології та патогенетичної і неспецифічної терапії у системі профілактики неплідності худоби в окремих геохімічних зонах західного регіону України: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.07 / В.Ю. Стефаник ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2010. — 40 с. — укp.

Вперше одержано нові наукові дані про головні етіологічні чинники акушерської патології та неплідності корів у біогеохімічних провінціях Західного регіону України та встановлено питому вагу кожного з них у загальній патології відтворення корів. Виявлено патогенетичні зв'язки між виникненням і розвитком ендотоксикозу у тільних корів і порушеннями у них функції печінки, щитовидної залози, розладами обміну речовин, гемопоезу, кетозом, гормонального й імунного статусу. Доведено, що етіологічною та патогенетичною основою порушення процесу плодоношення, отелення, післяотельного періоду з розвитком гострого метриту є накопичення в організмі глибокотільних корів токсичних продуктів обміну речовин. Досліджено електролітне співвідношення у сироватці крові між парами іонів Na-K та Ca-Mg як стимуляторів функції вегетативної нервової системи, розроблено методи корекції вітамінно-мінерального обміну в організмі корів, а також комплекс профілактичних і лікувальних заходів, здатних запобігати розвитку патологічних процесів і функціональних розладів статевих органів як наслідку вегетативних дистоній. Вперше з використанням сканувальної електронної мікроскопії наведено морфологічну характеристику змін ендометрія корів протягом статевого циклу та у разі настання неплідності. Доведено залежність перебудови поверхневої епітеліальної вистилки матки корови та взаємовідношення різних клітинних елементів з епітеліоцитами ендометрія залежно від фаз статевого циклу. Встановлено залежність між перебігом післяотельної інволюції та біохмічним статусом крові й обгрунтовано патогенетичний взаємозв'язок між ними. Виявлено особливості перебігу післяотельного періоду залежно від тривалості третьої стадії отелення, що експериментально підтверджено ефективністю своєчасної профілактики субінволюції статевих органів з відновленням відтвірної функції. Показано суттєве значення мікроелементів (йоду, цинку, кобальту) у відновленні функції яєчників у разі симптоматичної неплідності корів. Запропоновано способи застосування даних мікроелементів у поєднанні з вітамінами у вигляді йодліпідного препарату, сухих порошків сульфату цинку та хлористого кобальту. Доведено залежність відтвірної функції корів від біогеохімічних особливостей довкілля, встановлено патогенетичний взаємозв'язок розладів репродуктивної функції корів з рівнем забезпечення їх мікроелементами: йодом, цинком, кобальтом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-911
Шифр НБУВ: РА370605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Хміль Досвальд А. С. 
Оптимізація кріопротоколів у пацієнток з ендокринним безпліддям при синдромі полікістозних яєчників на фоні хронічного ендометриту / А. С. Хміль Досвальд. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено і по-новому вирішено наукове завдання, що полягає у підвищенні ефективності лікування безпліддя у жінок із синдромом полікістозних яєчників та хронічним ендометритом. На підставі комплексних анамнестичних та клінічних досліджень отримано нові дані щодо особливостей клінічної картини, лабораторних даних, структури ендометрія та показників протоколу стимуляції у пацієнток з безпліддям на фоні синдрому полікістозних яєчників та хронічного ендометриту і доведено ефективність модифікованої стандартної терапії у протоколах допоміжних репродуктивних технологій. Встановлено, що у пацієнток з безпліддям на фоні синдрому полікістозних яєчників та хронічного ендометриту стимуляція суперовуляції супроводжується вищими загальною дозою рФСГ, тривалістю введення антагоніста ГнРГ, тривалістю контрольованої овуляторної стимуляції, при цьому зафіксована вірогідно нижча кількість ооцитів, бластоцист та запліднених клітин нормальної форми стосовно хворих із СПКЯ. Застосування модифікованої терапії у цих пацієнток у протоколах ДРТ веде до зростання числа фолікулів та отриманих ооцитів, покращення їх якості, а також до підвищення кількості запліднених клітин нормальної форми, виходу бластоцист та кількості клітин високого класу, стосовно стандартної терапії. Доведено ефективність запропонованої модифікованої схеми терапії на результативність екстракорпорального запліднення, зокрема, збільшується число досягнутих клінічних вагітностей, зменшується частота перерваних вагітностей та зростає відсоток термінових пологів.^UThe dissertation summarizes and proposes an innovative solution to the research question of increasing the effectiveness of infertility treatment in women with polycystic ovary syndrome and chronic endometritis. Based on comprehensive anamnestic and clinical study, the new findings were obtained regarding the features of the clinical picture, laboratory data, endometrial structure and indicators of the stimulation protocol in patients with infertility against the background of polycystic ovary syndrome and chronic endometritis, and the effectiveness of modified standard therapy in protocols of assisted reproductive technologies has been proven. It was established that in patients with infertility against the background of polycystic ovary syndrome and chronic endometritis, stimulation of superovulation is accompanied by a higher total dose of rFSH, duration of GnRH antagonist administration, and duration of controlled ovulatory stimulation, while a significantly lower number of oocytes, blastocysts, and fertilized cells of normal form was recorded compared to patients with PCOS only. The use of modified therapy in these patients in ART protocols leads to an increase in the number of follicles and obtained oocytes, improvement in their quality, as well as an increase in the number of fertilized normal shape cells, the output of blastocysts, and the number of high-class cells compared to the standard therapy. The effectiveness of the proposed modified treatment protocol on the outcomes of in vitro fertilization has been proven; in particular, the number of achieved clinical pregnancies increases, the frequency of aborted pregnancies decreases, and the percentage of term deliveries increases.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Стефанов С.О. 
Організаційно-правові проблеми трудової зайнятості засуджених у місцях позбавлення волі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.О. Стефанов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано історико-правовий та теоретичний процес розвитку та становлення інституту трудової зайнятості засуджених в Україні. Проведено теоретичний аналіз нормативних положень, що регламентують залучення засуджених до праці. Наведено результати проведених соціологічних досліджень трудової зайнятості у виправних установах Одещини. Охарактеризовано тенденції розвитку інституту трудової зайнятості засуджених за сучасних умов. Докладно розглянуто вплив на трудову зайнятість соціально-демографічних, кримінологічних та організаційних факторів. Особливу увагу приділено питанням організації праці засуджених. Розроблено концепцію приватизації підприємств виправних установ. Викладено теоретичні концепції, наведено практичні рекомендації, обгрунтовано необхідність зміни чинного кримінально-виконавчого законодавства, визначено підходи стосовно подальшого дослідження проблеми трудової зайнятості засуджених у місцях позбавлення волі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4Укр)13
Шифр НБУВ: РА319506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Стефанів Т.В. 
Особливості банкрутства окремих юридичних осіб: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Т.В. Стефанів ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено цивільно-правові аспекти банкрутства окремих юридичних осіб-боржників у сфері промисловості та сільського господарства. Запропоновано розширення кола юридичних осіб, що потребують спеціальних правил банкрутства. Віднесено до цього кола казенні та комунальні підприємства, некомерційні організації, підприємства воєнно-промислового комплексу тощо. Розглянуто питання банкрутства непідприємницьких організацій. Показано можливість продовження діяльності таких організацій після задоволення вимог кредиторів. Приділено особливу увагу банкрутству юридичних осіб у сфері промисловості (містотвірні підприємства та природні монополії ПЕК) і сільського господарства (сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92
Шифр НБУВ: РА373535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Стефанишин О.М. 
Особливості протеолітичних процесів у травному тракті телят: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.М. Стефанишин ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження протеолітичної активності протеїназ у вмісті рубця та хімусі 12-палої кишки телят. Визначено вікові особливості даних процесів, субстратну залежність активності протеїназ у даних відділах травного тракту, а також вплив на їх рівень концентрації протонів водню, інгібіторів протеїназ, катіонів та інших модуляторів. Проведено розділення протеїназ рубцевої рідини залежно від молекулярної маси та виявлено деякі їх фізико-хімічні та функціональні особливості. Вивчено властивості частково очищеної нейтральної серинової протеїнази, виділеної із безклітинної рідини рубця телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.90 + Е60*734.237 +
Шифр НБУВ: РА323847

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського