Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (50)Реферативна база даних (2355)Книжкові видання та компакт-диски (1580)Журнали та продовжувані видання (134)
Пошуковий запит: (<.>A=ХАРЧЕНК$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 107
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Петрович Р.Й. 
Агрегативно-ітеративні алгоритми для лінійних рівнянь з обмеженими операторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Р.Й. Петрович ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації побудовані і досліджені ітераційні алгоритми для лінійних рівнянь в скінченновимірному і банаховому просторах, названі багатократними агрегативно-ітеративними алгоритмами. Запропоновані агрегативно-ітеративні аналоги деяких числових методів, зокрема методу послідовної верхньої релаксації, методу найшвидшого спуску, чебишовського ітераційного методу, методу простих ітерацій. Отримані умови збіжності і оцінки похибок досліджених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.1,022

Рубрики:

      
2.

Харченко В.Є. 
Біологічні особливості Melilotus officinalis (L.)Pall. при вегетативному розмноженні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.Є. Харченко ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів вегетативного розмноження рослин різних років життя згідно їх біологічних особливостей. Запропоновано методику прискореного отримання селекційного матеріалу та шляхи отримання насіння з регенерантів рослин першого року розвитку, систему отримання калюсних культур листкових, сім'ядольних та гіпокотилевих експлантів, а також латеральних бруньок. На основі регуляції вмісту фітогормонів в поживному середовищі знайдено шляхи індукції морфогенезу на латеральних бруньках буркуну. Запропоновані методики дають можливість отримати вихідний матеріал для селекції та прискорити селекційний процес. Опрацювання методів вегетативного розмноження та рекомендації до їх застосування проводили, виходячи з біологічних особливостей M. officinalis. Основні результати роботи знайшли практичне впровадження під час робіт з виведення нового сорту: Буркун жовтий низькокумаринний "Сошелікир".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.8-453,022

Рубрики:

      
3.

Харченко О.І. 
Біохімічні механізми розвитку хронічної алкогольної інтоксикації та за умов дії оцтовокислого цинку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.І. Харченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-29 +
Шифр НБУВ: РА369903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Харченко В.В. 
В'язкопластичні ефекти в процесах високошвидкісного локального деформування матеріалів та елементів конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / В.В. Харченко ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1998. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.23

Рубрики:

      
5.

Харченко Т.Г. 
Взаємодія школи та соціального середовища у вихованні учнів колежів і ліцеїв Франції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Т.Г. Харченко ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження процесу соціалізації учнів французьких середніх шкіл. Визначено суть та напрямки взаємодії школи та соціального середовища у вихованні. Простежено генезис уявлень французьких філософів і педагогів щодо чинників формування особистості, а також ролі соціального середовища у формуванні особистості. Здійснено порівняльний аналіз сучасних теоретичних основ взаємодії школи та соціального середовища у Франції та в Україні. Виявлено основні напрямки, форми та методи взаємодії школи та соціального середовища у вихованні учнів у Франції. Простежено етапи становлення відносин між французькою середньою школою та сім'єю у справі виховання підлітків. Надано характеристику французької середньої школи як відкритої соціально-педагогічної системи, яка вступає у взаємодію з позакласними та позашкільними, а також громадськими організаціями та державою. Досліджено особливості соціалізації учнів французьких середніх шкіл засобами масової інформації. Визначено можливі шляхи використання позитивного французького досвіду взаємодії школи та соціального середовища в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4ФРА)4 + Ч312(4ФРА)
Шифр НБУВ: РА320937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Харченко І. О. 
Вирішення судом процесуальних питань в стадії виконання вироку: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / І. О. Харченко ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процесуальний порядок і зміст вирішення судом процесуальних питань у стадії виконання вироку. Розкрито зміст і предмет кримінально-процесуальної діяльності у стадії виконання вироку, проаналізовано її специфічні ознаки, висвітлено структуру стадії виконання вироку. Досліджено особливості звернення різних видів вироків до виконання. Зазначено про необхідність удосконалення законодавчого регламентування процесуальних повноважень судді у стадії виконання вироку. Розроблено класифікацію питань, що виникають і вирішуються судом на такій стадії. Досліджено особливості вирішення судом питань, що потребують доказування певних обставин, сформульовано пропозиції щодо запровадження пенітенціарного провадження. Запропоновано ряд змін до чинного кримінально-процесуального кодексу України та Проекту нового КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)79
Шифр НБУВ: РА378544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Харченко Ю. В. 
Гетероциклічні похідні 1,2,4-оксадіазолу та їх хімічне модифікування: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Ю. В. Харченко ; Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових гетероциклічних похідних 1,2,4-оксадіазолу та проведено їх хімічне модифікування. Запропоновано рідинно-фазовий синтез нових заміщених 5-(1,2,4-оксадіазол-5-іл)-3,4-дигідропіримідин-2(1Н)-тіонів. Встановлено, що введення замісників із електронодонорними групами в пара-положенні підвищує виходи цільових сполук. Визначено умови синтезу 3-(1,2,4-оксадізол-5-іл)-піридин-2(1Н)-онів. Розроблено новий препаративний метод одержання 5-[1-ціано-2-арилвініл]-1,2,4-оксадіазолів. Досліджено їх реакційну здатність за ціановініліденовим фрагментом з рядом нуклеофільних реагентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.61,0
Шифр НБУВ: РА374579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Харченко В.Ю. 
Громадсько-політична діяльність Володимира Антоновича: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Ю. Харченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичний аспект діяльності Володимира Антоновича (1830/4 - 1908 рр.), одного з головних представників українського національного руху другої половини XIX ст. Особливу увагу приділено його визначній участі у польських студентських гуртках у Києві напередодні Січневого повстання (1863 р.) та його ролі у створенні Київської громади. Проаналізовано вплив Антоновича на події національного відродження в Галичині у 1880 - 90-і рр., зокрема, його ініціативу у досягненні угоди з польською владою. Виявлено залежність стратегії поведінки та національно-політичної орієнтації Антоновича від умов імперської цензури та його власної культурницької концепції. Підкреслено, що, незважаючи на численні тактичні компроміси, головний курс громадської діяльності Володимира Антоновича був завжди послідовним, виправданим і патріотичним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Антонович
Шифр НБУВ: РА312031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Харченко Л.А. 
Діагностика та інтенсивна терапія біліарного сепсису: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Л.А. Харченко ; Київ. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання розробки методів диференціальної діагностики хворих на лихоманки нез'ясованого генезу (ЛНГ), зокрема, на ангіохоліт і холангіт, ускладнені сепсисом, а також раціональних методів лікування. Встановлено, що у 23,4 % хворих з діагнозом ЛНГ мали вогнище в біліарній системі. Досліджено особливості імунної реактивності у хворих з ангіохолітами та холангітами, а також проаналізовано їх зміни після санації біліарної системи. Розроблено новий спосіб диференціальної діагностики запальних процесів біліарної системи із застосуванням осмометрії жовчі для більш точного диференціювання її порцій у разі дуоденального зондування. Доведено ефективність використання даної методики обстеження та лікування хворих на біліарний сепсис.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52
Шифр НБУВ: РА318410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Харченко Д.С. 
Експериментальне обгрунтування застосування препарату "Корвітин" при нирковій недостатності: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Д.С. Харченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено гостру токсичність і визначено середню ефективну дозу корвітину для внутрішньочеревинного введення у щурів з нирковою недостатністю, яка складає 33,8 мг/кг. Встановлено, що полівінілпіролідин, який входить до складу корвітину, у разі парентерального введення у дозах, еквівалентній середній ефективній та удвічі вищій, не чинить негативного впливу на функціональний стан нирок інтактних тварин і перебіг у них ниркової недостатності. На різних моделях даної патології виявлено, що під впливом корвітину вібувається зниження проявів нефротичного та набрякового синдромів, нормалізація показників функціонального стану нирок, електролітного обміну, клінічних і біохімічних показників крові, зниження інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення та деструкції у нирковій тканині, що обумовлює загальний позитивний вплив препарату на перебіг захворювання. Доведено, що застосування корвітину сприяє збереженню морфо- й ультраструктури нирок щурів з експериментальним гломерулонефритом, що супроводжується нирковою недостатністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 + Р281.7/9-29 "Корвітин" +
Шифр НБУВ: РА368913

Рубрики:

      
12.

Владимирова Н.В. 
Естетико-художні засади реформаторів західноєвропейського театру межі ХІХ - ХХ століть (Е.Г.Крег, Г.Фукс, А.Аппіа): автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.01 / Н.В. Владимирова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено творчість провідних представників західноєвропейської культури кінця XIX - початку XX ст. Е. Г. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа. Доведено, що філософсько-мистецтвознавчі ідеї даного періоду були стимулом для формування творчої особистості. Встановлено вплив філософських ідей Ф. Ніцше, естетико-художніх засад прерафаелітів і естетико-мистецтвознавчих складових філософії А. Бергсона на західноєвропейську театральну культуру того часу. Зауважено, що аналіз естетико-художніх засад Е. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа підкреслює потужність взаємозв'язку між теорією та практикою мистецтва та уточнює важливість міжвидових зв'язків у площині театральної культури, а також сприяє осмисленню процесу інтеграції українського театру у західноєвропейський культурний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4)61-8 + Ю812.453.3 +
Шифр НБУВ: РА367358

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Харченко С.П. 
Етнокультурні цивілізації в контексті саморозгортання загальноцивілізаційного процесу: філософсько-історичний аспект: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.П. Харченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Введено науковий термін "етнокультурна цивілізація". З застосуванням філософсько-історичного, культурно-історичного та соціокультурного підходів визначено й обгрунтовано місце етнокультурних цивілізацій у контексті становлення глобального світу. Розкрито зміст термінів "етнічна культура", "загальноцивілізаційний процес". Установлено, що зміст термінів "етнічна культура", "етнокультурна цивілізація" та "загальноцивілізаційний процес" корелюють як одиничне ("етнічна культура"), особливе ("етнокультурна цивілізація") та загальне ("загальноцивілізаційний процес"). Проведено філософсько-історичну реконструкцію становлення етнокультурних цивілізацій. Обгрунтовано, що сучасні вектори загальноцивілізаційного розвитку "Схід - Захід" і "Південь - Північ" складають діалектичну єдність, у межах якої відбуваються міжкультурні та міжцивілізаційні діалоги та полілоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ю6*671.112 + Т019 +
Шифр НБУВ: РА365059

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Харченко Л.П. 
Закономірності морфофункціональної організації травної системи птахів різних трофічних спеціалізацій: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.08 / Л.П. Харченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 40 с.: рис. — укp.

У порівняльному аспекті здійснено комплексні дослідження (анатомічні, гістологічні, ембріональні, біохімічні) морфофункціональної організації травної системи птахів різної трофічної спеціалізації. Теоретично обгрунтовано найважливіші групи факторів, взаємопов'язаних з особливостями локомоції (польотом), трофікою та кормодобувним стереотипом, які впливали у процесі еволюції та становлення морфологічної організації травної систем птахів. Значну увагу приділено виявленню компенсаторних факторів в організації травної системи птахів. Обгрунтовано положення про відносну універсальність її будови, лабільність травних ферментів та їх високу активність. На підставі узагальнених даних щодо морфофункціональної організації та процесу травлення у птахів, взаємопов'язаних зі складністю рельєфу слизової оболонки кишечнику, з наявністю чи відсутністю симбіотичного травлення, активністю ферментів підшлункової залози та механізмами пролонгації контакту травних ферментів з хімусом розроблено положення про дві головні стратегії травлення у птахів з маргінальними трофічними спеціалізаціями. Показано роль і значення наявності у будові травної системи птахів анцеснтральних та просунутих ознак. Обгрунтовано висновок про високу адаптивну й еволюційну пластичність представників класу Aves та "потенційну" поліфагію у більшості представників класу, оптимістичний прогноз щодо виживання більшості видів пахів в урбанізованих і трансформованих ландшафтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*694 +
Шифр НБУВ: РА350825

Рубрики:

      
15.

Харченко О.В. 
Застосування S-амідоалкілювання в синтезах функціональних похідних азотистих гетероциклів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / О.В. Харченко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71

      
16.

Харченко А.О. 
Зменшення радіальної нерівномірності температурних полів у дисках роторів ГТД дискобарабанної конструкції: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / А.О. Харченко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення наукової задачі зменшення радіальної нерівномірності температурних полів у дисках роторів газотурбінних двигунів (ГТД) дискобарабанної конструкції за допомогою застосування пристроїв, що використовують динамічний напір осьового потоку повітря, що відбирається на охолоджування двигуна. Експериментально встановлено, що найбільш ефективно зменшення нерівномірності температури за радіусом диска відбувається у разі його екранування з ежекторних каналів. Із використанням експериментальних даних одержано формули для розрахунку розподілу температури за радіусом екранованого та неекранованого дисків. Обгрунтовано можливість зменшення температурних напружень дисків роторів за допомогою застосування пристроїв з ежекторними каналами, що дозволяє збільшити запас міцності диска. З'ясовано, що у разі підвищення вимог щодо масогабаритних показників маса екранованого диска може бути зменшена у порівнянні з неекранованим за умов забезпечення рівних запасів міцності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-042-01 +
Шифр НБУВ: РА358387

Рубрики:

      
17.

Харченко Є. В. 
Інтертекстуальність в українській музиці двадцятого століття: інтонація, жанр, стиль: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Є. В. Харченко ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Введено інтертекстуальну методологію до музично-історичних методів дослідження музики. Висвітлено процес утворення музичних інтертекстуальних зв'язків на основі перетворення факту-художнього факту в інтертекст. Виокремлено основні стуктурні одиниці-інтертексти, завдяки яким реалізуються міжтекстові зв'язки в конкретних артефактах - інтонація, жанр і стиль. Охарактеризовано відміності між полістилістикою й інтертекстуальністю. Проаналізовано творчість Б. Лятошинського та виведено теорію "інтонаційного словника" композитора, визначено три інтонаційні комплекси. Вперше введено до музикознавчого обігу ряд невідомих і маловідомих творів О. Безбородька, Г. Гаврилець, І. Карабиця, Ж. Колодуб, Г. Ляшенка, С. Пілютикова, К. Цепколенко, І. Щербакова, М. Скорика, В. Сильвестрова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6-2-4 + Ш107.70
Шифр НБУВ: РА380032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Харченко А.В. 
Іронія як стильовий компонент прози Володимира Дрозда: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.В. Харченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розкрито специфіку вияву у прозі В. Дрозда іронії як невід'ємної складової художнього стилю письменника. Зазначено, що іронія у творах автора виражається у різний спосіб. Описано прозу В. Дрозда, для якої характерні експерименти зі словом, мовна гра в різних її проявах, зокрема, буквалізація метафор і парономазія; обігрування канцеляризмів, мовних штампів, що вживаються в несподіваних контекстах; автокоментарі персонажів і автора, які створюють смислові двозначності, змішування стилів та стилізація з елементами пародійності. Доведено, що іронічні настанови В. Дрозда впливають на зовнішню та внутрішню структури його повістей і романів. Визначальний мотив у текстах прозаїка - мотив гри. Проаналізовано важливу роль об'єктивного (іронія долі) та суб'єктивного (самоіронія) типів іронії у творчості письменника. Наголошено, що незмінна особливість стилю творів В. Дрозда - іронія як принцип ставлення до дійсності та єдиний спосіб висловити власну точку зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4Дрозд,В.Г.534 +
Шифр НБУВ: РА360736

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Петрович 
Історична топографія міста Володимира X - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Петрович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено історичну топографію одного з найдавніших і найбільших міст Волині - Володимира Х - ХVIII ст. На основі проаналізованих матеріалів з'ясовано основні етапи розвитку міста, наведено характеристику оборонних укріплень та цитаделей, окремих соціально-топографічних частин міста та пам'яток культової архітектури. Висвітлено деякі питання історичної демографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ)4-22 Володимир +
Шифр НБУВ: РА326540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Петрович В.В. 
Корекція сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Петрович ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено програму корекції сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики, специфічними ознаками якої є організація корекційних заходів з урахуванням особливостей функціональних порушень опорно-рухового апарату та рухової сфери молодших школярів і послідовність вирішення завдань фізичного удосконалення. Уточнено наукові уявлення про особливості формування сагітального профілю постави тіла дітей молодшого шкільного віку. Вперше визначено показники гоніометрії тіла дітей молодшого шкільного віку, що мають порушення постави, які дозволяють за допомогою фізичних вправ різної біомеханічної спрямованості вибірково впливати на порушення просторової організації біоланок тіла школярів. Розроблено спеціальні нормативні шкали оцінювання для контролю й оцінювання процесу формування сагітального профілю постави школярів. Проведено дослідження фізичного розвитку та моторики дітей молодшого шкільного віку Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.491 + Ч516.517 +
Шифр НБУВ: РА370003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського