Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (70)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Фесенко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Фесенко В.І. 
Обгрунтування принципів профілактики та лікування генералізованого пародонтиту у хворих на хронічний вірусний гепатит В: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.І. Фесенко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено високу розповсюдженість запальних захворювань пародонта у осіб з різними варіантами перебігу хронічного вірусного гепатиту В. У результаті клініко-лабораторного дослідження виявлено зниження місцевих імунологічних факторів захисту та значне підвищення концентрації умовно патогенної мікрофлори в тканинах парадонта. Доведено високу ефективність місцевого застосування антибактеріального засобу "Парагель" під індивідуальну капу та диференційованого використання імунокоригувальних препаратів "Імудон", "Лаферон" та антигіпоксичного препарату "Бемітіл" у комплексному лікуванні та профілактиці загострень генералізованого пародонтиту у хворих з різними фазами перебігу хронічного вірусного гепатиту В.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р514.16-5 +
Шифр НБУВ: РА330404

Рубрики:

      
2.

Фесенко В.І. 
Розсіяння електромагнітних хвиль на шаруватих анізотропних об'єктах в вільному просторі та в хвилеводах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.І. Фесенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Наведено результати теоретичного аналізу процесів поширення та розсіяння електромагнітних хвиль в просторово неднорідних середовищах. За допомогою методу скаляризації одержано розв'язок векторної задачі розсіяння плоскої електромагнітної хвилі на одномірно-неоднорідному довільному анізотропному феритовому шарі. Досліджено вплив анізотропії та неоднорідності шару у разі інтерпретації даних радіохвилевого контролю. Показано можливість керування поляризаційними характеристиками розсіяного поля за рахунок зміни профілю неоднорідності шару. З використанням теорії функцій Гріна одержано наближений числово-аналітичний вираз для коефіціентів відбиття плоскошаруватого середовища для основної моди прямокутного хвилеводу. Розроблено алгоритм розрахунку коефіцієнтів матриці розсіяння, неоднорідної анізотропної вставки прямокутного хвилеводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.224,022 + З845.7 +
Шифр НБУВ: РА337255

Рубрики:

      
3.

Фесенко В.І. 
Творчість Жоржа Бернаноса: поетика події та пророцтва: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.04 / В.І. Фесенко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 44 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню специфіки поетики романів та есе французького письменника-католика Ж.Бернаноса. У біблійному сенсі вона є пророцтвом, тобто подією слова у відповідь на запитання, що лунає на історичному горизонті. Досліджується поняття эподіїю в точних і гуманітарних науках, вивчаються форми пророцтв і профетичного жанру, протистояння факту і події у розумінні самого письменника. Засоби поетики - жанри есе та роману. Оповідь, коментар, аргументація, діалог, опис, лексико-стилістичні фігури аналізуються як такі, що здійснюють трансформацію поверхового факту в текстуальну подію духовної снаги. Застосовується принцип герменевтичної арки. Аналіз історичної епохи передує вивченню діяльності творчої уяви митця, яка трансформує традиційну літературну жанрову парадигму. Особлива увага надається ефекту (коду) тексту, який породжує есхатологічну інтерпретацію творчого доробку письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Фесенко В.С. 
Топографоанатомічне і клінічне обгрунтування підвищення ефективності та безпечності регіонарного знеболювання (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.30 / В.С. Фесенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено проблеми підвищення ефективності та безпечності анестезії плечового сплетення. Наведено результати дослідження трьох доступів для блокади плечового сплетення на 22-х трупах і 312-ти дорослих ортопедичних пацієнтах. Анатомічним дослідженнями доведено існування бар'єра між над- і підключичною частинами футляра плечового сплетення й обгрунтовано дві оригінальні модифікації міждрабинчастої та коракоїдної підключичної блокад. За результатами клінічних досліджень показано ефективність інфрачервоної термометрії як предиктора успішної блокади, найшвидше настання сенсорного, моторного та симпатичного блоку після надключичної блокади та найкращу анестезію трапецієподібного м'яза після міждрабинчастої блокади. Водночас, після останньої виявлено найбільші респіраторні побічні ефекти та найвищі плазмові рівні лідокаїну. Зазначено, що після коракоїдної підключичної блокади респіраторних побічних ефектів не виявлено. Біохімічні стрес-маркери (глікемія, рівні кортизолу та пролактину) під час і після операції змінювались менше за провідникової анастезії, ніж за загальної, але пролактин зростав учетверо після виконання блокади, корелюючи з рівнем ситуативної тривожності пацієнтів. Після операції інтенсивність болю та потреба в опіоїдах були значно меншими, а тривалість аналгезії - довшою за провідникової анестезії. Запропоновано алгоритм вибору оптимального доступу для блокади плечового сплетення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.4-1
Шифр НБУВ: РА370231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Фесенко В. І. 
Електромагнітні хвилі у багатокомпонентних штучних композитних матеріалах / В. І. Фесенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота представлена в рамках актуального напрямку сучасної радіофізики, який стосується синтезу штучних композитних матеріалів і теоретичного й експериментального дослідження їх електродинамічних властивостей. Метою роботи є розробка й аналіз у межах єдиної уніфікованої теорії низки фізико-математичних моделей взаємодії електромагнітного поля зі штучними композитними середовищами, з урахуванням впливу анізотропії середовища та його просторової неоднорідності на закономірності поширення та розсіяння електромагнітних хвиль, для досягнення найбільш ефективного способу керування їх дисперсійними характеристиками. Матеріали, що досліджуються, містять оптично-активні включення та можуть функціонувати на однакових фізичних принципах у різних діапазонах частот від НВЧ до оптичного. Автором були розвинуті й узагальнені існуючі методи аналізу штучних середовищ зі складною просторовою композицією, що в поєднанні з підходами сучасної радіофізики та математичної фізики, дозволило виявити низку нових фізичних ефектів і закономірностей поширення та розсіяння електромагнітних хвиль на таких композитних структурах. Отримані в дисертаційній роботі результати являються важливими, як для прикладних досліджень спрямованих на створення високоефективних пристроїв фотоніки, мікроелектроніки, оптоелектроніки та плазмоніки, так і для поглиблення фундаментальних знань про особливості взаємодії електромагнітного випромінювання зі штучними композитними середовищами.^UThe thesis is related to a new field of modern radiophysics, which concerns with the synthesis of artificial composite structures and theoretical and experimental study of their electromagnetic properties. The structures under study are composed of optically active components and can operate on the same physical principles in different frequency ranges from microwave to visible. The aim of the work is to develop and analyze, in the framework of a unified theory, several physical and mathematical models of the electromagnetic field interaction with artificial composite media. In the proposed models, the effects of anisotropy and spatial inhomogeneity on the characteristics of electromagnetic wave propagation in the studied artificial structures are accounted for. The author develops and generalizes the existing methods of analysis of artificial structures with complex spatial composition. These methods combined with other approaches of modern radiophysics and mathematical physics allow revealing a number of new physical conditions and effects of propagation and scattering of electromagnetic waves in such composite structures.The results obtained in the thesis are important for both theoretical and applied physics with the aim to design highly efficient devices for photonics, microelectronics, optoelectronics, and plasmonics, and for deepening fundamental knowledge about the interaction of electromagnetic waves with artificial composite media.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського