Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (417)Книжкові видання та компакт-диски (246)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ФУРМАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Фурман О.А. 
Активізація навчально-пізнавальної діяльності майбутніх учителів біології у процесі навчання інформатики: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.А. Фурман ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Зазначено, що вирішення проблеми активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів у процесі навчання інформатики вимагає системного підходу. Розроблено окремі компоненти методичної системи навчання інформатики. Встановлено, що використання методів активного навчання та задач професійного спрямування дає змогу поглибити розуміння студентами навчального матеріалу, посилити прикладну спрямованість результатів навчання інформатики студентів-біологів у ВПНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА367450

Географічні рубрики:

      
2.

Фурман С.В. 
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів бджільництва, одержаних в радіоактивно забруднених районах Полісся Житомирщини: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / С.В. Фурман ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.17
Шифр НБУВ: РА312808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Фурманець М.Г. 
Вплив попередників і добрив на продуктивність пшениці озимої у короткоротаційних сівозмінах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / М.Г. Фурманець ; Нац. наук. центр "Ін-т землеробства УААН". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено вплив біологічних засобів інтенсифікації (гною, сидератів і побічної продукції) та попередників на показники родючості грунту, фітосанітарний стан посівів, продуктивність і якість зерна пшениці озимої у короткоротаційних сівозмінах. Досліджено вплив різних систем удобрення та попередників на водний, поживний режим грунту, фітосанітарний стан посівів, ріст і розвиток рослин, урожайність, якість зерна пшениці озимої, продуктивність сівозмін, економічну й енергетичну ефективність. Серед короткоротаційних сівозмін найбільш продуктивною на темно-сірому грунті є плодозмінна сівозміна з введенням поля трав багаторічних (конюшини) та застосуванням традиційної органо-мінеральної системи удобрення за умов внесення під всі культури рекомендованої дози мінеральних добрив, а також 10 т гною на 1 га сівозміни. Вихід кормових одиниць з 1 га ріллі становив 6,9 т, перетравного протеїну - 0,48 т/га. Вискокопродуктивною є також зерно-просапна короткоротаційна сівозміна з насиченням зерновими до 75 % та введенням кукурудзи на силос.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-419(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Фурман Т. О. 
Ефективність функціонування сільськогосподарських виробничих формувань різних організаційно-правових форм: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т. О. Фурман ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено та розроблено теоретичні основи та методичні підходи щодо становлення й ефективного розвитку сільськогосподарських виробничих формувань різних організаційно-правових форм господарювання, а також обгрунтовано перспективи їх розвитку та шляхи підвищення ефективності функціонування. Вдосконалено теоретичні та методичні основи формування та розвитку різних форм господарювання в аграрному секторі на підставі рівноправного існування форм власності. Проаналізовано розвиток сільськогосподарського виробництва в різних формах господарювання. Висвітлено ефективність функціонування сільськогосподарських виробничих формувань різних організаційно-правових форм. Розроблено систему економічних відносин між сільськогосподарськими підприємствами, фермерськими господарствами й особистими селянськими господарствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.3
Шифр НБУВ: РА376200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Фурман В. Г. 
Клініко-параклінічна характеристика стану гепатобіліарної системи та корекція її порушень у дітей, хворих на гострий лейкоз: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / В. Г. Фурман ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено частоту та важкість ураження гепатобіліарної системи у дітей, хворих на гострий лейкоз (ГЛ) і продемонстровано зв'язок ступеня її ураження з віком, статтю, клінічною формою ГЛ, лінійністю, FAB типом, імунофенотипом. Визначено діагностичну цінність окремих показників ліпідного обміну для оцінки стану гепатобіліарної системи та доведено їх взаємозв'язок з показниками цитолізу, холестазу та білково-синтетичної функції печінки. Розглянуто зміни ультразвукових характеристик гепатобіліарної системи у дітей, хворих на ГЛ, з урахуванням наявності у них синдромів цитолізу, холестазу, порушень ліпідного обміну. Встановлено, що існує чітка відповідність між ультразвуковими змінами з боку гепатобіліарної системи та активністю цитолітичних ферментів, виразністю холестазу та порушень ліпідного обміну. Обгрунтовано та доведено ефективність гепатопротекторної фармакотерапії із застосуванням урсодезоксихолевої кислоти та адеметионіну в комплексі програмного лікування ГЛ у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р833.413.5-5 + Р733.411.022-37
Шифр НБУВ: РА371355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Фурман Ю.М. 
Корекція аеробної та анаеробної лактатної продуктивності організму молоді біговими навантаженнями різного режиму: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Ю.М. Фурман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Вивчено вікову динаміку та статеві особливості показників аеробної та анаеробної лактатної продуктивності молоді в період з 18-ти до 22-х років та зроблено висновок щодо необхідності підвищення рівня аеробної та анаеробної лактатної продуктивності. За результатами досліджень впливу різних режимів бігових тренувань на показники аеробної та анаеробної лактатної продуктивності, біоелектричної активності серця, артеріального тиску та зовнішнього дихання встановлено, що їх ефективність залежить від величини внутрішнього об'єму та режиму енергозабезпечення навантажень, методу тренувань і періодичності занять. Запропоновано новий методичний підхід до визначення оптимального діапазону внутрішнього об'єму бігових навантажень з урахуванням рівня аеробних можливостей організму. Встановлено статеві особливості корекції аеробної та анаеробної лактатної продуктивності організму залежно від режиму бігових навантажень. Виявлено переваги тренувань у змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з тренуванням в аеробному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11 + Ч510.912.3 +
Шифр НБУВ: РА322799

Рубрики:

      
7.

Фурман В.М. 
Обгрунтування стратегії діяльності підприємств на фондовому ринку (на матеріалах металургійних підприємств України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.М. Фурман ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо побудови ефективної емісійної політики металургійних підприємств, концептуальних основ формування їх дивідендної та приватизаційної політики, а також раціоналізації системи корпоративного управління. Обгрунтовано основні методологічні засади побудови інвестиційно-підприємницького середовища функціонування підприємств на фондовому ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 + У9(4УКР)301-56 + У9(4УКР)305.5-56
Шифр НБУВ: РА309052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Фурман Я.В. 
Основи методики розслідування контрабанди культурних цінностей: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Я.В. Фурман ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито структуру криміналістичної характеристики контрабанди культурних цінностей, до якої включено предмет злочинного посягання, спосіб злочину, особу злочинця. Встановлено типові слідчі ситуації розслідування досліджуваного виду злочинів. Наведено типові версії у справах про контрабанду культурних цінностей, які класифіковані за об'єктивною стороною злочину, джерелами придбаних культурних цінностей, способами їх переміщення через митний кордон, способами маскування, місцями збуту та зберігання, кількістю епізодів злочинної діяльності, суб'єктом і суб'єктивною стороною злочину. Досліджено тактичні прийоми слідчого огляду, призначення судових експертиз, обшуку, затримання, допиту, виїмки, відтворення обстановки та обставин події, освідування, пред'явлення для впізнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)117.3 + Х819(4Укр)112.038.1 + Х894.9(4Укр)311.73 +
Шифр НБУВ: РА368447

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Фурманов О.Ю. 
Первинний шов сухожиль згиначів пальців кисті в "критичній" зоні у дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Ю. Фурманов ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі даних комплексного вивчення результатів первинного шва сухожиль згиначів пальців у "критичній" зоні кисті руки з'ясовано раніше не досліджені причини незадовільних результатів оперативних втручань: порушення кровопостачання пальця у разі травми обох власних долонних пальцевих артерій на ділянках 2B та 2C "критичної" зони, а також меншу стійкість сухожиль до прорізування шва в дітей у віці до 10 років. Установлено, що у випадку зазначеної травми в пальці виникає ішемія та субкомпенсований кровообіг. Клінічні прояви локальної ішемії в дітей мають свої особливості. Визначено, що ішемія тканин пальця сприяє поширенню рубцевого процесу в зоні сухожильного анастомозу та погіршує реінервацію пальця. Виявлено, що в дітей віком до 10 років сухожильна тканина має відносно меншу щільність упаковки пучків колагенових волокон першого порядку в пучках даних волокон другого порядку, меншу товщину епітенона, більший вміст пухкої та аморфної речовини. Ці особливості зменшують біомеханічну стійкість сухожилля до прорізування сухожильного шва. Наслідком цього є негативні результати, зумовлені повільним прорізуванням шва в сухожиллі, розтягненням анастомозу з утворенням у дефекті псевдосухожильної тканини. За відсутності умов відновлення цілісності пальця сухожилля поверхневого згинача пальця втрачається до 37 % сили згинання пальця. Можна припустити, що у разі відсутності сухожилля поверхневого згинача пальця внаслідок підвищеного навантаження на кільцеподібні частини волокнистої піхви в них виникають рубцеві зміни, а також адгезія між ними та сухожиллям глибокого згинача поза зоною шва. На підставі результатів проведених досліджень опрацьовано алгоритм відновлення сухожиль згиначів пальців кисті в дітей. Впроваджено новий спосіб накладання сухожильного шва та спосіб хірургічного лікування пошкодження сухожилків згиначів пальця, що містить виконання первинного тенодезу сухожилля поверхневого згинача. Визначено необхідний об'єм мікрохірургічного втручання у випадку ізольованого та сполученого ушкоджень сухожиль згиначів пальців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.474 +
Шифр НБУВ: РА325744

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Фурманенко О.С. 
Принципи та методи удосконалення технологічного процесу очищення дорожніх покриттів міських територій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / О.С. Фурманенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Комплекс технологічного процесу очищення дорожніх покриттів розглядається як функціонування структурно-логічної системи "дорожнє покриття - прибиральна техніка - вуличний рух - кліматичні умови". Викладені теоретичні основи обгрунтування оптимального технологічного процесу, розроблено комплексне математичне забезпечення планування режимів очищення дорожніх покриттів та обсягів прибиральних робіт, розрахунків потреби в засобах механізації та затрат ручної праці, транспортних збитків на ділянках робіт. Визначені кореляційні рівняння, що відображають залежності між параметрами технологічного процесу та параметрами кліматичних, містобудівних та експлуатаційних умов, удосконалено стратегію проектування дорожніх покриттів з урахуванням вимог механізованого прибирання та організацію роботи прибиральних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.18-082

Рубрики:

      
11.

Фурманець Ю. С. 
Продуктивні показники бичків абердин-ангуської породи при згодовуванні високобілкових кормів та природної мінеральної добавки: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Ю. С. Фурманець ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки рецептів комбікормів і вивчення ефективності їх застосування в годівлі бичків м'ясної абердин-ангуської породи у зимовий період за умов Західного Лісостепу України. Під час вивчення впливу згодовування комбікормів з білковими та мінеральними домішками на загальний стан організму піддослідних тварин в їх крові виявлено вміст еритроцитів, гемоглобіну, загального білка, каротину, Р, Са і резервну лужність. Гематологічні показники піддослідних бичків були в межах фізіологічних норм без суттєвої різниці між групами. Встановлено, що включення до раціонів тварин за силосно-концентратного типу годівлі розроблених комбікормів забезпечує їх потребу згідно з нормою, виявляє позитивний вплив на обмін речовин в організмі бичків, покращує перетравність поживних речовин кормів, підвищує м'ясну продуктивність, якість яловичини та рентабельність її виробництва. У зимово-стійловий період утримання на силосно-концентратних раціонах за умов Західного Лісостепу України доведено доцільність використання у годівлі бичків комбікорму такого складу (%): пшениця фуражна - 40, ячмінь - 30, висівки пшеничні - 10, зерно сої сорту Юг 30 - 15, туфи Берестовецькго родовища Рівненщини - 3,5, кухонна сіль - 1,5.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.21
Шифр НБУВ: РА378168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Фурман О.В. 
Реакція внутрішньосферного заміщення і окиснення-відновлення в бісдіамінових комплексах кобальту (III): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Фурман ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено процеси внутрішньосферного заміщення й окиснення-відновлення у твердому стані й у розчині дигалогено-, карбонато- та галогеноаквакомплексів кобальту (ІІІ) з фенантроліном і дипіридилом. Диференційно-термічним і термогравіметричним методом досліджено солі дихлоро-, дибромо- та бромохлоробісдипіридилкобальту (ІІІ). Розроблено новий підхід до вивчення реакцій внутрішньосферного заміщення у водяних розчинах галогеноаква- та дигалогенокомплексів кобальту (ІІІ), який містить у собі складання й обгрунтування повної схеми можливих рівноваг у розчині. Для одержаної схеми розроблено математичну модель процесу та програму розрахунку на ЕОМ індивідуальних констант рівноваги всіх стадій процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.126-27 +
Шифр НБУВ: РА339257

Рубрики:

      
13.

Фурманкевич Н.М. 
Рексамний дискурс в електронних мас-медіа України: соціолінгвістичні особливості, форми творення в Інтернеті: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.06 / Н.М. Фурманкевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено рекламний дискурс в електронних мас-медів України. Проведено соціологічне дослідження, за результатами якого з'ясовано загальні тенденції ставлення українського споживача до реклами, зокрема, до теле-, радіо- й Інтернет-реклами. Проаналізовано комунікативний характер реклами. Розглянуто форми передачі рекламного дискурсу, а також теоретичні аспекти та соціологічні дослідження впливу реклами на споживачів з урахуванням цілісності та взаємозв'язку всіх компонентів комунікативного процесу. Проаналізовано фактори комунікативної ефективності сучасної української теле-, радіо- й Інтернет-реклами. Розглянуто особливості їх впливу на споживача. Досліджено рекламне звернення в Інтернеті, а також аспект його реалізації у Всесвітній мережі. Увагу приділено найбільш поширеним рекламним носіям, а саме: банерам, обмінним мережам та пошуковим системам. Розглянуто E-mail маркетинг і особливості розвитку бренду як фактора реклами. Досліджено мережу Інтернет і взаємодію інтернет-реклами з користувачами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.164 + Ч62с51 + С5*681 +
Шифр НБУВ: РА364594

Рубрики:

      
14.

Фурман І.І. 
Розвиток воєнного мистецтва флотів у локальних війнах та збройних конфліктах при веденні самостійних дій (1967 - 1988 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.І. Фурман ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення певної літератури висвітлено розвиток воєнного мистецтва флотів і проаналізовано основні завдання, які вирішували флоти під час ведення самостійних дій у воєнних конфліктах 1967 - 1988 рр. Розкрито чинники, що впливали на самостійні дії флотів. Визначено форми та способи їх застосування. Виявлено особливості протиповітряної, протиракетної, протимінної, протикатерної, протичовної та протипідводнодиверсійної оборони, а також виокремлено та теоретично обгрунтовано тенденції та закономірності розвитку воєнного мистецтва. На підставі одержаних результатів надано практичні рекомендації щодо використання історичного досвіду ведення флотами самостійних дій у воєнних конфліктах 1967 - 1988 рр. у процесі реформування та розвитку ВМС ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63-66 + Ц1,8(4/8)142 + Ц66,8(4/8)-3 +
Шифр НБУВ: РА345047

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Фурман В.М. 
Страховий ринок в Україні: проблеми становлення та стратегія розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / В.М. Фурман ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2006. — 36 с. — укp.

Визначено зміст поняття, базові принципи та функціональне призначення страхування, показано його специфічні особливості та встановлено причини їх виникнення. З'ясовано роль страхування у соціально-економічних процесах. Досліжено теоретичні й організаційно-методологічні засади формування страхового ринку в Україні, розкрито його сутність і особливості. Встановлено вплив державного регулювання на функціонування та стратегічний розвиток страхового ринку. Визначено світові тенденції розвитку ринку страхових послуг, а також специфічні риси його формування у країнах з транзитивною економікою. Проаналізовано сучасний стан, тенденції та проблеми становлення вітчизняного страхового ринку. Наведено оцінку нормативно-правового забезпечення страхової діяльності в Україні. Розкрито організаційно-методологічні, інформаційно-аналітичні, кадрові та технологічні засади формування страхового ринку в Україні. Обгрунтовано напрями стратегічного розвитку страхового ринку в цілому та його складових (галузевих і регіональних сегментів, окремих страхових компаній і посередників) і запропоновано шляхи їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7 + У9(4УКР)271 +
Шифр НБУВ: РА344504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Фурман 
Ціннісно-орієнтаційні чинники особистісного розвитку майбутніх психологів: автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.07 / Анатолій Анатолійович Фурман ; Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Ю9 р(4Укр)3-3
Шифр НБУВ: РА365348

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Бойко М. О. 
Адаптація студентів закладів вищої освіти Подільського регіону з різною руховою активністю до фізичної та розумової діяльності / М. О. Бойко. — Б.м., 2021 — укp.

Отримані результати досліджень засвідчили, що адаптивні можливості студентів закладів вищої освіти 17-21 років, що проживають в межах Подільського регіону, потребують удосконалення. Особливо це стосується молоді, яка не займається спортом, та не відвідує спортивних секцій і фітнес-клубів. Встановлено, що заняття циклічними та ігровими видами спорту (крім волейболу) мають виражений позитивний вплив на здатність студентів адаптуватися до фізичної роботи в аеробному режимі енергозабезпечення, що зумовлює вищий рівень фізичного здоров'я.^UThe obtained research results showed that the adaptive capabilities of students of higher education institutions of 17-21years in the Podolsk region are low and need to be improved. This is especially concern for young people who do not play sports and do not attend sports clubs and fitness clubs. Cycling and playing sports (except volleyball) have been shown to have a pronounced positive effect on students' ability to adapt to physical activity in an aerobic energy regime, which leads to a higher level of physical health.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Фурман О. В. 
Оптимізація елементів технології вирощування сої в умовах Лісостепу правобережного. / О. В. Фурман. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт - процеси росту і розвитку рослин сортів сої різних груп стиглості, формування врожаю та його якості залежно від біологічних особливостей сорту, інокуляції та мінеральних добрив. Мета - виявити залежності росту, розвитку та формування продуктивності сортів сої різних груп стиглості від інокуляції, норм і строків внесення мінеральних добрив та удосконалити технологію їх вирощування на основі бактеріально-мінерального удобрення в умовах Лісостепу правобережного. Методи: візуальний, кількісний, вимірювально-ваговий, розрахунковий, біохімічний, дисперсійний, статистично-математичний, порівняльно-розрахунковий. У результаті досліджень, проведених впродовж 2013-2015 рр. у Лісостепу правобережному на чорноземі типовому малогумусному середньосуглинковому встановлено особливості впливу бактеризації насіння мікробним препаратом на основі азотфіксуючих і фосформобілізуючих бактерій та різних норм і строків внесення мінеральних добрив на ріст, розвиток рослин та формування врожаю і якість насіння сої. Встановлена залежність формування фотосинтетичної, симбіотичної та індивідуальної продуктивності культури від впливу факторів, що були поставлені на вивчення. Удосконалено технологію вирощування сортів сої на основі оптимізації бактеріально-мінерального удобрення. Удосконалена технологія вирощування сої у 2016 р. пройшла виробничу перевірку та впродовж 2017-2020 рр. була впроваджена у ДП «Дослідне господарство «Озерне» ІБКіЦБ НААН, с. Озерне, Білоцерківського р-ну, Київської обл. та Білоцерківській дослідно-селекційній станції ІБКіЦБ НААН, с. Мала Вільшанка, Білоцерківського р-ну, Київської обл. на загальній площі 98 га, де забезпечила середню урожайність насіння сортів сої на рівні 2,68-2,96 т/га за середньої урожайності в господарствах – 2,27-2,31 т/га. Галузь використання - сільськогосподарське виробництво.^UObject - the processes of growth and development of plants of soybean varieties of different maturity groups, crop formation and its quality depending on the biological characteristics of the variety, inoculation and mineral fertilizers. The aim is to identify the dependences of growth, development and productivity of soybean varieties of different maturity groups from inoculation, norms and terms of mineral fertilizers application and to improve the technology of their cultivation on the basis of bacterial-mineral fertilizer in the right-bank forest-steppe. Methods: visual, quantitative, measuring and weight, calculated, biochemical, dispersion, statistical and mathematical, comparative calculation. As a result of research conducted during 2013-2015 in the Forest-Steppe right bank on black soil typical low-humus medium loam, the peculiarities of the effect of bacterization of seeds with a microbial preparation based on nitrogen-fixing and phosphorus-mobilizing bacteria and different norms and terms of mineral fertilization on plant growth and growth soybean seeds. The dependence of the formation of photosynthetic, symbiotic and individual productivity of culture on the influence of factors that were the purpose of research. The technology of growing soybean varieties based on the optimization of bacterial and mineral fertilizers has been improved. The improved technology of soybean cultivation in 2016 passed the production test and during 2017-2020 was implemented in the State Enterprise "Experimental Farm" Ozerne" IBCaSB NAAS, Bila Tserkva district, Kyiv region and Bila Tserkva Research and Breeding Station IBCaSB NAAS, p. Mala Vilshanka, Bila Tserkva district, Kyiv region on the total area of 98 hа, where it provided the average yield of soybean seeds at the level of 2,68-2,96 t / ha with an average yield in farms – 2,27-2,31 t / ha. Field of use - agricultural production.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Фурман О. М. 
Мультимодальні засоби актуалізації превентива в текстах малої форми (на матеріалі англомовних ресурсів на тематику COVID-19): автореферат дис. ... д.філософ : 035 / О. М. Фурман. — Б.м., 2024 — укp.

Роботу присвячено вербальним та невербальним засобам актуалізації превентива в текстах малої форми з урахуванням структурно-функційних та комунікативно-прагматичних параметрів в площині кінесики, такесики й проксеміки. Корпус англомовних ресурсів, присвячених COVID-19, сформовано шляхом суцільної вибірки на основі електронних періодичних видань, вебсайтів медичних установ, центрів та спілок, громадських та адміністративних організацій, закладів освіти, соціальних мереж “Facebook”, “Instagram”, “Twitter”, “Pinterest”.Результати аналізу дають підстави стверджувати, що англомовні тексти малої форми на тематику COVID-19 характеризуються мультимодальністю, що свідчить про співіснування множинних семіотичних ресурсів вербальної та невербальної природи (піктограм, ідеограм (математичних символів, цифр, амперсандів, хештегів), типографічних знаків, логотипів, емблем, мап, таблиць, діаграм, графіків, схем, світлин, зображень ілюстративного характеру, емотиконів, додаткових графічних засобів (стрілок, ліній), специфічних графічних символів (галочок, хрестиків)) в єдиній текстовій канві. Установлено, що досліджувані тексти містять широкий спектр мультимодальних засобів актуалізації превентива, комунікативно-прагматична природа якого репрезентована вербальними та невербальними засобами у формі застереження, прохання, поради, вимоги, наказу, рекомендації, заборони, інформування адресатів щодо необхідності профілактичних заходів задля ефективних методів лікування чи уникнення інфікування COVID-19. На підставі досліджуваного корпусу виявлено, що диференційними ознаками текстів малої форми медичної тематики є інформаційна насиченість, стислість, лаконічність, персуазивність, структурна цілісність, ресурсна гетерогенність, графічна компресія. У рамках досліджуваного матеріалу виокремлено тексти, які мають заголовок; заголовок та підзаголовок; які не мають ні заголовку, ні підзаголовку. Спостережено, що англомовні тексти малої форми на тематику COVID-19 варіативні та насичені знаками різних семіотичних систем, у т. ч. й невербальними з множинними варіаціями їх розміщення на сторінці. За структурною ознакою диференційовано п’ять типів текстів: гетерографічні, піктографічні, вербально-залежні, ілюстративні, графічно-схематичні. За локативною ознакою у досліджуваному корпусі виокремлено тексти з вертикально-лінійною, горизонтально-лінійною, змішаною (вертикально-горизонтальною), круговою, симетричною та асиметричною локацією компонентів на сторінці. Чітке структурування контенту досліджуваних текстів досягається завдяки блоковій репрезентації інформації.Дослідження засвідчує, що превентив актуалізовано вербальними засобами, переважно дієсловами у формі наказового способу стверджувальної або ж заперечної форми, що репрезентують алгоритми правильних дій, або ж навпаки, інструкції заборонного характеру для уникнення інфікування вірусом. Виявлено, що серед невербальних складників досліджуваних текстів ключову роль у репрезентації превентивних заходів з метою запобігання поширення коронавірусної хвороби відіграють піктограми, серед яких виокремлено два типи: вербально-залежні (38%) та вербально-незалежні (62%), останні з яких значно превалюють. Аналіз досліджуваних текстів дозволив ідентифікувати три групи піктограм. Виявлено випадки, коли одне й теж саме явище, об’єкт чи процес репрезентується серією графічно-синонімічних/антонімічних піктограм. Доведено, що мультимодальним засобам, які формують тексти малої форми, властива поліфункційність, що полягає в полегшенні розуміння змісту повідомлюваного; акцентуванні уваги на ключовому значенні інформації; доповненні; дублюванні; інформуванні за рахунок їх варіативності. Загалом встановлено, що аналізованим текстам малої форми притаманна типова семантика кольорової гами, у якій превалюють сині, зелені, червоні та жовті відтінки. Колір, варіації шрифтів та їх розмір виконують атрактивну та змістовидільну функції в аналізованих текстах. Аналіз ілюстративного матеріалу засвідчив випадки вживання мультимодальних графем, мультимодальних лексем та мультимодальних синтаксичних конструкцій.Виявлено, що кінесичні, такесичні та проксемічні графічні маркери активно залучені до продукування означуваних текстів задля актуалізації семантики превентива. Рекомендоване уникнення тактильних контактів (дотиків, обійм, поцілунків, рукостискань тощо) також відображено у текстах малої форми як стратегічно важливий крок запобігання коронавірусу, що передається не лише повітряно-крапельним шляхом, але й внаслідок швидкоплинного торкання. Виокремлено три групи текстів малої форми на позначення проксемічних обмежень: мультимодальні тексти, до складу яких входять виключно невербальні складники; мультимодальні тексти, доповнені одиницями виміру безпечної дистанції; мультимодальні тексти, що поєднують вербальні та невербальні складники, останні з яких превалюють.^UThis research focuses on verbal and non-verbal methods of prevention actualization in short texts accounting for such parameters as structure, function, communication, and pragmatics of body language, communication tactics, and social distance. The corpus of English-language resources used in this research has been gathered by continually sampling electronic periodicals, websites of medical institutions, unions, and centers, public and administrative organizations, educational institutions, and popular social networks such as Facebook, Instagram, Twitter, and Pinterest on the topic of COVID-19.The analysis results suggest that English-language short texts on the topic of COVID-19 are characterized by the multimodal semiotic resources, both verbal and non-verbal. These resources include pictograms, ideograms (such as mathematical symbols, numbers, hashtags, and ampersands), typographic signs, logos, emblems, maps, tables, charts, graphs, diagrams, photographs, illustrative images, emoticons, additional graphic means (such as arrows and lines), and specific graphic symbols (such as ticks and crosses), all coexisting in a single textual canvas.The texts under analysis contain a variety of verbal and non-verbal means of prevention actualization, such as warning, request, advice, requirement, order, recommendation or prohibition. Their communicative and pragmatic aim is to inform the audience about the importance of preventive measures to effectively treat or avoid COVID-19 infection. After analyzing a corpus of medical texts, it was determined that short medical texts possess such differentiating features as information density, succinctness, persuasiveness, structural coherence, varied resources, and graphical compression. Within the research the texts can also be categorized into those that have a title, heading, and subheading, and those that lack them.It has been noticed that English-language short texts on the topic of COVID-19 contain a variety of signs from different semiotic systems, including non-verbal ones with different placements on the page. Based on their structure, these texts can be classified into five types: heterographic, pictographic, verbally dependent, illustrative, graphic, and schematic. Depending on the location or placement of text components, the corpus under study contains texts that are vertically-linear, horizontally-linear, mixed (vertical-horizontal), circular, symmetrical, and asymmetrical. Clear structuring of the content in these texts is achieved through block representation of information.According to the study, prevention is actualized by verbal actualization means, particularly by using verbs in the imperative mood, either in affirmative or negative form, which represent algorithms of correct actions or prohibitive instructions to avoid infection. It has been discovered that pictograms play a crucial role in representing preventive measures to stop the spread of coronavirus disease. These pictograms can be categorized into two types: verbally dependent (38%) and verbally independent (62%), with the latter being more prevalent. The analysis of the studied texts has helped to identify three groups of pictograms. The research reveals that, in some cases, the same phenomenon, object, or process is represented by a series of graphically synonymous/antonymous pictograms. It has been proven that short texts that use various multimodal means of communication, such as images and text, are multifunctional. They help readers understand the message, focus on key information, supplement the text, and provide information through their variability. The analyzed short texts are often characterized by the use of certain colors, such as blue, green, red, and yellow, as well as different fonts and sizes that serve an attractive and meaningful function. The analysis of the illustrative material has shown that they often use a combination of linguistic and non-linguistic signs, such as multimodal graphemes, multimodal lexemes, and multimodal syntactic constructions.It has been discovered that kinetic, taciturn, and proxemic graphic markers play an active role in conveying the semantics of the preventive. The recommended way to prevent the spread of coronavirus is by avoiding tactile contact such as touching, hugging, kissing, shaking hands, etc. This is not only transmitted through the airborne droplets but also through fleeting touch. There are three different types of short texts that refer to proxemic constraints. The first type is multimodal texts that only include non-verbal components such as drawings of real and imaginary events or objects, and photographic evidence of certain processes, phenomena, and actions. The second type is multimodal texts that provide units of measuring safe distance. The third type is multimodal texts that combine both verbal and non-verbal components, where the non-verbal components are prevalent.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського