Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (400)Книжкові видання та компакт-диски (298)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ФІЛОН$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ІГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Філонова Л.Г. 
Введення в культуру in vitro тису ягідного (Taxus baccata L.) і отримання таксол-продукуючих калюсних ліній: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Л.Г. Філонова ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Мета даної роботи - вивчення закономірностей калюсоутворення та продукування протиракового препарату таксолу в культурах клітин тису ягідного (Taxus baccata L.). Вивчено розподіл вмісту таксолу між окремими частинами рослин тису в 15-ти клонах T. baccata і 3-х клонах T. cuspidata. Встановлено міжклональну варіабельність вмісту таксолу в корі стовбура, річних клонах та хвої досліджуваних видів. Найбільший вміст таксолу та найменша його міжклональна варіабельність характерні для кори стовбура. Розроблена методика отримання калюсу з вегетативних бруньок, пиляків, насіння та пагонів T. baccata. Підібраний оптимальний склад поживних середовищ та умови культивування для кожного типу експлантів. Виявлено, що для культури тису баланс співвідношення амонію до нітрату важливіший, ніж загальний вміст неорганічного азоту в середовищі. Гістологічний аналіз клітин тису показав, що найбільша проліферативна активність in vitro характерна для камбію і паренхіми флоеми. Розроблена процедура культивування протопластів T. baccata. Мікроколонії проявляли проліферативну активність протягом перших 7-14 діб. Потім клітинний поділ припинявся, але мікроколонії зберігали життєздатність протягом 2-х тижнів. Аналіз вмісту таксолу в отриманих калюсних лініях T. baccata за допомогою високоефективної рідинної хроматографії - обернений варіант - показав наявність у них речовини в кількостях, що характерні для рослин-донорів. Отримані калюсні лінії T. baccata, що стабільно ростуть і зберігають біосинтетичну активність при тривалому культивуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39 тис ягідний

Рубрики:

      
2.

Філоненко Н.М. 
Група "Бу-Ба-Бу" як явище українського літературного процесу кінця ХХ ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.М. Філоненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості мистецької діяльності та поетичної творчості літугруповання "Бу-Ба-Бу" у контексті вітчизняного літературного процесу останньої чверті XX ст. Встановлено, що поетична група "Бу-Ба-Бу", з часу свого утворення визначена критикою як епатажна, є яскравим виразником новітніх тенденцій в українській літературі кінця XX ст. Доведено, що поезії Ю.Андруховича, О.Ірванця та В.Неборака та їх спільні мистецькі проекти стали втіленням специфічного літературного стилю "бубабу" - поліфонічно-карнавального, основними рисами якого є культовість, ритуальність, карнавальність, іронічність і самоіронічність, пародійність, синтетичність, урбанізм, єдність масовості й елітарності, що дозволяє виокремити його у межах постмодерністського методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-329 +
Шифр НБУВ: РА335213

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Філонюк О. Ф. 
Державне регулювання страхової справи в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. Ф. Філонюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність страхування як економічної категорії, визначено його основні функції та розглянуто сучасні підходи щодо класифікації. З'ясовано місце та роль державних інститутів у формуванні та регулюванні страхового ринку. Проаналізовано функціонування системи державного регулювання страхової діяльності в Україні, обгрунтовано можливі напрями її вдосконалення. Висвітлено особливості формування державної страхової політики в Україні, запропоновано заходи щодо її покращання. Розглянуто основні методи й інструменти державного регулювання вітчизняного страхового ринку. Охарактеризовано чинні у світовій практиці системи організації та нагляду за страховою діяльністю. Надано оцінку зарубіжного досвіду державного регулювання в контексті можливостей його застосування в Україні за сучасних умов функціонування вітчизняного страхового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.1 + У9(4УКР)261.7-17
Шифр НБУВ: РА376103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Філон В. І. 
Діагностика і екологобезпечне спрямування трансформації грунтів при внесенні добрив: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.03 / В. І. Філон ; Каб. Міністрів України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 31 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано новий методичний підхід до вивчення трансформаційних змін грунтів у разі внесення добрив, який базується на дослідженні безпосередньої взаємодії добрив з грунтом як хімічних реагентів з використанням сучасних методів нанодіагностики. Доведено, що різні види та форми добрив здійснюють різний вплив на органічну структуру грунтів. У цьому аспекті вперше досліджено явище пептизації органічних колоїдів добривами та визначено кількісні параметри "пептизації" залежно від форми добрива, типу грунту, характеру його сільськогосподарського використання та прийомів агротехніки. Проведено ідентифікацію органічних сполук, які зазнають безпосереднього впливу добрив (як хімічних реагентів), і внесено доповнення до існуючої класифікації мінеральних добрив. Вперше для агрохімічної характеристики існуючих і нових форм мінеральних добрив введено показник "пептизуюча здатність добрив". Запропоновано використовувати цей показник для оцінювання та прогнозування трансформаційних змін грунтів під впливом добрив. Виявлено існування та сферу використання (управління якістю культур) калійно-амонійного зв'язку в системі грунт - рослина - добриво. Впроваджено власну експрес-методику визначення калійної й амонійної буферності грунту, що є важливим для технологій точного землеробства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33 + П040.3
Шифр НБУВ: РА385983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Філон В.І. 
Діагностика і екологобезпечне спрямування трансформації грунтів при внесенні добрив: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / В.І. Філон ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 31 с. — укp.

Запропоновано новий методичний підхід до вивчення трансформаційних змін грунтів під час внесення добрив, який базується на дослідженні безпосередньої взаємодії добрив з грунтом як хімічних реагентів з використанням сучасних методів нанодіагностики. Доведено, що різні види та форми добрив здійснюють різний вплив на органічну частину грунтів. Вперше досліджено явище пептизації органічних колоїдів добривами і визначено кількісні параметри "пептизації" залежно від форми добрива, типу грунту, характеру його сільськогосподарського використання та прийомів агротехніки. Проведено ідентифікацію органічних сполук, які зазнають безпосередній вплив добрив і на цій підставі внесено доповнення до існуючої класифікації мінеральних добрив. Вперше для агрохімічної характеристики існуючих і нових форм мінеральних добрив введено такий показник, як пептизуюча здатність добрив. Запропоновано використовувати цей показник для оцінки та прогнозу трансформаційних змін грунтів під впливом добрив. Виявлено існування та сфери використання калійно-амонійного зв'язку в системі рослина - грунт - добриво. Вперше в Україні показано можливість використання X-Ray-томографії для оцінки структурно-агрегатного стану грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040 + П032.33 с1 +
Шифр НБУВ: РА368569

Рубрики:

      
6.

Філоненко Н.Г. 
Дієслівні конструкції у французькій художній прозі екзистенціалізму: структурний, семантичний та функціональний аспекти (на матеріалі творів А.Камю "La Peste" і "La Chute"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Н.Г. Філоненко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено дієслівні синтаксичні конструкції текстів роману "La Peste" і повісті "La Chute" французького письменника-екзистенціаліста А.Камю. Виявлено особливості функціонування найтиповіших дієслівних синтаксичних конструкцій у прозовому тексті. Вивчено напрями реалізації інтенцій у дієслівних синтаксичних конструкціях з урахуванням їх лексичного наповнення. Запропоновано класифікацію конструкцій за формальними показниками, на підставі якої здійснено їх кількісну характеристику у текстах названих творів. На підставі синтаксичних конструкцій, з урахуванням їх лексичного наповнення розглянуто основні філософські ідеї в їх онтогенезі залежно від жанру твору та періоду життя письменника. Вивчено функціональні, структурні та семантичні особливості синтаксичних конструкцій у текстах аналізованих творів, з використанням синтаксисних конструкцій розкрито неоднорідний характер вираження базових ідей творів А.Камю. Кількісно проаналізовано дієслівні конструкції з боку вираження авторської ідеї, виявлено типові конструкції, в яких втілюється ідея твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-1/7 + Ш5(4Фра)-4 Камю457
Шифр НБУВ: РА319208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Філоненко Р.Ю. 
Європейська інтеграція України в контексті її відносин з Російською Федерацією: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Р.Ю. Філоненко ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження умов та проблем реалізації стратегії України щодо європейської інтеграції у контексті її відносин з Росією. Проаналізовано сучасні концепції розширення та поглиблення інтеграційних зв'язків на європейському континенті у період системних перетворень у постбіполярний період. Розглянуто підходи Євросоюзу щодо визначення місця України в його східноєвропейській політиці, охарактеризовано стан і перспективи партнерства ЄС з РФ. Проаналізовано діяльність України щодо втілення стратегії європейської інтеграції та приєднання до простору об'єднаної Європи у процесі імплементації Угоди про партнерство та співробітництво ЄС з Україною, визначено умови успіху та причини невдач у досягенні її стратегічних цілей. Обгрунтовано необхідність коригування стратегічного курсу Києва за умов своєрідної стратегічної паузи поступу ЄС після останніх його розширень, показано доцільність розробки засад більш широкого маневру України як потужної складової європейського континенту. У контексті формування нової системи відносин проаналізовано еволюцію парадигми взаємозв'язку Києва з Москвою, визначено складові успіху інтеграційної стратегії України у вимірах загальноєвропейського простору. Досліджено чинники концепції Великої Європи, які визначаються не лише просторово-географічними межами, але й економічно-ресурсними та соціокультурними складовими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4РОС) + Ф4(4РОС)64-(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Філоненко В.В. 
Лікування аномалій положення окремо стоячих зубів та прикусу індивідуальними трейнерами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Філоненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності ортодонтичного лікування і профілактики аномалій положення окремо стоячих зубів та прикусу удосконалено методи діагностики зубощелепних аномалій і розроблено індивідуальний ортодонтичний трейнер, обгрунтовано показання до його застосування. За результатами проведеного обстеженння дітей віком від 4-х до 10-ти років встановлено, що розповсюдженість аномалій і деформацій зубощелепного апарату становить 74,3 %. Виявлено, що у 95,16 % дітей у випадку відсутності проміжків між тимчасовими зубами у віці від 4-х до 6-ти років з часом формується скупченість зубів у фронтальному відділі нижньої щелепи. Створено механіко-математичну модель впливу трейнера на тканини порожнини рота. Розроблено конструкцію та встановлено критерії для впровадження у практику індивідуальних ортодонтичних трейнерів для профілактики та першого етапу лікування аномалій положення окремо стоячих зубів, дистального, глибокого, відкритого, мезіального прикусів у третьому періоді тимчасового та першому періоді змінного прикусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0-5 +
Шифр НБУВ: РА350220

Рубрики:

      
9.

Філоненко С.Ф. 
Методи і системи акусто-емісійної діагностики: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 05.11.16 / С.Ф. Філоненко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено моделі сигналів акустичної емісії (САЕ) у випадку утворення у матеріалі локальної тріщини та протіканні пластичної деформації, з урахуванням процесу їх розвитку. Встановлено, що зміни у формі САЕ від тріщини та пластичної деформації обумовлено гальмуванням і прискоренням процесів їх розвитку. Визначено, що параметри САЕ (амплітуди, тривалості тощо) залежать від кінетики розвитку тріщини та пластичної деформації. Відповідно до кінетичного критерію руйнування розроблено критерій руйнування матеріалу за САЕ, за яким у разі повного руйнування сума відносних прирощень нагромадженої енергії САЕ досягає граничного значення, що дорівнює одиниці. Запропоновано методику діагностики стану виробів у разі їх механічного навантаження, яка грунтується на обробці пристроїв енергії САЕ на часових перерізах процесів її нагромадження залежно від величини прикладеного напруження. Наведено методики прогнозування фізико-механічних характеристик виробів без їх руйнування, а також контролю інструментальних матеріалів, який базується на аналізі нагромадженої енергії САЕ. Розроблено методики корекції критерію виявлення САЕ від тріщин у разі зміни чутливості апаратури, граничного рівня фіксації САЕ, величин їх амплітуд і порогу обмеження. Наведено нові підходи щодо побудови мобільних акусто-емісійних систем з використанням сучасних комп'ютерних технологій, мінімізацією електронних засобів, максимальним використанням логічного та фізичного рівнів побудови засобів обчислювальної техніки та гнучких програмних засобів керування та обробки даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607с32 +
Шифр НБУВ: РА322772

      
10.

Філоненко М.А. 
Нейромедіаторні та нейропептидні механізми розвитку абстинентного синдрому у морфінзалежних тварин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.06 / М.А. Філоненко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Встановлено, що фізична залежність та абстинентний синдром розвиваються на фоні обмеження реагування адренергічної та дофамінергічної систем. В той же час активність серотонінергічної, ГАМК-ергічної, вазопресинергічної та окситоцинергічної систем при абстинентному синдромі пригнічена. Показано, що агоністи опіатних рецепторів буторфанол та лоперамід здійснюють позитивний вплив на фізичний стан тварин з абстиненцією. Аналогічну дію мають активатори адренергічної системи (ефедрин, фенілефрин), дофамінергічної системи (леводопа, апоморфін), серотонінергічної системи (триптофан), а також нейропептиди вазопресин та окситоцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-29

Рубрики:

      
11.

Філоненко І.А. 
Особливості перебігу В-клітинної хронічної лімфоцитарної лейкемії залежно від молекулярної характеристики генів важких ланцюгів імуноглобулінів: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.31 / І.А. Філоненко ; Держ. установа "Ін-т гематології та трансфузіології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено роль генів варіабельних дільниць важких ланцюгів імуноглобулінів (IgVH) субстратних клітин у комплексі з клініко-лабораторними ознаками захворювання в оцінці перебігу хронічної лімфоцитарної лейкемії В-клітинного походження. Обстежено 107 хворих на хронічну лімфоцитарну лейкемію (ХЛЛ) В-клітинного походження. Діагноз встановлено за клініко-гематологічними та імунофенотиповими критеріями. Дослідження IgVH генів проводили методом полімеразної ланцюгової реакції з наступним сіквенсом одержаних продуктів. За експресії немутованих генів (на відміну від мутованих) хворі на момент постановки діагнозу частіше мали В-симптоми, високий лейкоцитоз. Трансформація у синдром Ріхтера (8 випадків) відбулася лише у хворих з немутованими IgVH генами, причому у 5-ти хворих - за експресії IgVH-69 гену з гомологічними HCDR3 фрагментами. Частота досягнення ремісій під час лікування не розрізнялась залежно від мутаційного статусу IgVH генів, однак, їх тривалість була вдвічі більшою у хворих з мутованих IgVH генами. Хворі з немутованими IgVH генами та високою експресією антигену CD38 (показники доповнювали один одного) частіше потребували терапії II лінії. Встановлено чинники прогнозу загального виживання, прогресії та терміну терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.3-3 + Р411.022.3-3 + Р411.022.3-3
Шифр НБУВ: РА366879

Рубрики:

      
12.

Філонов Р.О. 
Продуктивність та деякі біологічні особливості свиней великої білої породи Автономної Республіки Крим: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Р.О. Філонов ; УААН, Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2009. — 19 с. — укp.

Мета дослідження - вивчення маси великих білих свиней, яких розводять у провідних племінних господарствах АР Крим, а також впливу на якість потомства кнурів-плідників іноземної селекції. Особливу увагу приділено відтворним якостям свиноматок і кнурів, відгодівельним і м'ясним якостям нащадків, морфологічному та біохімічному складу крові й сироватки крові піддослідних тварин (включаючи сегменти АсАТ та АлАТ), а також питанням перетравності поживних і мінеральних речовин, рівню відкладання корму в тілі тварин. Підж час проведення фізіологічних дослідів були вивчені типи вищої нервової діяльності підсвинків. Встановлено перевагу кнурів-плідників англійської селекції у разі парування зі свиноматками місцевої селекції у порівнянні з контрольною групою місцевої селекції на відгодівельні та м'ясні якості. Свиноматки місцевої селекції мають консолідований генотип, тому для покращання м'ясних якостей потрібно не лише "приливати кров" іноземних генотипів, які мають кращі м'ясні якості, але і проводити внутрішньопородну селекцію на цей показник.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 + П65-60 + П653.9 Велика біла +
Шифр НБУВ: РА368096

Рубрики:

      
13.

Філоненко А.Д. 
Радіовипромінювання каскадних злив і детектування космічних променів надвисоких енергій: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.16 / А.Д. Філоненко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 32 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз компонентів радіовипромінювання каскадної зливи від космічної частинки надвисокої енергії. Знайдено умови квазікогерентного випромінювання, просторово-частотні діаграми випромінювання, інтенсивності потоку електромагнітних хвиль для радіочастотного діапазону. Розроблено принципову схему радіодетектора, розміщеного на штучних супутниках Місяця, за допомогою якого визначається енергія та напрямок руху частинки. Розглянуто радіоастрономічний метод реєстрації частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В387.63,022 +
Шифр НБУВ: РА344758

Рубрики:

      
14.

Філоненко М.М. 
Синтез та властивості п'єзоактивних оксидних і халькогенідних структур з розвиненою поверхнею: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / М.М. Філоненко ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2004. — 21 с. — укp.

За результатом окиснення ZnSe одержано полікристалічні плівки оксиду цинку товщиною 0,1 - 1 мкм. Установлено, що перехід від сфалеритної структури ZnO до вюрцитної супроводжується різким зростанням низькопольової електронної емісії, що свідчить про визначальну роль п'єзоефекту у даному явищі. Уперше досліджено польову електронну емісію з п'єзоактивного квантоворозмірного оксиду цинку. Енергетичні стани електронів у ZnO розглянуто у наближенні трикутної потенціальної ями. Установлено резонансний характер їх тунелювання у разі збільшення зовнішньої напруги. та зміну прозорості потенціального бар'єра на межі ZnO - вакуум.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223,022 + В379.223,022 + В379.223,022 + В379.223,022
Шифр НБУВ: РА333224

Рубрики:

      
15.

Філоненко Л.М. 
Система роботи над переказами різних типів і стилів мовлення в 5 - 7 класах загальноосвітньої школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.М. Філоненко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розвинуто лінгвістичні, психолого-педагогічні та методичні засади формування вмінь і навичок переказувати школярами усно та письмово тексти різних типів і стилів мовлення на уроках української мови в V - VII класах. З'ясовано шляхи та засоби його реалізації. Розроблено й експериментально перевірено розосереджену методику формування вмінь і навичок сприймати, розуміти та відтворювати тексти різних типів і стилів мовлення (з урахуванням сучасних підходів) на уроках української мови у V - VII класах. Науково обгрунтовано та вдосконалено критерії визначення рівнів сформованості вмінь відтворювати в учнів V - VII класів. З'ясовано етапність роботи над усним і письмовим переказами різних типів і стилів мовлення, а також місце розосередженої підготовчої роботи до переказів різних видів на уроках української мови в даних класах. Визначено види переказів і послідовність роботи над ними з урахуванням вікових особливостей учнів і вивчених типів, стилів мовлення, обсягу тексту переказу певного виду, типу та стилю мовлення для зазначеної вікової категорії учнів, а також внутрішньопредметних і міжпредметних зв'язків, а саме: на уроках української мови учні працювали над текстами з підручників історії, географії, біології, української та зарубіжної літератури. Доведено, що розроблена методика сприяє вдосконаленню сучасного навчально-виховного процесу, розвитку зв'язного мовлення учнів, їх комунікативних здібностей, підвищенню якості роботи над переказами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.33 +
Шифр НБУВ: РА354137

      
16.

Філоненко М.М. 
Спостереження і спостережливість як умови формування екологічного мислення молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / М.М. Філоненко ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття екологічного мислення, а також умови його формування, якими є спостереження та спостережливість. Визначено параметри та критерії сформованості екологічного мислення в молодших школярів, встановлено залежність рівня екологічного мислення від сформованої здібності до спостереження та спостережливості. Винайдено концептуальну модель формування екологічного мислення, яку впроваджено до практики шкільного навчання. Відзначено, що з використанням комплексної методики екологічного навчання та виховання досягнуто достатній рівень наочно-образного екологічного мислення, уміння спостерігати та спостережливості в молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.511.302 + Ч421.352.26
Шифр НБУВ: РА321718

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Філоненко В.В. 
Структурно-функціональні особливості кіназ рибосомного білка S6 - S6K1 та S6K2: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / В.В. Філоненко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Ідентифіковано нову форму мітоген-залежної кінази рибосомного білка S6 - S6K2, що має значну структурну гомологію з відомою формою S6K1. Доведено, що S6K2 аналогічно до S6K1 є складовою P13K/mTOR-залежного сигнального каскаду, залученого до передачі позаклітинних мітогенних стимулів. Незважаючи на високий рівень субстратної специфічності одержано докази існування відмінностей у функціонуванні кіназ у клітині, взаємопов'язаних з особливостями регуляції їх активності та субклітинної локалізації. Установлено, що механізм, за яким відбувається регуляція балансу між вмістом ядерної та цитоплазматичної фракції S6K2, розрахованого сайта фосфорилювання протеїнкінази C опосередкованого фосфорилювання Ser486. Виявлено суттєві зміни в експресії S6K в аденокарциномах молочної залози людини у порівнянні з нормальними тканинами та тенденцію до накопичення S6K в ядрах злоякісних клітин у пухлинах різного походження. Ідентифіковано новий S6K-зв'язувальний партнер - КоА-синтазу, що доводить наявність зв'язку P13K сигнального шляху з низкою метаболічних процесів у клітині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.322.111 +
Шифр НБУВ: РА338897

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Філоненко О.І. 
Теплозахисні властивості фундаментної зони цивільних будинків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.І. Філоненко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітленно удосконалення методики проектування теплоізоляції конструкцій, що межують з грунтом, та інженерних заходів утеплення фундаментної зони цивільних малоповерхових будинків. Розроблено методику проектування утеплення фундаментної зони вертикальними внутрішніми та зовнішніми поясами як засіб зменшення тепловтрат підлогою на грунті. Встановлено, що глибина закладання утеплювача повинна бути на 0,2 м нижче за рівень промерзання грунту даної місцевості, а товщина визначається з одержаної експериментально залежності між параметрами утеплювальних конструкцій фундаментної зони та температурним перепадом внутрішнього та зовнішнього повітря. Розроблено модель дослідження температурного режиму навколофундаментної зони, яка реалізується методом скінченних елементів і натурним експериментом доведено її достовірність. Запропоновано методику визначення економічної ефективності проектного рішення утеплення фундаментної зони одноповерхового жилого будинку, розробленого на підставі методики проектування теплоізоляції підлог на грунті. Проведено дослідження теплозасвоєння поверхнею підлог. Розроблено рекомендації щодо утеплення фундаментної зони та використання сучасних плитних утеплювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 +
Шифр НБУВ: РА367734

Рубрики:

      
19.

Філонич О. М. 
Формування регіонального ринку рекреаційних послуг в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. М. Філонич ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено зміст і сутність понять "рекреація", "система рекреаційних послуг", визначено фактори розвитку ринку рекреаційних послуг (РП). Розширено критеріальний підхід щодо класифікації видів цього ринку, вивчено світовий досвід його формування та визначено державні важелі регулювання розвитку регіонального ринку РП. Запропоновано методику оцінювання інвестиційної привабливості цього ринку, визначено вплив факторів на неї з проведенням економіко-математичного моделювання. Проаналізовано конкурентоспроможність та інвестиційну привабливість ринку РП. Обгрунтовано пріоритетні напрямки розвитку ринку, розроблено концептуальні підходи формування стратегічних орієнтирів розвитку регіонального ринку РП. Вдосконалено механізми забезпечення реалізації стратегічних орієнтирів його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.413.58
Шифр НБУВ: РА386013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Філоненко О. А. 
Формування рухових навичок старшокласниць у процесі занять волейболом на уроках фізичної культури: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. А. Філоненко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше побудовано середньостатистичні моделі фізичної та технічної підготовленості учениць старших класів. Розроблено програму з формування вмінь і вдосконалення рухових навичок старшокласниць у процесі занять волейболом на уроках фізичної культури. Вдосконалено методику реєстрації техніко-тактичних дій у старшокласниць під час змагальної діяльності. Вперше вдосконалено вікові особливості розвитку моторики старшокласниць, які займаються волейболом на уроках фізичної культури. Визначено структуру та зміст навчальної програми з фізичної культури (модуль "Волейбол") для учениць старших класів загальноосвітніх навчальних закладів. Розкрито методи контролю технічної підготовленості у волейболі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.691.526
Шифр НБУВ: РА382709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського