Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=УДАЛЬЦОВ$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ВІТАЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Удальцова К.О. 
Структура інтактних і уражених карієсом твердих тканин молочних зубів людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / К.О. Удальцова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Уточнено наукові уявлення про будову молочних зубів людини та морфологічні особливості їх каріозного ураження. Встановлено, що у молочних зубах відсутній чітко виражений бар'єр між дентином та емаллю у вигляді розмежувальної волокнистої пластинки, який має місце у постійних зубах. Уперше показано, що емаль молочних зубів відрізняється спрощеними ознаками будови, що полягають не тільки в меншій товщині, а й у своїй внутрішній структурі. Дані морфологічні особливості молочних зубів зараховано до факторів, що обумовлюють зниження їх стійкості до каріозного ураження. Встановлено, що локальне ушкодження емалі молочних зубів у разі поверхневого карієсу нерозривно пов'язане з альтерацією дентину у вигляді променистих тяжів, які за всіма ознаками відповідають відомому у літературі поняттю "мертвих трактів". Виявлено, що прогресування каріозного процесу та перехід його в ураження твердих тканин середньої тяжкості супроводжується масованою інфільтрацією дентинних канальців "мертвих трактів" клітинними елементами, які за зовнішніми ознаками нагадують імунокомпетентні клітини. Вперше у практиці наукових досліджень вивчено молочні зуби після їх радикально-оперативного лікування з приводу середнього карієсу, що передбачає накладення пломби за збереження життєдіяльної пульпи. Встановлено явні морфологічні ознаки, які свідчать про поновлення каріозного процесу з локальним ушкодженням дентину й емалі в окружності цілісної пломби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Е70*697.13
Шифр НБУВ: РА369925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського