Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (265)Книжкові видання та компакт-диски (178)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ТУГА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тугай А.В. 
Великомасштабні рухи спіральних галактик каталогу RFGC: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.В. Тугай ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Побудовано вибірку з 1561-ї плоских спіральних галактик з каталогу RFGC, стосовно яких існують дані про променеві швидкості та ширини лінії НІ. На її базі визначено величини та похибки параметрів узагальненої залежності Таллі - Фішера у варіанті "лінійний діаметр - ширина лінії НІ" та мультипольних моделей колективного руху галактик. Побудовано об'єднаний масив даних про спіральні галактики з каталогів RFGC і Mark III. З використанням одержаної залежності Таллі - Фішера у варіанті "світність - ширина лінії НІ" оцінено відстані та радіальні пекулярні швидкості галактик двох каталогів. З'ясовано, що положення близьких надлишків густини (атракторів), які знаходяться у межах вибірки, не може бути визначеним з використанням мультипольної моделі колективного руху галактик. Розглянуто 4-атракторну модель розподілу густини на масштабі до 200 Мпк і проаналізовано її відповідність спостереженим даним про великомасштабні рухи галактик. Показано, що дана модель узгоджується з параметрами дипольної складової колективного руху і не узгоджується з параметрами октупольної і квадрупольної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В674 я26,022 + В677.1 я26,022 +
Шифр НБУВ: РА340290

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Туганова А.В. 
Взаємодія екдистерону та інших Csub27/sub - стероїдів із мембранами еритроцитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.В. Туганова ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.343.1*551.7*73-642:Г293.3,022 + Е60*60*801.1-642:Г293.3,022
Шифр НБУВ: РА309672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тугай Т.І. 
Вивчення механізму дії макроциклічних трихотеценів із Dendrodochium toxicum Pidopl. et Bilai: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Т.І. Тугай ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто деякі аспекти механізму дії макроциклічних трихотеценів (МЦТЦ), які синтезовано Dendrodochium toxicum, щодо тест-культур і модельних систем. Проаналізовано вплив на синтез білка і нуклеїнових кислот у тест-організмі. З'ясовано, що досліджувані токсини у залежності від концентрації спричиняють інгибуючу і активуючу дію на їх синтез у найпростішого представника прокаріот Acholeplasma laidlawii й інгибуючу дію на синтез даних сполук у представників еукаріот Saccharomyces cerevisiae та Chlorella vulgaris. Вперше виявлено, що досліджувані МЦТЦ впливають на синтез білка дріжджів на етапі транскрипції, з порушенням функціонування основного ферменту даного етапу ДНК-залежної РНК-полімерази. Проаналізовано дії досліджуваних токсинів щодо росту і синтезу пігментів у хлорели за різних умов культивування. Виявлено зниження сумарного вмісту АТФ у клітинах хлорели за умов освітлення під дією досліджуваних МЦТЦ. Встановлено здатність досліджуваних токсинів підвищувати проникність мембран саркоплазматичного ретикулуму щодо іонів кальцію з порушенням його градієнт на мембрані, аналогічно з метою впливу відомого кальцієвого іонофору А 23187.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.91
Шифр НБУВ: РА308612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Тугай А.М. 
Наукове обгрунтування продуктивності водозабірних свердловин систем водопостачання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.04 / А.М. Тугай ; Укр. держ. ун-т водного госп-ва та природокористування. — Рівне, 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Наведено головні положення теорії розрахунку продуктивності водозабірних свердловин. Розроблено моделі просторової напірної та безнапірної фільтрації недосконалих свердловин. Проаналізовано ефективність роботи свердловин під час деформації грунту за рахунок кольматажу пористого середовища у присвердловинній зоні за умов взаємодії фільтраційних і фізико-хімічних факторів. Наведено інженерну методику головних технологічних параметрів свердловин. Розроблено математичне моделювання та методи розрахунків процесів регенерації закольматованих фільтрів хімічними реагентами (сполуками) для технологій вводу реагенту. Наведено рекомендації щодо вибору ефективних хімічних реагентів і методів очищення фільтрів і прифільтрового простору від механічного та хімічного кольматажу з метою відновлення продуктивності водозабірних свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.102.21
Шифр НБУВ: РА321944

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Тугай В.В. 
Обгрунтування параметрів технологічних схем вузькозахватної виїмки тонких пологих пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / В.В. Тугай ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування раціональних параметрів технологічних схем вузькозахватної виїмки тонких пологих пластів і підвищення ефективності руйнування масиву вугілля шляхом використання потенційних можливостей вибійного обладнання лави та закономірностей його взаємодії з реальним середовищем. Розроблено програму та методику комплексних теоретичних, лабораторних і експериментальних досліджень. Показано, що кінцевою метою випробувань є досягнення ефективної роботи механізованих очисних комплексів обладнання під час виїмки тонких пологих пластів шляхом збільшення коефіцієнта використання проектної ширини захвату виконавчих органів комбайна. Визначено закономірності формування навантажень в системі "вугільний пласт - комбайн - конвейер" у випадку заміни ширини захвату виконавчого органа комбайна, який дозволяє координувати проектні показники очисної виїмки. Розроблено комплекти обладнання зі збільшеною шириною захвату та комбінованим захватом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.16-5 +
Шифр НБУВ: РА343829

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Тугай О.А. 
Організаційні основи формування рівня і структури механізації будівельних організацій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.А. Тугай ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розроблено статистичну модель оцінки рівня використання механізованих фондів будівельними організаціями, яка враховує внутрішні (ендогенні) та зовнішні (екзогенні) фактори впливу. На базі моделі створено методику визначення факторів, які впливають на ефективність використання наявного парку будівельних машин у даній будівельній організації з урахуванням ситуації, що склалась на даному сегменті ринку підрядних робіт та послуг. З метою підпорядкування структури парку машин вимогам ринку запропоновано методику, для пошуку оптимального складу машин шляхом розв'язання задачі багатокритеріальної оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-5-022
Шифр НБУВ: РА320248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Тугай Д.В. 
Перетворювальні системи розподілених альтернативних електростанцій, що забезпечують гарантоване електропостачання відповідального навантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / Д.В. Тугай ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію перетворювальних систем електромагнітно сумісних з мережею живлення, призначених для генерації в мережу електроенергії альтернативного джерела та підтримки гарантованого електропостачання відповідального навантаження. Сформульовано основні вимоги до перетворювальних систем розподілених електростанцій. На базі сучасних теорій потужності для номінального режиму роботи розподіленої електростанції розроблено алгоритми керування перетворювальними системами, що забезпечують генерацію у живлячу мережу активної потужності за синусоїдальної форми струмів, а також плавне регулювання або підтримку нульового значення реактивної потужності. Проаналізовано криві миттєвих значень випрямленої напруги шестипульсного та дванадцятипульсного компенсованих керованих випрямлячів та одержано розрахункові співвідношення у повному діапазоні зміни кутів керування. Проведено гармонічний аналіз випрямленої напруги компенсованого керованого випрямляча та струму мережі для шестипульсної та дванадцятипульсної схем. Одержано уточнені співвідношення для зовнішніх характеристик керованого випрямляча, величин кутів комутації та гармонік струму мережі, що враховують амплітуду змінної складової току навантаження. Розроблено комп'ютерні моделі розподілених електростанцій, що дозволяють отримати робочі характеристики в основних режимах роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54 + З277.11 +
Шифр НБУВ: РА338235

Рубрики:

      
8.

Тугай 
Підвищення стабільності параметрів технологічних електронних гармат високовольтного тліючого розряду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.02 / Борис Андрійович Тугай ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З851.125.4-045
Шифр НБУВ: РА312838сл

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Тугаєнко 
Процеси розвитку деформацій в підвалинах фундаментів, способи їх обмеження і методи оцінки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.02 / Юрій Федорович Тугаєнко ; Одеський національний морський ун-т. — О., 2005. — 32 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121
Шифр НБУВ: РА337394

Рубрики:

      
10.

Тугайбей І. А. 
Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості похідних 2-гідрокси-4-оксо-4H-піридо[1,2-альфа]піримідин-3-карбонових кислот: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / І. А. Тугайбей ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновані способи одержання і здійснено синтез N-R-амідів 2-гідрокси-4-оксо-4H-піридо[1,2-альфа]піримідин-3-карбонових кислот. Будова доведена елементним аналізом, спектрами ЯМР, хроматомас-спектрометрією, УФ-спектро-фотометрією, а також рентгеноструктурним аналізом. Вивчені діуретичні та противірусні властивості синтезованих речовин, що дозволяє виявити закономірності взаємозв'язку "структура - біологічна дія" та рекомендувати для подальшого дослідження 2-діетиламіноетиламід 2-гідрокси-9-метил-4-оксо-4H-піридо[1,2-альфа]-піримідин-3-карбонової кислоти як перспективний протигерпесний засіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.6 + Г264.11-4
Шифр НБУВ: РА380516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Тугай О.А. 
Система адаптації організації будівництва до євростандартів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.08 / О.А. Тугай ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 33 с. — укp.

Розроблено інноваційний теоретико-методологічний комплекс адаптації процесів організації будівництва до євростандартів. Інновація запропонованого підходу полягає у розробці на засадах інжинірингу та вірогідному узагальненні процесів трансформації змісту операційної діяльності та структур управління провідних виконавців будівельних об'єктів, у запровадженні "функціонально-технічного стандарту будівництва" як нової інтегральної категорії якості проектних рішень, надійності команди управління проектом та готовності виконавців до його успішної реалізації. Запропоновано моделі та програмні продукти (складові системи), які дозволяють розробити раціональні варіанти структур будівельно-інжинірингових фірм як провідних виконавців будівельних проектів та зменшити трудомісткість виконання аналітичних робіт передінвестиційної фази. Результати дослідження забезпечують наочність у розробці варіантів організації будівництва, вірогідність у їх оцінюванні та виборі, що підвищує рівень адаптації до гнучкості використання ресурсів інвестора будівельних проектів. Наведені проекти реорганізації організаційних стуктур управління відображають процес інтенсивної внутрішньої структурної перебудови будівельної галузі України від виключно підрядної форми до проектно-інжинірингової. З використанням теоретичних моделей і програмних продуктів вони створюють належні умови для діяльності будівельно-інжинірингових фірм як центрів регулювання ресурсів інвестора у процесі підготовки та впровадження будівельних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-6 + У9(4УКР)310 +
Шифр НБУВ: РА360659

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Тугай І. Ю. 
Субгармонійний ферорезонанс в електричних мережах високої напруги з ефективним заземленням нейтралі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.02 / І. Ю. Тугай ; НАН України, Ін-т електродинаміки. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено особливості застосування методів нелінійної динаміки для визначення небезпечних параметрів ферорезонансного кола, що, на відміну від традиційних підходів, дозволяє гарантовано знаходити всю сукупність його можливих режимів. Розроблено уточнені математичні моделі елементів електричних мереж, які використано під час реалізації запропонованого комбінованого методу аналізу ферорезонансних процесів. Адекватність та ефективність моделей перевірено на фрагментах реальних електричних мереж високої напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-016.22 + З279.1-01
Шифр НБУВ: РА385438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тугай А.В. 
Фізико-хімічні закономірності взаємодії "полімер-поверхнево-активна речовина" у водних системах на основі поліметакрилової кислоти: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / А.В. Тугай ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено фізико-хімічні закономірності міжмолекулярної взаємодії у водних системах на основі поліметакрилової кислоти (ПМАК) та поверхнево-активних речовин (ПАР) різної природи. Зроблено оцінку рушійних сил міжмолекулярної взаємодії ПМАК-ПАР та проведено розрахунок термодинамічних показників процесу зв'язування (його параметра, уявної константи, стандартної вільної енергії Гіббса, ентальпії та ентропії). Показано, що взаємодія ПМАК-Triton X-100 є екзотермічним процесом, а утворення полімер-сурфактантних комплексів у досліджуваних системах є термодинамічно вигідним. Підтверджено різний характер зв'язування ПМАК-ПАР залежно від природи поверхнево-активної речовини. Встановлено провідну роль карбоксильної групи ПМАК в процесах полімер-сурфактантної взаємодії. Запропоновано моделі взаємодії поверхнево-активних речовин різної природи з поліметакриловою кислотою, які враховують стадійний характер взаємодії та зміну структури полімер-сурфактантних комплексів залежно від концентрації ПАР. Встановлено, що солюбілізація левоміцетину в системах ПМАК-Triton X-100 та ПМАК-бензилдиметил-(2-(2-(n-1,1,3,3-тетраметил бутилфенокси)етокси)етил)амоній хлорид викликає суттєве підсилення його бактерицидної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582.1-27 + Г721.61-27 +
Шифр НБУВ: РА347869

Рубрики:

      
14.

Тугай Н.О. 
Формування духовної культури майбутніх інженерних кадрів: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / Н.О. Тугай ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проаналізовано такі сутнісні характеристики особистості як духовність і духовна культура. Обгрунтовано визначення поняття, зміст і структуру духовної культури майбутніх інженерів, показано значення формування даної якості у процесі їх духовного становлення та професійного удосконалення за умов глобалізації, інформаційної революції, бурхливих соціально-економічних перетворень, які відбуваються в українському суспільстві у сучасний період. Розглянуто основні форми та методи формування та збагачення духовної культури студентів технічних ВНЗ, розкрито роль у даному процесі суспільних наук. Проаналізовано виховний вплив навчальної та позанавчальної діяльності, визначено чинники підвищення ефективності формування та розвитку духовної культури студентства. Обгрунтовано необхідність модернізації змісту навчально-виховного процесу в технічному університеті у контексті актуалізації культуротворчого змісту природничих і технічних дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ч484(4УКР)01 + Ж.р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА362813

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Скакун Є. В. 
Організаційно-технологічний інструментарій підготовки проектів девелопменту у житловому будівництві / Є. В. Скакун. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено створенню і обґрунтуванню вдосконаленого інструментарію підготовки будівельних девелоперських проектів у житловому будівництві. Методико-аналітичну основу інструментарію складають наступні організаційно-технологічні моделі: модель «Інтегрована виробничо-технологічна оцінка організації-субпідрядника БДП»; модель «Лінгвістично-бальне оцінювання мікросередовища впровадження девелоперського проекту у житловому будівництві»; модель «Універсальна організаційно-технологічна модель виконання робіт субпідрядником проекту». Зазначені моделі, інтегровані в комплекс прикладних програм, на грунті комплексного оцінювання зовнішнього і внутрішнього середовищ реалізації проекту (в т.ч. оцінку виробничо-технологічної та організаційно-управлінської спроможності організацій-субпідрядників) забезпечують обґрунтоване коригування провідних організаційно-технологічних характеристик девелоперського проекту та в цілому забезпечують успішний адміністративний супровід проекту та мінімізацію ризиків передінвестиційної та будівельної фаз циклу будівельного проекту у житловому будівництві. Ключові слова: будівельний девелоперський проект (БДП), лінгвістично-бальне оцінювання мікросередовища впровадження будівельного проекту, інтегрований індекс конкурентоспроможності субпідрядника, типологічний аналітичний контур виконання робіт субпідрядником БДП, «робота-матриця», корелятор тривалості виконання робіт в складі циклу БДП.^UThe dissertation is devoted to the creation and substantiation of improved tools for preparing construction projects in housing construction. Methodological and analytical basis of the toolkit are the following organizational and technological models: the model ‘Formalized integrated production-technological evaluation of the organization-sub-contractor of the BDP'; the model ‘Linguistic-ballroom evaluation of the micro-environment implementation of a development project in residential construction'; the model ‘Universal organizational and technological model of performance of works by the subcontractor of the project'.A scientific and methodological toolkit is presented in response to the need to adapt the existing models of organizational and technological modeling and to adjust the processes of preparation and organization of construction for a timely, preventive substantiation of the cycle of the development project in housing construction. The substantive methodological and analytical basis of the toolkit is made up of the following organizational and technological models:a) model “Integrated production-technological evaluation of the BSP subcontractor organization”; b) model “Estimation of microenterprise implementation of a development project in residential construction”; c) model “Universal organizational and technological model of performance of works by a subcontractor of the project”.The first component in the toolkit is aimed at solving the problems of integrated assessment of production-technological, functional-organizational and image competitiveness of organizations-subcontractors - executors of the complexes of works in the BJP. The principal innovation of the model is the introduction and implementation of a new list of factors in the analytical complex of the model and a method for their formalized calculation and integration, which does not depend on the technological content of works performed by subcontractors as BDP executors. By comparing the actual values of the model indicators with respect to their "model counterparts, the formalized index of the primary local competitiveness of the BSP subcontractor is determined, and then, taking into account the hierarchical orderliness of the indicators, an integrated index of the competitiveness of the enterprise-subcontractor as an executor of a particular set of construction or special works is obtained. in the BJP. On this basis, the final figure of the model is calculated - the universal assessment of the competitiveness of the internal environment of the BJP is calculated, which is the basis for adjusting the characteristics of the network model of the whole project to the final analytical components.As a second component of the toolkit, the model is based on the “Estimation of the microenterprise of the implementation of a development project in residential construction”. The model combines the methodological and analytical advantages of fuzzy logic, fuzzy-technologies and expert-heuristic evaluation to adequately take into account the potential impact of the external microenvironment of the BJP. The model implements a convenient, concise and convenient formalized system of initially fuzzy-logical (qualitative) and then discrete (quantitative) evaluation of the state of the specified microenvironment. There is a unambiguous interpretation of the criterion of the model as a basis for further adjusting the characteristics of the BJP cycle model and taking the necessary organizational, technological and administrative measures alongside the development system of the project.As a final component in the developed development toolkit in housing construction, the “Universal organizational and technological model for the execution of works by the subcontractor of the project” was developed and substantiated.The complex of applied applications created on the torn-down models provides a successful and clearly formalized organizational and technological and organizational and administrative support to the processes of preparation and organization of construction within the tasks of the cycle of the housing project in the format of the organizational structure of the project management, led by the developer, while ensuring the policy requirements of the customer, developer and their institutional partners.Key words: construction development project (СDP), linguistic-ballroom evaluation of the micro-environment of the construction project implementation, integrated subcontractor competitiveness index, typological analytical contour of the subcontracting of the СDP, ‘robot-matrix', adjustment of the duration of execution of works within the cycle of the СDP.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Тютюнник Ф. О. 
Підвищення статичної стійкості електричних систем з врахуванням впливу характеристик різнорідних джерел розподіленої генерації / Ф. О. Тютюнник. — Б.м., 2021 — укp.

Метою дослідження є підвищення статичної стійкості електричних мереж з джерелами розподіленої генерації шляхом вдосконалення систем керування інверторами та подальшого розвитку підходів до оцінювання стійкості таких систем. Для досягнення мети поставлені такі завдання: дослідження наявних та перспективних джерел розподіленої генерації в розрізі їх динамічних властивостей та впливу на стійкість; аналіз наявних підходів та засобів керування джерелами розподіленої генерації підключеними до мережі через інвертор, визначення головних принципів керування та контрольованих величин; розроблення математичної моделі доповнень до стратегії керування; вдосконалення систем керування інверторами шляхом розширення їх функціональних можливостей. Розглянуто основні залежності, отримані в процесі розроблення математичної моделі, та встановлено принципи узгодження параметрів при інтеграції даних компонентів до стратегії керування. Важливою компонентою стратегії керування є задача оцінювання граничного за стійкістю режиму та отримання відповідних показників. Специфікою задачі є можливість оперування різними параметрами для досягнення граничного режиму, як наслідок – використання різних аналітичних залежностей для оцінювання такого режиму та корегування в рамках стратегії керування. Оскільки необхідний зв'язок між параметрами, які використані в блоці забезпечення стійкості та моделлю решти стратегії керування, була запропонована відповідна математична модель. Вперше науково обґрунтовано критерії узгодження параметрів джерел розподіленої генерації для ідентифікації граничного за статичною стійкістю режиму, що дало можливість враховувати наявність в електричних системах широкого спектру пристроїв з різними принципами побудови та експлуатації. Удосконалено методи керування розподіленою генерацією шляхом використання критерію оцінювання граничного за стійкістю режиму, які, на відміну від існуючих,забезпечують функціонування гібридних енергосистем в зоні режимної безпеки. Вперше розроблено математичну модель для імітації інерції, яка основана на динамічних властивостях турбогенераторів, що дало можливість реалізувати узгоджене керування джерелами розосередженої генерації різних принципів дії та конструктивного виконання. Отримали подальший розвиток в напрямі узагальнення та уніфікації теоретичні основи стратегії керування джерелами розподіленої генерації, що, на відміну від існуючих, враховують характерні риси гібридних електричних систем сучасного рівня складності.^UDue to the global trend of penetration of different sources of distributed generation, the task of stability evaluating and assurance is exacerbated, which confirms by the intensity of research and publications in recent years. The aim of the study is improving the static stability of electrical networks with distributed generation sources by improving inverter control systems and further development of approaches to evaluating the stability of such systems. Control system should work both at the level of control of a single source of distributed generation, and at the level of coordination of modes of several sources. In order to study the operation of the control system at different levels, models were developed in the MATLAB / Simulink environment and simulations were performed. During the simulation, two ways of changing the power of the source wereconsidered – changing the modular value of the emf and changing the angle of the emf. The equivalent of controlling the modular value of the emf, in the context of connection via an inverter, is controlling the modulation factor of the pulse width modulation unit (PWM). Appropriate series of simulations were performed using the MATLAB/Simulink package. Graphical dependences are build, which represent the main elements of the mathematical model. The main practical value of the results is the improvement of control systems within the algorithmic part, i.e. control strategy. Within the problem of synthesis of control strategy the main stages and components are proposed. The main dependences obtained in the process of developing a mathematical model are considered, and the principles of parameter coordination in the integration of these components into the control strategy are established. An important component of the management strategy is the task of estimation the limit on the stability of the mode and obtaining indicators.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Лиховид Ю. Г. 
Перенапруги в несиметричних режимах магістральних електричних мереж / Ю. Г. Лиховид. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: є режими в магістральних електричних мережах, в яких виникають перенапруги. Мета роботи є методи та моделі аналізу перенапруг у несиметричних режимах роботи магістральних електричних мереж. Методи дослідження: вирішення поставлених у роботі завдань базується на законах електротехніки, теорії лінійних та нелінійних кіл, методах математичного моделювання. При виведенні рівнянь нормального та анормального режимів застосовувались класичні методи аналізу багатофазних електричних кіл. Верифікація результатів, які були отримані за допомогою математичних моделей, виконана за даними пускових та налагоджуваних випробувань ЛЕП НВН в ОЕС України.. Теоретичні та практичні результати і новизна: полягає в тому, що розроблено методичні рекомендації процесом керування лінійними вимикачами при переведенні ЛЕП НВН з повнофазного режиму роботи у неповнофазний та навпаки, які на практиці дозволяють нівелювати наслідки неповної компенсації фази лінії шунтувальними реакторами (ШР) та знизити рівні перенапруг цієї фази. Також практичне використання при проєктуванні заземлення в нових та реконструйованих ЛЕП НВН знайшли результати досліджень впливу грозозахисних тросів на рівень перенапруг, що дало можливість знизити рівень технічних вимог до спеціальних апаратних захисних засобів. Предмет і ступінь впровадження: результати роботи у вигляді методичних матеріалів впроваджені в проєктній організації ТОВ «ЕНКОР ПЛЮС» (м. Березань) та рекомендовані для використання в НЕК «Укренерго» (м. Київ) під час експлуатації магістральних електричних мереж надвисокої напруги. Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні показників ефективності виконання захистів від перенапруг та зниження експлуатаційних витрат шляхом розроблення нових методів використання чотирипроменевої реакторної схеми. Сфера використання: магістральні електричні мережі.^UThe оbject of research: there are modes in the main electrical networks in which overvoltages occur. The purpose of research: are methods and models of overvoltage analysis in asymmetric modes of operation of main electric networks. Methods of research the solution of the tasks set in the work is based on the laws of electrical engineering, the theory of linear and nonlinear circuits, methods of mathematical modeling. In deriving the equations of normal and abnormal regimes, classical methods of analysis of multiphase electric circuits were used. Verification of the results obtained with the help of mathematical models was performed according to the data of start-up and adjustable tests of NVN transmission lines in UES of Ukraine. Theoretical and practical results and innovations: mode of operation in incomplete phase and vice versa, which in practice allow to eliminate the consequences of incomplete compensation of the line phase by shunt reactors (SHR) and reduce the overvoltage levels of this phase. Also, the results of research on the impact of lightning protection cables on the level of overvoltages, which made it possible to reduce the level of technical requirements for special hardware protection, found practical use in the design of grounding in new and reconstructed transmission lines. A subject degree of introduction the results of work in the form of methodical materials are implemented in the design organization of LLC "ENCOR PLUS" (Berezan) and recommended for use in NEC "Ukrenergo" (Kyiv) during the operation of main electrical networks of high voltage.. Effectiveness of implantation: a significant technical and economic effect is obtained, which consists in increasing the efficiency of overvoltage protection and reducing operating costs by developing new methods of using a four-beam reactor circuit. Sphere of use: main electric networks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Осипова А. О. 
Оптимізація організаційно-технологічних рішень ревіталізації процесів будівельного виробництва / А. О. Осипова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації приведено результати аналізу практичного досвіду і наукових робіт в області оптимізації організаційних і технологічних рішень та ревіталізації будівельного виробництва, що дозволяє зробити висновок, питання обґрунтування та вибору оптимальних ревіталізаційних заходів і робіт недостатньо вивчено і вимагає подальшого розгляду і наукових комплексних обґрунтувань та розробки методичного забезпечення проектування організаційно-технологічних рішень ревіталізації процесів будівельного виробництва. Мета роботи – підвищення ефективності та екологічності будівництва на основі розробки впорядкованої системи організаційно-технологічних рішень, спрямованих на виключення причин негативного впливу процесів будівельного виробництва на навколишнє середовище. Для вирішення мети розроблена загальна методика дослідження, та досліджені фактори, які впливають на вибір оптимальних методів організаційно-технологічних рішень ревіталізації процесів будівельного виробництва, дослідженні та класифіковані фактори негативного впливу процесів будівельного виробництва на об'єкти довкілля; обґрунтовані множини основних джерел забруднення, упорядкованих за значущістю; розроблена класифікація факторів, що впливають на вибір раціональних організаційно-технологічних рішень ревіталізації (ОТРр) процесів будівельного виробництва з ранжуванням за впливовістю; виявлена множина антропогенних ландшафтів, які моделюють основні будівельно-екологічні ситуації; побудовані моделі ідеального об'єкту будівництва для визначення обсягів шкідливих викидів і впливів з формуванням множини процесів будівельного виробництва вибірково-екстремальної структури. Обґрунтована вихідна система ОТРр, розподілених на взаємодоповнюючі комплекси, які відповідають значущості антропогенних ландшафтів до охорони та відновлення, встановлено оптимальну структуру відокремлених комплексів ОТРр, враховуючи величини прогнозованих збитків від забруднення екосистем та витрат на їхнє відновлення, виконані експериментальні моделювання окремих заходів розробленої системи ОТРр та їхнє впровадження у проектування, а також апробація у навчальному процесі.^UThe dissertation presents the results of analysis of practical experience and research in the field of optimization of organizational and technological solutions and revitalization of construction production, which allows us to conclude that the question of justification and selection of optimal revitalization measures and works is insufficiently studied. design of organizational and technological solutions for the revitalization of construction processes. The purpose of the work is to increase the efficiency and environmental friendliness of construction on the basis of developing an orderly system of organizational and technological solutions aimed at eliminating the causes of the negative impact of construction processes on the environment. To solve the goal, a general research methodology has been developed, and the factors influencing the choice of optimal methods of organizational and technological solutions for the revitalization of construction processes, research and classified factors of negative impact of construction processes on the environment; substantiated sets of the main sources of pollution, ordered by importance; the classification of the factors influencing a choice of rational organizational and technological decisions of revitalization (OTDr) of processes of building manufacture with ranking on influence is developed; many anthropogenic landscapes have been identified, which model the main construction and ecological situations; built models of the ideal object of construction to determine the amount of harmful emissions and impacts with the formation of many processes of construction production of selective-extreme structure. The initial system of OTDr, divided into complementary complexes, which correspond to the importance of anthropogenic landscapes for protection and restoration, is substantiated, the optimal structure of isolated OTDr complexes is established, taking into account the values of introduction into design, and also approbation in educational process


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Тугай О. М. 
Складне речення з дієсловами волевиявлення в ранньоновоанглійській мові: структурно-функціональний аспект. / О. М. Тугай. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена виявленню структурно-семантичних та функціональних характеристик складного речення з дієсловами волевиявлення в ранньоновоанглійській мові. У роботі висвітлено структурно-семантичні та функціональні характеристики складного речення з особоводієслівною / інфінітивною комплементацією дієслів волевиявлення XVI-XVII століть; розкрито основні тенденції його становлення з урахуванням процесів граматикалізації та мовних зрушень у трьох періодах розвитку англійської мови, а саме у давньоанглійському, середньоанглійському, ранньоновоанглійському періодах. У річищі генеративної граматики з позицій Ікс-штрих теорії здійснено аналіз структурно-семантичної будови, функціональних особливостей досліджуваного складного речення з клаузальними комплементними конструкціями.^UThe thesis aims at studying structural-semantic and functional peculiarities of the complex sentence with verbs of volition in Early Modern English. It highlights structural-semantic and functional properties of the complex sentence with finite / infinitive complementation of verbs of volition in the 16-th – 17-th centuries. The paper reveals basic tendencies of the complex sentence formation taking into account the processes of grammaticalization and language shifts in the leading periods of English language development, namely in Old English, Middle English, Early Modern English. The analysis of structural-semantic and functional features of the investigated complex sentence with clausal complement constructions is carried out from the standpoint of the generative grammar, in particular, based on the X-bar theory.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Власенко Т. В. 
Оптимізація інструментарію впровадження будівельного проекту на засадах інжинірингу / Т. В. Власенко. — Б.м., 2022 — укp.

Складність та несприятливі умови будівельної галузі посилюють різноманітні ризики та невизначеності, з якими доводиться мати справу при плануванні та впровадженні будівельних проектів, що впливає на кінцевий результат успіху інвестиційно-будівельної діяльності. Адекватний вибір надійного та достовірного будівельного проекту безпосередньо забезпечує досягнення поставлених цілей та забезпечує успіх інвестора, тому вибір проекту є критичною складовою при прийнятті рішення для потенційного інвестора.Управління будівельним проектом в Україні є актуальною практичною та науково-теоретичною задачею, рішення якої направлено на вивчення, обґрунтування та впровадження нових форм та методів управління будівельними проектами, підвищення функціонування будівельного комплексу в цілому. Сутність самої інжинірингової діяльності не змінюється від способів виконання будівельних робіт, але при цьому значно різняться підходи до управління будівництвом. В зв'язку з тим необхідно відмітити, що сьогоднішні умови потребують удосконалення діяльності інжинірингової компанії з інвестором із задоволенням його потреб. В сучасних умовах ринку від таких компаній вимагається велика динамічність та гнучкість при прийнятті рішень.На підставі аналізу науково-дослідних робіт і практичного досвіду українських будівельних та інжинірингових компаній в області оптимізації впровадження будівельного проекту на засадах інжинірингу, а також теоретичних і методологічних питань оцінки достовірності та надійності інвестиційно-будівельних проектів можна зробити висновок, що проблема обґрунтування і вибору надійних будівельних проектів в умовах невизначеності залишається недостатньо вивченою, не зовсім зрозумілою і не вирішеною. Низька ефективність діяльності інжинірингових компаній в Україні створює ризик неефективного впровадження будівельного проекту в часі, збільшує перевитрати фінансових ресурсів інвестора, тощо. Враховуючи вищевикладене, дана проблема потребує подальшого розгляду і розробки організаційно-технологічного інструментарію впровадження будівельного проекту на засадах інжинірингу. Вибір відповідної моделі та методів може вирішити проблему управління ризиками і невизначеністю при прийнятті інвестиційних рішень. Це допоможе вибрати правильні напрями інвестування в будівельну галузь і призведе до підвищення якості інвестицій.Метою роботи є розробка інструментарію по підвищенню організаційно-технологічної достовірності та надійності інвестиційно-будівельних проектів, включаючи перехід від традиційних методів реалізації будівельної діяльності до нових інноваційних підходів на засадах інжинірингу із застосуванням методів оцінки та відбору альтернативних будівельних проектів на основі нечіткого багатокритеріального підходу в умовах невизначеності. Дане дослідження пропонує у якості рішення даної проблеми процедуру відбору пропозицій будівельних проектів, що базується на теорії нечітких множин, основні відмінності та переваги якої у порівнянні з іншими традиційними моделями відбору полягають у використанні алгоритму для обробки невідповідності в нечіткому відношенні уподобань інвесторів при застосуванні судження парного порівняння та використання лінгвістичної оцінки параметрів будівельних проектів по якісному або кількісному критерію відповідно.Прийняття рішень в будівельній галузі - дуже складна задача через невизначеність багатьох факторів, що впливають на результати обраного інвестиційно-будівельного проекту. Дане дослідження дозволило виявити 130 факторів, які можуть вплинути на процес прийняття рішення при обґрунтуванні значущих показників інвестиційно-будівельного проекту. В результаті експертного опитування було відібрано 32 критеріїв невизначеності, як найвагоміші.Поданий інструментарій та запропонована модель дозволяє комплексно аналізувати інвестиційно-будівельні проекти з урахуванням потреб інвесторів, а також факторів невизначеності зовнішнього середовища. Також розроблена ієрархічно структурована система критеріїв оцінки достовірності будівельних проектів. Подана система дозволяє описувати характеристики проектів об'єктивно і структуровано, виходячи з вагомості критеріїв і їх груп. Наявність суб'єктивних уявлень, безлічі критеріїв, надлишок невизначеності і якісних змінних змушують використовувати багатокритеріальні методи прийняття рішень для задачі вибору проекту. За основу пропонуються метод аналізу ієрархій (AHP) для визначення вагомості критеріїв та метод визначення порядку переваг за схожістю з ідеальним рішенням (TOPSIS) для ранжування альтернативних будівельних проектів на базі нечіткої логіки, оскільки методи MCDM дуже ефективні у багатьох аспектах, таких як оцінка і вибір рішення. Через неможливість приведення всіх критеріїв до єдиного виміру було прийнято рішення інтегрувати та використати підходи нечіткої логіки в методи прийняття рішень за кількома критеріями, щоб зменшити вплив невизначеності та дозволити особам, які приймають рішення, вибирати між критеріями в невизначеному середовищі.^UThe complexity and unfavourable conditions of the construction industry increase the various risks and uncertainties that have to be faced with while planning and implementing the construction projects, which affects the final result of the success of investment and construction activity. Adequate choice of a reliable construction project ensures directly the achievement of goals and the success of the investor, so the selection of a project is a critical component in the decision-making for potential investor.Construction project management in Ukraine is relevant practical and scientific-theoretical task aimed at studying, substantiating and implementing new forms and methods of construction project management, improving the functioning of the construction complex as a whole. The essence of the engineering activity itself does not change regardless of the methods of construction work being carried out, but at the same time significantly different approaches to construction management vary considerably. In this regard, it should be noted that today's conditions require to enhance the activity of engineering company with the investor to meet his needs. In today's market conditions, such companies are required to be very dynamic and flexible in decision-making. Low efficiency of engineering companies in Ukraine creates the risk of inefficient implementation of the construction project in time, increases the overspending of financial resources of the investor and so on. Given the above, this problem requires further consideration and development of organizational and technological tool for the implementation of investment and construction project on the basis of engineering. The choice of the right model and methods can solve the problem of risk management and uncertainty in investment decisions. This will help to choose the right investment directions in the construction industry and will improve the quality of investment. The aim of the work is to develop toolkit to improve the organizational and technological reliability of investment and construction projects, including the transition from traditional methods of construction to new innovative approaches based on engineering using methods of evaluation and selection of alternative investment and construction projects based on fuzzy multicriteria approach under conditions of uncertainty. This work proposes as a solution to this problem the procedure of selection of proposals for construction projects based on the theory of fuzzy sets, the main differences and advantages of which compared to other traditional models of selection are to use the algorithm to handle the mismatch in vague preferences of investors and the use of linguistic assessment of the parameters of construction projects by qualitative or quantitative criteria, respectively. Decision-making in the construction industry is a very difficult task due to the uncertainty of many factors that affect the results of the selected investment and construction project. This research revealed 130 factors that may affect the decision-making process in substantiating the significant indicators of the investment and construction project. As a result of the expert survey, 32 uncertainty factors were selected as the most important.The presented toolkit and the proposed model allow a comprehensive analysis of investment and construction projects, taking into account the investors' needs, as well as environmental uncertainties. A hierarchically structured system of criteria for assessing the reliability of investment and construction projects has also been developed. The given system allows to describe characteristics of projects objectively and structurally, proceeding from the relevance of criteria and their groups. The presence of subjective ideas, many criteria, excess uncertainty and qualitative variables make it necessary to use multi-criteria decision-making methods for the task of project selection. As a basis, the technique for order of preference by similarity to ideal solution (TOPSIS) is proposed, taking into account the method of multiple-criteria decision-making (MCDM), because MCDM is very effective in many aspects, such as evaluation and choice of solution. Due to the impossibility of bringing all criteria into a single dimension, it was decided to integrate and use fuzzy logic approaches into multi-criteria decision-making methods to reduce the impact of inaccuracies, ambiguities, avoid uncertainty and allow decision makers to choose between criteria in an uncertain environment. According to the criteria determined by the order of importance, the TOPSIS method based on fuzzy logic is effective for choosing the investment and construction project that provides the most appropriate choice among the alternatives.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського