Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (343)Книжкові видання та компакт-диски (241)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ТРУШ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ОЛЕГОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Трушаков Д.В. 
Автоматизована система неруйнівного контролю порушень суцільності металу при виготовленні деталей циліндричної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Д.В. Трушаков ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2004. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо удосконалення неруйнівного контролю відповідальних деталей гідронасоса шляхом створення автоматизованої системи даного процесу на основі методу вихорових струмів. Запропоновано спосіб повного відсторонення від впливу зазору між вихорострумовим перетворювачем і контрольованою поверхнею феромагнітного виробу. Здійснено технічну реалізацію макетів вихорострумового дефектоскопа та автоматизованої системи на базі однокристального мікроконтролера сімейства MCS51.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3-7 с108 +
Шифр НБУВ: РА332637

Рубрики:

      
2.

Труш І.В. 
Господарсько-правове забезпечення державної підтримки малого підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.В. Труш ; НАН України. Ін-т екон.-правов. дослідж. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено господарсько-правові засади державної підтримки малого підприємництва в Україні. На підставі аналізу розвитку даного підприємництва та його правового регулювання в Україні розкрито її суть і значення. Висвітлено основні напрямки державної підтримки малого підприємництва, її господарсько-правового забезпечення. Уточнено визначення малого підприємництва. Здійснено аналіз процесу формування законодавства про державну підтримку малого підприємництва. Визначено основні етапи регламентації процесу підготовки та прийняття регуляторних актів. Розглянуто питання щодо компетенції спеціально уповноваженого органа, який має здійснювати державну регуляторну політику та виділено її головну особливість. Надано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення порядку державної реєстрації та ліцензування суб'єктів господарської діяльності, у тому числі малого підприємництва. Розкрито механізм забезпечення реалізації законодавства про державну підтримку малого підприємництва. Розглянуто перспективу розвитку даного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА340876

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Труш В.В. 
Енергетика м'язового скорочення у білих щурів при різних моделях експериментального гіпертиреозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / В.В. Труш ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Показано, що помірний гіпертиреоз і тиреотоксикоз супроводжуються зменшенням величин оптимального для переднього великогомілкового м'яза навантаження і максимальної роботи, яка має більш виражений характер у тиреотоксикозних тварин. Зниження силових характеристик м'яза у тварин з підвищеним тиреоїдним статусом, а також поглибленням гіпертиреозу спостережено тільки у діапазоні середніх і великих навантажень. За умов використання оптимального навантаження зниження м'язової роботи у процесі розвитку гіпертиреозу було пропорційним зменшенню маси м'яза, а у діапазоні великих навантажень - перевищувало його. Помірний гіпертиреоз не впливав на середній рівень загальної стомлюваності м'яза, а прогресування гіпертиреоїдного стану супроводжувалося збільшенням цього параметра за умов роботи м'яза з великими навантаженнями. Тиреотоксикоз призводив до істотного підвищення м'язової стомлюваності. Період стійкої працездатності м'яза у тварин з підвищеним тиреоїдним статусом за всіх навантажень виявився істотно скороченим. За цього набагато більшою мірою - у тиреотоксикозних тварин. Гіпертиреоїдні стани супроводжувалися підвищенням ступеня функціональної гетерогенності м'яза, об'єктивним проявом якої слугувало збільшення частоти немонотонного характеру розвитку стомлення, тривалості "впрацьовування" та приросту амплітуди м'язових скорочень у процесі "впрацьовування", відзначене у дослідних щурів за умов використання малих навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-29 +
Шифр НБУВ: РА344726

Рубрики:

      
4.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Трушевський Д.С. 
Концепція особистості в творчості О.Вампілова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Д.С. Трушевський ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена виявленню глибинної системи уявлень про людину та зміст її існування, яка розглядається як ціле змісту творчості О.Вампілова. Художня концепція особистості визначається як всеохоплюючий корелятивний зв'язок в системі персонажів вампіловської драми. Подається докладна методика виявлення такого зв'язку. Результати її застосування дають підстави обгрунтовано стверджувати генетичний зв'язок театру Вампілова з чехівською традицією, близькість уявлень драматурга про людину екзистенціалістським та його новаторство щодо сучасної йому російської драми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Вампілов 54

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Труш Є.А. 
Координаційні сполуки I3d/I-металів з карбациламідофосфатами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Є.А. Труш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Синтезовано 41 нову координаційну сполуку 3d-металів. Комлекси досліджено методами ІЧ-, електронної, ЕПР- і поліядерної ЯМР-спектроскопії, термогравіметричного, рентгенофазного та рентгеноструктурного аналізу (РСтА). Проведено повний РСтА 15-ти координаційних сполук і показано6 що карбациламідофосфатні (КАФ) ліганди можуть входити до складу комплексу з 3d-металами тільки у депротонованій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.6 +
Шифр НБУВ: РА324926

Рубрики:

      
7.

Трушенко О.С. 
Координація періодичної діяльності гастродуоденальної зони при порушенні її функціонально-морфологічної цілісності: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.С. Трушенко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено моторно-секреторну діяльність шлунка та дванадцятипалої кишки у разі порушень функціонально-морфологічної цілісності гастродуоденальної зони у собак і щурів. Виявлено, що вегетативний дисбаланс обумовлює зміни тривалості фаз періодичної моторно-секреторної діяльності шлунка, прояви кислої секреції натще, посилення відповідної реакції шлункових залоз на екзогенну стимуляцію гістаміном та явище "відмови в регуляції", встановлено більшу чутливість моторних ритмів до регуляторних зсувів у порівнянні з секреторною діяльністю шлунка. Проведено моделювання дуоденогастрального рефлюксу у щурів, що обумовило порушення фазності міоелектричної активності гастродуоденальної зони, а також переважання пікової активності та тенденцію до розповсюдження дуоденальних ритмів на шлунок. З'ясовано, що дані процеси супроводжувались зниженням агресивних властивостей шлункового соку (на 6-й день) та збільшенням його об'єму (на 12-й день). Виявлено, що NO-ергічна регуляція зберігає свій гальмівний вплив відносно скоротливої активності антрального відділу шлунка та цибулини дванадцятипалої кишки, на 12-й день встановлено зниження обсягу шлункового соку за умови блокади NO-синтаз за практично незмінних концентрацій пепсину, глікопротеїнів і pH.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 + Е60*734.23 +
Шифр НБУВ: РА358698

Рубрики:

      
8.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
9.

Труш О.М. 
Науково-педагогічна та громадська діяльність В.К. Піскорського: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.М. Труш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено життєвий шлях, науково-педагогічну та громадську діяльність В.К. Піскорського (1867 - 1910) - видатного українського історика, професора всесвітньої історії Ніжинського історико-філологічного інституту кн. Безбородька та Казанського університету. Проведено системний аналіз історичних поглядів і основних напрямків дослідницької діяльності ученого, таких як джерело- та краєзнавство. Розглянуто теоретико-методологічні засади історико-наукових досліджень В.К. Піскорського з середньовічної історії Іспанії та нової історії країн Західної Європи. Висвітлено педагогічну та громадську діяльність ученого, розкрито його суттєвий внесок у розвиток вітчизняної історичної науки. Укладено найбільш повну на даному етапі досліджень з означеної проблематики бібліографію наукових праць В.К. Піскорського. Розкрито можливості використання творчої спадщини ученого у сучасний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Піскорський В. +
Шифр НБУВ: РА362879

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Труш Ю.Т. 
Оптимальне планування обслуговування і ремонту основних засобів підприємства газопостачання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.Т. Труш ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення методичного забезпечення планування в системі обслуговування та ремонту основних засобів підприємств газопостачання. Розроблено економіко-математичні моделі та методики зниження витрат даних підприємств для підтримки працездатності газопостачальної мережі шляхом оптимізації планування кількості станцій захисту від корозії та ремонту газопроводу, а також середньо- та довгострокового планування складу персоналу підприємства. Запропоновано новий підхід щодо поділу газопроводу на ремонтні одиниці, класифіковано фактори, що впливають на склад персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.353.3-571.17
Шифр НБУВ: РА330818

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Труш Т.В. 
Особистість у концептуальному просторі неортодоксальної християнської філософії Середньовіччя: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Т.В. Труш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення онтологічної традиції філософського пізнання в історії філософії, досліджено умови самореалізації людської особистості. Здійснено розмежування понять "індивід" та "особистість". Доведено, що загальним історико-культурним простором становлення особистості є Середні віки. Простежено витоки та джерела формування теорії становлення особистості у філософії Середньовіччя, зокрема проаналізовано взаємовплив теоретичних традицій ортодоксального та неортодоксального християнства. Здійснено порівняльний аналіз концепцій особистості у філософії Середньовіччя та Відродження. Доведено синергійний зв'язок особистого зусилля людини з надлюдським даром. Встановлено, що діалектичний синергійний взаємозв'язок Абсолютної Особистості та людської особистості виявляється саме через творчість. Доведено, що у часи Середньовіччя творчість слугувала засобом духовного росту та пошуку істини. Обгрунтовано положення, що індивід, який усвідомив абсолютні цінності, своє особисте призначення та проявляє себе у творчій діяльності в неортодоксальній християнській філософії трактується як особистість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414 + Ю216.2 +
Шифр НБУВ: РА352928

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Трушкевич О.О. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторною астенією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Трушкевич ; Київ. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі проведення клініко-лабораторних і функціональних досліджень визначено функціональний стан фетоплацентарного комплексу та щитовидної залози, розглянуто рецепторний апарат Т-лімфоцитів та особливості центральної гемодинаміки у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторної астенії. Науково обгрунтовано впроваджені практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології в цій групі жінок на підставі використання комплексу лікувально-профілактичних заходів. Запропоновано методи контролю за станом фетоплацентарного комплексу у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторною астенією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5 + Р716.216.415.120.21-5 + Р716.216.645.093.32-5
Шифр НБУВ: РА317329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Труш О.М. 
Синтаксис наукового мовлення Івана Франка (складне речення): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Труш ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено структурно-семантичне дослідження складних синтаксиних конструкцій у науковому мовленні І.Франка. Проаналізовано типи та частотність уживання елементарних і неелементарних поліпредикативних структур, розроблено реєстр сполучних засобів між предикативними частинами складних речень і простежено їх динаміку в наукових текстах. Охарактеризовано змістові відношення між компонентами елементарних і неелементарних складних структур. Простежено авторські виправлення наукового тексту на синтаксичному рівні, які засідчують працю письменника над удосконаленням їх синтаксичної організації. Показано суттєвий внесок І.Франка у розвиток наукового стилю української мови та удосконалення його синтаксису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко,І.Я. 457 +
Шифр НБУВ: РА357980

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Труш В.О. 
Синтез, властивості та будова координаційних сполук на основі диметил-N-трихлорацетиламідофосфату: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.О. Труш ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методики синтезу нових сполук із деякими s-, p- та d-елементами та координаційних сполук лантаноїдів із карбациламідофосфатними лігандами ефірного типу. Досліджено їх будову у твердому стані та в розчині методами ІЧ, поліядерної ЯМР і електронної спектроскопії. Встановлено основні фактори, що впливають на будову комплексів, спосіб координації лігандів та їх геометрію в комплексі. Проведено РСтА 18 сполук, з яких 11 є координаційними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.232.1
Шифр НБУВ: РА319060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Труш О.О. 
Структурно-функціональне забезпечення територіального управління запобіганням та ліквідацією надзвичайних ситуацій (на прикладі Управління пожежної безпеки в Харківській області): Автореф. дис... канд. наук з держ. управління : 25.00.02 / О.О. Труш ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено наукові підходи щодо аналізу структур державного керування в системі попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій (НС). Визначено місце Державної пожежної охорони (ДПО) України в цій системі та структуру її функцій як засади організаційної структури органів керування. Показано, що за обсягами та видами діяльності підрозділи ДПО є основною оперативно-рятувальною службою, яка здатна ефективно реагувати на НС. Зазначено, що ефективність організації роботи з попередження НС і динаміка оперативного реагування у разі їх виникнення залежить від розподілу функцій та побудови структур управління в ДПО. Розроблено алгоритм формалізованого опису й оцінки ефективності структури функцій, що дало змогу визначити недоліки в існуючих структурах органів і підрозділів ДПО та шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Ц9-51 +
Шифр НБУВ: РА327695

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Трушенко О.М. 
Франчайзинг як спосіб розвитку підприємницької організації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.М. Трушенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження франчайзингових відносин суб'єктів підприємництва, визначено їх специфіку та форми вияву в сучасній економіці України. Розроблено шляхи удосконалення управління франчайзингом. Проаналізовано основні елементи та функції франчайзингової системи, структуру та форми франчайзингових відносин. Запропоновано виділення прямих та опосередкованих доходів франчайзера. Визначено функції початкового внеску для франчайзера. Проаналізовано життєвий цикл франчайзингових відносин, його стадії та взаємодію суб'єктів. Визначено особливості галузевого та національного формування та розвитку франчайзингових відносин. Розглянуто систему ризиків франчайзерів і компаній-франчайзі у франчайзинговому та постфранчайзинговому періодах. Визначено можливі компенсатори постфранчайзингових ризиків для франчайзі. Виявлено спільні й особливі риси функціонування вертикально- та горизонтально-інтегрованих (франчайзингових) підприємницьких мереж. Визначено фактори конкурентоспроможності, напрямки й особливості впливу франчайзингових мереж на споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.34 + У9(4УКР)292.4 +
Шифр НБУВ: РА361326

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Трушевський В.М. 
Чисельне моделювання стоку мілкої води з поверхні водозбору: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / В.М. Трушевський ; НАН України. Ін-т приклад. проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України. — Львів, 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Проведено моделювання та досліджено задачі стоку мілкої води у гідродинамічному та кінематичному наближеннях. Рівняння стоку мілкої води у гідродинамічному наближені одержано з рівнянь руху Нав'є-Стокса з урахуванням всіх складових тензора напружень. Для стоку рідини у кінематичному наближенні розглянуто регуляризовану модель. Побудовані уточнені постановки початково-крайових задач розв'язано з використанням проекційно-сіткової схеми методу скінченних елементів (МСЕ). Для дискретизації задач у часі використано однокрокову рекурентну схему. Проведено дослідження стійкості одержаних однокрокових рекурентних схем та оцінки швидкості збіжності рекурентної схеми для задачі стоку рідини у кінематичному наближенні. Дискретизацію за просторовими змінними проведено з використанням кусково-лінійних апроксимацій на трикутних елементах. Проведено оцінку стабілізаційного множника. Досліджено та проаналізовано збіжність числових розв'язків побудованих моделей за часовою та просторовими змінними. Обчислено абсолютну та відносну похибки одержаних значень потоків та глибини. Перевірено закон збереження маси рідини. Програмну реалізацію побудованих числових схем розроблено з використанням об'єктно-орієнтованого підходу. Програмне забезпечення апробовано на тестових та реальних зображеннях рельєфу поверхні стоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.236.6 в641 +
Шифр НБУВ: РА331508

Рубрики:

      
19.

Труш М. С. 
Управління корпоративною культурою телекомунікаційних підприємств / М. С. Труш. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена науковому узагальненню теоретико-методичних основуправління корпоративною культурою телекомунікаційних підприємств таобґрунтуванню практичних рекомендацій щодо удосконалення управліннякорпоративною культурою підприємства в контексті цифровізації сучасної економіки.У роботі розглянуто теоретичні підходи до виявлення сутності та елементівкорпоративної культури сучасного підприємства. Розкрито парадигмальні підходи доуправління корпоративною культурою підприємств, у т.ч. телекомунікаційних.З'ясовано вплив національних чинників на управління корпоративною культуроютелекомунікаційних підприємств. Здійснено аналіз діяльності телекомунікаційнихпідприємств в Україні в контексті розвитку цифрової економіки. Проведено оцінкуелементів та визначено провідні типи корпоративної культури телекомунікаційнихпідприємств. Запропоновано методичний підхід до діагностики рівня розвиткукорпоративної культури телекомунікаційних підприємств. Розроблено стратегію проактивного управління телекомунікаційними підприємствами з урахуваннямнаціональних складових корпоративної культури. Обґрунтовано напрями підвищеннясоціально-економічної ефективності телекомунікаційних підприємств на основіудосконалення корпоративної культури.^UThe dissertation scientifically generalizes theoretical and methodological bases ofcorporate culture management of telecommunication enterprises and substantiates practicalrecommendations for improving the corporate culture management of the enterprises in thecontext ofdigitalization of the modern economy digitalization. In the paper, theoreticalapproaches to identifying the essence and components of the corporate culture of modernenterprises have been considered. Paradigmatic approaches to the corporate culturemanagement of enterprises, including telecommunication ones, have been disclosed. Theinfluence of national factors on the corporate culture management of telecommunicationenterprises has been determined.The analysis of telecommunication enterprises' activities in Ukraine in the context ofdigital economy development has been is performed. The components of telecommunicationenterprises' corporate culture have been assessed and its key types have been identified. Amethodological approach to diagnosing the level of development of telecommunicationenterprises' corporate culture has been proposed.The developed strategy of proactive management of telecommunications companiestakes into account national components of the corporate culture. The directions of increasingthe social and economic efficiency of telecommunication enterprises by improving theircorporate culture have been substantiated. The directions of increasing the social and economic efficiency of telecommunicationenterprises by improving their corporate culture have been grounded. Based on a two-factormatrix of external focus levels of the enterprise and its management flexibility anddiscretion, the proposed scientific and methodological approach to determining the strategictypes of corporate culture of an enterprise has revealed four types of corporate culture(bureaucratic, clan, market and adhocratic).The performed calculations have showed that the corporate culture type thatcorresponds to their current strategy most accurately is intrinsic to such largetelecommunication enterprises as JSC Kyivstar, JSC PF Ukraine, and JSC Ukrtelecom.Application of the approach may help to justify the direction for corporate culture furtherdevelopment as well as the directions of increasing stability and flexibility within enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського