Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (173)Книжкові видання та компакт-диски (180)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ТОМЧУК$<.>+<.>A=ВИКТОР$<.>+<.>A=АНАТОЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Томчук С.В. 
Банківське кредитування лізингових операцій агроформувань: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.08 / С.В. Томчук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні аспекти розвитку банківського кредитування (БК) лізингових операцій агроформувань (ЛОА). Розкрито сутність складного і динамічно мінливого економічного утворення фінансового лізингу, зміст і специфіку кредитування ЛОА банками. Проведено оцінку БК ЛОА, визначено знакові тенденції його розвитку та напрями у сучасному вимірі. Встановлено стимулювальні та обмежувальні сегменти механізму здійснення лізингових операцій банками, розкрито витоки та визначено рівень кредитних ризиків лізингових проектів агроформувань (ЛПА). Проаналізовано передумови активізації та траєкторію розвитку БК ЛОА. Розроблено методичне забезпечення щодо комбінованого виміру ризиків БК ЛПА. Обгрунтовано методично-організаційні рекомендації щодо застосування банками інноваційно-гібридних лізингових технологій під час кредитування агроформувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226,321
Шифр НБУВ: РА371266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Томчук С.М. 
Генеза негативних психічних станів молодших школярів та їх корекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / С.М. Томчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та модель генези негативних психічних станів у молодшому шкільному віці, експериментально виявлено детермінанти та динаміку їх розвитку залежно від індивідуально-типологічних властивостей особистості та впливу значущих для дитини соціальних чинників. Виділено систему найбільш типових для молодших школярів негативних психічних станів, інтегровано психодіагностичний інструментарій щодо вивчення негативних психічних станів в учнів 1-4-х класів і запропоновано модель їх корекції та профілактики за умов початкової школи. Проаналізовано сутність та механізми прояву таких станів, як тривога, страх, депресія, агресія та інших у молодшому шкільному віці. Доведено, що саме негативні психічні стани є причиною виникнення та розвитку дезадаптації особистості. Набули розвитку методи, способи та засоби комплексного підходу щодо корекції негативних психічних станів молодших школярів та їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.521.02-78 + Ю984.92 + Ч421.331.1 +
Шифр НБУВ: РА342720

Рубрики:

      
3.

Томчук О.Ф. 
Естетична система Михайла Драй-Хмари: генеза, творча реалізація: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.Ф. Томчук ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2002. — 19 с. — укp.

З'ясовано генезу та естетичну природу художньої творчості М.Драй-Хмари в її цілісності та індивідуальній своєрідності. Розглянуто найпримітивніші риси його естетичної системи з урахуванням її зв'язків з відповідними художньо-філософськими явищами вітчизняної та європейської традиції. Зроблено висновки щодо витоків ціннісних естетичних орієнтацій та оригінальності творчого "Я" поета в колі неокласиків і поза ним, досліджено специфіку його художньо-філософської парадигми, виділено іманентні стильові складники, що утворили творчий феномен М.Драй-Хмари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4Драй-Хмара4/5
Шифр НБУВ: РА320112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Томчук М.А. 
Інформаційно-вимірювальна система для неінвазійної спектрофотометрії біотканин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / М.А. Томчук ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки, дослідження і застосування спектрофотометричної інформаційно-вимірювальної системи для діагностики біотканин неінвазійним методом. Запропоновано метод дифузного відбивання, який відзначається тим, що під час вимірювання спектрального значення інтегрального коефіцієнта використовується інтегрувальний зонд, який оптично зв'язаний з монохроматором через волоконно-оптичний хвилевід. Наведено математичну модель трансформації випромінювання приповерхневим прошарком біотканини як зразка вимірювання, що дозволяє враховувати розсіювальні ефекти і визначити інформативні характеристики за спектральними значеннями інтегрального коефіцієнта дифузного відбивання. Вдосконалено математичну модель трансформації випромінювання у сферичному первинному перетворювачі, що дозволяє врахувати тіньові ефекти в зонді, а також визначити його оптимальні оптико-геометричні та енергетичні характеристики. Розроблено схеми інформаційно-вимірювальної системи. Проаналізовано похибки вимірювального каналу. Створено методики інженерного проектування та проведено експериментальні дослідження з застосуванням розробленої вимірювальної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*669в641
Шифр НБУВ: РА315337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Томчук О.В. 
Розвиток економічних взаємовідносин в енергозабезпеченні сільського господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Томчук ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методологічні засади формування та удосконалення економічних взаємовідносин в енергозабезпеченні сільського господарства. Розкрито суть економічних відносин в аграрній сфері стосовно проблем забезпечення її енергоресурсами. Визначено принципи побудови економічних відносин постачальників і споживачів енергоресурсів за ринкових умов. Досліджено ціноутворення й енергетичні засоби виробництва в сільському господарстві та паритетність взаємовідносин в його енергозабезпеченні. З'ясовано методику оцінки енерговитрат у механізованих процесах в сільському господарстві. Проаналізовано стан забезпечення сільського господарства енергетичними засобами й енергоносіями та визначено їх вплив на ефективність розвитку галузі. Розроблено напрями розвитку ринку енергоресурсів у сільському господарстві та заходи щодо зниження диспаритету цін на продукцію та послуги партнерів. Обгрунтовано стратегію подальшого енергозабезпечення, перспективи економічних взаємовідносин партнерів, моніторинг енергетичного споживання в сільському господарстві. Оцінено реалізацію енергоощаджних проектів у рослинництві та тваринництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-554 +
Шифр НБУВ: РА327712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Томчук Н.В. 
Система соціально-економічного забезпечення людського розвитку в умовах трансформаційної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Н.В. Томчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу досліджено теоретико-методологічні та практично-прикладні проблеми системи соціально-економічного забезпечення людського розвитку за умов трансформаційної економіки. Методологічно обгрунтовано архітектоніку взаємодії елементів категорії "людський розвиток". Запропоновано трактування даної категорії як системи відносин і умов, які визначають зростання можливостей особистості. Розроблено підхід до структурування архітектоніки ієрархії задоволення потреб з урахуванням взаємодії економічних і соціальних чинників. Висвітлено тенденції, суперечності, закономірності та фактори, що визначають стан, рівень і перспективу людського розвитку населення України. Розкрито закономірності формування системи соціально-економічного забезпечення людського розвитку за умов трансформаційної економіки. Обгрунтовано основні шляхи її розвитку на основі економічного зростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240 +
Шифр НБУВ: РА363987

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Томчук Л.В. 
Творча індивідуальність Надії Кибальчич: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.В. Томчук ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості творчої індивідуальності української письменниці останньої чверті ХІХ - початку ХХ ст. Н.Кибальчич на основі комплексного вивчення біографічних, творчих, контактних і контекстуальних чинників. Зібрано та систематизовано окремі біографічні свідчення та спогади, висвітлено епістолярні зв'язки діячки (листування з І.Франком, Л.Українкою та ін.). Проаналізовано художню творчість, передусім малу прозу, яка характеризує творчі досягнення Кибальчич. Розглянуто питання смислу мистецтва, сенсу життя та рефлексії смерті, жіночої ідентичності, що репрезентують творчий світ митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Кибальчич,Н.К.42
Шифр НБУВ: РА317744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Томчук Л. В. 
Феномен жіночого письменства в українській літературі кінця XIX та початку XX століть: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.01,10.01.06 / Л. В. Томчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Проаналізовано жіночу літературну творчість кінця XIX та початку XX ст. З'ясовано особливості жіночого письма, тендерні аспекти, досліджено образ жінки в суспільному та культурному житті, а також виявлено характерні для свого часу проекції жіночої ідентичності. До аналізу залучено художню прозу та документалістику (епістолярій та мемуари) українських авторок Н. Кобринської, Олени Пчілки, У. Кравченко, О. Кобилянської, Л. Яновської, Н. Кибальчич, Лесі Українки, Є. Ярошинської, Н. Романович-Ткаченко, Ганни Барвінок, X. Алчевської та Грицька Григоренка. Ці письменниці розвивали традиції попередників і розширювали горизонти рідної літератури, впроваджували нові теми, мотиви та засоби художнього відображення дійсності. У поетиці фемінної творчості наголошується її сповідальність, психологізм, розглянуто архетипні образи та хронотопи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-307
Шифр НБУВ: РА381279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Томчук В.В. 
Формування регіонального ринку ячменю: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.В. Томчук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Викладені основні результати дослідження формування регіонального ринку ячменю на Вінниччині на основі комплексного вивчення сучасного стану ефективності виробництва й економічних проблем розвитку ринку споживачів фуражного та пивоварного зерна, які виникають на стадіях заготівлі, зберігання, переробки та торгівлі. Розроблено перспективні параметри виробництва і споживання ячменю в регіоні, обгрунтовано розвиток маркетингових каналів та збільшення товарної пропозиції зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.54-592

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Томчук О. В. 
Людський потенціал розвитку міста в новій економіці: управлінський та поведінковий вимір / О. В. Томчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота висвітлює питання обґрунтування і розробки теоретичного та методологічного забезпечення, а також науково-методичних основ і практичних рекомендацій щодо розвитку людського потенціалу міста в умовах нової економіки з точки зору управлінського та поведінкового виміру. Здійснено теоретико-методологічний аналіз підходів до визначення змісту і структури людського потенціалу розвитку соціально-економічної системи. Обґрунтовано актуальні засади концептосфери дослідження економіки міста. Систематизовано фактори та умови розвитку людського потенціалу міста як специфічної території. Простежено еволюцію та генезис поведінкової концепції в управлінні. Здійснено аналіз та систематизацію детермінант економічної поведінки в контексті формування людського потенціалу розвитку міст. Обґрунтовано науково-методичній підхід до застосування поведінкових чинників в управлінні людським потенціалом міста. Розроблено методологічні засади оцінювання рівня розвитку людського потенціалу територій. Проведено структурну діагностику асиметрій розвитку людського потенціалу територій. Обґрунтовано детермінанти формування, розвитку і використання людського потенціалу територій та міст України. Проведено динамічний аналіз та запропоновано типологізацію територій за рівнем якості людського потенціалу. Проаналізовано основні параметри стану і динаміки людського потенціалу Вінницької області в кількісному і якісному виразі. Обґрунтовано концептуальні засади соціально-економічних детермінант розвитку людського потенціалу регіонів. Проведено компаративний аналіз соціально-економічних детермінант розвитку людського потенціалу Вінницького і подібних до нього регіонів. Здійснено діагностику територіальної асиметрії умов розвитку людського потенціалу міст Вінницької області. Визначено ключові аспекти поведінкового та управлінського виміру в методології стратегічного планування розвитку міст. Запропоновано концептуальні положення формування стратегії розвитку людського потенціалу міст. Розроблено методичні засади моделювання впливу якості людського потенціалу на розвиток міст. Обґрунтовано пріоритети сучасної політики розвитку міст України в контексті ефективності використання людського потенціалу.^UThe dissertation covers the issues of substantiation and development of theoretical and methodological support, as well as scientific and methodological bases and practical recommendations for the development of human potential of the city in the new economy in terms of managerial and behavioral dimension. Theoretical and methodological analysis of approaches to determine the content and structure of human potential for the development of the social and economic system is conducted. The essence of the city economy conceptosphere is substantiated. The features and conditions of human potential of the city development as a specific territory are systematized. The evolution and genesis of the behavioral concept in management are outlined. The analysis and systematization of economic behavior determinants in the context of human potential of cities development formation is carried out. The scientific and methodological approach to the application of behavioral factors in human potential management of the city is substantiated. Methodological bases of estimation of human potential of territories development level are generated. The structural diagnostics of human potential of territories development asymmetries is carried out. The determinants of formation, development and fulfilment of human potential of the territories of Ukraine are substantiated. The dynamic analysis is carried out and the typology of territories on the level of quality of human potential is offered. The main parameters of the state and dynamics of human potential of Vinnytsia region in quantitative and qualitative terms are analyzed. Conceptual bases of social and economic determinants of human potential of regions development are substantiated. A comparative analysis of social and economic determinants of human development of Vinnytsia and similar regions is carried out. The diagnostics of territorial asymmetry of human potential of Vinnytsia region cities development conditions is carried out. The key aspects of behavioral and managerial dimension dichotomy in the methodology of strategic planning of urban development are identified. Conceptual provisions of strategy of human potential of cities development formation are offered. Methodical bases of modeling the influence of human potential quality on development of cities are developed. The priorities of modern policy of Ukraine's urban development in the context of efficient fulfilment of its human potential are substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Томчук О. А. 
Волонтерський рух допомоги Збройним Силам України під час проведення Антитерористичної операції (квітень 2014 – квітень 2018 рр.). / О. А. Томчук. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі комплексно досліджується історія становлення та розвитку волонтерського руху допомоги Збройним Силам України під час проведення антитерористичної операції (АТО) по звільненню окупованих Російською Федерацією територій (2014 – 2018). Відзначено, що піком розвитку руху стала середина 2015 р., коли діяли понад 250 волонтерських організацій, що спеціалізувалися на вирішенні проблем породжених російською агресією в Криму та на сході України. Основними напрямками діяльності волонтерів були: допомога українській армії (збір і доставка у зону проведення АТО необхідних ресурсів), надання медичної допомоги пораненим, допомога біженцям із східних окупованих районів, звільнення полонених, пошук зниклих безвісті та загиблих воїнів ЗСУ. У ході тривалої агресії ряд об'єднань та організацій, змінили свої напрями діяльності (або додавати нові напрями роботи). Методом «усної історії» висвітлена діяльність волонтерів у рецепції учасників АТО. Встановлено, що волонтери, під час поїздок на передову лінію фронту, виступали джерелом інформації з високим рейтингом довіри, особливо якщо йшлося про «гарячі» новини із зони АТО. Рекомендації та висновки можуть бути використані для підтримки ефективного процесу прийняття рішень, удосконалення механізму забезпечення прозорості та відкритості роботи волонтерських організацій, тісної їхньої співпраці з Міністерством оборони України.^UThe paper comprehensively examines the history of the formation and development of the volunteer movement to assist the Armed Forces of Ukraine during the anti-terrorist operation (ATO) to liberate the territories occupied by the Russian Federation (2014 - 2018). It is noted that the peak of the movement's development was the middle of 2015, when there were more than 250 volunteer organizations specializing in solving problems caused by Russian aggression in the Crimea and eastern Ukraine. The main activities of the volunteers were: assistance to the Ukrainian army (collection and delivery of the necessary resources to the anti-terrorist operation zone), medical care for the wounded, assistance to refugees from the eastern occupied areas, release of prisoners, search for missing and dead soldiers. During the long aggression, a number of associations and organizations changed their directions of activity (or add new directions of work). The method of "oral history" highlights the activities of volunteers in the reception of ATO participants. It was established that volunteers, when traveling to the front line, acted as a source of information with a high rating of trust, especially when it came to "hot" news from the ATO zone. Recommendations and conclusions can be used to support an effective decision-making process, improve the mechanism for ensuring transparency and openness of volunteer organizations, their close cooperation with the Ministry of Defense of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського