Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (230)Реферативна база даних (9513)Книжкові видання та компакт-диски (8450)Журнали та продовжувані видання (470)
Пошуковий запит: (<.>A=ТКАЧЕНК$<.>+<.>A=АНДР$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 502
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ткаченко Н.Г. 
Агрегативна стійкість водних суспензій діоксиду титану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Н.Г. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості водних суспензій діоксиду титану з концентарцією твердої фази 0,03 - 4,00 г/л у широкому інтервалі зміни pH середовища та концентрації доданих речовин. Вперше показано, що характер зміни агрегативної стійкості водних суспензій діоксиду титану в околі ізоелектричної точки залежить від співвідношення ефектів упорядкування та розупорядкування структури води навколо іонів фонового електроліту. Виявлено, що максимальна стабілізація суспензій діоксиду титану за присутності поліметакрилової кислоти забезпечується за умов переходу від слабоіонізованої компактної форми макромолекулярного клубка до його сильноіонізованої розгорнутої форми. Вперше виявлено, що за умов агрегативної стійкості суспензій форма утворених агрегатів наближається до сферичної, а з пониженням стійкості колоїдних систем - відхиляється від сферичної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.413.1 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА348087

Рубрики:

      
2.

Андрусик Ю.Ю. 
Адаптивність нових сортів малини до умов правобережної підзони Західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.Ю. Андрусик ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень господарсько-біологічних властивостей нових сортів малини та їх придатності для вирощування за умов правобережної підзони Західного Лісостепу України. Комплексно оцінено їх адаптивність до стрес-факторів довкілля. Установлено вплив екологічних умов даної зони та метеорологічних елементів певного року на реалізацію особливостей росту, розвитку рослин, їх врожайність і здатність до розмноження. Виділено сорти селекції, що характеризуються суттєво вищими показниками ремонтантності та щорічною високою врожайністю. За індексом штамбовості серед звичайних сортів виділено штамбові "Благородна" та "Козачка". Наведено характеристику досліджених сортів за смаковими та товарними якостями ягід. На підставі результатів досліджень виділено кращі сорти "Благородна", "Козачка", "Космічна", "Сяйво", "Осіння", внесені до "Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-39(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Андрєєва Д.Є. 
Адміністративно-правове регулювання в галузі молодіжної політики в Україні: організаційно-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.Є. Андрєєва ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові аспекти адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні. Розкрито сутність понять "молодь", "молодіжна політика", "державна молодіжна політика" як об'єктів адміністративно-правового регулювання. Простежено генезу наукових досліджень і стан сучасної правової доктрини щодо визначення адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики. Виділено й охарактеризовано основні елементи організаційно-правового режиму адміністаривно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні. Описано систему суб'єктів адміністативно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні, визначено межі їх компетенції. Наведено характеристику основних методів і форм адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні, проаналізовано особливості їх прояву. Узагальнено зарубіжний досвід адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики, наведено рекомендації щодо його впровадження в Україні. Проаналізвано актульні проблеми й обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення вітчизняного законодавства з питань адміністративно-правового регулювання у галузі молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х819(4УКР)13 + Ф75(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ткаченко О.В. 
Адміністративно-правові засади протидії корупції в органах внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Ткаченко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено корупцію як соціальне явище та правову категорію, а також як правопорушення та злочин у діяльності співробітників органів внутрішніх справ (ОВС). Визначено загальні й особливі передумови виникнення корупції серед даних співробітників, їх наслідки та вплив на розвиток суспільних відносин у державі. Висвітлено сфери професійної діяльності співробітників ОВС, які є найбільш небезпечними для ураження корупцією. На базі норм адміністративного права розроблено організаційно-управлінські засади системи протидії корупції в ОВС. Нв підставі теоретичних висновків дослідження й аналізу чинного законодавства, з урахуванням міжнародного досвіду розроблено та внесено пропозиції, спрямовані на вдосконалення антикорупційного законодавства та діяльності суб'єктів боротьби з корупцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.23 + Х881.9(4УКР)127.4 +
Шифр НБУВ: РА355940

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Андреєв Д.О. 
Адміністративно-правові засоби захисту прав власників цінних паперів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Андреєв ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Визначено суть даних засобів, установлено їх взаємозв'язок з заходами адміністративно-правового примусу на ринку цінних паперів. Досліджено компетенцію Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку та визначено її статус як провідного органу державної виконавчої влади зі спеціальними повноваженнями, який повинен розв'язувати завдання захисту прав власників цінних паперів, запропоновано їх класифікацію, що має важливе науково-теоретичне та практичне значення, а також досліджено компетенцію та діяльність саморегулювальних організацій щодо застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Досліджено проблематику протиправних захоплень і поглинань акціонерних товариств ("рейдерства") в Україні та шляхи протидії "рейдерському" захопленню акціонерних товариств за випадків втягнення до конфлікту навколо підприємства професійних учасників ринку цінних паперів (реєстраторів, зберігачів) та/або посадових осіб акціонерного товариства. За результатами дослідження запропоновано шляхи вдосконалення законодавства з цінних паперів у частині регламентації застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Запропоновано зміни та доповнення до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА357730

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Андрощук О.В. 
Адміністративно-територіальні зміни в УРСР: плани, втілення, наслідки (друга половина 40-х - 60-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Андрощук ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На основі широкого кола джерел комплексно досліджено проблему трансформації адміністративно-територіального поділу УРСР протягом другої половини 1940 - 1960 рр. Охарактеризовано фактори, що сприяли ініціюванню, підготовці та прийняттю рішень щодо адміністративно-територіальних змін. Розглянуто найважливіші законодавчі акти та етапи формування правової бази територіальних реформ, визначено компетенцію владних структур у зазначених питаннях. Проаналізовано практику проведення адміністративно-територіальної реорганізації, виявлено її наслідки у соціальній, економічній та управлінських сферах. Охарактеризовано форми та засоби вияву ставлення українського суспільства до партійно-державної політики у галузі адміністративно-територіального поділу. Досліджено політику перейменувань адміністративно-територіальних об'єктів у контексті політичної кон'юнктури зазначеного історичного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79-1 + Т3(4УКР)6-5 + Х620.422.031(2УК)6
Шифр НБУВ: РА330647

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Андрусік І.І. 
Активізація діяльності підприємств харчової промисловості шляхом удосконалення механізму регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.І. Андрусік ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності діяльності підприємств харчової промисловості. Удосконалено механізм її регулювання. Узагальнено теоретичні засади регуляторної політики та розглянуто її вплив на діяльність даних підприємств. Досліджено значущість податкового навантаження для показників їх діяльності. Виявлено основні чинники, які зумовлюють прибутковість підприємств, висвітлено проблему ефективності експортної діяльності. Розроблено та науково обгрунтовано пропозиції, а також надано практичні рекомендації щодо вдосконалення механізму регулювання як чинника підвищення ефективності діяльності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71 + У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА354239

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Андрійчук В.І. 
Алгебраїчні многовиди та поля алгебраїчних функцій над псевдоскінченними полями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / В.І. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.44,022 + В181.213,022
Шифр НБУВ: РА319165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Ткаченко Т.І. 
Аналіз рельєфу і сучасного морфогенезу центральної частини Придніпровської височини з еколого-геоморфологічною метою: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Т.І. Ткаченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію аналізу рельєфу та сучасного морфогенезу, базуючись на екологогеоморфологічних засадах як науковій базі розв'язання регіональних проблем природоохоронної діяльності. Здійснено оцінку чинників формування рельєфу території центральної частини Придніпровської височини та встановлено, що головним є господарська діяльність, яка зумовила значну антропогенну трансформацію рельєфу. Кількісно оцінено роль антропогенних впливів на рельєф. Розроблено класифікацію основних видів господарської діяльності. Виявлено взаємозв'язок чинників формування рельєфу та складників природних умов, які суттєво впливають на еколого-геоморфологічний стан дослідженої території. Здійснено морфологічну інтерпретацію флювіальної мережі (виявлено головні напрямки латеральної міграції речовинних мас у процесі морфогенезу), на підставі аналізу щільності флювіальної мережі встановлено локальні відмінності у вияві морфогенезу. Створено великомасштабну геоморфологічну карту ключової ділянки дослідженої території, яка відображає напрямки потоків речовини та антропогенної трансформації рельєфу. Проаналізовано співвідношення вершинної та базисної поверхонь і встановлено тенденції розвитку даної території, сформульовано поняття "природно-антропогенної геоморфологічної системи" території, функціонування якої зумовлене впливом природних і антропогенних чинників та супроводжується відповідними еколого-геоморфологічними змінами життєвого середовища людини. Визначено критерії, виділено таксони та здійснено геоморофологічне районування дослідженої теориторії з метою розв'язання прикладних геоекологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823(45УКР)1 + Д829(45УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА337890

Рубрики:

      
10.

Андрусяк І.В. 
Англійські неологізми кінця ХХ століття як складова мовної картини світу: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Андрусяк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено англійські неологізми кінця XX ст. як складову мовної картини світу та виявлено особливості лінгвокреативної діяльності людини, вербальні механізми її адаптації до навколишньої дійсності. Здійснено спробу реконструювати одну з ділянок картини світу англомовного суспільства, провести класифікацію та описати ті його фрагменти, які з'явились в мові наприкінці минулого століття. На підставі когнітивного аналізу нової лексики трьох останніх десятиліть простежено специфіку формування світосприйняття носія англійської мови, яке склалося в результаті концептуалізації й категоризації ним навколишнього світу, що знайшло своє відображення в різносистемних та різноструктурних лінгвістичних одиницях. Розглянуто один з аспектів когнітивної категоризації - шляхи розвитку наявних у картині світу англомовного суспільства категорій - в тому вигляді, в якому вони реалізовані в поповненні англійської мови новими номінативними одиницями. Особливу увагу приділено опису номінативного та концептуального просторів неологічної картини світу (НКС) англомовного суспільства кінця XX ст., виявлено шляхи та способи номінації нових структурних типів знань. На підставі значного за обсягом мовного матеріалу (5483 неологізмів) показано, як відображається категоризація навколишньої дійсності в новій лексиці англійської мови і як може розглядатися ця лексика з когнітивної точки зору. В центрі її уваги знаходяться знання та досвід людини, тобто онтологічна (знання про світ) та аксіологічна (оцінка суб'єктом світу) картини світу в різних сферах діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-321 +
Шифр НБУВ: РА322586

Рубрики:

      
11.

Андрієвський С.М. 
Аномалії хімічного складу зір помірних мас: Автореф. дис.... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.М. Андрієвський ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Наведено фізико-хімічні характеристики помірно масивних зір, що знаходяться на стадії головної послідовності (спектральні класи A - B), а також на стадії надгігантів (спектральні класи F - G). Досліджено анамалії хімічного складу зір типу lambda Boo, блакитних страглерів, цефеїд і незмінних надгігантів. Розкрито зв'язок аномалій з еволюційними особливостями помірно масивних зір. Доведено, що хімічний склад атмосфер B зір не відбиває коректно хімічний склад міжзоряного середовища, з якого вони сформувалися, отже, гіпотеза про "надметалевість" Сонця, що базується на зіставленні його хімічного складу з хімічним складом B зір, не має підстав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4,022
Шифр НБУВ: РА321547

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Ткаченко Т.Ю. 
Антигенна структура білків оболонки двох українських штамів М-вірусу картоплі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / Т.Ю. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше проведено імунохімічний аналіз двох українських штамів PVM U1 і PVM U7 за допомогою моноклональних антитіл. Локалізовано антигенні детермінанти, які специфічно розпізнаються MKA M6D5 і M9G1 на поліпептидних ланцюгах білків оболонки PVM U1 І PVM U7, та установлено розташування антигенних детермінант, що взаємодіть з MKA M4C1, M6D5 і M9G1, відносно одна одної. Показано, що N-кінцева ділянка білків оболонки (БО) PVM експонована на поверхню білкової субодиниці та вірусної частки. Шляхом модифікації пептидів цитраконовим ангідридом визначено внесок бокової групи лізину у взаємодію антигенних детермінант з відповідними антитілами. Здійснено аналіз синтетичних аналогів пептидів, що розпізнаються MKA M6D5 і M9G1, та установлено внесок негативно заряджених залишків амінокислот у формування комплексу антиген-антитіло. На підстві результатів аналізу та порівняння первинних і вторинних структур БО карлавірусів виявлено особливості, властиві лише їм, а також ряд спільних ознак в організації капсидних білків вірусів зі спиральним типом капсиду. Уперше запропоновано загальну схему вторинної структури БО карлавірусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.21*72 +
Шифр НБУВ: РА324922

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Андрійчук О.М. 
Біологічна характеристика фагів фітопатогенних бактерій родів Pseudomonas та Xanthomonas, виділених із агроценозів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.М. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості ізоляторів фагів, поширених в агроценозах України. Встановлено динаміку чисельності конкуруючих бактеріофагів у природному агроценозі, а також динаміку декількох популяцій фагів антагоністичних до різних бактерій, що одночасно зустрічаються в оточуючому середовищі. У складі білків фагів виявлено загальні антигенні детермінанти, досліджено їх поліпептидний склад. Встановлено, що геноми фагів представлені двонитковою ДНК, яка характеризується відсутністю фрагментованості в структурі. Запропоновано модифікований метод виділення ДНК, який дозволяє швидко та ефективно з отриманих ізоляторів виділяти нуклеїнові кислоти одночасно для великої кількості проб без застосування фенолу. Створено лабораторну колекцію ізоляторів фагів (понад 400 зразків), виділених з агроценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е324.1 +
Шифр НБУВ: РА328463

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Андрик Є.Й. 
Біолого-екологічна характеристика та питання охорони IFritillaria meleagris/i L. (ILiliaceae/i Juss.) на Притисянській низовині: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Є.Й. Андрик ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено питання поширення та еколого-ценотичної приуроченості F. meleagris. На підставі літературних даних укладено карту загального виду з включенням східних регіонів поширення. Детально вивчено особливості життєвого циклу: виділено сім вікових станів, виявлено поліваріантність онтогенетичного розвитку особин. Досліджено особливості репродуктивної біології виду. Охарактеризовано варіювання 26-ти біоморфологічних ознак особин. Визначено вікову та просторову структуру популяцій за відмінних умов зростання. Установлено вікові спектри модельних популяцій і базовий віковий спектр для виду на Притисянській низовині. З'ясовано, що умови зростання у розріджених лісових ценозах є найбільш близькими до екологічного та фітоценотичного оптимумів F. meleagris. Для Притисянської низовини виявлено причини скорочення чисельності виду та розроблено пропозиції щодо збереження та відтворення його популяцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.12 Lil +
Шифр НБУВ: РА326317

Рубрики:

      
15.

Ткаченко Ю.О. 
Вдосконалення розвитку і управління банківською діяльністю в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Ю.О. Ткаченко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність банківської діяльності та ризику банків, показано вплив даних чинників на розвиток ризиковості регіону. Сформульовано максимально можливе аналітичне визначення основних ("типових") банківських ризиків. З'ясовано передумови, екзо- й ендогенні фактори, що суттєво впливають на діяльність сучасних регіональних банків, які функціонують на відносно відокремленій території та впливають на ризиковість регіону. Наведено класифікацію ризиків сучасної банківської системи. Обгрунтовано необхідність формування механізму управління банківською системою регіону на базі системного підходу. Запропоновано шляхи удосконалення сучасного науково-практичного інструментарію за рахунок використання інтегрального показника ризику регіонів. Розроблено систему економіко-математичних моделей, які є теоретичною базою методичних підходів щодо вирішення проблем управління прямими ризиками регіональних банків. Визначено характер взаємозв'язку інструментарію фінансово-кредитної діяльності регіону з банківськими ризиками. Запропоновано методику оцінки банківських ризиків. Охарактеризовано сучасний стан і показано специфіку розвитку регіональних кредитних організацій. Створено цінову стратегію з урахуванням ризиків на кредитні ресурси. Запропоновано заходи щодо регулювання ризиків за допомогою цін у регіоні. Наведено алгоритм розробки моделі оцінки ризикованості об'єкта розміщення ресурсів банку. Визначено ступінь припустимості загального розміру ризику. Розроблено алгоритм моделювання оцінки регіональних банківських ризиків. Обгрунтовано напрями удосконалення розвитку банківської системи регіону на підставі управління регіональними банківськими ризиками, їх прогнозування та моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)682.621.0 + У9(4УКР)262.10-99-21 +
Шифр НБУВ: РА347217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ткаченко К.І. 
Вдосконалення хімічного складу та режимів термічної обробки легованих сталей, схильних до водневого окрихчування та флокеноутворення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / К.І. Ткаченко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено кількісні закономірності впливу хімічного складу промислових сталей на вміст в них водню. Створено комплекс комп'ютерних програм для оптимізації технологій ПФО металовиробів з урахуванням розподілів температур, структурних складових і напруг. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення ПФО мелючих куль і залізничних рейок за умов ВАТ "Азовсталь", які дозволили знизити відбракування по флокенах на 30 - 50 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К222.08 +
Шифр НБУВ: РА368698

Рубрики:

      
17.

Андрушко В.Н. 
Взаємодія метилендифосфінів з акрилонітрилом та вінілметилкетоном, С=C-подвійний зв'язок яких активований двома трифторометильними групами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.08 / В.Н. Андрушко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено незвичайні реакції фосфінів, що містять P - C - P структурний фрагмент з алкенами, активованими трифторметильними групами. Зокрема, вивчено поведінку 4,4,4-трифторо-3-(трифторометил)бут-2-ен нітрилу та 5,5,5-трифторо-4-(трифторометил)-3-пентен-2-онону в реакції з метилендифосфінами. Показано, що під час взаємодії 4,4,4-трифторо-3-(трифторометил)бут-2-ен нітрилу з фосфінами, що містять P - C - P систему, напрям проходження реакції залежить від співвідношення реагентів, а також замісників біля тривалентного атома фосфору вихідних метилендифосфінів та C=C-подвійного зв'язку активованих алкінів. Виявлено незвичайну циклізацію в результаті взаємодії метилендифосфінів з 5,5,5-трифторо-4-(трифторометил)-3-пентен-2-оном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г275.21 +
Шифр НБУВ: РА323025

Рубрики:

      
18.

Ткаченко Р.О. 
Вибір раціональної аналгезії пологів: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / Р.О. Ткаченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Вивчено вплив застосування різних методів знеболювання пологів на показники гемодинаміки, діяльності нервової та ендокринної систем, киснево-метаболічного статусу та механізми їх регуляції, а також інтегральні характеристики клінічного стану у 491-ї породілі та новонародженого та дітей віком до одного року. Виявлено основні предиктори формування больового синдрому під час пологів. У порівняльному аспекті проведено оцінювання 15-ти різних методів аналгезії пологів і на підставі результатів багатофакторного клініко-статистичного аналізу доведено, що оптимальним є метод фракційної епідуральної аналгезії з використання 0,75 %-го розчину лідокаїну та фентанілу та клонідину. Встановлено, що проведення епідуральної аналгезії з "базовим" анестетиком лідокаїном забезпечує найбільшу (31,7 %) частоту фізологічних пологів. За даними мультицентрового обсерваційного ретроспективного аналізу медичної документації 100 558-ми породіль у шести пологових будинках Києва показано, що застосування епідуральної аналгезії пологів сприяє зменшенню частоти виконання кесарева розтину в 1,71 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.122.1 +
Шифр НБУВ: РА364827

Рубрики:

      
19.

Ткаченко С.Є. 
Використання лізингових технологій для оновлення основного капіталу підприємств (на прикладі залізничного транспорту): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.Є. Ткаченко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Подано визначення процесу оновлення основного капіталу підприємств з урахуванням специфіки ринкової економіки. Розвинуто теоретико-методичні засади щодо використання лізингових технологій на залізницях України, визначено суть цих технологій, об'єкти та суб'єкти лізингової діяльності у галузі залізничного транспорту. Розроблено організаційні підходи до впровадження найбільш доцільних фом лізингу на даних підприємствах. Доведено вагомість визначення оптимального розміру ставки комісійної винагороди для забезпечення ефективності лізингових угод для основних їх учасників. Розраховано залежності ефективності у взаємозв'язку з вартістю предмета лізингу та розміром ставки комісійної винагороди. На прикладі порівняльного аналізу банківського та лізингового фінансування придбання об'єкту рухомого складу доведено, що лізинг є ефективною формою фінансування оновлювальних процесів у галузі залізничного транспорту. Оптимізовано витрати з оновлення рухомого складу регіональної залізниці з використанням лізингових технологій та визначено, що застосування фінансового лізингу дозволить мінімізувати ці витрати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-562.31 +
Шифр НБУВ: РА326273

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Андрушко А.В. 
Виникнення трудових правовідносин з державними службовцями: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.В. Андрушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Доведено, що особливість службово-трудових правовідносин зумовлюється змістом праці державних службовців, яка полягає у реалізації ними організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій у межах компетенції державних органів і виникненні управлінських правовідносин. Запропоновано доповнити Кодекс законів про працю України нормами, які б визначали державних службовців як окрему категорію працівників, права та обов'язки яких, окрім трудового законодавства, встановлюються спеціальними нормативними актами. Аргументовано, що умовами виникнення трудових правовідносин з державними службовцями є конкурс, стажування, кадровий резерв, а підставами - трудовий договір (контракт), вибори, призначення. Стверджено, що конкурс, стажування та кадровий резерв державної служби необхідно розглядати як окремі правовідносини, умову виникнення трудових правовідносин з державними службовцями, гарантію забезпечення органу державної служби висококваліфікованими фахівцями, гарантію реалізації права громадян на рівний доступ до державної служби, юридичну процедуру, структуровану за певними етапами. Визначено, що конкурс - один з правових способів раціонального добору кадрів, метою якого є обрання найкращого з учасників на заміщення вакантної посади до органу державної служби за встановленими критеріями. Обгрунтовано, що рішення конкурсної комісії має для керівника рекомендаційний, а не обов'язковий характер. Зроблено висновок, що у випадку відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою заробітна плата не виплачується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Х879(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА323298

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського