Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (307)Книжкові видання та компакт-диски (205)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ТЕРЕХОВ$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Тереховська О.В. 
В.К.Кюхельбекер - літературний критик (Ідеї. Жанри. Стиль): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.В. Тереховська ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано літературно-критичну спадщину В.К.Кюхельбекера в ідейному та формальному (жанровому, композиційному та стилістичному) аспектах. Висвітлено літературно-критичні погляди митця у контексті вивчення літературної думки першої чверті XIX ст., встановлено імена творчих однодумців та опонентів критика. Розглянуто основні джерела формування його філософсько-естетичних і літературно-критичних поглядів, встановлено зв'язок естетики критика-декабриста з філософією Шеллінга. Виявлено відображення архаїстичних переконань В.К.Кюхельбекера у його статтях, розглянуто їх структуру, особливості жанрової природи, композиції та стилю. Уточнено місце і значення В.К.Кюхельбекера в історії російської літературної критики 1820-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4УКР)5 д Кюхельбекер В.К. +
Шифр НБУВ: РА333719

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Терехов С.В. 
Визначення основних параметрів тепло- і масопереносу в сумішах, розчинах і сплавах з використанням безперервно-гратчастої моделі речовини: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.В. Терехов ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2008. — 43 с. — укp.

Вперше обгрунтовано необхідність розвитку контінуально-гратчастого підходу щодо дослідження речовин, їх сумішей, розчинів і сплавів (багатокомпонентних систем). Сформульовано нові фізично обгрунтовані припущення про структуру та будову багатокомпонентних систем з метою об'єднання різних моделей у єдину теоретичну побудову. Розроблено методику дослідження теплових і кінетичних характеристик багатокомпонентних систем. Одержано новий вираз для вільної енергії системи, в якому об'єднано вид вільної енергії для контінуальних і гратчастих моделей. На підставі теорії Онсагера у межах досліджуваної моделі одержано рівняння еволюції багатокомпонентної системи у дифузійному наближенні, на основі яких встановлено вплив мікроскопічних характеристик частинок на межі метастабільності розчинів. Виявлено концентраційну залежність коефіцієнта взаємної дифузії для бінарних систем за наявності та відсутності вакансій. Доведено, що за наявності в системі малої кількості рівноважних вакансій у дифузній зоні пластичний рух кожного компонента відбувається з індивідуальною швидкістю. Виявлено конкуренцію між ефектом Кіркендала - Смігельскаса та вакансійними ефектами Френкеля у разі наявності в системі нерівноважних вакансій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.1,022 +
Шифр НБУВ: РА357239

Рубрики:

      
3.

Терехов І.О. 
Державне регулювання зайнятості в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.О. Терехов ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні рекомендації щодо вдосконалення системи державного регулювання зайнятості. Досліджено теоретичні засади формування даної системи. Проаналізовано розвиток системи забезпечення зайнятості за конкретних економічних умов. З'ясовано причини та тенденції процесу вивільнення працівників. Розглянуто стан державного регулювання зайнятості населення. Досліджено питання формування ринку праці на загальнонаціональному та регіональному рівнях. Розроблено ефективний соціально-ринковий механізм регулювання зайнятості. Удосконалено інституційну структуру зайнятості. Визначено основні напрями формування надійної системи соціального захисту від безробіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 + У9(4УКР)240.5-21,01 +
Шифр НБУВ: РА353522

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Терехова А.В. 
Дискурс А.Платонова в контексті наукових інтерпретацій: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / А.В. Терехова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Визначено специфіку творчого методу А.Платонова у його ставленні до мови у співвідношенні з феноменом інтерпретації текстів письменника. Уперше встановлено ізоморфізм дискурсивної процесуальної інтерпретації та творчої процесуальності митця, що відображує унікальні особливості пам'яті як форми мовного існування. Досліджено концепцію осмислення дискурсу А.Платонова як унікального способу оперування мовою, який є виявом універсальних закономірностей мовного та творчого існування як всеосяжного процесу, позбавленого будь-якої жорсткої форми та єдиного напрямку, що реконструйований у "полі глобальних зв'язностей" між складниками єдиного тексту письменника у двох вимірах: світотворчому (автор - текст) і діалогічному (текст - читач/інтерпретатор).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш141.2-72 + Ш5(4РОС)6-4 Платонов, А.А. 457 +
Шифр НБУВ: РА338864

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Тереховський А.І. 
Експериментальне обгрунтування доцільності використання тіотриазоліну при опіковій хворобі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / А.І. Тереховський ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив тіотриазоліну на перебіг експериментальної опікової хвороби на лабораторних тваринах. Встановлено, що тіотриазолін має виражену дозозалежну дію у випадку опікового шоку, що найкраще виявляється в дозі 200 мг/кг, у дозі 100 мг/кг позитивно впливає на основні патогенетичні ланки розвитку опікової хвороби. Показано, що препарат призводить до прискорення встановлення динамічної рівноваги між перекисним окисненням ліпідів і антиоксидантною системою, що визначає стабільність мембранних систем клітин, зменшує токсемію за рахунок його гепатопротекторної дії та антипротеазоного впливу. Встановлено, що тіотриазолін сприяє швидкому відновленню функції нирок, що виявляється у нормалізації показників сечовини та креатиніну в плазмі крові, нормалізації діурезу, більшій збереженості структури нирок. Доведено, що даний препарат запобігає ушкодженню структури легень, печінки, тонкої кишки й активує їх репаративні можливості, позитивно впливає на перебіг експериментальної опікової хвороби більш ефективно у порівнянні з вітаміном Е та тренталом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-29 +
Шифр НБУВ: РА323497

Рубрики:

      
6.

Терехова І.О. 
Ідеал прекрасного в прозі Т.Г. Шевченка: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.О. Терехова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему прекрасного у прозі Т.Г. Шевченка, зокрема у російськомовних повістях, Щоденнику, листах. Розкрито зв'язок естетики та літератури. Охарактеризовано відношення прекрасного на рівні природа / мистецтво / соціум. З'ясовано, що проза письменника є оригінальним явищем, оскільки не вписується в канони тогочасної літератури, вона відображає національні та європейські літературно-естетичні традиції. Авторське сприйняття краси в природі, мистецтві, людині, суспільстві є індикатором світогляду митця, визначає його актуальні та сьогочасні літературно-мистецькі орієнтири. Проаналізовано прозову спадщину Т.Г. Шевченка з акцентом на ідеалі прекрасного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т.Г.534 +
Шифр НБУВ: РА364370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Терехов Є.М. 
Карткові платіжні інструменти як засіб підвищення фінансової стійкості банків України: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.04.01 / Є.М. Терехов ; Укр. акад. банк. справи {Суми}. — Суми, 2003. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання карткових платіжних інструментів як перспективного засобу підвищення фінансової стійкості банків. Розроблено методичні підходи щодо побудови економічної моделі, що дає можливість впровадження елементів Національної системи масових електронних платежів в окремих банківських установах з різними фінансовими ресурсами. Доповнено та поглиблено теоретичні засади оцінки привабливості для клієнтів платіжних інструментів, що використовуються для розрахунків у системах електронних платежів. Визначено та обгрунтовано набір основних та додаткових показників, що характеризують платіжний інструмент. Запропоновано методичний підхід до впровадження споживчого кредитування з установленням лімітів кредитування для населення, залученого до карткових зарплатних проектів. Розроблено методичні засади розрахунку впливу тарифної політики на привабливість карткових платіжних інструментів для клієнтів банку, що дає можливість прогнозувати зміни попиту на карткові послуги серед своїх клієнтів, а також потенційних користувачів карткових послуг. Вдосконалено методичні основи визначення тарифів на послуги для проведення платежів великими сумами та розроблено схему визначення оптимальної різниці тарифів на здійснення звичайних платежів та платежів великими сумами, що дає можливість поліпшити тарифну політику та підвищити фінансову стійкість банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.27 +
Шифр НБУВ: РА328359

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Терехов 
Особливості термодинамічних, електричних і магнітних властивостей потрійних сполук із структурою ThMn12: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Андрій Валерійович Терехов ; НАН України; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В375.1,022
Шифр НБУВ: РА352238

Рубрики:

      
11.

Терехова О.В. 
Реалізація виховного потенціалу громадської думки в діяльності установ культури клубного типу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / О.В. Терехова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему становлення громадської думки засобами соціально-культурної діяльності. Здійснено теоретичний аналіз наукової та методичної літератури з досліджуваної проблеми, охарактеризовано зміст, основні етапи, організаційно-методичні форми становлення громадської думки засобами соціально-культурної діяльності. Розроблено та експериментально апробовано модель варіативної програми використання виховного потенціалу громадської думки в діяльності установ культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4УКР) + Ч712.4(4УКР)к3
Шифр НБУВ: РА327041

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Терехов Є. В. 
Удосконалення механізму формування вартості земель техногенного походження (в умовах відкритої розробки родовища): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Є. В. Терехов ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Узагальнено та удосконалено науково-методичні основи ціноутворення земель, відтворених за умов відкритих гірничих робіт. Подано методику визначення грошової оцінки земель техногенного походження з урахуванням закономірностей формування їх потенціалу дохідності протягом післяпромислового використання. Обгрунтовано складові грошової оцінки рекультивованої землі як методичної основи визначення рівня її відтворення та розроблено рекомендації щодо економіко-організаційного забезпечення формування грошової оцінки техногенних угідь. Розроблено наукові підходи щодо активізації господарського освоєння рекультивованих земель на основі удосконалення механізму їх ціноутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-511.2
Шифр НБУВ: РА382586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Терехова І.В. 
Удосконалення планування діяльності підприємств на основі реалізації маркетингових можливостей: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Терехова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

За результатами дослідження виявлено вплив рівня використання маркетингових можливостей підприємств щодо вибору стратегій і планів їх розвитку, організаційно-аналітичного забезпечення управління, економічних і ринкових результатів діяльності підприємств промисловості. У структурі внутрішнього середовища промислових підприємств визначено внутрішні маркетингові можливості, їх функції, принципи, механізми реалізації, аналізу, оцінки та планування. Розроблено методичні засади аналізу та оцінки рівня використання маркетингових можливостей. Запропоновано алгоритм вибору стратегій розвитку, систему планів та методику оцінки якості планів розвитку. За розрахунками рівня використання внутрішніх маркетингових можливостей п'яти промислових підприємств Дніпродзержинська з'ясовано ступінь їх впливу на основні економічні та ринкові показники діяльності. Розроблено й обгрунтовано концептуальні засади визначення, використання та розвитку внутрішніх маркетингових можливостей підприємств (функції, принципи, методи аналізу, оцінки планування), їх місце та роль у системі менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1 +
Шифр НБУВ: РА331302

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ткаченко Н. Д. 
Функціонально-семантичне поле “space” у британському та американському варіантах англійської мови (лінгвокультурологічний підхід). / Н. Д. Ткаченко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено комплексному, поліпарадигмальному вивченню лінгвокультурологічних особливостей репрезентацій функціонально-семантичного поля “space” у британському та американському варіантах сучасної англійської мови. У роботі доповнено методику комплексного, поліпарадигмального вивчення репрезентацій простору лінгвокультурологічним аналізом. Визначено критерії дослідження функціонально-семантичного поля “space”. Побудовано модель функціонально-семантичного поля “space” та проаналізовано тематичні групи репрезентацій простору за ярусами “ядро” та “периферія”. Проаналізовано семантику ЛРП на основі лексикографічних джерел, досліджено особливості репрезентацій простору в британському та американському варіантах англійської мови, визначено різновиди семантичних змін ЛРП у текстах різних стилів і жанрів сучасної англійської мови. Досліджені ЛРП були класифіковані за структурними, семантичними, граматичними, функціональними та іншими критеріями. Виявлено коди британської та американської культур, відображені у коді простору. Визначено основні тенденції розвитку функціональної семантики у двох зіставлюваних варіантах англійської мови.^UThe thesis represents the complex, multiparadigmal approach to investigating the cultural linguistic representations of the functional semantic field (FSF) “space” in the British and American variants of English. Methods and criteria of investigating the FSF “space” were devised. The FSF “space” was built with the layes of the core and periphery, the thematic groups, synonymic sets and other correlations and oppositioms were formed and analyzed, the British appelatives paradigms were contrasted to the American paradigms. The specific structure, semantics and functioning of the British and American apellatives and toponyms under analyses were established, the kinds of semantic changes in the texts of different styles and genres were described, and the principal tendencies of the space names functional semantics development were stated. The elements of the statistic and associative analysis were applied to verify for the territorial frequency of the dominants and nationally marked nominations. The classification criteria were devised to classify the investigated language units. The British and American linguistic culture codes characterizing space names were described and their function was defined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Терехов В. Є. 
Математичні моделі режимів роботи вітротурбін в умовах обмеження потужності генерації / В. Є. Терехов. — Б.м., 2021 — укp.

Метою роботи є визначення впливу типорозміру вітроелектричної установки (ВЕУ) та величини накладеного обмеження потужності генерації на процес генерування електричної енергії в заданих вітрових умовах шляхом розроблення відповідних математичних моделей.Вперше розроблено математичну модель процесу генерування ВЕУ, яка дозволяє розрахувати характеристику потужності ВЕУ за номінальною потужністю генератора та діаметром вітроколеса та статичну математичну модель ВЕУ, яка враховує зв'язок між потужністю генерації установки, накладеним обмеженням та типорозміром ВЕУ в заданих вітрових умовах. Розроблено метод раціонального розподілу встановленого обмеження потужності генерації вітроелектричної станції (ВЕС) на множину складових ВЕУ. Результати роботи дозволяють визначати очікувані обсяги генерації електроенергії та втрати від накладеного обмеження, а також раціонально розподілити накладене обмеження потужності генерації ВЕС на множину складових ВЕУ.^UThe purpose of the present study is to determine the effect of wind turbine (WT) size and the value of limitation imposed on energy generation capacity upon the volume of electric power production in the specified wind conditions by developing respective mathematical models. The following was first ever developed mathematical model of WT power generation that allows to determine WT power curve based on rated power and rotor diameter parameters and static mathematical model that takes into consideration the correlation between generation capacity, restrictions imposed on its generation capacity, and sizes of WT in specified wind conditions of WT operation. Also was developed method of efficient distribution of the established limitations imposed on wind power station (WPS) among numerous WTs that are the constituents of the WPS.The results of work enable to determine predictable volumes of WPS energy production and to calculate lost volumes of power generation caused by imposed limitation as well as to efficiently distribute WPS power generation capacity among the multiple WTs which are the WPS constituents.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського