Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (477)Книжкові видання та компакт-диски (422)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=ТАРАНЕНК$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=БОРИСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тараненко Ю.К. 
Віброчастотні методи контролю та визначення складу рідких та газоподібних речовин (теоретичні основи розробки та впровадження): автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / Ю.К. Тараненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної науково-прикладної проблеми - розширення сфери застосування віброчастотних методів контролю на визначення густини рідин і газів, положення межі розподілу рідин або рідини та газу, концентрації вузької фракції суспенцзій за умов коливань температури, тиску, швидкості течії рідини або газу, густини та в'язкості рідкої фази суспензій. Обгрунтовано наукові засади розробки датчиків густини з двома механічними резонаторами (трубчастими, пластинчастими, циліндричними), датчиків положення межі розподілу рідин (з трубчастими замкненими камертонними резонаторами), експрес аналізаторів концентрації вузької фракції твердої фази суспензцій (з прямолінійними вертикально встановленими трубчастими резонаторам). Розроблено вимірювальні автоколивальні системи механічних резонаторів з мінімальним відхиленням частоти автоколивань від власної частоти резонатора. Запропоновано методи управління власними частотами резонаторів для адаптації датчиків до умов експлуатації. Розроблено методики проектування датчиків і визначення їх похибок за умов експлуатації, а також побудови інформаційно-вимірювальних систем з використанням віброчастотних датчиків. Розроблено математичні моделі віброчастотних датчиків гуситини рідин і газів, концентрації суспензій, положення межі розподілу рідин, які дозволяють одержати умови інваріантності датчиків до коливань температури, тиску, швидкості течії вимірювльної речовини, густини та в'язкості рідкої фази суспензій. Досліджено автоколивальні системи віброчастотних датчиків і визначено параметри усіх елементів систем (приймача та збудника коливань, підсилювача та ланцюга зворотного зв'язку), що забезпечують мінімальну похибку контролю. Розроблено регресійну модель для оцінювання похибки контролю та виміру віброчастотними датчиками за умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107/109 +
Шифр НБУВ: РА362884

Рубрики:

      
3.

Тараненко Г. Г. 
Вплив неурядових організацій на процеси трансформації сучасної світ-системи: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Г. Г. Тараненко ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до вивчення проблеми неурядових організацій (НУО), існуючі типології та дефініції. Виявлено форми впливу НУО на сучасний стан системи міжнародних відносин, визначено роль цих структур у розв'язанні міжнародних криз і конфліктів. Показано функцію НУО як важливого засобу громадської дипломатії, оцінено якісну зміну питомої суспільно-політичної ваги НУО в питаннях державного суверенітету, зроблено прогноз щодо подальшого еволюціонування міжнародно-політичної впливовості НУО. Вперше проаналізовано нормативний і функціональний чинники дії НУО у трансформаційному контексті розвитку сучасної системи міжнародних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),68
Шифр НБУВ: РА379827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Тараненко А.А. 
Економічний механізм стимулювання праці в інноваційній діяльності (на прикладі підприємств аерокосмічної галузі): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.А. Тараненко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено економічний механізм стимулювання праці персоналу підприємств аерокосмічної галузі у сфері інноваційної діяльності, який базується на комплексі послідовних дій з формування групи інноваторів і стимулювання їх праці з використанням оціночних рівнів кандидатів на участь в інноваційному проекті з визначеними обов'язками, відповідальністю та специфікою роботи. Обгрунтовано новий підхід щодо врахування особистого внеску учасників інноваційного проекту у результат діяльності сформованого підрозділу та внеску підрозділу у результат діяльності підприємства. Показано, що даний підхід, на відміну від існуючих, спрямований на оцінювання інноваційної складової результатів діяльності фахівця за рахунок використання таких часткових показників, як ефективність результатів інноваційної діяльності підрозділу (колективу), результативність творчої праці фахівця. Наведено методичні рекомендації щодо стимулювання праці інноваційно-активного персоналу, спрямовані на коригування системи матеріального стимулювання, моделювання умов для активізації інтелектуального розвитку, підвищення інноваційної активності персоналу з урахуванням результатів оцінювання сучасного стану оплати праці на вітчизняних промислових підприємствах. Розроблено методичний підхід щодо підвищення ефективності відбору персоналу для участі в інноваційному проекті на підставі оцінювання інноваційного потенціалу фахівців підприємства з урахуванням таких факторів, як інтелект, освіта, творчість, активність, професіоналізм, кваліфікація, здатність до навчання. Обгрунтовано шляхи удосконалення системи стимулювання праці фахівців-учасників інноваційної діяльності на підприємстві, зокрема, запропоновано засоби забезпечення високого рівня мотивації роботи персоналу, спрямованої на підвищення його інновційної та творчої активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-645 +
Шифр НБУВ: РА363481

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тараненко С. В. 
Ефективність бакових сумішей гербіцидів на посівах зернових культур: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / С. В. Тараненко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше за умов південно-східного Лісостепу підібрано інгредієнти для компонування бакових сумішей карбаміду, мінералізованої пластової води та природного мінералу бішофіт із гербіцидами гранстар, гроділ ультра, пріма, ларен, харнес, дуал голд, екстрем. Встановлено оптимальні компоненти для бакових сумішей та норм їх внесення. Визначено зв'язок між рівнем забур'яненості посівів, величиною врожайності, її структурою й якістю зерна. Проведено оцінювання економічної ефективності застосування бакових сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-467.52 + П212.103-434 + П212.2-467.52 + П212.2-434
Шифр НБУВ: РА380174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Тараненко О.М. 
Забезпечення законності в діяльності митних органів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Тараненко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Розкрито суть і значення законності в діяльності митних органів. Проаналізовано її сучасний стан і охарактеризовано принципи, вимоги, гарантії та засоби забезпечення. З'ясовано суть і особливості контролю як найефективнішого засобу забезпечення законності в діяльності зазначених органів. Розглянуто окремі види контролю, визначено їх зміст і особливості, а також особливості звернення громадян та прокурорського нагляду як засобів забепечення законності в діяльності митних органів. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення правових засад і практики забезпечення законності в їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038-2 +
Шифр НБУВ: РА345780

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Тараненко С.М. 
Захист прав і свобод громадян у провадженні в справах про адміністративні правопорушення та їх забезпечення в діяльності міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.М. Тараненко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Здійснено науковий аналіз нормативних та юридично-фактичних підстав щодо оптимізації діяльності органів, уповноважених розглядати, а також вирішувати справи про адміністративне правопорушення. Визначено коло правових засобів та способів захисту громадянами своїх прав і свобод у процесі провадження у справах про адміністративні правопорушення. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення законодавства та правозастосовчої практики у діяльності органів міліції, її посадових осіб, що здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)07 + Х819(4Укр)112.031
Шифр НБУВ: РА309479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Тараненко О. Г. 
Концепт "мудрість" у різносистемних мовах (на матеріалі української, англійської та французької мов): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / О. Г. Тараненко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено співвідношення денотативних і конотативних сем у концепті "мудрість" на трьох мовних рівнях і в трьох різносистемних мовах - українській, англійській, французькій. Опрацьовано методику концептуального аналізу трьох концептосфер. Виявлено спільне та відмінне у світосприйнятті концепту "мудрість" у представників названих етносів і ступінь емотивності конотативних складників у структурі концепту "мудрість" на різних рівнях. Розглянуто етноспецифічні компоненти, притаманні носіям української, британської та французької концептосфер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-310
Шифр НБУВ: РА382321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
11.

Борисович О.В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Борисович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА362340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Борисович О.В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Борисович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА362340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
13.

Тараненко І. М. 
Метод розрахунку температурного напружено-деформованого стану композитних стрингерів панелей обшивки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.07.02 / І. М. Тараненко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т" . — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано механізм виникнення внутрішнього самоврівноваженого напружено-деформованого стану, що виникає під час виготовлення тонкостінних профілів з композиційних матеріалів через термічне розширення матеріалів та усаджування сполучного. Розроблено теоретичні підходи, фізичні та математичні моделі й одержано аналітичні формули для оцінювання величин напружень, які виникають у елементах складених профілів і лінійних і крутильних переміщень профілів, які знаходяться під впливом внутрішнього самоврівноваженого напруженого стану. Виконано параметричні й експериментальні дослідження, які підтвердили працездатність теорії та обгрунтували практичні рекомендації щодо виготовлення профілів з неоднорідним перерізом. Запропоновано схеми армування та раціональні місця встановлення накладок, які мінімізують жолоблення профілю під час його виготовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-044.01-02 + О53-061/069
Шифр НБУВ: РА377776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Тараненко О.Г. 
Продуктивність кущів винограду під впливом підживлення комплексом мікроелементів (Ni, Cr, Mn, Ti) на півдні України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / О.Г. Тараненко ; УААН, Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — О., 2009. — 23 с. — укp.

Вперше експериментально доведено позитивну дію та післядію комплексу мікроелементів у складі солей Ni, Cr, Mn, Ti у концентрації 0,03 %, який використовується для позакореневого та кореневого підживлення молодих і плодоносних кущів. Виявлено посилення сили росту кущів, розвиток значної листової поверхні, підвищення потенційної плодоносності, урожайності та якості ягід. Обгрунтовано доцільність проведення позакореневого підживлення комплексом мікроелементів методом обприскування у період вегетації тричі: за 1 - 2 дні до цвітіння, у період досягнення ягодою розміру горошини, на початковій стадії достигання ягодами технічної зрілості. Кореневе підживлення за допомогою гідробура рекомендовано проводити на початку сокоруху, цвітіння та на стадії досягнення ягодою розміру горошини. Доведено, що запропонований спосіб комплексного використання мікроелементів для позакореневого та кореневого підживлення дозволяє одночасно впливати на листовий апарат і кореневу систему виноградної рослини, що виявляється у збільшенні площі листової поверхні та кількості коренів, особливо через рік післядії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-434.2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Тараненко Л.І. 
Просодичні засоби реалізації зв'язності тексту англійської прозової байки (експериментально-фонетичне дослідження): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.І. Тараненко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Систематизовано функціональні, структурні та семантичні ознаки усної реалізації англійської прозової байки. Експериментально встановлено основні закономірності взаємодії просодичних засобів у забезпеченні зв'язності її тексту, а також розроблено алгоритмічний метод аналізу фабул різних за прагматичною спрямованістю текстів байок. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено функціонування інваріантної та варіантних просодичних моделей актуалізації зв'язності елементів фабули тексту англійських прозових байок з різнополярними етичними ідеями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1 с5 + Ш401.471.6 +
Шифр НБУВ: РА327393

Рубрики:

      
16.

Тараненко В.Б. 
Просторова самоорганізація в нелінійних оптичних резонаторах: періодичні структури та солітони: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Б. Тараненко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Запропоновано керовані статичні та динамічні лазерні солітони (з вільною фазою), реалізовані за умов інжекції некогерентних імпульсів світла у квазі-самозображувальний резонатор лазера з насичуваним поглиначем. Знайдено умови існування конкуруючих лазерних солітонів. Експериментально реалізовано самопідтримні резонаторні гексагони та періодичні смужки, а також яскраві/темні солітони з фіксованою фазою в оптично керованих пасивних (нижче порога лазерної генерації) напівпровідникових мікрорезонаторах у разі збудження в області екситонного резонансу. За умов інжекції в широко-апертурний лазер когерентного пучка з періодичною модуляцією знака оптичного поля експериментально показано перетворення топологічної структури лазерного випромінювання, а саме: від структури оптичних вихорів до структури оптичних доменних стінок. Продемонстровано перехід від когерентних періодичних структур (амплітудних гексагонів та періодичних фазових доменних стінок) до некогерентних щільно упакованих кластерів амплітудних і фазових резонаторних солітонів. Експериментально показано існування керованих оптичних доменних стінок (ізольованих і зв'язаних) та кільцевих фазових солітонів у вироджених і невироджених чотирихвильових генераторах світла. Знайдено умови збільшення (зменшення) довжини оптичної доменної стінки та формування лабіринтно-подібних доменних структур (одновимірних доменних стінок). На підставі прецизійних вимірів установлено квадратичний закон масштабування періоду спонтанно сформованої самопідтримної пер-одичної структури залежно від частотної відстройки нелінійного резонатора. Показано, що селекція періоду цієї структури визначається умовою резонансу для нахилених (відносно оптичної осі резонатора) хвиль. Для одновимірних фазових доменних стінок спостережено оптичний нерівноважний перехід Айсінга - Блоха, за якого статичні Айсінгові доменні стінки перетворюються на динамічні Блохові доменні стінки. Установлено, що швидкість Блохової доменної стінки обернено-пропорційна градієнту фази. Запропоновано та реалізовано метод когерентної модуляційно-поляризаційної спектроскопії для вимірювання реальної й уявної частин комплексних компонент тензора нелінійності. Знайдено новий ефективний процес голографічного запису, що базується на зворотному світло-індукованому зростанні трансляційної й орієнтаційної рухливості пурпурових мембран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.79-018 +
Шифр НБУВ: РА341547

Рубрики:

      
17.

Тараненко С.П. 
Протипожежна діяльність органів місцевого управління в Південній Україні в другій половині ХІХ - початку ХХ ст.: історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.П. Тараненко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Уперше комплексно проаналізовано місце та роль сільських і міських органів влади у процесі формування протипожежного захисту населених пунктів Півдня України у другій половині XIX - на початку XX ст. Визначено рівень законодавчого забезпечення протипожежної діяльності органів місцевого самоврядування. З використанням значної кількості джерел розглянуто процес розвитку пожежної справи у містах і селах регіону, його залежність від економічних факторів і рівня культури селян і міщан. Висвітлено динаміку формування пожежної охорони краю. Досліджено напрями діяльності волосних правлінь, земств і органів місцевого самоврядування у галузі пожежної справи, що дало можливість об'єктивно визначити значущість держави та вагомість органів місцевого управління у формуванні пожежної безпеки населення Південної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)5-535 + Н96 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351651

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Вікторов В.Г. 
Регулювання якості освіти як філософсько-освітянська проблема: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / В.Г. Вікторов ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Проаналізовано феномен якості освіти й управління ним у структурі цілісної освітньої державної політики. Визначено, що якість освіти є категорією, яка за своєю суттю відображає різні аспекти освітнього процесу - філософські, соціальні, педагогічні, політичні, демографічні, економічні. Якість освіти трактовано як суспільний ідеал освіченості людини, результат її навчальної діяльності, процес організації навчання та виховання, критерій функціонування освітньої системи. Досліджено порядок організації та проведення моніторингу якості освіти, порівняння показників якості освіти та механізмів їх визначення. Здійснено аналіз загальної системи управління освітою та визначення специфіки "управління якістю освіти", а також системи контролювальних засобів якості освіти. Визначено роль і порядок проведення ліцензування, акредитації та атестації викладацьких кадрів закладів освіти. Визначено роль і місце управління якістю освіти у системі загальнодержавної освітньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч34(4УКР)к +
Шифр НБУВ: РА343344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Тараненко О.В. 
Роль казки в становленні сприйняття художнього твору: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.В. Тараненко ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 20 с. — укp.

Розглядається процес становлення художнього сприйняття, виявлено його внутрішню динаміку як діалогічний взаємоперехід різних типів культур. Художню рецепцію досліджено з точки зору руху адресата від міфологічної до художньої домінанти сприйняття. Цей процес проаналізовано у зв'язку з особливостями жанрової програми рецепції народної казки, яка діалогічно забезпечує можливість переходу адресата. Казка в цьому відношенні вперше подається як діалогічний жанр, який трансформує міфологічні значення в художню структуру; детально проаналізовано формотворчу роль слова в здійсненні цього процесу. Розглянуто основні закономірності і специфіку ритмічної організації казки. Ритмічні і структурні складники програми сприйняття казки вперше подані в безпосередній втіленості їх у феноменально-перехідному характері рецепції казки. Цей взаємозв'язок розглядається в ході аналізу еволюції сприймаючої свідомості дитини: від вторинної міфологізації казки до формування домінанти сприйняття. Діалогічний досвід такої установчої діяльності виявляється актуалізованою основю рецепції художніх творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1)-615.1 + Ш409

Рубрики:

      
20.

Вікторовська Ю.Ю. 
Сітки сингулярностей в оптичних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Ю. Вікторовська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано систему сингулярностей поля вектора Умова - Поінтінга для поля загального типу. Визначено топологічні закономірності для дефектів такого типу. Аналітично й експериментально встановлено взаємозв'язок систем сингулярностей вектора Умова - Поінтінга з традиційними оптичними сингулярностями, а також між параметрами сіток особливих точок векторного поля та його традиційними усередненими характеристиками. Експериментально досліджено наявність орбітального моменту імпульсу в області поля, що містить C-точку. Одержані результати дослідження є теоретичною засадою розробки оптичних пінцетів нового типу, що дозволяють контролювати та керувати параметрами технологічних процесів, які оперують об'єктами мікронних і субмікронних розмірів, незалежно від оптичних характеристик мікрооб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА348816

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського