Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=СТАШЕНК$<.>+<.>A=ВІТАЛІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Сташенко О. Д. 
Колапсотерапевтичні методи в комплексному лікуванні хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень в сучасних умовах: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.26 / О. Д. Сташенко ; ДУ "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського Акад. мед. наук України". — К., 2011. — 15 с.: рис., табл. — укp.

На основі вивчення клінічних результатів лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень удосконалено лікарську тактику застосування штучного пневмотораксу та пневмоперітонеуму за сучасних умов. Визначено потребу в застосуванні цих перпаратів з урахуванням структури захворюваності на туберкульоз легень за умов його сучасного патоморфозу. Вперше запропоновано технологію одночасного використання штучного пневмотораксу та пневмоперітонеуму в комплексному лікуванні досліджуваних хворих за сучасних умов. Запропоновано використання спіральної комп'ютерної томографії з метою оцінювання закриття порожнини розпаду за умов штучного пневмотораксу. Ефективність застосування колапсотерапевтичних методик виявляється у скорочуються термінів стаціонарного лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень, підвищенні частоти припинення бактеріовиділення та зростанні відсотка загоєння порожнин розпаду в порівнянні лише зі стандартизованою антибактеріальною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5
Шифр НБУВ: РА382831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сташенко С.І. 
Протипожежна діяльність земств Лівобережної України: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.І. Сташенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив пожежної безпеки на економічний добробут населення Лівобережної України. Досліджено законодавчу базу протипожежної роботи земських установ, висвітлено взаємодію пожежних підрозділів із земськими установами та вплив їх діяльності на покращання стану пожежної безпеки. Розкрито внесок земських страхових установ у розвиток страхування від пожеж та допомоги погорільцям, роль земств у формуванні протипожежної охорони селянства Лівобережної України другої половини ХІХ - початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Х2(4УКР)5-621.112.035 +
Шифр НБУВ: РА329678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сташенко В.І. 
Флороміграція бджіл та хімічний склад бджолиного обніжжя в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / В.І. Сташенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі даних багаторічних фенологічних досліджень установлено основні джерела пилку та товарного обніжжя Центрального Лісостепу України. Розвинуто положення щодо флороміграції бджіл за умов поліфлорного взятку, яке підтверджує істування тісного взємозв'язку між силою бджолиної сім'ї та видовим складом обніжжя, що надходить до вулика. Обгрунтовано взаємозв'зок між надходженням обніжжя у бджолину сум'ю протягом доби та сезону, а також масою пилкової ноші бджіл, їх вибірковості щодо різних видів рослин-пилконосіїв та розроблено схему впливу різних факторів на збір пилку бджолиними сім'ями. Одержано дані щодо зміни хімічного складу бджолиного обніжжя, сформованого бджолами з різним видів рослин у весняний період. Розроблено прийоми активного впливу на бджолину сум'ю з метою зміни співвідношення різного виду бджолиного обніжжя, що надходить до вулика протягом сезону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-6(4УКР) + П691-45(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337602

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського