Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (570)Книжкові видання та компакт-диски (406)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=СТАНКЕВИЧ$<.>+<.>A=ПАВЕЛ$<.>+<.>A=ПАВЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Павлович-Сенета Я. П. 
Адміністративно-правове регулювання територіального устрою в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. П. Павлович-Сенета ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи становлення територіального устрою. Розкрито сучасний стан і перспективи розвитку системи адміністративно-територіальних одиниць. Досліджено особливості нормативного забезпечення й адміністративно-правовий статус населених пунктів. Запропоновано визначальні напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання територіального устрою шляхом наукової розробки його механізму та забезпечення матеріально-фінансової самостійності адміністративно-територіальних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79 + Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА374631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Павлович Л.В. 
Біологічна дія оцтовокислих кальцію, кобальту і цинку та їх гігієнічне нормування в атмосферному повітрі населених місць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.В. Павлович ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри гострої токсичності оцтовокислих кальцію, кобальту та цинку, що мають місце після їх одноразового перорального надходження в організм теплокровних. Виявлено біологічну дію ксенобіотиків за умов хронічного цілодобового інгаляційного впливу на організм експериментальних тварин. Досліджено можливість виникнення віддалених наслідків їх впливу (ембріо- та гонадотоксичні ефекти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.42
Шифр НБУВ: РА312833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Павелків О.М. 
Виховання у старшокласників інтересу до підприємницької діяльності у процесі оволодіння економічним розрахунком: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.М. Павелків ; Ін-т проблем виховання АПН України. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше виявлено та обгрунтовано педагогічні умови виховання у старшокласників інтересу до підприємницької діяльності у процесі оволодіння економічним розрахунком. Визначено показники, критерії та рівні вихованості у старшокласників даного особистісного утворення. Запропоновано форми та методи організації навчально-практичної діяльності старшокласників, які дозволяють моделювати підприємницьку діяльність у єдності її мотиваційно-ціннісної та змістовно-операційної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.69 + У.р20 +
Шифр НБУВ: РА330394

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Станкевич О.І. 
Вплив урбанізації на структурно-функціональні характеристики угруповань птахів (на прикладі м.Ужгорода): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.І. Станкевич ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено видовий і кількісний склад орнітонаселення в Ужгороді протягом року та в окремих низинних і гірських населених пунктах у гніздовий період. Встановлено розподіл птахів за типом фауни, ландшафтною належністю, способом живлення та гніздування. Детально вивчено та проаналізовано орнітофауну Ужгорода у сезонному аспекті. Вперше досліджено вплив урбанізації на структурно-функціональні характеристики орнітоугруповання. Відзначено, що видова структура угруповань птахів в урболандшафтах має певні особливості: за низького видового багатства спостерігається висока щільність населення. На відміну від угруповань птахів природних екосистем, тут завжди присутні масові види. Зі зростанням урбанізованості середовища існування виразніше спостерігається явище супердомінування одиничних масових видів, чисельність яких в угрупованні складає понад 70 % - 90 % посезонно від загальної чисельності птахів. Особливості просторової структури орнітоугруповань урболандшафту полягають у появі специфічної групи птахів, які гніздяться на будівлях; деякі кроногніздні (воронові) змінюють висоту розташування гнізда у бік її збільшення. З підвищенням ступеня урбанізованості середовища знижується динаміка структурних змін орнітонаселення протягом року - орнітоугруповання стають більш статичними. Домінуючу роль у функціонуванні угруповань птахів міста відіграють окремі види супердомінанти, участь решти незначна. З'ясовано, що популяції птахів, які володіють схожими топічними чи трофічними функціями і мають ніші однакового розміру за одним з функціональних рівнів, утворюють певні групи, які можна розглядати як окремі функціональні одиниці, властиві лише урбанізованим ландшафтам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*801.4(4УКР) + Е623.35*804*803.31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Павелко І.І. 
Гуманістична спрямованість спілкування як умова подолання агресивних тенденцій у підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.І. Павелко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано особистісно-комунікативний підхід для вивчення та формування гуманістичної спрямованості міжособистісного спілкування. Розроблено концептуальну модель проявів і взаємовпливів гуманістичних інтенцій і агресивних тенденцій у міжособистісному спілкуванні підлітків. Визначено психологічні критерії прояву у ньому цих інтенцій і тенденцій. Обгрунтовано формулу кількісної оцінки типу взаємозв'язку між гуманістичними інтенціями й агресивними тенденціями у спілкуванні. Виявлено конструктивні (гуманістично-діалогічну, компромісну) і деструктивну (конфліктно-агресивну) стратегії партнерів у міжособистісному спілкуванні. Розроблено й експериментально перевірено ефективність програми та методики формування гуманістичної спрямованості даного спілкування за умов формувального експерименту. Зміст і методику навчально-розвивальної програми побудовано відповідно до концептуальної моделі проявів і взаємовпливів гуманістичних інтенцій у міжособистісному спілкуванні підлітків і принципів особистісно-комунікативного підходу. Запропоновано психолого-педагогічні рекомендації психологам, вчителям, які визначають шляхи розвитку гуманістичної спрямованості спілкування як умови подолання або врівноваження агресивних тенденцій у міжособистісному спілкуванні підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-994 + Ю983.402.2 + Ч421.352.25 +
Шифр НБУВ: РА351708

Рубрики:

      
6.

Станкевич Ю.Ю. 
Домогосподарство в ринковій економічній системі та його відображення у світовій економічній думці XX ст.: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Ю.Ю. Станкевич ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис домогосподарства, розкрито його сутність у наукових працях економістів XX ст. на підставі використання принципів цивілізаційної парадигми та системного аналізу. Розглянуто характерні риси діяльності сучасного домогосподарства, зокрема, виробництво, обмін, споживання та заощадження. Проаналізовано різні підходи щодо класифікації домогосподарств, досліджено взаємозв'язки даної господарської форми з іншими суб'єктами ринкової економічної системи, зокрема, з державною й економічними організаціями. Висвітлено еволюцію домогосподарства на українських землях у період розвитку ринкових відносин. Розкрито роль сім'ї у становленні домогосподарства, визначено особливості її життєдіяльності у період командно-адміністративної системи. Висвітлено погляди радянських учених щодо сутності та функцій сім'ї. Проаналізовано передумови загострення кризи інституту сім'ї у другій половині XX ст. (втрата орієнтації суспільства на сімейні цінності, розвиток феміністичного руху, збільшення часу на здобуття освіти, зменшення рівня народжуваності). Охарактеризовано основні етапи розвитку домогосподарства в Україні за часів незалежності. Охарактеризовано їх сучасне становище шляхом аналізу таких компонентів, як економічна складова, соціально-демографічна поведінка та нормативно-правова база, що регулює діяльність суб'єктів ринкової економічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У02(0)6 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА369947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Станкевич В.В. 
Інфрачервоне неінвазивне лазерне опромінення крові при проведенні ад'ювантної хіміотерапії хворим на рак молочної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / В.В. Станкевич ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на рак молочної залози шляхом вдосконалення методів профілактики та лікування ускладнень під час проведення ад'ювантної хіміотерапії (схема CMF) із застосуванням засобів неспецифічної імуномодуляції та ентеросорбції (ентеросгель).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-56
Шифр НБУВ: РА313462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Павелко Н. М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування препаратів екстракту Гінкго білоба в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. М. Павелко. — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-патогенетичні особливості перебігу генералізованого пародонтиту (ГП), ефективність комплексного лікування з оцінкою віддалених результатів залежно від ступеня розвитку та перебігу патологічного процесу. Обстежено 135 хворих на ГП та 15 осіб з клінічно здоровим пародонтом. Встановлено, що зв'язок ГП супроводжується порушенням судинно-тромбоцитарного гемостазу, підвищенням рівня С-реактивного білка, молекул клітинної адгезії sPECAM-1. Розроблено схему комплексного лікування хворих на ГП із включенням стандартизованого екстракту Гінкго білоба, що сприяє тривалій ремісії патологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-525
Шифр НБУВ: РА379805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Станкевич С.А. 
Метод оцінювання інформативності гіперспектральних зображень в задачах дистанційного зондування Землі: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.07.12 / С.А. Станкевич ; НАН України. Ін-т геол. наук, Наук. центр аерокосм. дослідж. Землі. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення наукової проблеми недостатньої повноти та достовірності оцінювання інформативності гіперспектральних аерокосмічних зображень у задачах дистанційного зондування Землі. Обгрунтовано новий статистичний просторово-частотний критерій інформативності гіперспектральних зображень, складовими якого є інформаційна дивергенція Кулібака - Лейблера, еквівалентна просторова розрізненність та еквівалентне відношення сигнал - шум. Розроблено багатовимірну інформаційну та статистичну просторово-частотну моделі гіперспектрального зображення, на базі яких створено новий метод оцінювання інформативності, удосконалено метод оптимізації за новим критерієм. Вперше до наукового обігу введено поняття еквівалентної просторової розрізненості, що описує просторово-частотні властивості гіперспектральних зображень на базі еквівалентності імовірнісних характеристик виявлення об'єкта. Розроблено комплекс нових ефективних алгоритмів статистичної просторово-частотної обробки гіперспектральних цифрових аерокосмічних зображень. Наведено рекомендації щодо впровадження розроблених методів та алгоритмів до практики дистанційного зондування. Сформульовано загальну методологію статистичної просторово-частотної обробки гіперспектральних аерокосмічних зображень, в якій визначено принципи та підходи до створення нових методів на базі статистичної просторово-частотної парадигми. Встановлено, що використання результатів наукового дослідження сприяє підвищенню достовірності й оперативності розв'язання важливих природно-ресурсних, наукових і спеціальних тематичних задач дистанційного зондування Землі за рахунок об'єктивного оцінювання інформативності, оптимізації гіперспектральних аерокосмічних зображень і суттєвого скорочення потрібних обсягів їх обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.2 +
Шифр НБУВ: РА359531

Рубрики:

      
10.

Станкевич О.Б. 
Наукові принципи адаптації планування і прогнозування рослинництва до умов ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Б. Станкевич ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 1999. — 15 с. — укp.

Розглядаються теоретичні основи, методологічні та методичні принципи адаптації планування і прогнозування галузей рослинництва до вимог ринкової економіки. Встановлено, що існуючі підходи до розв'язання цієї проблеми потребують удосконалення. Основними шляхами реалізації поставленого завдання є заміна усереднених нормативів відображення причинно-наслідкових взаємозв'язків у системі "виробничі ресурси - кінцевий результат" нелінійними виробничими функціями. Внесені конкретні пропозиції з удосконалення наукового інструментарію планування і прогнозування рослинництва в ринкових умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.10-23

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Павельчук Ю.Ф. 
Обгрунтування параметрів сошників для сівби зернових культур підгрунтово-розкидним способом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Ю.Ф. Павельчук ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання механізації сівби зернових культур підгрунтово-розкидним способом. Розглянуто конструкції робочих органів сівалок, проаналізовано результати проведених досліджень роботи розподільних пристроїв сошників. На підставі теоретичних положень досліджень процесу розподілу насіння зернових культур з застосуванням підгрунтово-розкидного способу сівби визначено швидкість падіння насіння на відбивач, теоретично обгрунтовано параметри конічного відбивача насіння, складено рівняння площин відбивача та розроблено технологічні схеми розподільних пристроїв сошників принципово нової конструкції. Визначено вплив способу подачі насіння, довжини камери розсіву сошника, типів подільників насіннєвого потоку та відбивача насіння на рівномірність його розподілу по площі живлення. Відзначено, що використання сошника запропонованої конструкції дозволить більш рівномірно розподіляти насіння зернових культур по площі живлення, укладати його за глибиною за трьома суміжними горизонтами біля 90 % насіння, а дискові сошники розміщують у цих горизонтах всього 56 % насіння. Визначено, що річний економічний ефект від використання однієї експериментальної сівалки становить 11 968 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.419.212 +
Шифр НБУВ: РА364697

Рубрики:

      
12.

Павелко О. В. 
Облік та контроль доходів і витрат основної діяльності будівельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Павелко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність понять "дохід", "витрати" та запропоновано уточнення понять "доходи основної діяльності будівельних підприємств" (ОДБП), "витрати ОДБП" і вдосконалено класифікації доходів і витрат БП. Виокремлено організаційно-технологічні особливості будівництва та визначено їх вплив на організацію обліку та контролю доходів і витрат ОДБП. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення механізму відображення у бухгалтерському обліку доходів і витрат у контексті розрахунків між замовниками та підрядниками, яке сприяє посиленню контролю за достовірністю формування показників доходів і витрат, підвищенню якості облікових даних. Обгрунтовано напрями оптимізації контролю доходів і витрат ОД і розроблено організаційно-методичну модель контролю доходів і витрат ОДБП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)231.1-149.32 + У052.9(4УКР)831.1-149.32
Шифр НБУВ: РА376405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Станкевич Л.В. 
Оцінка терапевтичної ефективності лікування хворих на гломерулонефрит з нефротичним синдромом еферентними методами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.В. Станкевич ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено оптимізації лікування хворих на гломерулонефрит з нефротичним синдромом шляхом включення у комплексну терапію еферентних методів детоксикації. Досліджено вплив масивної безперервної плазмосорбції, гемосорбції, гемодіалізу та ультрафільтрації на перебіг хронічного гломерулонефриту з нефротичним синдромом в II - IV ст. хронічної ниркової недостатності та гострий гломерулонефрит з гострою нирковою недостатністю. Встановлено, що застосування еферентних методів детоксикації у комплексному лікуванні хворих на гломерулонефрит з нефротичним синдромом підвищує ефективність патогенетичної терапії та стимулює діурез, сприяє зниженню концентрації азотистих шлаків у плазмі крові, зменшує інтоксикацію. Запропоновано застосування еферентних методів у комплексній терапії гломерулонефриту відповідно до стадії хронічної ниркової недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.7-5
Шифр НБУВ: РА308275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Павелиця О. О. 
Патологія мінерального обміну у кобил і лошат (діагностика, лікування та профілактика): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / О. О. Павелиця ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Проведено аналіз мінерального забезпечення організму жеребних кобил. Досліджено стан мінерального обміну, клінічний, біохімічний та імунний статус організму жеребних кобил. Досліджено клінічний стан, вміст макро- та мікроелементів, загальноклінічні, біохімічні й імунологічні показники крові жеребних кобил у разі порушень мінерального обміну. Теоретично й експериментально обгрунтовано ефективність нового препарату лактахос на основі біогенних мікроелементів для лікування та профілактики його порушень, який покращує клінічні показники, нормалізує метаболізм білків, ліпідів, вуглеводів, активізує окисно-відновні процеси, підвищує активність ферментів, стимулює гемоцитопоез та імунні реакції організму жеребних кобил і лошат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-912 + П611-451.2
Шифр НБУВ: РА384181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Станкевич Л.Г. 
Підвищення ефективності тренувальної діяльності спортсменів шляхом використання комплексу антиоксидантів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Л.Г. Станкевич ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено новий засіб корекції фізичної працездатності та процесів відновлення у триатлоністів на передзмагальному етапі підготовки, що включає вітаміни C, E, ліпоєву кислоту та селен. Експериментально показано ефективність впливу запропонованого антиоксидантного (АО) комплексу на відносну потужність роботи, фізичну працездатність і процеси відновлення, показники субстратного метаболізму та стан АО статусу організму спортсменів. Досліджено мембранопротекторну дію розробленого антиоксидантного комплексу. Виявлено позитивний взаємозв'язок між відносною потужністю роботи й АО активністю крові, а також АО статусом організму спортсменів-триатлоністів. Зроблено висновок, що високий функціональний стан АО-системи на передзмагальному етапі підготовки сприяє підвищенню фізичної працездатності та активізації процесів відновлення. Уточнено наукові дані щодо застосування антиоксидантів у спорті з метою підвищення фізичної працездатності та прискорення процесів відновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.7 +
Шифр НБУВ: РА351339

Рубрики:

      
16.

Павелків В.Р. 
Психологічні засоби корекції міжособистісних стосунків у підлітків з агресивною поведінкою: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Р. Павелків ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено емпіричне дослідження міжособистісних стосунків агресивних підлітків з однолітками та зроблено висновок, що агресія у підлітків великою мірою зумовлюється системою порушених стосунків, які мають прояв у несприятливому статусі підлітка у середовищі однолітків, незадоволеності стосунками, відсутності взаємності, низькій усвідомленості та неадекватному переживанні стосунків, їх негативній модальності. Виявлено істотні розбіжності, що існують у підлітків з агресивною поведінкою між уявленнями про свої стосунки з однокласниками та реальним статусом у колективі. Показано, що реалізація програми, спрямованої на створення для підлітків продуктивного розвивального середовища та передбачає психодіагностичну, психопрофілактичну, розвивальну та консультативну роботу у системах взаємодії (психолог - педагоги, психолог - педагоги - батьки, психолог - педагоги - підлітки), сприяє корекції порушених стосунків підлітків і, відповідно, зниженню їх агресивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6-734 + Ю983.030.2-994 + Ю983.402.2 + Ю984.92 + Ч421.331.2 +
Шифр НБУВ: РА346401

Рубрики:

      
17.

Павелків Р.В. 
Розвиток моральної свідомості та самосвідомості в молодшому шкільному віці: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.07 / Р.В. Павелків ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 40 с.: рис. — укp.

Систематизовано та узагальнено наукові підходи до вивчення суті та розвитку моральної регуляції. Висвітлено наукові надбання психологічної науки у сфері когнітивно-ціннісного й емоційного становлення моральності особистості. Поглиблено наукові уявлення про внутрішній план моральної діяльності особистості, структуру моральної свідомості та моральної самосвідомості, взаємозв'язок цих конструктів, їх інтелектуальний і прагматичний рівні існування. Вивчено вікові аспекти цих диспозиційних характеристик, розуміння дітьми центральних моральних принципів: обов'язку, справедливості, гуманізму, заступництва, цінності людського життя. Виявлено особливості їх функціонування у період молодшого шкільного віку. З'ясовано закономірності розвитку когнітивно-ціннісних та емоційних аспектів моральної свідомості та моральної самосвідомості протягом даного вікового періоду. Установлено рівні сформованості психічних передумов моральної поведінки. Розглянуто взаємозв'язок розвитку моральної свідомості й інтелектуального розвитку дітей. Проаналізовано перспективний шлях сприяння переходу моральних інстанцій у реальні форми моральної поведінки. Розроблено загальну схему розвивально-коригуючих впливів на моральну свідомість та самосвідомість дітей (на прикладі категорії заступництва) з метою інтенсифікації процесу присвоєння моральних категорій дітьми молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.328 + Ю983.402.1:Ю77 +
Шифр НБУВ: РА338079

Рубрики:

      
18.

Павелчак О.Б. 
Розробка конструкцій та обгрунтування параметрів очисників коренеплодів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.Б. Павелчак ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2000. — 18 с. — укp.

Проведено комплексну оцінку процесів взаємодії цукрових буряків з робочими органами очисників, що дозволяє на більш високому науково-практичному рівні здійснювати вибір їх раціональних параметрів. На підставі аналізу взаємодії робочих органів з коренеплодами виявлено їх найбільш травмонебезпечні зони. Теоретично обгрунтовано раціональні параметри очисного транспорта з криволінійною траєкторією переміщення полотна, а також експериментально визначено його сепаруючу здатність. Встановлено залежності глибини пошкоджень тіла коренеплодів від їх маси, швидкості ударної взаємодії з робочим органом, а також форми сепаруючої поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.152-35-12,022
Шифр НБУВ: РА311759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Станкевич І. В. 
Складові організаційно-економічного механізму управління якістю послуг поштового зв'язку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. В. Станкевич ; Одеська національна академія зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)385.0
Шифр НБУВ: РА369359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Станкевич І.П. 
Сучасні політичні конфлікти: основні джерела та шляхи розв'язання: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І.П. Станкевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного теоретико-методологічного аналізу політичного конфлікту (ПК), виявлено ступінь розробленості цього феномену в сучасній вітчизняній політичній думці. На підставі аналізу конфліктологічних теорій розкрито сутність ПК, його специфіку, об'єкт і предмет, джерела виникнення. Визначено структурні елементи ПК, основні чинники, деструктивні та конструктивні наслідки ПК для сучасного суспільства. Класифіковано ПК у сучасній Україні, на основі джерел їх виникнення. Запроповано класифікацію джерел ПК на основі характеру існування, податливості до впливу та можливих наслідків. Доведено доцільність застосування комплексного критерію класифікації даних джерел. Охарактеризовано етапи ПК, типи взаємин між його учасниками. Розкрито відмінність між основними поняттями впливу на ПК - управлінням, розв'язанням, врегулюванням ПК. Встановлено, що спільним для технологій врегулювання та розв'язання ПК є спрямованість на їх джерело. Доведено, що саме процес управління ПК призводить до його негативних або позитивних функцій в суспільстві. Виокремлено ПК, що піддаються лише врегулюванню, а також ті, що можуть бути розв'язаними. Визначено найбільш оптимальні поведінкові стратегії для успішного управління ПК, шляхи, принципи та стадії його розв'язання. Проаналізовано процедури для управління та розв'язання ПК, конструктивні наслідки в ході управління ПК. Зазначено, що оптимальною поведінковою стратегією у ПК для успішного його розв'язання є дискурсивно-консенсусна стратегія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2
Шифр НБУВ: РА371585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського