Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (114)Книжкові видання та компакт-диски (139)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=СОПІЛЬНИК$<.>+<.>A=ЛЮБОМИР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Любомирський М.В. 
Матеріали, що розширяються, для ремонтних робіт на основі вапняно-залізистих композицій: Автореф. дис...канд. техн. наук : 05.23.05 / М.В. Любомирський ; Крим. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2001. — 17 с. — укp.

Виявлено, що залізомісткі домішки прискорюють дифузійні процеси дисоціації карбонату кальцію та знижують енергію активації процесу декарбонізації. Вапняно-залізисті композиції зі збільшенням в їх складі кількості залізистої домішки набувають нових якостей - знижується вміст вільного CaO та гідраційна активність, підвищується щільність і тиск розширення. Визначено оптимальні технологічні фактори одержання вапняних композицій для матеріалів, що розширяються, з максимальним значенням тиску розширення. Розроблено комплексну домішки поверхнево-активних речовин, що поліпшує реологічні та гідратаційні властивості розширювальних вапняних композицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н329 + Н7-083-3
Шифр НБУВ: РА318207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сопільник Л.І. 
Розвиток теорії та засад формування нормативної бази безпеки дорожнього руху: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.02 / Л.І. Сопільник ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено методологію покращання безпеки дорожнього руху на основі створення системи стандартів та інших нормативних документів, яка дозволить проводити сертифікацію процесів у середовищі "водій - автомобіль - дорога - довкілля" та систематичний нагляд за сертифікованими процесами. Вперше створено теоретичні засади аналізу параметрів, що поєднують ДТП і систему "водій - автомобіль - дорога - довкілля". Наведено узагальнену математичну модель засобів перевірки кореляційних зв'язків між елементами даної системи. Сформульовано, обгрунтовано та побудовано алгоритм оптимізації процесу зменшення аварійності дорожнього руху, у якому використано параметри, що характеризують процес дорожнього руху, з використанням функції мети. Встановлено кореляційні зв'язки між факторами ДТП (інтенсивністю потоку автомобілів та геомагнітного поля, якістю покриття доріг тощо). Розроблено алгоритм проведення діагностичних досліджень параметрів транспортних засобів для оцінки їх технічного стану, встановлення причин виникнення аварійних ситуацій. Створено алгоритм та сформульовано принципи опису характеристик дорожньо-транспортної ситуації, за допомогою яких ров'язуються задачі прогнозування ДТП. Запропоновано метод дослідження виникнення ДТП з використанням імовірнісно-статистичного підходу та регресійного аналізу. Виявлено кореляції між змінами сонячної активності, інтенсивностю геомагнітного поля та дорожньо-транспортної ситуації. Розв'язано обернені задачі прогнозу розподілу ДТП за годинами доби та пори року. Запропоновано нові, розвинуто відомі та теоретичні, інженерно-технічні, інформаційні засади контролю ДТП та їх комп'ютерного прогнозування. Проведено достандартизаційні дослідження, на підставі яких розроблено три Державні стандарти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.3 + О33-082.03 я8 +
Шифр НБУВ: РА322737

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Сопільник А.М. 
Сучасні методи магнітотерапії у комплексному лікуванні початкових проявів недостатності мозкового кровообігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / А.М. Сопільник ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 22 с. — укp.

Розглянуто можливості та клініко-патогенетично обгрунтовано застосування частотно-модульованої багаторівневої системи магнітотерапії (ЧМБРС МТ) у лікуванні хворих з початковими проявами недостатності мозкового кровообігу (ППНМК). Одержано нові відомості щодо основних механізмів розвитку даної судинної патології, пов'язаних на перших етапах з дисфункцією вегетативних вазомоторних центрів, яка призводить до порушень тонусу та реактивності мозкових судин. Доведено, що ЧМБРС МТ активно впливає на стан вегетативної нервової системи, загальну гемодинаміку мозку, ліпідний обмін, що стимулює саногенетичні процеси та значно гальмує прогресування судинної патології. На достатній кількості матеріалу доведено перевагу ЧМБРС МТ перед монозональною магнітотерапією, а за деякими показниками і перед медикаментозним лікуванням. На підставі безпосередньо одержаних даних і катамнестичних спостережень виявлено дію ЧМБРС МТ протягом 6 - 9 місяців після закінчення курсу лікування, що позитивно впливає на перебіг захворювання. Наведені результати свідчать про доцільність застосування ЧМБРС МТ у лікуванні хворих (ППНМК), що може призвести до зниження частоти виникнення мозкового інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-542 +
Шифр НБУВ: РА320321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Крикавська І. В. 
Правове регулювання надання адміністративних послуг в об'єднаних територіальних громадах / І. В. Крикавська. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена комплексному вивченню теоретико-правових основ надання адміністративних послуг в ОТГ. Визначено проблемні аспекти, процедури надання адміністративних послуг ОТГ, що вимагають вдосконалення механізмів правового регулювання. У роботі виділені і досліджені кілька ключових моделей надання адміністративних послуг в ОТГ.Акцентується увага на необхідності визначення критеріїв оцінки якості надання адміністративних послуг, затвердження типового загальнодержавного порядку оскарження рішень, дій або бездіяльності в процесі надання адміністративних послуг ОТГ.В дисертації з'ясовано сутність та змістові характеристики адміністративних послуг органів місцевого самоврядування, проаналізовано принципи надання адміністративних послуг в об'єднаних територіальних громадах, а також розкрито правові засади надання адміністративних послуг в об'єднаних територіальних громадах.Проаналізовано питання ідентифікації суб'єктів надання адміністративних послуг в об'єднаних територіальних громадах, здійснено аналітичну характеристику процедури надання адміністративних послуг та ідентифікацію корупційних ризиків, а також розкрито правове регулювання усунення конфлікту інтересів при наданні адміністративних послуг в об'єднаних територіальних громадах.Подано обґрунтування пропозицій до законодавства щодо вдосконалення правового регулювання надання адміністративних послуг в об'єднаних територіальних громадах, проаналізовано стандартизацію надання адміністративних послуг в ОТГ. У дисертації також подано детальну характеристику механізму оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єктів об'єднаних територіальних громад у процесі надання адміністративних послуг.^UThe research is devoted to the complex scientific study of the theoretical and legal basis for the providing of administrative services at the united territorial communities (hereinafter – UTC).The historical and the legal aspects of the local self-government reform and the system of administrative services and the main national and international normative acts are analyzed in the dissertation.The scientific approaches for the understanding of the concept «administrative service» is investigated and the key features of administrative services provided by UTC is highlighted: the administrative service is provided on the request of a legal person; the application leads to a certain result aimed at acquiring, changing or terminating the rights and/or duties of a person; an administrative service is the result of the delegated power of authority or the own power carried out by the subject of administrative services of the UTC; the administrative service is provided in accordance with the law.The national and local normative acts defining the competence and the procedure for the providing of the administrative services in the UTC are analyzed and systematized.It is proposed to improve the existing principles of providing administrative services, within the framework of the system approach, and supplement the principle of similarity or compatibility (coherence), which is necessary for the implementation of the system of principles in general, due to the compatibility of all its elements – principles. In order to achieve the high quality of administrative services, particularly in UTC, it is recommended to consolidate the principle of unification or standardization.The subjects of the administrative services providing of public organizations and their powers are identified, the stages of the procedure of the administrative services providing are described and the problematic aspects that require improvement of the mechanisms of legal regulation are outlined.The division of powers in the sphere of providing administrative services of councils, executive bodies of councils, authorities of UTC are researched.The several key models of the providing of the administrative services in the UTC are identified in the research, in particular: directly (the head, the administrator, authorized bodies of UTC), Center for the administrative services (the CASP), which is created in the center of UTC; Joint CASP; through Public administrative service portal and integrated information networks, territorial divisions of the CASP; Remote work of the administrators of the Central CASP; outbound CASP; mobile CASP. It is proposed to make changes to the Law of Ukraine «About Administrative Services» because of the necessity of creation of legal grounds for functioning of joint, outgoing, mobile CASP. Namely, part 1 of Article 12 could be supplemented with the definitions of the concepts of «joint CASP», «outbound CASP», «mobile CASP»: «Outbound CASP is a specially equipped vehicle with complete remote locations for administrators to provide administrative services. Mobile CASP – a specially equipped suitcase with the necessary equipment for the full delivery of administrative services. Joint CASP is a permanent working unit or structural subdivision of a local state administration or local self-government unit acting on the basis of an agreed solution (memorandum) of the united territorial community with the local state administration in which administrative services are provided to community residents and all other residents of the district, through the administrator, through his interaction with the subjects of providing administrative services». It is approved the necessity of creation at the national level an exemplary memorandum on the establishment of a joint CASP.The necessity of improving the mechanisms for resolving the "conflict of interest" in the field of provision of administrative services in the UTC at the legislative level is substantiated by introducing appropriate amendments to the Law of Ukraine «On Local Self-Government in Ukraine», since the Law of Ukraine «On Prevention of Corruption» indicates that this question should be regulated by a law regulating the status of these persons and the principles of the organization of the relevant bodies.It is also identified the necessity to approve the National Standard – the unified requirements to the quality of service of visitors to the CASP, which would meet international standards requirements. The criteria for assessing the quality of administrative services providing according to the analysis of international and Ukrainian experience is proposed.The necessity of simplification of educational and qualification requirements for candidates for the position of the administrator of the CASP is argued.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Завада Р. С. 
Адаптація європейських стандартів електронного урядування в Україні: адміністративно-правове дослідження: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Р. С. Завада. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням правового регулювання електронного урядування в Україні в контексті адаптації його до європейських стандартів функціонування. Виконано комплексний аналіз електронного урядування як інституту адміністративного права через дослідження концептуальних основ його функціонування у сфері публічного управління, визначення основних стандартів і засад електронного урядування та аналізу напрямів адаптації європейських стандартів адміністративно-правового регулювання електронного урядування в Україні.Репрезентоване наукове дослідження містить системну характеристику адаптаційних заходів функціонування електронних публічних реєстрів в Україні до європейських стандартів функціонування системи електронного урядування, зокрема: вдосконалення урядової платформи інтероперабельності та розроблення технологічно надійної системи реєстрів; унормування адміністративної відповідальності у сфері належного забезпечення функціонування публічних реєстрів; створення нормативних та організаційних гарантій забезпечення самоокупності функціонування публічних електронних реєстрів; нормативні зміни в системі отримання УНЗР із присвоєнням його автоматично кожному громадянину з моменту народження; перехід на домінування автоматизованого способу оплати послуг; налагодження транскордонної інтероперабельності інформації публічних реєстрів з країнами ЄС. Здобувач розробив модель комплексного удосконалення функціонування системи публічних електронних реєстрів, що охоплює: нормативні (доповнення до Закону України «Про публічні електронні реєстри», розроблення Державної цільової програми з розвитку інтеграції та інтероперабельності системи публічних електронних реєстрів); управлінські (створення єдиного управлінського центру управління публічними електронними реєстрами); техніко-організаційні (формування та впровадження Реєстру публічних електронних реєстрів та оновлення технічної системи електронної взаємодії «Трембіта» із її гармонізацією з вимогами та стандартами ЄС, забезпечення безперервного контролю за проблемами та кіберзагрозами) гарантії.Запропоновано комплекс заходів для розвитку національної правової політики з метою адаптації прогресивних стандартів електронного урядування в Україні, що передбачає: прийняття єдиного комплексного нормативного акта у сфері електронного урядування; узгодження критеріїв сумісності та взаємодії національної системи електронного урядування та її елементів з країнами партнерами; перехід до проактивної форми надання адміністративних послуг без запиту з боку особи; унормування пріоритету дизайну, орієнтованого на користувача, зокрема користувачів із низькими цифровими навичками та з обмеженими можливостями; впровадження комплексу адміністративних заходів щодо підвищення рівня знань різних цільових груп стосовно можливостей використання системи електронного урядування.Автор запропонував унормувати адміністративну відповідальність у сфері належного забезпечення функціонування публічних реєстрів, внісши до Кодексу про адміністративні правопорушення України ст. 145 1 «Порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері публічних реєстрів та інших національних електронних інформаційних ресурсів» та сформував проєкт її редакції.^UThe dissertation represents a comprehensive examination of the legal regulation of e-governance in Ukraine in the context of its adaptation to European standards of functioning. A comprehensive analysis of e-governance as an administrative law institution is conducted, delving into the conceptual underpinnings of its operation within the domain of public administration. This study encompasses the establishment of fundamental standards and principles of e-governance, while also scrutinizing the various domains where adaptation to European administrative and legal norms is sought in Ukraine.The applicant has developed a model of comprehensive improvement of the functioning of the system of public electronic registers, including: regulatory (amendments to the Law of Ukraine "On Public Electronic Registers", development of the State Target Program for the Development of Integration and Interoperability of the System of Public Electronic Registers); management (creation of a single management center for the management of public electronic registers); technical and organizational (formation and implementation of the Register of Public Electronic Registers and updating the Trembita technical system of electronic interaction by harmonizing it with EU requirements and standards, ensuring continuous monitoring of problems and cyber threats) guarantees.The author proposes a set of measures for the development of national legal policy with a view to adapting progressive standards of e-government in Ukraine, including: adoption of a single comprehensive regulatory act in the field of e-government; harmonization of the criteria for compatibility and interaction of the national e-government system and its elements with partner countries; transition to a proactive form of administrative services provision without a request from a person; prioritizing user-centered design, including for users with low digital skills and disabilities; implementing a set of administrative measures to increase the level of knowledge of various target groups about the possibilities of using the e-government system.The author suggests the regulation of administrative liability in the domain of ensuring the appropriate functioning of public registers through the inclusion of Article 145 1 , titled "Violation of the terms and conditions governing activities in the area of public registers and other national electronic information resources," into the Code of Administrative Offenses. A draft version of this proposed article is also presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського