Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=СИЛАНТ$<.>+<.>A=ВАЛЕРИ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Силантьєв В.І. 
Влада і православна церква в Україні (1917 - 1930 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.І. Силантьєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 38 с. — укp.

Проведено дослідження процесів виникнення, функціонування та еволюції різних моделей державно-церковних відносин в Україні у 1917 - 1930 рр. Представлено найбільш повну історіографію проблеми, у науковий обіг введено нові, переважно архівні, джерела. Встановлено причини розколу православної церкви, загальні риси та специфічні особливості різних церковно-релігійних течій. Досліджено розвиток взаємовідносин державних і церковних владних структур. Проаналізовано програмні настанови політичних партій щодо церковно-монастирської власності, зокрема українських національних урядів 1917 - 1920 рр. Розглянуто діяльність органів радянської влади, спрямовану на руйнування економічних підвалин православної церкви. Висвітлено церковне життя, діяльність релігійних громад і парафіяльного духовенства. Вивчено процес формування правової основи державно-церковних відносин в УСРР та обмеження політичних та економічних прав духовенства. Досліджено особливості утворення та функціонування радянських органів антирелігійної пропаганди, проаналізовано основні напрями та форми їх діяльності, показано роль даної системи у тотальному наступі більшовицької партії на православну церкву, сутність і структура якої на початку 1930-х рр. зазнала кардинальних деформацій. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення та подальшої гармонізації державно-церковних відносин в Україні, визначено перспективні напрямки наукового дослідження у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-55 + Э372.09(4УКР) + Э372.271 +
Шифр НБУВ: РА340178

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Силантьєв Д.О. 
Корекція фізичного розвитку слабозорих дітей засобами плавання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / Д.О. Силантьєв ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальну для теорії та практики тифлопедагогіки проблему корекції фізичного розвитку засобами плавання дітей з слабким зором. Результати теоретичних досліджень присвячені аналізу проблеми ранньої корекції фізичного розвитку таких дітей з частковою втратою зору під впливом занять плавання. На базі проведеного дослідження розроблено й адаптовано комплекс, що нараховує 37 тестових методик і який дозволив виявити особливості фізичного розвитку, фізичної підготовленості, функціонального стану організму слабозорих дітей під впливом систематичних занять плавання. Розроблено початкову методику навчання та спортивних тренувань з плавання з дітьми молодшого шкільного віку, які мають поганий зір. На підставі експериментального матеріалу, одержаного завдяки різнобічному та комплексному дослідженню, виявлено позитивний вплив плавання на функціональні показники центральної нервової системи, кардіо-респіраторної системи, варіаційної пульсометрії дітей з слабким зором. Для проведення цілеспрямованої корекції фізичного розвитку та функціонального стану організму дітей з зазначеними вадами розроблено спеціальну систему методичних прийомів і засобів початкового навчання та спортивних тренувань з плавання, що базується на використанні комплексу збережених аналізаторів. На заключному етапі дослідження - під час апробації розробленої системи початкового навчання та спортивних тренувань з плавання з дітьми, які мають вади зору, доведено її ефективність для корекції фізичного розвитку, рухових якостей і функціонального стану організму дітей молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч433.241.6
Шифр НБУВ: РА313102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Силантьєв С.О. 
Фармакологічний аналіз швидкооборотних ефектів лігандів ГАМК-рецепторного комплексу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / С.О. Силантьєв ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено формальний апарат визначення механізмів взаємодії екзогенних лігандів і рецепторів у цілісній біосистемі на підставі результатів вивчення зміни величин ізодинамічних (мінімальних ефективних) доз цих лігандів. Вивчено динаміку мінімальних ефктивних доз судомних агентів - лігандів ГАМК-рецепторно-іоноформного комплексу (ГАМК-рк), що вводяться в сумішах з різним співвідношенням компонентів, проаналізовано механізми їх взаємодії на підставі розробки ізодинамічних окупаційних моделей. Вперше розроблено конформаційно-алостеричну ізодинамічну модель, що описує особливості взаємодії ГАМК-рк та його екзогенних (агоністів, антагоністів, зворотних агоністів) лігандів у цілісному організмі. На підставі результатів дослідження мінімальних ефективних доз лігандів обгрунтовано параметри взаємозв'язку деяких фундаментальних фармакологічних характеристик досліджуваних сполук, що визначають можливості та шляхи оптимізації їх використання індивідуально та в лікарських сумішах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29
Шифр НБУВ: РА317794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Силантьєва В.І. 
Художнє мислення перехідного часу (російська література і живопис кінця ХІХ - початку ХХ століть): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.02 ; / В.І. Силантьєва ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "мистецтво перехідної доби", що демонструє ознаки дезінтеграції, кризи та хаосу, а також потенції оновлення. Зазначено, що процеси естетичної переорієнтації, які спостерігалися наприкінці ХІХ - початок ХХ ст., багато в чому подібні до тих, що мають місце і зараз. На підставі узагальнення знань про минуле визначено деякі закономірності розвитку сучасної художньої культури. Сформульовано найважливіші показники мистецтва "несталих" та "нестабільних" часів, а також за даними вивчення кількох видів мистецтва (літератури, живопису, музики) визначено тип художнього мислення перехідної доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.045:Щ + Щ143(4РОС)5-2 + Ю812.45 + Ю812.283.33 +
Шифр НБУВ: РА321644

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського