Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (573)Книжкові видання та компакт-диски (443)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=СИДОРОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сидоров Д.Є. 
Автоматична система управління процесом плоского шліфування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Д.Є. Сидоров ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто методи побудови автоматичних систем керування (АСК) технологічним процесом (ТП) плоского шліфування, що передбачає створення автоматичного програмного керування проміжними змінними процесу з метою забезпечення попадання параметрів якості ТП у допустиму область. Побудовано динамічну модель процесу плоского шліфування як об'єкту керування, що враховує процеси, які відбуваються у зоні контакту за умов взаємодії шліфувального круга з заготовкою. Розроблено стохастичну динамічну модель профілю робочої поверхні інструменту у разі його взаємодії з заготовкою, що враховує вплив варіації форми та її спектральний склад. Створено підсистему діагностики - стохастичного спостерігача Льюінберга з фільтром Калмана - Бьюссі, що забезпечує оцінювання фактичної глибини різання безпосередньо під час процесу плоского шліфування з мінімально досяжною середньоквадратичною помилкою. Розроблено АСК ТП плоского шліфування за відхиленням від програмного руху, що функціонує за умов випадкових збурень характеристик технологічної системи, що враховує вплив варіації форми інструменту, його спектральний склад на характеристики процесу різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.35-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352039

Рубрики:

      
2.

Сидорова Т. В. 
Викладання лижного спорту у ВНЗ спортивного профілю з урахуванням спортивної спеціалізації студентів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Т. В. Сидорова ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему вдосконалення методики викладання дисципліни "Лижний спорт" з урахуванням антропометричних, функціональних показників і розвитку фізичних якостей студентів різних спортивних спеціалізацій. Визначено рівень розвитку рухових якостей, фізичної підготовленості, антропометричних і функціональних показників стану студентів. Встановлено, що результати досліджень сприяють формуванню навчальних груп з високими показниками: швидкісно-силових якостей, витривалості та координації, що індивідуалізує навчальний процес з лижного спорту. Експериментально доведено ефективність методики навчання студентів загального курсу ВНЗ спортивного профілю з урахуванням спортивних спеціалізацій студентів і рівня розвитку рухових здібностей, яке сприяє більш якісному засвоєнню техніки пересування на лижах щодо кредитно-модульної системи навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.195
Шифр НБУВ: РА377006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сидоров І.Ф. 
Виконання вексельних зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Ф. Сидоров ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 18 с. — укp.

На підставі результатів аналізу наукової літератури, міжнародного, національного та законодавства деяких зарубіжних країн досліджено основні проблеми правового регулювання виконання вексельних зобов'язань, надано їх основну характеристику як виду цивільних зобов'язань. Розкрито історичний розвиток законодавства України у сфері регулювання виконання вексельних зобов'язань, визначено етапи та особливості його розвитку. Уточнено поняття вексельного зобов'язання. Виділяючи особливості виконання даних зобов'язань, проаналізовано способи їх виконання. Детально досліджено порядок їх примусового виконання, опротестування векселів та здійснення виконавчого напису. Враховуючи загальні принципи цивільного права та правила, встановлені вексельним законодавством, наведено рекомендації, спрямовані на удосконалення нормативного регулювання виконання вексельних зобов'язань в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.21 +
Шифр НБУВ: РА325125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сидорова Н.Ю. 
Виявлення та медикаментозна корекція діастолічної дисфункції лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Ю. Сидорова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено діастолічну дисфункцію лівого шлуночка (ЛШ) у хворих на гіпертонічну хворобу. Встановлено, що у хворих з різними типами діастолічної дисфункції домінують різні напрямки ремоделювання ЛШ. Доведено існування у хворих на гіпертонічну хворобу прихованої у стані спокою діастолічної дисфункції лівого шлуночка, яку можна виявити за допомогою проби з ізометричним фізичним навантаженням на великі м'язові масиви. Визначено, що у хворих на гіпертонічну хворобу І стадії та нейроциркуляторну дистонію існують суттєві відмінності в стані діастолічної функції лівого шлуночка. На основі аналізу впливу антигіпертензивних препаратів еналаприлу, ніфедипіну-ретард та атенололу на стан діастолічної функції лівого шлуночка з різними типами порушень розроблено критерії диференціального застосування цих препаратів для лікування гіпертонічної хвороби з діастолічною дисфункцією лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА313961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сидоров О.Г. 
Кардіальна дезадаптація при перинатальній гіпоксії у новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Г. Сидоров ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Встановлено прогностичні критерії розвитку загрозливих для життя станів у новонароджених у ранньому неонатальному періоді, зумовлених перенесеною перинатальною гіпоксією. Доведено низьку прогностичну значимість ступеня важкості асфіксії у пологах для розвитку критичних станів у перші три доби життя. Розкрито деякі патогенетичні механізми розвитку гіпоксичного пошкодження серця на основі клінічних та інструментальних методів обстеження хворих, а також гістологічних та ультраструктурних досліджень серцевої тканини новонароджених, що померли внаслідок ускладнень перинатальної гіпоксії. Зазначено, що кардіальна дезадаптація розвивається як персистуючий фетальний кровообіг або субендокардіальна ішемія, або порушення ритму й провідності. Патофізіологічно обгрунтувано принципи інтенсивної терапії гіпоксичних уражень серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3 + Р733.410.1-37
Шифр НБУВ: РА318081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
6.

Сидоров М.В. 
Математичне моделювання та чисельний аналіз течій в'язкої рідини у однозв'язних та багатозв'язних областях методом R-функцій: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / М.В. Сидоров ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено математичне моделювання течій в'язкої рідини у одно- та багатозв'язних областях на базі методу R-функцій. Розглянуто лінійну задачу (течію Стокса), нелінійні задачі відносно функцій струму та функції струму й температури. Для моделювання течій в'язкої теплопровідної рідини у однозв'язних областях на базі спільного використання метода послідовних наближень і структурно-варіаційного метода побудовано й обгрунтовано новий числовий метод, одержано умови й оцінки швидкості збіжності. Для моделювання течій в'язкої рідини у багатозв'язних областях на підставі спільного використання принципу суперпозиції, метода послідовних наближень і структурно-варіаційного метода побудовано новий числовий метод, одержано умови й оцінки швидкості його збіжності. Математичну модель модифіковано за рахунок введення додаткових інтегральних співвідношень, що забезпечують однозначність тиску у багатозв'язній області. Дані інтегральні співвідношення використано для побудови числових методів. Ефективність розроблених методів підтверджено обчислювальними експериментами та порівнянням з відомими числовими розв'язками, одержаними за допомогою інших методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22-01,022 +
Шифр НБУВ: РА358472

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Сидоров Є.М. 
Метод керованої об'єктом реінженерії програмного забезпечення авіаційних тренажерів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Є.М. Сидоров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено метод і засоби керованої об'єктом реінженерії програмного забезпечення (ПЗ) авіаційних тренажерів. Відзначено, що реінженерія застосовується для супроводження ПЗ як методу підтримки його придатності. Запропоновано метод реінженерії ПЗ, який предбачає повну або часткову заміну технічних засобів тренажерних комплексів та використання характеристик реального об'єкта для обгрунтування адекватності функціонування переробленого ПЗ, враховує функціонування реального об'єкта, що забезпечує реінженерію ПЗ авіаційних тренажерів. Метод реалізовано з застосуванням зворотної та прямої інженерії ПЗ. На підставі аналізу процесів реінженерії виявлено схеми реінженерії ПЗ авіаційних тренажерів. Запропоновано та реалізовано інструменти реінженерії, а також об'єктно-орієнтований шаблон на середовище програмування для створення ПЗ, що розробляється під час реінженерії, а саме: ПЗ пристрою зв'язку з об'єктом і пульту інструктора. Проведено експериментальні дослідження, на підставі результатів якого показано адекватність функціонування переробленого ПЗ функціонуванню реального об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5р-48 +
Шифр НБУВ: РА364724

      
8.

Сидорова А.В. 
Методи аналізу і прогнозування розвитку підприємств сфери послуг: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / А.В. Сидорова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 30 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження природи, суті, особливостей послуг як економічної категорії та підприємств сфери послуг як системи. Наведено визначення послуг, на підставі економічних теорій розроблено їх класифікацію. Розглянуто організаційний аспект управління підприємствами сфери послуг. Розроблено концепцію застосування статистичної інформації, системи показників і методів аналізу, а також прогнозування розвитку підприємств сфери послуг. З метою обгрунтування управлінських рішень запропоновано методи інтегральної оцінки діяльності сфери послуг на різних рівнях: підприємство, регіон, економіка в цілому. За допомогою кореляційно-регресійного та індексного методів досліджено вплив соціально-економічних чинників на обсяги послуг. Проведено прогнозні розрахунки розвитку підприємств сфери послуг з використанням побудованих трендових та авторегресійних моделей. Проаналізовано тенденції та перспективи розвитку зовнішньої торгівлі послугами. Наведено кількісні характеристики як інструменти регулювання інтеграції ринку послуг у світову економіку, розроблено програму розвитку підприємств сфери послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)491.0-230.38 +
Шифр НБУВ: РА323916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сидоров В.М. 
Методи, моделі і структури обчислювачів для описання газодинамічних об'єктів та синтезу їх зображень у системах візуалізації: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.05 / В.М. Сидоров ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання формування зображення газодинамічних об'єктів у системах візуалізації реального часу, адаптації до систем візуалізації реального часу методів опису газодинамічних об'єктів. Розроблено обчислювач описання газодинамічних об'єктів і обчислювач формування даних для візуалізації. Розроблено методи синтезу зображення газодинамічних об'єктів у системах візуалізації реального часу на базі корпускулярної та хвильової теорії світла. Розроблено метод обробки інформації в обчислювачі описання газодинамічних об'єктів в режимі реального часу. Розвинуто метод "великих часток" для описання даних об'єктів стосовно його адаптації до вимог систем візуалізації реального часу. З використанням результатів проведеного дослідження побудовано АСУ ТП нагрівальної печі N 20 КПЦ ЗАТ НКМЗ, м. Краматорськ, а також розроблено літаковий сканер 3-DAS-1 на державному науково-виробничому підприємстві "Геосистема".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632 + В253.33 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА364898

Рубрики:

      
10.

Сидорова Н.В. 
Модифіковані силікатні матеріали безавтоклавного твердіння. Структура, властивості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Н.В. Сидорова ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено можливість одержання модифікованих силікатних матералів безавтоклавного твердіння з поліпшеними тепло- та гідрофізичними властивостями шляхом модифікації структури завдяки механічній активації сировинної суміші за рахунок аморфізації поверхні кристалічного кварцу, а також хімічної активації за рахунок введення мінеральної домішки трепелу. Проведено багатокритеріальну оптимізацію складу та режимів твердіння за комплексом експлуатаційних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л411 +
Шифр НБУВ: РА328390

Рубрики:

      
11.

Сидорова О.А. 
Музичні інтерпретації драми Г.Ібсена "Пер Гюнт": проблема втілення художньої концепції людини: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.А. Сидорова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Цілеспрямовано досліджено особливості втілення "художньої концепції людини" в музичних творах різних за жанровою специфікою, історико-національною та індивідуально-композиторською стилістикою. Уперше, завдяки здійсненому інтонаційному аналізу, введено до українського музикознавства оперу "Пер Гюнт" В.Егка та одноіменний балет А.Шнітке. Розглянуто концепцію відомої музики Е.Гріга до ібсенівської драми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.174
Шифр НБУВ: РА326666

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Сидорович М.М. 
Науково-методичні засади формування теоретичних знань з біології в учнів загальноосвітньої школи: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.02 / М.М. Сидорович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Окреслено зміст і структуру теоретичних знань з біології (ТЗБ). Доведено можливість конструювання шкільного курсу біології на базі типолого-атрибутного підходу виокремлення теоретичних конструкцій у біології шляхом поетапного розгортання структури теорії. Обгрунтовано концепцію формування ТБЗ, що базується на методології сучасного природознавства, підходах щодо організації пізнавальної діяльності учнів та їх вікових можливостях розвитку мислення. Показано, що вона складалася з системного, діяльнісного, поліпарадигмального, адаптаційного підходів, дидактичних принципів і педагогічних умов, що впливали на формування ТБЗ. Розроблено методичну систему формування ТБЗ, ефективність якої доведена в процесі експериментального навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е. р(4УКР)2-2
Шифр НБУВ: РА375130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
13.

Сидорович О.Ю. 
Оподаткування доходів фізичних осіб: фіскальні пріоритети та асиметрії вибору в персональному податковому менеджменті: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Ю. Сидорович ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми оподаткування доходів фізичних осіб у контексті реалізації фіскальних пріоритетів держави й індивідуального вибору. Розкрито економічну суть і зміст поняття "персональний податковий менеджмент", визначено місце персонального оподаткування у загальній системі фіскальних технологій оподаткування доходів фізичних осіб, проаналізовано існуючі методи. Доведено наявність тісного взаємозв'язку між елементами податкового менеджменту та синергійним ефектом їх взаємодії. Узагальнено теоретичні підходи західної та вітчизняної фінансової науки щодо питання девіантної поведінки податкоплатників. З'ясовано взаємозв'язки податкових технологій в Україні з домінантами фіскальних пріоритетів держави та індивідуального вибору. Проаналізовано особливості персонального оподаткування у демократичних країнах. Розглянуто вітчизняну практику оподаткування доходів фізичних осіб на макро-, мікро- та субмікрорівнях, запропоновано комплекс заходів щодо його нормативно-правового й інституційного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.4 +
Шифр НБУВ: РА342029

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сидоров Д.Ю. 
Особливості адренорецепції тромбоцитів при гіпертонічній хворобі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Д.Ю. Сидоров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено метод аналізу функціонального стану адреноцепторів тромбоцитів на підставі результатів тестування змін гідратного оточення клітини у разі ліганд-рецепторної взаємодії з використанням НВЧ-діелектрометрії. Вивчено активність симпатико-адреналової системи в хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) шляхом визначення плазменних концентрацій адреналіну на різних стадіях захворювання за базальних умов та після ВЕМ-проби. Встановлено особливості адренорецепції та функціональної активності тромбоцитів, характерних для різних стадій ГХ. Досліджено особивості динаміки тромбоцитарних відповідей на стимуляцію адреналіном за умов моделювання фізичного стресу в хворих на ГХ. Оцінено вплив терапії інгібітором ангіотензин-конвертуючого ферменту на стан адренорецепторів та функціональну активність тромбоцитів у даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА321109

Рубрики:

      
15.

Сидоров Д.М. 
Особливості перебігу гестації при синдромі подразнення кишечнику і методи його корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Д.М. Сидоров ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено перебіг гестації в 113-ти вагітних. Основну групу становили 83 вагітних з синдромом подразненого кишечнику (СПК), контрольну - 30 вагітних без хронічної соматичної патології. Відзначено, що патологічне зростання E. Coli і S. Epidermidis статистично вірогідно сполучалося зі зростанням більш, ніж у 3,5 раза активності кислотостабільних інгібіторів (КСІ) цервікального слизу, а зріст E. Coli і S. Saprophyticus - з підвищенням активності еластоподібної активності (ЕПА) і трипсиноподібної активності (ТПА). Встановлено, що у разі СПК формується гравідарний фон, який не спроможний забезпечити розвиток адекватних компенсаторно-пристосувальних реакцій, необхідних для фізіологічного гестаційного процесу. Відзначено, що впровадження запропонованого методу лікування дозволяє виключити поліпрагмазію, яка використовується за умов терапії СПК, яка передбачає застосування 4 - 8-ми препаратів, що не бажано під час гестації. Своєчасне виявлення СПК у вагітних дозволило оптимізувати тактику ведення цих пацієнток, більш, ніж 3,5 раза зменшити частоту рецидивів, у 2,1 раза знизити акушерські ускладнення, зменшити удвічі частоту оперативного розродження, більш, ніж утричі - з 7,5 % до 2,4 % знизити розвиток гнійно-септичних захворювань новонароджених, ліквідувати випадки перинатальної смертності й інвалідизації новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.413.3 + Р716.216.413.3
Шифр НБУВ: РА365188

Рубрики:

      
16.

Сидорова І.В. 
Пошук церебропротекторів у ряду 4-гідразинохіназоліна та його конденсованих аналогів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / І.В. Сидорова ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Показано, що вона перевищувала досліджувані сполуки за такими показниками, як зниження активності ВВ-КФК в сироватці крові, зниження утворення МДА, ДК, ТК, нітрит-іону, продуктів окисної модифікації білка в тканинах головного мозку, подовження латентного часу заходу в тесті умовної реакції пасивного уникання. Вперше показано, що церебропротективний механізм дії цієї сполуки, ймовірно, пов'язаний із здатністю інгібувати процеси ВРО, зокрема пригнічувати активні форми кисню, а також гальмувати окисну модифікацію білка тканин головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9гідразинохіназолін +
Шифр НБУВ: РА343656

      
17.

Сидоров О.М. 
Предикативно-атрибутивні конструкції в англійській та українській мовах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / О.М. Сидоров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Проведено зіставний аналіз предикативно-атрибутивних конструкцій (ПАК) в англійській та українській мовах. ПАК є структурно-семантичним мінімумом простого речення, що є самостійною або частиною складного речення. На семантичному рівні ПАК представлено як суб'єкт і предикат, що позначає атрибут (ознаку, якість) суб'єкта. На синтаксичному рівні ПАК містить компоненти, які репрезентують семантичні суб'єкт і предикат. Здійснено структурно-синтаксичну класифікацію ПАК, основою якої є аналіз засобів формальної репрезентації предиката. Виділено 7 типів, 6 з яких властиві обом дослідженим мовам, що свідчить про ізоморфізм двох мов у аспекті вираження атрибутивної предикативної семантики. Диференційні особливості ПАК в англійській і українській мовах стосуються частотності окремих структурних типів конструкцій і наявності лише в українській мові ПАК, які є односкладними реченнями. Проаналізовано семантику ПАК на підгрунті типів ознаки, яка представлена предикатом на денотативному рівні та здійснюється за допомогою формул тлумачення. За цього виділено 4 семантичні типи та 10 підтипів конструкцій, усі з яких зустрічаються в обох мовах. Окрім спільного набору семантичних типів ПАК, у досліджених мовах виявлено спільні ознаки у аспекті частотності цих типів і основних засобів презентації кожного з них на формальному рівні, що зумовлено спільністю психофізіологічних і когнітивних особливостей носіїв різних мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-221 + Ш143.21-221 +
Шифр НБУВ: РА364373

Рубрики:

      
18.

Сидоров Я.Г. 
Розвиток методів проектування реконфігурованих антен: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / Я.Г. Сидоров ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше на підставі загальної моделі антени з нелінійними елементами запропоновано математину модель реконфігурованих антен з урахуванням нелінійних властивоссей керувальних елементів, що дозволяє проводити моделювання антен такого типу й одержати більш детальні результати. Вперше розв'язано задачу оптимального вибору конфігурації випромінювальної системи реконфігурованих антен з одночасним визначенням кількості та місця розташування керувальних елементів, яку зведено до задачі багатокритеріальної дискретної оптимізації. Запропоновано нову, спеціалізовану до задач структурного синтезу, матричну модель випромінювальної системи реконфігурованих антен, що базується на методі інтегральних рівнянь і враховує наявність керувальних елементів у випромінювальній системі. Вперше для опису конфігурації тонкопроводових випромінювальних структур введено поняття "матриця конфігурації",елементи якої є бінарними числами, які дозволяють однозначно та повністю описати випромінювальну систему практично довільної конфігурації. Із використанням розробленої матричної моделі встановлено критерії якості реконфігурованих антен, що залежать від зміни геометрії випромінювальної системи, місця розташування та кількості керувальних елементів. Реалізовано ефективний алгоритм і програмний продукт розв'язання задачі з використанням бінарного генетичного алгоритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845 +
Шифр НБУВ: РА370938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Сидорова В.В. 
Розвиток спеціальних рухових здібностей у гімнасток 8 - 12 років засобами вільних вправ: Автореф. дис... канд. фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.В. Сидорова ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність розвитку спеціальних рухових здібностей гімнасток за допомогою розроблених програм базових композицій вільних вправ. На підставі аналізу кореляційних взаємозв'язків визначено найбільш значимі спеціальні рухові здібності гімнасток віком 8 - 12 років для успішного удосконалення їх спортивно-технічної майстерності у вільних вправах. Розроблено й апробовано тест "стрибок на тумбу в стійку на руках - курбет" для комплексної оцінки рівня розвитку швидкісно-силових якостей, технічної витривалості та спортивно-технічної майстерності юних гімнасток. Встановлено спеціалізовані спортивно-педагогічні принципи реалізації базових композицій вільних вправ у навчально-тренувальному процесі. Доведено ефективність використання розробленої програми удосконалення професійних здібностей гімнасток, що підтверджено високою кількістю вірогідних змін між вихідними та кінцевими показниками за спортивно-технічною майстерністю, рівнем розвитку фізичних якостей, сенсомоторних характеристик, естетичністю виконання вільних вправ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.47 + Ч516.61 +
Шифр НБУВ: РА332061

Рубрики:

      
20.

Сидорович Т.О. 
Соціологічні виміри цінностей економічної культури: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Т.О. Сидорович ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто підгрунтя особливостей економічного зрізу соціальної реальності. Разроблено комплекс цінностей економічної культури, які уможливлюють комплексну характеристику населення сучасної України у двох його вимірах: індивідуалістському (колективістському) та індустріальному (постіндустріальному). Елементами даних комплексів є цінності-ідеї щодо організації економічної системи суспільства, ціннісні характеристики якостей особистості та якостей економічних взаємовідносин, а також оцінки ролі матеріальних та нематеріальних ресурсів у господарській життєдіяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671 +
Шифр НБУВ: РА365704

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського