Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (320)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕРЕДЮК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=СТАНІСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Середюк 
Артеріальна гіпертензія, ускладнена хронічною серцевою недостатністю, у хворих з метаболічними порушеннями: клініко- патогенетичні особливості та медикаментозне лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Віталій Несторович Середюк ; АМН України, Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р410.09-37
Шифр НБУВ: РА310943

Рубрики:

      
2.

Середюк І.Н. 
Клініко-патогенетичні особливості застосування протизапальних засобів та ангіопротекторів в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Н. Середюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено новий метод патогенетичного лікування генералізованого пародонтиту шляхом внутрішньоорганного (транспародонтального) електрофорезу з застосуванням наклофену та пентоксифіліну. Уперше установлено, що курсове (упродовж) 10-ти днів лікування за запропонованим методом сприятливо впливає на місцевий стан тканин пародонта та мікро-, макроелементний спектр крові, протеїнограму та гуморальну ланку імунної відповіді. Відзначено, що наклофен виявляє виражений протизапальний і протинабряковий ефект, а пентоксифілін має здатність поліпшувати мікроциркуляцію та трофіку тканин пародонта, а також помірні імуномодулювальні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА336696

Рубрики:

      
3.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Середюк О.Є. 
Метрологічне забезпечення відтворення і передавання одиниць об'єму та об'ємної витрати природнього газу: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.02 / О.Є. Середюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 36 с. — укp.

З метою розв'язання важливої науково-прикладної проблеми забезпечення єдності вимірювань об'єму й об'ємної витрати природного газу удосконалено теорію, методи та засоби відтворення та передавання даних фізичних одиниць у галузі метрологічного забезпечення засобів обліку природного газу. Теоретично досліджено основи функціонування еталонних установок відтворення об'єму й об'ємної витрати газу, удосконалено їх конструкцію. Запропоновано методологію передавання одиниць об'єму й об'ємної витрати природного газу, розроблену для умов зміни виду робочого середовища під час переходу з повітря на природний газ. Удосконалено методологічні та технічні аспекти звірення робочих еталонів з використанням компаратора на базі витратомірів критичного витоку газу. Обгрунтовано концепцію розвитку чинної Державної повірочної схеми для засобів вимірювання об'єму й об'ємної витрати газу, в якій реалізовано метод безпосереднього звірення під час передавання одиниць до еталонних і робочих засобів вимірювальної техніки, які функціонують на природному газі. Розроблено організаційно-методичні нормативні документи з метрології щодо проведення експериментальних досліджень впливу тиску та температури природного газу на метрологічні характеристики лічильників газу та звірення еталонів об'єму й об'ємної витрати газу дзвонового типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.079 +
Шифр НБУВ: РА363113

Рубрики:

      
6.

Середюк Л.А. 
Педагогічні умови оптимізації процесу особистісного самовираження старшокласників: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Л.А. Середюк ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Змодельовано комплекс педагогічних умов оптимізації процесу особистісного самовираження старшокласників на засадах адаптивно-розвивального механізму соціалізації особистості. Запропоновано включати мотиви та потреби самовираження учнів у нові виховні ситуації, що створюються за допомогою спеціально розроблених виховних засобів. Відзначено, що потреби самовираження старшокласників реалізуються завдяки розширенню сфери їх діяльності та виконання творчої діяльності. Експериментально доведено, що обгрунтований комплекс педагогічних умов сприяє підвищенню рівня особистісного самовираження старшокласників, покращує міжособистісні стосунки суб'єктів виховного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.328 + Ю952.2-734 + Ю983.402.3
Шифр НБУВ: РА320618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Середюк О.С. 
Соціальне виховання учнів засобами музики в школах нового типу (на прикладі школи мистецтв): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / О.С. Середюк ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2003. — 20 с.: табл. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури визначено теоретико-педагогічні засади соціалізації учнів, проаналізовано процес соціального виховання, розкрито суть та зміст понять "соціальна активність", "соціально-музична активність". Розглянуто вплив соціально-культурного середовища на соціальне виховання учнів засобами музики за умов сільського соціуму. Розроблено та апробовано факультативну програму "Я, музика, суспільство", яка забезпечує ефективність даного виховання учнів засобами музики у сільській гімназії. Визначено зміст, форми та методи соціального виховання учнів, визначено шляхи та умови підвищення ефективності педагогічного впливу на соціально-музичну активність особистості. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено доцільність і особливість форм роботи та різноманітних видів діяльності учнів, які водночас дають змогу здійснювати корекцію процесу соціального виховання. Визначено, що недостатній обсяг соціальних знань учнів, насамперед норм та правил, негативно впливає на їх поведінку, взаємовідносини з оточенням, ставлення до себе та інших осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350.0 + Ч421.355.23 +
Шифр НБУВ: РА326300

Рубрики:

      
8.

Середюк М.Л. 
Фазові та спинові переходи в координаційних сполуках заліза (ІІ): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / М.Л. Середюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано 17 моноядерних комплексів та 12 одновимірних полімерних координаційних сполук. Встановлено, що моноядерні алківмісні сполуки в процесі плавлення утворюють смектичну рідкокристалічну фазу. Проаналізовано, що рідкокристалічні комплекси на основі одновимірних координаційних полімерів знаходяться в гексагональній фазі та за охолодження зазнають склування, що зменшує швидкість спінового переходу. Запропоновано класифікацію рідкокристалічних комплексів заліза (ІІ) на основі типу взаємодії фазового та спінового переходів, а саме: із взаємодією, із співіснуванням без взаємодії та у взаємодії. Показано, що синтезовані сполуки можуть бути використані як термохромні маркери для цінних паперів, дисплеїв та елементів пам'яті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.116-25 + Г742.6 +
Шифр НБУВ: РА365701

Рубрики:

      
9.

Середюк М. С. 
Громадсько-політична діяльність Володимира Целевича (1890 – 1942) / М. С. Середюк. — Б.м., 2019 — укp.

Проаналізовано громадсько-політичну діяльність Володимира Целевича у першій третині ХХ ст. крізь призму суспільно-політичних процесів у Другій Речі Посполитій. Акцентовано увагу на особливостях формування його світогляду, діяльності в Укрaїнcькoму Cтудентcькoму Coюзі, розглянуто внесок у заснування Українського Горожанського Комітету, Української військової організації, виокремлено заходи, спрямовані на захист національно-культурних, соціально-політичних прав українців Східної Галичини. Охарактеризовано організаційно-політичну працю відомого політика в Українському національно-демократичному об'єднанні, проілюстровано його боротьбу за піднесення національної свідомості українців Галичини, утвердження в суспільній свідомості ідеї соборності та державності українських земель, а також виокремлено внесок у нормалізацію польсько-українських відносин у другій половині 1930-х рр. Розглянуто парламентську працю у вищому законодавчому органі Польщі, досліджено здобутки у науково-видавничій сфері.^UThe dissertation analyzes the social and political activities of the well-known Galician politician Volodymyr Tselevych in the first third of the 20th century within the context of socio-political processes in the region. Much attention is given to the features of formation of his outlook, in particular, that distinct national basis patriotic consciousness of V. Tselevych laid the educational and research institutions of Galicia. The politician's contribution to establishing the Ukrainian Civic Committee (UGC), the Ukrainian Military Organization (UVO) is considered, singled out the terms of his associates, among them – the future leaders of Galician national parties, national-cultural organizations of land. It is noted that he made great efforts to protect the national, cultural, social, and political rights of Ukrainians in Eastern Galicia, while was taking part in the UGC, UVO during the national liberation struggle, the Polish-Ukrainian War 1918 – 1919, through which he suffered repression and persecution of Polish power.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Лютенко Т. В. 
Удосконалення методу і технічних засобів для бездемонтажного метрологічного перевіряння побутових лічильників газу / Т. В. Лютенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню науково-прикладного завдання удосконалення методу і технічних засобів для метрологічного перевіряння побутових лічильників газу при дослідженні і контролі їх метрологічних характеристик за місцем експлуатації. Проведено аналіз методів і засобів метрологічного перевіряння побутових лічильників газу. Встановлено статистичні закономірності зміни похибки побутових лічильників при їх експлуатації. Розроблено новий експериментально-розрахунковий метод визначення похибки побутових лічильників за обмеженим діапазоном контрольованих витрат, який забезпечує реалізацію бездемонтажного метрологічного перевіряння лічильників у всьому діапазоні робочих витрат. Досліджено вплив експлуатаційних і конструктивних факторів на стабільність метрологічних характеристик побутових лічильників газу. Здійснено математичне моделювання фізичних процесів в еталонних витратовимірювальних установках для калібрування лічильників газу, яке стосується дослідження теплообмінних процесів в установках. Розроблено нові концептуальні технічні рішення еталонних установок для метрологічного перевіряння побутових лічильників газу за місцем їх експлуатації з можливістю використання робочого середовища повітря або природного газу. Проведено звіряння на природному газі засобів вимірювань об'єму різних принципів дії. Проведено дослідження побутових лічильників газу на основі теорії похибок і з використанням концепції непевності вимірювань.Ключові слова: природний газ, побутовий лічильник газу, еталонний засіб, метрологічне перевіряння, похибка, непевність, бездемонтажне перевіряння.^UThe dissertation is devoted to solving the scientifically applied task of improving the method and technical means for metrological verification of household gas meters in the study and control of their metrological characteristics at the place of operation. The analysis of methods and means of metrological verification of household gas meters is carried out. Results of experimental researches statistical regularities of error change of household meters at their operation are established on the basis of their processing. A new experimental and calculation method for determining the uncertainty of household meters over a limited range of controlled flow rates has been developed, which ensures the implementation of non-dismantling metrological verification of meters in the entire operating flow rates range. The influence of operational and constructive factors on the stability of metrological characteristics of household gas meters has been investigated. Mathematical modeling of physical processes in standard flow meters for the calibration of gas meters, which is related to the study of heat exchange processes in installations has been done. New conceptual technical solutions of standard installations for metrological verification of household gas meters at their place of operation with the possibility of using the working environment of air or natural gas have been developed. Natural gas verifications have been carried out for measuring the volume of various principles of action. The study of household meters is carried out on the basis of error theory and using the concept of uncertainty of measurements.Keywords: natural gas, household gas meter, operating flow rates, metrological verification, error, uncertainty, non-dismantling verification.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Малісевич Н. М. 
Вимірювання теплоти згоряння природного газу із застосуванням торцевих звужувальних пристроїв / Н. М. Малісевич. — Б.м., 2020 — укp.

В роботі здійснений аналіз сучасного стану наукового, нормативного і технічного забезпечення при вимірюванні теплоти згоряння природного газу.Проаналізовано поняття теплоти згоряння природного газу. Розглянуто прямі і опосередковані методи для визначення теплоти згоряння природного газу і технічні засоби для реалізації цих методів в лабораторних умовах і при проведенні експрес-контролю якості природного газу у споживачів. Оцінено сучасну вітчизняну і закордонну нормативну базу для визначення теплоти згоряння природного газу. Показано, що вимірювання теплоти згоряння природного газу за місцем його споживання є необхідною складовою для підвищення точності обліку природного газу і може бути реалізовано. На підставі проведеного аналізу обґрунтовано актуальність і доцільність вдосконалення методів і засобів для вимірювання теплоти згоряння природного газу за місцем газоспоживання. Сформульовано завдання, які потребують вирішення, і обґрунтовано напрями дисертаційних досліджень.Проведені теоретичні дослідження процесу вимірювання теплоти згоряння природного газу на засадах використання температури спалювання природного газу як основного вимірюваного інформативного параметра. Досліджено фактори, які впливають на температуру згоряння газу.Розглянуті теоретичні засади згоряння горючих газів, які дозволили обґрунтувати патентозахищений за участю здобувачки спосіб експрес-визначення теплоти згоряння газів за їх температурою спалювання з одночасним точним вимірюванням витрати і параметрів газу, який подається в пальник, та параметрів навколишнього середовища, в якому відбувається згоряння досліджуваного газу.На базі комп'ютерного моделювання досліджено вплив вологості досліджуваного газу і вплив вологості повітря навколишнього середовища на результат вимірювання теплоти згоряння природного газу.Аналогічним методом досліджено взаємозв'язок фізичних характеристик і компонентного складу природного газу з його теплотою згоряння за умови вимірювання витрати газу торцевими звужувальними перетворювачами.Досліджено вплив густини газу і вмісту азоту на показник адіабати і коефіцієнт розширення газу за умов вимірювання витрати з використанням торцевого звужувального пристрою у складі пальника спалюваного газу і, як наслідок, вплив на результати визначення за цих умов теплоти згоряння природного газу.За результатами теоретичних і експериментальних досліджень отримана математична модель взаємозв'язку теплоти згоряння природного газу з його температурою спалювання при згорянні сумішей газ-повітря різних якісних складів компонент, а також різного їх об'ємного співвідношення.Отримані залежності між теплотою згоряння природного газу і його теплофізичними характеристиками за умови застосування витратовимірювальних торцевих звужувальних перетворювачів у пристрої спалювання газу, що дає можливість досліджувати вплив компонентного складу природного газу на інформативні параметри засобу вимірювання теплоти згоряння природного газу.Розроблено і метрологічно досліджено алгоритм визначення коефіцієнта стисливості біогазу, що є необхідною умовою при визначенні його теплоти згоряння розробленим методом на основі вимірювання температури спалювання.Розроблений лабораторний стенд для експериментальних досліджень методу вимірювання теплоти згоряння природного газу за його температурою спалювання. Експериментально досліджено вплив якісного і кількісного складу газових сумішей на температуру полум'я досліджуваного газу за різних значень витрати газу і зміни умов його згоряння.Експериментальним шляхом здійснено вимірювання фактичної температури полум'я для умов лабораторного стенду і встановлено відмінність цієї температури полум'я від довідкових даних. Виявлено можливість вимірювання температури полум'я термоперетворювачами з захисними кожухами і врахування цього фактору при калібруванні засобу вимірювання теплоти згоряння природного газу.За результатами експериментальних досліджень обґрунтовано можливість реалізації пристрою експрес-контролю теплоти згоряння природного газу шляхом використання інформативного параметра – температури згоряння досліджуваних газів.Розглянуто прикладні аспекти застосування вимірювального контролю теплоти згоряння в сучасних лічильниках природного газу, які стосуються застосуванням в них елементів SMART-технологій.Розглянуто результати метрологічних досліджень розробленого методу вимірювання теплоти згоряння природного газу. Проведений метрологічний аналіз методу визначення теплоти згоряння природного газу на базі застосування теорії похибок і концепції невизначеності, який обґрунтовує можливість практичного застосування цього методу за місцем газоспоживання.^UThe paper analyzed current state of the scientific, regulatory and technical means for measuring the heat of combustion of natural gas.The concept of the heat of combustion of natural gas was studied. The direct and indirect methods for measuring the heat of combustion of natural gas, as well as the technical means for implementing these methods under laboratory conditions and when carrying out express control of the natural gas quality at consumers' places of residence were considered. The modern domestic and foreign regulatory framework for determining the heat of combustion of natural gas was evaluated. It was shown that the measurement of the heat of combustion of natural gas at the place of its consumption is a necessary component to improve the accuracy of natural gas consumption metering and can be implemented.The conducted analysis was used to substantiate the relevance and appropriateness of improving the methods and means for measuring the heat of combustion of natural gas at the place of its consumption. The tasks to be solved were formulated and the directions of the thesis studies were grounded.The theoretical studies of the process of measuring the heat of combustion of natural gas based on the use of the temperature of combustion of natural gas as the main measured informative parameter were carried out. The factors influencing the temperature of gas combustion were examined.The computer modeling was utilized to examine the influence of the studied gas humidity and influence of the ambient air humidity on the results of measurement of the heat of combustion of natural gas.A similar method was used to investigate the relationship between the physical characteristics and composition of natural gas and its heat of combustion when measuring the gas flow rate with the help of the face orifice transducers.The influence of the gas density and nitrogen content on the adiabatic exponent and gas expansion factor when measuring the flow rate with the help of the face orifice as a part of the gas burner and subsequent influence of the heat of combustion of natural gas under these conditions on the determination results were studied.The mathematical model for the relationship between the heat of combustion of natural gas and its combustion temperature during the combustion of gas-air mixtures with various qualitative compositions and different volumetric ratios was obtained on the basis of the results of the theoretical and experimental studies.The relationships between the heat of combustion of natural gas and its thermophysical characteristics provided that the flow-rate measuring face orifice transducers are used as a part of the gas combustion device were obtained. It allowed studying the influence of the composition of natural gas on the informative parameters of the tool for measuring the heat of combustion of natural gas.An algorithm for determining the compressibility factor of biogas, which is considered to be a pre-requisite when measuring its heat of combustion by means of the developed method based on the measurement of the combustion temperature, was worked out and studied metrologically.A laboratory bench was worked out for experimental studies of the method for measuring the heat of combustion of natural gas according to its combustion temperature. The influence of the qualitative and quantitative composition of the gas mixtures on the flame temperature of the studied gas at different values of the gas flow rate and changes in the conditions of its combustion was studied experimentally.The actual flame temperature was measured experimentally for the conditions of the laboratory bench and the difference between this flame temperature and reference data was established. The possibility of measuring the flame temperature by thermal transducers with protective casings and taking this factor into account when calibrating the tool for measuring the heat of combustion of natural gas was detected.The possibility of implementation of the device for express control of the heat of combustion of natural gas with the help of the informative parameter such as the temperature of combustion of the studied gases was substantiated on the basis of the results of the experimental studies.The applied aspects of the use of measuring control of the heat of combustion in modern gas meters were considered. They relate to the utilization of the SMART-technology elements.The results of the metrological studies of the developed method for measuring the heat of combustion of natural gas were considered.The metrological analysis of the method for determining the heat of combustion of natural gas based on the application of the theory of errors and concept of uncertainty, which substantiates the possibility of practical application of this method at the place of gas consumption, was carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Федорченко М. В. 
Ефективність фармакологічного посткондиціювання у пацієнтів із stemi/nstemi / М. В. Федорченко. — Б.м., 2020 — укp.

Мета дослідження – підвищення ефективності лікування «нереваскуляризованих» хворих зі STEMI/NSTEMI шляхом дослідження впливу на клінічний перебіг, лабораторно-інструментальні показники, сегментарну скоротливість міокарда та процеси фіброзоутворення триметазидину та його поєднання із амінокислотним комплексом L-аргініну та L-карнітину і розробка на цій основі алгоритму їх застосування. Уперше встановлені особливості терапевтичної ефективності триметазидину та L-аргінін/L-карнітину як засобів, що потенціюють стандартне медикаментозне лікування нереваскуляризованих хворих на STEMI/NSTEMI. Відмічено, що триметазидин позитивно впливає на клінічний перебіг STEMI/NSTEMI, знижує надмірну інтенсивність фіброзоутворення, поліпшує сегментарну скоротливість міокарда, збільшує глобальну ФВ ЛШ. Відмічено, що визначення ФВ ЛШ через алгоритм WMSI покращує точність діагностики систолічної дисфункції ЛШ і може слугувати надійним критерієм ефективності лікування хворих зі STEMI/NSTEMI. Ключові слова: інфаркт міокарду, кондиціювання міокарду, фіброзоутворення, ремоделювання міокарду. Галузь – медицина.^UThe aim of the study was to increase the effectiveness of treatment of "non-revascularized" patients with STEMI/NSTEMI by studying the effects on clinical course, laboratory and instrumental parameters, myocardial segmental contractility and processes of fibrosity of trimetazidine and its combination with amino acid complex of L-arginine and L-carnitine. based on the algorithm of their application. For the first time, the therapeutic efficacy of trimetazidine and L-arginine / L-carnitine as agents that potentiate the standard drug treatment of non-vascularized patients with STEMI/NSTEMI has been established. It is noted that trimetazidine has a positive effect on the clinical course of STEMI/NSTEMI, reduces the excessive intensity of fibrosis, improves segmental myocardial contractility, increases global LV EF. It is noted that the determination of LV PV through the WMSI algorithm improves the accuracy of diagnosis of LV systolic dysfunction and can serve as a reliable criterion for the effectiveness of treatment of patients with STEMI/NSTEMI. Key words: myocardial infarction, myocardial conditioning, fibrosis, myocardial remodeling. Branch - medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Середюк М. Л. 
Координаційні сполуки феруму(ІІ) з п'яти- і шестичленними N-гетероциклічними лігандами: будова, спінові і фазові переходи / М. Л. Середюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці нового підходу для регулювання параметрів спінових переходів (СП) в координаційних сполуках 3d6-іонів FeІІ за допомогою керованих фазових переходів. Підхід базується на використанні фундаментальної залежності характеристик СП від агрегатного стану речовини, яка виникає внаслідок впливу супрамолекулярної будови на силу поля ліганда комплексних молекул. Серед таких систем особливий інтерес представляють рідкокристалічні і плавкі моноядерні системи з групами, які моделюють будову низькомолекулярних рідких кристалів, а також пористі системи, здатні до сорбції/десорбції низькомолекулярних субстратів. Контрольовані фазові переходи типу твердий–твердий, твердий–рідкокристалічний і твердий–рідкий можуть виступати в якості основоположних чинників СП, визначати його температуру і гістерезис. За розробленими методиками синтезовано органічні ліганди з п'яти- і шестичленними N-гетероциклічними замісниками і на їх основі одержано 129 нові координаційні сполуки, досліджено їх будову і фізико-хімічні властивості. Кореляція будова–властивості одержаних систем різних типів, а також аналіз літературних даних, дозволили встановити особливості молекулярної організації сполук, які призводять до ефективного впливу фазових перетворень на спіновий стан іона FeII.^UThe central topic of the thesis is the development of a new approach for tuning the spin transitions (ST) parameters in coordination compounds of 3d6 FeII ions by means of controlled phase transitions. The approach is based on the exploitation of the fundamental dependence of the ST characteristics on the aggregate state of the substance, arising from the influence of the supramolecular structure on the ligand field strength of complex molecules. Controlled solid-solid, solid-liquid-crystalline and solid-liquid phase transitions can act as fundamental factors of the ST, govern its temperature and hysteresis. Ligands with five- and six-membered heterocycles were synthesized using the developed methods and 129 new coordination compounds were derived on their basis, whose structure and physico-chemical properties were investigated. A structure-property correlation of the obtained systems of various types and an analysis of the literature data made it possible to establish the specific features of the molecular structure for the effective interpay of the phase transitions and the ST of the FeII ions.The first investigation line concerns the study of mononuclear and polymeric FeII complexes without substituents as well as similar systems functionalized with aliphatic substituents, in particular, mononuclear compounds based on symmetric tripodands with heterocyclic donor groups. Magnetic, structural and spectroscopic studies have revealed a diamagnetic low-spin state of the central ion, while comparative structural analysis led to the conclusion that the ligand field is close to the value favoring ST. The change of the quadratic hyperpolarizability during the ST was also demonstrated for the first time for a FeII tripodand complex of the series.It was revealed that introducing short-chain aliphatic substituents into the ligand molecules does not affect the ability of complex compounds to form a highly organized crystal lattice. Based on the results of X-ray diffraction analysis of single crystal samples of FeII complex cations with the ligand containing n-butylimidazole fragments, the thermally induced structural and spin lability was discovered that can occur either synchronously or independently. Two different STs with significant hysteresis (memory channels A and B) were revealed for the first time. A series of neutral mononuclear thiocyanate FeII complexes with aliphatic substituents of various lengths was obtained and characterized, as well as a new class of fusible neutral FeII complexes based on the ionogenic tridentate ligands of the aroylhydrazone type with asymmetrically grafted aliphatic substituents. The phase transitions of these compounds cause the appearance of a sharp ST with the possibility of controlling their localization by temperature, hysteresis width and direction of the ST, which can be conventional “forward” or rare “reversed” ones. It was demonstrated that the grafing one, two or three aliphatic chains to the 4-phenyl-pyridine ligand leads to the formation of two-dimensional polymeric polycyanometallate FeII metallomezogens, exhibiting incomplete and gradual ST and a crystal–smectic type phase transition above room temperature.The second part of the study is devoted to a systematic investigation of the bridging ligands and infuence of low molecular weight complounds included in the lattice of three-dimensional polycyanomethalate ST FeII complexes. To this end, the structural and physicochemical properties of a series of complexes with bismonodentate ligands of various lengths were studied. It was determined that the fluoropyrazine, 2,6-naphthyridine and 3,8-phenanthroline form framework compounds with a high cooperativity of ST. Influence of three types of guest molecules on the ST of compounds with the longest ligand bis(4-pyridyl)butadiyn has been systematically investigated. Magnetic data indicate a ST process with significant hysteresis, whose localization by temperature depends on the nature of the adsorbed guest molecules, and has a pronounced chemosensory functionality. This behavior is explained assuming the molecular volume and the number of guest molecules, which while increasing stabilize the lattice with high-spin FeII ions.The synthesis and properties of two FeII complexes based on the ionogenic tetradentate ligand 6,6'-bis(1H-tetrazol-5-yl)-2,2'-bipyridine are described. By changing the synthesis conditions, it is possible to obtain a mononuclear anionic complex with a rare coordination sphere [FeN8] of the central atom as well as a neutral polymeric pseudo-Oh complex with cooperative ST exhibiting LIESST effect at low temperatures.The reaction of pyrazole and its derivatives with selenium dioxide, leading to the formation of bis(pyrazol-4-yl)selenides in high yields, was studied in details. The possibility of using these compounds as ligands for the synthesis of coordination polymers with FeII ions is demonstrated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Середюк Т. Б. 
Дифузія інновацій у секторі ІКТ в умовах становлення цифрової економіки / Т. Б. Середюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації поглиблено теоретико-методичні засади та розроблено практичні рекомендації щодо розвитку процесів у секторі ІКТ у контексті становлення цифрової економіки (ЦЕк) в Україні. Уточнено сутність дифузії інновацій (ДІ) як процесу поширення інновацій, руху знань, соціального та комунікаційного процесу. Визначено особливості дифузії різних видів інновацій. Запропоновано розглядати: некомерційне передавання; комерційний трансфер; вільна імітація (спілловер); продаж споживачам інноваційної продукції. Розроблено економічну модель ДІ між передаючою та приймаючою сторонами. Виокремлено аспекти розгляду процесів ДІ (структурний, фінансовий, суб'єктний, просторовий тощо) та фактори їх розвитку на макро-, мезо-, мікро- та індивідуальному рівнях. Розвиток ДІ розглянуто як драйвер прогресу сектору ІКТ і становлення ЦЕк. Визначено особливості цифрових інновацій, які охоплюють різні компоненти ІКТ. Акцентовано увагу на специфіці ДІ у секторі ІКТ; визначено її особливості та моделі опису розвитку відповідних процесів. Методика дослідження ДІ у секторі ІКТ базується на ідеях ноосфери, поєднує різні підходи до дослідження ДІ (макро-, мезо-, мікроаналітичний, організаційний, просторовий тощо). Запропоновано фрейм дослідження ДІ, який узагальнює основні напрями аналізу. Показано стале зростання ІКТ-сектора у світі та інтенсифікацію процесів ДІ, що пов'язано із ЦЕк. Досліджено структуру і проблеми функціонування сектору ІКТ в Україні. Проведено макроекономічний аналіз його особливостей, охоплюючи: структуру; спектр технологій, що розробляються; параметри зайнятості; форми кооперації тощо. Проаналізовано параметри ДІ к секторі ІКТ, охоплюючи показники: інноваційної активності в економіці та у секторі; створення та трансферу технологій; патентування; наукових публікацій. Узагальнено та проаналізовано світові практики підтримки та моделі трансферу високих технологій у США, ЄС, Японії, Китаї. Визначено особливості дифузії ІКТ в Україні, проблеми її розвитку. Узагальнено досвід стартапів з України в просуванні нових ІКТ. Проведено аналіз вітчизняного досвіду розробки інновацій і забезпечення ДІ у секторі ІКТ групи проектів «Noosphere», охоплюючи Noosphere Engineering Schools (NES). Охарактеризовано діяльність у сфері ДІ двох компаній космічної індустрії. Зроблено висновки відносно переваг міжнародного співробітництва, транснаціоналізації НДДКР, нових підходів у маркетингу інновацій. Охарактеризовано основні способи отримання та просування технологій у цій групі проектів. Показано доцільність кластерної форми інтеграції, охоплюючи НДДКР і підготовку фахівців.Проведено аналіз параметрів використання ІКТ у галузях економіки та регіонах України для обґрунтування напрямів розвитку ДІ. Здійснено кластеризацію галузей економіки за показниками використання ІКТ з виокремленням: галузей, що лідирують; галузей, що демонструють середні показники використання; галузей, що відстають. Параметрично показано показано значний цифровий розрив між кластерами галузей. На основі класифікаційного аналізу визначено показники, які найбільш значущі для позиціонування галузей і є пріоритетними для усунення цифрового розриву між ними.Здійснено кластеризацію регіонів України за показниками використання ІКТ з виокремленням: регіону-лідера; регіонів-послідовників; регіонів-аутсайдерів. Параметрично показано цифровий розрив між кластерами регіонів. На основі класифікації визначено показники, які найбільш значущі для позиціонування регіонів і є пріоритетними для усунення цифрового розриву між ними. Обґрунтовано необхідність державної підтримки ДІ, враховуючи специфічні проблеми галузей/регіонів.Розроблено концепцію розвитку процесів ДІ у секторі ІКТ на основі поєднання ноосферного, екосистемного і соціального підходів. Сформульовано принципи та імперативи розвитку цих процесів, враховуючи завдання побудови ЦЕк. Виокремлено стратегічні напрями розвитку процесів ДІ у секторі ІКТ. Акцентовано увагу на необхідності урахування міжнародного аспекту та контексту європейської інтеграції. Наголошується на інноваційної інфраструктури (ІІнф). Визначено принципи і деталізовано напрями удосконалення ІІнф, охоплюючи: загальну та спеціальну, яка покликана забезпечувати ДІ. Запропоновано створення платформи для взаємодії постачальників і споживачів ПЗ. Обґрунтовано необхідність розширення інфраструктурної ролі університетів у розвитку ДІ. Запропоновано заходи щодо розширення ролі NES у цих процесах.Сформульовано засади підвищення результативності державної політики у сфері ДІ у секторі ІКТ (мету, завдання, загально-економічні і секторальні принципи, очікувані результати). Визначено напрями підвищення результативності цієї політики та необхідність синтезу різних форм, стратегічних підходів, інструментарію і методів підтримки ДІ. Обґрунтовано доцільність застосовування спеціальних режимів підтримки ДІ у секторі ІКТ, визначено їх функції та складові. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи моніторингу ДІ за рахунок впровадження ряду нових показників.^UThe dissertation deepens theoretical and methodological foundations and develops practical recommendations for the development of processes of diffusion of innovations in the ICT sector in the context of the digital economy (DE) formation in Ukraine.The essence of diffusion of innovations (DI) as a process of spread of innovations, motion of knowledge, social and communication process was clarified. The characteristics of the diffusion of different types of innovations were determined. It is proposed to consider: non-commercial transfer; commercial transfer; free imitation (spillover); sale of innovative products to consumers. An economic DI model between the transmitting and receiving parties was developed. The aspects of DI processes consideration and factors of their development at macro-, meso-, micro- and individual levels are distinguished.The DI development is considered as a driver of ICT sector progress and DE formation. The features of digital innovations, which cover various ICT components, are identified. The focus is on the specifics of DI in the ICT sector; its features and description models of the development of relevant processes are defined. A DI research frame that summarizes the main directions of the analysis is proposed.The steady ICT sector growth in the world and the intensification of DI processes, that concern the DE are shown. The structure and problems of ICT sector functioning in Ukraine were investigated. A macroeconomic analysis of its features, including the structure; the variety of emerging technologies; employment parameters; forms of cooperation, etc., was conducted. The parameters of DI in the ICT sector, including indicators of: innovation activity in the economy and in the ICT sector; creation and transfer of technologies; patenting; scientific publications were analyzed.An analysis of domestic experience in the development of innovations and DI provision in the ICT sector of the Noosphere project group, including Noosphere Engineering Schools, was conducted. The activity with respect to DI of two companies of the space industry is characterized. Conclusions on the advantages of international cooperation, the R&D transnationalization, and new approaches to innovation marketing are drawn. The main ways of technology obtaining and promoting in this project group are characterized. The reasonability of a cluster form of integration.An analysis of the ICT using parameters in the economy sectors and regions of Ukraine in order to justify the DI development directions is conducted. The clustering of the economy sectors by ICT using indicators was made, distinguishing: the leading industries, industries demonstrating average rates of use, lame-duck industries. A significant digital divide between industry clusters was shown parametrically. The indicators that are the most significant for the positioning of industries and are a priority for eliminating the digital divide between them were identified based on the classification analysis.The clustering of Ukrainian regions by indicators of ICT using was made with the allocation of: the leading region; the regions-followers; regions-outsiders. A digital divide between region clusters was shown parametrically. The indicators that are the most significant for the positioning of regions and are a priority for the digital divide eliminating between them were identified based on the classification analysis. The need for DI state support, taking into account the specific problems of industries/regions, is substantiated.A concept for the development of DI processes in the ICT sector based on a combination of noosphere, ecosystem and social approaches was developed. The principles and imperatives for the development of these processes are formulated, taking into account the tasks of DE formation. The strategic directions for the development of DI processes in the ICT sector are highlighted.There is an emphasis on the innovative infrastructure importance for the development of DI processes in the ICT sector. The principles and detailed directions of IInf improvement, including general and special ones, which serves to provide DI, are defined. The creation of a platform for interaction between software vendors and consumers is proposed. The need to expand the infrastructural role of universities in the development of DI has been substantiated. Measures to expand the role of the NES in these processes are suggested.The basis for improving the effectiveness of public policy in the field of DI in the ICT sector is formulated. The directions of effectiveness increasing of this policy and the need for a synthesis of various forms, strategic approaches, tools and methods of DI support were determined. The applicability of special regimes of DI support in the ICT sector is substantiated, and their functions and components are defined. Suggestions for improving the DI monitoring system by introducing a number of new indicators are given.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Скакун О. З. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу та лікування пневмонії, асоційованої з коронавірусною хворобою (COVID-19), у пацієнтів із артеріальною гіпертензією: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. З. Скакун. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Бєлінський М. В. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу гострого інфаркту міокарда в поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу та артеріальною гіпертензією в реваскуляризованих хворих і їх лікування із застосуванням метаболітотропної підтримки: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / М. В. Бєлінський. — Б.м., 2024 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського