Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (350)Книжкові видання та компакт-диски (289)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=САМОЙЛОВ$<.>+<.>A=АЛІНА$<.>+<.>A=ГЕННАДІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самойлов О.В. 
Автор та герой як суб'єкти поетичного буття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.В. Самойлов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Теоретично висвітлено суперечності, що виникає у разі традиційного приписування автору можливості завершення та створення "цілого" поетичного буття. Ця суперечність полягає в тому, що сам автор залишається принципово незавершеним, тому що він не входить у простір, який завершується. Але позиція автора є постійно мінливою і виключає саму можливість створення ним "цілого" поетичного буття, передбачає, водночас з цим, створення "цілого" самого автора. Це означає вихід зі сфери естетичного, цілком включеного в кореляцію "я - інший", тобто, добровільну відмову від продовження акту уявлення, здатного в суттєвій формі явити через судження про "прекрасне" предмет цього судження і, водночас, здатного в чуттєвій формі створити через судження про "високе" предмет цього судження. Якщо предмет судження про "прекрасне" займає позицію "іншого", пояснюваного судженням з позиції "я", що повністю вписується у кореляцію "я - інший", то предмет судження про "піднесене" і саме судження про нього одне і те ж, що порушує закономірності кореляції "я - інший". За відсутності наявних доказів існування предмета судження про "піднесене", можна повірити в його існування, тим самим вийти за межі кореляції "я - інший", віднести предмет "піднесеного" до предметів віри, що існують поза кореляцією "я - інший". Це дозволяє говорити про архітектоніку віри, як про надархітектоніку, що містить у собі архітектоніку естетичного об'єкта (кореляції "я - інший") і дозволяє автору, зберігаючи свою тілесну обмеженість, завершувати поетичне буття: створювати "ціле" героя та "ціле" автора. Тобто, автор, втілений в образ, стає автором-творцем, що займає позажиттєву/позазнаходжувану позицію щодо хронотипів зображуваного і зображувального світів, а не з'являється відразу як автор-творець, минаючи стадію автора, втіленого в образ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.12 + Ш401.131
Шифр НБУВ: РА311553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Самойлов А.В. 
Використання біметалевих шарів і планарних діелектричних структур в оптоелектронних сенсорах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / А.В. Самойлов ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено фізико-хімічні процеси на межі поділу тонкої металевої плівки з газовим чи рідким середовищем з метою оптимізації характеристик біосенсора, що базується на ефекті оптичного резонансного збудження поверхневої електромагнітної хвилі в тонкій металевій плівці за умов повного внутрішнього відбиття. Праналізовано проблему оптимального вибору металу-носія поверхневих поляритонів зважаючи на досягнення максимальної чутливості та хімічної інертності робочої поверхні біосенсора з використанням поверхневого плазмонного резонансу (ППР). Вивчено поводження багатошарових металевих плівок як середовищ-носіїв плазмон-поляритонних коливань. Вивчено вплив оптичних параметрів багатошарового металевого шару на форму кривої ППР. Показано, що застосування біметалевих плівок срібла-золота дозволяє впливати на на головні параметри ППР-кривої - кутове положення та напівширину плазмонного мінімуму незалежно. Створено сенсор парів HCl на підставі ППР. Запропоновано новий тип біосенсора на базі планарного поляризаційного інтерферометра, який використовує проникливість електромагнітної хвилі в зовнішнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.79
Шифр НБУВ: РА321391

Рубрики:

      
3.

Самойлова Ж.Г. 
Вплив озону на корозійно-електрохімічну поведінку титану та його сплавів з алюмінієм в кислих середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / Ж.Г. Самойлова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше одержано теоретичні та експериментальні дані про вплив озону на корозійну поведінку титану, його сплавів з алюмінієм та зварних з'єднань у соляній і сірчаній кислоті, які свідчать про пасивуючу дію озону, обумовлену його деполяризуючими й окиснювальними властивостями. Виявлено зниження ефективності озону як пасиватора у разі збільшення концентрації соляної кислоти та температури розчину внаслідок зменшення розчинності озону та зростання анодного критичного струму пасивації металу. Показано, що у разі досягнення пасивуючої концентрації озону змінюється природа реакції деполяризації корозійного процесу: на активному титані або сплавах титану відбувається виділення водню, на пасивному - відновлення озону та кисню. Зазначено, що за даних умов кінетичний контроль швидкості корозії змінюється на дифузійний. Встановлено, що під впливом озонування розчинів соляної кислоти відбувається перехід зварних титанових з'єднань у нестабільний пасивний стан. Встановлено, що похідні антрахінону проявляють інгібуючу дію під час корозії титану та його зварних з'єднань у технологічних солянокислих розчинах, але не запобігають пітінгоутворенню та корозійному розтріскуванню.Доведено, що в солянокислих середовищах озонування розчинів розширює концентраційні та температурні межі застосування титану та його сплавів з алюмінію як конструкційних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-14 +
Шифр НБУВ: РА334580

Рубрики:

      
4.

Самойловський А.Л. 
Державне регулювання страхової діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.Л. Самойловський ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено зміст страхування та його місце у системі економічних відносин. Обгрунтовано необхідність державного регулювання страхової діяльності. Проаналізовано закордонний досвід державного регулювання страхової діяльності, установлено можливості його адаптації до умов господарювання в Україні. Досліджено існуючу систему державного регулювання страхової діяльності, її вплив на формування страхового ринку України. Визначено основні напрямки удосконалення механізмів державного регулювання зазначеної діяльності та шляхи підвищення ефективності страхової діяльності за умов трансформаційних перетворень економіки. Розроблено систему протекціоністських заходів держави внаслідок лібералізації страхового простору України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.7
Шифр НБУВ: РА311398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Самойлова О.Е. 
Дорожні асфальтобетони з комплексно-модифікованою мікроструктурою з використанням реакційноздатного термопласту Елвалой АМ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.Е. Самойлова ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість одержання довговічних і ресурсоекономічних асфальтобетонів методом комплексної модифікації їх мікроструктури, зокрема бітуму - етиленгліцидилакрилатом у поєднанні з поліфосфорною кислотою ПФК-105, а мінерального порошку - шламом нейтралізації сталедротоканатних заводів механоактивацією полімермісткими відходами виробництва епоксидних смол. Методами диференційно-сканувальної калориметрії, термограліметричного аналізу виявлено хімічну взаємодію асфальтогенових кислот бітуму з епоксигрупами Елвалою АМ, які інтенсифікуються за умов присутності поліфосфорної кислоти, що призводить до формування просторової полімерної сітки у бітумополімерному зв'язуючому. З використанням методу математичного планування експерименту оптимізовано склади асфальтополімербетонів з комплексно-модифікованою мікроструктурою. Вивчено технологічні властивості асфальтополімербетонних сумішей і фізичні та деформаційні показники асфальтополімербетонів. Результати наукового дослідження реалізовано у процесі промислового виробництва асфальтополімербетонних сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-060.6 +
Шифр НБУВ: РА351568

Рубрики:

      
6.

Самойлов О. В. 
Електротранспорт та структура шаруватих сполук на основі монокристалів системи 1-2-3, діселеніду ніобію та супутніх оксидів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. В. Самойлов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Надано експериментальні результати, одержані під час досліджень структурних параметрів, а також температурних, концентраційних, часових і баричних залежностей низки резистивних параметрів сполук системи 1-2-3, діселеніду ніобію та супутніх оксидів. Встановлено фізичні закономірності проходження динамічних фазових переходів і з'ясовано особливості взаємовпливу процесів локалізації носіїв, флуктуаційної та псевдощілинної аномалій за дії зовнішніх чинників (низької температури, високого тиску та магнітного поля), а також структурної анізотропії та заданої топології дефектів кристалічної решітки у сполуках системи 1-2-3 та діселеніду ніобію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + В377,022
Шифр НБУВ: РА380018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Самойлова О.В. 
Клініко-ехокардіографічні та клініко-електрокардіографічні зіставлення у прогнозуванні перебігу аортального стенозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.В. Самойлова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Уперше у хворих на аортальний стеноз (АС) під час проведення аналізу особливостей гіпертрофії лівого шлуночка (ЛШ) вивчено значення кінцево-систолічної напруги стінок ЛШ, що дало змогу встановити наявність "неадекватного" характеру гіпертрофії у хворих з різним ступенем АС. Визначено варіанти порушення діастолічного наповнення ЛШ у випадку АС та обгрунтовано негативну прогностичну значущість псевдонормального типу трансмітрального кровотоку. На підставі даних клініко-ехокардіографічних зіставлень, а також даних динамічного проспективного спостереження встановлено незалежні чинники ризику розвитку стенокардії, клінічних проявів серцевої недостатності, синкопальних станів і життєнебезпечних порушень ритму та провідності серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.052-3 +
Шифр НБУВ: РА325448

Рубрики:

      
8.

Самойлова О.С. 
Кримінально-правова характеристика передачі або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.С. Самойлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему охорони кримінально-правовим засобами відомостей, що становлять конфеденційну інформацію, яка є власністю держави. Досліжено історію розвитку законодавства, що регулює відносини у галузі інформації з обмеженим доступом. Проаналізовано міжнародно-правові норми та законодавство зарубіжних країн в інформаційній сфері. Охарактеризовано вимоги щодо встановлення обмежених прав на інформацію. Проведено порівняльний аналіз законодавства зарубіжних держав у сфері охорони інформації з обмеженим доступом кримінально-правовими засобами. Визначено об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікуючі ознаки передачі або збирання відомостей, що становлять конфеденційну інформацію, яка є власністю держави. Особливу увагу приділено питанням правового режиму інформації з обмеженим доступом та її різновиду - конфеденційної інформації, що є власністю держави. Наведено рекомендації щодо внесення змін до чинного законодавства в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124 + Х849(4УКР)042 +
Шифр НБУВ: РА348794

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Самойлова 
Кримінально-правова характеристика передачі або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Олена Сергіївна Самойлова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124 + Х849(4УКР)042
Шифр НБУВ: РА348794

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Самойлов В.Є. 
Литі конструкційні сталі з барієм для деталей підвищеної надійності гірничозбагачувального обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.Є. Самойлов ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 19 с. — укp.

У роботі вирішене науково-технічне завдання, пов'зане з підвищенням надійності деталей гірничозбагачувального обладнання з конструкційних сталей. Для покращання комплексу властивостей литих виробів, а також техніко-економічних показників їх виробництва до складу сталей вводиться барій. Визначено оптимальне відношення введеного барію до сірки, що міститься у сталі, яке забезпечує максимальний ефект від модифікування. Встановлено нові відомості про механізм поведінки барію у металі та його вплив при окремому і комплексному модифікуванні на механічні, технологічні та службові властивості сталевого литва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.23

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Самойлович В.В. 
Методологічні основи проектування опорядження як складової дизайну інтер'єрів і екстер'єрів будівель: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.01.03 / В.В. Самойлович ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Розроблено нові підходи щодо застосування опорядження будівель під час дизайнерського проектування. Встановлено, що за сучасних умов значного зростання та постійного поновлення номенклатури й асортименту опоряджувальних матеріалів з широким діапазоном нових властивостей, які не перевірені достатнім досвідом застосування, виникає необхідність створення науково-обгрунтованої методики та спецільного апарату для оцінювання та вибору варіантів опорядження у процесі розробки дизайнерських проектів. Вперше розглянуто питання застосування опорядження будівель не тільки для оформлення готового об'єкту, а як рівноцінної складової дизайну інтер'єрів та екстер'єрів, яка суттєво впливає на створення комфортних умов життєдіяльності людини, естетичну організацію об'єкта та довговічність первісних ергономічних, експлуатаційних, естетичних та інших властивостей будівлі. Вперше розроблено методи та технологію оперативного оцінювання та вибору опорядження будівель. Запропоновано алгоритм і програмні засоби вибору опорядження за допомогою сучасних інформаційних технологій. Обгрунтовано теоретичні засади системи прийняття рішень щодо оцінювання та вибору опорядження інтер'єрів та екстер'єрів будівель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н639 + Н7-022.54
Шифр НБУВ: РА370387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Самойловська В.П. 
Організаційно-економічні умови забезпечення ефективного розвитку судноплавних компаній України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.П. Самойловська ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано організаційні форми та методи підвищення ефективності управління розвитком судноплавства на основі регулювання зовнішньоторговельної діяльності держави. Розкрито суттєву роль розвитку морської транспортної інфраструктури у забезпеченні зовнішньоекономічних зв'язків і зміцненні позиції держави у міжнародній економіці. Проведено порівняльний аналіз ролі світового ринку в зовнішньоекономічній діяльності держави. Досліджено вплив державного регулювання в Україні на її зовнішньоекономічну діяльність і розвиток судноплавства, обгрунтовано шляхи його удосконалення, зокрема, наведено пропозиції щодо створення спеціального резервного фонду для розвитку національного флоту. Розроблено економіко-математичні моделі та методи розв'язання задачі розвитку національного флоту з урахуванням базисних умов постачання, розвиту інтермодальних перевезень та оптимізації розподілу потоків зовнішньоторговельних вантажів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.610.2 +
Шифр НБУВ: РА363096

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Самойлов О.Є. 
Основи логіко-психологічної теорії мисленнєвого прогнозування: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / О.Є. Самойлов ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 28 с. — укp.

Проблема теоретизації уявного заходить в глухий кут традиційно спрощеного уявлення про хід пізнання. В основі цього уявлення лежить орієнтація на звичну для раціонального розуміння логічну інтерпретацію дійсності. Однак, незважаючи на очевидну обмеженість такої інтерпретації, сучасний етап культурно-історичного розвитку суспільства не передбачає іншого способу організації пізнання. З врахуванням цього, автор виходить з ідеї необхідності усвідомлення відносності логічного структурування знання. Це дозволило йому створити гнучку систему організації теоретичних міркувань, в якій логічне конституювання передбачає подальше смислове переструктурування. У результаті ним створена ефективна понятійна система, що дозволяє не тільки усвідомити суть процесу прогнозування і формувати і формулювати його теоретично, тобто без звернення до емпіричного досвіду, а лише на основі сформульованих понять, встановлених правил оперування ними і виведених законів організації висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-39

Рубрики:

      
14.

Самойлова І.А. 
Особливості становленння та розвитку підприємства в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.А. Самойлова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Доведено, що головною відмінністю соціально-економічного відродження підприємництва в Україні є деформований характер підприємницького середовища, яке склалося до початку ринкових реформ та було ускладнене сучасними негативними явищами в економіці. На підставі результатів аналізу галузевої динаміки, зміни шляхів, форм, інтенсивності становлення сучасного підприємництва виявлено його специфіку в Україні. Обгрунтовано, що пріоритетність розвитку приватного або державного підприємництва залежить від конкретних цілей та масштабів виробництва, які визначають ефективність тієї або іншої форми підприємницької діяльності. Доведено необхідність посилення регулювальної ролі держави в становленні підприємництва в транзитивному суспільстві. Запропоновано рекомендації щодо використання історичного досвіду становлення та розвитку промислового підприємництва в Україні другої половини XIX - початку XX ст. для сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1 + У9(4Укр)300-131.1
Шифр НБУВ: РА316868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Самойлова А.Г. 
Особливості формування професійної свідомості майбутніх психологів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.Г. Самойлова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — Запоріжжя, 2004. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретико-експериментальне дослідження процесу формування професійної свідомості майбутніх психологів під час їх професійної підготовки у вищому навчальному закладі. Висвітлено основні підходи до дослідження даного питання у зарубіжній та вітчизняній психологічній науці. Доведено, що оптимізація професійної свідомості сприяє забезпеченню професійної спрямованості особистості, формуванню цілісної професійної картини світу, розширенню поля діяльності психологів. Обгрунтовано інтегративний підхід до формування професійної свідомості особистості. Розроблено модель навчально-практичної діяльності, яка сприяє дослідженому формуванню, а також переходу майбутніх психологів від їх навчальної діяльності до професійної. Експериментально підтверджено перспективність і доцільність використання діяльнісно-рефлексивного навчання та загальних принципів експериментально-генетичного методу з метою забезпечення формування професійної свідомості особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 р + Ю941.1-723 +
Шифр НБУВ: РА335354

Рубрики:

      
16.

Самойлов О.О. 
Патоморфоз фолікулярних пухлин щитовидної залози у мешканців Києва після аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.О. Самойлов ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження фолікулярних пухлин щитовидної залози (ЩЗ) у мешканців Києва впродовж "післячорнобильського" періоду. Виявлено медико-статистичні та структурні прояви індукованого патоморфозу фолікулярних новоутворень, документовані свідчення клінічного "відлуння" даного явища. Обгрунтовано імовірні критерії канцерогену у ЩЗ за умов інкорпорації радіойоду. Запропоновано гіпотетичні схеми індукованих інкорпоративними випромінювачами трансформацій фолікулярних клітин та розвитку патологічних процесів у судинно-стромальних компонентах ЩЗ. Оцінено інформативність інтраопераційної діагностики та методу тонкоголкової аспіраційної біопсії. Розроблено діагностичний алгоритм, та обгрунтовано рекомендації щодо лікувально-профілактичної тактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-2 +
Шифр НБУВ: РА323948

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Самойлов В.В. 
Промислово-гідрогеологічні умови експлуатації та їх вплив на герметичність підземних сховищ газу у Дніпровсько-Донецькому артезіанському басейні: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.06 / В.В. Самойлов ; Ін-т геолог. наук НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виконано узагальнення промислово-гідрогеологічних умов підземного зберігання газу у Дніпровсько-Донецькому артезіанському басейні з метою підвищення ефективності контролю за герметичністю. Визначено головні закономірності змін гідрогеологічних параметрів у водонапірних системах підземних газосховищ циклічної експлуатації, які вказують на можливі вертикальні та латеральні витікання газу. Обгрунтовано раціональний комплекс моніторингових досліджень для оцінки герметичності газосховищ та гарантування екологічної безпеки їх експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-5
Шифр НБУВ: РА374261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Самойлович Л.В. 
Українська фразеографія XIX - поч. XX ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.В. Самойлович ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми історії української фразеографії XIX - XX ст. Встановлено, що українська фразеографія зародилася в XVII - XVIII ст., а період її становлення припадає на XIX - початок XX ст. На фразеологічному матеріалі фольклорних збірок О.П.Павловського, М.В.Закревського, М.Номиса, І.Я.Франка проаналізовано особливості побудови словникових статей, а також розглянуто основні способи розташування фразеологічних одниниць (ФО). Виявлено, що в словникових статтях даних збірок подано варіантність та синонімія ФО, розтлумачено їх значення. Упорядниками здійснено перші спроби добору до українських ФО відповідників російською, польською, німецькою мовами. В авторських передмовах до збірок висвітлено деякі теоретичні питання теорії фразеології і фразеографії. Таким чином, фольклорні збірки, укладені в XIX - на початку XX ст., відіграли важливу роль у розвитку української фразеології, у них розроблялись принципи словникового опрацюваня ФО, а також формувалася й удосконалювалася фразеологічна практика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33 + Ш141.4-4г
Шифр НБУВ: РА310989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Самойлов Є.О. 
Фізико-хімічні умови фазоутворення в системі Cusup2+/sup - NHsub4/sub; sup+/sup - Clsup-/sup - Hsub2/subO і шляхи його регулювання: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Є.О. Самойлов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.524 +
Шифр НБУВ: РА326057

      
20.

Самойлович В.А. 
Фізичні чинники на курортному етапі відновлювального лікування захворювань пародонту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / В.А. Самойлович ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 38 с. — укp.

Розроблено систему відновлювального лікування хворих з захворюваннями пародонта з використанням лікувальних природних і преформованих фізичних чинників. Для диференційованої терапії 562 досліджених хворих з захворюванням пародонту запропоновано обгрунтовану систему відновлювального лікування з включенням санаторного етапу у разі запальних захворювань пародонта (катаральний гінгівіт і генералізований пародонтит): електрофорезу ксантинолу нікотинату, магнітного поля низької частоти, яке змінюється за часом за законом випадковості, понадвисокочастотних магнітних хвиль, низькоінтенсивного лазерного випромінювання у сполученні з бішофітом, пелоїдотерапією та хлоридно-натрієвими водами. Обгрунтовано застосування змінного пульсуючого магнітного поля низької частоти та зрошень порожнини рота екстрактом слов'янської сульфідної намулової грязі для лікування генералізованого пародонтозу. Доведено, що розроблена система санаторно-курортного лікування хвороб пародонта позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання, викликає позитивні зрушення у вивчених патогенетичних ланках захворювання (регіонарну гемодинаміку, протизапальну, знеболювальну, трофікорегенераторну дії), подовжує ремісію, підвищує неспецифічну резистетність у порожнині рота. Запропоновано концепцію, яка враховує адаптогенні можливості фізичних чинників стимулювати механізми саногенезу з захворюваннями пародонту в пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-54
Шифр НБУВ: РА317164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського