Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (674)Книжкові видання та компакт-диски (579)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=РУДИ$<.>+<.>A=ГРИГОРІЙ$<.>+<.>A=ЯКОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рудик О.Р. 
Антикризове управління фінансовою стійкістю суб'єктів господарювання в економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О.Р. Рудик ; Львів. нац. унів. ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи та практичні рекомендації, спрямовані на формування механізму антикризового управління фінансовою стійкістю суб'єктів господарювання в економіці України. Досліджено суть і сформульовано функції кризи, визначено сутність і обгрунтовано економічний зміст фінансової стійкості суб'єкта господарювання, вдосконалено класифікацію управління фінансовою стійкістю, проведено аналіз часової та просторової структури кризи. Доведено існування зв'язку між рівнем мінливості фінансових коефіцієнтів і рівнем їх інформаційної цінності як індикаторів кризи. Удосконалено організаційну модель антикризового управління фінансовою стійкістю суб'єкта господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-97-21
Шифр НБУВ: РА374254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рудий С.М. 
Вдосконалення пристроїв льонорозстилочних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.М. Рудий ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання теоретичного й експериментального дослідження та удосконалення пристроїв для розстилання стрічки льону з її перевертанням і коткуванням. Використання відповідних пристосувань дозволило підвищити кількісні та якісні показники процесу збирання льону. Обгрунтовано основні параметри і раціональні режими роботи пристосувань для перевертання і розстеляння стебел льону. Випробування розробленого пристосування підтвердили його роботоздатність і ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.216.1-12
Шифр НБУВ: РА313152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Рудик Р.І. 
Врожай та якість продукції льону-довгунцю залежно від доз і строків застосування вуглеамонійних солей та стимулятора росту триман: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.І. Рудик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-434(4УКР1),022 + П216.1-468.5(4Укр1),022
Шифр НБУВ: РА311740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рудий В.М. 
Державне регулювання автономізації закладів охорони здоров'я в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / В.М. Рудий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано напрями удосконалення системи державного регулювання адміністративної та фінансової автономії закладів охорони здоров'я в Україні. Вперше проведено комплексний аналіз чинної нормативно-правової бази, вітчизняних і зарубіжних наукових джерел за темою дослідження й визначено етапи запровадження адміністративної та фінансової автономії у діяльність закладів охорони здоров'я в Україні. Розроблено комплексну модель автономізації державних і комунальних закладів охорони здоров'я як ключової складової забезпечення їх мотивації до ефективного використання обмежених державних коштів і підвищення якості медичного обслуговування. Доведено ефективність запропонованої моделі на базі пілотних районів у Харківській та Житомирській областях. Удосконалено дефініції категорійно-понятійного апарату державного управління "медична допомога" та "медична послуга". Визначено напрями розвитку організаційно-правових механізмів державного регулювання адміністративної та фінансової автономії закладів охорони здоров'я. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення законодавства з метою впровадження у діяльність закладів охорони здоров'я сучасних інноваційних управлінських стратегій контролю над витратами та ефективним розподілом ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА343504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Рудишин М.П. 
Екологія популяцій гризунів західного регіону України: Автореф. дис...д-ра біол. наук: 03.00.16 / М.П. Рудишин ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 42 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням структурно-функціональної організації популяцій гризунів західного регіону України (Полісся, Лісостеп, Прикарпаття, Карпати, Закарпаття). На основі багаторічних стаціонарних та експериментальних досліджень встановлені закономірності біотопічного розміщення і чисельності популяцій гризунів, їх динаміка, вікова, статева і просторова структури, функціональна роль у природних й антропогенно змінених екосистемах, консортивні зв'язки, морфофізіологічні адаптації та мікроеволюційні процеси. Запропонований системний підхід щодо управління популяціями шкідливих, корисних та рідкісних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423*80,022

Рубрики:

      
6.

Рудий Н. Я. 
Інститут опіки і піклування в Україні: історико-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. Я. Рудий ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 9 с. — укp.

Досліджено виникнення та розвиток інституту опіки та піклування в Україні з IX ст. до проголошення незалежності України. Розглянуто та проаналізовано нормативно-правові акти, архівні матеріали та наукову літературу, щодо опіки та піклування на українських землях. З'ясовано причини й умови виникнення первинних норм, що регулювали відносини у сфері опіки, подальший їх розвиток і трансформацію в окремий інститут права. Відображено поетапне формування інституту опіки та піклування на українських землях відповідно до розвитку суспільно-економічних формацій держави, права та рівня духовно-культурного розвитку українського суспільства. Вказано на вплив іноземних держав на розвиток інституту опіки, піклування та важливу роль українського звичаєвого права, норми якого зберігали національні особливості опіки та піклування. Сформульовано загальні засади інституту опіки та піклування в Україні, які сформувалися протягом тривалого історичного періоду та знання яких буде корисним за реформування сучасного українського законодавства щодо опіки та піклування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)011.211-1 + Х2(4УКР)-623.011
Шифр НБУВ: РА383359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рудичева О.А. 
Комплексне лікування центральної інволюційної хоріоретинальної дистрофії із застосуванням операцій реваскуляризації та ембріональних нервових клітин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.А. Рудичева ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності лікування хворих з центральною інволюційною хоріоретинальною дистрофією (ЦІХРД) обгрунтовано доцільність використання нової хірургічної тактики на основі сполученого застосування реваскуляризуючих операцій і кріоконсервованих ембріональних нервових клітини (КЕНК). За допомогою даних комп'ютерної реофтальмографії встановлено, що зниження внутрішньоочного кровообігу за різних форм ЦІХРД у 58,84 % випадків відбувається за рахунок ураження дрібних внутрішньоочних судин, у 23,47 % - за рахунок патології магістральних судин басейну внутрішньої сонної артерії (ВСА), а в 17,69 % має місце їх сполучене ураження. Виявлено, що внутрішньоочні гемодинамічні розлади в 88,82 % випадків розвиваються паралельно з порушенням гемодинаміки мозку. Запропоновано хірургічну тактику лікування ЦІХРД, що складається з двох етапів: виконання реваскуляризації (вибір реваскуляризуючої операції проводиться на підставі результатів компресійної проби на лицьових гілках зовнішньої сонної артерії) та ретробульбарного введення КЕНК за непрямої реваскуляризації або імплантації КЕНК у теноновий простір за реваскуляризації заднього відділу ока. На підставі аналізу резльтатів лікування показано, що запропонована тактика дозволяє досягти значного поліпшення внутрішньоочного кровообігу й підвищення електрофізіологічних показників, що супроводжується суттєвим поліпшенням зорових функцій у 90 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.639 +
Шифр НБУВ: РА337789

Рубрики:

      
8.

Рудик 
Комунікативно- прагматичні типи висловлювань зі значенням згоди/незгоди в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ірина Миколаївна Рудик ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711.2
Шифр НБУВ: РА310866

Рубрики:

      
9.

Рудик Г.Б. 
Культурологічно-естетичні параметри українського нефігуративного живопису (90-ті роки ХХ століття): Автореф. дис... канд. філос. наук: 17.00.01 / Г.Б. Рудик ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто нефігурований живопис України 1990-х рр. у контексті естетико-культурної традиції абстракціонізму та філософсько-теоретичного дискурсу сучасного мистецтва. Досліджено світоглядно-естетичні програми п'ятнадцяти художників-нефігуративістів. Визначено ключові культорологічні та естетичні параметри українського нефігуративу 1990-х рр. у світлі системного уявлення про теоретичну традицію абстракціонізму. Здійснено порівняльно-культурологічний аналіз даного явища з феноменом американського експресіонізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.451.4 + Щ143 (4Укр)64-239
Шифр НБУВ: РА316118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Рудика Л.П. 
Медико-економічне обгрунтування оптимізації лікувально-діагностичного процесу у хворих на негоспітальну пневмонію в умовах реформування галузі: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.02.03 / Л.П. Рудика ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано нове вирішення питання щодо економічного використання ліжкового фонду за рахунок покращання медичної допомоги хворим з легким перебігом пневмонії та хворим на негоспітальну пневмонію з тяжким перебігом. Вперше надано медико-економічну оцінку оптимізації процесу в хворих на негоспітальну пневмонію за умов реформування галузі. Доведено, що реструктуризація охорони здоров'я та поява ринкових механізмів у галузі розвитку мережі медичних закладів з недержавною формою власності пояснюють необхідність перегляду принципів ціноутворення за умов надання платних медичних послуг з розрахунку на конкретного пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА321251

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Рудий Р.М. 
Методи дослідження рельєфу земної поверхні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.02 / Р.М. Рудий ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена розв'язку проблем виділення об'єктів з цифрового зображення, класифікації ділянок земної поверхні за рівнем складності рельєфу та за наявністю певних форм. Запропоновано новий метод дослідження рельєфу, що базується на використанні основних положень теорії обробки зображень. Розроблено математичний підхід для виділення структурних ліній поверхні за даними цифрової моделі автоматичним методом. Проведені експериментальні дослідження складності рельєфу за допомогою різних кореляційних та спектральних функцій. На основі виконаних досліджень запропоновано метод моделювання рельєфу зображуванням із змінною оптичною щільністю. Використано основні положення теорії розпізнавання образів для виділення певних форм рельєфу, що дало можливість створити методику виділення схилів з певною експозицією та інших форм рельєфу за цифровою моделлю в системі реального або близького до реального масштабу часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.0с181

      
12.

Рудий Ю.Й. 
Морфологічні зміни в легенях щурів після локальної гіпертермії шкіри: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.Й. Рудий ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Установлено морфологічні ознаки пошкодження та компенсаторно-пристосувальних змін у легенях щурів за різних термінів (через 1, 3, 7, 14 та 28 діб) після опіку шкіри III А - Б ступеня, площею ураження 9 - 10 % від загальної площі поверхні тіла. Уперше встановлено динаміку вираженості цих проявів: максимальна вираженість деструктивно-дистрофічних змін спостерігається через 7 та 14 діб, а компенсаторно-пристосувальних реакцій - 28 діб після початку експерименту. На базі проведених морфо- та стереометричних досліджень респіраторного відділу легень установлено кількісні показники, що характеризують пошкодження та відповідні компенсаторно-пристосувальні реакції легень. Виявлено відповідність динаміки змін мікрометричних показників та гістологічної картини в пошкоджених та непошкоджених ділянках легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-29 +
Шифр НБУВ: РА327775

Рубрики:

      
13.

Рудич Т.О. 
Населення черняхівської культури України за матеріалами антропології: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.09 / Т.О. Рудич ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано антропологічний склад населення черняхівської культури, базуючись на даних чисельних серій (409 черепів). Краніологічні серії з 36-ти могильників черняхівської культури порівняно з 50-ма європейськими групами (III ст. до н.е. - V ст. н. е.). Проведено міжгруповий аналіз та з'ясовано змішаний характер антропологічного складу черняхівського населення, а також визначено, що основними напрямками його генетичних зв'язків були: північно-західний (балтські групи I - V ст., серії готів, вельбарська культура північної Польщі); західний (масломенчська група вельбарської культури, латенські групи Центральної Європи); південний (пізні скіфи, населення античних міст). Зазначено, що мезокранний тип, що домінує в жінок Західної України, за доби Київської Русі буде характерним для східних слов'ян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.123.01 + Е715.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341101

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Рудик М.В. 
Незаконний збут, розповсюдження комп'ютерної інформації з обмеженим доступом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.В. Рудик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено суспільно-небезпечні дії, пов'язані з незаконним збутом і розповсюдженням комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Розроблено термінологічний апарат окремих видів таємниць, проаналізовано відповідні склади злочинів, що посягають на інформацію з обмеженим доступом, скоєних за допомогою засобів комп'ютерної техніки. Обгрунтовано єдиний підхід до застосування норм кримінального права щодо захисту комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Розглянуто актуальні питання кваліфікації злочинних посягань на інформацію з обмеженим доступом. Розроблено рекомендації щодо удосконалення чиннного кримінального законодавства та правозастосовчої практики. Проаналізовано законодавче регулювання різних видів таємниць, що закріплені в національному й іноземному законодавствах. Здійснено системний і порівняльний аналіз складів злочинів, які передбачають відповідальність за посягання на таємницю приватного життя, комерційну, банківську, державну. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері кримінально-правової охорони комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати у процесі вдосконалення норм Кримінального кодексу України та практичній діяльності підрозділів ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)042 + Х881.9(4УКР)126 +
Шифр НБУВ: РА352544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Рудик Я.М. 
Організаційні форми надання вищими навчальними закладами додаткових освітніх послуг обдарованим студентам: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Я.М. Рудик ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми навчання обдарованих студентів у вищих навчальних закладах України за сучасних умов, зокрема надання їм додаткових освітніх послуг з метою підвищення їх навчальних досягнень та якості фахової підготовки. Проаналізовано існуючі організаційні форми надання додаткових освітніх послуг, здійснено їх класифікацію. Розроблено організаційну модель надання вищим навчальним закладам додаткових освітніх послуг обдарованим студентам, основним елементом якої є ідентифікаційно-консультаційний центр. Експериментально встановлено ефективність й обгрунтовано умови впровадження запропонованої моделі у навчально-виховний процес ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.220 +
Шифр НБУВ: РА345717

Рубрики:

      
16.

Рудика В.І. 
Оцінка і прогнозування впливу зовнішнього середовища на виробництво продукції підприємствами коксохімічної промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.І. Рудика ; Н.-д. центр індустр. пробл. розв. НАН України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано методи оцінки та прогнозування впливу зовнішнього середовища на виробництво продукції підприємствами коксохімічної промисловості. Визначено основні тенденції розвитку світового та вітчизняного ринків коксохімічної продукції. Досліджено виробничо-господарську діяльність підприємств коксохімічної промисловості України та вплив на неї зовнішнього середовища. Розкрито сутність поняття "зовнішнє середовище" підприємства, визначено його фактори, що впливають на коксохімічну промисловість України. З використанням економіко-математичних методів наведено оцінку та здійснено прогноз впливу факторів зовнішнього середовища на випуск продукції коксохімічною промисловістю країни. Визначено зміст поняття "потенціал внутрішнього середовища" підприємства, охарактеризовано його складові. Наведено оцінку внутрішнього потенціалу підприємства в цілому. Досліджено вплив зовнішнього середовища на підприємства з урахуванням потенціалу їх внутрішнього середовища. Запропоновано новий підхід щодо вибору стратегічних напрямів підвищення потенціалу внутрішнього середовища підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.56 +
Шифр НБУВ: РА352786

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Рудик С.Я. 
Переселення українських біженців і переміщених осіб до США та Канади після Другої світової війни: причини, особливості, наслідки (1945 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.Я. Рудик ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

З використанням комплексних і системних підходів на прикладі української етнічної групи показано взаємозв'язок між причинами, що обумовили її виникнення, різними підходами країн-переможиць щодо даної проблеми та процесом переселення біженців і переміщених осіб до неєвропейських країн. Зроблено спробу проаналізувати заключний етап переселення українців до країн Північної Америки з погляду самих емігратів, визначено деякі особливості цього процесу, роль в ньому "старої" української міграції, абсорбативні можливості країн, передбачуваної імміграції. До наукового обігу введено ряд архівних документів і матеріалів, зокрема, з колишнього архіву ЦК КПРС та КПУ, архіву зовнішньої політики СРСР та інших, в яких міститься інформація, яка ще не отримала належної оцінки вчених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-299 + Т3(9=УКР)623 +
Шифр НБУВ: РА325975

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Рудий Г.Я. 
Періодика України як об'єкт джерелознавчого дослідження української культури (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / Г.Я. Рудий ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2004. — 33 с. — укp.

Уперше розглянуто періодику України як масове історичне джерело дослідження вітчизняної культури періоду Української революції 1917 - 1920 рр. Охарактеризовано методологічні та методичні аспекти дослідження, на основі яких здійснено пошук, систематизацію, опрацювання та бібліографічний опис періодичних видань. Розкрито зміст поняття "українська преса". Досліджено загальні тенденції формування і функціонування газетної періодики України в період Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР, УСРР, запропоновано її систематизацію і класифікацію, проаналізовано тематику і зміст опублікованих матеріалів періодичних видань, зокрема тих, що тривалий час перебували в спецсховищах. В результаті проведеної наукової роботи одержано ряд нових історичних фактів про найважливіші події і явища в усіх царинах духовного життя складного періоду українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)61 + Ч612.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА329356

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Рудик Л.В. 
Підвищення показників якості локальних систем і пристроїв управління мережами телекомунікацій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Л.В. Рудик ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано вирішення науково-технічних завдань з підвищення основних показників якості локальних систем і пристроїв управління мережами та послугами телекомунікацій. Показано, що основним завданням управління у даній сфері є забезпечення тривалої та якісної роботи засобів і мереж телекомунікацій у процесі їх постійного удосконалення та розвитку за умов різноманітних змінних впливів. Визначено, що всі види управління взаємопов'язані, реалізацію яких забезпечить лише комплексна система керування. Розроблено концепцію мережі управління телекомунікаціями TMN (Telecommunication Management Network). Запропоновано використання локальних систем управління мережами зв'язку на рівні TMN. Створено методику синтезу коригуючих пристроїв замкненого контуру локальних систем управління мережами зв'язку з принципом управління щодо відхилення з умови підвищення точності в усталених режимах. Запропоновано розробку структури та проведено синтез локальних систем управління мережами зв'язку з умови підвищення точності в усталених режимах за допомогою диференціальних зв'язків за детермінованих збурень у класі систем з управлінням щодо відхилення та врахування умов фізичної реалізації диференціальних зв'язків. Обгрунтовано структуру та методику синтезу локальних систем управління мережами зв'язку з умови підвищення швидкодії шляхом компенсації повільно загасаючих компонентів перехідної складової похибки за допомогою диференціювання зв'язків щодо збурення з урахуванням умов фізичної їх реалізації. Розроблено методику синтезу локальних систем управління мережами зв'язку з умови підвищення швидкодії шляхом мінімізації квадратичних інтегральних оцінок за допомогою диференціальних зв'язків щодо збурення. Розроблено методику синтезу локальних систем управління мережами зв'язку з умови підвищення точності шляхом мінімізації серденьоквадратичної похибки (СКП) за випадкових збурень за допомогою диференціальних зв'язків щодо збурення з урахуванням умов їх фізичної реалізації. Проведено синтез систем управління з інваріантними характеристиками завадостійкості. Досліджено реальне використання адаптивної системи передачі інформації: з адаптацією в безперервному та дискретному каналах (на рівнях модема та кодека).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01 +
Шифр НБУВ: РА342316

Рубрики:

      
20.

Рудич О.О. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до використання сучасної англомовної дитячої літератури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.О. Рудич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено модель та визначено умови ефективної підготовки майбутніх учителів початкових класів до використання сучасної дитячої англомовної літератури, а саме: набуття достатнього рівня педагогічної компетентності, лінгво-мистецької грамотності; підвищення рівня знань з літературної обізнаності, знання кількісних і якісних характеристик сучасного книжкового ринку; оволодіння педагогічними технологіями формування інтересу до читання та операційними уміннями використовувати художню літературу у процесі вивчення іноземної мови (створено педагогічні технології "Знайомство зі словником" та "Казка про Alphabet"). Обгрунтовано необхідність внесення змін у програмовий зміст професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів до використання сучасної дитячої англомовної літератури. Розкрито зміст організації та впровадження моделі, яка є основою запропонованого курсу "Педагогічні технології використання сучасної дитячої англомовної літератури у процесі навчання молодших школярів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА335350

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського