Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (968)Книжкові видання та компакт-диски (776)Журнали та продовжувані видання (65)
Пошуковий запит: (<.>A=РОЖК$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рожко І.С. 
Агробіологічні та технологічні особливості сортів і нових форм суниці ананасної в умовах Західного лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.С. Рожко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-366(4УКР3),022
Шифр НБУВ: РА311037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рожко Н.Я. 
Вдосконалення формування собівартості продукції на прикладі машинобудівних підприємств західного регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Н.Я. Рожко ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розкрито суть поняття собівартості як економічної категорії за умов ринкових відносин, а також визначено її роль та місце у процесі дослідження суспільного відтворення. Зроблено порівняльний аналіз методології та методики формування заводської собівартості в Україні та індустріально розвинутих країнах, що дозволило науково визначити основні напрямки подальшого її вдосконалення. На основі комплексного аналізу прямих витрат визначено витрати, які доцільно чи недоцільно включати у собівартість продукції. Запропоновано нову методику розрахунку суми амортизаційних відрахувань на засоби виробництва 2-ї та 3-ї груп, яка базується на застосуванні кошторисно-розрахункових базових параметрів. Визначено методичні підходи до класифікації витрат на виробництво продукції підприємств машинобудування за умов ринку. Обгрунтовано нові методичні підходи до розподілу непрямих витрат підприємствами машинобудування, які дозволять більш точно формувати собівартість одиниці продукції. Розроблено економіко-математичні моделі для приняття оптимальнихі рішень про обсяги випуску продукції та одержання максимально можливого прибутку з метою їх застосування у завданнях управлінського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-862 + У9(4Укр3)305.851-862
Шифр НБУВ: РА309554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рожков В.С. 
Використання біологічно очищених стічних вод у системах оборотного водопостачання коксохімічних підприємств: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.С. Рожков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено технології з використання біологічно очищених стічних вод коксохімічного виробництва для підживлення систем оборотного охолоджувального водопостачання. Запропоновано метод запобігання карбонатним відкладенням, заснований на конкуруванні біологічних процесів нітрифікації в оборотних системах за лужність оборотної води з процесами накипоутворення. Новедено рекомендації й алгоритм розрахунку усіх якісних і кількісних характеристик використання біологічно очищених стічних вод для підживлення систем оборотного водопостачання. Визначено економічну ефективність використання біологічно очищених стічних вод для підживлення систем оборотного водопостачання ВАТ "Ясинівський коксохімічний завод".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.094 +
Шифр НБУВ: РА356359

Рубрики:

      
4.

Рожкова Ю.А. 
Громадянське суспільство і особистість: форми взаємодії: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Ю.А. Рожкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено соціальні детермінанти, які обумовлюють форми взаємодії особистості та громадянського суспільства. Показано, що головною передумовою виникнення громадянського суспільства є свобода особистості, яка реалізується у вигляді цілераціональної "свободи від" і понадраціональної "свободи для". Суперечлива єдність форм особистісної свободи дозволила проінтерпретувати сутність об'єкта як цілісність його індивідуальних і колективних характеристик, а процес індивідуалізації представити безпосередньо у вигляді форм і засобів особистісного буття, що понад особистістю не існують, хоча реалізуються виключно у спільноті. Наголошено, що індивідуалізм та індивідуалізація особистості можуть розглядатися як своєрідні "полярі форми" впливу на громадянське суспільство і визначають напрямок його розвитку. У постіндустріальну добу реалізація особистісної "свободи для" суттєво змінюється, внаслідок чого індивідуалізація особистості стає короткочасною, а сучасне суспільство позбавляєтья єдиної культури та грунтується на недержавних колективних утвореннях, які будуються за принципом "флеш-мобів". На прикладі сучасної соціально-економічної ситуації в Україні з'ясовано, що для подальшого формування ознак українського громадянського суспільства конче необхідно усвідомлене державне керівництво соціальними тенденціями громадянської консолідації, завдяки яким вдасться сформувати новий тип креативної особистості, що бере активну участь у соціальному бутті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА367188

Рубрики:

      
5.

Рожко О.Д. 
Державний кредит у забезпеченні інвестиційно-інноваційного розвитку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Д. Рожко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми використання державного кредиту для фінансування інвестиційно-інноваційного розвитку в Україні. Розкрито економічну сутність і природу державного кредиту, наведено його класифікацію та показано значення за умов розвитку фінансових систем країн з трансформаційною економікою. Доведено, що у сучасний період необхідність здійснення державних запозичень необхідно пов'язувати не лише з фінансуванням потреб бюджету, а й з використанням їх як джерела позикових ресурсів для стимулювання інвестиційно-інноваційного розвитку економіки України. Обгрунтовано, що поділ усіх проектів розвитку на комерційні, економічні та соціальні сприятиме підвищенню ефективності використання державних запозичень. Зазначено, що функціонування системи управління державним боргом неможливе без відповідного інституційно-правового забезпечення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення механізму управління державним внутрішнім і зовнішнім боргом. Розглянуто можливості оптимізації структури державного боргу з одночасним дотриманням показників боргової безпеки. Встановлено, що подальший розвиток державного кредиту прямо залежить від розвитку фінансової системи України, зокрема, від стану фінансового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)261.6 +
Шифр НБУВ: РА348283

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рожко А.О. 
Економічна модель взаємовідносин України та ФРН у сфері відновлювальних та нетрадиційних джерел енергії: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / А.О. Рожко ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено економічну модель двосторонніх відносин між Україною та ФРН у сфері відновлювальних і нетрадиційних джерел енергії (ВНДЕ). Обгрунтовано теоретичні засади становлення відновлювальної енергетики, розкрито світові тенденції розвитку енергетики за умов загострення глобальних проблем ефективного енергозабезпечення. На підставі аналізу сфери відновлювальних і нетрадиційних джерел енергії у ЄС, зокрема ФРН, здійснено порівняльний аналіз інструментів державного сприяння розвитку сфери ВНДЕ, виявлено їх ефективність. Досліджено потенціал найбільш пріоритетних для України ВНДЕ в контексті формування ефективної моделі міжнародного співробітництва на засадах сталого розвитку світового господарства. Оцінено економічний ефект від використання реального потенціалу ВНДЕ на Тернопільщині з метою визначення її місця у системі міжрегіонального співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.659.8 + У9(4НІМ)305.659.8
Шифр НБУВ: РА370649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Рожко В.М. 
Ефективність різних систем основного обробітку грунту в ланці зерно-бурякової сівозміни в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.М. Рожко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню довготривалого впливу різних систем основного обробітку грунту на диференціацію грунтової родючості, урожайності і якість сільськогосподарських культур в ланці зернобурякової сівозміни в умовах правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-431(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
10.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Рожко В.Н. 
Міцність шпонкових з'єднань бетонних і залізобетонних елементів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.Н. Рожко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі варіаційного методу теорії пластичності бетону розв'язано задачу з визначення граничного навантаження шпонкових стиків з урахуванням форми шпонкового профілю та ширини шпонкового шва. На підставі теоретичних рішень розмежовано випадки руйнування шпонкових стиків залежно від конструктивних факторів (довжини стика, кроку шпонок, ширини шпонкового шва, кількості шпонок). Запропоновано розрахункові залежності для визначення граничного навантаження у кожному випадку руйнування. Одержано нові експериментальні дані про деформований стан, характер руйнування та граничне навантаження шпонкових з'єднань. Удосконалено методику розрахунку міцності шпонкових стиків, яка бузується на визначенні характеру руйнування та врахуванні визначальних факторів міцності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.303.5 +
Шифр НБУВ: РА362586

Рубрики:

      
13.

Рожков П.П. 
Моделі та засоби автоматичного керування плавністю ходу мобільних машин і агрегатів в агропромисловому комплексі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / П.П. Рожков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Побудовано математичну модель коливань підресореної маси багатовісних мобільних машин і агрегатів як об'єктів автоматичного керування для різних типів опорної поверхні за різних швидкостей руху. Проведено параметричну оптимізацію підвіски за критерієм мінімуму дисперсії прискорення підресореної маси. Для створення автоматично керованої підвіски мобільних машин і агрегатів як виконавчий пристрій запропоновано електромеханічний пневматичний амортизатор з магнітною рідиною (ПАМ). За результатами експериментальних досліджень створено математичну модель та проведено параметричну ідентифікацію. Одержано регулювальні характеристики ПАМ. Розроблено архітектуру й алгоритм роботи мікропроцесорної системи автоматичного керування плавністю ходу, що базуються на математичній моделі з урахуванням особливостей функціонування виконавчого пристрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П07,1 +
Шифр НБУВ: РА333044

Рубрики:

      
14.

Рожкова Г.Д. 
Мотиви заходу та сходу у прозі І.О.Буніна: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Г.Д. Рожкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність і специфіку художнього втілення у прозі І.О.Буніна мотивів Заходу та Сходу. Наведено огляд і систематизацію наукових робіт сучасних бунінознавців. Визначено основні біографічні чинники, що сприяли формуванню орієнтального та вестерного векторів у творчості письменника. Проаналізовано художні тексти, в яких відображено специфіку сприйняття письменником західноєвропейського культурного світу. Вивчено передумови, джерела та особливості формування орієнтального вектора у прозі І.О.Буніна. Встановлено мотивні зв'язки бунінських текстів з релігійним вченням (буддизмом), філософськими та культурологічними концепціями (А.Шопенгауера, Ф.Ніцше, З.Фрейда). Проаналізовано прозові твори І.О.Буніна різних років, прокоментовано мотиви, пов'язані з рецепцією письменником культур Заходу та Сходу, уточнено особливості їх художньої реалізації. Виявлено певну закономірність і регулярність окремих мотивів і архетипових схем (темряви, води, простору), розкрито сутність і функції бунінських повторів. Обгрунтовано ідею про повтор у творах різних років певних тем, сюжетів, мотивів, художніх засобів як методу творчого осмислення письменником вчення про переродження. Дане теоретичне положення підтверджено на прикладі текстів прозових творів І.О.Буніна. Розглянуто особливості художнього втілення теми часу у бунінських макро- та мікротекстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Бунін,І.О. 534 +
Шифр НБУВ: РА346504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Рожкова Л.Г. 
Нові форми профілів лопатей вертикально-осьових вітроустановок середньої швидкохідності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / Л.Г. Рожкова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію вибору форм профілів лопатей вертикально-осьових ВУ середньої швидкохідності та відповідно до неї запропоновано конкретні профілі. Розроблено та експериментально підтверджено результати фізичної моделі процесу обтікання лопатей типу КН (з криловим незамкнутим профілем) і двохелементних лопатей запропонованої форми. Доведено правильність обраної робочої гіпотези, в основу якої покладено принцип адаптивності лопатей до особливостей робочого процесу у вертикально-осьових вітроколесах. Одержано характеристики потужності високоефективних вертикально-осьових роторів середньої швидкохідності, що самозапускаються. Наведено рекомендації щодо прогнозування експлуатаційних характеристик і проектування вітроустановок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-04-01 +
Шифр НБУВ: РА333453

Рубрики:

      
16.

Рожков Г.С. 
Обгрунтування комплексної терапії хворих на псоріаз з використанням морських цілющих факторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Г.С. Рожков ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 13 с. — укp.

Вивчено клінічні особливості, перебіг, імунний статус, функцію печінки та шлунково-кишкового тракту в хворих на різні форми псоріазу, особдивості цілющих факторів Азовського моря. На підставі одержаних даних розроблено показання та методику комплексної диференційованої терапії з використанням морської води, сонячних ванн, морської глини, приморської грязі, місцевої мінеральної води у літній та зимовий періоди року. Доведено ефективність, у порівнянні з контрольною групою хворих, запропонованої терапії, та наявність регресу клінічних проявів псоріазу, позитивних змін активності неспецифічних факторів захисту, Т- і В- ланок імунітету, гепатографії, реографії печінки, біохімічних показників, кислотоутворення в шлунку та всмоктування в тонкому кишечнику. Запропоновано протирецидивні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601. 74-54
Шифр НБУВ: РА312495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Рожко В.І. 
Обгрунтування обсягів збуту та політики розподілу споживчих товарів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.І. Рожко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та науково-методичні засади збуту та розподілу споживчих товарів. Розглянуто роль і значення збуту товарів, організаційну структуру формування системи збуту та розподілу даних товарів. Проведено аналіз оптової та роздрібної торгівлі споживчими товарами, практики формування, становлення та розвитку системи збуту. Висвітлено основні тендеції та проблеми формування та функціонування системи управління збутом на закордонних і вітчизняних підприємствах. Розроблено методичний підхід щодо управління асортиментом зазначених товарів. Запропоновано схему формування конкурентоздатної асортиментної моделі підприємства. Обгрунтовано доцільність визначення показника (коефіцієнта ланковості, що визначає, скільки разів продавався товар за звітного періоду) в аналітичній оцінці ефективності системи збуту, що має важливе значення для підприємств-виробників споживчих товарів і підприємств торгівлі та для народного господарства у цілому. Зазначено, що зниження ланковості товароруху прискорює просування товарів і продукції до споживачів, скорочуючи час обігу товарів, знижуючи витрати виробництва й обігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-592 +
Шифр НБУВ: РА341957

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Рожкова Т.С. 
Партнерство з Євросоюзом як умова інтеграції України в світове господарство: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.С. Рожкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Виявлено тенденції регіоналізації сучасної економічної інтеграції у співвідношенні з лібералізацією торговельних, інвестиційних, валютно-фінансових відносин в світі. Проведено аналіз реструктуризації економіки України в контексті трансформаційних процесів сучасного світу. З'ясовано національні геоекономічні пріоритети в системі сучасних інтеграційних механізмів. Запропоновано напрямки співробітництва окремих регіонів Українина прикордонних територіях. Визначено місце України в системі програм науково-технологічного та промислового розвитку Євросоюзу. Простежено інституційні та функціональні передумови співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80
Шифр НБУВ: РА321600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Рожковський Я.В. 
Патогенетичні механізми порушення імунологічної резистентності організму за умов формування стрес-синдрому та шляхи їх фармакологічної корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.05 / Я.В. Рожковський ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 34 с. — укp.

Встановлено, що в патогенезі стресових розладів імунітету провідну роль відіграють порушення клітинно-цитокінних механізмів регуляції, нейро-гуморальних і медіаторних процесів і структурно-функціонального стану мембран лімфоцитів. Зміни неспецифічних механізмів, що спричиняють зростання ендогенної інтоксикації, у стадії виснаження поглиблюються участю специфічних факторів, які зменшують природні детоксикаційні резерви організму, підсилюють наявну імуносупресію. Визначено неоднозначні механізми імунорегуляторного впливу реланіума та показано його здатність поглиблювати стресові зміни деяких показників резистентності, виявлено наявність імунокорегувальної активності тималіна за умов хронічного стресу, показано високу ефективність профілактичного впливу літоніна, пов'язану з пріоритетною стабілізацією мембран лімфоцитів та обміну нейромедіаторів в органах імуногенезу, досліджено широкий спектр механізмів позитивного впливу аміксина, пов'язаних з переважною нормалізацією клітинно-цитокінних механізмів регуляції імунних реакцій. З метою усунення провідних ланок патогенезу стресових розладів імунітету обгрунтовано доцільність комбінованого профілактичного застосування літоніна, тималіна й аміксина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА317166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Рожковська 
Перинатальна охорона плоду при синдромі хронічної плацентарної недостатності: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Наталя Миколаївна Рожковська ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-3
Шифр НБУВ: РА304357

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського