Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=РЕВК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Ревко А.С. 
Квазірезонансні імпульсні перетворювачі для систем точного електроприводу постійного струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / А.С. Ревко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено теорію та практику квазірезонансних імпульсних перетворювачів і розроблено рекомендації щодо створення нових приладів підвищеної якості як складових частин точного електропривода постійного струму. Запропоновано методи покращання параметрів даного пристрою та способи підвищення якості електроенергії в мережі. Досліджено електромагнітні процеси у квазірезонансному імпульсному перетворювачі з перемиканням за нульового струму (КРІП-ПНС) з навантаженням у вигляді двигуна постійного струму (ДПС). Визначено умови роботи перетворювача у режимі перемикання за нульового струму. Знайдено статичні характеристики та пульсації струму і швидкості КРІП-ПНС з ДПС. Запропоновано алгоритм роботи системи керування КРІП-ПНС, оптимальний за швидкодією. Проведено комп'ютерне моделювання та експериментальне дослідження КРІП-ПНС з ДПС. Розроблено рекомендації щодо визначення напрямків найбільш ефективного використання КРІП у прецизійному електроприводі. Одержані результати впроваджено в учбовий процес і виробничу практику організацій, які займаються розробкою джерел живлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.5 +
Шифр НБУВ: РА332787

Рубрики:

      
4.

Ревко Т.В. 
Механізми забезпечення раціонального використання та збереження водних ресурсів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Т.В. Ревко ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні основи раціонального використання та збереження водних ресурсів. Розглянуто концептуальні засади його забезпечення. Визначено місце та роль ресурсозбереження в системі сталого водокористування. Досліджено методичні підходи до еколого-економічного оцінювання об'єктів водокористування. Діагностовано процеси раціонального використання та збереження водних ресурсів. Наведено економіко-екологічну характеристику водоресурсного потенціалу регіону. Оцінено ефективність функціонування водогосподарського комплексу регіону. Проаналізовано процеси формування цінової та тарифної політики у сфері водоспоживання. Визначено напрями забезпечення раціонального використання та збереження водних ресурсів, а саме: інституційне забезпечення раціонального використання та збереження водних ресурсів, програмно-цільове планування розвитку водогосподарського комплексу регіону та вдосконалення регіональної системи моніторингу раціонального використання й економії даних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)452.0 +
Шифр НБУВ: РА365530

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ревка В.М. 
Оцінка в'язкості руйнування корпусних сталей реактора ВВЕР-1000: досвід дослідження зразків-свідків: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.21 / В.М. Ревка ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Для металу зварного шва з підвищеним вмістом нікелю та марганцю (0,97 % ваг) ступінь радіаційного окрихчування перевищує нормативну величину. Експериментально доведено, що нову статистичну методологію Майстер кривої можна застосовувати для прямого визначення в'язкості руйнування корпусних сталей реактора ВВЕР-1000 у вихідному та опроміненому стані. Показано, що нормативний підхід у деяких випадках суттєво недооцінює в'язкість руйнування корпусних матеріалів. Продемонстровано, що якщо враховувати межу міцності матеріалів, то зсув кривої Шарпі внаслідок опромінення може бути використаний, щоб адекватно охарактеризувати зсув кривої в'язкості руйнування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З46-04 + К222.234.1 +
Шифр НБУВ: РА325861

Рубрики:

      
7.

Ревко А. М. 
Соціогуманітарний простір та його вплив на розвиток регіональних господарських систем / А. М. Ревко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації розроблено теоретичні й методологічні положення, наукові та практичні рекомендації щодо впливу модернізації соціогуманітарного простору регіону на розвиток регіональних господарських систем. Систематизовано наявні теоретичні підходи до формування соціогуманітарного простору регіону та ретроспективні тенденції розвитку соціальної інфраструктури в його складі. Наведено авторські дефініції: «соціогуманітарний простір регіону», «соціальна інфраструктура регіону», «людиноцентризм», «закономірності трансформації соціогуманітарного простору регіону», «публічно-приватне партнерство соціальної інфраструктури», «соціальне підприємництво» та «інклюзивний просторовий розвиток». Запропоновано методологічні засади оцінювання впливу соціогуманітарного простору на модернізацію продуктивних сил регіонів України. Досліджено тенденції розвитку освітньо-медичної та культурологічної інфраструктури, визначено праксеологічний вимір функціонування соціогуманітарного простору та здійснено ранжування областей України та воєводств Республіки Польща за рівнем соціальної стратифікації. Обґрунтовано роль освітньої складової соціальної інфраструктури в розвитку соціального підприємництва в деяких європейських країнах та розкрито організаційні засади публічно-приватного партнерства соціальної інфраструктури соціогуманітарного простору.Дисертанткою окреслено інституціональний механізм формування нового соціогуманітарного простору регіону в умовах децентралізованого управління та сформовано просторову модель модернізації компонентів соціальної інфраструктури в контексті започаткованих реформ. Запропоновано стратегічні засади модернізації соціальної інфраструктури регіонів України з урахуванням критеріїв інклюзивності та окреслено управлінську модель модернізації соціальної інфраструктури регіону.Ключові слова: соціальна інфраструктура регіону, соціогуманітарний простір регіону, регіональні господарські системи, соціальний капітал, децентралізація, публічно-приватне партнерство соціальної інфраструктури, соціальне підприємництво, освітньо-професійне консультування молоді, інститути громадянського суспільства, партисипація територіальних громад, інклюзивний просторовий розвиток, соціогуманітарна стратегія регіону.^UThe thesis developed theoretical and methodological principles, scientific and practical recommendations on the impact of the modernization of the socio-humanitarian space of the region on the development of regional economic systems. The existing theoretical approaches to the formation of the socio-humanitarian space of the region and the retrospective trends in the development of social infrastructure in its composition are systematized. The author's definitions have been submitted: “socio-humanitarian space of the region”, “social infrastructure of the region”, “human-centrism”, “laws of transformation of the socio-humanitarian space of the region”, “public-private partnership of social infrastructure”, “social entrepreneurship” and “inclusive spatial development”. The methodological basis for assessing the impact of the socio-humanitarian space on the modernization of the productive forces of the regions of Ukraine is proposed.The development trends of the educational-medical and cultural-cultural infrastructure are investigated, the praxeological dimension of the functioning of the socio-humanitarian space is determined, and the regions of Ukraine and the voivodships of the Republic of Poland are ranked by the level of social stratification. The role of the educational component of the social infrastructure in the development of social entrepreneurship in some European countries is justified and the organizational foundations of the public-private partnership of the social infrastructure of the social and humanitarian space are revealed.The dissertation candidate outlined the institutional mechanism for the formation of a new socio-humanitarian space in the region under decentralized management and a spatial model for the modernization of the components of social infrastructure in the context of the reforms launched. The strategic foundations for the modernization of the social infrastructure of the regions of Ukraine are proposed taking into account the inclusion criteria and a management model for the modernization of the social infrastructure of the region is identified.Keywords: social infrastructure of the region, socio-humanitarian space of the region, regional economic systems, social capital, decentralization, public-private partnership of social infrastructure, social entrepreneurship, educational and professional counseling of youth, civil society institutions, participatory development of territorial communities, inclusive spatial development, socio-humanitarian strategy of the region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Ревка О. В. 
Координування процесів тромбоутворення та фібринолізу за участі клітин крові / О. В. Ревка. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню ролі клітин крові – моноцитів, нейтрофілів та тромбоцитів – у координуванні процесів утворення фібрину та фібринолізу. Вперше показано, що моноцити збільшують швидкість формування фібринового згустку, зміщуючи гемостатичний баланс процесів згортання та лізису фібринових згустків в бік тромбоутворення. Нейтрофіли з однаковою ефективністю прискорюють утворення та лізис фібринових згустків, зменшуючи загальний час існування фібринового згустку вдвічі. Вперше продемонстровано, що тромбоцити виступають центрами полімеризації фібрину та просторової організації структури фібринового згустку, що сприяє прискоренню та координуванню у просторі та часі процесів фібриноутворення і фібринолізу та обмежує розмір тромбу і час його існування. Показано, що тромбоцити, які циркулюють в кровотоці, практично не несуть на своїй поверхні Glu-плазміноген, натомість зв'язують тканинний активатор плазміногену. Агоніст-стимульовані тромбоцити набувають здатності зв'язувати плазміноген та підвищувати кількість абсорбованого тканинного активатора. Взаємодія плазміногену та тканинного активатора з тромбоцитами здійснюється за фібрин-залежним та фібрин-незалежним шляхом. Встановлено кількість плазміну, що генерується з сорбованого на поверхні активованих тромбоцитів плазміногену за дії ендогенних (тканинного активатора і урокінази) та екзогенних (стрептокінази) активаторів.Вперше визначено окремі молекулярні механізми, за якими клітини крові координують утворення та лізис фібринових згустків. До цих механізмів відносяться:- ендотелій-незалежний шлях активації протеїну С, за якого активація протеїну С відбувається безпосередньо на поверхні тромбоцитів, моноцитів та нейтрофілів;- стимуляція реакції активації плазміногену тканинним активатором плазміногену компонентами протромбінового комплексу на поверхні активованих тромбоцитів, і, відповідно, підсилення генерування плазміну;- структуризація тромбоцитами фібринового згустку, акумуляція на їх поверхні фібрину, з яким зв'язуються плазміноген і тканинний активатор плазміногену та формуються центри ініціації лізису фібринового згустку.Для виявлення порушень гемостатичного балансу у хворих з резистентною артеріальною гіпертензією запропоновано визначати кількісні параметри кривої оптичного поглинання утворення та лізису фібрину у безтромбоцитарній плазмі та плазмі, збагаченій тромбоцитами. Отримані результати є важливими для розуміння ролі клітин крові у координуванні утворення та розчинення тромбу, що може бути використаним для розробки нових та вдосконалення існуючих методів діагностики та лікування патологічних станів, пов'язаних з розвитком серцево-судинних захворювань.^UPhD thesis highlights the investigation of the role of blood cells - monocytes, neutrophils and platelets - in coordination of thrombus formation and thrombolysis. For the first time it has been shown that monocytes have a direct impact on the formation of a fibrin clot, shifting the hemostatic balance of the coagulation/lysis process towards thrombus formation. Neutrophils equally accelerate the formation and lysis of fibrin clots, reducing the overall lifetime of the fibrin clot by half.Using the method of real-time confocal microscopy, it has been shown for the first time that platelets act as centers of fibrin polymerization and organization of the fibrin clot structure, which promotes the acceleration and spatiotemporal coordination of coagulation and fibrinolysis and limits the size and lifetime of thrombus.By using flow cytometry and enzymatic activity determination methods it has been shown that platelets circulating in the bloodstream do not carry Glu-plasminogen on their surface but are able to bind it after activation. Confocal microscopy and spectrofluorimetry have demonstrated for the first time that native platelets are able to bind tissue plasminogen activator, and it has been shown that the interaction of tissue plasminogen activator with platelets is possible through fibrin-dependent and fibrin-independent mechanisms.The amount of plasmin generated on the surface of activated platelets by the action of endogenous (tissue plasminogen activator and urokinase) and exogenous (streptokinase) activators has been established.For the first time new molecular mechanisms by which blood cells coordinate the formation and lysis of fibrin clots have been identified. These mechanisms include:- endothelium-independent pathway of protein C activation, in which protein C activation occurs directly on the surface of platelets, monocytes and neutrophils;- stimulation of plasminogen activation by tissue plasminogen activator by components of the prothrombin complex in the presence of activated platelets, and, accordingly, enhancement of plasmin generation;- structuring of fibrin clot by platelets, and accumulation of fibrin on their surface, where plasminogen and tissue plasminogen activator can be bound to form centers of lysis initiation.For the evaluation of the complex effects of different platelet activities, a new method has been proposed, using platelet-rich plasma in clot waveform analysis. Investigation on platelet-rich plasma samples from patients with arterial hypertension have shown the suitability of such an approach for more adequate evaluation of the balance between procoagulant and anticoagulant processes in the plasma (including platelet-mediated) and, as a consequence, for more reliable differentiation of healthy donors and hypertension patients which should improve therapeutic approaches.The obtained results are important for understanding the role of blood cells in coordination of thrombus formation and dissolution, which can be used to improve existing and develop new methods for the diagnosis and treatment of pathological conditions associated with the development of cardiovascular diseases.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ревко А. М. 
Соціогуманітарний простір та його вплив на розвиток регіональних господарських систем / А. М. Ревко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка. – Чернігівський національний технологічний університет Міністерства освіти і науки України. – Чернігів, 2020.У дисертації розроблено теоретичні й методологічні положення, наукові та практичні рекомендації щодо впливу модернізації соціогуманітарного простору регіону на розвиток регіональних господарських систем. Систематизовано наявні теоретичні підходи до формування соціогуманітарного простору регіону та ретроспективні тенденції розвитку соціальної інфраструктури в його складі. Наведено авторські дефініції: «соціогуманітарний простір регіону», «соціальна інфраструктура регіону», «людиноцентризм», «закономірності трансформації соціогуманітарного простору регіону», «публічно-приватне партнерство соціальної інфраструктури», «соціальне підприємництво» та «інклюзивний просторовий розвиток». Запропоновано методологічні засади оцінювання впливу соціогуманітарного простору на модернізацію продуктивних сил регіонів України. Досліджено тенденції розвитку освітньо-медичної та культурологічної інфраструктури, визначено праксеологічний вимір функціонування соціогуманітарного простору та здійснено ранжування областей України та воєводств Республіки Польща за рівнем соціальної стратифікації. Обґрунтовано роль освітньої складової соціальної інфраструктури в розвитку соціального підприємництва в деяких європейських країнах та розкрито організаційні засади публічно-приватного партнерства соціальної інфраструктури соціогуманітарного простору.Дисертанткою окреслено інституціональний механізм формування нового соціогуманітарного простору регіону в умовах децентралізованого управління та сформовано просторову модель модернізації компонентів соціальної інфраструктури в контексті започаткованих реформ. Запропоновано стратегічні засади модернізації соціальної інфраструктури регіонів України з урахуванням критеріїв інклюзивності та окреслено управлінську модель модернізації соціальної інфраструктури регіону.Ключові слова: соціальна інфраструктура регіону, соціогуманітарний простір регіону, регіональні господарські системи, соціальний капітал, децентралізація, публічно-приватне партнерство соціальної інфраструктури, соціальне підприємництво, освітньо-професійне консультування молоді, інститути громадянського суспільства, партисипація територіальних громад, інклюзивний просторовий розвиток, соціогуманітарна стратегія регіону.^UThesis for a Doctor Degree in Economic Sciences in specialty 08.00.05 –Development of Productive Forces and Regional Economics (subject area – economic sciences). – Chernihiv National University of Technology Ministry of Education and Science of Ukraine. – Chernihiv, 2020.The thesis developed theoretical and methodological principles, scientific and practical recommendations on the impact of the modernization of the socio-humanitarian space of the region on the development of regional economic systems. The existing theoretical approaches to the formation of the socio-humanitarian space of the region and the retrospective trends in the development of social infrastructure in its composition are systematized. The author's definitions have been submitted: “socio-humanitarian space of the region”, “social infrastructure of the region”, “human-centrism”, “laws of transformation of the socio-humanitarian space of the region”, “public-private partnership of social infrastructure”, “social entrepreneurship” and “inclusive spatial development”. The methodological basis for assessing the impact of the socio-humanitarian space on the modernization of the productive forces of the regions of Ukraine is proposed.The development trends of the educational-medical and cultural-cultural infrastructure are investigated, the praxeological dimension of the functioning of the socio-humanitarian space is determined, and the regions of Ukraine and the voivodships of the Republic of Poland are ranked by the level of social stratification. The role of the educational component of the social infrastructure in the development of social entrepreneurship in some European countries is justified and the organizational foundations of the public-private partnership of the social infrastructure of the social and humanitarian space are revealed.The dissertation candidate outlined the institutional mechanism for the formation of a new socio-humanitarian space in the region under decentralized management and a spatial model for the modernization of the components of social infrastructure in the context of the reforms launched. The strategic foundations for the modernization of the social infrastructure of the regions of Ukraine are proposed taking into account the inclusion criteria and a management model for the modernization of the social infrastructure of the region is identified.Keywords: social infrastructure of the region, socio-humanitarian space of the region, regional economic systems, social capital, decentralization, public-private partnership of social infrastructure, social entrepreneurship, educational and professional counseling of youth, civil society institutions, participatory development of territorial communities, inclusive spatial development, socio-humanitarian strategy of the region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Тригубенко О. В. 
Ефект зниження ударної в'язкості металу корпусів реакторів ВВЕР в умовах понадпроектної експлуатації / О. В. Тригубенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації виконано аналіз ефекту зниження ударної в'язкості сталей корпусів реакторів ВВЕР-1000 та повторно опромінених сталей КР ВВЕР-440 в умовах довгострокової експлуатації.Дослідження базувалося на результатах, отриманих при реалізації програм зразків-свідків для корпусів ВВЕР. Зразки опромінено в енергетичних реакторах до флюенсів швидких нейтронів, що відповідають періоду експлуатації корпусів реакторів у понад 60 років.У роботі проаналізовано зниження в'язких властивостей корпусних сталей під впливом опромінення, для сталей КР ВВЕР-1000 емпірично показано наявність кореляції ударної в'язкості з іншими параметрами, такими як поперечне розширення зразка після руйнування та границя текучості сталі. Для матеріалів КР ВВЕР-440, повторно опромінених після відновлювального відпалу, за зміною положення верхнього шельфу температурної залежності ударної в'язкості прослідковано зниження в'язких властивостей та показано вплив вмісту фосфору у металі ЗШ на енергію верхнього шельфу. Також продемонстровано, що для матеріалів з низьким значенням верхнього шельфу може спостерігатися штучне завищення температури крихкості та невиправдане обмеження ресурсу КР.Ключові слова: корпус реактора ВВЕР, зразки-свідки, ударна в'язкість, довготривале нейтронне опромінення, окрихчування металу, крива Шарпі, енергія верхнього шельфу, поперечне розширення, доля в'язкої складової.^UThe thesis describes the effect of impact toughness decrease for WWER-1000 reactor pressure vessel (RPV) steels and re-irradiated WWER-440 RPV steels under the long-term operation.The study was based on surveillance-specimens test results for WWER RPVs. The specimens were irradiated in power reactors to fast neutron fluences, corresponding to the period of more than 60 years RPV operation.The paper analyses decrease in ductile properties of RPV steels under the impact of neutron irradiation. Correlation of impact toughness with other parameters, such as lateral expansion and yield strength, is empirically shown for WWER-1000 RPV steels.For WWER-440 RPV materials, re-irradiated after recovery annealing, the change in upper shelf energy level of impact toughness temperature dependence showed a decrease in metal ductile properties. It is also shown the effect of phosphorus content in weld metal on the upper shelf energy. It is demonstrated that for materials with low upper shelf energy value there may be an artificial overestimation of critical temperature of brittleness and unjustified RPV life limitation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського