Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (142)Книжкові видання та компакт-диски (161)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ПУЧК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Пучко-Колесник Ю.В. 
Діяльність диригента-хормейстера як соціокультурний феномен: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / Ю.В. Пучко-Колесник ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено художньо-інтерпретаційну суть мистецтва хорового диригування та соціокультурних функцій його існування. У культурологічному, музично-естетичному та соціально-психологічному аспектах вивчено природу, суть та специфіку диригентсько-хорового виконавського мистецтва. Проаналізовано сучасний стан науки та практики диригентсько-хорового виконавського мистетва, що стосується ефективності його соціально-художнього функціонування у культурі суспільства, а також особливості функціонування хорової музики православної традиції у сучасному соціокультурному просторі України. На прикладі хорознавчого аналізу духовно-музичних композицій Г. Гаврилець доведено їх зв'язок з сучасною хормейстерською творчою діяльністю, що є фактором української художньої музичної культури. Розглянуто шляхи впровадження моральних ідеалів Православ'я і національних цінностей у творчості сучасного диригента-хормейстера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73(4УКР)-83 +
Шифр НБУВ: РА363397

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пучков О.О. 
Етнонаціональний вимір безпеки сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.О. Пучков ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено етнонаціональні процеси в Україні, зокрема, характер їх перебігу та вплив на безпеку за умов трансформаційних явищ, які відбуваються в українському суспільстві. На підставі теоретичного аналізу визначено механізми формування безпеки політичного суспільства та роль у них етнічного фактора. Досліджено роль етнонаціональних процесів у сукупності соціальних змін, що відбуваються у суспільствах за умов перехідного етапу їх стану від минулих соціально-економічних відносин до нових ринкових. Розглянуто етнічний фактор та досліджено його як динамічне явище, яке відіграє подвійну (стабілізувальну - дестабілізувальну) роль у суспільстві перехідного типу. Значну увагу приділено етнічним процесам, які відбуваються в Україні на фоні трансформаційних явищ у всіх сферах суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ф088 + Ф4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352308

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Пучкова Г.В. 
Зобов'язання, що виникають внаслідок безпідставного набуття або збереження майна за римським приватним правом, та їх рецепція у цивільному законодавстві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.В. Пучкова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено й обгрунтовано теоретичні та практичні питання правового регулювання зобов'язань, що виникають внаслідок безпідставного збагачення, за римським приватним правом та їх рецепції у цивільному праві України. Проаналізовано процес виникнення та формування інституту безпідставного збагачення, його головні риси за римським приватним правом, а також чинники та характер його рецепції у цивільному праві України. Висвітлено концепцію зобов'язань, що виникають внаслідок безпідставного збагачення, у сучасній українській цивілізації, а також суть і зміст відповідних норм Цивільного кодексу України. Розроблено пропозиції для вдосконалення редакції його окремих положень, які стосуються даного інституту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2 + Х2(0)4-61 + Х839(4УКР)213.3 +
Шифр НБУВ: РА354229

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Пучков О.В. 
Личинки жуків-стрибунів (Coleoptera, Cicindelidae) світової фауни і загальний огляд підтриби Cicindelina Палеарктики: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.08 / О.В. Пучков ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2003. — 39 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено морфологію личинок стрибунів світу, що дало змогу розробити засади для повноцінних досліджень філогенії та систематики світової фауни жуків-стрибунів. Описано личинки 42-х видів з 10-ти родів. Переописано - близько 20-ти родів і підродів, особливо з ряду найбільш проблематичних у таксономічному відношенні, уточнено діагностику всіх відомих личинок стрибунів і виявлено комплекс нових (філогенетично і систематично) важливих ознак. Уперше, на підставі ознак личинок обгрунтовано та підтверджено систематичний статус жуків-стрибунів як родини підряду Adephaga. З використанням морфології личинок уперше розглянуто філогенетичні відносини жуків-стрибунів та виявлено необхідність ряду таксономічних змін. На підставі комплексу даних стосовно личинок та імаго проведено ревізію Cicindelidae зі зміною статусу деяких таксонів, особливо в трибі Megacephalini. Виділено дві нові підтриби, змінено таксономічний статус одної триби та відновлено одну трибу. У межах підтриби Cicindelina Палеарктики обгрунтовано виділення одного нового роду, двох нових груп видів і уточнено межі трьох інших груп видів. Уперше складено найбільш повні таблиці для визначення личинок стрибунів (усіх триб, підтриб і основних родів) світової фауни, а також багатьох родів, підродів і видів підтриби Cicindelina Палеарктики. Уточнено видовий склад даної підтриби та складено найбільш повний каталог, що нараховує 210 видів і 360 підвидів з 22-х родів, з докладними даними всіх морф і аберацій. Описано один новий вид і три нових підвиди жуків-стрибунів, а біля семидесяти назв, що використовували раніше як синоніми, виведено з уживання, як невідповідні правилам Кодексу зоологічної номенклатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 Car*334.2 +
Шифр НБУВ: РА328431

Рубрики:

      
5.

Пучкова С.І. 
Розробка комплексної системи розвитку трудового потенціалу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.І. Пучкова ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено сучасні теоретичні аспекти трансформації вітчизняного досвіду керування персоналом у керування людськими ресурсами на засадах розвитку трудового потенціалу робітників. Уточнено та конкретизовано основні поняття та категорії, що використовуються за умов формування моделі керування людськими ресурсами. Визначено основні тенденції в трансформації функцій керування персоналом та умови, що сприяють становленню системи керування людськими ресурсами на засадах розвитку трудового потенціалу. Розроблено основні стратегічні положення щодо керування розвитком трудового потенціалу на макро- та мікрорівні, а також механізм реформування систем управління персоналом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-21 +
Шифр НБУВ: РА323458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Пучкова Л.Л. 
Стилі організації подружнього життя представників творчих професій: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Л.Л. Пучкова ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження організації життя подружжя представників творчих професій. Вивчено стильові її особливості залежно від типів ухвалення рішення подружжям. Здійснено емпіричне дослідження стильових особливостей діяльності щодо організації життя: психологічних механізмів і характеристик стилів організації, їх залежності від задоволеності подружніми стосунками. Розроблено діагностичне інтерв'ю, що дозволяє визначити стиль організації подружнього життя, на підставі типу прийняття рішення виділено 10 стилів: конфліктний, егоїстичний, кризовий, незавершений, ініціативний, оптимальний, нав'язаний, лідерський, затяжний, домінуючий.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-70 + С5*332.1*644 +
Шифр НБУВ: РА339092

Рубрики:

      
7.

Пучко Д. В. 
Судова будівельно-технічна експертиза як джерело доказів під час розслідування злочинів у сфері будівництва / Д. В. Пучко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у процесі призначення, проведення й оцінювання результатів судової будівельно-технічної експертизи. Метою дослідження є визначення змісту й особливостей організаційно-правових, загально-методичних засад cудової будівельно-технічної експертизи як джерела доказів під час розслідування злочинів у сфері будівництва, а також вирішення проблем, що існують у цій сфері. Методологічну основу дисертаційного дослідження склали системний підхід, зумовлений специфікою теми роботи й пов'язаний із використанням загальнонаукових, окремих і спеціальних методів: історичний, формально-логічний, статистичний і порівняльно-правовий методи, а також методи аналізу й синтезу. Теоретичні і практичні результати, новизна: на підставі аналізу наукових праць із розвитку поняття предмета судової експертизи та власного наукового пошуку розроблене авторське визначення предмета судової будівельно-технічної експертизи та виокремлено коло завдань даного роду експертизи; виокремлено коло завдань судової будівельно-технічної експерти, з точки зору її значення як джерела доказів; визначено методологічне підґрунтя судової будівельно-технічної експертизи через вивчення систематики судової експертизи взагалі та судової будівельно-технічної експертизи зокрема; розкрито особливості змісту висновку експертів за результатами судового будівельно-технічного дослідження; визначено напрями та критерії оцінювання висновку судової будівельно-технічної експертизи. Ступінь упровадження: у науковій діяльності як база для подальших досліджень проблем розроблення теоретичних, науково-методичних і нормативно-правових питань судової експертизи, у тому числі комплексної; у правотворчій діяльності – для використання під час удосконалення норм чинного законодавства (законів та інших нормативно-правових актів); у навчально-методичній сфері – при викладанні у вищих навчальних закладах курсів криміналістики та судової експертизи, кримінального процесу, при підготовці відповідних підручників і навчальних посібників, у процесі підготовки експертних кадрів. Сфера використання: в експертній роботі – як методична база проведення судових будівельно-технічних експертиз.^UThe object of the study is the public relations that arise in the process of appointment, conduct and evaluation of the results of forensic construction and technical expertise. The purpose of the study is to determine the content and features of organizational and legal, general and methodological principles of forensic construction and technical expertise as a source of evidence in the investigation of crimes in the field of construction, as well as solving problems in this area. The methodological basis of the dissertation research was a systematic approach, due to the specifics of the topic and associated with the use of general, individual and special methods: historical, formal-logical, statistical and comparative-legal methods, as well as methods of analysis and synthesis. Theoretical and practical results, novelty: on the basis of the analysis of scientific works on development of concept of a subject of forensic examination and own scientific search the author's definition of a subject of forensic construction and technical examination is developed and the range of tasks of this kind of examination is allocated; the range of tasks of forensic construction and technical experts is singled out, from the point of view of its significance as a source of evidence; the methodological basis of forensic construction and technical examination through the study of the systematics of forensic examination in general and forensic construction and technical examination in particular is determined; the peculiarities of the content of the expert opinion based on the results of forensic construction and technical research are revealed; the directions and criteria for evaluating the conclusion of the forensic construction and technical examination are determined. Degree of implementation: in scientific activity as a basis for further research of problems of development of theoretical, scientific-methodical and normative-legal questions of forensic examination, including complex; in law-making activity - for use during improvement of norms of the current legislation (laws and other normative legal acts); in the educational and methodological sphere - in the teaching of courses of criminology and forensic science, criminal proceedings, in the preparation of relevant textbooks and manuals, in the process of training experts. Scope: in expert work - as a methodological basis for forensic construction and technical examinations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Пучко М. С. 
Особливості менеджменту стресового нетримання сечі у жінок пізнього репродуктивного та пременопаузального віку: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / М. С. Пучко. — Б.м., 2023 — укp.

Дана дисертаційна робота присвячена оцінці ефективності та патогенетичному обґрунтуванню використання лазерних технологій в терапії стресового нетримання сечі у жінок пізнього репродуктивного та пременопаузального віку.Проблема стресового нетримання сечі є вельми актуальною в сучасній гінекологічній практиці. Регламентовані сучасними настановами терапевтичні підходи до корекції даного стану демонструють недостатню ефективність. В той же час, в Україні кількість жінок, які страждають на стресове нетримання сечі продовжує неухильно зростати, а дана проблема з суто медичної, перейшла в ранг медико-соціальних. В сучасній клінічній практиці лікування стресового нетримання сечі все частіше застосовуються лазерні технології, які є більш ефективними, добре сприймаються пацієнтами та мають триваліший ефект після лікування.Метою даної роботи є покращення якості життя жінок пізнього репродуктивного та пременопаузального віку зі стресовим нетриманням сечі шляхом патогенетично обґрунтованого застосування лазерної терапії.Завдання дослідження:1.?Провести клініко-статистичний аналіз медичних карт хворих вікової групи від 45 до 55 років зі стресовим нетриманням сечі.2.?Визначити особливості сполучної тканини, обміну мікроелементів та вітамінів у жінок віком від 45 до 55 років зі стресовим нетриманням сечі. 3.?Визначити стан гормонального та метаболічного гомеостазу у жінок віком від 45 до 55 років зі стресовим нетриманням сечі.4.?Визначити особливості якості життя у жінок віком від 45 до 55 років зі стресовим нетриманням сечі.5.?Дослідити стан сечовидільної системи та мікобіоценозу статевих шляхів у жінок віком від 45 до 55 років зі стресовим нетриманням сечі.6.?Розробити, патогенетичного обґрунтувати та оцінити ефективність комплексу діагностичних та лікувально-профілактичних заходів у жінок віком від 45 до 55 років зі стресовим нетриманням сечі шляхом використання лазерної терапії.7.?Оцінити зміни симптомів стресового нетримання сечі, особливості якості життя та вплив на сексуальну функцію та частоту рецидивів на тлі використання консервативної, лазерної та комбінованої терапії на початковому рівні, через 4 та 8 місяців від початку лікування.На першому етапі до дослідження залучено 189 жінок, яким проведено повне клініко-статистинче обстеження, під час якого зверталась увага на особливості конституції тіла, стан соматичного та гінекологічного здоров’я з виявленням станів, що є фенотиповими ознаками недиференційованої дисплазій сполучної тканини, паритету, а також ускладненням під час пологів. На другому етапі дослідження проведено комплексне клініко-лабораторне дослідження, яке передбачало: визначення стану волокнистої сполучної тканини, визначення концентрацій основних мікроелементів та вітамінів, оцінку гормонального та метаболічного балансів, оцінку якості життя, оцінку стану біоценозу статевих шляхів, оцінку сечовидільної функції, УЗД нирок та УЗД сечового міхура з визначенням об’єму залишкової сечі, а жінкам з наявною залишковою сечею – урофлуометрія та цистометрія наповнення.^UThis thesis is devoted to the evaluation of the effectiveness and pathogenetic substantiation of laser technologies application in the therapy of stress urinary incontinence in women of late reproductive and premenopausal age.The problem of stress urinary incontinence is very relevant in modern gynecological practice. Therapeutic approaches to the correction of this condition, regulated by modern guidelines, demonstrate insufficient effectiveness. At the same time, in Ukraine, the number of women suffering from stress urinary incontinence continues to grow steadily, and this problem has moved from a purely medical one to a medical-social one. In the modern clinical practice of treating stress urinary incontinence, laser technologies are increasingly used, which are more effective, well accepted by patients and have a longer effect after treatment.The purpose of this work is to improve the quality of life of women of late reproductive and premenopausal age with stress urinary incontinence through pathogenetically justified laser therapy application.Objectives of the research:1.?To conduct a clinical and statistical analysis of medical records of patients aged 45 to 55 years with stress urinary incontinence.2.?To determine the features of connective tissue, exchange of trace elements and vitamins in women aged 45 to 55 years with stress urinary incontinence.3.?To determine the state of hormonal and metabolic homeostasis in women aged 45 to 55 years with stress urinary incontinence.4.?To determine the characteristics of the quality of life in women aged 45 to 55 years with stress urinary incontinence.5.?To investigate the state of the urinary system and mycobiocenosis of the genital tract in women aged 45 to 55 years with stress urinary incontinence.6.?To develop, pathogenetically substantiate and evaluate the effectiveness of a complex of diagnostic and therapeutic and preventive measures in women aged 45 to 55 years with stress urinary incontinence by using laser therapy.7.?To assess changes in stress urinary incontinence symptoms, quality of life features, and impact on sexual function and recurrence rates following conservative, laser, and combined therapy at baseline, 4, and 8 months after initiation of treatment.At the first stage, 189 women were involved in the study, who underwent a full clinical and statistical examination, during which attention was paid to the peculiarities of the body constitution, the state of somatic and gynecological health, with the identification of conditions that are phenotypic signs of undifferentiated connective tissue dysplasia , parity, and also a complication during childbirth. At the second stage, a complex clinical and laboratory study was carried out, which included determination of: the state of fibrous connective tissue, concentrations of the main microelements and vitamins, assessment of: hormonal and metabolic balance, life quality, vaginal biocenosis, urinary function, ultrasound: of the kidneys and of the bladder with determination of the volume of residual urine, and for women with existing residual urine – uroflowmetry and cystometry of filling.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Пучкова Д. Д. 
Пізнання як адаптивна практика: філософсько-методологічні перспективи аналізу: автореферат дис. ... д.філософ : 033 / Д. Д. Пучкова. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота виконана в колі проблематики філософії та методології науки, а саме – обґрунтуванні філософських засадзагальнонаукових методологічних підходів і стратегій. Що зумовило залучення до аналізу в межах дослідження теоретичних розробок з різних наукових галузей соціально-гуманітарного спрямування – еволюційної епістемології, біоепістемології, когнітивної біології, поведінкової економіки, екології, політичної теорії. Спільною основою для аналізу означених наукових проєктів є обґрунтування пізнання як адаптивної практики. Тому дисертаційна робота присвячена концептуалізації наукового і філософсько-методологічного дискурсу, пов’язаного з аргументацією розуміння пізнання як адаптивної практики, починаючи з традиційного уявлення натуралістичних епістемологів, для яких пізнання ототожнюється життю і виражається в моделі подразник / відповідь, коли людина як жива аутопоезисна система відповідає на стимули світу, пізнаючи його, і завершуючи перспективами сучасних міждисциплінарних і трансдисциплінарних розробок.Вибір теми, з урахуванням її міждисциплінарної основи, зумовлений тим, що в сучасному суспільстві ризиків та невизначеностей, які зумовлені появою нових технологій і знань, виникає потреба в аналізі меж методологійсоціогуманітарного знання, таких як міждисциплінарність і трансдисциплінарність, переоцінці наявних і появі нових філософськометодологічних концептуалізацій пізнання як адаптивної практики. Оскільки сама адаптація як пізнання не просто дозволяє людині вбудовуватися у світ, але й провокує на видозмінення та перетворення світу, то значить, є причиноюутворення ситуацій невизначеностей, у пошуках механізмів взаємодіїї з якими знаходиться сучасна людина. І залучення в дослідженні таких теорій, як розглянуті теорія потенційних несподіванок, темної екології, концепціясценарного планування тощо, пов’язано з описаною ситуацією.^UThe dissertation is carried out within the field of the philosophy and methodology of science, specifically focusing on justifying the philosophical principles of general scientific methodological approaches and strategies. This led to the inclusion in the analysis, within the research framework, of theoretical developments from various scientific fields in the social and humanitarian direction,including evolutionary epistemology, bioepistemology, cognitive biology, behavioral economics, ecology, and political theory. The common foundation for analyzing the specified scientific projects is the justification of cognition as an adaptive practice.Therefore, the dissertation is devoted to the conceptualization of the scientific and philosophical-methodological discourse related to the argumentation of understanding cognition as an adaptive practice. It begins with the traditional conception of naturalistic epistemologists, for whom cognition is equated with life and is expressed in the stimulus/response model, where a person, as a livingautopoietic system, responds to stimuli from the world, cognizing it, and it ends with concludes by exploring the perspectives of contemporary interdisciplinary and transdisciplinary developments.The choice of the topic, considering its interdisciplinary foundation, is driven by the recognition that in contemporary society, characterized by risks and uncertainties arising from the emergence of new technologies and knowledge, there isa need for the analysis of the boundaries of methodologies of socio-humanitarian knowledge. This includes the examination of interdisciplinary and transdisciplinary approaches, reassessment of existing, and emergence of new philosophical andmethodological conceptualizations of cognition as an adaptive practice. As adaptation as a form of cognition not only allows humans to integrate into the world but also prompts transformations and alterations of the world, it becomes a cause of creating situations of uncertainty. In the search for mechanisms of interaction with these situations, modern humans find themselves. The exploration of theories such as the theory of potential surprises, dark ecology, scenario planning, and others is associated with the described situation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мерфі М. Д. 
Еротичний жанр у сучасному українськомумистецтві (1990-і – 2010-і).: автореферат дис. ... д.філософ : 023 / М. Д. Мерфі. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії заспеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво,реставрація» (02 «Культура та мистецтво»). Національна академіяобразотворчого мистецтва і архітектури. Міністерство культури таінформаційної політики України. Київ, 2021.Дисертаційне дослідження присвячено проблемі еротичного жанру всучасному образотворчому мистецтві України трьох десятиріч – від початкунезалежності (1990-ті) до 2010-х років.Для створення належної дослідницької платформи аналізу еротизму всучасному українському мистецтві було сформовано дослідницькийінструментарій, що охоплює такі підходи. Перший підхід –міждисциплінарний, який передбачає інтеграцію мистецтвознавчого,філософського та культурологічного знання в аспекті впровадження вдослідницький обіг поняття «емотивність» для комплексного аналізу процесувізуалізації тілесного в сучасному мистецтві на прикладі еротичного жанру.Зміст цього концепту розкривається через дотичні поняття – «вираження» та«експресія». Робочою концепцією стала теорія Б. Кроче, у якій розуміннясутності мистецтва як вираження дало змогу визначити зображальне веротичному мистецтві як емотивно-виражальне. Другий підхід – цезіставлення класичних і некласичних параметрів зображення еротики йоголеного тіла у візуальному мистецтві та формування належних принципівдля їх аналізу.^UDissertation for the degree of Doctor of Philosophy in specialty 023 «FineArts, Decorative Art, Restoration» (02 «Culture and Art»). The National Academyof Fine Arts and Architecture. Ministry of Culture and Information policy ofUkraine. Kyiv, 2021.Dissertation research is dedicated to the problem of the erotic genre incontemporary Ukrainian fine art for three decades: from the beginning ofIndependence (1990s) to 2010s.To create a proper research platform for the analysis of eroticism incontemporary Ukrainian art, research tools were formed that include the followingapproaches. First of these is an interdisciplinary approach that supposes theintegration of art, philosophy and culturology knowledge regarding theimplementation of the concept “emotivity” into the research circulation for thecomplex analysis of the visualization process of physicality in contemporary art9using the erotic genre as an example. The content of this notion is revealed throughthe related concepts: “manifestation” and “expression”. The working concept wasthe theory of B. Croce, in which the understanding of the essence of art as anexpression made it possible to define the pictorial in erotic art as emotional andexpressive. The second approach is the comparison of classical and non-classicalparameters of the depiction of eroticism and the naked body in visual art and theformation of appropriate principles for their analysis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського