Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (323)Книжкові видання та компакт-диски (317)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=ПУГАЧ$<.>+<.>A=АНЖЕЛІНА$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Пугачова 
Біоморфологічні особливості Lilium hybridum hort. при інтродукції на південний схід України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Аліна Юріївна Пугачова ; УААН; Нікітський ботанічний сад- національний науковий центр. — Ялта, 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.12 Lil*73*33(4УКР)
Шифр НБУВ: РА358785

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Пугач І.І. 
Вдосконалення методів розрахунку параметрів дегазації зближених пластів, що підробляються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / І.І. Пугач ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено залежності розрідження в устях сведловини, концентрації метану в суміші та витрати метаноповітряної суміші (МПС) від відстані устя свердловини до лінії очисного вибою, дебіту газоповітряної суміші від розрідження в усті свердловини до лави, витрат метану, відстані устя свердловини до лави, дебіту метану від розрідження у свердловині. За одержаними результатами складено рівняння парних і множинних регресій. Виконано обгрунтування топологічних параметрів дегазаційних свердловин за умов дегазації зближених пластів, що підробляються, на базі математичного апарату аналітичної геометрії. Розроблено методику розрахунку для визначення параметрів закладення свердловин, що буряться з виробок виїмкової ділянки за зазначених умов. Наведено методи визначення дебітів МПС, метану та розрідження на устях свердловин одночасно на всіх виїмкових дільницях шахти з урахуванням продуктивності працюючих вакуум-насосів. Запропоновано модель балансу МПС та сумарного масового дебіту метану на виїмковій ділянці з урахуванням концентрації метану у газопроводі. Здійснено розрахунок зміни тиску МПС за довжиною газопроводу з використанням диференціального рівняння, до складу якого входять масові витрати МПС, що дозволяє враховувати зміни втрат та щільності МПС за довжиною газопроводу за умов підсмоктування повітря у трубопровід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.19 + И310.17 +
Шифр НБУВ: РА341744

Рубрики:

      
3.

Пугач О. М. 
Визначення радіаційного навантаження корпусу реактора ВВЕР-440: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / О. М. Пугач ; Ін-т ядер. дослідж. ; Нац. акад. наук України. — К., 2010. — 21 с.: a-табл. — укp.

Висвітлено проблему визначення радіаційного навантаження корпусу реактора ВВЕР-440 діючого енергоблока. Розроблено спеціальне обладнання, що дозволяє точно позиціонувати активаційні детектори біля зовнішньої поверхні корпусу реактора. Наведено результати дозиметричних вимірювань біля зовнішньої поверхні корпусу ВВЕР-440 за наявності та відсутності касет-екранів на периферії активної зони. Проведено оцінювання часу нагромадження корпусом реактора межово-припустимого флюєнса швидких нейтронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-01
Шифр НБУВ: РА374583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Пугачов Є.В. 
Дискретне геометричне моделювання скалярних і векторних полів стосовно будівельної світлотехніки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / Є.В. Пугачов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено методи аналізу на осциляції, дискретних апроксимації та інтерполяції дискретно представленого геометричного об'єкту - плоских і просторових дискретно представлених кривих (ДПК), ДПК у n-вимірному просторі, дискретно представлених поверхонь і гіперповерхонь, скалярних і векторних полів, представлених на різних носіях у тривимірному просторі. Запропоновано способи раціональної індексації елементів (вузлів, комірок) плоских геометричних об'єктів з трикутними сітковими комірками. Розроблено геометричні моделі розрахунків інтегральних характеристик світлового поля від світлопрорізу (СП) складної форми, світлової шахти, на зовнішніх поверхнях будівель (плоскі фасади та дахи, окремо стоячі оболонки, шедові складки та шедові циліндричні оболонки), геометричні моделі розрахунків коефіцієнтів світловтрат від швів СП, заповнених склопрофілітом, та від сонцезахисних стрічкових і прямокутних козирків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.8
Шифр НБУВ: РА315897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пугачова І.О. 
Загальна теорія діалогу у віршованому тексті (1-й том лірики О.Блока): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.О. Пугачова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню сфер, рівней, форм і засобів реалізації різних типів діалогу у віршованому тексті. Запропоновано нову, цілісну типологію діалогу у віршованому тексті, на підставі якої проаналізовано види діалогу у текстах ранньої лірики О.Блока. На основі розширеного лінгвофілософського підходу до феномену "діалог", як способу співіснування мислячих суб'єктів у культурному просторі, виявлено особливе значення для віршованого тексту імпліцитних показників діалогу та факторів, що свідчать про включення віршованих текстів у міжтекстовий діалог (розширення сфери потенційних суб'єктів діалогу, зміна автономінацій суб'єктів, значуще мовчання, сюжетне варіювання, циклізація тощо).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.18

Рубрики:

      
6.

Пугач Н.Б. 
Історичні та медико-соціальні аспекти становлення і розвитку вчення про сибірку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.04 / Н.Б. Пугач ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 27 с. — укp.

Вперше проаналізовано фундаментальні праці загальних патологів, мікробіологів, епідеміологів та інфекціоністів, досліджено найважливіші етапи генезису, становлення та розвитку вчення про інфекційні хвороби на прикладі сибірки. З'ясовано, що відкриття збудника антраксу, вивчення його властивостей і характеристик, становлення вчення про сибірку істотно вплинули на розвиток мікробіології, епідеміології й імунології, відкриття багатьох збудників інфекційних хвороб, розробку ефективних специфічних засобів захисту людини та тварин від чуми, віспи, тифу, холери, дифтерії, поліомієліту. Доведено, що ідеї, гіпотези, твердження, активна експериментальна діяльність багатьох поколінь учених (Д.С.Самойловича, С.С.Андрієвського, Р.Коха, Л.Пастера, І.І.Мечникова, Л.С.Ценковського, В.К.Високовича, Д.К.Заболотного, Г.М.Мінха, М.Ф.Гамалії) стимулювали розвиток нових галузей медичної науки: мікробіології, епідеміології й імунології. Розкрито зміст та евристичну роль методології вакцинопрофілактики Л.С.Ценковського, розглянуто можливості її удосконалення за сучасних умов. Висвітлено суттєвий внесок вітчизняних учених у розвиток світової медичної науки, зокрема, створення вчення про атракс як особливо небезпечної хвороби, дослідження його властивостей і характеристик. Розглянуто основні етапи формування стратегії ефективної боротьби з інфекційними хворобами, наведено оцінку героїчних наукових експериментів вітчизняних мікробіологів. Розроблено діагностичну систему для індикації збудника сибірки у людей, тварин і в навколишньому середовищі на підставі полімеразної ланцюгової реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.76 +
Шифр НБУВ: РА356165

Рубрики:

      
7.

Пугачова М.А. 
Колористичні принципи рішення інтер'єрів православних храмів (на прикладі храмів України): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / М.А. Пугачова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено колористичні принципи рішення внутрішнього простору-інтер'єру православних храмів. Досліджено найбільш репрезентативні щодо відповідності основній богослужбовій функції православні храми на території сучасної України. Розкрито роль колористичної складової як одного з системотвірних факторів, що визначають адекватне сприйняття архітектури внутрішнього простору православного храму. Доведено, що колір в об'ємно-просторовій композиції храмового середовища є чинником гармонізації сприйняття інтер'єру відповідно до основної функціональної обрядової залежності будівлі. Обгрунтовано та систематизовано принципи колористичного рішення інтер'єру православного храму, які безпосередньо залежать від структури храмового декору, що накладається на об'ємно-просторову композицію храмової будівлі хрестово-купольного типу. Виявлено загальні закономірності формування кольорових рішень, на підставі яких складено узагальнену колористичну палітру, яка інваріантна відносно пристосування до певних умов. Побудовано функціонально-просторову структурну модель колористики інтер'єрів православних храмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР) + Щ128.41:Э
Шифр НБУВ: РА371891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Пугачова М.В. 
Методологічні засади статистичного моніторингу ділової активності підприємств: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.10 / М.В. Пугачова ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Запропоновано новий науковий зміст понять "статистичний моніторинг" і "система статистичного моніторингу". Обгрунтовано місце та роль системи статистичного моніторингу ділової активності підприємств у державній статистиці. Відзначено, що кон'юнктурні обстеження є елементом інформаційного забезпечення для цієї системи. Обгрунтовано програмно-методологічні й організаційні засади проведення кон'юнктурних обстежень, зокрема систему показників, організаційну схему, методичні аспекти формування та підтримки панелі респондентів. Запропоновано механізми контролю якості вхідної інформації у системі статистичного моніторингу, процедури заповнення пропущених даних. Визначено системи ваг для формування узагальненої інформації. Розроблено засади системного підходу до дослідження потреб користувачів і респондентів українських кон'юнктурних обстежень. Створено моделі розрахунів певних видів синтетичних (комбінаційних) індикаторів. Розроблено засади їх використання для проведення дослідження макроекономічних тенденцій. Запропоновано механізм ранжування окремих підприємств або їх груп на підставі спеціальних індикаторів. Доведено можливість застосування кон'юнктурних обстежень для статистичного моніторингу певних аспектів діяльності підприємств, а саме: корпоративного управління, конкурентного середовища, інвестиційної, інноваційної активності та тіньової економічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)29 + У9(4УКР)29 + У9(4УКР)29
Шифр НБУВ: РА356458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Пугач С. О. 
Міграції населення Волинської області (суспільно-географічне дослідження): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / С. О. Пугач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні підходи до дослідження міграцій населення обласної системи розселення та запропоновано власний алгоритм дослідження. Виявлено історичні передумови та фактори формування сучасної міграційної ситуації у Волинській області, проведено кореляційний та регресійний аналіз між статистичними характеристиками території й основними показниками міграції населення. Проаналізовано регіональні особливості територіальної диференціації міграційних потоків (міждержавних, міжрегіональних, внутрішньо-регіональних) у контексті всього, міського та сільського населення Волинської області, проведено типізацію адміністративно-територіальних одиниць та виділено територіальні міграційні кластери. Досліджено основні проблеми, зумовлені міграціями населення та запропоновано комплекс заходів для мінімізації їх негативних наслідків. Зроблено прогноз сальдо міграції населення у Волинській області на найближчу перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-4ВОЛ)64-25 + У049(4УКР-4ВОЛ)2
Шифр НБУВ: РА379429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Пугачов П.О. 
Місцева стійкість стінок зварних балок з перервними поясними швами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / П.О. Пугачов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досіджено місцеву стійкість стінок зварних двотаврових балок з перервними поясними швами, що функціонують у пружній стадії, для випадків чистого та поперечного згину з урахуванням пружно-податливих характеристик поясних швів у поздовжньому та поперечному напрямках. Розроблено методику визначення й одержано числові значення пружних характеристик зварних флангових швів у поздовжньому напрямку. Досліджено стійкість стінок зварних балок двотаврового поперечного перерізу з неперервними та перервними поясними швами у разі чистого та поперечного згину за умови відсутності у стінці місцевих напружень від зовнішнього навантаження. Сталеві конструкції" досліджено вплив на місцеву стійкість стінок таких факторів, як співвідношення розмірів сторін їх відсіку, умовна гнучкість стінок і жорсткість поясів балок. Проведено порівняльне дослідження одержаних результатів з аналітичними розрахунками наближеними методами Тимошенка - Рітца й узгальненим на випадок перервних швів методом Б.М. Броуде. Теоретичні положення та результати підтверджено у ході експериментальних досліджень місцевої втрати стійкості стінки зварної двотаврової балки з перервними поясними швами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н542.1-01 + Н542.1-028 +
Шифр НБУВ: РА363581

Рубрики:

      
11.

Пугачов І.Г. 
Моделювання процесів інтеграції електронного бізнесу в структуру комерційного банку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / І.Г. Пугачов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс моделей і методів, що забезпечують оптимальні умови інтеграції електронного бізнесу в структуру комерційного банку. Обгрунтовано концепцію інтеграції компонентів електронного бізнесу в структуру комерційного банку, яка забезпечує їх адекватний взаємозв'язок із зовнішніми та внутрішніми об'єктами і більш ефективне обслуговування інформаційних потоків, пов'язаних з наданням послуг електронного бізнесу. Розроблено комплекс моделей і методів для реалізації технології інтеграції електронного бізнесу в структуру комерційного банку. Зокрема, створено модель організації інтерфейсних взаємодій у внутрішньобанківській інформаційній системі, яка дозволяє скоротити інтенсивність інформаційних потоків і підвищити продуктивність систем. Створено імітаційну модель роботи відділення банку для оптимізації пропускної спроможності каналів зв'язку й основних характеристик інформаційної системи. Запропоновано модель системи безпеки електронних операцій і методи інформаційного забезпечення прийняття рішень у сфері електронного бізнесу. На прикладі ЗАТ КБ ПриватБанку розраховано ефективність впровадження послуг електронного бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.218.134 ф в611 + У9(4УКР)262.181.34 ф в611 +
Шифр НБУВ: РА355095

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Пугач А. М. 
Обгрунтування параметрів культиваторних лап, оснащених елементами локального зміцнення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / А. М. Пугач ; Вінниц. нац. аграр. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с.: табл. — укp.

Висвітлено питання підвищення технічного рівня стрілчастих лап культиватора, зокрема зносостійкості й якості підрізання бур'янів. Встановлено оптимальні параметри лапи і зон локального зміцнення її поверхні на базі розроблених математичних моделей руху грунту на робочій поверхні стрілчастої лапи та моделі керованого зносу леза. Експериментально досліджено закономірності керованого зносу леза лапи та вплив профілю, який формується, на якість підрізання бур'янів. Розроблено й експериментально перевірено методики прискорених та імітаційних випробувань. Розроблено методику інженерного проектування стрілчастої лапи з елементами локального зміцнення поверхі. Проведено польові випробування та розраховано прогнозований економічний ефект від впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24-3
Шифр НБУВ: РА369792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пугаченко О.Б. 
Облік процесів матеріального забезпечення в системі управління хлібопекарними підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.Б. Пугаченко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено галузеві особливості хлібопекарних підприємств харчової промисловості України з метою формування предметноорієнтованої організаційної структури служби матеріального забезпечення, що інтегрує оперативно-виробничі й інформаційно-управлінські функції, а також для розробки облікової інформаційної моделі власних витрат на матеріальне забезпечення. Розроблено класифікацію процесів і витрат цієї сфери. Запропоновано номенклатуру статей витрат на матеріальне забезпечення виробництва підприємств хлібопечення. Визначено місце та значущість обліку в управлінні. Досліджено організаційні та методичні проблеми, а також можливості їх подолання за рахунок поглиблення взаємозв'язку функції обліку з іншими функціями управління. Здійснено постановку завдань і делегування обов'язків окремим секторам служби матеріального забезпечення, в якій інтегровано оперативно-господарські й інформаційно-управлінські функції. Інформацію про сукупні витрати сфери матеріального забезпечення рекомендовано узагальнювати на окремому рахунку "Витрати на матеріальне забезпечення виробництва" та списувати їх за допомогою розрахунку середнього відсотка відповідно до обраної моделі калькулювання фактичної собівартості продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.16-145.72 +
Шифр НБУВ: РА355610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пугачевська К.Й. 
Організація і підвищення ефективності діяльності спеціальних економічних зон (за матеріалами СЕЗ України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.Й. Пугачевська ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено пріоритетні завдання спеціальних економічних зон (СЕЗ), спрямовані на розв'язання проблем формування інституційної бази розвитку територій розміщення зон, активізацію підприємництва, інвестиційної діяльності. На підставі системного аналізу впливу спеціальних економічних утворень на зовнішньоекономічне становище підприємств Закарпаття, проектних рішень СЕЗ на Львівщині запропоновано підходи щодо удосконалення методів проектування та оцінки ефективності функціонування зон і тиріторій пріоритетного розвитку. Обгрунтовано головні цілі, типи, форми реалізації програм розвитку малого та середнього підприємництва у межах спеціальних економічних утворень як сіткових структур, окреслено послідовність вироблення стратегії програмних заходів, межові рішення та галузеві пріоритети та критерії стимулювання їх реалізації на Львівщині та Закарпатті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА323664

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Пугач 
Проблеми підготовки вчителя до професійної діяльності в українській педагогічній періодиці (20-ті- початок 30-х років ХХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Анжеліна Володимирівна Пугач ; Інститут педагогіки АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч612.3(4УКР)6-5
Шифр НБУВ: РА358765

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Пугачова Т. М. 
Удосконалення методів підвищення довговічності та шляхи реновації парової турбіни: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.16 / Т. М. Пугачова ; "Харківський політехнічний інcтитут", національний технічний університет . — Х., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-042-082
Шифр НБУВ: РА369859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Пугач В.Г. 
Феномен бюрократії в трансформаційному суспільстві: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.Г. Пугач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено феномен бюрократії в трансформаційному суспільстві. Доведено важливість наголошення на відмінностях семантично близьких, проте не тотожних понять (і явищ) бюрократія та бюрократизм. Визнано неможливість чіткого розмежування між політикою та адміністрацією, натомість стверджується необхідність визначення меж політичного у бюрократичній діяльності. З'ясовано, що у період трансформаційних змін роль бюрократії істотно посилюється, проте, не абсолютизується. Здійснено аналіз еволюції української бюрократії та зауважено, що її специфіка полягає у поєднанні "східної" та "західної" моделей бюрократії. Зазначено, що в сучасній Україні набув свого поширення феномен "партії бюрократії".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф032.21 + Ф024 + С5*333.641.20 +
Шифр НБУВ: РА343247

Рубрики:

      
18.

Ковальчук О. С. 
Металеві мікродетектори потоків іонізуючого випромінення / О. С. Ковальчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена експериментальним вимірюванням потоків іонізуючого випромінювання металевими мікродетекторами. Виконано розробку та створено перші в світі детекторні модулі на основі надтонких мікростріпових металевих сенсорів різної конфігурації, виготовлених в ІЯД НАН України за оригінальною технологією плазмово-хімічного травлення. Створено технічні пристрої та необхідне програмне забезпечення на основі комерційних систем зчитування даних з багатоканальних металевих мікро-детекторів. Прямими експериментами доведено можливість застосування металевих мікро-детекторів для цілей мас-спектрометрії, вимірювання профілю пучків заряджених частинок та синхротронного випромінювання, в тому числі для цілей фракціонованої радіаційної терапії. Виміряний ефективний конверсійний коефіцієнт (відношення кількості падаючих фотонів до вибитих електронів) у повітрі дорівнює 2,02 фотона на 1 електрон, у вакуумі - 1,5 x 104 фотона на 1 електрон. Виміряна величина міжстріпових наводок не перевищує 0,2% від сигналу.^UThe thesis is devoted to experimental measurements of ionizing radiation fluxes by metal micro-detectors. The development and creation of the world's first detector modules based on ultra-thin micro-strip metal sensors of various configurations manufactured by the Institute for Nuclear Research of the National Academy of Sciences of Ukraine by the original technology of plasma-chemical etching were completed. The technical devices and the necessary software are created on the basis of commercial readout systems for multichannel metal detectors. Direct experiments have proved the possibility of using metal detectors for mass-spectrometry purposes, measurement of the beam profile of charged particles and synchrotron radiation as well as for fractionated radiation therapy purposes. Measured effective conversion coefficient (the ratio of the number of incident photons to cut electrons) in the air is 2.02 photons per 1 electron, in a vacuum - 1.5 x 104 photons per 1 electron. The measured value of the inter-strip interference does not exceed 0.2% of the signal.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Пугач С. О. 
Комунікаційні мережі регіону: теорія, методологія, практика соціально-географічного дослідження / С. О. Пугач. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі проведено дослідження комунікаційних мереж Західної України та здійснено обґрунтування напрямів їх удосконалення. Узагальнено сутність понять та визначено ключові риси географічного, соціального та віртуального просторів з позицій соціальної географії. Сформульовано соціально-географічну концепцію комунікаційних мереж регіону як відображення соціальних взаємодій на певній території. Запропоновано методологічні засади соціально-географічного дослідження комунікаційних мереж регіону в цілому та транспортних мереж, мереж мобільного зв'язку, соціальних інтернет-мереж і міграційних мереж регіону зокрема.Виявлено закономірності розвитку транспортних мереж Західної України на прикладі автомобільного та залізничного транспорту. Здійснено соціально-географічний аналіз мереж мобільного зв'язку у Західній Україні на прикладі операторів Київстар, Vodafone та Lifecell. Виявлено просторові особливості функціонування та розвитку соціальних інтернет-мереж Facebook та Instagram. Визначено особливості просторового переміщення населення у міграційних мережах регіону Західної України.^USpace is the base for constructing the conceptual and terminological apparatus of the entire system of geographical sciences. Geographic, social and virtual (cyberspace) spaces are most often mentioned in contemporary geographical research. All three spaces are not isolated from each other. As a result of the interaction of the triad "geospace-sociospace-cyberspace", a special type of space appears – socio-geographical space. It's a place of interaction, development and functioning of human society as a geospatial formation. In the socio-geographical space the communication networks are formed and the communications of human society are most intensively traced.Communication is a broad term to denote both the physical movement and information exchange at different levels of society. Communications are often interpreted as a network - a set of connecting elements (interactions) between certain objects or phenomena, together with these elements (phenomena).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Рамазанов Д. М. 
Фізико-технічні основи просторово фракціонованої радіаційної терапії: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / Д. М. Рамазанов. — Б.м., 2024 — укp.

Променева терапія полягає у використанні іонізуючого випромінювання для лікування злоякісних та деяких доброякісних новоутворень. Разом із хірургічним втручанням та хіміотерапією, променева терапія є одним з найбільш ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. За статистикою, близько 70% усіх онкологічних пацієнтів отримують променеву терапію принаймні на одному з етапів лікування. Однак, оскільки випромінювання впливає не лише на ракові клітини, а й на прилеглі здорові тканини, існує ризик їх пошкодження та розвитку променевих ускладнень. Незважаючи на численні дослідження та розробки у галузі радіаційної онкології, проблема переопромінення здорових тканин досі залишається не вирішеною. Дисертаційна робота присвячена розробці фізико-технічних основ просторово фракціонованої радіаційної терапії (ПФРТ) - перспективного методу лікування злоякісних пухлин. У першому розділі наведено детальний аналіз епідеміологічних даних щодо захворюваності та смертності від раку в Україні та світі. Показано, що незважаючи на досягнення в діагностиці та лікуванні, для деяких типів пухлин, зокрема гліобластом головного мозку, результати терапії залишаються незадовільними. П'ятирічна виживаність хворих на гліобластоми становить лише близько 5%. Це зумовлює гостру необхідність пошуку нових ефективних методів променевої терапії з метою розширення "терапевтичного вікна". Детально проаналізовано фізичні та біологічні основи традиційної променевої терапії як методу лікування злоякісних новоутворень. Розглянуто поняття терапевтичного індексу та фактори, що на нього впливають. Показано роль променевої терапії у комплексному лікуванні онкологічних хворих. Наведено ґрунтовний аналіз літературних даних щодо виникнення та розвитку методу ПФРТ. Охарактеризовано його фізико-технічні принципи, переваги та недоліки у порівнянні з традиційною променевою терапією. Проаналізовано результати клінічного застосування ПФРТ при лікуванні раку голови та шиї. Водночас констатовано обмежену кількість даних щодо оптимальних схем фракціонування. Зроблено висновок про необхідність подальших комплексних досліджень для удосконалення протоколів опромінення та розробки нових технологій ПФРТ. У другому розділі описано створення багатоканальної детекторної системи на основі поєднання металевих мікростріпових детекторів (ММД) та електроніки Sens-Tech XDAS. Така система дозволяє здійснювати моніторинг розподілу профіля пучків іонізуючого випромінювання з високою точністю. Теоретично розраховано граничні умови застосування ММД, визначено максимальні флюенси протонних та електронних пучків за яких детектори зберігають працездатність. Експериментально продемонстровано ефективну реєстрацію профіля іонізуючого випромінювання за допомогою розробленої 128-канальної детекторної системи. Досягнуто моніторинг просторового розподілу та інтенсивності α-випромінювання Pu-239 в режимі реального часу. На основі проведених досліджень розроблено конструкцію профілометрів на основі сенсорів ММД 128 та електроніки Sens-Tech XDAS V3 для моніторингу профілю міні пучків у ПФРТ. У третьому розділі наведено результати експериментальних результатів фракціонування гамма-квантів 6МеВ від медичного прискорювача Varian Clinac iX за допомогою латунного та свинцевого коліматора. Проведені Монте-Карло симуляції у програмних пакетах GEANT4 та Fluka які повторюють експеримент та верифікують подальші результати Монте-Карло симуляцій. Проведені Монте-Карло симуляції у програмному пакеті GEANT4 для визначення кращого матеріалу для коліматора за параметром поглинання випромінювання, найкращім матеріалом виявився вольфрам. Проведені Монте-Карло симуляції у програмному пакеті Fluka процесів колімації та фракціонування пучків гамма-квантів енергії 25 МеВ і електронів 18 MеВ за допомогою вольфрамових коліматорів. Встановлено оптимальну товщину коліматорів для ефективного фракціонування пучків різних енергій. Показано необхідність збільшення товщини коліматора у 2 рази порівняно з товщиною повного поглинання для оптимального фракціонування пучка. Продемонстровано можливість досягнення високих показників фракціонування (PVDR понад 10) для опромінення неглибоких пухлин як фотонами, так і електронами. Водночас встановлено швидке розмивання фракціонування з глибиною через інтенсивне розсіювання пучків. Показано ключову роль вторинних електронів у формуванні просторового розподілу дози від фракціонованих гамма-пучків. Це істотно впливає на профіль дози та обмежує глибину проникнення фракціонованих міні-пучків. На основі аналізу експериментальних результатів та результатів Монте-Карло симуляцій розроблено три версії конструкцій модульних вольфрамових коліматорів для ПФРТ. Показана можливість гнучкого налаштування геометрії та параметрів коліматорів під різні умови опромінення. Отримані результати є значним внеском у розвиток фізико-технічних засад ПФРТ на основі гамма- та електронних пучків. Розроблені методики та технічні рішення становлять підґрунтя для подальшого розвитку цього методу.^URadiotherapy consists in the use of ionizing radiation for the treatment of malignant and some benign neoplasms. Along with surgery and chemotherapy, radiation therapy is one of the most effective methods of fighting cancer. According to statistics, about 70% of all cancer patients receive radiation therapy at least in one of the stages of treatment. However, since radiation affects not only cancer cells, but also adjacent healthy tissues, there is a risk of their damage and the development of radiation complications. Despite numerous researches and developments in the field of radiation oncology, the problem of over-irradiation of healthy tissues still remains unsolved. The dissertation is devoted to the development of the physical and technical foundations of spatially fractionated radiation therapy (PFRT) - a promising method of treatment of malignant tumors. The first chapter provides a detailed analysis of epidemiological data on cancer incidence and mortality in Ukraine and the world. It is shown that despite advances in diagnosis and treatment, for some types of tumors, in particular glioblastoma of the brain, the results of therapy remain unsatisfactory. The five-year survival rate of patients with glioblastoma is only about 5%. This leads to an urgent need to find new effective methods of radiation therapy in order to expand the "therapeutic window". The physical and biological bases of traditional radiation therapy as a method of treatment of malignant neoplasms are analyzed in detail. The concept of therapeutic index and the factors affecting it are considered. The role of radiation therapy in the complex treatment of cancer patients is shown. A thorough analysis of literature data on the emergence and development of the PFRT method is presented. Its physical and technical principles, advantages and disadvantages compared to traditional radiation therapy are characterized. The results of the clinical application of PFRT in the treatment of head and neck cancer were analyzed. At the same time, a limited amount of data on optimal fractionation schemes was ascertained. It was concluded that further comprehensive research is needed to improve irradiation protocols and develop new PFRT technologies. The second chapter describes the creation of a multi-channel detector system based on the combination of metal microstrip detectors (MMD) and Sens-Tech XDAS electronics. Such a system allows monitoring the profile distribution of ionizing radiation beams with high accuracy. The limiting conditions for the use of MMD were theoretically calculated, and the maximum fluences of proton and electron beams at which the detectors maintain their performance were determined. Effective registration of the profile of ionizing radiation using the developed 128-channel detector system was experimentally demonstrated. Real-time monitoring of the spatial distribution and intensity of α-radiation of Pu-239 was achieved. On the basis of the conducted research, a design of profilometers based on MMD 128 sensors and Sens-Tech XDAS V3 electronics was developed for monitoring the profile of mini beams in PFRT. The third section presents the results of the experimental results of fractionation of 6MeV gamma quanta from the Varian Clinac iX medical accelerator using a brass and lead collimator. Monte Carlo simulations were carried out in GEANT4 and Fluka software packages, which repeat the experiment and verify the further results of Monte Carlo simulations. Monte Carlo simulations were carried out in the GEANT4 software package to determine the best material for the collimator based on the radiation absorption parameter, tungsten was the best material. Monte Carlo simulations of the processes of collimation and fractionation of 25 MeV gamma-quantum beams and 18 MeV electrons using tungsten collimators were carried out in the Fluka software package. The optimal thickness of collimators for effective fractionation of beams of different energies has been established. The need to increase the thickness of the collimator by 2 times compared to the thickness of complete absorption for optimal fractionation of the beam is shown. The possibility of achieving high fractionation rates (PVDR over 10) for the irradiation of shallow tumors with both photons and electrons has been demonstrated. At the same time, a rapid erosion of fractionation with depth due to intense scattering of beams was established. The key role of secondary electrons in the formation of the spatial distribution of dose from fractionated gamma beams is shown. This significantly affects the dose profile and limits the penetration depth of the fractionated mini-beams. Based on the analysis of experimental results and results of Monte Carlo simulations, three versions of designs of modular tungsten collimators for PFRT have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського