Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (92)Реферативна база даних (4979)Книжкові видання та компакт-диски (4367)Журнали та продовжувані видання (266)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОЛІЩУК$<.>+<.>A=МИХАЙЛ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 330
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Михайлюк М.В. 
Агітаційно-пропагандистська діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Михайлюк ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення широкої джерельної бази досліджено агітаційно-пропагандистську діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України у 1941 - 1944 рр. Визначено місце психологічної війни на східних територіях у довоєнній стратегії керівників III рейху. Показано особливості організації та специфіку функцій центрального керівництва агітаційно-пропагандистською роботою німецької окупаційної влади в Україні. Встановлено компетенцію окупаційної адміністрації у сфері психологічної війни, а також обов'язки відділів пропаганди органів місцевого управління. Досліджено функціонування видавничо-друкарської системи, радіо- та кіномережі в Україні. Визначено загальну кількість періодичних видань, що друкувались на території рейхскомісаріату та військової зони окупації. Розглянуто вплив агітаційно-пропагандистських заходів німецької окупаційної влади, зокрема періодичних видань, радіо, кіно, дрібної друкованої продукції й образотворчого мистецтва на свідомість населення окупованої території. Зроблено висновок про неефективність німецької агітаційно-пропагандистської політики в Україні у період Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА348019

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Михайленко О. М. 
Адаптація потенціалу торговельних систем до потреб регіонального ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. М. Михайленко ; Чернігів. держ. технолог. ун-т. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено методичний інструментарій адаптації потенціалу торговельних систем до потреб внутрішнього ринку. Розкрито сутність, зміст і визначено потенційні можливості роздрібної торгівлі на регіональних ринках споживчих товарів. Охарактеризовано трансформацію роздрібної торгівлі у відкритих економічних системах. Розглянуто вплив зовнішніх і внутрішніх чинників на розвиток роздрібної торгівлі на регіональному рівні. Досліджено динаміку структурних змін у роздрібному товарообороті окремих регіонів України. Розроблено економіко-математичні моделі прогнозування розвитку роздрібної торгівлі на регіональному та загальнонаціональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.2
Шифр НБУВ: РА377823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Поліщук В.Г. 
Адміністративно-правове регулювання та практика проведення масових заходів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Г. Поліщук ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам адміністративно-правового регулювання порядку організації і проведення масових заходів в Україні, забезпечення конституційних гарантій прав громадян на їх проведення, підвищення ефективності управлінської діяльності органів внутрішніх справ при проведенні масових заходів. Характеризуються сутність, особливості та види заходів адміністративного примусу, що застосовуються міліцією під час охорони громадського порядку в умовах проведення масових заходів. Досліджується зміст організації, тактичних основ адміністративно-правової охорони громадського порядку при проведенні масових заходів, проблеми взаємодії органів внутрішніх справ з громадськими формуваннями в цих умовах. Вироблено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства шляхом прийняття законодавчого акту, який врегулює порядок організації і проведення масових заходів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034 + Х809(4УКР)325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Михайлова І.В. 
Адсорбція катіонних поверхнево-активних речовин і білків та її вплив на стабільність суспензій високодисперсного кремнезему: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / І.В. Михайлова ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Експериментально встановлено, що заповнення поверхні кремнезему молекулами катіонних поверхнево-активних речовин (КПАР) - моно- та біс-четвертинних амонієвих сполук - відбувається одночасно на поверхневих центрах двох типів (заряджених і нейтральних), що відповідає моношаровій моделі адсорбції. Визначено, що порушення агрегативної стійкості суспензій високодисперсного кремнезему відбувається через нейтралізацію негативного заряду поверхні та в результаті флокулюючої дії КПАР. Показано, що адсорбція КПАР на високодисперсному кремнеземі може супроводжуватися агрегуванням молекул на поверхні, що призводить до зростання швидкості флокуляції суспензій. Досліджено закономірності флокуляції суспензій високодисперсного кремнезему в присутності деяких альбумінів, гемоглобіну людини та желатину та встановлено, що в присутності білків стабільність даних суспензій в цілому описується в межах електростатичного механізму. За умов незначних заповнень поверхні та у разі pH, близьких до ізоелектричної точки кремнезему, концентраційні залежності швидкості флокуляції суспензій максимальні: із збільшенням адсорбції білків одночасно з флокуляцією відбувається руйнування агрегатів частинок кремнезему, присутніх у суспензіях за невисоких pH. Визначено, що характер флокулюючої дії сироваткових альбумінів залежить від способу їх одержання. Зауважено щодо наявності домішок ліпідів, яка обумовлює збільшення адсорбції білків і призводить до зростання швидкості флокуляції, особливо у разі високих pH за умов електростатичного відштовхування від поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА324641

Рубрики:

      
5.

Михайлюк С.Я. 
Аксіологічні основи екологічної етики: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / С.Я. Михайлюк ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено аксіологічні основи екологічної етики. Акцентовано увагу на змінах у відношенні людини до природи, зокрема формуванні моральної відповідальності за умов посилення глобалізаційних процесів у світі. Проаналізовано джерела становлення екологічної етики. Визначено потребу збалансування антропо- і біоцентричної систем моралі для подальшого утвердження даної науки. Досліджено етичний вимір цінності природи. Виявлено, що екологічна етика формує ціннісні передумови такого способу життєдіяльності, який забезпечує єдність цінностей людини і природи. Осмислено ціннісні засади етики збалансованого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю751.1 +
Шифр НБУВ: РА368574

Рубрики:

      
6.

Поліщук М.В. 
Архітектурно-просторова організація єврейських містобудівних комплексів XV поч. XX ст. у структурі історичних поселень Поділля: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.В. Поліщук ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Визначено регіональну своєрідність морфологічного ладу єврейських містобудівних комплексів-штетлів XV - початку XX ст. у структурі історичних поселень України та проведено комплексний аналіз їх збереженості. Проаналізовано архітектурно-просторову організацію штетлів зазначеного періоду у структурі історичних поселень Поділля та встановлено її базові типи об'ємно-просторової, планувальної, функціональної та естетичної структур. Розроблено класифікацію всіх історичних містобудівних утворень Поділля за станом збереженості в них історичного планування та об'ємно-просторового шару, 70 - 97 % якого впродовж XV - початок XX ст. складала рядова єврейська житлово-виробнича забудова. Розроблено пропозиції щодо охорони містобудівної спадщини та історичної своєрідності середовища старовинних містобудівних утворень Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.51 + Щ113(4УКР38=ЄВР)-17
Шифр НБУВ: РА321659

Рубрики:

      
7.

Поліщук П.І. 
Асинхронний електропривод з покращеними показниками електромагнітної сумісності у контурах перетворення електричної енергії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / П.І. Поліщук ; Кременчуц. держ. політехн. ун-т ім. М.Остроградського. — Кременчук, 2008. — 21 с. — укp.

Формалізовано підхід, що узагальнює та доповнює теорію створення архітектур сучасних електроприводів (ЕП) і синтезу фільтрокомпенсувальних пристроїв - складових електротехнічних комплексів, для покращання електромагнітної сумісності контуру перетворення електричної енергії з живильною мережею та навантаженням. Проведено градацію рівнів вимог та їх відповідність умовам електромагнітної сумісності ЕП, симетрованих з живильною мережею та навантаженням. Досліджено електромагнітні процеси та підтверджено можливість досягнення необхідного рівня електомагнітної сумісності у разі ШІМ напруги живлення електричного двигуна шляхом застосування електричних фільтрів. На базі методу чотириполюсника розроблено методику формування структур електричних фільтрів, що дозволяє синтезувати їх нові варіанти як комбінації функціональних ланок - суб'єктів фільтрації загальнофільтрувального комплексу. Доведено залежність між якістю перетворення електричної енергії в ЕП змінного струму з контуром імпульсного перетворення напруги живлення асинхронного двигуна (АД) та режимами їх функціонування, що дозволило розробити рекомендації щодо рівня припустимих і можливих відхилень форм кривих струму та напруги від синусоїдних. Запропоновано та досліджено алгоритм компенсації впливу параметрів вихідного фільтра на характеристики ЕП. Досліджено новий ефект, врахування якого дозволяє визначити рівень виконання захисних функцій відповідними пристроями перетворювального контуру. Доведено необхідність та модернізовано імпульсний перетворювач ШІМ-напруги комплектного ЕП елементами захисту від "довгих" імпульсів наднапруг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.63-01 +
Шифр НБУВ: РА357299

Рубрики:

      
8.

Поліщук С. В. 
Бактеріальні хвороби сої в умовах Лісостепу України та обгрунтування заходів обмеження їх розвитку: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / С. В. Поліщук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано систему заходів захисту сої від бактеріальних хвороб в зоні Лісостепу України. Описано симптоми бактеріальних хвороб: сім'ядольного бактеріозу, кутастої плямистості, пустульного бактеріозу. Уточнено видовий склад збудників бактеріозів сої, їх поширення та шкідливість. Визначено вплив умов вирощування на розвиток хвороб та якість насіннєвого матеріалу (територіальний фактор, натрадиційні попередники, удобрення, строки сівби) та виявлено такі, що обмежують їх розвиток. Проведено оцінювання стійкості сортів сої до найпоширеніших бактеріальних хвороб і виділено сорти з генетично закріпленою стійкістю до кутастої плямистості та пустульного бактеріозу. Випробувано ряд фунгіцидів і біологічних препаратів захисно-стимулювальної дії проти збудників бактеріозів сої. Установлено високу ефективність застосування препаратів мікосан-H та агростимулін проти збудників бактеріальних хвороб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14 + П491.136
Шифр НБУВ: РА385417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Михайлова О.Б. 
Біологія представників родини Morchellaceae (Sacc.) Eckbl. в культурі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / О.Б. Михайлова ; НАН України, Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості представників родини Morchellaceae Sacc. Eckbl. (Ascomycota) за різних умов культивування. Вивчено 30 штамів 11-ти видів: Disciotis venosa (Pers.) Bond., Morchella angusticeps Peck., M. crassipes (Vent.) Pers., M. conica Pers., M. esculenta (L.) Pers., M. elata Fr., M. semilibera D C., M. spongiola Boud., M. steppicola Zer. Дані культури виділено на території України та одержано з інших колекцій (Ізраїлю, Німеччини, США, Франції). Визначено радіальну швидкість росту вегетативного міцелію, встановлено залежність даного показника від складу агаризованих живильних середовищ і температури інкубації. Описано морфологію колоній досліджених видів на всіх використаних середовищах і визначено такі, які сприяють формуванню склероціїв. Вперше з використанням кольорових якісних реакцій виявлено ферменти вуглецевого, азотного та ліпідного метаболізму й окисно-відновні процеси, визначено специфічність прояву даних реакцій у різних видів. Встановлено вплив світла різної довжини хвилі на ріст, морфологію та біосинтетичну активність вегетативного міцелію. Вперше з застосуванням сканувальної електронної мікроскопії встановлено мікроморфологічні характеристики вегетативного міцелію досліджених видів. Одержано нові відомості про наявність у них нестатевих спороношень та інших мікроструктур. На рідких живильних середовищах виявлено джерела вуглецевого й азотного живлення, встановлено значення кислотності середовища (pH), сприятливі для росту вететативного міцелію. Досліджено динаміку росту та синтезу екзополісахаридів за умов глибинного культивування. Запропоновано склад живильного середовища з глюкозою, пептоном і дріжджовим екстрактом, яке забезпечує вихід сухої маси міцелію до 17-ти г/л на 7-му добу культивування. За комплексом ознак відібрано штами цінних їстівних видів з лікувальними властивостями - Morchella conica 1737 і M. esculenta 1755.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.552.3*33 в764 + П241.928-2 в764 +
Шифр НБУВ: РА362143

Рубрики:

      
10.

Поліщук І.Р. 
Бухгалтерський облік і контроль статутного капіталу в товариствах з обмеженою відповідальністю: теорія і методика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.Р. Поліщук ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю операцій зі статутним капіталом у товариствах з обмеженою відповідальністю. Уточнено економічну сутність поняття "статутний капітал" для його правильного визнання та відображення в бухгалтерському обліку. З'ясовано місце статутного капіталу в загальній класифікації капіталу з метою забезпечення відповідності операцій зі статутним капіталом їх економічній сутності. Виявлено перспективні напрями розвитку бухгалтерського обліку статутного капіталу на підставі дослідження історичного досвіду його обліку. Розроблено методику обліку операцій з формування та зменшення статутного капіталу у разі невідповідності чистих активів та розподілу майна у зв'язку з виходом учасників з товариства з обмеженою відповідальністю. Запропоновано методику здійснення внутрішньогосподарського контролю операцій зі статутним капіталом, яка забезпечує управлінський персонал повною, своєчасною інформацією про їх законність і достовірність. Обгрунтовано перспективні напрями удосконалення бухгалтерського обліку статутного капіталу за умов комп'ютеризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.15-149.32 +
Шифр НБУВ: РА342203

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Поліщук 
Вагітність і пологи у жінок з прееклампсією при попередній гестації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ірина Анатоліївна Поліщук ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.22
Шифр НБУВ: РА347682

Рубрики:

      
Категорія:    
12.

Михайлюта С.Л. 
Вдосконалення обчислювального пристрою частотно-струмових та векторних систем керування об'єктів з асинхронними машинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / С.Л. Михайлюта ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965-045.3 +
Шифр НБУВ: РА343105

Рубрики:

      
13.

Поліщук Д.В. 
Використання аутоартеріальних трансплантатів для прямої реваскуляризації міокарда: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / Д.В. Поліщук ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості атеросклеротичного ураження аутоартеріальних трансплантатів у хворих на ішемічну хворобу серця та визначено оптимальний аутоартеріальний трансплантат для прямої реваскуляризації міокарда, використання якого сприяє покращанню результатів лікування. Доведено, що найбільш перспективним аутоартеріальним трансплантатом є внутрішня грудна артерія, оскільки пошкодження її стенозувальним атеросклерозом складає 16,7 % випадків. Дане захворювання у правій шлунково-сальниковій артерії виявлено у 63,6 % випадків, у променевій артерії - у 58,1 %. Запропоновано два способи виділення внутрішньої грудної артерії у прошарку з прилеглих тканин - електротермічний та ультразвуковий. Розроблено параметри оптимальної потужності енергії, що подається на тканини під час їх розсічення та коагуляції. Встановлено оптимальну товщину прилеглого прошарку з паравазальної клітковини, м'язів, які супроводжують вени та лімфатичних протоків. Доведено, що у найближчому післяопераційному періоді додатковою ознакою задовільного функціонування мамарокоронарного анастомозу є парадоксальне скорочення міжшлуночкової перегородки, зареєстроване у 92 % пацієнтів. Через рік після проведення оперативного втручання I - II функціональний клас зафіксовано у 83,3 % хворих, через два роки більшість пацієнтів мали II функціональний клас, через три роки і більше - 28,8 % осіб мали I функціональний клас стенокардії. На підставі результатів повторного ангіографічного дослідження виявлено, що у терміни до 10-ти років після операції прохідним мамарокоронарний анастомоз був у 90 % хворих. Доведено, що віддалені результати хірургічного лікування ішемічної хвороби серця суттєво залежать від прогресування атеросклерозу в нативному коронарному руслі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.1 +
Шифр НБУВ: РА359571

Рубрики:

      
14.

Михайлова Л.М. 
Виховання естетичної культури старшокласників (на матеріалі творів світового мистецтва): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Л.М. Михайлова ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему виховання естетичної культури старшокласників у межах інтегрованого курсу "Художня культура світу" з використанням культурологічного аналізу художніх творів. Основними аспектами культурологічного аналізу названо: культурно-історичний, діалогічний, визначення місця твору у світовому культурному просторі. Обгрунтовано критерії сформованості естетичної культури старшокласників (емоційний, інтелектуальний, мотиваційно-діяльнісний, комунікативний), їх показники та рівні вихованості естетичної культури. Запропоновано методику виховання естетичної культури старшокласників. Експериментально перевірено її можливості та доведено ефективність у вирішенні проблем естетичного виховання школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.2
Шифр НБУВ: РА313750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Михайлишин У. І. 
Відображення космогонічної картини світу у фразеологічних одиницях німецької мови: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / У. І. Михайлишин ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Виокремлено німецькі фразеологізми, у внутрішній формі яких закодовано стародавні космогонічні уявлення та їх вплив на формування фразеологічного значення. Типологізовано й охарактеризовано фразеологізми німецької мови, які відображають космогонічну картину світу. Визначено семантичні центри даних фразеологізмів, які репрезентують позитивний і негативний полюси бінома "добро/зло", символічні значення компонентів "Erde", "Boden", "Himmel", "Flamme", "Wasser" та їх роль у реалізації позитивної чи негативної конотації в даних одиницях. Описано особливості функціонування фразеологічних одиниць. Розглянуто текстотвірні потенції даних одиниць. Надано їх виражальний потенціал в публіцистичних текстах. Виявлено національні культурні конотації фразеологізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-33
Шифр НБУВ: РА371251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Михайлов А.М. 
Відтворення основних засобів сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.М. Михайлов ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено організаційно-економічні засади відтворення основних засобів сільськогосподарських підприємств. Розкрито економічну сутність основних засобів, запропоновано їх класифікацію та проаналізовано особливості відтворення у сільському господарстві. Досліджено вітчизняний і зарубіжний досвід формування та впровадження механізму відтворення основних засобів у сфері аграрного виробництва. Виявлено негативні тенденції щодо відтворювальних процесів у сільському господарстві. З'ясовано, що амортизація, як основа відтворення, не виконує своєї функції, показано недосконалість державного регулювання та підтримки досліджуваного процесу. Розроблено й апробовано методичний підхід щодо відтворення основних засобів на підставі впровадження технологічної політики, застосування якої дозволяє оптимізувати склад машинно-тракторного парку, підвищити економічний ефект господарювання, що забезпечить формування джерел відтворення основних засобів. Обгрунтовано перспективні напрями державного регулювання та стимулювання інвестиційного процесу, спрямованого на оновлення основних засобів. Розроблено методику формування ціни на екологічно чисту продукцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571.1-96 +
Шифр НБУВ: РА369140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Михайлюк Т.І. 
Водорості Канівського природного заповідника (Україна): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.І. Михайлюк ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено альгофлору (А) водойм, грунтів та наземних біотипів (Б) Канівського заповідника (КЗ). Конспект флори КЗ нараховує 1018 видів водоростей (1137 різновидностей) з відділів: Cyanophyta - 150 видів, Dinophyta - 7, Cryptophyta - 13, Rhaphidophyta - 1, Euglenophyta - 91, Chlorophyta - 454, Xanthophyta - 83, Chrysophyta - 15, Bacillariophyta - 205. Серед них 446 видів - нові для КЗ, 30 видів та 3 різновиди - для флори України. Проаналізовано А, виділено та розглянуто 29 альгоугруповань. Три частини А - водойм, грунтів, наземних Б, дуже специфічні, найближчі А позаводних Б. Порівняння сучасного стану альгофлори водойм з даними 50 - 60-х років довело, що в А заповідної частини Дніпра посилились риси "реофільності", в А яружних ставків зросла роль бентосних видів. На підставі грунтовоальгологічних даних визначено: сукцесійні зміни масиву КЗ протікають у напрямку розвитку грабово-кленових лісів, що вказує на неможливість відновлення грабово-дубових лісів зонального типу лише методом заповідання. Виявлено, що А грунтів КЗ найбільше схожа з А грунтів лісостепових заповідників, водойм - з водними А заповідників рівнинної частини України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*88е(4УКР)л64А/Я Канівський природний заповідник
Шифр НБУВ: РА307875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Михайлець В.В. 
Вокальна основа хорового мистецтва: історичний та теоретичний аспекти: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.В. Михайлець ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження вокальних властивостей хорового співу вітчизняної традиції в історичному аспекті. Встановлено періоди та чинники якісних змін вокалу в контексті інтонаційно-стилістичної еволюції національної хорової музики. Проаналізовано специфічні властивості вокальної основи хорового співу, психофізіологічні чинники вокальної техніки та характерологічні риси особистості хормейстера. Обгрунтовано методичні принципи формування вокально-виконавського виховного комплексу хормейстерів з урахуванням фахової специфіки та сучасних вимог щодо підготовки професійних музикантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73 +
Шифр НБУВ: РА332031

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Михайлів І.Р. 
Вплив геодинамічних напруг на розвиток і нафтогазоносність локальних структур Бориславсько-Покутської зони Передкарпатського прогину: Автореф. дис... канд. геолог. наук: 04.00.17 / І.Р. Михайлів ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с. — укp.

Проведено аналіз і кількісну оцінку локальних структур Бориславсько-Покутської зони з використанням структурно-тектонічних, лінійно-геометричних, кутових показників і показників порушеності. Виділено морфологічні різновиди локальних структур залежно від механізму їх утворення. На підставі геолого-математичного моделювання розроблено класифікацію локальних структур, в основу якої покладено ступінь порушеності структури тектонічними рухами у процесі складкоутворення (морфологічні ознаки) та характер зміни кількісних показників, що їх описують. Змодельовано механізм формування локальних структур у межах Бориславсько-Покутськоі зони, що визначається місцем руйнування суцільності гірських порід в ядрі антиклінальної або синклінальної складок. Встановлено, що у формуванні структур вирішальну роль, окрім горизонтальних рухів, відігравало бічне тертя. Визначено структурні умови, за яких поперечні тектонічні порушення є екранами покладів нафти та газу для даної зони. Виявлено, що ділянки максимальної концентрації напруг у нафтогазоносному відношенні є слабоперспективними і проведення на них пошукових і розвідувальних робіт з використанням сучасних методик і технологій є недоцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Р59(45УКР)453.1 + Д390.3 +
Шифр НБУВ: РА322309

Рубрики:

      
20.

Михайлова Т. В. 
Вплив екологічних і соціально-гігієнічних факторів на захворюваність карієсом зубів у дітей та обгрунтування методів профілактики в різних клімато-географічних районах Криму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. В. Михайлова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено виражені регіональні відмінності показників захворюваності на карієс зубів у 12-річних дітей Криму. Визначено основні карієсогенні фактори ризику - фізико-хімічні показники питної води та геохімічний склад грунту. Виявлено вплив геохімічних умов місцевості на мікроелементний склад твердих тканин зуба. Розроблено алгоритм карієспрофілактичних заходів у дітей різних клімато-географічних районів Криму з урахуванням одержаних даних про вплив чинників навколишнього середовища та місцевих чинників порожнини рота на показники захворюваності на карієс зубів. Доведено ефективність лікувально-профілактичного комплексу у дітей за зміною показників інтенсивності карієсу зубів, приросту інтенсивності та редукції карієсу через один і два роки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-1
Шифр НБУВ: РА375321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського