Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (581)Книжкові видання та компакт-диски (534)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОГОРЕЛ$<.>+<.>A=КОНСТАНТИН$<.>+<.>A=ВАЛЕРИЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Погорелов Ю.С. 
Вибір і обгрунтування методів управління затратами підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.С. Погорелов ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто теретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо вибору та обгрунтування методів керування затратами підприємства. Розкрито сутність понять "затрати" та "витрати" підприємства, встановлено їх розбіжності. Визначено суб'єкт, об'єкт та мету управління затратами. Розглянуто особливостості управління затратами підприємства, класифіковано його функції. Визначено умови та чинники, які впливають на вибір методів управління затратами, встановлено залежність між показниками затрат промислових підприємств та ефективність застосування відповідних методів управління. Здійснено класифікації затрат та методів управління ними. Запропоновано сукупність характеристик і показників для їх оцінки, які використовуються у діагностиці стану управління затратами підприємства. Розроблено процедуру вибору методів управління затратами, розглянуто особливості організації застосування вибраного методу. Проведено апробацію процедури вибору на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-210.3 +
Шифр НБУВ: РА342366

Географічні рубрики:

      
2.

Погорельчук В. А. 
Дизайн світильників провідних італійських і німецьких виробників: засоби художньої виразності та перспективи використання досвіду в Україні: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / В. А. Погорельчук ; Харківська державна академія дизайну і мистецтв. — Х., 2010 . — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З294-53
Шифр НБУВ: РА369825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Погореленко Н.П. 
Ефективність використання обігових коштів у виробничих запасах промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.П. Погореленко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Захищаються результати теоретичних досліджень та методичні рекомендації щодо підвищення ефективності використання обігових коштів у виробничих запасах в умовах трансформаційної економіки. У роботі уточнено зміст та функції категорії "обігові кошти" і поняття "норматив обігових коштів" в умовах розвитку ринкових відносин; розроблено схему організаційно-економічних умов раціонального формування виробничих запасів; запропоновано методику визначення оптимального розміру запасу в умовах інфляції; виявлено особливості нормування обігових коштів у запасах матеріалів для підприємств з одиничним типом виробництва; розроблено методику економічного обгрунтування встановлення строку платежу за партію матеріалів в умовах інфляції та зміни валютного курсу; розроблено методичні рекомендації по стимулюванню участі робітників у підвищенні ефективності обігових коштів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-572-07

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Погорелов Є.В. 
Кодифікаційна діяльність в правовій системі України (загально-теоретичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Є.В. Погорелов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та загальнометодологічні питання комплексного аналізу кодифікаційної діяльності у правовій системі України. Особливу увагу приділено дослідженню форм удосконалення законодавства, кодифікації як формі систематизації та удосконалення законодавства. Проаналізовано загальнотеоретичні аспекти системи права і системи законодавства як методологічного підгрунтя кодифікаційної діяльності в Україні. З ураховуванням накопиченого у юридичній науці та практиці досвіду стосовно розробки відповідних проблем, подано новий рівень їх теоретичного осмислення й узагальнення, формулювання рекомендацій щодо оптимізації кодифікаційного процесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-31 + Х002.3
Шифр НБУВ: РА309971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Константиненко Л.А. 
Круговійчасті інфузорії (Ciliophora, Peritrichia) очисних споруд Житомира: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Л.А. Константиненко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше для території України вивчено таксономічний склад та особливості аутекології круговійчастих інфузорій очисних споруд. Виявлено 26 видів перітрих, з яких 3 види вперше знайдено у системах очистки стічних вод, 19 - є новими для фауни очисних споруд України, 11 - для фауни України, та 1 вид (Pachytrocha sp.) є новим для науки. Наведено пропозиції щодо відновлення валідності роду Pachytrocha Kent, 1882., до складу якого запропоновано перевести Cothurnia asymmetrica Sommer, 1951. Уточнено видовий склад перітрих очисних споруд світу (80 видів), для яких розроблено визначальні таблиці. Розроблено новий метод оцінювання інтенсивності живлення круговійчастих інфузорій за умов очисних споруд за квадратом числа травних вакуоль. Встановлено залежність видового складу перітрих від умов в очисних спорудах. Вивчено сезонну динаміку видового складу та чисельності перітрих очисних споруд. З'ясовано, що перітрихи реагують на довготривалі зміни факторів середовища в очисних спорудах зміною розмірних характеристик клітинного тіла. Встановлено, що у разі короткострокових змін факторів середовища більш показовим є квадрат числа травних вакуоль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.115*801.8
Шифр НБУВ: РА357269

Рубрики:

      
6.

Константинович Т. В. 
Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / Т. В. Константинович ; НАМН України, Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського. — К., 2011. — 32 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-інструментального, психологічного та фармакоекономічного обстежень 207-ми хворих на бронхіальну астму (БА) визначено поширеність тривожних, невротичних, депресивних станів і соматопсихічних акцентуацій, описано особливості клінічного перебігу БА, стан зовнішнього дихання та показники його якості. Фармакоекономічний аналіз виявив збільшення загальних витрат на лікування у хворих на БА за поєднання з високими рівнями супутніх соматопсихічних станів (СПС) у порівнянні з пацієнтами з граничними змінами психіки. Доведено клінічну й економічну ефективність застосування комбінованих режимів терапії з включенням препаратів психотропної дії на фоні базисного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5
Шифр НБУВ: РА381647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Погорельчук Т.Я. 
Особливості розповсюдження і клінічних проявів стронгілоїдозу у жителів Одеської області: автореф. дис... канд. мед. наук: 16.00.11 / Т.Я. Погорельчук ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2007. — 24 с. — укp.

Вперше вивчено еколого-епідеміологічні особливості стронгілоїдозу за умов півдня України, розроблено та впроваджено оздоровчі та профілактичні протипаразитарні заходи. Виявлено особливості розповсюдження стронгілоїдозу, встановлено, що осередки захворювання утворюються в будинках для дітей-інвалідів, розумово відсталих дітей та психіатричних лікарнях. Встановлено, що рівень ураженості стронгілоїдозом виноградарів, працівників тваринницьких ферм достовірно вищий у порівнянні з особами контрольної групи (домогосподарками, будівельниками, вчителями). Визначено рівні забрудненості личинками Strongyloides об'єктів довкілля: грунту, овочів, фруктів, нечистот, води відкритих водойм. Виявлено ларвіцидні властивості препаратів "Прометрин" та "Полікарбоцин", запропоновано схеми їх використання для знезараження від личинок Strongyloides грунту та інших об'єктів довкілля в осередках стронгілоїдозу. та достовірно знизити загальне число проб овочів, плодово-ягідних культур, уражених личинками Strongyloides.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р517.764 + Р197.76 +
Шифр НБУВ: РА353904

Рубрики:

      
8.

Константинович І.А. 
Особливості спектра випромінювання заряджених частинок, що рухаються в електромагнітному полі у вакуумі та непоглинаючих середовищах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.А. Константинович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

За допомогою удосконаленого методу сили самодії Лоренца розроблено аналітичні вирази для спектрально-кутового та спектрального розподілів потужності випромінювання систем заряджених частинок, які рухаються вздовж довільної заданої траєкторії у вакуумі та непоглинаючих ізотропних середовищах. У випадку тотожних заряджених частинок визначено роль фактора когерентності. Вперше досліджено тонку структуру спектрального розподілу потужності випромінювання системи двох електронів, які рухаються один за одним вздовж гвинтової лінії у вакуумі. Встановлено умови подібності спектральних потужностей випромінювання окремого електрона під час його руху по гвинтовій лінії у вакуумі та в діелектрику з постійним показником заломлення. Вперше одержано вираз для спектрального розподілу потужності синхротронно-черенковського випромінювання електрона, що рухається по гвинтовій лінії, залежно від зміни відношення компонент його швидкості. Досліджено особливості тонкої структури спектрального розподілу синхротронного, черенковського та синхротронно-черенковського випромінювань для різних за величиною компонент швидкостей електронів. Одержано інтегральні вирази для спектрально-кутового та спектрального розподілів середнього значення потужності випромінювання систем точкових заряджених частинок, що рухаються в електричному ондуляторі та в постійному електричному полі у непоглинаючих ізотропних середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338,022 +
Шифр НБУВ: РА333794

Рубрики:

      
9.

Константинов В.О. 
Перенесення тепла у простих молекулярних кристалах та їх розчинах при температурах порядку та вище дебаєвських: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.О. Константинов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 31 с.: рис. — Бібліогр.: с.26. — укp.

Розроблено унікальну установку, що дозволяє проводити дослідження теплопровідності молекулярних кристалів у разі постійної густини в області температур 30 - 300 К і тиску до 800 МПа. Показано, що посилення переорієнтаційного руху молекул супроводжується збільшенням ізохорної теплопровідності. Зазначено, що даний ефект пов'язується зі зменшенням фотон-обертальної компоненти повного теплового опору, і пояснюється ослабленням розсіювання фотонів на колективних обертальних збудженнях у міру загасання кореляцій в обертанні сусідніх молекул. Встановлено, що у розчинах кріокристалів має місце поступовий перехід від чисто фотонної теплопровідності до переносу тепла "дифузними" модами у разі збільшення температури та концентрації домішки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 +
Шифр НБУВ: РА323414

Рубрики:

      
10.

Константинов В.Ю. 
Проблема європейської регіональної стабільності в контексті розширення НАТО (90-ті роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.Ю. Константинов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено зміни у європейській регіональній стабільності, спричинені процесом реформування НАТО. Розглянуто питання реформування євроатлантичного простору, формалізації відносин НАТО з країнами ЦСЄ, Росією, Україною та наслідки даних процесів для структури регіональних відносин. Проаналізовано міжелементні зв'язки за умов переходу від статичної до динамічної форми регіональної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31
Шифр НБУВ: РА311603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Константиновський О. П. 
Сухі будівельні суміші та жаро-корозійностійкі мурувальні розчини на їх основі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. П. Константиновський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні обгрунтування та результати експериментальних досліджень, які присвячені розробці мурувальних розчинів, одержаних за технологією сухих будівельних сумішей, які експлуатуються за умов сумісного впливу високої температури й агресивного сульфатного середовища. Доведено покращання коефіцієнта жарокорозійної стійкості за використання шлаколужного цементу як цементуючої матриці розчину. Досліджено сумісний вплив комплексної домішки, до складу якої входять лігносульфонат натрію, роданід та ефір целюлози на процеси гідратації, які відбуваються в тонкому шарі мурувального розчину. Розроблено склад сухої суміші за допомогою методів математичного планування експерименту. Випущено дослідно-промислову партії сухих будівельних сумішей модифікованих (СБСМ), розчин на основі якої було використано для мурування склепіння кільцевої печі. Визначено техніко-економічну доцільність розробки й економічний ефект від застосування суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001 + Н332.9
Шифр НБУВ: РА375821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Погорелов Ю. С. 
Теоретичні та інструментальні основи розвитку підприємства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Ю. С. Погорелов ; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2011. — 32 с.: a-рис. — укp.

Висвітлено питання створення експлейнарного базису розвитку підприємства, який є сукупністю теоретичних положень та інструментів, що залучаються до пояснення розвитку підприємства. Розглянуто розвиток підприємства як загальнонаукову та загальноекономічну категорію. Розкрито поняття "підприємство", виявлено його природу та надано характеристику. Розглянуто рушійні сили та чинники розвитку підприємства. Розроблено модель розвитку підприємства. Наведено порядок вибору способів розвитку підприємства з використанням сукупності цільових, внутрішніх і зовнішніх обмежувальних, уточнювальних і фільтрувальних аргументів вибору, кожний з яких має певну кількість градацій у дескрипторній формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У9(4УКР)290
Шифр НБУВ: РА379574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Константинов В.С. 
Травматичні внутрішньомозкові крововиливи. Прогнозування результатів лікування та оптимізація надання допомоги: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.С. Константинов ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження створено базу даних травматичних внутрішньомозкових крововиливів (ТВМК), що дозволило виявити найбільш інформативні клініко-рентгенологічні ознаки, що визначають результат травми. Виявлено залежність найближчих кінцевих результатів травми від її ознак і методу лікування. За допомогою інформаційних технологій розроблено математичну модель ТВМК, проведено апробування прогнозу кінцевих результатів лікування ТВМК. З використанням розробленої програмно-обчислювальної методики проведено прогноз найближчих кінцевих результатів ТВМК, виділено групи ризику за умов оперативного лікування потерпілих. Здійснено клініко-епідеміологічне дослідження динаміки розвитку травматичних внутрішньомозкових крововиливів. На підставі оцінки ефективності надання допомоги потерпілим з ТВМК розроблено алгоритми діагностики та лікування на дошпитальному етапі й у непрофільних лікувальних установах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 + Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА351653

Рубрики:

      
14.

Константинов О. М. 
Термополяризаційні ефекти у надплинних бозе-системах / О. М. Константинов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена теоретичному дослідженню процесів поляризації та механізмів термополяризації надплинних бозе-систем. Передбачено, що коливання температури при поширенні по тонкій надплинній плівці третього звуку приводять до появи в навколишньому просторі змінного електричного поля (нестаціонарний термоелектричний ефект). Встановлено, що величина поля істотно залежить від виду підкладки та способу її покриття. Показано, що вплив на ефект термічно активованих вихорів навіть поблизу надплинного переходу є слабким. Передбачено, що в надплинному гелії, який знаходиться в магнітному полі, потік тепла під дією градієнта температури приводить до появи електричного поля. Величина поля істотно залежить від форми зразка з гелієм і напрямку магнітного поля відносно зразка. Показано, що ефект реалізується як при статичному, так і при нестаціонарному градієнті температури. У дисертації також розвинена теорія поляризації надплинної системи в моделі слабконеідеального бозе-газу. В рамках цієї моделі встановлено, що прямолінійний квантований вихор створює поза системою електричний потенціал. Цей потенціал виглядає як потенціал дипольного моменту, що дозволяє приписати вихору дипольний момент.^UThe thesis is devoted to the theoretical study of polarization processes and thermopolarization mechanisms of superfluid Bose systems. It is predicted that oscillations of temperature during the propagation of the third sound in a thin superfluid film cause the appearance of an alternating electric field in the surrounding space (non-stationary thermoelectric effect). The magnitude of this field depends significantly on the substrate type and the method of its coating. It is shown that the influence of thermally activated vortices on this effect is weak even near the superfluid transition. It is also predicted that a heat flux induced by the temperature gradient in superfluid helium that is placed in a magnetic field generates an electric field. The magnitude of the field significantly depends on the shape of the helium-containing sample and on the direction of the magnetic field with respect to the sample. The existence of this effect as a result of both static and time-dependent temperature gradients is established. The thesis also develops the microscopic theory of polarization of the superfluid system in the model of a weakly non-ideal Bose gas. In the context of this model, it is established that a vortex in a superfluid film creates an electric potential above the film. This potential has the form of a dipole's potential, allowing one to assign a dipole moment to the vortex.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Погореленко Н. П. 
Науково-методологічні засади забезпечення фінансової стабільності банківської системи України / Н. П. Погореленко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці теоретико-методологічних засад, розвитку методичних підходів і практичного інструментарію забезпечення фінансової стабільності банківської системи України. Визначено сутність поняття «банківська система» в контексті системного аналізу та секторального поділу економіки. Розвинуто понятійний апарат фінансової стабільності банківської системи та формалізовано положення та твердження, що формують концепт фінансової стабільності банківської системи. Систематизовано інструментарій забезпечення фінансової стабільності банківської системи. Обґрунтовано процесно-потоковий підхід до дослідження забезпечення фінансової стабільності банківської системи. Сформовано перелік індикаторів фінансової стабільності банківської системи. Обґрунтовано методологічні підходи до формування концепції забезпечення фінансової стабільності банківської системи. Здійснено критичний аналіз методичних підходів і моделей та розроблено диференційований підхід до оцінювання фінансової стабільності банківської системи. Удосконалено процедуру визначення рівня фінансової стабільності банківської системи. Визначено макроекономічні детермінанти забезпечення фінансової стабільності банківської системи. Виявлено вплив суб'єктного чинника на фінансову стабільність банківської системи. Проаналізовано ключові напрями розвитку державних банків з позицій забезпечення фінансової стабільності банківської системи. Визначено цільові параметри ефективності державних банків для забезпечення фінансової стабільності банківської системи України. Розроблено методичні засади визначення узгодженості вхідних та вихідних фінансових потоків в системі забезпечення фінансової стабільності банківської системи. Сформовано парадигму організаційно-економічного механізму забезпечення фінансової стабільності банківської системи.^UThe thesis is devoted to the development of theoretical and methodological foundations, the development of methodological approaches and practical tools to ensure the financial stability of the banking system of Ukraine.The scientific novelty of the obtained results is a comprehensive study of the theory, methodology and practice of ensuring the financial stability of the banking system of Ukraine and the further development of the issue of essential understanding, conceptual apparatus, evaluation systems, composition of indicators, determination of determinants, conceptual provisions and mechanism for ensuring the financial stability of the banking system (FSBS). The essential understanding of the concept of «banking system» is defined in the context of systematic analysis and sectoral division of the economy, which will facilitate the development of adequate regulatory measures to ensure the FSBS. The FSBS conceptual apparatus has been developed, which should be understood as a long-term ability to maintain a stable equilibrium, effectively perform functions, continuously develop, counteract disturbing factors and risks, provided that the input and output financial flows are coherent. The provisions and statements that formulate the FSBS concept and take into account the structural organization of the banking system, its ability to return to a stable state, the time criterion and formulate a streamlined approach to ensuring its financial stability are formalized. The FSBS provisioning toolkit has been systematized, which will create the basis for selecting and applying such a combination of tools that most closely meets the goals, current conditions and priorities of the FSBS provision.It is suggested to use the process-flow approach to the study of FSBS provision, according to which it should be determined on the basis of changes in the parameters of input and output financial flows that represent the movement of financial resources over time in the process of their formation, distribution and use. the use of which will allow to take into account in the assessment all structural components of the banking system and to identify in advance potential threats of loss of financial stability. The methodological approaches to the formation of the concept of providing the FSBS are substantiated, the theoretical and methodological basis of which allows to develop the methodological and analytical tools for providing the FSBS.Critical analysis of methodological approaches and models of FSBS estimation is carried out, which showed the existence of significant differences between the obtained estimates and indicators of the actual state of the banking system. A differentiated approach to FSBS estimation is developed, which is based on distinguishing differences between components of the banking system in terms of characteristics directly of their stability and central bank influence on FSBS in general. The process of determining the level of FSBS has been improved, which makes it possible to evaluate it comprehensively and objectively.The macroeconomic determinants of the FSBS collateral, which represent the deposit interest rate in the currency, the exchange rate, the consumer price index and the amount of gold and foreign exchange reserves, are determined. The influence on the financial stability of the subject factor is proved, which confirmed the thesis about the difficulty of linking quantitative factors of individual banking groups with the final financial result of the banking system. The key directions of development of state-owned banks in the context of providing FSBS are analyzed, which led to the necessity of setting such target parameters that will provide the optimum level of efficiency and contribute to the achievement of FSBS.Targeted performance parameters of state-owned banks to provide the FSBS of Ukraine, which make it possible to make decisions on adjusting the input indicators of activity in order to increase the efficiency and investment attractiveness of state-owned banks. The methodological bases for determining the balance of input and output financial flows in the FSBS security system have been developed, which allow to specify the periods of balance / imbalance of input and output financial flows, to adjust the dynamics of the components of the general investigated series. The paradigm of organizational and economic mechanism of providing FSBS has been formed, which combines methodological, organizational-instrumental, informational-analytical, methodological support and in directing their actions to ensure the ability of the banking system to maintain the state of financial equilibrium, withstand the negative influence of external and internal factors, and neutralize trends, effectively perform their functions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Погорелов В. В. 
Нейромережеві моделі та методи розпізнавання комп'ютерних вірусів / В. В. Погорелов. — Б.м., 2020 — укp.

У роботі вирішено актуальну науково-прикладну задачу підвищення ефективності протидії комп'ютерним вірусам, за рахунок дослідження і розробки нових нейромережевих моделей, методів і засобів розпізнавання комп'ютерних вірусів, здатних оперативно пристосовуватись до умов використання і реагувати на виникнення нових видів вірусів. У дисертаційній роботі проведено аналіз сучасних нейромережевих моделей та методів розпізнавання комп'ютерних вірусів, що показав наявність низки недоліків,пов'язаних з високою потребою в обчислювальних ресурсах, низькою адаптованістю до проведення аналізу обфускованого програмного коду та недостатньою ефективністю розпізнавання. Розроблено концептуальну модель оцінювання глибоких нейронних мереж. Розроблено модель формування параметрів навчальних прикладів глибокої нейронної мережі. Розроблено метод визначення архітектурних параметрів глибокої нейронної мережі, призначеної для розпізнавання вірусів. Отримав подальший розвитокметод нейромережевого розпізнавання комп'ютерних вірусів. Розроблене спеціалізоване програмне забезпечення, що базується на створених нейромережевих методах та моделях, дозволило забезпечити достатню точність розпізнавання комп'ютерних вірусів та забезпечити оперативність створення алгоритмів функціонування апаратно-програмних засобів захисту інформації.^UIn terms of the work, it is resolved the actual scientific and applied task of increasing the effectiveness of computer viruses detection by researching and developing new neural network models, methods and means of recognizing computer viruses that can quickly adapt to the conditions of use and respond to the emergence of new types of viruses. The prospects of application in the circuit of anti-virus protection systems and neural network tools for malware recognition are substantiated. The possibility of using of neural network model both in behavioralanalyzers and when using signature analysis is shown. Also for domestic anti-virus protection systems, the set of expected conditions of application for the specified neural network means is defined. A conceptual model for assessing deep neural networks has been developed, which, due to the interrelated principles of permissibility of use, determining a set of effective types and evaluating the effectiveness of a type of deep neural network, makes it possible to determine a variety of modern neural network models for building effective antivirus tools. Themodel for construction of parameters of educational examples for a deep neural network was developed that is based on formal representation of encoded values of API-functions calls, bytes of sequence of N-grams, opcodes, the main registers of the processor, and also results of static analysis of samples of malicious and safe programs, two-dimensional interpretation of binary code, parameters of the values state dependence graph. The model allows to build means of the neural network analysis of the obfuscated code. A method for determining the architecturalparameters of a deep neural network designed for virus recognition has been developed, which because of the use of the proposed conceptual model for assessing deep neural networks and model for construction of training examples used to implement the stages of determining the basic conditions of application, neural network model and the most effective architecture, as well as the constrcution of parameters of educational examples and determining the parameters of the architecture of the most effective type of deep neural network, allows you to form a set of values that ensure the adaptability of such a network to certain conditions of use. The method of neural network recognition of computerviruses was further developed, which provides sufficient error of recognition under different conditions by determining the conditions of creation and application of neural network means, processes of forming portraits of viruses and secure programs, as well as determining architectural parameters of deep neural network, verification and evaluation of neural network means. The method takes into account the limitations related to creation of a training sample and the limitations related to the computing resources of the anti-virus protection system. The specialized software is developed that is based on the created neural network methods and models and allows providing sufficient accuracy of computer viruses recognition and providing efficiency of algorithms


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Погорелов А. В. 
Обчислювальні методи визначення положення об'єктів у просторі за даними цифрових зображень / А. В. Погорелов. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – процес визначення положення об'єктів за зображеннями, що сегментовані на цифрових кадрах. Мета роботи – підвищення точності оцінки положення об'єктів в просторі за даними цифрових зображень за рахунок розробки нових і вдосконалення відомих обчислювальних методів сегментації та оцінки кутового положення об'єктів в просторі, які враховують умови астрономічних спостережень та особливості формування цифрових кадрів. Методи дослідження отримані на основі використання теорії чисельних методів, морфологічної обробки зображень, теорії математичної статистики, параметричного оцінювання та теорії оптимізації, що дозволили розробити: обчислювальні методи сегментації зображень одиночних, яскравих, протяжних і компактних груп об'єктів на цифрових астрономічних зображеннях; оцінки параметрів зображення фонової підкладки на цифрових зображеннях при наявності аномальних пікселів; метод оцінки кутового положення об'єктів в просторі при прямій і зворотній координатній редукції дискретних зображень. Наукова новизна роботи полягає в такому: вперше запропоновано обчислювальний метод сегментації зображень одиночних об'єктів на цифрових зображеннях з попереднім використанням згладжуваючого цифрового фільтру низьких частот та вирівнюванням яскравості цифрового кадру; вперше запропоновано обчислювальний метод сегментації протяжних зображень об'єктів на цифрових зображеннях, що дозволяє здійснювати сегментацію вхідних протяжних зображень, де присутні різні типи зображень локальних об'єктів (одиночних, компактної групи, протяжних) при обчислювальних витратах, близьких до мінімальних; удосконалено метод оцінювання параметрів фонової підкладки цифрового зображення об'єкта при наявності аномальних пікселів, що дозволяє враховувати умови астрономічних спостережень для покращення показників точності оцінки положення об'єктів у просторі; отримали подальший розвиток обчислювальні методи оцінки кутового положення об'єктів в просторі з використанням прямої та зворотної координатної редукції дискретних зображень, що дозволило поліпшити якість апроксимації аберації для короткофокусних та довгофокусних оптичних систем спостереження та підвищити загальну точність визначення координат об'єктів. Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що розроблені обчислювальні методи апробовані на практиці і впроваджені в блоці внутрішньокадрової обробки програмного комплексу автоматизованого виявлення астероїдів і комет CoLiTec, одним з розробників якого є здобувач. Розроблені обчислювальні методи сегментації зображень дозволили здійснювати виділення всіх типів об'єктів на цифрових астрономічних кадрах з обчислювальними витратами, близькими до мінімальних. Запропоновані в роботі обчислювальні методи прямої і зворотної координатної редукції дозволили значно підвищити показники точності визначення кутових положень об'єктів. Наприклад, отримані значення середньоквадратичного відхилення екваторіальних координат опорних зірок відповідають вимогам Центру малих планет до точності оцінки кутових положень астероїдів на цифрових зображеннях. Розроблені обчислювальні методи можуть бути використані в різних програмних комплексах обробки цифрових зображень для сегментації і визначення кутових положень об'єктів з високою точністю (зокрема, в програмних комплексах для зоряної фотометрії, автоматизованого виявлення астероїдів і комет, ПЗ для контролю космічного простору). Результати дисертаційного дослідження були використані в Одеській астрономічній обсерваторії Odessa-Mayaki (с. Маяки, Одеська обл., Україна), в лабораторії космічних досліджень при Ужгородському національному університеті, в Західноукраїнському центрі космічних досліджень Державного космічного агентства України (м. Мукачево, Україна).^UThe object of research is the process of determining the position of objects on images that are segmented in digital frames. The purpose of the work is to increase the accuracy of estimating the position of objects in space based on digital images by developing new and improving known computational methods of segmentation and estimating the equatorial position of objects in space, which takes into account astronomical observations and specific of digital frames. The research methods are based on the use of numerical methods theory, morphological image processing, mathematical statistics theory, parametric estimation and optimization theory, which allowed to develop: computational methods of image segmentation of single, bright, long and compact group of objects on digital astronomical images; evaluation of the image parameters of the background substrate on digital images in the presence of anomalous pixels; method of estimating the angular position of objects in space with direct and inverse coordinate reduction of discrete images. The scientific novelty of the work is as follows: for the first time a computational method for segmenting images of single objects on digital images with the prior use of a smoothing digital low-pass filter and equalizing the brightness of the digital frame; for the first time a computational method of segmentation of long images of objects on digital images is proposed, which allows segmentation of input long images, where there are different types of images of local objects (single, compact group, long) at computational costs close to minimum; improved the method of estimating the parameters of the background substrate of the digital image of the object in the presence of anomalous pixels, which allows to take into account the conditions of astronomical observations to improve the accuracy of estimating the position of objects in space; computational methods for estimating the angular position of objects in space using direct and inverse coordinate reduction of discrete images were further developed, which improved the quality of aberration approximation for short-focus and long-focus optical observation systems and increased the overall accuracy of determining the coordinates of objects. The practical significance of the obtained results is that the developed computational methods have been tested in practice and implemented in the in-frame processing unit of the software complex for automated detection of asteroids and comets CoLiTec, one of the developers of which is the applicant. Developed computational methods of image segmentation have made it possible to select all types of objects on digital astronomical frames with computational costs close to the minimum. The computational methods of direct and inverse coordinate reduction proposed in the work allowed to significantly increase the accuracy of determining the equatorial positions of objects. For example, the obtained values of the standard deviation of the equatorial coordinates of the reference stars meet the requirements of the Center for Small Planets to accurately estimate the equatorial positions of asteroids in digital images. The developed computational methods can be used in various software systems for digital image processing for segmentation and equatorial positioning of objects with high accuracy (in particular, in software systems for stellar photometry, automated detection of asteroids and comets, space control software). The results of the dissertation research were used in the Odessa Astronomical Observatory Odessa-Mayaki (Mayaki village, Odessa region, Ukraine), in the space research laboratory at Uzhgorod National University, in the Western Ukrainian Center for Space Research of the State Space Agency of Ukraine (Mukachevo, Ukraine).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Шихелілі Д. С. 
Каспійський регіон в політиці Росії та США. / Д. С. Шихелілі. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню характеру, еволюції та цілей політики Росії і США в Каспійському регіоні після розпаду СРСР. Було також досліджено вплив цих держав на політичні процеси в Каспійському регіоні, їх співпрацю з прикаспійськими державами в ключових сферах регіональної політики: політичній, економічній, соціально-правовій, енергетичній, транспортно-комунікаційних сферах, а також в питаннях безпеки Каспію. Після розпаду СРСР нові прикаспійські держави з метою збереження суверенітету, а також зменшення політичної і економічної залежності від Росії, були зацікавлені в залученні до співпраці провідних акторів світової політики, насамперед США.^UThe dissertation is devoted to research on features of the policy of Russia and the United States, which was carried out after the collapse of the USSR in 1991 in the Caspian region. In determining the foreign policy of Russia and the United States, the influence of these countries on the political processes in the 6 Caspian region, their cooperation with the Caspian states in vital spheres was investigated.With the collapse of the USSR and after the formation of new sovereign subjects of international relations (Azerbaijan, Kazakhstan, Turkmenistan), problems arose in the political, economic, socio-legal, energy, transport and communication spheres, as well as in the security of the Caspian region. The secession of Azerbaijan, Kazakhstan and Turkmenistan from the USSR changed the political balance in the region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Соловйова Е. Е. 
Зовнішньополітична стратегія Туреччини в Центральній Азії (в період правління ПСР): автореферат дис. ... д.філософ : 291 / Е. Е. Соловйова. — Б.м., 2023 — укp.

У даній дисертації проведено комплексне дослідження політики Туреччини відносно Центральної Азії за правління Партії справедливості та розвитку. Проаналізовано, яке місце займає Центральна Азія у сучасних зовнішньополітичних пріоритетах Туреччини.Зокрема, досліджується суттєвий вплив політичної культури Туреччини на зовнішню політику країни. Зосереджуючись на взаємодії між традиційною політичною культурою Туреччини, яка характеризується секуляризмом і децентралізованою владою, і стратегічним підходом ПСР, дослідження підкреслює, як остання зберігає основні кемалістські цінності, одночасновключаючи елементи турецько­ісламської культури. Поява ПСР призвела до перевизначення традиційного секуляризму як «ісламського секуляризму», який розглядає секуляризм як обмеження держави, а не окремих осіб. Дослідження встановлює зв’язок між внутрішньополітичною динамікою Туреччини та її зовнішньополітичною траєкторією. На початковому етапі(2002­2007 рр.) стратегія пристосування ПСР призвела до більш стриманої зовнішньополітичної позиції. Встановлено, що на початковому етапі, підкреслюючи свій світський характер, ПСР сприяла співпраці з євроатлантичними структурами, керуючись переконанням, що прийняття західних демократичних цінностей допоможе вирішити внутрішні виклики Туреччини та уникнути конфлікту з військовою верхівкою всередині країни. У дисертації підкреслюється, що вплив військової верхівки був головнимвнутрішнім фактором, через що ПСР намагалася продемонструвати гармонійне співіснування ісламу та демократії, позиціонуючи Туреччину як приклад для наслідування в мусульманському світі, водночас прагнучи до членства в ЄС як свідчення сумісності ісламських норм із демократичними принципами на світовій арені.^UIn this dissertation, a comprehensive study of Turkey's policy towards Central Asia under the rule of the Justice and Development Party was carried out. It has been analyzed what place Central Asia occupies in Turkey's modern foreign policy priorities.In particular, the study examines the significant influence of Turkey's political culture on the country's foreign policy. Focusing on the interplay between Turkey's traditional political culture, characterized by secularism and decentralized power, and the strategic approach of the AKP, the study highlights how the latter preserves core Kemalist values while incorporating elements of Turkish-Islamic culture. The emergence of the AKP led to a redefinition of traditional secularism as "Islamic secularism", which sees secularism as a limitation of the state rather than individuals. The study establishes a connection between Turkey's domestic political dynamicsand its foreign policy trajectory. At the initial stage (2002-2007), the adjustment strategy of the AKP led to a more restrained foreign policy position. It was established that at the initial stage, emphasizing its secular character, the AKP promoted cooperation with Euro-Atlantic structures, guided by the conviction that the adoption of Western democratic values will help solve Turkey's internalchallenges and avoid conflicts with the military leadership inside the country. The dissertation emphasizes that it is the influence of the military that was mainly internal a factor due to which the AKP sought to demonstrate the harmonious coexistence of Islam and democracy, positioning Turkey as an example to follow in the Muslim world, while seeking EU membership as evidence of the compatibility of Islamic norms with democratic principles on the world stage.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського