Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (358)Книжкові видання та компакт-диски (158)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕРЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Перцева Н.О. 
Вплив інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту на функціональний стан і гемодинаміку нирок у хворих з доклінічною стадією діабетичної нефропатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.О. Перцева ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено, що в хворих, які страждають на цукровий діабет 1 типу більше 5 років, виникає внутрішньоклубочкова гіпертензія, що призводить до пошкодження клубочкового апарату нирок і характеризується мікроальбумінурією, підвищенням швидкості клубочкової фільтрації та показників ниркової гемодинаміки. На підставі результатів клініко-лабораторного аналізу модифікацій функціонального стану нирок під впливом престаріуму й едніту виявлено виражений вплив цих препаратів на екскрецію білка з сечею та показники ниркової гемодинаміки. Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) зменшують мікроальбумінурію на 45 %, відновлюють ниркову гемодинаміку. Для терапії діабетичної нефропатії престаріум ефективний у 92 %, а едніт - у 87 % хворих на ЦД І типу. Антипротеїнурічний ефект інгібіторів АПФ у хворих з нормальним рівнем артеріального тиску не пов'язаний зі зниженням системного артеріального тиску, а опосередкований впливом препаратів на внутрішньоклубочкову гемодинаміку. У хворих з артеріальною гіпертензією антипротеїнурічний ефект зумовлений нормалізацією системного та внутрішньоклубочкового кровообігу під впливом престаріуму або едніту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р414-323
Шифр НБУВ: РА317037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Перцевий В.О. 
Газодинаміка і теплообмін імпактних струменів при виборі ефективних режимів експлуатації системи газодинамічної відсічки шлаку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.О. Перцевий ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію та режими експлуатації системи газодинамічної відсічки шлаку на підставі дослідження газодинаміки та теплообміну імпактних струменів. Запропоновано інженерні моделі натікання надзвукового та дозвукового неізотермічного газового струменя на тупиковий канал, яка передбачає збереженя структури струменя у тупиковому каналі. Вперше одержано критеріальні рівняння газодинамічної подоби натікання неізотермічного газового струменя на тупиковий канал. Експериментально визначено режими взаємодії перехідної ділянки надзвукового й основної ділянки дозвукового струменя газу з потоком нестисливої рідини, а також енергетичні та геометричні характеристки газового струменя, що визначають зміну режиму його взаємодії з потоком рідини. Для режиму повного запирання нестисливої рідини в каналі теоретичним шляхом визначено й еспериментально підтверджено глибину проникнення газу в шар рідини. Розроблено технологію та варіанти конструктивного виконання системи газодинамічної відсічки шлаку під час випуску плавки з конверторів та проведено її експериментальну апробацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.204 +
Шифр НБУВ: РА364593

Рубрики:

      
3.

Перцев Д.П. 
Гігієнічне обгрунтування профілактичних та оздоровчих заходів при литті металів у постійні металеві форми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Д.П. Перцев ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Одержано дані щодо технолого-гігієнічних чинників формування виробничого середовища й особливості впливу факторів трудового процесу на стан організму ливарників. Доведено, що залежно від професійної групи мають місце різні механізми реагування на стан виробничого середовища за умов лиття у постійні металеві форми. Системно досліджено показники стану здоров'я робітників основних професійних груп з комплексним урахуванням результатів медичного огляду, рівні та структури захворюваності з тимчасовою втратою працездатності та динаміки стану фізіологічних систем організму продовж робочого дня і тижня. Визначено спектр та особливості дії виробничих чинників за різних технологій лиття у постійні металеві форми. Надано градацію різних видів лиття за показниками небезпечної їх дії на здоров'я працівників. Обгрунтовано нову методику інтегральної оцінки якості виробничого середовища та комплекс профілактичних заходів з оздоровлення умов праці з урахуванням специфіки виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.505-4 +
Шифр НБУВ: РА348112

Рубрики:

      
4.

Перцева Т.Г. 
Особливості перебігу дисциркуляторної енцефалопатії у хворих з цукровим діабетом ІІ типу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.Г. Перцева ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено клініко-неврологічні прояви, структурні зміни головного мозку, церебральної та периферичної гемодинаміки та метаболічних порушень у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію та цукровий діабет II типу з метою розробки нових лікувально-профілактичних заходів. З використанням клініко-неврологічних, комп'ютерно томографічних методів дослідження головного мозку, а також доплерографічного та біохімічного аналізу проведено комплексне обстеження 138-ми хворих на дисциркуляторну енцефалопатію, з яких 88-м осіб віком від 45 до 65 років страждали на цукровий діабет II типу. Встановлено особливості клінічного перебігу досліджуваних патологій, вивчено структурні зміни головного мозку, церебральної та периферичної гемодинаміки, а також метаболічні порушення. Виявлено кореляцію взаємовідношення порушень церебральної та периферичної гемодинаміки. Показано, що майже у всіх хворих на цукровий діабет II типу наявні порушення периферичної гемодинаміки у вигляді двостороннього ураження дистальних відділів артерій нижніх кінцівок і більш частого розвитку кальцифікацій стінок судин. Встановлено, що комплекс метаболічних порушень посилює та прискорює прогресування атеросклеротичних порушень у хворих на цукровий діабет II типу. Визначено патологічні особливості ліпідного складу окремих фракцій ліпопротеїнів (зокрема, виявлено надлишок тригліцеридів і холестерину та дефіцит фосфоліпідів). Описано альтернативний механізм утворення дрібних ліпідів низької щільності під час активації ліпопротеїнліполізу у разі інсулінорезистентності. Визначено основні клініко-патогенетичні механізми формування дисциркуляторної енцефалопатії, запропоновано нові лікувально-профілактичні заходи щодо запобігання прогресуванню захворювання. Розроблено гепариновий тест для ранньої діагностики інсулінорезистентного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р627.703-3 + Р627.703-3
Шифр НБУВ: РА356292

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Перцьовий 
Оцінка біогенної міграції sup137/supCS і sup90/supSR в агроландшафтах Білоцерківського району Київської області, що зазнали забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Іван Васильович Перцьовий ; Житомирський національний агроекологічний ун-т. — Житомир, 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.4-641.1 + Е0*801.1-652.152 + П032.27
Шифр НБУВ: РА361268

Рубрики:

      
6.

Перцова І.В. 
Семантичні перетворення слів у поезії Й.О.Бродського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.В. Перцова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено природу, механізми та основні типи семантичних перетворень слів у літературно-художньому творі загалом і в поетиці Й.Бродського, зокрема. Поетичний текст розглянуто як особливу семантичну систему, існування якої зумовлене семантичними змінами слів. Семантичні перетворення слів у літературно-художньому творі відображають рухомість, "еластичність" мови. Значення та зміна значення однаковою мірою визначені гносеологічними, естетичними та лінгвістичними факторами, дія яких має взаємозумовлений характер і відображає діалектичну єдність слова й поняття, мови та мислення. Відповідно до цього досліджено та подано типологію лінгвістичних та екстралінгвістичних факторів семантичних трансформацій слів у художньому тексті. У контексті образного сприйняття світу художником на фоні універсальних закономірностей поетичної комунікації проаналізовано ідіостильові особливості семантичних перетворень. Виокремлено чотири основних види семантичних трансформацій слів у творах поета: імпліцитні нарощення змісту; контекстуальну синонімію; формування експресивної конотації (пов'язане зі створенням оказіоналізмів і депоетизацією); сполучення семантично різнопланових слів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-31 + Ш5(7СОЕ=Р)-4 Бродский Й. 357
Шифр НБУВ: РА314102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Перцов В.І. 
Хірургічна корекція хронічних порушень кровообігу верхніх кінцівок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.04 / В.І. Перцов ; Ін-т серц.-судин. хірургії АМН України. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Наведено та обгрунтовано результати розробленого комплексного обстеження 300 хворих з хронічними порушеннями кровообігу верхніх кінцівок, яким виконано 725 оперативних втручань. Для вивчення кровообігу в брахіоцефальних артеріях і артеріях верхніх кінцівок використано клініко-ангіографічну класифікацію, що базується на рівнях і варіантах ураження незалежно від етіології захворювання. Результати дослідження дозволяють диференційовано обирати метод хірургічної корекції. Розроблено технічні аспекти мікрохірургічної трансплантації великого сальника на верхню кінцівку й операції для артеріалізації венозного русла кисті. Визначено клінічні критерії оцінки безпосередніх і віддалених результатів лікування, з використанням яких вивчено результати хірургічного лікування. Доведено, що диференційований підхід до вибору методу хірургічної корекції порушень кровобігу верхніх кінцівок дозволяє обирати оптимальний метод хірургічної корекції та досягати безпосередніх позитивних результатів у 95,2 % і віддалених - у 77,8 % оперованих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862
Шифр НБУВ: РА313801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кошель О. Ю. 
Розробка технології термостабільних, молоковмісних начинок з використанням желатину / О. Ю. Кошель. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано та розроблено нову технологію термостабільної молоковмісної начинки з високою харчовою та біологічною цінністю, термостабільні властивості якої обумовлені сумісною взаємодією желатину, ферменту трансглютамінази та суміші камедей. Виявлений механізм і встановлені закономірності впливу модельних систем на структурно-механічні властивості начинки, що ведуть до утворення міцного, нестійкого до дії високої температури каркасу, науково обґрунтовані технологічні параметри та режими виробництва термостабільної молоковмісної начинки. Досліджено вплив сумісної дії желатину та ферменту трансглютамінази на закономірності взаємодії щодо опору дії високій температури. Проведено диференціально-термічний аналіз модельних систем начинки за допомогою використання низькотемпературного калориметричного методу. ІЧ-спектральними дослідженнями виявлено позитивний вплив гідроколоїдів і концентрату на стійкість начинки до дії високих температур і на зменшення втрати маси вологи. Встановлено пряму залежність термостабільних властивостей начинки від форм зв'язку вологи у продукті впродовж зберігання за традиційних умов. На основі отриманих даних щодо мікробіологічних, фізико-хімічних, структурно-механічних і технологічних властивостей термостабільної молоковмісної начинки обґрунтовано термін її зберігання. Розроблені рекомендації використання термостабільної молоковмісної начинки в кулінарних та кондитерських виробах. Розрахована собівартість термостабільної молоковмісної начинки.^UIn the dissertation work a new technology of thermostable milk - containing filling with high nutritional and biological value is substantiated and developed, thermostable properties of which are caused by joint interaction of gelatin, enzyme transglutaminase and mixture of gums. The mechanism and regularities of influence of model systems on structural and mechanical properties of stuffing leading to formation of a strong, unstable to action of high temperature of a skeleton, scientifically substantiated technological parameters and modes of production of thermostable milk-containing stuffing are revealed. The influence of the combined action of gelatin and the enzyme transglutaminase on the laws of interaction with respect to the action of high temperature has been studied. Differential-thermal analysis of model filling systems was performed using the low-temperature calorimetric method. IR spectral studies revealed a positive effect of hydrocolloids and concentrate on the resistance of the filling to high temperatures and to reduce the loss of moisture. The direct dependence of the thermostable properties of the filling on the forms of moisture bonding in the product during storage under traditional conditions has been established. Based on the obtained data on microbiological, physicochemical, structural-mechanical and technological properties of thermostable milk-containing filling, its shelf life is substantiated. Recommendations for the use of thermostable milk-containing fillings in culinary and confectionery products have been developed. The cost of thermostable milk-containing filling is calculated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Боковець С. П. 
Удосконалення технології батончиків желейних з використанням меду та кунжутного борошна: автореферат дис. ... д.філософ : 181 / С. П. Боковець. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії галузі знань 18 – «Виробництво та технології» за спеціальністю 181 – «Харчові технології». Сумський національний аграрний університет Міністерства освіти і науки України, Суми, 2023.Дисертацію присвячено науковому обґрунтуванню та удосконаленню технології батончиків желейних з використанням меду та кунжутного борошна.Удосконалення продуктів харчування є постійним завданням у галузі харчової промисловості, спрямованим на задоволення зростаючих потреб споживачів щодо якості, смакових властивостей та корисності продуктів. Одним з популярних напрямків удосконалення є розробка нових рецептур та технологій виробництва солодких снеків, зокрема таких як батончики.Метою дисертаційної роботи є удосконалення технології батончиків желейних з використанням меду та борошна кунжутного для отримання нового готового продукту, який не вимагає додавання цукру та може зберігатись протягом тривалого періоду. Водночас, покращується якість продукту, його поживна цінність та ціна, що задовольняє потреби різноманітної аудиторії споживачів, включаючи тих, хто приділяє особливу увагу здоровому способу харчування.У розділі 1 наведено результати аналізу сучасних технологій та перспективи розвитку виробництва батончиків. Розглянуто теоретичні аспекти використання структуроутворювачів в технології корпусів батончиків. Аналіз сучасних технологій та перспектив розвитку виробництва батончиків, підтверджує важливість дослідження полісахаридів як потенційних структуроутворювачів у технології виготовлення батончиків. Також окреслено перспективи використання злаків та фруктів у поєднанні зі структуроутворювачами полісахаридної природи у технології батончиків.У розділі 2 розроблено детальний план аналітичних та експериментальних досліджень, спрямований на розробку та наукове обґрунтування технології виробництва батончиків желейних з використанням меду та борошна кунжутного. В цьому плані були визначені взаємопов'язані етапи аналізу наукових даних, обґрунтування рецептурного складу та технологічного процесу. Визначено предмети та матеріали дослідження. Для оцінки фізико-хімічних, реологічних, органолептичних та мікробіологічних показників було проведено підбір відповідних методів дослідження.У розділі 3 шляхом теоретичних та експериментальних досліджень визначено інноваційні підходи розробки нового продукту, проведено дослідження міцності гідрогелів полісахаридної природи при додаванні гліцерину.Проведено дослідження динамічної в’язкості начинки для виробництва батончиків желейних. Виявлено, що додавання 0,3% гліцерину до розчину на основі агару збільшує його в'язкість шляхом сприяння утворенню більшої кількості міжмолекулярних водневих зв'язків, які взаємодіють з агаром.Крім того, проведено дослідження гідрогелів агару у поєднанні з медом та кунжутним борошном методом диференціально-скануючої калориметрії для виробництва батончиків, а також термогравіметричний аналіз цих гідрогелів.Досліджено ІЧ спектри компонентів батончика желейного з використанням меду та порошку кунжутного Аналіз ІЧ-спектрів під час процесу гелеутворення в бінарному розчиннику вода-гліцерин підтвердив наявність додаткових взаємодій між структуроутворювачем на основі агару та запропонованими рецептурними компонентами, такими як мед і кунжутне борошно.Розділ 4 присвячений детальному обґрунтуванню та розробці рецептурного складу та технологічної схеми для виробництва желейних батончиків з використанням меду та кунжутного борошна, а також вивченню змін показників їх якості під час зберігання. Було проведено аналіз властивостей соняшникового меду та кунжутного борошна з метою визначення їх впливу на характеристики готового продукту. В описі подані особливості технологічного процесу виготовлення желейних батончиків з використанням меду та кунжутного борошна. Результатом є розроблена рецептура та технологічна схема для нового виробу. Також проведений розрахунок харчової, біологічної цінності та показників безпечності нового желейного батончика.У Розділі 5 наведено регресійний аналіз і оптимізація фізико- хімічних властивостей гелевої системи на основі агару для виробництва желейних батончиків.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the doctor of philosophy of branch of knowledge 18 - "Production and technologies" on a specialty 181 - "Food technologies". Sumy National Agrarian University of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Sumy, 2023.The dissertation is devoted to the scientific substantiation and improvement of the technology of jelly bars using honey and sesame flour.Improving food products is a constant task in the food industry, aimed at meeting the growing needs of consumers regarding the quality, taste properties and usefulness of products. One of the popular areas of improvement is the development of new recipes and technologies for the production of sweet snacks, in particular such as bars.The purpose of the dissertation is to improve the technology of jelly bars using honey and sesame flour to obtain a new finished product that does not require the addition of sugar and can be stored for a long time. At the same time, the quality of the product, its nutritional value and the price are improving, which satisfies the needs of a diverse audience of consumers, including those who pay special attention to a healthy way of eating.In the first section, the results of the analysis of modern technologies and the prospects for the development of the production of bars are presented. The theoretical aspects of the use of structure formers in the technology of bar housings are considered. The analysis of modern technologies and prospects for the development of bar production confirms the importance of researching polysaccharides as potential structure formers in bar production technology. The prospects of using cereals and fruits in combination with structure-forming polysaccharides in the technology of bars are also outlined.In the second chapter, a detailed plan of analytical and experimental research is developed, aimed at the development and scientific substantiation of the technology for the production of jelly bars using honey and sesame flour. In this plan, the interrelated stages of the analysis of scientific data, justification of the recipe composition and technological process were defined. The subjects and materials of the research are defined. For the assessment of physicochemical, rheological, organoleptic and microbiological indicators, a selection of appropriate research methods was carried out.In the third chapter, through theoretical and experimental research, innovative approaches to the development of a new product were determined, and a study of the strength of polysaccharide hydrogels with the addition of schlycerin was conducted. A study of the dynamic viscosity of the filling for the production of jelly bars was conducted. It was found that the addition of 0.3% glycerol to the agar-based solution increases its viscosity by promoting the formation of more intermolecular hydrogen bonds that interact with the agar. In addition, a study of agar hydrogels in combination with honey and sesame flour was carried out by the method of differential scanning calorimetry for the production of bars, as well as thermogravimetric analysis of these hydrogels.The IR spectra of the components of the jelly bar using honey and sesame powder were studied. The analysis of IR spectra during the gelation process in the binary solvent water-glycerin confirmed the presence of additional interactions between the agar-based structuring agent and the proposed recipe components, such as honey and sesame flour.The fourth chapter is devoted to the detailed substantiation and development of the recipe composition and technological scheme for the production of jelly bars using honey and sesame flour, as well as the study of changes in their quality indicators during storage. An analysis of the properties of sunflower honey and sesame flour was carried out in order to determine their influence on the characteristics of the finished product. The description presents the features of the technological process of manufacturing jelly bars using honey and sesame flour. The result is a developed recipe and technological scheme for a new product. The nutritional, biological value and safety indicators of the new jelly bar were also calculated.In the fifth chapter, the regression analysis and optimization of the physicochemical properties of the agar-based gel system for the production of jelly bars are presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського