Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (331)Книжкові видання та компакт-диски (292)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАХОМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пахомов О.Є. 
Біогеоценотична роль ссавців у грунтоутворних процесах степових лісів України: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / О.Є. Пахомов ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 40 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням виявлення функціональної ролі ссавців у процесах грунтотворення в лісових екосистемах степової зони України та в утворенні механізмів гомеостазу і підвищенні екологічної стійкості систем в умовах техногенезу. Узагальнено експериментальний матеріал, показані закономірності середовище-переутворюючої ролі ссавців у перебудові фізико-хімічного і біологічного режимів грунтів. Показано роль різних функціональних проявів ссавців в активізації грунтових процесів, в утворенні механізмів самоочищення грунтів від техногенного забруднення й оптимізації системи. Розроблені заходи щодо використання середовище-переутворюючої діяльності ссавців у біотехнологічних прийомах щодо збереження біорізноманіття, охорони довкілля та конструювання грунтів і лісових насаджень в умовах степової зони і техногенних ландшафтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П031.85(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пахомовська М.В. 
Ефективна зайнятість в аграрному секторі економіки (на прикладі Дніпропетровської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / М.В. Пахомовська ; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано методологічні підходи та розроблено практичні рекомендації щодо забезпечення ефективної зайнятості в аграрному секторі економіки. Розкрито сутність поняття "ефективна зайнятість". Удосконалено теоретичні підходи щодо визначення мотиваційних чинників, які обумовлюють ефективну зайнятість. Досліджено фактори впливу на ефективну зайнятість в аграрному секторі економіки, встановлено критерії їх оцінювання. Розроблено методологічні підходи щодо оцінювання ефективної зайнятості. Проаналізовано сучасний стан зайнятості в аграрному секторі Дніпропетровщини. Розроблено прогноз чисельності та складу економічно активного населення у сільській місцевості регіону до 2020 р. Здійснено оцінку факторів, які впливають на ефективну зайнятість в аграрному секторі Дніпропетровщини. Обгрунтовано заходи підвищення ефективності зайнятості на макро-, мезо- та мікрорівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-ДНІ)64-212 + У9(4УКР-4ДНІ)320-640.5 +
Шифр НБУВ: РА367709

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Пахомова А.В. 
Ефективність модифікованого "реваскуляризуючого" втручання у комплексному лікуванні хворих на сенільну макулярну дегенерацію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / А.В. Пахомова ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на сенільну макулярну дегенерацію шляхом модифікації "реваскуляризуючого" втручання з застосуванням комбінованого біотрансплантату, складовою якого є <$Eroman Tutoplast symbol л> "Fascia temporalis" на фоні медикаментозної терапії. На другий тиждень після проведення запропонованого втручання, за результатами морфологічного дослідження виявлено функціонально та структурно повноцінні наново утворені судини капілярного типу. Модифіковане "реваскуляризуюче" втручання з застосуванням даного комбінованого біотрансплантату сприяє вірогідному поліпшенню клініко-функціональних і гемодинамічних показників. Запропоновано ефективний спосіб комплексного лікування хворих на "суху" форму сенільної макулярної дегенерації, що забезпечує стабілізацію патологічного процесу та дозволяє підвищити зорові функції у 78 % пацієнтів з початковою стадією та у 48 % - з розвиненою стадією захворювання протягом дванадцяти місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.9-5 +
Шифр НБУВ: РА353401

Рубрики:

      
4.

Пахоменко С.П. 
Культурний розвиток грецької спільноти України у другій половині ХХ столітя: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.П. Пахоменко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано засоби збереження культурної самобутності грецького етносу за умов партійно-державного курсу на "зближення та злиття націй". Розглянуто активізацію культурного розвитку грецької спільноти в період перебудови. Відтворено процес етнокультурного відродження грецької меншини в українській державі у взаємодії цілеспрямованої державної політики, внутрішнього потенціалу етносу та фінансової підтримки етнічно спорідненої країни - Греції. Висвітлено процес розбудови організаційних структур греків, охарактеризовано форми етнокультурного самовиявлення, розглянуто культурно-освітній аспект співробітництва грецьких громад України з історичною батьківщиною, а також сучасний розвиток грецьких студій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)63
Шифр НБУВ: РА326691

Рубрики:

      
5.

Пахомова О. Л. 
Культурологічно орієнтований навчальний діалог як чинник професійного становлення майбутнього психолога: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. Л. Пахомова ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано ідею діалогічної стратегії освіти та розбудови рівноправного, партнерського, суб'єкт-суб'єктного спілкування в процесі професійного становлення фахівця. Наведено характеристики типів особисті в залежності від діалогу та самоопису своїх якостей. Розроблено програму діалогічного тренінгу з професійного становлення майбутнього психолога. Описано особливості навчальних діалогів на різних заняттях з психології в ВНЗ. Зазначено, що реалізація даних, одержаних в дослідженні, сприяє ефективному процесу професійного становлення майбутніх психологів в ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА379823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Пахомова Т.І. 
Механізми функціонування системи державної служби в період суспільних реформ: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.03 / Т.І. Пахомова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади механізмів функціонування системи державної служби у транзитивний період розвитку суспільства. Обгрунтовано необхідність використання системної методології для дослідження державної служби періоду трансформаціі та її механізмів. З'ясовано необхідність здійснення аналізу механізмів функціонування державної служби та сформульовано їх основні ознаки і характеристики. На підставі проведених досліджень запропоновано методологію вдосконалення механізмів її функціонування та розвитку. Визначено сукупність характеристик, притаманних системі державної служби, основні закони її функціонування. Проаналізовано ознаки даної системи (відкритість, динамічність, складність, наявність активних елементів), яка розвивається за умов сучасних викликів змінного зовнішнього середовища. Наведено методи, способи та заходи, які доцільно застосовувати у разі виявлення та використання резервів щодо вдосконаленя механізмів функціонування системи державної служби. Узагальнено основні принципи системної концепції розвитку державної служби (цілісність, структурованість, інформаційність розвитку, залежність розвитку від динаміки зовнішнього середовища. Розглянуто моделі розвитку державних службовців як активних елементів даної системи. Проаналізовано моделі інноваційних, мотиваційних, комунікативних процесів, процесів управління якістю й організаційних перетворень. Визначено закономірності, ідеї, методи, які доцільно використовувати під час вивчення та використання цих процесів для підвищення ефективності та результативності системи державної служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 в663 +
Шифр НБУВ: РА349114

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Пахомов Р.І. 
Міцність косостиснутих залізобетонних елементів з урахуванням нелінійності деформування бетону: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Р.І. Пахомов ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан та міцність косостиснутих залізобетонних елементів на базі деформаційної моделі розрахунку. На підставі експериментального вивчення фізико-механічних властивостей бетону одержано об'єктивні характеристики його міцності та деформованості та удосконалено математичну модель повної діаграми деформування. Обгрунтовано розрахункові передумови та запропоновано методику визначення міцності залізобетонних елементів за навкісних дій навантаження за різних ексцентриситетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028 +
Шифр НБУВ: РА353554

Рубрики:

      
8.

Пахомов О.М. 
Моделювання процесів реінжинірингу та реструктуризації менеджменту інформаційної фірми: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.М. Пахомов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Для підвищення ефективності функціонування інформаційної фірми запропоновано методи реструктуризації та реінжинірингу. Визначено роль інформатизації у процесі соціально-економічного розвитку України. Встановлено, що важливим чинником зменшення ефективності функціонування підприємств є недосконала організація менеджменту. З метою поліпшення діяльності фірм та ліквідації виявлених недоліків запропоновано спільне використання методів реструктуризації та реінжинірингу менеджменту, процесної організації менеджменту, поєднання методів реструктуризації та реінжинірингу бізнес-процесів. Розроблено перелік та характеристики основних бізнес-процесів інформаційної фірми. Запропоновано моделі реструктуризації, порядку проведення реінжинірингу, реінжинірингу процесів розробки інформаційних продуктів та продуктової стратегії фірми. Створено технології реінжинірингу та реалізації бізнес-процесів, а також реструктуризації менеджменту та контролю якості функціонування фірми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)391 в611
Шифр НБУВ: РА331071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Пахомов О.В. 
Морфофункціональні характеристики клітин інтерстицію сім'яників статевозрілих щурів при кріоконсервуванні: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.В. Пахомов ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено стероїдну функцію клітин сім'яників за умов кріоконсервування. Розроблено метод одержання суспензії клітин інтерстицію (СКІ) сім'яників, які мають значний стероїдогенний потенціал. Вивчено вплив умов кріоконсервування (концентрації кріопротектора, інкубації клітин з кріопротектором перед заморожуванням, швидкостей охолодження зразків у різних температурних інтервалах) на збереженість стероїдогенних клітин у СКІ. Розроблено режим кріоконсервування СКІ, який забезпечує найкращу збережність і функціональну активність стероїдогенних клітин у порівнянні з режимами, які використовуються для біологічного матеріалу сім'яників. В еспериментах in vivo у разі алотрансплантації показано, що СКІ, кріоконсервована за розробленою програмою, має значно кращу здатність компенсувати нестачу андрогенів у порівнянні з фрагментами сім'яників і сприяє відновленню власної гормонопродукції в організмі тварин з орхіектомією та токсичним експериментальним гіпогонадизмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.311-636-601.2с8 +
Шифр НБУВ: РА361730

Рубрики:

      
10.

Пахомов В.В. 
Організаційно-правові засади здійснення державного контролю за правозастосовчою діяльністю податкових органів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Пахомов ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Наведено загальну характеристику правозастосовчої діяльності податкових органів. Розглянуто основні вимоги щодо прийняття рішень у процесі здійснення правозастосовчої діяльності податкових органів. Розкрито сутність контролю за правозастосовчою діяльністю податкових органів, встановлено його призначення. Охарактеризовано сучасний стан нормативно-правового забезпечення державного контролю за правозастосовчою діяльністю податкових органів. Визначено принципи та організаційно правові форми і методи здійснення контролю за діяльністю податкових органів. Наведено загальну характеристику внутрішньовідомчого контролю за правозастосовчою діяльністю податкових органів. Показано значення контролю як засобу забезпечення дисципліни та законності під час здійснення правозастосовчої діяльності. Розглянуто особливості здійснення громадського контролю за правозастосовчою діяльністю податкових органів. Наведено пропозиції щодо внесення змін та доповнень до нормативно-правових актів з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х829(4УКР)201 + Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА352922

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Пахомова Т. Г. 
Розвиток післядипломної освіти педагогічних працівників в Україні (20 - 30-ті роки ХХ століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Т. Г. Пахомова ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність післядипломної освіти, її основні компоненти (потреби суспільства, нормативне забезпечення, мета, зміст інформації, що передається, способи досягнення мети, контингент), показано особливості розвитку в 1920 - 1930-х рр. у контексті історико-педагогічних і сучасних поглядів. Проаналізовано нормативне забезпечення даної діяльності у правовому й організаційному аспектах. Розкрито зміст післядипломної освіти педагогічних працівників, встановлено його провідні напрями та їх тематичне наповнення. Виявлено та схарактеризовано форми післядипломної освіти педагогічних працівників різних освітніх галузей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)61 + Ч489.514(4УКР)78
Шифр НБУВ: РА375437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Пахомов В.М. 
Творча спадщина Ольги Дучимінської: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Пахомов ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 1998. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню життєвого і творчого шляху Ольги Василівни Дучимінської (1883-1988) - української письменниці, сучасниці І.Франка, приятельки Н.Кобринської, О.Кобилянської, С.Вінценза та багатьох інших діячів української та зарубіжної культур. Вперше зроблено спробу комплексно, на основі узагальнення і критичного осмислення всіх виявлених джерел і матеріалів, повернути українській літературі "повне" ім'я О.Дучимінської, колись популярної,але досі належно не вивченої багатогранної постаті, створено її найповнішу, а головне, об'єктивну біографію, проаналізовано, в основному, творчу спадщину (поезію, прозу, літературно-публіцистичні статті, листи), визначено основні риси стилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Дучимінська 4,0

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Пахомов С.Ю. 
Формування відкритої економіки України і національна конкурентоспроможність: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.Ю. Пахомов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади становлення конкурентних національних систем у глобальній економіці. Виявлено суперечності взаємовідносин транзитивних економік з транснаціональними корпораціями та міжнародними організаціями з метою їх оптимізації та ефективного розвитку. Досліджено розвиток підходів і методів впливу держави на економічний розвиток та конкурентоспроможність у глобалізованому економічному та інституційному середовищі. Запропоновано національну конкурентну модель України. Визначено геостратегічні умови розвитку експортного потенціалу, а також обгрунтовано його інноваційну пріоритетність і відповідні заходи. Розглянуто питання активізації внутрішнього й іноземного інвестування, валютно-фінансового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА330857

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пахомова О. В. 
Формування професійної компетентності майбутніх учителів філологічних дисциплін у процесі загальнопедагогічної підготовки: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. В. Пахомова ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Конкретизовано сутність понять "професійна компетентність майбутнього вчителя філологічних дисциплін", "компетенція", "загальнопедагогічна підготовка". Розроблено та теоретично обгрунтовано структуру, зміст, компоненти та рівні сформованості професійної компетентності майбутніх учителів філологічних дисциплін. Визначено сутність, структуру, зміст загальнопедагогічної підготовки, що є основою формування професійної компетентності майбутніх учителів філологічних дисциплін. Експериментально апробовано методику діагностики рівневої характеристики дослідженої компетентності й експериментально перевірено ефективність розробленої моделі та результативність педагогічних умов її формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш. р30
Шифр НБУВ: РА383039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Пахомов Ю. В. 
Моделі та методи тестопридатного проектування критичних систем логічного управління на основі кінцевих автоматів / Ю. В. Пахомов. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробці моделей та методів автоматизованого проектування та діагностування автоматних систем логічного управління на ПЛІС з використанням мов опису апаратури. Запропоновано розширення вхідного алфавіту кінцевого автомата шляхом введення додаткового стовпця в таблицю переходів-виходів автомата та додаткового входу в схемну реалізацію керуючого автомата. Удосконалено процедури проведення діагностичного експерименту з використанням синхронізуючих послідовностей. Удосконалено методи побудови апаратних пристроїв діагностування, що реалізують стратегію обходу всіх станів або дуг графа переходів керуючого автомата шляхом імітації алгоритму роботи операційного автомату в системі логічного управління. Модифіковано методи розрахунку тестопридатності кінцевих автоматів, керованості, спостережуваності та досяжності вершин (станів) у графах переходів керуючих автоматів. Запропоновано новий підхід при автоматизованому проектуванні тестопридатних кінцевих автоматів за рахунок побудови моделей мовами опису апаратури (HDL-моделей) у яких додаткові переходи реалізуються шляхом додавання умовних операторів у опис функцій переходів і автоматного шаблону мовою опису апаратури VHDL. Розроблені HDL-описи моделюються та синтезуються інструментальними засобами систем автоматизованого проектування цифрових пристроїв на технологічній платформі ПЛІС. Розроблені процедури розрахунку тестопридатності кінцевих керуючих автоматів дозволили оптимізувати створення додаткових переходів в моделях автоматів за рахунок обчислення оцінок по Квайну синтезованих моделей автоматів. Розроблено програмний модуль з візуальним інтерфейсом для введення графа переходів керуючого автомата та автоматизованої побудови тестопридатних HDL-моделей автоматів у формі автоматного шаблону у синтезованій підмножині мови опису апаратури VHDL. Результаты, полученные в ходе исследований, являются достоверными, что подтверждается проведенными экспериментами по проверке предлагаемых моделей и методов мониторинга и управления системами газоснабжения.^UThe PhD thesis is devoted to the development of models and methods of computer-aided design and diagnosis of automaton logic control systems on FPGA using hardware description languages. The extension of the input alphabet of the finite state machine is proposed by introducing an additional column in the table of transitions-outputs of the automaton and an additional input to the circuit implementation of the control automaton. The procedures for performing a diagnostic experiment are improved through the use of synchronization sequences. The methods for developing hardware diagnostics devices have been improved; they implement a strategy for bypassing all the states or arcs of the transition graph of a control automaton by simulating the algorithm of an operational automaton in a logical control system. The methods for calculating the testability of finite state machine, controllability, observability and the reachability of nodes (states) of a transition graph of control automata have been improved. A new approach to computer-aided design of testable finite state machines has been proposed, based on the use of hardware description languages for describing models (HDL models), in which additional transitions are implemented by adding conditional statements to the VHDL description of transition functions and automaton pattern. The developed HDL descriptions are simulated and synthesized by computer-aided design tools based on the FPGA technology platform. The developed procedures for calculating the testability of the control automaton made it possible to optimize of entering additional transitions in automaton models through calculating the Quine estimate of the synthesized automaton models. A software module has been developed; it has visual interface for creating the transition graph of the control automaton and automating the construction of testable HDL models of automata in the form of automaton pattern in a synthesized subset of the VHDL language. The results obtained in the course of the research are reliable, which is confirmed by the experiments carried out to verify the proposed models and methods for monitoring and controlling gas supply systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Похиленко А. П. 
Консортивні звʼязки Rossiulus kessleri (Diplopoda, Julida) в лісових екосистемах степового Придніпровʼя / А. П. Похиленко. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Рогульський О. І. 
Професійне навчання посадових осіб місцевого самоврядування: організаційно-правовий аспект / О. І. Рогульський. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації наведено розв'язання актуального наукового завдання – обґрунтування теоретичних основ та визначення практичних напрямів удосконалення механізмів професійного навчання посадових осіб місцевого самоврядування.Актуальність вирішення наукового завдання дисертаційного дослідження зумовлена наявністю проблеми, яка характеризується не відповідністю рівня професійних компететностей посадових осіб місцевого самоврядування завданням та цілям, що стоять перед органами місцевого самоврядування. В умовах децентралізаційних перетворень і посилення ролі органів місцевого самоврядування в системі публічного управління, запровадження дієвих механізмів розвитку посадових осіб місцевого самоврядування шляхом професійного навчання, здатне стати підґрунтя пошуку нових механізмів вирішення складних управлінських завдань розвитку територіальних громад, як середовища життєдіяльності людини.Основні результати, що мають елементи наукової новизни, полягають у наступному: уперше:- визначено концептуальні засади професійного навчання посадових осіб місцевого самоврядування, як окремого виду професійного навчання публічних службовців на засадах кластерного підходу в контексті інноваційних методів навчання (сторітелінгу, екшн-навчання, баскет-методу, DGBL та інших методів)удосконалено: - понятійно-категоріальний апарат предметної сфери дослідження, зокрема систематизовано поняття «освітнього кластеру» та запропоновано авторське визначення поняття «освітній кластер професійного навчання посадових осіб місцевого самоврядування», як територіальну мережу стейкхолдерів і технологій, а також елементів освітньої інфраструктури в сфері професійного навчання посадових осіб місцевого самоврядування, діяльність яких ґрунтується на позитивних синергетичних ефектах освітньої агломерації;- періодизацію становлення та розвитку систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, з акцентом на професійне навчання посадових осіб місцевого самоврядування.дістали подальшого розвитку:- систематизація досліджень професійного навчання посадових осіб місцевого самоврядування, зокрема виокремлено дослідження, в яких професійне навчання посадових осіб місцевого самоврядування розглядається як окремий вид професійного навчання публічних службовців;- систематизація законодавства в сфері професійного навчання посадових осіб місцевого самоврядування;- наукові положення щодо розроблення та вдосконалення нормативно-правової бази в сфері професійного навчання посадових осіб місцевого самоврядування, як на національному рівні, так і на рівні окремих територіальних громад.^UThe dissertation presents the solution of the current scientific problem - substantiation of theoretical foundations and determination of practical areas for improving the mechanisms of professional training of local government officials.The urgency of solving the scientific task of the dissertation research is due to the problem, which is characterized by inconsistency of the level of professional competencies of local government officials with the tasks and goals of local governments. In the conditions of decentralization transformations and strengthening of the role of local self-government bodies in the system of public administration, introduction of effective mechanisms of development of local self-government officials through professional training can become a basis for finding new mechanisms for solving complex managerial problemsThe main results, which have elements of scientific novelty, are as follows: first:- conceptual principles of professional training of local government officials as a separate type of professional training of public servants on the basis of cluster approach in the context of innovative teaching methods (storytelling, action-learning, basket method, DGBL and other methods)improved:- conceptual and categorical apparatus of the subject area of research, in particular the concept of "educational cluster" is systematized and the author's definition of "educational cluster of vocational training of local government officials" is proposed as a territorial network of stakeholders and technologies and elements of educational infrastructure in vocational training of officials local self-government, whose activities are based on the positive synergetic effects of the educational agglomeration;- periodization of the formation and development of the system of professional training of civil servants, heads of local state administrations, their first deputies and deputies, local government officials and deputies of local councils, with emphasis on professional training of local government officials.received further development:- systematization of research on professional training of local government officials, in particular, research in which professional training of local government officials is considered as a separate type of professional training of public servants;- systematization of legislation in the field of professional training of local government officials;- scientific provisions on the development and improvement of the legal framework in the field of professional training of local government officials, both at the national level and at the level of individual territorial communities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Тетерін К. Ю. 
Теoретикo-oргaнiзaцiйнi зaсaди взaємoдiї влaди тa суспiльствa в сучaсних умoвaх рoзвитку Укрaїни. / К. Ю. Тетерін. — Б.м., 2022 — укp.

Oсoбливий iнтерес дo вивчення системи взaємoдiї влaди тa суспiльствa oбумoвлений тим, щo прoблемнa сферa oхoплює iнститут прaв людини, мiжнaрoдну та нaцioнaльну системи прaв людини, якi гaрaнтують мoжливiсть кoристувaтися дoсягнутoю суспiльствoм свoбoдoю. Сaме тoму, дoслiдження iнституту прaв людини в кoнтекстi демoкрaтизaцiї публiчнoгo упрaвлiння являється прioритетним зaвдaнням нaуки держaвнoгo упрaвлiння.Встaнoвленa неoбхiднiсть пoбудoви в Укрaїнi грoмaдянськoгo суспiльствa, як єдинoгo рушiйнoгo фaктoру перехoду нa нoвий рiвень суспiльних вiднoсин в рaмкaх нaцioнaльнoгo утвoрення, з зaлученням нaйкрaщoгo дoсвiду свiтoвoї спiльнoти. Oснoвoю нoвoгo грoмaдянськoгo суспiльствa будуть слугувaти регioнaльнi тa мiжрегioнaльнi грoмaдськi oб'єднaння нoвoгo типу. Тaкi грoмaдськi oб'єднaння будуть дiяти в рaмкaх ствoренoї етичнoї iнфрaструктури з oгляду нa мaксимaльне зaдoвoлення пoтреб людини тa грoмaдянинa, виступaти зaхисникoм i гaрaнтoм прaв тa свoбoд oсoбистoстi. Виявленo прoблеми тa рoзрoбленo oснoвнi нaпрямки вдoскoнaлення предстaвництвa iнтересiв людини тa грoмaдянинa в публiчнoму упрaвлiннi.Зaзнaченo, щo зaлучення грoмaдських oргaнiзaцiй, зoкремa, мoлoдiжних – як oснoвнoї рушiйнoї сили, для генерaцiї i впрoвaдження нoвoвведень тa iннoвaцiй в систему взaємoдiї влaди i суспiльствa, нa думку aвтoрa, дaсть змoгу пoдoлaти кризoвi явищa в сучaсних умoвaх Укрaїни. Oбґрунтoвaнo тa зaпрoпoнoвaнo aвтoрoм фoрмaлiзувaти зaкoнoдaвчi дoкументи, a сaме: Деклaрaцiю гiднoстi, Нoвий Суспiльний Дoгoвiр, Нaцioнaльну Хaртiю з прaв людини тa грoмaдянинa i Нaцioнaльний Кoдекс етичнoї пoведiнки для нaселення, як склaдoвi елементи взaємoдiї держaви тa суспiльствa в рaмкaх етичнoї iнфрaструктури. Дoведенa неoбхiднiсть прийняття тa впрoвaдження, вкaзaних вище, прaвoвих дoкументiв для ствoрення кoмфoртнoгo клiмaту прoживaння в крaїнi. Детaлiзoвaнo хaрaктеристики суб'єктa тa oб'єктa сучaснoгo суспiльнoгo рoзвитку взaємoвiднoсин держaви i грoмaдянинa через фoрмувaння ефективних нaцioнaльних тa мiжнaрoдних iнструментiв зaхисту прaв i свoбoд людини, тaк як нaявнiсть чи вiдсутнiсть oснoвних прaв i свoбoд людини тa грoмaдянинa являється нaйбiльш яскрaвим пoкaзникoм ступеня рoзвитку грoмaдянськoгo суспiльствa у пoбудoвi прaвoвoї держaви.Зaзнaченo, щo oсoбливoгo сенсу, в кoнтекстi єврoпейськoї iнтегрaцiї Укрaїни, нaбувaє прoцес рефoрмувaння укрaїнськoгo суспiльствa нa шляху пoлiтичнoї демoкрaтiї, тaк як рoзвитoк екoнoмiчнoгo прoгресу тa спiврoбiтництвa визнaчaється зaбезпеченням гaрмoнiзaцiї мiжнaрoдних стaндaртiв тa дoтримaнням прaв i свoбoд людини. Зaпрoпoнoвaнo aвтoрoм вперше, в тaкiй iнтерпретaцiї, синтезувaти склaдoвi етичнoї iнфрaструктури в iєрaрхiчнoму пoрядку з утвoренням системи взaємoзв'язкiв, системи вaжелiв тa системи прoтивaг з тим, щoб ствoрити сaмoдoстaтню незaлежну тa прaвoву сoцiaльнo oрiєнтoвaну етичну iнфрaструктуру, нa oснoвi нoвих принципiв тa фoрм прaвoвих нoрм, якi будуть фoрмaлiзoвaнi в iннoвaцiйних прaвoвих дoкументaх, щo дaсть змoгу здiйснити перехiд суспiльствa нa якiснo нoвий рiвень вiднoсин. З цiєю метoю, як зaзнaчaє aвтoр, прaгнення укрaїнськoї держaви стaти пoвнoпрaвним членoм свiтoвoгo спiвтoвaриствa пoвиннo спрямувaти зусилля oргaнiв держaвнoї влaди нa змiщення вектoрiв дiяльнoстi влaди з oгляду нa спiвупрaвлiння. Пiд впливoм норм єврoпейськoгo права в укрaїнськoму суспiльствi фoрмуються, хoчa й пoвiльнo, демократична прaвoсвiдoмiсть i системa прaвoвiднoсин, зaснoвaних нa ідеях зaбезпечення людськoї гiднoстi, визнaння й зaхисту oснoвних прaв i свoбoд oсoби, прioритету зaгaльнo людських цiннoстей.^UThe special interest in studying the system of interaction between government and society is due to the fact that the problem area covers the institution of human rights, international and national human rights systems, which guarantee the opportunity to enjoy the freedom achieved by society. That is why the study of the institute of human rights in the context of democratization of public administration is a priority of the science of public administration.The need to build civil society in Ukraine as the only driving factor in the transition to a new level of social relations within the national formation, with the involvement of the best experience of the world community. The new civil society will be based on a new type of regional and interregional public association. Such public associations will operate within the framework of the created ethical infrastructure with a view to the maximum satisfaction of the needs of man and citizen, to act as a defender and guarantor of individual rights and freedoms.Problems are revealed and the basic directions of improvement of representation of interests of the person and the citizen in public management are developed.It is noted that the involvement of public organizations, in particular, youth - as the main driving force for the generation and implementation of innovations and innovations in the system of interaction between government and society, according to the author, will overcome the crisis in modern Ukraine.The necessity of adoption and implementation of the above-mentioned legal documents to create a comfortable living climate in the country has been proved.The characteristics of the subject and object of modern social development of the state-citizen relationship through the formation of effective national and international instruments for the protection of human rights and freedoms are detailed, as the presence or absence of fundamental human and civil rights and freedoms is the most striking indicator of civil society development. building the rule of law.It is noted that the process of reforming Ukrainian society on the path to political democracy acquires special significance in the context of Ukraine's European integration, as the development of economic progress and cooperation is determined by ensuring harmonization of international standards and respect for human rights and freedoms.It is proposed by the author for the first time, in this interpretation, to synthesize the components of ethical infrastructure in a hierarchical order with the formation of a system of relationships, levers and counterbalances in order to create a self-sufficient independent and legal socially oriented ethical infrastructure, based on new principles and forms of law. which will be formalized in innovative legal documents, which will allow the transition of society to a qualitatively new level of relations. To this end, as the author notes, the desire of the Ukrainian state to become a full member of the world community should direct the efforts of public authorities to shift the vectors of government in view of co-management.A systematic analysis of the processes taking place in the organizational and regulatory activities of the EU and the Council of Europe revealed the facts that indicate the formation of a new paradigm of public administration - humanization of governance through strengthening the international component in the human rights mechanism. Its essential features are overcoming existing contradictions and delimiting the spheres of influence of international human rights bodies, in particular, the judiciary of the Council of Europe; interregional borrowing of certain substantive elements of human rights determination; gradual formation of an intergovernmental unified system of meaningful human rights standards.Under the influence of European law in Ukrainian society is formed, albeit slowly, a democratic legal consciousness and a system of legal relations based on the ideas of human dignity, recognition and protection of fundamental rights and freedoms, the priority of universal values.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Клименко А. С. 
Концептуальні засади формування соціальної довіри в Україні на рівні територіальних громад / А. С. Клименко. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційному дослідженні наведено розв'язання актуального наукового завдання обґрунтування концептуальних засад формування соціальної довіри на рівні територіальних громад.Актуальність вирішення наукового завдання дисертації зумовлена наявністю наукової проблеми, яка дотепер не знайшла системного висвітлення у вітчизняній та зарубіжній літературі, не стала об'єктом пильної уваги з боку органів місцевого самоврядування, політиків та громадськості. Водночас очевидно, що якісний аналіз сучасного стану розвитку місцевого самоврядування, на підставі осмислення концептуальних засад формування соціальної довіри на рівні територіальної громади, на основі їхньої дієвості, буде сприяти розвитку демократичних процесів в управлінні громадами та забезпечить подальшу демократизацію суспільства.Найбільш значущими результатами дисертаційного дослідження, що становлять наукову новизну, розкривають суть роботи та її практичне значення є наступне: – науково обґрунтовано концептуальні підходи до формування соціальної довіри на рівні територіальної громади, яка розглядається через довіру громадян до органів влади, визначено суб'єкти, що надають соціальні послуги в громаді та об'єкти соціальної довіри, які впливають на підвищення якості надання соціальних послуг; – визначено наукові напрями удосконалення процесів надання соціальних послуг на рівні територіальної громади за допомогою організаційних, координаційних, інституційних, кадрових ресурсів громади; наведено інструменти формування соціальної довіри, що здатні підвищити якість надання соціальних послуг, через забезпечення управлінського впливу з боку органів місцевого самоврядування, з метою розвитку територіальної громади та формування соціальної довіри серед її жителів.^UThe dissertation research presents the solution of the actual scientific problem of substantiation of conceptual bases of formation of social trust ot the level of territorial communities.The relevance of solving the scientific problem of the dissertation is due to the presence of a scientific problem that has not yet found systematic coverage in homegrown and foreign literature, has not become the object of close attention by local governments, politicians and the public. At the same time, it is obvious, that a qualitative analysis of the current state of local self-government development, based on understanding of the conceptual foundations of social trust at the territorial community level, based on their effectiveness, will promote democratic processes in community governance and further democratization of the society.The most significant results of the dissertation research, which constitute a scientific novelty, reveal the essence of the work and its practical significance are the following:- scientifically justified conceptual approaches to the formation of social trust at the level of the territorial community, which is examined through the trust of citizens regarding the government, identified entities that provide social services in the community and objects of social trust that improve the quality of social services;- were defined the scientific directions of improvement of processes of rendering of social services at the level of territorial community by means of organizational, coordination, institutional, personnel resources of community; - were enumerated the tools of formation of social trust, which are able to improve the quality of social services, through the provision of administrative influence by local governments, in order to develop the territorial community and the formation of social trust among its inhabitants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Баранець І. В. 
Формування комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією. / І. В. Баранець. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена проблемі формування комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією. Актуальність проблеми дослідження викликана відсутністю у спеціальній психолого-педагогічній літературі наукових досліджень, що визначають психолого-педагогічні умови та теоретико-методичні основи формування комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією.Наукова новизна одержаних результатів полягає у тому, що вперше створено діагностичний інструментарій та методику, спрямовану на визначення сучасного стану сформованості комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією з врахуванням його критеріїв, показників та рівнів; розроблено програмно-методичний комплекс корекційно-виховної роботи з формування комунікативної компетентності у означеної категорії дітей; науково обґрунтовано та апробовано методику формування комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією з урахуванням виявлених диференційованих нейрофізіологічних і психолінгвістичних механізмів недорозвинення комунікативно-мовленнєвої діяльності, що передбачає розвиток міжпівкульної взаємодії, шляхом застосування технік нейролінгвістичного програмування мовленнєвого висловлювання; визначено послідовні етапи та педагогічні умови формування комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією, що базуються на інтегративному підході до подолання проблеми.Поглиблено та уточнено зміст поняття «комунікативна компетентність» та складових комунікативно-мовленнєвої активності у дітей старшого дошкільного віку; уявлення про динаміку формування комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією. Подальшого розвитку набули: положення про зміст та особливості забезпечення комплексної корекційно-розвивальної роботи, закономірності, принципи, методи та прийоми формування комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією.Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що розроблена та експериментально апробована методика формування комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією може бути впроваджена в практичну діяльність закладів дошкільної освіти зі спеціальною та інклюзивною формами навчання, центрів мовленнєвого розвитку, при викладанні фахових курсів у вищих навчальних закладах за спеціальністю 016 «Спеціальна освіта», а також у підготовці логопедів, зокрема, у системі післядипломної педагогічної освіти.Проаналізовано висвітлення досліджуваного питання у медичній, загальній та спеціальній психолого-педагогічній літературі, уточнено сутність понять «комунікація», «комунікативна діяльність», «мовленнєва компетентність», «комунікативна компетентність»; визначено критерії, показники та рівні сформованості комунікативної компетентності у дітей; адаптовано діагностичні методики щодо вивчення стану сформованості комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією та нормотиповим мовленнєвим розвитком; досліджено співвідношення результатів констатувального етапу дослідження; проаналізовано особливості міжособистісного спілкування у дітей із моторною алалією; обґрунтовано та розроблено психолого-педагогічне забезпечення ефективного процесу формування комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією; визначено етапи доведено обумовленість між розвитком міжпівкульної взаємодії та формуванням комунікативної компетентності у дітей старшого дошкільного віку із моторною алалією.^UThe dissertation research is devoted to the problem of the formation of communicative competence in older preschool children with motor alalia. The relevance of the research problem is caused by the absence in the special psychological and pedagogical literature of scientific research that determines the pedagogical conditions and theoretical and methodological foundations for the formation of communicative competence in older preschool children with motor alalia.The scientific novelty of the research lies in the fact that for the first time a diagnostic toolkit and methodology has been created, aimed at determining the current state of the formation of communicative competence in older preschool children with motor alalia, taking into account its criteria, indicators and levels; the program and methodological complex of correctional and educational work with the formation of communicative competence in the specified category of children has been developed; the program-methodical complex of correctional and educational work on formation of communicative competence in the specified category of children is developed; scientifically substantiated and tested the method of formation of communicative competence in older preschool children with motor alleles, taking into account the identified differentiated neurophysiological and psycholinguistic mechanisms of underdevelopment of communicative-speech activity, which involves the development of interhemispheric interaction through the use of techniques of neurolinguistic programming of speech; consecutive stages and pedagogical conditions for the formation of communicative competence in older preschool children with motor alalia, based on an integrative approach to overcoming the problem, are determined.The author has deepened and clarified the content of the concept of "communicative competence" and the communicative and speech activity of children in the senior preschool age; presentation of the dynamics of the formation of communicative competence in children of senior preschool age with motor alalia. Further development was received: the provision on the content and features of the provision of complex and correctional-developmental work, patterns, principles, methods and techniques for the formation of communicative competence in older preschool children with motor alalia.The practical significance of the results obtained lies in the fact that the methodology for the formation of communicative competence in older preschool children with motor alalia has been developed and experimentally tested and can be introduced into the practical activities of preschool education institutions for special and inclusive forms of education, centers of speech development; when teaching professional courses in higher educational institutions in the specialty 016 "Special Education", as well as in the training of speech therapists, in particular, in the system of postgraduate pedagogical education.Coverage of the issue under study in medical, general and special psychological and pedagogical literature is analyzed, the essence of the concepts of "communication", "communicative activity", "speech competence", "communicative competence" is clarified; the criteria, indicators and levels of the formation of communicative competence in children are adapted diagnostic methods to study the state of formation of communicative competence in older preschool children with motor alalia and normo-type speech development are determined; the ratio of the results of the ascertaining stage of the study was investigated; the features of interpersonal communication in children with motor alalia are analyzed; substantiated and developed psychological and pedagogical support of an effective process of forming communicative competence in older preschool children with motor alalia; the stages are determined, the dependence between the development of interhemispheric interaction and the formation of communicative competence in older preschool children with motor alalia is proved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського