Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (45)Книжкові видання та компакт-диски (55)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ОРИЩИН$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Орищин Н.Д. 
Клініко-функціональні наслідки змін геометрії лівого шлуночка при артеріальній гіпертензії та обгрунтування ефективності тривалої антигіпертензивної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.Д. Орищин ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 1999. — 20 с. — укp.

Встановлені послідовності порушень діастолічної та систолічної функції шлуночків серця у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ) залежно від типів геометричного ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ), а також можливості зворотнього розвитку цих порушень на фоні зниження рівня артеріального тиску для більш оптимальної оцінки ефективності тривалої антигіпертензивної терапії. У роботі зіставлені показники діастолічного наповнення шлуночків серця при різних типах геометрії ЛШ. Доведено, що стан діастолічного наповнення серця у хворих з АГ залежить не лише від наявності гіпертрофії, а й від порушень геометрії ЛШ. Вивчено співвідношення та взаємозв'язок між діастолічною функцією лівого та правого шлуночків. Встановлені детермінанти діастолічної дисфункції правого шлуночка при АГ: товщина стінок ЛШ та ступінь гіпертрофії ЛШ. Стійка нормалізація артеріального тиску на фоні тривалої адекватної антигіпертензивної терапії, основою якої є амлодипін або еналаприл, призводить до регресу гіпертрофії ЛШ, який супроводжується покращанням діастолічного наповнення обох шлуночків серця. Доведена діагностична цінність динамічного дослідження діастолічного наповнення шлуночків серця з метою оцінки ефективності тривалої антигіпертензивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

      
2.

Орищин Ю.М. 
Теорія і практика вдосконалення курсу загальної фізики засобами сучасного навчального фізичного експерименту: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Ю.М. Орищин ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Розглянуто сучасні тенденції розвитку вищої професійної школи, досліджено психолого-педагогічні проблеми формування знань з фізики у студентів та досвід їх розв'язання. Розроблено концептуальні засади інноваційного напрямку удосконалення курсу загальної фізики, в якому методичні інновації є засобами, а експеримент - основним чинником технологій навчання нових комплексних тем, що охоплюють ключові поняття, закони, теорії та є результатом системного врахування вимог дидактики та діалектики, науково-технічного прогресу, тенденцій освіти, зокрема, методики та фізики як науки. З метою ефективного вивчення ключових понять, законів і теорій курсу фізики та взаємозв'язків між ними розроблено нові експерименти та способи їх реалізації, спроектовано та створено відповідні засоби навчання, зокрема "Прилад для демонстрації закономірностей випадкових похибок", "Прилад для дослідження швидкості обертання Землі навколо своєї осі", "Установка для дослідження механічних коливань (фізичний маятник)", "Прилад для демонстрації коливань пружинного маятника", "Спосіб та прилад для дослідження руху електронів в електричному та магнітному полях", "Спосіб дослідження властивостей світла", "Установка для дослідження корпускулярних та хвильових властивостей електронів". Більшість з запропонованих засобів не мають аналогів у вітчизняному та зарубіжному навчальному практикумі курсу загальної фізики. З урахуванням основних принципів та методів дидактики та діалектики систематизовано та структуровано навчальний матеріал, що стосується ключових понять, законів і теорій курсу фізики, та подано його як об'єкт пізнання інноваційних комплексних тем "Вимірювання та їх похибки", "Рівномірний рух точки по колу та гармонічні коливання", "Пружинний маятник та заряд електрона", "Релятивізм магнетизму", "Електронна хвиля та атом аргону і криптону". Для впровадження тем у навчальний процес сформовано відповідні технології навчання, засновані на розробленому навчальному експерименті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)3-36,022 +
Шифр НБУВ: РА344997

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського