Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (114)Книжкові видання та компакт-диски (153)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=НЕСТЕРЧУК$<.>+<.>A=ВЛАДИСЛАВ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Нестерчук І.К. 
Геоекологічний аналіз регіону (на прикладі Житомирської області): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / І.К. Нестерчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні аспекти геоекологічного аналізу природокористування на регіональному рівні з залученням методичних підходів геоекологічного районування та запропоновано алгоритм проведення таких досліджень Житомирщини. Охарактеризовано різноманітні прояви, особливості виникнення та тривалості у часі, поширення сучасних несприятливих фізико-географічних процесів, що перебігають на певному ландшафтно-зональному фоні, за різних співвідношеннях площ природних і перетворених ландшафтів. Визначено особливості просторової ландшафтної організації території та її ландшафтно-типологічну структуру. Проведено геоекологічне районування регіону на рівні геоекологічних мікрорайонів з розгорнутою характеристикою показників природного потенціалу, техногенного навантаження, на основі яких виявлено актуальні геоекологічні проблеми в їх межах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЖИТ)112
Шифр НБУВ: РА374869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Нестерчук Ю.О. 
Розвиток та ефективне функціонування аграрно-промислових формувань: теорія, методологія, практика: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / Ю.О. Нестерчук ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Узагальнено теоретичні та методологічні засади розвитку аграрно-промислової інтеграції. Досліджено інституціональні складові трансформаційних процесів в аграрному секторі та особливості формування мотиваційної стратегії інтеграції в аграрно-промисловому виробництві, зарубіжний досвід формування та функціонування інтегрованих структур. Здійснено оцінювання розвитку аграрно-промислових формувань на різних рівнях та соціально-економічних наслідків їх функціонування. Розроблено методику проектування аграрно-промислових структур на базі економіко-математичного моделювання, висвітлено принципи та особливості їх формування та функціонування. Визначено напрями удосконалення економічних відносин учасників інтеграційних взаємодій, обгрунтовано інноваційний рорзиток аграрно-промислових формувань та напрями його державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434.2 в +
Шифр НБУВ: РА368299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Нестерчук 
Формування і розвиток спільних підприємств у сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Юлія Олександрівна Нестерчук ; Інститут аграрної економіки УААН. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)321 + У9(4Укр)832
Шифр НБУВ: РА310876

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Новицький І. В. 
Механізми інтегрованого розвитку підприємств зернопродуктового підкомплексу / І. В. Новицький. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації здійснено комплексне дослідження теоретичних й практичних проблем формування механізмів інтегрованого розвиткупідприємств зернопродуктового підкомплексу. Обґрунтовано пропозиції з реалізації механізмів інтегрованого розвитку підприємств зернопродуктового підкомплексу через налагодження контрактних відносин між його суб'єктами, внутрішньогосподарську та міжгосподарську кооперацію та інтеграцію. Розроблено модель пропорційно-збалансованого розвитку підприємств регіонального агробізнесу, що представлений об'єднаннями кооперативного та аграрно-промислового типу різних видів. Обґрунтовано організаційну модель міжрегіональної квазіінтегрованої структури зернопродуктового підкомплексу. Встановлено доцільність у межах організаційно-економічного механізму залучення фінансових установ до інтеграційних процесів в аграрній сфері, розробки та реалізації моделі регіонального фінансово-агропромислового комплексу на основі інтегрованої групи підприємств, як консолідованої системи учасників замкненого зернопродуктового ланцюга. Удосконалено алгоритм стратегічного управління розвитком інтегрованої структури зернопродуктового підкомплексу у частині виявлення, оцінки та моделювання можливого спектру стратегічних альтернатив розвитку засобами економіко-математичного моделювання.^UThe dissertation presents the results of a comprehensive research of theoretical and practical issues on the formation of the mechanisms of integrated development of enterprises of grain production sub-complex. The suggestions were substantiated as to the implementation of mechanisms of integrated development of enterprises of grain production sub-complex through the establishing contract relations among its entities, intra- and inter-farm cooperation and integration. The model of the proportional and well-balanced development of enterprises of the regional agrarian business that is represented by the associations of cooperative and agro-industrial type of different kinds has been developed. Organizational model of interregional, quasi-integrated structure of the grain sub-complex was substantiated. It was established that it is feasible to involve financial institutions into integration processes in the agrarian sphere within organization-economic mechanism, to the development and implementation of the model of regional financial and agrarian complex. It can be achieved on the basis of an integrated group of enterprises as consolidated system of participants of a closed grain production chain. The author also suggested an improved algorithm for managing the development of integrated structure of grain production sub-complex especially concerning revealing, evaluating and modeling a possible range of strategic development options using economic-mathematical modeling


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Бленда Н. О. 
Формування стратегії розвитку продовольчого комплексу / Н. О. Бленда. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретико-методичних та прикладних засад формування стратегії розвитку продовольчого комплексу, обґрунтуванню рекомендацій щодо напрямів розвитку вітчизняного продовольчого комплексу з метою підвищення рівня продовольчої безпеки держави. Здійснено комплексну діагностику продовольчого комплексу на основі обгрунтованої системи показників щодо внутрішніх ресурсів, резервів та наявного потенціалу з метою оцінки продовольчого забезпечення, виявлення регіональних особливостей та визначення заходів, спрямованих на реалізацію продовольчого потенціалу України. Проаналізовано тенденції розвитку виробництва продукції сільського господарства як базової складової продовольчого комплексу, його ресурсне забезпечення, регіональний розподіл та рівень забезпечення сировиною переробних підприємств. Обґрунтовано методичний підхід до зонування регіонів за показниками споживання продовольства населенням у частині врахування окремих його видів (м'яса ВРХ, плодів та овочів) та поділу на регіони із високим, середнім і низьким рівнем споживання. Обгрунтовано методичний інструментарій прогнозування розвитку продовольчого комплексу в частині виробництва і споживання основних видів продовольства з використанням методу трендового аналізу для визначення рівня самозабезпеченості щодо основних видів продовольства. Розроблено інструментарій гармонізації стратегічних напрямів розвитку продовольчого комплексу на основі PEST і SWOT-аналізу в частині селективної підтримки виробництва дефіцитних видів продовольства та підтримання рівня споживання вразливих верств населення. Запропоновано науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення механізму державного регулювання розвитку аграрної сфери та продовольчого комплексу України, спрямовані на удосконалення податкового законодавства, оптимізацію державної підтримки, регулювання ринкових механізмів та соціального забезпечення.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical-methodical and applied bases of formation of strategy of development of a food complex, substantiation of recommendations concerning directions of development of a domestic food complex for the purpose of increase of the level of food safety of the state. A comprehensive diagnostics of the food complex was carried out on the basis of a sound system of indicators on domestic resources, reserves and available potential in order to assess food security, identify regional features and identify measures aimed at realization Ukraine's food potential. Trends in the development of agricultural production as a basic component of the food complex, its resource provision, regional distribution, and the level of supply of raw materials to processing enterprises are analyzed. The methodical approach to the zoning of regions by indicators of food consumption by the population in terms of taking into account its individual species (cattle, fruits, and vegetables) and divided into regions with high, medium, and low consumption.The methodical tools for forecasting the development of the food complex in terms of production and consumption of basic foods using the method of trend analysis to determine the level of self-sufficiency in the main types of food are substantiated. The toolkit of harmonization of strategic directions of food complex development based on PEST and SWOT analysis have been developed in terms of selective support of food shortage production and maintenance of the level of consumption of vulnerable groups. Scientific and practical recommendations for improving the mechanism of state regulation of the development of the agricultural sector and food sector of Ukraine were suggested and aimed at improving tax legislation, optimizing state support, regulation of market mechanisms, and social security.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського